Fajny odcinek. Możesz podawać w przyszłych odcinkach tego typu dropy wszystkich modeli to było by dużo bardziej czytelne i super informacja dla przyszłych nabywców. Ja biegam do 8 mm drop i może odcinek z takimi propozycjami? Pozdrawiam i zdrowia
Sam biegam w dropie do 8 mm (chociaż od testów dostaję też 10-12 i muszę w nich zrobić parę treningów). Postaram się zaznaczać w kolejnych filmach parametry dropu i nie tylko ;)
Te buty od Salomona to chyba Spectur, a nie Spectrum. Chyba już są niedostępne? Czy jest jakiś model, który je zastąpił? Przychylam się do prośby o podawanie dropu do wszystkich modeli. TO bardzo pomocne.
Na początek: bardzo fajny i pomocny odcinek :) Jako, że jestem laikiem w temacie biegania, chciałbym dopytać czy wersja Floatride Energy Adventure dorównuje klasycznej w bieganiu po mieście ? Czy jednak uniwersalny profil pozwalający na bieganie w terenie i mieście odbija się na jakości biegania po asfalcie ?
Witaj. Śmiało możesz brać wersje Adventure z myślą o bieganiu po asfalcie. Bieżnik nie przeszkadza w żaden sposób. Nie jest zbyt agresywny. Główną zmianą jest budowa cholewki i ochrony czuba buta. ;)
Jeeee, molto dobry odcinek. Czy dobierał byś buty do biegania na bieżni używając innego klucza, zważywszy na fakt, że bieżnia jest mocno zamortyzowana? Co polecasz na bieżnię?
Buty dobierałbym idąc takim kluczem. 1. Amortyzację w butach zredukowałbym o 1 poziom niżej (wybrał model półkę niższy) niż w obecnym modelu wykorzystywanym do trenowania/biegania po asfalcie. 2. Trzymałbym się buta odpowiedniego dla swojego typu stopy (neutralny lub pronujący). 3. Zwracałbym mocno uwagę na odpowiednie dopasowanie szerokości cholewki do stopy. Jeżeli mamy naturalnie szeroką stopę nie kupujmy butów, które się nam podobają, są w super cenie, ale są wąskie i zgniatają nam stopę. Komfort biegu na bieżni musi być taki sam, jak na dworze. Dobieramy buty z 0,5-1cm zapasem z przodu, ale najważniejsza jest szerokość i przestrzeń dla palców. Nie robimy ze stopy parówki :)
@@infeltk Pytanie jaki model ASICS-a. Bo każdy ma inaczej wyprofilowany zapiętek. Nie ma czegoś takiego jak "firma Krzak" we wszystkich swoich butach robi takie same zapiętki. To tak nie działa. Dlatego warto próbować różne modele ;) Druga rzecz to generacja danego modelu. One również mogą różnić się od siebie nawet w 90%. (PS. metoda sznurowania może zredukować ruchy w zapiętku i zdarza się, że sprawdza się w praktycznie każdym bucie)
A co polecisz dla początkujących pronatorów na szeroką stopę, na asfalt albo bieżnię? Bo mam spory problem ze znalezieniem czegoś dla siebie. Jeżeli to konieczne półka cenowa może być wyższa. Pozdrawiam
Hej, rzuć okiem na modele Mizuno Wave Rider 26 2E (2E oznacza wersję szerszą mamy taką w sklepie), Brooks Ghost 15 2E (też szersze) oraz niezłe na szerokość. Klasyczne naprawdę dobre treningówki na twarde nawierzchnie. Cumulus 25 wydaje się być całkiem szeroki, ale nie tak jak te modele wyżej.
Wydaje mi się, że te GX i GY, o których piszesz to tylko przedrostki kodów produktu, które odnoszą się pewnie do kolorystyki. Niczego innego nie znalazłem. Także powinny być identyczne.
Kupiłem właśnie buty Reebok floatride energy 4 na stronie reeboka ze zniżką -35%, wyszło 246zł - 6zł cashbacku co daje równe 240zł. Nie mogę się doczekać przetestowania butów, ciekawy jestem jak sprawdzą się na dłuższe dystanse i jak z ich stabilnością w środkowej części stopy.
