Невбиваємий шахтный котел. Як зберегти.Пітон.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 30 июл 2023
  • Шахтный котел питон (котел холмова) і його ревізія після опалювального сезону. На які моменти треба звернути увагу при роботі котла.
    Посилання на попереднє відео: Пітон.Ревізія шахтного котла. Що потрібно знать.
    • Пітон.Ревізія шахтного...
    #шахтныйкотелхолмова#котелнаопилках#котелдлительногогорения
  • ХоббиХобби

Комментарии • 44

  • @user-vo4kw4el2o
    @user-vo4kw4el2o 8 месяцев назад +2

    Дякую за Українську мову.

  • @TeplovDome4m
    @TeplovDome4m 10 месяцев назад +5

    Мужик уже 100 лет порожки да колосники переделывает. 100 лет к нему не заходил а ща в рекомендациях вышло. Что было 100 лет назад, то и осталось. Мужик ну ты и терпила, заслужил лайк)))

  • @user-nz3hz4gx6u
    @user-nz3hz4gx6u 10 месяцев назад +3

    Добрый вечер с меня дружеский лайк 👍🎃

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад +1

      Вітаю, дякую друже.

  • @user-ye6nn4gq7m
    @user-ye6nn4gq7m 10 месяцев назад

    تمنياتي لك بالتوفيق والنجاح الدائم

  • @user-cx2bw7zj2e
    @user-cx2bw7zj2e 9 месяцев назад +1

    лайк

  • @radiocomponent
    @radiocomponent 10 месяцев назад +2

    Здоров Валера. работа нужная хоть и копоти много.

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад

      привет, Коля, есть немного, зато зимой спокойно и тепло.

  • @vladbijko4321
    @vladbijko4321 10 месяцев назад +1

    👍

  • @user-tt9dt2hq5l
    @user-tt9dt2hq5l 10 месяцев назад +1

    😜

  • @vajk9005
    @vajk9005 10 месяцев назад +1

    13 🙂

  • @user-no1xb5lv4q
    @user-no1xb5lv4q 10 месяцев назад +1

    Якщо є можливість доставте ТА на 1000-1300л і буде вам радість. За вечір нагріваєш бочку і цілу ніч і день насос гонить воду 40градусів.

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад +1

      Дякую.Я знаю про таке, непоганий варіант, проте я призвичаївся до безперервного горіння на тирсі, рано і ввечері закидать по декілька відер. З ТА прийдеться розпалювать кожну добу.

    • @TeplovDome4m
      @TeplovDome4m 10 месяцев назад +1

      Чепуху ты написал. Западные страны явно не твоего уровня, но они используют ТА когда ты еще не вплюнулся))) С ТА розпалювать кожну добу? ты о чем? То жаба у тебя металл покупать. Знаю я тебя)))@@petrikov99

    • @user-tf9gz6hl4o
      @user-tf9gz6hl4o 5 месяцев назад

      Да ще дуже добре з т.а буде працювати коли світла зодві доби не буде

  • @user-uw2fy6mb3r
    @user-uw2fy6mb3r 10 месяцев назад

    Добрий день , радий чути рідню мову , до вас запитання є, підкажіть, теж потік котел , але на зварних швах завантажувальної камери.З майстром заварили , пропустили кажись ок.Я добавив дно з водою , тобто газову щель заглушив.Тепер думаю камеру загрузочну по периметру обставити нержавійкою 5мм а вище короб з 2мм як увас, кирпіч не проходить.Підкажіть будь ласка , а камеру догорання газів теж обложити металом щоб полум'я не контактувало з рубашкою.Зарання дякую.

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад +1

      Вітаю! Треба обкладати й камеру допалу.В камері допалу від контакту металу з полум'ям нічого не станеться металу. А обложують камеру чи то металом чи то шамотом для підняття температури в зоні допалу, бо безпосередньо стінки теблообмінника охолоджують цю зону і момент контакту полум'я зі стінкою припиняє реакцію горіння частини газів. І що значить газову щель заглушив?

    • @user-uw2fy6mb3r
      @user-uw2fy6mb3r 10 месяцев назад

      Щось я пишу вам але не бачу цих дописів.камеру дожига я перекрив і полум'я направив в зольний ящик мені сподобалось ефект є!

