Реле напруги. Яке обрати і кому потрібно? І чи треба вони взагалі?
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- Зібрав у відео, всі реле напруги, до яких дотягнувся. З'ясовуємо, чи корректно вони працюють, зазирнемо всередину для оцінки якості складових і зробимо висновок: чи потрібні вони вам, і чи здатні вони вирішувати ваші проблеми.
Для холодильників майстри з ремонту рекомендують ставити затримку на включення після стабілізації напруги 3-5 хв. Як повідомляється це збереже двигун від заклинювання та виходу з ладу. Думаю, мається на увазі, якщо двигун працював під час вимкнення електропостачання. Для більшості техніки стільки не потрібно, але і включати одразу після відновлення електропостачання не варто. Це пагано впливає на електронні компоненти.
Заміряв напругу після планових відключень та відновлення електропостачання, перші пару хвилин може бути нестабільна напруга. На всякий випадок краще поставити 2-3 хв.
Отже гарним варіантом виглядає рішення з основним реле в щитку, на всю внутрішню мережу з затримкою 2-3 хв. та окремо на холодильник розеточне реле з затримкою 2-3 хв. Таким чином спочатку включиться все окрім холодильника. Холодильник у підсумку безпечно включиться через 3-5 хв. або пізніше. Особливо корисно при короткочасних відключеннях на пару секунд.
Гарний огляд.
Дякую за працю...
Стосовно реле з купою функціоналу, купою цифр на екрані, вайфай тощо. В більшості випадків це не потрібно. Для подібних приладів як раз перевагою буде мінімалістичність, стабільність роботи та безпечність. Та ще важлива якість електронних компонентів, відповідність параметрів реле та довгий строк служби з великою кількістю перемикань, ремонтоприданість, щоб через років 10-20 можна було просто замінити реле та пару компонентів за 5-10 дол. з роботою та продовжити користуватися.
Що в варіантах з купою функціоналу "мінікомп‘ютера" важко досягнути, зазвичай щось буде глючити, виходити з ладу, підвисати тощо. Чим більше функціоналу, тим більше слабких місць.
Зазвичай реле ти налаштовуєшь під безпечні пороги напруги, ставиш затримку, яскравість екрану... включив - воно працює. Просто та зрозуміло. Більше в налаштування ти не заходиш. Навіть на цифри не дивишся - немає сенсу, надійне реле робить свою роботу, ти займаєшся своїми справами.
Мабуть є сценарії використання де весь функціонал китайського реле потрібен, можливо навіть комусь потрібне і видалене керування з телефону в деякий сценаріях. Може є й люди, які бажають постійно бігати дивитися на екран з купою цифр, запускати постійно додаток і щось моніторити, витрачати на це своє життя. Можливо... Але більшості це не потрібно і використовувати це вони не будуть. Всі ці фішки цікаві зазвичай гікам та декому на початку, бо здається що за дешево ти отримав купу всього. Пару раз погралися цими функціями та забули.
Подобаются DigiTOP, особливо з RMS та білім індикатором. Користуюсь таким. Zubr також гарні. Китайське дешеве реле не розглядаю навіть як варіант, знаючи підстави якості китайської продукції, навіть з купою функціоналу типу екранчик і т.п. Зазвичай якісно зроблене, продумане та безпечне коштувати дешево з такою купою функцій.
ZUBR - кращий за всіх. Хоч в щиток, хоч в розетку. А прилад від ATORCH - це цікава корисна штука, але вона не замінить спеціалізоване реле напруги типу ZUBR.
Є вже Аторч і на Дін-рейку у щиток. Думаю, що він буде не гірше Зубра.
У меня стоит 2 аторча в двух щитках и в одном из них ещё стоит зубр на 63А. К сожалению с показаниями энергопотребления в кВт немного разнится с штатным счётчиком энергономера или как там его((
Погрешность проявляется уже на 50 кВт
Поэтому как идею для ещё одного видео - можно сделать сравнение счётчиков цифровых и аналоговых и т.д.
