Ocieplenie celulozą Czy to się opłaca? Jak to się robi w Niemczech.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Ocieplenie celulozą. Jak to się robi w Niemczech?
    Dzisiaj trochę o ociepleniu celuloza wykonywana w Niemczech.
    Przepraszam za dżwięk na początku, po minucie jest już lepiej.
    Według mnie to bardzo drogie ocieplenie, jeśli ma być fachowo wykonane.
    Do 5 minuty pokazuję jak to wygląda, potem trochę mowy o tym co i jak i dlaczego.
    Pozdrawiam.

Комментарии • 132

  • @wenacelulozowatermex4924
    @wenacelulozowatermex4924 4 года назад +9

    Zapraszamy przy okazji do wizyty w naszej fabryce wełny celulozowej w Białogardzie (woj. zachodniomporskie) i powiązanej z nią produkcji domów drewnianych - pokażemy Panu, jak ociepla się prawidłowo ściany w tej technologii wraz z zagęszczeniem, które eliminuje ryzyko osiadania w transporcie poza zakład.

  • @krystynarak8797
    @krystynarak8797 4 года назад +7

    Witam serdecznie oglądam często pana filmy i z tym co Pan mówi zgadzam się z Panem w 100 % unas nikt za nic nie odpowiada. Inwestor musi się znać na wszystkim co jest niemożliwe że względu na to że my musimy pracować żeby muc zfinansować budowę, każdy robi tak żeby jak najszybciej skończyć i zwinąć kasę a ty się pużniej martw co z tym fantem zrobić. POLSKA TO RAJ DLA PARTACZY. Szacunek dla tych nielicznych firm które jeszcze z czystym sumieniem oddają wykonane prace ale tych dobiją podatkami.

  • @mxtr4673
    @mxtr4673 4 года назад +3

    Bardzo dobry film i ciekawe komentarze. Ten kanał robi się coraz bardziej interesujący. Pozdrawiam!

  • @Sebastian-mk1pj
    @Sebastian-mk1pj 4 года назад +8

    To nie jest puszka z odstojnikiem do wody :), kieszeń jest do wygodnego montowania modułów / przekaźników w inteligentnych instalacjach elektrycznych. Pozdrawiam

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +4

      No to dałem ciała, tak się zastanawiałem do czego to jest, ale ze mnie żaden elektryk. Pozdrawiam.

    • @grzesiekgaming9394
      @grzesiekgaming9394 3 года назад

      Słychać że z wiedzą o docieplenie celulozą też kiepsko.

  • @gralmi
    @gralmi 4 года назад +1

    Fajne filmiki robisz, dzielisz siłę wiedza, doświadczeniem. Masz ciekawy przekaz. Filmiki nie sa długie.dobrze sie je ogląda. Czekam na kolejne porcję wiedzy, spostrzeżeń, komentarzy.

  • @kuba3070
    @kuba3070 4 года назад +4

    Witam Pana,
    Ja wykonuję instalacje elektryczne w Niemczech, i puszka o elektryczna którą Pan pokazał to puszka z kieszenią na urządzenia wykonawcze. Nie jest to odstojnik wody.
    Ale pełen szacunek do Pana.
    A krytyką proszę się nie przejmować.
    Pozdrawiam

  • @Joe-ey1ff
    @Joe-ey1ff Год назад +1

    Dzieki za filik ,uswiadamiam sobie po obejrzeniu ze potrzebuje wszystko dokladnie uszczelnic, szczeliny wzdloz krokwi , otwory na swiatlo i inne . Mam problem z wybraniem izolacji na struchu, Trzy firmy zrobily wycene i chyba najbardziej w moim domu bedzie sie sprawdzala celuloza dmuchana na podloge ze wzgledu na dobre parametry izolacyjne i koszt. Podloga na strychu jest o wymiarze 110 m2 Mam do wyboru welne dmuchana szklana 1500$ ktorej potrzeba wiecej bo nizsze parametry izolacyjne , celluloze 1400$ lub pianke na dach 2000$. Koszt wyceny pianki na powierzchnie 167 m2 . Tutaj to wyglada mniej profesjonalnie niz w Europie.

  • @AdrianPOLAND
    @AdrianPOLAND 4 года назад +3

    Widziałem w tym roku jak nadmuchują celulozę i rozmawiałem z wykonawcą. Człowiek bez pojęcia, który twierdził że nawet jak dostanie się tam woda z dachu (przykładowo) to odparuje 😄👍

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +2

      Woda odparuje, tylko z celulozy w tym miejscu zostanie kupa g...na.. Pozdrawiam.

    • @AdrianPOLAND
      @AdrianPOLAND 4 года назад

      @@Dzidek1 Fajnie że jest Ktoś kto nie owija w bawełnę tylko mówi jak jest 🙂 Również pozdrawiam i życzę wytrwałości 🙂

  • @toja2918
    @toja2918 4 года назад

    Bardzo ciekawie o tym opowiedziałeś, w prosty i zrozumiały sposób. Bardzo słuszne spostrzeżenia odnośnie technologii. Pozdrawiam. Miłej niedzieli!

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      Pozdrawiam również. Niedziela może będzie miła, ale niestety w pracy, ot życie, ale to mój wybór, po prostu do domu chce szybciej jechać.

