18 ważnych komunikatów, które chce przekazać ci niemowlę
HTML-код
- Опубликовано: 30 ноя 2024
- Młodzi rodzice obawiają się o zdrowie i samopoczucie swojej pociechy. Starają się odgadnąć, czego niemowlę potrzebuje i co może powodować u niego dyskomfort. Ale jak zrozumieć dzieci, które jeszcze nie mówią? Na szczęście ekspertom udało się rozszyfrować ten wyjątkowy dziecięcy język, a my chętnie podzielimy się z wami wskazówkami, dzięki którym dowiecie się, co wasz skarb próbuje wam powiedzieć.
Proponowane:
8 japońskich metod wychowawczych, których potrzebuje każde dziecko • 8 japońskich metod wyc...
Dlaczego woda jest niebezpieczna dla niemowląt • Dlaczego woda jest nie...
Naukowcy twierdzą, że surowe matki wychowują córki odnoszące większe sukcesy • Naukowcy twierdzą, że ...
Czas:
Rodzaje płaczu:
Płacz oznaczający wołanie 0:38
Płacz z głodu 1:09
Płacz z bólu 1:32
Płacz związany z potrzebami fizjologicznymi 1:57
Płacz spowodowany sennością 2:22
Płacz jako wyraz dyskomfortu 2:56
Płacz z nudów 3:17
Inne dźwięki, jakie wydają dzieci 3:42
Dziecięce ruchy:
Wyginanie pleców w łuk 5:50
Obracanie głowy 6:24
Pociąganie za uszy 6:41
Zaciskanie pięści 6:57
Podnoszenie nóg 7:22
Machanie rączkami 7:41
Muzyka: Epidemic Sound www.epidemicso...
Streszczenie:
Czy kiedykolwiek słyszeliście dziecko, które najpierw płacze przez 5-6 sekund, a następnie milczy przez kolejne 20 sekund? To oznacza wołanie! Gdy maluch przez jakiś czas nie ma towarzystwa, to rozpaczliwie szuka uwagi opiekunów.
Płacz z głodu bardzo przypomina płacz oznaczający wołanie. Ale jest tutaj jeden, mały haczyk - jeśli nie zareagujecie od razu, płacz szybko przerodzi się w histeryczny krzyk.
Jeśli raz usłyszycie płacz z powodu bólu, już nigdy nie pomylicie go z żadnym innym. Ten płacz jest jednolity i ciągły.
W ciałach niemowląt zachodzą takie same procesy fizjologiczne, jak u dorosłych. Maluchy też miewają wzdęcia, siusiają i wydalają. Może się to u nich wiązać z większym dyskomfortem, niż byście podejrzewali!
Sen to kolejny problem dla dzieci - czasami po prostu nie mogą zasnąć! W tym wypadku płacz brzmi jak długie zawodzenie, po którym następuje mnóstwo ziewania.
Płacz oznaczający dyskomfort wyraża irytację i często towarzyszy mu wiercenie się. Czasami dziecko wymachuje też rączkami i nóżkami oraz wygina plecy.
Ten rodzaj płaczu jest niezwykle powszechny. Dziecko płacze, wy robicie wszystko, żeby je uspokoić, ale wciąż nie macie pojęcia, co się dzieje. To proste! Dziecko jest po prostu sfrustrowane lub znudzone!
„Ne" oznacza „Hej! Chce mi się jeść! Nakarmcie mnie!” Dźwięk ten tworzy się wtedy, gdy niemowlę płacze „poprzez” odruch ssania
„Ech" można rozumieć jako „Chyba niedługo mi się odbije!” Dziecko wydając z siebie ten dźwięk, uwalnia przez usta nadmiar powietrza z przełyku
„Ou" oznacza „Jestem zmęczony i chce mi się spać”. Dziecko układa usta do ziewania i w ten sposób powstaje taki dźwięk!
„Heh" w wolnym tłumaczeniu oznacza „Nie podoba mi się to, niewygodnie mi”. Najprawdopodobniej dziecku coś przeszkadza. Wtedy także może ciągle się poruszać oraz machać rączkami i nóżkami.
„Erch" często tłumaczy się jako „Boli mnie brzuszek, pomocy!”. Jeśli niemowlę napina brzuszek i wydycha powietrze, ten dziwny odgłos może się nawet zamienić w jęczenie. Nie ignorujcie takich objawów i od razu podejmijcie odpowiednie działania.
Jeśli dziecko wygina plecy podczas jedzenia, oznacza to refluks, natomiast po zjedzeniu to sygnał, że dziecko jest najedzone.
Jeśli dziecko pociąga za uszy i głośno płacze, skontaktujcie się z lekarzem, aby znaleźć źródło problemu.
Otwarta dłoń lub zaciśnięta piąstka pokazuje, czy dziecko jest głodne. Idealnie rozluźniona dłoń oznacza, że jest najedzone, natomiast zaciśnięta piąstka to wyraźny sygnał, że maluch musi coś zjeść.
W pierwszych miesiącach życia dziecka kolki i ból brzucha są niemal nieuniknione. Maluch próbuje sobie z tym poradzić samodzielnie - podnosi nogi, aby złagodzić nieprzyjemne doznania.
Głośne dźwięki, jasne światło lub nagłe wybudzenie wywołują u niemowląt odruch przestrachu. W rezultacie maluchy wymachują rączkami w akcie paniki.
******
Zasubskrybuj nasze kanały:
5-minutowe Sztuczki
bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
bit.ly/2J3Cdis