@@IvanLIS-review може вже китайці поправили але у Аторч був косяк в тому що він дууууууже довго думає аналізуючи завищена чи занижена напруга. В деяких екземплярах від 3 до 5 секунд. За цей час усі прилади перетворяться на вугілля спаливши ще й вам хату. Наприклад у того ж Зубра - 0.1 с
Вітаю, стосовно Atorch - так, згідний що це комбайн, але... є велике але в тому,що поки він при подачі напруги стартане ( а це за 1с не відбувається ) та, поки перевірить що щось не так із напругою - то цього буде достатньо щоб ті пристрої що підключені до того реле просто вийшли з ладу. Тому потрібно комбінувати різні пристрої захисту.А от інші реле спрацьовують миттєва при подачі напруги.
Треба було в цьому відео також протестувати ці системні рішення 1:12, і показати який там функціонал, чи можна з телефона підключатися.
З приводу Atorch, немає його в магазинах, а якщо є то ціна з блютузом 1200 грн, з вайфай ціна 2000 грн.
Але в магазині розетка є їх розумна без екрану за 470 грн "Розумна Wi-Fi-розетка RZTK Chic (C3680W)", цікаво щоб ви протестували і дали свою оцінку їй, а також цікаво щоб ви підєднали до неї екран (вольтметр), щоб можна було дивитися який вольтаж зараз в мережі і не треба було брати телефон щоб подивитися вольтаж.
та наче на промі 700-800грн готово до відправки..
Взяв типу першого реле під брендом Real El, поки працює з холодильником без проблем.
Всі рекомендували Зубр, але під час весняних відключень він був в дефіциті.
Доброго вечора Іван дякую за відео огляд дуже корисно. 😊😊😊
Оскільки Китай перетворився на країну-спонсора терризму, чи зустрічали ви некитайські реле напруги? Наскільки я розумію всякі зубри - це теж Китай?
З якого це дива Китай спонсор? Якби не він, у нас дронів би не було. Як і тепловізорів, власне, як і засобів РЕБ та зв'язку. Китай, як і решта країн: і вам і нам. Головне прибутки. Джаст бізнес.
@@IvanLIS-review якщо Китай продає московії обладнання, дрони і все інше, то так, Китай є спонсором тероризму.
Ви що забули як трупін перед тим як напасти в 2022 року за декілька днів до цього їздив в Китай просив у імператора китаю дозвіл почати вторгнення і захоплення України?
Журналіст з Ізраїлю, теж підтвердив що Китай все вирішує а не путін,
він на каналі @Odesa_LIVE сказав у відео "АУСЛЕНДЕР разорвал ЭФИР. Не сдержался и сказал ВСЕ, что ДУМАЕТ о ПУТИНЕ. Просто ЗАЦЕНИТЕ ЭТО".
Так Зубр це українська фірма. Які проблеми? До речі в них дуже гарна якість і вони відомі своєю продукцією, є технічна підтримка.
@@Rood_Wood Справа в тому, що з українського в них лише лейбл, робиться все в китаї. Як і більшість товарів інших країн світу
@@slamslam2639 Ооот блін, я знаю про таке виродництво, але думав що Зубр виробляється в Україні. Шкода(
А де тест аторча в такому ж режимі? А може він теж на межі буде вмикати-вимикати навантаження? Або як в тестах деяких системних реле, після вмикання під час таймауту дає підвищену напругу на споживача і лише після таймауту щось міряє і вимикає навантаження (до речі так робив якраз Atorch, але системний, а не такий)
На скільки я пам'ятаю, у Аторча програмується і межа відключення, і межа повернення окремо.
@@IvanLIS-review До речі, гістерезис - то і є різниця між напругою вимкнення і увімкнення, шкода, що є лиш в DigiTop
я в курсі, що воно десь туди. Але не став пояснювати, бо і так затягнув відео..
@@IvanLIS-review Не десь туди, а конкретно прям туди. Якщо верхня межа 280В, а гістерезіс 3, то вимкнеться при 280, а увімкнеться при 277В
Цікаво, при вимкненні напруги на 4 години - чи залишаться налаштування реле?
Так, мають залишитися
Так, налаштування реле залишаються. За три доби відсутності світла у ZUBR вони точно не «злітають». Та і півроку вони точно витримують.