    • @toja2918
      @toja2918 4 года назад

      @@Dzidek1 Rozumiem, jasna sprawa. Tęsknota ciągnie do domu, szczególnie jeśli czekają tam ukochane osoby no i ciekawość co tam w nowym domu słychać 😉👍😁. Pozdrowienia!

  • @marcinopalka3213
    @marcinopalka3213 2 года назад +5

    Jaki odstojnik do wody chłopie? To jest dodatkowa przestrzeń do montażu dopuszkowych dimmerów lub innych modułów. Mówie o tych puszkach.

  • @damianczupryniak2226
    @damianczupryniak2226 4 года назад

    Witam dobre prowadzenie budowy służy do otrzymania norm szczelności budynku Przepisy zalecają przeprowadzenie badania szczelności powietrznej budynku oraz wyznaczenie wartości wskaźnika n50, określającego liczbę wymian powietrza na godzinę przy różnicy ciśnień 50 Pa. Wymagane wartości współczynnika n50 wynoszą:
    w odniesieniu do budynków z wentylacją grawitacyjną - 3,0 h-1,
    w odniesieniu do budynków z wentylacją mechaniczną - 1,5 h-1.Płyta zewnętrzna spenia warunki paroizolacyjne i nie potrzeba dodatkowej mebrany paroizolacyjnch.

  • @zapis327
    @zapis327 4 года назад +2

    Zrób odcinek o tym, czego użyć podczas budowy, aby było dobrze i tanio.

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 года назад

      to ma być dobrze czy tanio? bo to ze sobą nie współgra, chcesz dobrze musisz troche zapłacić chcesz tanio będzie gorzej... i do tego kto wie o ci ci chodzi z czego tyt chcesz mieć wykonany dom : murowany czy szkieletowy itp.... Ciężko sobie samemu poszukać na necie co z czym i jak ?? Np w kwestii ocieplenia kto wie jaki chcesz osiągnąć wynik, ty wiesz sprawdź sobie na necie są kalkulatory i będziesz wiedział ile jakiego materiału zastosować i pomnożyć przez cenę nic skomplikowanego. do tog wystarczy poczytac o zaletach danego produktu tak jak wełna bardziej wygłusza nisz styropian, a piana PUR jest najszczelniejsza ze wszystkich co zwiększa termoizolacje względem wełny.....

    • @zapis327
      @zapis327 4 года назад +1

      @@16lukaszsek nie jest tak jak piszesz. Np. piana PUR jest kontrowersyjnym materiałem ociepleniowym, ponieważ nie przepuszcza nic, a w przypadku ocieplenia np. poddasza, użyte belki które oddadzą jeszcze wodę powinny mieć drobną dylatacje.
      Wbrew pozorom nie nalezy patrzeć na materiały budowlane tylko pod kątem specyfikacji ale także wysłuchać opinii specjalistów. Taką opinię chciałbym wysłuchać od autora kanału. Więc nie pierdol mi tutaj. Pozdro.

  • @grzesiekgaming9394
    @grzesiekgaming9394 3 года назад +2

    Przy powierzchni pionowej gęstości ma wynosić 45-60kg/m3 wtedy nie ma możliwości opadania materiału. Niemiec lepi dziury bo słabo zagęszcza materiał i boi się wilgoci.

  • @iwonaB-R
    @iwonaB-R 4 года назад +2

    Jak tak słucham to zastanawiam się dlaczego w Irlandii domy tyle kosztują. Tutaj nie ma izolacji poddasza nie ma izolacji fundamentów, wentylacja to dziura i kratka w ścianie w salonie. Czasem panele kładzione są na goły beton. Tydzień temu mijałam w sąsiedztwie budowę domu. Gospodarz postanowił powiększyć swój domek, zatem postawiono ścianę zewnętrzną z 2 rzędów cegieł na oko 10 cm każda i pomiędzy zastosowano ,,ocieplenie" z powietrza. Na to tynk z malutkimi kamyczkami. Raz tylko widziałam jak ocieplano ścianę wełną i na to dawano dopiero tynk ale ten dom był bardzo okazały ( czytaj duży i na bogato).
    Kiedyś zapytałam się kogoś dlaczego tak budujecie te domy. W odpowiedzi usłyszałam że tu nie ma zim i nie ma sensu ocieplać. Tylko że tu są wichury i sztormy, które powodują że w domu jest 13 stopni a do tego wilgoć która pustoszy ściany, ubrania w szafach pleśnieją. Nie byłam w domu w którym nie byłoby pleśni czy grzyba na suficie.
    Za to ceny szeregówki w mojej okolicy 240-300 tyś.euro około 100m2
    Ludzie tu mieszkający nie lubią nowości dlatego też ciężko jest przekonać kogoś do montażu zamkniętego obiegu wody w domu z pompą. Oni chcą niskociśnieniowy system z otwartym zbiornikiem na dachu, elektryczne grzejniki i elektryczne przepływomierze w łazienkach....

    • @gregp3210
      @gregp3210 4 года назад +1

      Tak niestety jest w UK. Nie ma postępów w budownictwie i dlatego takie skutki, a ceny z kosmosu. W Polsce co kilka lat wchodzi cos nowego, az miło popatrzec.