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад +1

      @@user-uw2fy6mb3r ідея не дуже, в свій час я теж пробував. Під такий метод треба котел заздалегіть робити з розвиненим теплообмінником, як у Велізара Дедікова, тому що при стандартному варіанті котла більшість конвективного тепла вилітає в трубу і котел не можна розігнати до великих температур, так як все теплове випромінбвання залишаеться під колосником. І потім, водяне дно для такого варіанта не дуже підходить, буде давать зону охолодження, про що я перед тим писав, при цьому стандартну камеру допалу обкладати не треба, це буде зменшувати конвективний теплообмін для цого варіанту.

    • @user-uw2fy6mb3r
      @user-uw2fy6mb3r 10 месяцев назад +1

      Дякую вам за пораду.Я палив тирсою було все ок , котел Терміко , але ціна на тирсу кусається перейшов на соняшник .Приходиться кожен день чистити форсунку , в котлі нема бокових дверей.Гроші за котел великі того не варті.Прийшлось міняти схему спалювання палива!.Поставлю решітку на колосники в камеру допалу вона не дасть швидкому підняттю вогню до верху.Хороша ідея в Василя Коровця але він не вілписується не радить нікому і нічого на відміну від вас, ще раз щиро вдячний.

    • @user-uw2fy6mb3r
      @user-uw2fy6mb3r 10 месяцев назад

      Ще одне запитання, хочу поставити димотяг, стояв вентилятор.Сильно бахкало, думаю збирались гази вентилятор подавав повітря і вибух.Якщо ставити димотяг то його під'єднувати до автоматики, а там де був вентилятор ставити заслонку і залишати маленьку шпаринку.Якщо можна то дайте номер телефона

  • @user-tf9gz6hl4o
    @user-tf9gz6hl4o 5 месяцев назад

    Слава Україні я вже стільки відео передивився і маю такуж приблуду як шахтніка добився нормальної роботи але зогнила шахта зробив вивод що шахту треба робити без водяної рубашки робити з шамодної цегли або де має вшахті бути рубашка засипати піском це моЯ думка

    • @petrikov99
      @petrikov99  5 месяцев назад

      Героям слава! У мене п'ятий сезон, все добре. Головне ізолювати стінки шахти від контакту з топливом. У кожного свій вибір.

    • @user-zd5tw9fq9l
      @user-zd5tw9fq9l 4 месяца назад

      неправильний хід думки. робив я котел, вірніше доварив до котла шахту, так вона так розігрівалась червона була, прийшлось вкривати рубашкою. в мене пітон прогнив за чотири роки так от і я шукаю вихід,

  • @user-lq7so3od6i
    @user-lq7so3od6i 10 месяцев назад

    Валерій, привіт, давно не відвідував Вашого каналу.Як то кажуть "Не было бы счастья да несчастье помогло", а якщо по короче, то потрібна порада, мій Холмов прогорів через 8 років експлуатаціїї, прогар (маленька тєч, яка під час спроби заварить показала що метал прохудився, і прохудився чи скоріше вимився, з середини котла, бо візуально метал рівненький, і вкритий плівкою, як і у Вас, так от тєч виникла по шву в камері загрузки над газовою щілиною! Розглядаютдва варіанти. Перший: ріжу котел пополам ( 40 - 50 см від днища), заварюю верхню частину, у нижній вирізаю нутряк, і викладаю все шамотом, роблю так сказать модуль з двух частин, які потім беру на болти, щось схоже на котел Павла Глазкова з Білорусії. Другий: придбання нового котла. При першому варіанті виникне контр уклон, на висоту, на яку буде проведено обрізання. Що можете посовітувати, що по першому, що по другому варіантах, завчасно дякую!

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад

      Вітаю, Іване! По питанню придбання котла, воно звісно найпростіший варіант, якщо є зай ві фінанси, то вже вам вирішувати. По питанню вашого варіанту переробки котла, то подібний варіант я вже бачив у Олега Синявського позаминулого року, але в він зробив повністю шахту шамотною а теплообмінник водяний, але його хватило здається лиш на рік. Проблема тут в тому, що з шамотом і без водяної рубашки буде висока температура в зоні шамоту і дрова будуть швидко розігріватись і втачать гази, такожз із зовнішньої сторони котла буде висока температура, буде як в буржуйки, а це втрати тепла. Водяна сорочка завжди поглинає надлишок тепла і відправдяє в систему. Єдине це спрацює на тирсі. Якщо вже заморочитись ремонтом, то вирізать всередині до нормального металу і вварить новий, ну а потім щоб зберегти надалі котел треба зихист подібно мого.

