Já osobně in-ear. Páč když na mě kapela řve, ztlum si tu basu, tak v okamžiku, kdy si to dám snesitelně pro kapelu a jakž takž pro mě, tak dva úkroky stranou a basa zmizí a maxiálně ji tuším, ale o pohodlném slyšení se nemůže být řeč. Takže jsem rezignoval na aparát a jedu přes preamp s lehkou simulací aparátu rovnou do PA a do in-earu. A k těm kytarovým aparátům: to je hezký, že to krásně slyším na pódiu s basy a vším, jak jsem zvyklej ze zkušebny, ale co naplat, když do PA jde stejně ten "hnusnej", uřvanej zvuk sejmutej mikrofonem přímo z repráku. Zvuk kapely do PA by měl být prioritou, takže já bych viděl jako nejdůležitější ladit zvuk na aparátu v ose mikrofonu, kde je umístěný.
@@Aidamos S tím mikrákem máš pravdu... volba mikrofonu, jeho umístění a nastavení aparátu aby to vše fungovalo... to je zásadní. Ideální, když se to ladí komplet s kapelou v nějakém dobrém studiu najednou.
@@matejkadlec2110 to ale občas moc nejde ... lebo niektoré aparáty majú problém s hraním potichu. Nemajú ten požadovaný zvuk, začnú hrať správnou farbou až pri vybudeni na istú úroveň . Riešenie je vtedy používať výkonovo adekvátne aparáty. Trebárs v klube je optimálna lampová dvadsiatka či menšie wattáže. Áno, spústa ľudí si donesie päťdesiatku či dokonca stovku, a potom celý večer to škrtia na dvojke z desať ... a nehrá im to, je to biedne, papierové, tón je tenký, sustain krátky, dynamika nikde. A keď to vybudia tak, aby to začalo správne hrať, tak je z toho veľký hluk a nikto nepočuje nič.
Keďže pravidelne robím aj klubového zvukára, stretávam sa s požiadavkou, aby gitarista výborne počul zvuk svojej gitary, aby ho počula dobre aj kapela, aby mal správne posadený ekvalizér a nebol príliš uvrešťaný, aby gitarista nepridával sústavne počas koncertu hlasitosť a stále nemal problém sa dobre počuť, zatiaľ čo predným radom obecenstva tečie krv z uší. Na to sa mi osvedčil jednoduchý postup - gitarový aparát má hrať smerom na gitaristove uši a kapelu. Nie smerom na jeho prdel a do obecenstva! Vtedy tieto problémy zázračne zmiznú. Nebude pridávať do bezvedomia, lebo mu to samému bude nepríjemné. Nenastavi si extrémne ostrý zvuk, lebo vďaka smerovosti repráku bude počuť naozaj to, čo mu z komba lezie, nie iba bočný lalok vyžarovaného zvuku s potlačenými výškami, a tak mu samému bude bzučivá píla nepríjemná a nastaví si to primerane. Nebude zvuk aparátu páliť naplno do obecenstva a zvukár má tak možnosť vyrovnať pomery aj inak než pridaním všetkého ostatného v PA, čím sa vytvori nechvalne známa zvuková chlpatá guľa. Kapela ho konečne začne počuť a nebude chcieť pridať jeho 100W mazlíka ešte aj do všetkých odposluchov, čím sa uvoľní ich potenciál pre spevy. Tie sa takisto prečistia, keďže zvuk aparátu polezie mimo snimaciu os vokálnych mikrofónov, čo pozitívne prospeje kvalite zvuku kapely a zredukuje problém typu “všetko je vo všetkých mikrofónoch”, kde sa nedá zdvihnúť spev bez toho, aby sa s nim nepridala aj gitara, ktorá občas lezie zo spevákovho mikrofónu rovnako nahlas ako samotný spev. Odkedy to takto učím kapely, ktoré ozvučujem, vždy mám len a len pozitívne reakcie na kvalitu zvuku od obecenstva aj muzikantov. A hlavne, odvtedy nikdy nemusím nikdy riešiť známy spor zvukárov a gitaristov, ktorý sa začína slovami zvukára - Daj sa tichšie! Naopak, často muzikantov aj posmeľujem - len sa pridaj, koľko potrebuješ ... aparát je zvuk pre teba, pre obecenstvo som tu ja so svojím mixom a PA. Proste pozitíva, pohoda a sociálne istoty :D
Víno pekne zapracovalo ala hovorčivosť Vás oboch pánov :P.. výborné video ala edukatív a info ohľadne zvuku pre nás maniakov, čo toto riešia..mám tip Maťo, na myslím výborné video pre nás sledovateľov - Radek Pastrňák..bolo by fajn, keby sa to podarilo natočiť..