    • @jezalb2710
      @jezalb2710 4 года назад

      Jakość budynków w Irlandii to tragedia. Zgadzam się. Dodatkowo napatrzyli się w Hiszpanii i podłogi na parterze kafelkami wykładają

  • @jerzys192
    @jerzys192 4 года назад +1

    Celuloza jak najbardziej na tak, ale z niewiadomego pochodzenia, kuszące niską ceną omijajcie z daleka. Dlaczego? Sama celuloza jest produktem łatwopalnym i wrażliwym na działanie szkodników oraz grzybów. Dlatego producenci dodają do niej środki, dzięki którym jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu oraz przyjazna człowiekowi. Celuloza którą stosowałem do swojego domu, produkowana jest w Berlinie przez firmę Damstatt. Może Zdzisiu taką montuje.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      To będzie robiła firma niemiecka, znam nazwę producenta ale to nie ta z berlina, firma jest z Feldkirchen, ale oczywiście mogą być powiązane. Pozdrawiam.

  • @januszelektryk3318
    @januszelektryk3318 4 года назад +1

    Jak to takie skomplikowane to trzeba z tym się dać spokój i po sprawie .pozdrawiam

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      Ogólnie to skomplikowane nie jest, tylko musi być dobrze wykonane, u nas mało kogo będzie stać na ocieplenie celulozą w sposób w jaki to robią w Niemczech, u nas idzie się po taniości i ja też to rozumiem, denerwuję mnie tylko że firma która dokonuje nadmuchu czy też zasypu słowem nie wspomni że przegroda może nie do końca jest szczelna, a to się wiąże z tym że izolacja będzie traciła swoje parametry, oczywiście będzie spełniała zadanie tylko nie w wartościach deklarowanych, czyli ciepło będzie pięknie uciekła przez wolną przestrzeń. Kto za to zapłaci? Inwestor, bo nawet gwarancji nie będzie od kogo egzekwować..Ot życie. Pozdrawiam

  • @TonyClifton1982
    @TonyClifton1982 4 года назад +1

    W Polsce celuloza jest dużo bardziej konkurencyjna cenowo bez kompromisu na jakości - przykładem jest fiński producent wełny celulozowej Termex.

  • @brejnus
    @brejnus Год назад +1

    Jak widzisz docieplenie celulozą stropodachu pokrytym papą w starym domu z lat 60tych ? Wiem, że zajmują się tym firmy. Z rozmowy z jedną z nich wynika, że wycinają otwór w dachu i wpuszczają celulozę. Czy jest inny lepszy materiał w takim przypadku? Pozdrawiam

  • @30tomala
    @30tomala 4 года назад +1

    Dla ścian zewnętrznych od 1stycznia 2021 współczynnik będzie wynosił U=0,20 ,obecnie U=0,23

  • @sewerynsudul9261
    @sewerynsudul9261 4 года назад +1

    Słusznie zauważyłeś, że w Polsce wykonawcy czasami nie biorą takiej odpowiedzialności, ciężko rozliczyć i dopilnować poszczególne etapy budowania ponieważ nie ma "synchronizacji " na linii: projekt-kierownik-inwestor. W Niemczech projektant tworzy plan na bazie danych zebranych w wywiadzie z inwestorem. Powstaje projekt na standardach oraz zgodności łączenia systemów, na które inwestor się zgadza, oczywiście sugerowanych przez architekta bo skąd inwestor np dentysta, piekarz czy nauczyciel miał by się znać na budowaniu. W tym całym układzie kierownik bądź sam architekt musi dopilnować, żeby wszystko powstało zgodnie z planem i systemem. Inwestor po zatwierdzeniu projektu, nie ma już nic do powiedzenia, w kwestii konstrukcyjnych bo po co ma się głowić i wtrącać jak on już za to zapłacił specjalistą (architekt, kierownik, firma wykonawcza), a po za tym inwestor nie ma wiedzy w tym temacie. Cały przebieg budowy jest nadzorowany, i jeśli murarz krzywo wymuruje, kierownik nie pozwala innej ekipie na dalsze prace, do czasu aż to co zepsuł zostanie naprawione. W przeciwnym wypadku, wykonawca nie dostanie pieniędzy za prace. Nawet jak już mury zostaną wyprostowane, to zatrzymuje się 5% na gwarancje, które są oddane po ukończeniu inwestycji, ponieważ jak tynkarz przyjdzie i stwierdzi, że nie potrafi tego otynkować bo jest zbyt krzywo, zawsze murarza można znów wezwać do poprawek pod groźbą zatrzymania 5%, i tak kolejno tynkarzowi zatrzymuje się na poczet prac malarskich, czy kładzenia glazury. -Ciekawe czy ten system sprawdziłby się w Polsce:D
    W Polsce często inwestorzy przed rozpoczęciem budowy domu marzeń, najpierw "nałykają się internetu" (nie twierdzę, że to zły pomysł, ale dobrze było by tę specjalistyczną wiedzę umieć filtrować i analizować), a później zmieniają sprawdzone standardy na swoje projekty, maja już przecież wiedzę z internetu. Nie ufają standardom tylko bardziej swojej intuicji oraz wiedzy jaką zdobyli w dwa miesiące. Niestety skutki są takie, że zastosowane systemy odbiegają od planowanego założenia i w efekcie cały projekt to zlepek systemów które w domniemaniu inwestora (bo gdzieś usłyszał, że ten produkt jest lepszy od innego) są lepsze od tych, które zaleca architekt, ale nie zawsze są zastosowane według zaleceń producenta.
    Moim zdaniem takie efekty osiągamy przez ograniczone zaufanie, oraz nasze mocne: Ja się znam lepiej:)