Не злітають. Зубр з встановленими параметрами пролежав два місяці вимкненим з розетки. При новому вмиканні раніше виставлені параметри збереглись.
Після того як згоріли 2 Діджі-Топ-поставив Зубр (на дін-рейку) живе вже років 8
Реле ZUBR якісніші за реле DigiTOP.
Хоча інколи за великих напруг (300 Вольт і більше...) і реле ZUBR вихолять із ладу... :((((
Отож і є гестерезис, щоб коли досяг 270 В, зворотнє спрацювання відбулось тільки коли напруга знизиться на розмір гестерезису
Це чудові рішення для холодильника або чогось специфічного - де не потрібні всі вайфаї і китайські хмари. Іноді потрібно лише те, що виконуватиме функцію, без смартфонів і програм, де злітає реєстрація, забуваються аккаунти і тп
Увімкнув, налаштував пороги вужче ніж на ввідному автоматі, затримку 10-15хв і твій холодильнмк подякує
Я ж і показав що до чого у відео. З таких мені більше сподобався Зубр
мій холодильник запускає компресор через 7 чи 10 хв. після подачі живлення. Живемо в квартирі 4 роки, реле в щиток так і досі руки не дійшли встановити. Поки проблем не було, навіть з газовим котлом, який працює напряму без стабілізатора. Особисто я розглядаю два реле: ZUBR MF2, щоб бачити приблизне поточне споживання, або просте не програмоване реле Schneider RESI9, яке я встановив в квартирі матері, в ньому пороги спрацювання досить великі, тому "світломузики" поки не було.
Там написано что если после выключения света прилетит 380, реле не сработает, так как для работы необходимо напряжение а сети. Поэтому задержу надо ставить минимальную .
Я щось нічого не зрозумів....
Чому треба ставити мінімальну затримку...??? Це якась ХИБНА порада....
Ну і що, якщо при з'явленні світла в мережі буде 380 Вольт?
Реле має просто не включитися, от і все...
З мого власного ДОСВіДУ у хатній мережі має бути як мінімум ДВА реле напруги, це:
1) Загальне реле на ВСЕ помешкання.
2) Окреме реле на Холодильник.
Чому? Тому що компресор Холодильника може вийти з ладу у випадку короткострокового відключення струму (на 1 хвилину чи менше) якщо компресор у цей момент працював... Бо у цьому випадку тиск у системі охолоджувача Холодильника ще не встиг врівноважитись, і через це, при з'явленні напруги, коли компресор знов запрацює, може виникнути ГіДРОУДАР... Який і виведе компресор з ладу.
Кажуть, що сучасні холодильники мають захист від цього... Але... Може і мають, якшо вони дорогі... Та й не у всіх є такі сучасні холодильники...
Ось для того, щоб такого лиха не сталося, і потрібне ОКРЕМЕ реле напруги на Холодильник. В налаштуваннях якого слід буде виставити час затримки десь 4... 6 хвилин. Це час, за який тиск у системі охолоджувача Холодильника встигне врівноважитись. І при включенні компресора, ГІДРОУДАРУ вже не станеться.
Зверну Вашу увагу на ще один маленький «нюанс»: час затримки у реле напруги задається у СЕКУНДАХ.
Тому бажане число затримки у хвилинах треба буде перерахувати у секунди (у 1-й хвилині - 60 секунд), і вже саме це число ввести у налаштуваннях реле напруги:
• 4 хв × 60 сек = 240 сек
• 5 хв × 60 сек = 300 сек
• 6 хв × 60 сек = 360 сек
• 7 хв × 60 сек = 420 сек
А от час затримки на Загальному реле реле напруги вже можна буде встановити мінімальне...
АЛЕ.....
Але тут теж є один «НЮАНС»: якщо при включенні світла у всіх споживачів ОДНОМОМЕНТНО включаться і всі їх електроприлади (холодильники, ел.обігрівачі, тощо) то це призведе до великого НАВАНТАЖЕННЯ на ел.мережу... Що може ВИВЕСТИ З ЛАДУ устаткування на трансформаторній підстанції...