Daj znać jak się sprawdzą. Do 15 km powinno być przyjemnie. Czytałem niektóre opinie, że na długim dystansie od półmaratonu zaczynają się problemy. To naprawdę dobry but, ale nie perfekcyjny ;)
Dopisek GTX oznacza, że but jest wodoodporny i ma membranę, która znacznie blokuje przepływ powietrza. Takie buty kupuje się do biegania zimą w mieście i do chodzenia w zimne i mokre dni. To nie jest but do biegania przez cały rok - ugotujesz się w nim.
Sam wyłapałem takowe. Niemniej Rincon, który często jest za 399-349 to but na około 500-600 km max i jest dosyć szczupły. Ciężki biegacz zajedzie go jak starą kobyłę ;)
Ja to mam problem. Dzwoniłem do sklepu biegacza i jakby nie potrafili mi nic doradzić ;) waga 95, biegam asfalt/trochę szuterkow. Chce buty do treningów i jednocześnie na starty w półmaratonach czy biegach na 10. Treningowo biegam od 5 do 15. Brałem pod uwagę Asics novablast 3 ale nie ma ich nigdzie na miejscu.
Czesc, zielony jestem od strony technicznej ale kupiłem asics Gel Nimbus 24 na asfalt, na wagę około 80 kg,bo mnie kolana bolą od moich ników starych w których biegam po lesie, na asfalcie już nie wystarczają, stąd ten zakup. Ale porównywałem z Brooks gliceryn 20 i Asics wygodniejsze jak dla mnie o dużo. Mam jednak pytanie o buty biegowe, ile są w stanie wytrzymać? Biegam jako dodatek do siłowni 2-3 razy w tygodniu, kwota butów do biegania trochę duża, dlatego zastanawiam się ile to wytrzyma i czy jest sens kupować takie drogie.
Hej, wytrzymałość to sprawa na dobry godzinny film. Powiedzmy, że jest to kilometraż od 600 do 1500 km. Bardzo duża rozpiętość. Zależy od wagi, tego jak kto używa buty. Moim zdaniem nie powinno się chodzić na co dzień w butach biegowych. Kupujemy je do biegania. Wtedy wytrzymają nawet pod te 1000-1200 km. Jeżeli chodzimy w nich też parę razy w tygodniu to po 700-800 km amortyzacja będzie szczątkowa. Czy kupować drogie? Nie kupować tanich. Celować w wyższą i najwyższą półkę. Średnia półka jest dla lekkich zawodników. Lekki to 60-70 km max. Wyższa półka to zawsze lepsza amortyzacja, większa żywotność co przekłada się na zdrowsze bieganie bez małych urazów i kontuzji. Wiem, że są ludzie pancerni co biegają w trampkach i im nic nie jest. Nie obchodzą mnie takie przypadki, bo jest ich może z 1%. Znaczna większość ludzi ma problemy po kiepskich butach do biegania lub butach, w których nie powinno się biegać, a do tego je wykorzystują.
@@adrianzycienasportowo dzięki za odpowiedź, 1000 km na buty nie wygląda źle. Jaka masz opinie o modelu Asics Nimbus Gel 24? Kupiłem je bez konsultacji ze sprzedawcą, poszedłem i mierzyłem różne modele, metodą wygody, były dla mnie najwygodniejsze, a jednoczesnie szukam wygody i amortyzacji na chodniku/asfalcie z wagą około 80 kg, wybrałem dobrze? Czy lepiej było wziąć coś innego? Decydowałem między nimi a Brooks Glycerin 20, ale brooksy przy palcach coś mi nie pasowały
@@rdzrepresent Bardzo udany i mega komfortowy model. Oczywiście pod stopę neutralną. Warto sprawdzić, czy przypadkiem nie masz nadpronacji i powinieneś biegać w całkiem innych butach.
@@rdzrepresent Pomoge , waze 82 wiec podobnie , moje Nimbusy wybiegaly +- 1400 km + 3 x w tygodniu silownia ( nie chodzone na codzien ) . Obecnie po wymianie na Kinsei zostaly tylko do uzytku na silke . W bucie nawet nie wytarly sie napisy na wkladce , w sumie po wypraniu wygladaja jakby mialy za soba 3 msce biegania . To moje szoste Asicsy i z kazdym jest tak samo , te buty sa wyjatkowo wytrzymale i mam nadzieje , ze w tej kwesti nic sie nie zmieni .