    • @RafaWodarczyk
      @RafaWodarczyk 4 года назад

      Sprawdza się, jak tak buduje z firmą danwood

  • @wojtekkrerowicz326
    @wojtekkrerowicz326 4 года назад +4

    Witaj Zdzisiu.
    Na zachodzie już od dawna jest niemalże zakaz dźwigania ciężkich przedmiotów np.worki cementu kiedyś były po 25kg dziś max 20
    Maszyny powinny wykonywać ciężkie prace za nas ludzi a nie odwrotnie.
    Kilka lat temu dobudowałem drugi garaż
    Trzeba było zebrać warstwę gruntu pod kafelki.
    W międzyczasie przyjechał mój tata z pl.
    Było jakieś 3-4 kubiki do wywiezienia.
    Mówię że za chwilę zamówię sprzęt do wywiezienia mimi koparko ładowarkę.
    Ojciec mówi CO!!!
    będziesz płacił za wynajm masz przyczepę.
    Nie dał sobie powiedzieć
    I jak złapał łopatę to tak się rozmachal ze nie tylko że wrzucił na przyczepę tylko bałem się że nasypie mi ziemi do bagażnika bo oczywiście kombiak był otwarty z tyłu a łopatą to aż przez całą długość przyczepki przezucal.
    Odpowiedź prosta dla taty liczyło się aby syn nie wydał 200zl za wynajm sprzętu ale zapomniał że potem przez niemal dwa dni leżał na wyciągu.
    I tu jest niestety rozumowanie takie aby broń boże tylko nie wydać grosza więcej ale zaj...ać się na maxa już tak i potem kręgosłup, leki przeciwbólowe czy rehabilitacja w najgorszym przypadku.
    Na zachodzie się płaci za maszyny dźwigi i tym podobne wynajm pod budowę to jest tu żecz normalna.
    Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli 😉

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      Dokładnie tak jest. U nas po prostu pracownik jest tańszy od maszyny, a mało kto myśli o zdrowiu. Pozdrawiam.

    • @marekbrewka1347
      @marekbrewka1347 3 года назад +1

      kolego nie 25 kg a 50 kg

  • @feniksfeniksowski700
    @feniksfeniksowski700 4 года назад +2

    OSB w mieszkaniu. Życzę dużo zdrowia

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  3 года назад +3

      A farby w mieszkaniu panu nie przeszkadzają?

    • @Finezjanto
      @Finezjanto 3 года назад +2

      I paròwek z cała tablica mendelejewa w środku ty tez nie jadl..

    • @jasniejszeswiato4286
      @jasniejszeswiato4286 3 года назад +1

      @@Dzidek1 I panele śmierdzące chemią... dość długo po montażu.

  • @nocnymarek7645
    @nocnymarek7645 4 года назад +7

    W Polsce nie do wyegzekwowania na budowie taka jakość.

    • @Nebutek
      @Nebutek 4 года назад +2

      A dlaczego ? Są firmy, które trzymają jakość ale..... Ale jakość kosztuje i to jest wyznacznik na wielu budowach. Jeszcze w naszej społecznej mentalności niema zakodowanego przeświadczenia, że kto: Tanio buduje ten drogo remontuje. Znam wielu fachowców, którzy nawet nie podchodzą do zlecenia jeśli słyszą, żeby zrobić jak najtaniej, jak najszybciej, itp ( i nie chodzi tu o ich robociznę). Pozdrawiam.

    • @arekw.4458
      @arekw.4458 4 года назад

      Do wyegzekwowania....na dużych budowach tak przecież jest. Przyjdzie czas i na małe.

    • @kanaliaFFM
      @kanaliaFFM 4 года назад

      @@Nebutek Tych firm trzymajacych jakosc to jak na lekarstwo !Szukam w Warminsko-Mazurskim firmy trzymajacej jakosc i jakosc do tej pory nie znalazlem ! Nie sugeruje, ze nie ma takich firm, jednakze wiekszosc firm bazuje na latwowiernosci inwestora, jego niewiedzy i sprzedaje taka usluge , ze wola to o pomste do nieba !

    • @Nebutek
      @Nebutek 4 года назад

      @@kanaliaFFM zgadzam się przy takim zapotrzebowaniu domorosły fachowcy wyrastają jak grzyby po deszczu. Niestety tak jest. Na porządne ekipy czeka się bardzo długo.

  • @pawea8953
    @pawea8953 2 года назад +3

    Celuloza to najtrwalsza izolacja a materiał niemerytoryczny, bo z kimś gdzieś pogadał Jestem licencjonowany przez austriacką firmę ISOCELL w Austrii i jest nieco inaczej i robię ocieplenie od ponad 10lat Isocellem i Termexem. Problem wilgoci dotyczy w znacznie większym stopniu zwykłej wełny mineralnej. Na celulozę jest dawana gwarancja 15 lat,. a na wełnę ile? Dodatkowo jeśli budynek ma spełniać określone wymogi szczelności to są jeszcze robione badania na szczelność więc budynek ma być przygotowany do takich prób czy to w Polsce czy Niemczech. Producent celulozy podaje jakie ma spełniać warunki przegroda która ma być wypełniana. Alllleee..... to długa dyskusja.