Тому щоб зменшити навантаження на ел.мережу під час ввімкнення «світла», слід трохи «рознести у часі» момент вмикання споживачів у різних оселях. Ось тому час затримки на Загальному реле напруги слід ставити не мінімальне (3... 5 секунд), а дещо більше: 7... 12 секунд.
Ці декілька секунд для Вас великої ролі не зіграють, але убережуть електроустаткування на підстанції.
Також ще додам: якщо у вашій оселі постійно працює ще якийсь потужний ел.споживач, наприклад, ел.обігрівач, то його бажано теж підключити через своє ОКРЕМЕ реле напруги. І виставити на ньому час затримки на включення 1... 2 хвилини (60... 120 секунд). Це теж має на меті зменшити навантаження на електроустаткування при подачі «світла».
Ось так буде правильно!
* * * * *
@mosspowermobile реле не выключиться, для работы его автоматики необходимо напряжение
@@dnipro6427 в усіх екземплярах що попадалися стоїть Нормально РОзімкнуте реле. Тобто напруга потрібна для його ВВІМКНЕННЯ, а не навпаки. Тому вибачте якусь маячню написали.
@@dnipro6427
Зрозуміло...
Я не знаю, що там у Вас за реле, якими Ви користуєтесь... Може вони так і працюють, як Ви тут пишете...
У мене в хазяйстві є декілька реле напруги «у розетку»:
• ZUBR 316у, 16A
• VOLT control РН-101М, 16A (старого зразка - з «крутілками»)
Подовжувач з реле напруги:
• ZUBR P316y, 16А
Також є реле напруги на din-рейку:
• ZUBR MF32, 32A
І всі вони працюють ось за такою «логікою»:
Робочі контакти реле знаходяться у положенні «Normally Open». Тобто напруга на споживачів НЕ подається.
При з'явленні напруги в ел.мережі електроніка реле спочатку перевіряє цю напругу. І тільки у випадку якщо напруга задовільняє встановленому Вами діапазону Min-Max, реле починає відлік T_затримки... Після закінчення відліку реле знов перевіряє напругу. І ось тільки якщо напруга ОК - ось тільки після цього замикаються робочі контакти реле (зазвичай це один із контакиів). І тільки тепер напруга подається на споживачів. :)))
Зубр не рекомендуєте? Ну-ну…
Краще б замість того щоб думати скільки брати за рекламу, сіли б почитали теорію…
Який час спрацювання того самого зубра?
А який час спрацювання ві-фі реле?
Горе від таких ютуберів лише(
Специфікація у ЗУБРа на спрацювання 0.1с на відміну наприклад АскоУкрем - 1с. Тому Ви праві. Про Аторч мовчу - там 3-5 секунд. Згоріла хата - гори сарай
Я сказав, що Зубр мені сподобався більше всіх з таких варіантів. А час спрацювання у мене нема можливості виміряти. І у цьому відео реклами нема.
@@IvanLIS-review а звичайні користувачі, на який ви доречі намагаєтеся заробити!, почують саме головне, зубр не потрібен, а ві-фі реле класна річ, і побіжать купувати... хоча це різне обладнання для різних задач!
тому якщо намагаєтеся поділитися інформацією, будь ласка, перевіряйте інформацію!
Українського Новатек не вистачає, вже 3 роки працює в мене
Українського Новатек ?🤣 Сейчас все в Китае делают , наши только наклейку приклеют что типа "маде ин юкрейн" )))
Не знаю куди ти дивився, у мене є таке реле від аско і воно показує на 6в менше ніж є в розетці
На дин рейку
самое то!!!!
не погані реле
Два реле на 0,47uF, а амперів чомусь не написали 😆
як на мене, непотрібні прилади. Буває у мене і 250В , і 190В -- не дуже заважає, не треба нічого вимикати...
у мене в ремонті купа телевізорів, тюнерів, роутерів, холодильники є від людей у яких нема ніякого реле, у кого воно є такі по ремонтам не ходять, у мене реле на дін рейку за усі часи війни і проблем з напругою жодний прилад не постраждав у розетці усе. А напруга була і 250 і 280 і часом і більше імпульсами що і не помітиш. Про 190 насмішив, ттх приладів 150-250 вольт, звісно 190 не проблема.