@@chmurcio1 dzięki, no ja już w swoich biegam nonstop 3x tydzień, faktycznie są wytrzymałe. Te buty rozwiązały problem z bolącymi kolanami po bieganiu, jestem zadowolony z zakupu. Na siłownię bym ich jednak nie bral, są zbyt miękkie, do przysiadów i innych ćwiczeń się kompletnie nie nadają dla kogoś kto trening siłowy traktuje dosyć poważnie, pozdrawiam
Hej! To trudne pytanie, ponieważ miałem je na nogach i jestem mocno rozczarowany tym butem. Uważam, że większość wymienionych tutaj modeli jest od nich lepsza i dałbym go dopiero bliżej 7-8 miejsca. Na pewno będą bardziej miękkie i żywotne od ASICS Pulse 13, a nawet Reeboków i NB Tempo V2. Niemniej Cumulus i NB 880 są od niego o niebo lepsze. Pegasus w edycjach 34-36 był lepszy konstrukcyjnie (choć twardszy). Uważam, że Nike ma znacznie lepsze modele od tego, ale przede wszystkim o zastosowaniu treningowo-startowym. Pod sam trening Pegasusa bym nie kupił, a miałem okazję mieć go za trochę poniżej 300 zł (edycję 39) i wolałem dopłacić za inny but.
Cześć, kupiłem na wyprzedaży Saucony endorphin shift 2, za 300 zeta, jeszcze nie dotarły do mnie, ale już się cieszę. Co myślisz o tym modelu, czy testowałeś je? Pozdrawiam 👋 😊 Ważę 89kg, biegam od 3 lat, głównie asfalt
Hej, bardzo ciekawy but. Trochę sztywny i niezbyt miękki (dla mnie taki był), ale bardzo stabilny i trwały. Do klepania kilometrów naprawdę bardzo dobry. Sam myślałem kiedyś by go kupić, ale stwierdziłem, że za mało ważę i przez to nie mogę dobrze "nagnieść" tej pianki. Powinien sprawdzić się super ;)
Te Salomony to istna tragedii jeśli chodzi o cholewkę połączenie języka w tak newralgicznym miejscu po prostu straszne kupiłem zaraz po premierze w tamtym roku myśląc że dorównują modelom trailowym niestety rozczarowanie nie
@@adrianzycienasportowo Jeszcze jedna sprawa, jeżeli można zapytać. Czy Cumulusy 23 to dobre buty dla początkujących? Czy są jednak wymagające pod względem techniki i nie są zalecane dla nowicjuszy?
Kiedy będzie coś dla biegaczy z wagą 102 kg 😅 w każdym filmie jak oglądam z butami dla biegaczy z dużą amortyzacją na końcu jest mowa że buty DLA BIEGACZY NAWET DO 90 KG 😅😅 Czyli dla mnie butów jeszcze nie wymyślili mimo że biegam po 350 km miesięcznie 😅?
Modele takie jak ASICS Nimbus, Mizuno Sky, Brooks Glycerin, Saucony Triumph czy Hoka Bondi mają maxymalną amortyzację i są modelami treningowymi dla stopy neutralnej. Dadzą sobie radę z biegaczem 100kg+, ale powiedzmy sobie szczerze - bieganie jest sportem dla osób lekkich. Można biegać ważąc bardzo dużo, ale docelowo aktywność sportowa powinna sprawiać, że nasza masa ciała będzie unormowana i niższa. Jeżeli w Twoim przypadku waga idzie w parze ze wzrostem i jesteś dużym chłopem to po prostu sięgaj po te najbardziej amortyzowane modele i tyle :)
Cześć, zauważyłem że w żadnym z filmów "Buty do xxx zł" nie pokazywałeś nic z Nike. Są za drogie jak na to co oferują czy po prostu nie miałeś z nimi styczności więc nie wiesz czy polecić, a może jeszcze coś innego? Sam mam Pegasusy 39, wcześniej miałem Nike Renew Run 1 i teraz chciałem wrzucić jakąś inną firmę do rotacji z Pegasusem. Kuszą te Salomony, teraz nawet za 319zł widziałem.