Kdysi jsem měl plexi před 4x12. Skvělá záležitost. Zvukař byl spokojený a já taky. Zvuk mi nešel do kolen, šlo to mnohem víc nahoru, takže jsem se slyšel skvěle. Plexi je dle mé zkušenosti řešení. Dělal jsem si to sám, složené ze 4 pásů plexi o šířce asi 30cm a na výšku boxu. Bylo to spojené tak, že to šlo krásně rozložit i složit, a nebylo potřeba nějakého podstavce, nerozkládalo se to do rovna, ale byl to takový jakoby had. Dal jsem si to před box cca 30 až 40cm, pecka. Možná to nevypadalo profesionálně, ale fungovalo to. A nezanedbatelný byl benefit, že se eliminovaly přeslechy u jiných mikráků. Jinak ten deeflexx jsem viděl kdysi v Německu v obchodě, cenově to bylo pomalu jak lampové combo od Marshall, které stálo hned vedle. Brutální cena za kousek plastu.
Ešte som zabudol na jednu vec - konkrétne v našej kapele ideme všetci bez aparátov. Teda obaja gitaristi máme profilery Mooer a basák má MXR DI preamp. Zvuky sú pekne odseparované, bez presluchov, bez šumu, bez zbytočných vrchných aj spodných kmitočtov, ktoré v samotnom zvuku človek ani nevníma, ale v zmesi nástrojov sa tieto parazitné frekvencie budú sčítavať a vytvárať maglajz. Všetci ideme cez XLR, na zemi pedály, žiadne hudobniny na pódiu, čo človek hlavne v malom priestore ocení. A zvuk už v mixe nie je potrebné príliš mnoho upravovať, maximálne zľahka dotiahnuť korekcie ku priestoru, lezie z toho vlastne už hotový, vhodný do PA.
@@SKLADmotyk Obaja máme model Mooer GE250. Výborný stroj, s funkciou Tone Capture (zosnímanie zvuku z reálneho aparátu, niečo podobné ako Kemper). So správnymi impulzmi a dobrým nastavením znie naozaj prvotriedne. Keď niekto nepotrebuje toľko funkcií ako vlajková loď GE300, ale nechce zľaviť z kvality zvuku, je to jasná voľba. Celkovo je táto značka veľmi podarená. Nakoniec, aj Craddle Of Filth používa Mooer preampy na live aj v štúdiu.
ano konečně zas velmi povedené video o praxi na podiu , mládata a nedozrálí fotrové by měli poslouchat , neb to copustíme ke zvukaři je vlastně věc kapely a jednotlivců....no slabé ampy ano ale zas to jde trochu jinam menší headroom tedy zvyhy hlasitosti jsou pak trochu jiné , ještě jsem nenarazil na slabé ampy aby to fungovalo podobně , používám 100w hlavu s tím že se vždy přizpůsobím danému místu a skorem vším co je zmíněno ve videu jsem si prošel a dodnes používám , nejčasteji bednu otočenou směrem vzad ale v předu na podiu s hlasitostí tak jak bicí velí :) občas před to dám nějakou plochu aby se to zrzazilo do stran a v přímém směru to nezabilo klávesáka který většinou stojí za mnou ... plus Palmer PDI 009 nekdy jen Palmer záleží na schopnostech zvukaře :) kytarovému zvuku zdar :)
Díky Pavle za příspěvek. Osobně mi dává smysl používat hlasité aparáty a boxy, jen když to je na velká pódia a nebo je box v ISO BOXU a jde to do in-earů. Ale mít na pódiu box otočený a rvát si to do monitoru... nevim. Ale každý má jiný vkus a nároky... takže vlastně v pohodě :)
K té směrovosti a deeflexu - já jsem rád, že je reprák směrový a využívám toho. Když potřebuju v určité části slyšet třeba nějakou basovou vyhrávku, tak si popojdu :-) Ale to je spíš o mém osobním komfortu na pódiu. Když chci aby mě kytara (třeba na konci) vazbila, tak to budu s tím deeflexem asi nahranej, co? :-D
Hele, normálně jsem to ve zkušebně opíral o zed a 2x10" bych dal na výšku At to slyším jak to leze a když nehraju nějakej normální metal, tak i s kombem to stejně nedělá chug jako cabinet a když nemáš line aray tak musíš dát na pódium aspoň 1 bednu dorpedu na lidi jako vykryvku
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice ještě by jste mohli předat zkušenosti jak pracujete s frekvencemi kytary knoflíkama na kytaře, jestli to lze za chodu a do jaké míry vychytávat ...