    • @Towerek
      @Towerek 2 года назад

      Własnie bede miał w marcu zasyp Isocell :)

  • @kanaliaFFM
    @kanaliaFFM 4 года назад

    Taki sposób budowanie jest dla ludzi posiadajacych odpowiednie zaplecze finansowe i tzw. fanatyków ekologii.Sklaniam sie ku tej metodzie, jednakze mozna swietnie wybudowac i wykonczyc w tradycyjnych systemach. Wszystko zalezy od checi inwestora jego marzen i ambicji. Technologia budowy szczelnych budynków jest ciekawa i oplacalna, jednakze nie nalezy przesadzac. Czesc kosztów mozna nadrobic energia odnawialna zaprojektowana w odpowiedni sposób, czyli przeznaczenie jakiejs czesci kosztów ocieplenia i uszczelnienia w produkcje energii odnawialnej.

    • @desmom2922
      @desmom2922 4 года назад

      Koszty są podobne do tradycyjnych metody

  • @Pabloo1987
    @Pabloo1987 2 года назад +4

    Ale kit wciszkasz, malo wiesz o celulozie, mam i polecam

    • @bober_1982
      @bober_1982 Год назад +1

      Robi robote lepsza noz styropian?? Czeka mnie ocieplenie domu 11x10x10.30

  • @tomaszgasior7178
    @tomaszgasior7178 4 года назад

    Ja w Polsce również chcę zrobić nadmuch celulozy na poddaszu,wykonawca powiedział mi że celuloza nie wymaga paroizolacji ale on dla siebie by dał.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      W Polsce robią inaczej, wątpię czy lepiej a raczej jestem pewny że to powinno się robić tak jak tutaj. Oczywiście ocieplenie celulozą w wykonaniu polskich firm też będzie działało, niestety nie będzie do końca prawidłowe..Należy pamiętać że ciepło ucieka do góry, a więc przegroda dachowa powinna być najlepsza w całym budynku. To czy trzeba dać paroizolację określa dokładnie producent celulozy( a zapewniam że trzeba). Wykonawca ma to za przeproszeniem gdzieś, niech pan poprosi o gwarancję na piśmie. Pozdrawiam.

    • @tomaszgasior7178
      @tomaszgasior7178 4 года назад

      @@Dzidek1 Więc zostaje chyba wełna mineralna to chyba najrozsądniejsze rozwiazanie. Zabudowę będę robił sam więc chciałem uniknąć babrania się w wełnie ale chyba będę musiał.

  • @ajeto2
    @ajeto2 4 года назад

    Przecież w kartach technicznych jest opisane jak zrobić ściankę 6cm pod instalację. Przegroda jednorodna nie wiercona czyli szczelna.

  • @arekw.4458
    @arekw.4458 4 года назад +2

    To o czym mówisz to jest brak generalnego wykonawcy, który spina wszystkich wykonawców po kolei. Tę rolę "na domkach" teoretycznie powinien pełnić Inwestor jeżeli go nie stać na zlecenie budowy od A do Z jednej firmie wykonawczej. Fakt, gwarancja się gdzieś rozmywa gdy każdy etap buduje inna firma ni nie ma GW. Najgorzej to wygląda na styku branż.

  • @hamell
    @hamell 4 года назад +3

    Jak wilgoć wejdzie w izolację to izolacja stanie się przewodnikiem ciepła A nie izolatorem.

  • @mareklimanowski687
    @mareklimanowski687 7 месяцев назад

    Skoro celuloza musi byc zabezpieczona przed wilgocią to powiedz dlaczego ociepla się nią stropodachy wentylowane w których wilgoć ma bezproblemowy dostęp.

  • @Remontybezcenzury
    @Remontybezcenzury 4 года назад

    Wszystko fajnie z tymi super puszkami ale dlaczego widać na początku filmu że ze sciany z puszki kabel nie wychodzi z miejsca gumowanego które stanowi uszczelnienie wokół kabla tylko jest wywiercona dziura w puszcze miejscu plastikowym i tamtedy idzie przewód elektryczny?? Nie może być to ta sama puszka bo od wewnątrz widać że przewód wychodzi z dolnej częsci puszki a od zewnątrz że od góry jest wsadzony...Oj proszę pana,ktoś tu kręci;) Celuloza jest dobrum izolatorem ale na sufit...nigdy w sciany bo z upływem czasu ona opada i robi nam się luka u samej góry Ściany... Byłem w Niemczech,prowadziłem tam własną firmę i coś o tym wiem...

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      To są inne puszki, na zewnątrz nagrywane w innym miejscu. Proszę zwrócić dobrze uwagę na puszkę , są w niej małe otwory gumowane na kabel, oraz duże na peszel, z tej puszki na początku właśnie kabel przechodzi przez małe wejście. Pozdrawiam.

  • @terennNR1
    @terennNR1 9 месяцев назад

    Niemcy już dawno wiedzą że to jest bardzo trwałe rozwiązanie nawet trwalsze niż styropian czy wełna Polacy muszą jeszcze po prostu do tego dojrzeć

  • @Jabuszko86
    @Jabuszko86 4 года назад +1

    Te puszki nie są do zbierania wody tylko są szczelne. Takie same puszki powinno się stosować w ceramice która notorycznie ma przrwiewy w ganiadkach. Dzisiejsze domy budujemy jako termosy z wynusoznym obiegiem powietrza.
    Szczelnie od wewnątrz paroprzepuszczalnie od zewnątrz dokładnie taka sama zasada jak przy prawidłowym uszczelnienia okien.