Hej, :) Pegasus 39 i 40 oba na nogach - słabe. Nike Winflo - bieda (również biegadłem), te o których piszesz (sory, ale to jest kiepski model). Miałem na nogach większość Nike i w różnych modelach mam od 15-30km i niestety nie jestem fanem tej marki. Jedyne modele, które uważam za ok są Nike Zoom Fly 5 i Nike Invicible Run 3. Nie wliczam w to startówek, bo one są naprawdę niezłe. Każdy Nike poniżej 500 zł jest po prostu słabym butem i jest znacznie więcej lepszych modeli do wyboru.
Cześć, najlepszym butem jaki miałem był Brooks Racer ST5, był wygodny jak domowe kapcie, przestały mnie bolec kolana, co było dziwne bo biegałem polmaratony z wagą około 100kg, do tego stopy mam pronujące. Miałem trzy pary, niestety nie produkowane są już😢 od kilku lat szukam butów które byłyby tak samo wygodne, szybkie i z lekką stabilizacją. Może doradzisz coś?
Hej, a próbowałeś Brooks Adrenaline GTS lub Glycerin GTS? Oba modele brooksa i ze wsparciem. Ewentualnie Kayano 28 (można wyłapać w dobrej kasie nawet u mnie w sklepie).
Dzieki za odpowiedz. Tych brooksów nie miałem na nogach, do Asicsa mam uraz, bo cumulus 13 to były moje pierwsze poważne buty za konkretny hajs i niestety zaoralem stopy w nich. Pewnie w przyszłym tyg. będę w WWA, to wbiję do Ciebie do sklepu, bo sprawdziłem, że macie spory wybór.
@@microcamper4716 Zapraszam :) Pamiętaj, że nie warto mieć urazu do marki i modelu zwłaszcza, gdy mija ponad 10 lat ;) Ten Cumulus 13 obecnie to już 24 generacja i ona nawet nie wygląda tak, jak 23 generacja. Buty idą do przodu i zmieniają się co roku. Numerek wyżej, a buty prawie zawsze zmienia się niemal o 180 stopni.
@@adrianzycienasportowo Jeszcze raz dziena za doradztwo i srogi rabat😉 Dziś rozdziewiczyłem na lekkiej ósemce, co prawda kilka razy poprawiałem bo albo za lekko zasznurowałem albo za mocno, ale w końcu chyba jest tak jak trzeba. Tak jak powiedziałem, widzimy się na wiosnę i ogarniamy drugi komplet🙂 Pozdro👊🏻
Fajny odcinek. Możesz podawać w przyszłych odcinkach tego typu dropy wszystkich modeli to było by dużo bardziej czytelne i super informacja dla przyszłych nabywców. Ja biegam do 8 mm drop i może odcinek z takimi propozycjami? Pozdrawiam i zdrowia
Sam biegam w dropie do 8 mm (chociaż od testów dostaję też 10-12 i muszę w nich zrobić parę treningów). Postaram się zaznaczać w kolejnych filmach parametry dropu i nie tylko ;)
Te buty od Salomona to chyba Spectur, a nie Spectrum. Chyba już są niedostępne? Czy jest jakiś model, który je zastąpił?
Przychylam się do prośby o podawanie dropu do wszystkich modeli. TO bardzo pomocne.
A co sadzisz o tych butach na poczatek? uniseks under armour ua u infinite pro fire & ice - czarne
Na początek: bardzo fajny i pomocny odcinek :) Jako, że jestem laikiem w temacie biegania, chciałbym dopytać czy wersja Floatride Energy Adventure dorównuje klasycznej w bieganiu po mieście ? Czy jednak uniwersalny profil pozwalający na bieganie w terenie i mieście odbija się na jakości biegania po asfalcie ?
Witaj. Śmiało możesz brać wersje Adventure z myślą o bieganiu po asfalcie. Bieżnik nie przeszkadza w żaden sposób. Nie jest zbyt agresywny. Główną zmianą jest budowa cholewki i ochrony czuba buta. ;)
Jeeee, molto dobry odcinek. Czy dobierał byś buty do biegania na bieżni używając innego klucza, zważywszy na fakt, że bieżnia jest mocno zamortyzowana? Co polecasz na bieżnię?