@@Blukach_Bilyy на моїй пам`яті не було таких стрибков напруги, щоб щось вийшло з ладу. Жодний прилад не постраждав ані в часи війни, ані раніше, все постійно в розетці, якщо вимкнене, то в стенд-бай режимі. По ремонтах не ходжу. А ті реле, якщо добренний імпульс пройде, то приваряться контакти і привіт 🤣
@@leonidl3476 Живите и надейтесь что у вас не будет скачков резких , а потом в один момент хоп .... и все погорело )))
@@leonidl3476
Не сперечайтеся з Людиною. Пан все вірно каже.
А те, що у Вас такого ЩЕ не було, то це ПОКИ ЩЕ не було...
А для цього ж багато і не треба... Якщо у нормально працюючій ел.мережі просто відгорить НУЛЬОВИЙ провідник (чи у Вашій оселі, чи десь там далі - на щитовій, на ПВ, чи на трансформаторній ПС), то Ви побачите у себе на Фазі і 295 Вольт, і 300, і більше...
І ось тоді Ви може пригадаєте, що Людина Вас попереджала...
Але телевізор, чи холодильник, чи мікрохвильовку доведеться вже ремонтувати...
От і все...
@@mosspowermobile ще не було, так... Мені зараз 50 років, мені ще 50 чекати? 🤣
🚩 З мого власного ДОСВіДУ у хатній мережі має бути як мінімум ДВА реле напруги, це:
1) Загальне реле на ВСЕ помешкання.
2) Окреме реле на Холодильник.
Чому? Тому що компресор Холодильника може вийти з ладу у випадку короткострокового відключення струму (на 1 хвилину чи менше) якщо компресор у цей момент працював... Бо у цьому випадку тиск у системі охолоджувача Холодильника ще не встиг врівноважитись, і через це, при з'явленні напруги, коли компресор знов запрацює, може виникнути ГіДРОУДАР... Який і виведе компресор з ладу.
Кажуть, що сучасні холодильники мають захист від цього... Але... Може і мають, якшо вони дорогі... Та й не у всіх є такі сучасні холодильники...
Ось для того, щоб такого лиха не сталося, і потрібне ОКРЕМЕ реле напруги на Холодильник. В налаштуваннях якого слід буде виставити час затримки десь 4... 6 хвилин. Це час, за який тиск у системі охолоджувача Холодильника встигне врівноважитись. І при включенні компресора, ГІДРОУДАРУ вже не станеться.
Зверну Вашу увагу на ще один маленький «нюанс»: час затримки у реле напруги задається у СЕКУНДАХ.
Тому бажане число затримки у хвилинах треба буде перерахувати у секунди (у 1-й хвилині - 60 секунд), і вже саме це число ввести у налаштуваннях реле напруги:
• 4 хв × 60 сек = 240 сек
• 5 хв × 60 сек = 300 сек
• 6 хв × 60 сек = 360 сек
• 7 хв × 60 сек = 420 сек
А от час затримки на Загальному реле реле напруги вже можна буде встановити мінімальне...
АЛЕ.....
Але тут теж є один «НЮАНС»: якщо при включенні світла у всіх споживачів ОДНОМОМЕНТНО включаться і всі їх електроприлади (холодильники, ел.обігрівачі, тощо) то це призведе до великого НАВАНТАЖЕННЯ на ел.мережу... Що може ВИВЕСТИ З ЛАДУ устаткування на трансформаторній підстанції...
Тому щоб зменшити навантаження на ел.мережу під час ввімкнення «світла», слід трохи «рознести у часі» момент вмикання споживачів у різних оселях. Ось тому час затримки на Загальному реле напруги слід ставити не мінімальне (3... 5 секунд), а дещо більше: 7... 12 секунд.
Ці декілька секунд для Вас великої ролі не зіграють, але убережуть електроустаткування на підстанції.