  • @eedi75
    @eedi75 4 года назад

    Dzięki

  • @agnieszkaw.5854
    @agnieszkaw.5854 2 месяца назад

    To dlaczego w Niemczech na każdym kroku problemem z wilgocią w mieszkaniach?

  • @kristomen
    @kristomen 4 года назад

    Budowa to nie laboratorium. Na wiele czynników nie mamy wpływu. Za dużo trzeba włożyć energii aby celuloza spełniła swoje zadanie.

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 года назад

      ale jest to wgl jnie opłacalne, celuloza zamoknie i też traci swoje właściwość.. i jest dosyć droga ja bym wolał piane pur bo lepiej uszczelnia i nie ma wgl przemieszczania sie powietrza miedzy pomieszczeniami i nie ubywa jej wełny i waty wszyskie z czasem sie zbijają i jest jej coraz mniej zwłaszcza w ścianach i na dachach co sprawia ze powstaja mostki termiczne

  • @tomr.wheelmaker3644
    @tomr.wheelmaker3644 2 года назад +2

    Słodkie pierdzenie.

  • @nocnymarek7645
    @nocnymarek7645 4 года назад +2

    Dałoby radę zrobić foty tego dachu z wczoraj krok po kroku jak to będą robić?

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      Postaram się, pozdrawiam.

    • @nocnymarek7645
      @nocnymarek7645 4 года назад +1

      @@Dzidek1
      Super, z nazwami materiałów plisss

  • @traveluk654
    @traveluk654 4 года назад +1

    Często nagrywasz. Pozdrawiam serdecznie z Newcastle 😍🤩☺️

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      Ty często jezdzisz i nagrywasz, a ja u siebie w pracy. Pozdrawiam serdecznie.

    • @traveluk654
      @traveluk654 4 года назад

      @@Dzidek1 Prawda że trochę się jeździ. Trochę znasz mój kanał

  • @iroyork
    @iroyork 4 года назад +1

    Niech ktoś mi powie czy to samo co celulozy to też tyczy się wełny skalnej ? Mam zasypany strop wełną skalną od rockwoola. Patrząc od dołu to: k-g podwieszany, folia paroprapuszczalna, wełna. Przykryte płytą osb w miejscach do chodzenia reszta otwarta. Czy to jest prawidłowo?

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      Według polskich standardów to tak, tylko ta folia to nie paroprzepuszczalna a paroizolacyjna. Pozdrawiam.

    • @wenacelulozowatermex4924
      @wenacelulozowatermex4924 4 года назад +1

      Na tym filmie jest mowa o ścianach - trzeba go w nich odpowiednio zagęścić. Inaczej sprawa się ma na stropie - tzw. otwarty nadmuch wymaga jedynie zastosowania naddatku materiału w ilości 10-15%.

    • @notladd
      @notladd 4 месяца назад

      Cześć, @iroyork, jesteś zadowolony z ocieplenia z nasypanej wełny skalnej? Jakieś użytkowe plusy/minusy wynikłe po latach?

  • @adams2527
    @adams2527 3 года назад

    Witam ,a czy przy wełnie szklanej ,folię paroprzepuszczalną na stropie też sklejać na szczelnie ?

  • @TheKotDachowiec
    @TheKotDachowiec 3 года назад

    Przykro mi ale Kolega powiedział masę ogólników i tak naprawdę nic konkretnego. W Niemczech klei się połączenia aby zapewnić maksymalne oszczędności energii a co do paroprzepuszczalności, wszędzie się stosuje bariery, natomiast co w przypadku materiałów dyfuzyjne otwartych? Niewiadomo o jaką celulozę chodzi. Fajnie że Kolega nam się dzięki spojrzeniami ale mamy masę stwierdzeń ogólnych które wiele nie wnoszą. Jeżeli ktoś w PL napuszcza celulozę przez otwory w regipsie nie dbając o ścianki grodziowe to życzę powodzenia. Więc tutaj stwierdzenia Kolegi są jak najbardziej poprawne. Pozdrawiam!

  • @akardzisko
    @akardzisko 4 года назад

    Bardzo fajny materiał Pan przygotował. Nasuwa mi się pytanie: z jakiego powodu ci Niemcy wybrali akurat ten sposób ocieplenia a nie jakiś inny, być może tańszy?

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      Bo to jest bardzo dobry sposób, tylko musi być zrobiony prawidłowo, lepszy niż wełna bo jej trzeba więcej kłaść, a więc ściana musiałaby być jeszcze grubsza, pomijam pianę PUR bo jej jeszcze tu nie spotkałem na budowach, więc z nią raczej jest coś nie hallo..Pozdrawiam.

    • @ajeto2
      @ajeto2 4 года назад

      Akumulacja ciepła

    • @Marcin-zn9ow
      @Marcin-zn9ow 4 года назад +4

      @@Dzidek1 Z piana PUR jest coś nie tak bo na niemieckiej budowie jej nie ma? 😂😂😂 To może z wielkim murem chińskim też coś nie tak bo w niemczech go nie spotkałem? 🤔🤔🤔😂😂😂

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 года назад

      każdy kraj ma swoje technologie i materiały które stosują, z tym sie nie dyskutuje po prostu mają lepszy przelicznik zarobków do kosztów budowy wiec mogą sobie wymyślać. Tym bardziej ze próbują być eco

  • @aergaroth
    @aergaroth 4 года назад

    Tam, na tej konkretnej budowie dają jeszcze folię paroizolacyjną na OSB? Ciekawe jaka to płyta. Nie każda spełnia warunek paroizolacji. Zależy od współczynnika SD i np. u naszych nie łatwo znaleźć ten parametr. Nie mówiąc już o wiarygodności takich danych. Dlatego najlepiej folia jak Pan wspomniał i to folia z atestami, a nie pierwsza z brzegu żółta z Leroya. Pozdrawiam

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      Od środka na OSB już nie dają, nie wiem jaka to płyta, więc wynika że płyta robi za paroizolację, na zewnątrz zaś pójdzie jeszcze paroizolacja. Pozdrawiam.