Świetne pytanie, sam kiedyś nad tym się zastanawiałem. I biegałem w starówkach czyli bez amortyzacji.
Buty dobierałbym idąc takim kluczem. 1. Amortyzację w butach zredukowałbym o 1 poziom niżej (wybrał model półkę niższy) niż w obecnym modelu wykorzystywanym do trenowania/biegania po asfalcie. 2. Trzymałbym się buta odpowiedniego dla swojego typu stopy (neutralny lub pronujący). 3. Zwracałbym mocno uwagę na odpowiednie dopasowanie szerokości cholewki do stopy. Jeżeli mamy naturalnie szeroką stopę nie kupujmy butów, które się nam podobają, są w super cenie, ale są wąskie i zgniatają nam stopę. Komfort biegu na bieżni musi być taki sam, jak na dworze. Dobieramy buty z 0,5-1cm zapasem z przodu, ale najważniejsza jest szerokość i przestrzeń dla palców. Nie robimy ze stopy parówki :)
ja bym dołożył, żeby but trzymał piętę. Rok temu kupiłem Asics i "człapią" - słabo trzymają piętę niby ok, ale latają.
@@infeltk Pytanie jaki model ASICS-a. Bo każdy ma inaczej wyprofilowany zapiętek. Nie ma czegoś takiego jak "firma Krzak" we wszystkich swoich butach robi takie same zapiętki. To tak nie działa. Dlatego warto próbować różne modele ;) Druga rzecz to generacja danego modelu. One również mogą różnić się od siebie nawet w 90%. (PS. metoda sznurowania może zredukować ruchy w zapiętku i zdarza się, że sprawdza się w praktycznie każdym bucie)
czy buty floatride energy adventure mocno się różnią od zwykłej wersji i czym się różnią i które lepiej wybrać?
Czy floatride energy 5 jest też godny polecenia?
biegam w nich od lutego, z czystym sercem mogę polecić
A co polecisz dla początkujących pronatorów na szeroką stopę, na asfalt albo bieżnię? Bo mam spory problem ze znalezieniem czegoś dla siebie. Jeżeli to konieczne półka cenowa może być wyższa. Pozdrawiam
Hej, rzuć okiem na modele Mizuno Wave Rider 26 2E (2E oznacza wersję szerszą mamy taką w sklepie), Brooks Ghost 15 2E (też szersze) oraz niezłe na szerokość. Klasyczne naprawdę dobre treningówki na twarde nawierzchnie. Cumulus 25 wydaje się być całkiem szeroki, ale nie tak jak te modele wyżej.
Zaczynam przygodę z bieganiem. Głównie asfalt.
Co byś polecił dla takiej osoby jak ja? 75 kg żywej wagi :p
Hej
Mam pytanie odnośnie tych Reebok Floatride bo widzę, że są w wersji GX i GY. Czym się różnią oprócz ceny?
Wydaje mi się, że te GX i GY, o których piszesz to tylko przedrostki kodów produktu, które odnoszą się pewnie do kolorystyki. Niczego innego nie znalazłem. Także powinny być identyczne.
Kupiłem właśnie buty Reebok floatride energy 4 na stronie reeboka ze zniżką -35%, wyszło 246zł - 6zł cashbacku co daje równe 240zł. Nie mogę się doczekać przetestowania butów, ciekawy jestem jak sprawdzą się na dłuższe dystanse i jak z ich stabilnością w środkowej części stopy.
Daj znać jak się sprawdzą. Do 15 km powinno być przyjemnie. Czytałem niektóre opinie, że na długim dystansie od półmaratonu zaczynają się problemy. To naprawdę dobry but, ale nie perfekcyjny ;)
@@adrianzycienasportowo Teraz jeszcze promka weszła do -40% to można dostać jeszcze taniej :)
I jak buty ?
@@Piter-bike dają rade można brać
@@mistBRN Oki, bo widzę promke po której wychodzi 238,77zł.
Jak nie zapomnę to dam znać jak się spisują
Czy model GEL-CUMULUS™ 24 GTX będzie lepszy od prezentowanych tu 23 ??