    • @user-lq7so3od6i
      @user-lq7so3od6i 10 месяцев назад

      @@petrikov99 річ у тім, що всі "сварні" до кого не звертався, в один голос твердять, що метал нутрянки потрібно міняти повністю, аргументують наступним, по перше, наступна тєч може випливти будь де, і по друге, при заміні частини металу, сирий буде приварюватися до відпущеного, і під час експлуатації по шву підуть брижі, які призведуть до пориву, та й по роботі, це все десь 75% від об'єму роботи по виготовленню нового котла, бо потрібно розшивати рубашку. Тому буду пробувати різати, і шамотувати, а там подивимось, можливо ще й новий прийдеться купувати, що звісно не хотілось би. Якщо пам'ять мені не зраджує, найбільш вразлива зона для вигорання металу, це зона жарового пирога, обмежується 10см. вище газового вікна, далі здається не так вигорає, поправте якщо я не правий.

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад

      @@user-lq7so3od6i в ютубі є не одне відео, де люди вирізали і вварювали, той же ОлегОлег теж показував. Ну якщо ніхто не берется, то тоді пробувать шамотувать, на метал завжди можна встигнуть здать. Метал не вигорає а згниває, від рівня колосників до 30 см.

    • @user-vq3vg8ok6p
      @user-vq3vg8ok6p 8 месяцев назад

      @@petrikov99 Доброго вечора Валерій якщо топити стружкою від фуганка чи потрібен захисний короб

    • @petrikov99
      @petrikov99  8 месяцев назад

      @@user-vq3vg8ok6p Вітаю, стружка не так критично як тирса впливає, але я б радив зробити. Сьогодні стружка, а завтра може бути тирса, щепа або таке інше. Котел нині річ не розкіш, але вартує як така.

  • @user-zd5tw9fq9l
    @user-zd5tw9fq9l 4 месяца назад

    тепер я зрозумів коли ви чистили шпателем, у вас площа стінок рівна, а в мене хвилями, (тиск я тримав до одиниці) і коли я варив дирки то півавтомат не міг заварити, ну газета. я кусок вирізав а там 2 мм метал. очевидно він вам знаючи що ви блогер зробив котел, як інакше пояснити що у вас все добре а в мене сито. тим більше що я палю осика, дуб, граб, не опилки.... жаль що так розводять майстри. і що тепер, купляти кожних чотири роки котел? в сусіда польський, 15 років, вчора тріщину обнаружив, я йому заварив, шов як масло йшов, а коли свій варив то така мука була, 7 годин потратив і всерівно десь підкапує, навесні розберу, виріжу ту двойку і може їм відправлю щоб поміряли товщину. ...жаль що таке буває, а я володі повірив.

    • @petrikov99
      @petrikov99  4 месяца назад +1

      При чому тут блогерство. Котел зварений з простого заліза, що й інші, при тім з 4мм. а зараз робить, здається з 6мм і сталь якась крутіша, котлова. Все діло в захисті шахти, я ж показував кожного року й не раз, то вже проблеми кожного, хто не дослухався до моїх порад. Там роботи на пару днів було, та кожен думає, що зможе обхитрити долю. Краще перебздіти, а ніж гроші на вітер.

  • @user-fi3tc2ng8s
    @user-fi3tc2ng8s 10 месяцев назад

    У меня котёл более поздней модификации, а именно по периметру там где снизу ставится шамот по бокам в камере загрузки наварены листы металла толщиной 2мм.
    Спустя некоторое время их полностью покоробило и вывернуло что в последствии стало невозможным нормально ставить кирпичи шамотные, вырезать оттуда этот металл ещё тот геморрой!(((

    • @petrikov99
      @petrikov99  10 месяцев назад

      Я тоже слышал об этой проблеме. К сожалению эксперимент был неудачным с этими листами((.

  • @user-ej5sv6eu1r
    @user-ej5sv6eu1r 10 месяцев назад +1

    В руках майстра звичайні речі служать і працюють надзвичайно 👍