Також ще додам: якщо у вашій оселі постійно працює ще якийсь потужний ел.споживач, наприклад, ел.обігрівач, то його бажано теж підключити через своє ОКРЕМЕ реле напруги. І виставити на ньому час затримки на включення 1... 2 хвилини (60... 120 секунд). Це теж має на меті зменшити навантаження на електроустаткування при подачі «світла».
Ось так буде правильно!
* * * * *
Оце люблю такі змістовні коментарі! Дякую велике! По цьому можна навіть окреме відео зробити!
@IvanLIS-review
Дякую Вам!
Так, було б непогано зробити про це окреме відео. Це буде корисно, бо Вас дивиться багато людей.
Мінімалка на Промі на Wi-Fi розумну розетку ATORCH від 850 грн і вище.
Всі параметри у неї не зовсім коректні: по потужності бреше відсотків на 10-15, по напрузі на 6-8 вольт. Перевіряв ще старими радянськими приладами з-ду Електровимірювач, які йшли на оборонку.
Спасибі за ролік. Будемо далі користуватись Зубром, бо знаємо, що таке пікове зростання напруги і що від цього горить.
@СергійБегемот-1тса
Річ у тім, що з WI-FI реле ATORCH є один «маленький нюанс», наприклад, схожі Wi-Fi реле на DIN-рейку - ATORCH GR2P/W/S with Curved AC50-320V 100A мають як мінімум ТРИ модифікації:
• GR2PWS - WiFi & Switch version
• GR2PW - WiFi, NO switch version
• GR2P - Basic version - Not WiFi switch
І таке ж саме може бути і з WI-FI реле ATORCH, що вставляються у розетку.
Я подивився на це реле на Prom'і за 840.60 грн.:
• Захисне реле енергометр Wi-Fi розумна розетка ATORCH S1W (продавець «СЯЙВО»).
То там на фото, на зворотній стороні корпусу, на шильдику вказано, які бувають «максимальні» модифікації цього реле:
ATORCH S1-B/W/T/H
Так от у назві *цього* реле фігурує тільки ATORCH S1W... А фото приведені від максимальної модифікації... Що наводить на думку, що функції «реле напруги» у цього реле за 840 грн. насправді немає... Так само, як її немає і у ATORCH GR2PW - WiFi, NO switch version...
До того ж, якщо уважніше роздивитись «специфікації» цього ATORCH S1W, то ми бачимо, що:
• Номінальний струм: 10А (а це максимум 2.3 кВт постійного, довгострокового навантаження: 230В × 10А = 2300 Вт)
А 16А у нього це тільки:
• Максимальний *короткочасний* струм: 16А
А от про параметри власне «реле напруги» (діапазони регулювання U_min, U_max) там нічого не сказано взагалі... Тобто скоріш за все у цього ATORCH S1W цієї функції насправді немає.
Резюмуючи: такі Wi-Fi реле, які дійсно мають функцію «реле напруги» краще застосовувати сумісно з нормальним реле напруги ZUBR (чи-то звичайним ZUBR, чи-то ZUBR MF).
Наприклад, ось у такій послідовності:
• Хатній лічильник ел.енергії,
• Реле напруги ZUBR (або ZUBR MF) - загальне на всю оселю,
• Wi-Fi реле (як мінімум з функцією енергомоніторингу, бо це зручно слідкувати віддалено за споживанням ел.енергії) - загальне на всю оселю,
• Стабілізатор напруги,
• ПЗВ,
• Автоматичний вимикач,
• Wi-Fi реле (можна «у розетку», з функцією енергомоніторингу, з функцією реле напруги, або як мінімум з функцією T_затримки на включення - бо загальне реле напруги ZUBR у нас перед ним вже є) або Wi-Fi розетка з функцією енергомоніторингу,
• --> Холодильник.
P.S. Доречі, необов'язково ставити Стабілізатор напруги ра всю оселю - бо це дорого. Досить буде порахувати навантаження і захистити ним тільки важливих споживачів: холодильник, телевізор, компьютер, ноутбук, мікрохвильовку, мультиварку. І зробити для них окрему, стабілізовану лінію.
* * * * *
одного вистачіть,не фантазуйте
Вже 3 роки стоїть ЗУБР, політ нормальний.
У меня 5 Зубров, уже около 10 лет и все норм !