Dopisek GTX oznacza, że but jest wodoodporny i ma membranę, która znacznie blokuje przepływ powietrza. Takie buty kupuje się do biegania zimą w mieście i do chodzenia w zimne i mokre dni. To nie jest but do biegania przez cały rok - ugotujesz się w nim.
@@adriand3074 dzięki ślicznie
Ostatnio parę razy widziałem Hoka one one w sporej przecenie, również poniżej 400zł
Sam wyłapałem takowe. Niemniej Rincon, który często jest za 399-349 to but na około 500-600 km max i jest dosyć szczupły. Ciężki biegacz zajedzie go jak starą kobyłę ;)
Ja to mam problem. Dzwoniłem do sklepu biegacza i jakby nie potrafili mi nic doradzić ;) waga 95, biegam asfalt/trochę szuterkow. Chce buty do treningów i jednocześnie na starty w półmaratonach czy biegach na 10. Treningowo biegam od 5 do 15. Brałem pod uwagę Asics novablast 3 ale nie ma ich nigdzie na miejscu.
Zadzwon do nas :) do studio-sport.pl albo napisz maila. Zrobimy pełny wywiad i pomożemy w wyborze.
Czesc, zielony jestem od strony technicznej ale kupiłem asics Gel Nimbus 24 na asfalt, na wagę około 80 kg,bo mnie kolana bolą od moich ników starych w których biegam po lesie, na asfalcie już nie wystarczają, stąd ten zakup. Ale porównywałem z Brooks gliceryn 20 i Asics wygodniejsze jak dla mnie o dużo. Mam jednak pytanie o buty biegowe, ile są w stanie wytrzymać? Biegam jako dodatek do siłowni 2-3 razy w tygodniu, kwota butów do biegania trochę duża, dlatego zastanawiam się ile to wytrzyma i czy jest sens kupować takie drogie.
Hej, wytrzymałość to sprawa na dobry godzinny film. Powiedzmy, że jest to kilometraż od 600 do 1500 km. Bardzo duża rozpiętość. Zależy od wagi, tego jak kto używa buty. Moim zdaniem nie powinno się chodzić na co dzień w butach biegowych. Kupujemy je do biegania. Wtedy wytrzymają nawet pod te 1000-1200 km. Jeżeli chodzimy w nich też parę razy w tygodniu to po 700-800 km amortyzacja będzie szczątkowa.
Czy kupować drogie? Nie kupować tanich. Celować w wyższą i najwyższą półkę. Średnia półka jest dla lekkich zawodników. Lekki to 60-70 km max. Wyższa półka to zawsze lepsza amortyzacja, większa żywotność co przekłada się na zdrowsze bieganie bez małych urazów i kontuzji. Wiem, że są ludzie pancerni co biegają w trampkach i im nic nie jest. Nie obchodzą mnie takie przypadki, bo jest ich może z 1%. Znaczna większość ludzi ma problemy po kiepskich butach do biegania lub butach, w których nie powinno się biegać, a do tego je wykorzystują.
@@adrianzycienasportowo dzięki za odpowiedź, 1000 km na buty nie wygląda źle. Jaka masz opinie o modelu Asics Nimbus Gel 24? Kupiłem je bez konsultacji ze sprzedawcą, poszedłem i mierzyłem różne modele, metodą wygody, były dla mnie najwygodniejsze, a jednoczesnie szukam wygody i amortyzacji na chodniku/asfalcie z wagą około 80 kg, wybrałem dobrze? Czy lepiej było wziąć coś innego? Decydowałem między nimi a Brooks Glycerin 20, ale brooksy przy palcach coś mi nie pasowały
@@rdzrepresent Bardzo udany i mega komfortowy model. Oczywiście pod stopę neutralną. Warto sprawdzić, czy przypadkiem nie masz nadpronacji i powinieneś biegać w całkiem innych butach.
@@rdzrepresent Pomoge , waze 82 wiec podobnie , moje Nimbusy wybiegaly +- 1400 km + 3 x w tygodniu silownia ( nie chodzone na codzien ) . Obecnie po wymianie na Kinsei zostaly tylko do uzytku na silke . W bucie nawet nie wytarly sie napisy na wkladce , w sumie po wypraniu wygladaja jakby mialy za soba 3 msce biegania . To moje szoste Asicsy i z kazdym jest tak samo , te buty sa wyjatkowo wytrzymale i mam nadzieje , ze w tej kwesti nic sie nie zmieni .