    • @aergaroth
      @aergaroth 4 года назад

      Może wrzuci Pan jakieś foto cechowania na płycie w wolnej chwili?
      Na zewnątrz raczej idzie wiatroizolacja i bez OSB po zewn. stronie, ale pewnie przejęzyczenie.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      @@aergaroth Tak przepraszam, pomyliłem się. Jutro zobaczę co to za płyta. Pozdrawiam.

  • @marmar1466
    @marmar1466 4 года назад

    Panie Zdislawie z innej beczki, moglby Pan sie wypowiedziec na temat domu z podcieniem jak taras 4x4 a nad nim pokoj. kwestia ocieplenia itp. Pozdrawiam

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      Jeśli dobrze rozumiem, to nad takim tarasem będzie strop betonowy, więc wtedy ocieplenie od spodu, tak samo jak na ściany zewnętrzne, czyli styropian, klej, siatka, kołki i tynk.

    • @marmar1466
      @marmar1466 4 года назад

      @@Dzidek1 dziękuję za odpowiedź. Myśli Pan, że nie będzie problemu z temperaturą w takim pokoju nad tarasem? Będzie ogrzewanie podłogowe.

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      @@marmar1466 Nie będzie, a przynajmniej nie powinno być, jak jest dobrze zrobione. Ogrzewanie podłogowe na pietrze jak się domyślam tez na styropianie ( chociaż zapewne cieńszym), wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam.

  • @Bub4Majster
    @Bub4Majster 4 года назад

    Zacząłem oglądać Pana od wczoraj, filmy przekazują bardzo dużo informacji, niestety nie zdążyłem jeszcze obejrzeć wszystkich, a mam do Pana pytanie. Jaki metraż ma Pańska działka budowlana ?? Zastanawiam się po prostu czy działka o powierzchni 1000 metrów kwadratowych jest wystarczająca powiedzmy czysto teoretycznie pod podobne wymiary jak Pański dom. Zdaje sobie sprawę że na to składa się szerokość i długość działki dla tego od razu przepraszam że nie potrafię sprecyzować, albo jakie jest Pańskie zdanie o działkach 1000m kwadratowych ??

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      To jest typowa wielkość działki, moja ma 25x47 , chyba dokładnie nie pamiętam. Dom jest po szerokości postawiony na maksa, czyli 4 metry do granicy z jednej i drugiej strony. Pozdrawiam.

    • @Bub4Majster
      @Bub4Majster 4 года назад

      @@Dzidek1 Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)

  • @kriskospa5680
    @kriskospa5680 4 года назад

    Istnie jak nazwa serialu - Dom z papieru.

  • @NetiuML
    @NetiuML 4 года назад +6

    nie ma pan pojęcia o czym pan mówi pl.wikipedia.org/wiki/Celuloza

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 года назад

      a czy ty wiesz ze wikipedia to nie wszystko :) ?

  • @tomek5301
    @tomek5301 3 года назад

    Ja też widziałem takie uszczelnianie ,klejenie taśma !!! Robię za granicą ,to chodzi o kwas borowy oni boją się go .A jak szczelnie są ubrani jak wdmuchuja jak kosmonauci 😂😂😂😂😂😂.OP1 wojskowe to pikuś😂😂😂😂

    • @tomaszk2452
      @tomaszk2452 2 года назад

      Chodzi o szczelność
      powietrzną a nie kwas borowy.

  • @adamhaj4822
    @adamhaj4822 4 года назад

    witam
    czy słyszał pan o wkrętach typu płyta-płyta
    skręcających dwie płyty Gk bez profila

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      Wiem że są, ale nigdy ich nie używałem. Pozdrawiam.

    • @browarek7519
      @browarek7519 4 года назад

      Rigips thn

  • @tomekpiskala876
    @tomekpiskala876 4 года назад

    ale peszli do elektryki nie daja??

  • @nocnymarek7645
    @nocnymarek7645 4 года назад +1

    W ogóle te nasypowe technologie do pionowych czy skośnych przegród to słaby pomysl

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +1

      Może nie słaby, ale musi to być zrobione dobrze od początku do końca.

  • @tomaszk2452
    @tomaszk2452 2 года назад +2

    Stek bzdur od amatora. Coś
    tam słyszał ale nie poznał szczegółów.

  • @robert3344
    @robert3344 3 года назад

    Generalnie kupa ogólników żeby na koniec stwierdzić "przypuszczam że " czyli brak dowodów czy testów. Po filmie stwierdzam jedynie że niemieckie firmy są cacy i najlepsze

  • @januszsternal5892
    @januszsternal5892 4 года назад

    w polsce oczywiscie na odpierd....poloa firm w polsce teraz to krzaki ,jest bum i sie narobilo flachofców......odliczamy dzidek do zjazdu,umnie jezcze 3 tyg. i witaj piekna kraino.chyba musimy anulowac bo za duzo nas tutaj,mozemy przegrac .:)

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      No u mnie też 3 tygodnie, ale mam nadzieję się urwać wcześniej, może się uda. Pozdrawiam.