@@chmurcio1 dzięki, no ja już w swoich biegam nonstop 3x tydzień, faktycznie są wytrzymałe. Te buty rozwiązały problem z bolącymi kolanami po bieganiu, jestem zadowolony z zakupu. Na siłownię bym ich jednak nie bral, są zbyt miękkie, do przysiadów i innych ćwiczeń się kompletnie nie nadają dla kogoś kto trening siłowy traktuje dosyć poważnie, pozdrawiam
A co myslisz o Pegasusach Nike, dorwanych ponizej 400 zl? gdzie bys je uplasowal posrod prezentowanych w filmie modeli?
Hej! To trudne pytanie, ponieważ miałem je na nogach i jestem mocno rozczarowany tym butem. Uważam, że większość wymienionych tutaj modeli jest od nich lepsza i dałbym go dopiero bliżej 7-8 miejsca. Na pewno będą bardziej miękkie i żywotne od ASICS Pulse 13, a nawet Reeboków i NB Tempo V2. Niemniej Cumulus i NB 880 są od niego o niebo lepsze. Pegasus w edycjach 34-36 był lepszy konstrukcyjnie (choć twardszy). Uważam, że Nike ma znacznie lepsze modele od tego, ale przede wszystkim o zastosowaniu treningowo-startowym. Pod sam trening Pegasusa bym nie kupił, a miałem okazję mieć go za trochę poniżej 300 zł (edycję 39) i wolałem dopłacić za inny but.
A co byś polecił dla wagi ciężkiej? 100kg. 400-500zł. Poziom początkujący
Cześć, kupiłem na wyprzedaży Saucony endorphin shift 2, za 300 zeta, jeszcze nie dotarły do mnie, ale już się cieszę. Co myślisz o tym modelu, czy testowałeś je? Pozdrawiam 👋 😊 Ważę 89kg, biegam od 3 lat, głównie asfalt
Hej, bardzo ciekawy but. Trochę sztywny i niezbyt miękki (dla mnie taki był), ale bardzo stabilny i trwały. Do klepania kilometrów naprawdę bardzo dobry. Sam myślałem kiedyś by go kupić, ale stwierdziłem, że za mało ważę i przez to nie mogę dobrze "nagnieść" tej pianki. Powinien sprawdzić się super ;)
Cumulus 24 na wagę 91kg warto?
Mordeczko jak najszybciej poproszę o terenówki :D na asfalt już mam a zamierzam wyjechać za granice i musze coś w teren kupić :D
a zapomniałem dodać ;d waże 73kg i w teren pierwsze buty ! :D bo jestem z miasta dlatego posiadam tylko na asfalt ;d
@@byakuyakuchiki1179 Napisz mi jakiego rodzaju teren (las, grząsko, błoto czy górki). I w jaki budżet celujesz to poradzę w komentarzu ;)
A słyszał ktoś o Joma Rase 2401 buty? W ogóle ostatnio ta firma często rzuca mi się w oczy na zawodach.
Te Salomony to istna tragedii jeśli chodzi o cholewkę połączenie języka w tak newralgicznym miejscu po prostu straszne kupiłem zaraz po premierze w tamtym roku myśląc że dorównują modelom trailowym niestety rozczarowanie nie
Cumulusy 23 za 390zł czy Gel Pulse 13 za 290zł. Czy warto dopłacić 100zl?
Warto i to nawet więcej niż stówę.
@@adrianzycienasportowo Jeszcze jedna sprawa, jeżeli można zapytać. Czy Cumulusy 23 to dobre buty dla początkujących? Czy są jednak wymagające pod względem techniki i nie są zalecane dla nowicjuszy?
@@sebag755 Klasyczny, prosty i mega komfortowy. Każdy Cumulus.
A jakie buty nadają się do biegania po piasku ? (Nad morzem )
boso ?
Kiedy będzie coś dla biegaczy z wagą 102 kg 😅 w każdym filmie jak oglądam z butami dla biegaczy z dużą amortyzacją na końcu jest mowa że buty DLA BIEGACZY NAWET DO 90 KG 😅😅 Czyli dla mnie butów jeszcze nie wymyślili mimo że biegam po 350 km miesięcznie 😅?
Modele takie jak ASICS Nimbus, Mizuno Sky, Brooks Glycerin, Saucony Triumph czy Hoka Bondi mają maxymalną amortyzację i są modelami treningowymi dla stopy neutralnej. Dadzą sobie radę z biegaczem 100kg+, ale powiedzmy sobie szczerze - bieganie jest sportem dla osób lekkich. Można biegać ważąc bardzo dużo, ale docelowo aktywność sportowa powinna sprawiać, że nasza masa ciała będzie unormowana i niższa. Jeżeli w Twoim przypadku waga idzie w parze ze wzrostem i jesteś dużym chłopem to po prostu sięgaj po te najbardziej amortyzowane modele i tyle :)
a mi wpadły dzisiaj 1080 na promce za 450 i się jaram :D
Gratulacje ;)
Cześć, zauważyłem że w żadnym z filmów "Buty do xxx zł" nie pokazywałeś nic z Nike. Są za drogie jak na to co oferują czy po prostu nie miałeś z nimi styczności więc nie wiesz czy polecić, a może jeszcze coś innego?
Sam mam Pegasusy 39, wcześniej miałem Nike Renew Run 1 i teraz chciałem wrzucić jakąś inną firmę do rotacji z Pegasusem. Kuszą te Salomony, teraz nawet za 319zł widziałem.
Hej, :) Pegasus 39 i 40 oba na nogach - słabe. Nike Winflo - bieda (również biegadłem), te o których piszesz (sory, ale to jest kiepski model). Miałem na nogach większość Nike i w różnych modelach mam od 15-30km i niestety nie jestem fanem tej marki. Jedyne modele, które uważam za ok są Nike Zoom Fly 5 i Nike Invicible Run 3. Nie wliczam w to startówek, bo one są naprawdę niezłe. Każdy Nike poniżej 500 zł jest po prostu słabym butem i jest znacznie więcej lepszych modeli do wyboru.
Cześć, najlepszym butem jaki miałem był Brooks Racer ST5, był wygodny jak domowe kapcie, przestały mnie bolec kolana, co było dziwne bo biegałem polmaratony z wagą około 100kg, do tego stopy mam pronujące. Miałem trzy pary, niestety nie produkowane są już😢 od kilku lat szukam butów które byłyby tak samo wygodne, szybkie i z lekką stabilizacją. Może doradzisz coś?
Hej, a próbowałeś Brooks Adrenaline GTS lub Glycerin GTS? Oba modele brooksa i ze wsparciem. Ewentualnie Kayano 28 (można wyłapać w dobrej kasie nawet u mnie w sklepie).
Dzieki za odpowiedz. Tych brooksów nie miałem na nogach, do Asicsa mam uraz, bo cumulus 13 to były moje pierwsze poważne buty za konkretny hajs i niestety zaoralem stopy w nich. Pewnie w przyszłym tyg. będę w WWA, to wbiję do Ciebie do sklepu, bo sprawdziłem, że macie spory wybór.
@@microcamper4716 Zapraszam :) Pamiętaj, że nie warto mieć urazu do marki i modelu zwłaszcza, gdy mija ponad 10 lat ;) Ten Cumulus 13 obecnie to już 24 generacja i ona nawet nie wygląda tak, jak 23 generacja. Buty idą do przodu i zmieniają się co roku. Numerek wyżej, a buty prawie zawsze zmienia się niemal o 180 stopni.
Fakt, to było chyba na przełomie 2011/12r😂 Przymiarka nie zaszkodzi😊
@@adrianzycienasportowo Jeszcze raz dziena za doradztwo i srogi rabat😉
Dziś rozdziewiczyłem na lekkiej ósemce, co prawda kilka razy poprawiałem bo albo za lekko zasznurowałem albo za mocno, ale w końcu chyba jest tak jak trzeba.
Tak jak powiedziałem, widzimy się na wiosnę i ogarniamy drugi komplet🙂
Pozdro👊🏻
Wyrwałem reeboki za 227pln bo była 40%