    • @BudowniczyDomanNaszeGniazdo
      @BudowniczyDomanNaszeGniazdo 4 года назад +1

      narobiło sie flachowców z tego samego powodu dla jakiego jestes za granicą... przecietny inwestor/czytaj przeciętny Polak, nie zapłaci odpowiednich pieniędzy za robotogodziny dobrej roboty ,która wymaga czasu. do tego ceny zaniża coraz wiecje przybyszów ze wschodu. jak płaca tak praca,niestety.pozdrwaiam. jak zwykle łapka w góre!

    • @atam3977
      @atam3977 4 года назад

      W USA powszechnie poddasza są zasypywane granulatem... tam to dopiero jest po dziadowsku robione moim zdaniem.

    • @arekw.4458
      @arekw.4458 4 года назад +1

      @@atam3977 w stanach się buduje od tornada do tornada...to nie ma większego sensu się starać🤣🤣

  • @thomaspo9702
    @thomaspo9702 4 года назад

    Nie istotne czy jako ocieplenie idzie celuloza czy wełna czy inne ocieplenie paroizolacje zawsze robi się szczelnie, każda izolacja traci swoje parametry jak jest zawilgocona więc koło się zamyka

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +3

      Nie do końca, wełna czy piana ma możliwość wyschnięcia bez utraty objętości ( oczywiście pisze o zawilgoceniu) i parametrów, niestety celuloza tak samo jak inne granulaty nie mają tej zdolności, oczywiście wyschną, ale stracą swoja objętość a za tym idzie pogorszenie właściwości izolacyjnych. Za kilka dni zrobię test tych materiałów zostawiając je na kilka dni na działanie warunków atmosferycznych..A izolacja oczywiście powinna być szczelna bez różnicy na rodzaj materiału ociepleniowego.

    • @atam3977
      @atam3977 4 года назад

      @@Dzidek1 Zgadza się. Jednak każdy system szkieletowy drewniany powinien być tak szczelnie robiony bez wzgledu na rodzaj ocieplenia. Wełna wyschnie i nic jej nie będzie, ale wewnątrz w konstrukcji drewnianej należy unikać wilgoci nawet chwilowej, bo bardzo wzrasta ryzyko korozji biologicznej drewna.

  • @TheTomekjac
    @TheTomekjac 4 года назад +2

    Malo fachowe. Nic pan nie wie, tylko sądzi. Nalezy sie przygotować merytorycznie do takich wypowiedzi

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад +3

      To nie jest fachowy poradnik, tylko próba zwrócenia uwagi ludziom że u nas robi się to żłe..

    • @TheTomekjac
      @TheTomekjac 4 года назад +1

      @@Dzidek1 jak mozna coś osądzać jak się o tym mało wie. Lepiej nie montować takich wypowiedzi. Dziś w Polsce kazdy się na wszystkim zna i ocenia.
      My jesteśmy bardzo rzetelną firmą i dbamy o wszystko w naszym wykonawstwie, dlatego irytują mnie takie uogólnienia.
      Proszę poczytać ,że w systemie ociepleń celulozą stosuje się specjalne folie paroizolacyjne. Tak zwane aktywne-materiał oddycha przez nie. Oczywiście zgodzę się ,że należy wszelkie inne miejsca dokładnie uszczelnić (kleje i taśmy), i dobrze zagęścić material przy aplikacji.

  • @AnubisGould
    @AnubisGould 3 года назад

    LOL domy z papieru :-)

  • @simonvansaar
    @simonvansaar 4 года назад +1

    Koleś gada o tym wszystkim na tle płyt OSB porażka

    • @Dzidek1
      @Dzidek1  4 года назад

      Bo tak powinno być zrobione ocieplenie celulozą...z jednej i z drugiej strony płyta osb i szczelnie ...a nie jak u nas..chyba wiesz jak jest to u nas robione..

    • @TheTomekjac
      @TheTomekjac 4 года назад +1

      Nieprawda!!!! Do celulozy stosuje sie folie aktywne, a nie szczelne jak np. plyta OSB. Nic dziwnego jak za te plyty dostanie się wilgoc,to problem. Celuloza musi mieć mozliwosc oddychania.
      A ten co tu opowiada ,nie ma pojęcia o tym co mówi

  • @marcinwa1957
    @marcinwa1957 3 года назад +2

    Warto nie wrzucać wszystkim firm do jednego worka i jeszcze podkreślać, że niemiecka firma jest dobra, a polska zła... Poza tym żeby wyrażać taką opinię trzeb zrobić doświadczenie które pokaże to na oczy, a nie przekazywać co powiedział gdzieś komuś jakiś Niemiec... Zero konkretów

  • @101Roman
    @101Roman 8 месяцев назад

    Co byś nie mówił to moi rodacy Polacy są lepszymi specjalistami od Niemców, a byliby jeszcze lepszymi gdyby Niemcy twoi przyjaciele razem z ruskimi nie wymordowali polskiej inteligencji..

  • @mazurianwarminski1097
    @mazurianwarminski1097 Год назад +1

    Dziadek co ty szprechasz , bierz się za podlewanie działki