Za chodu už si ladíš jen barvu, jakou momentálně chceš. Když to je už moc vostrý do nějaké pasáže, utáhneš tónovou sclonu nebo trochu volume, případně měníš snímače. Na aparát už během hraní fakt nesaháš... teda až na to, když si přidáš master v půlce koncertu na 3/4 a na konci show už to máš naplno! :D
Vím, že je to lehce mimo téma, ale možná byste jako kapely měly řešit i to, jak vás slyší na koncertech publikum? =) Nepamatuji si koncert, který by nebyl zbytečně moc nahlas. Takže raději domácí poslech anebo koncert se špunty do uší, abych aspoň rozuměl zpěvákovi ... O nějakém vychutnávání hudby bohužel řeč nemůže být vůbec, ale zase ta atmosféra živého koncertu ... Pro tu zbytečnou hlasitost máte jako hudebníci nějaký objektivní důvod anebo jsem divný já a ostatní oceňují, že jim po koncertě celou noc zvoní v uších? =)
To máš pravdu, někdy to je zbytečně nahals. Nicméně hlasitost jedn. členů kapely se řídí podle hlasitosti bubeníka. Bubny jsou akustický a někdy dost hlasitý nástroj, hl. když do toho bubeník rád buší naplno. Jeho hlasitost musí kytaristy a basisti a další dotáhnou na zesilovačích. No a to celé potom snímá mikrofony zvukař a přenáší přes PA systém do sálu… výsledná hlasitost je kolikrát až na zvukaři.
@@MatoMisik No mě jde právě o tu výslednou hlasitost z PA. Jestli máte jako hudebníci šanci (a jestli to vůbec chcete?) říct, že byste to chtěli tišší, aby se vámi hraná hudba neslévala zbytečně do jednoho velkého nepřehledného randálu. Je skvělé, když umíte bezchybně hrát a řešíte detaily ve zvuku svých kytar, ale co z toho na koncertě jako posluchači podle vás slyšíme? Opravdu nic. To oceníme až pak v klidu doma z nahrávky ;) . Tohle je filosofická otázka. Mě je jasné, že to nemá moc řešení, ale zajímal by mě názor hudebníka ...
@@jiriryszawy Tohle je individuální. Některé kapely/zvukaři to maj v klidu a někteří to tavěj. Ale i posluchači to maj různý… někdo to má rád nahlas a nědko ne.
Kuba z Boronu-Kubo proč hraješ tak nahlas Kubovs odpověď tvl.Ta kytara za tebe musí na tom podiu bojovat 😂dokonce mam z jednoho koncertu Boron na Dejvický nádražce fotku kde normalně foťák zaznamenal jak se při produkci Boron hejbe vzduch obrazek uplně rozmazanej😂😂😂
Co děláte Vy, aby jste měli dobrý zvuk a dobře se slyšeli?
Já osobně in-ear. Páč když na mě kapela řve, ztlum si tu basu, tak v okamžiku, kdy si to dám snesitelně pro kapelu a jakž takž pro mě, tak dva úkroky stranou a basa zmizí a maxiálně ji tuším, ale o pohodlném slyšení se nemůže být řeč. Takže jsem rezignoval na aparát a jedu přes preamp s lehkou simulací aparátu rovnou do PA a do in-earu. A k těm kytarovým aparátům: to je hezký, že to krásně slyším na pódiu s basy a vším, jak jsem zvyklej ze zkušebny, ale co naplat, když do PA jde stejně ten "hnusnej", uřvanej zvuk sejmutej mikrofonem přímo z repráku. Zvuk kapely do PA by měl být prioritou, takže já bych viděl jako nejdůležitější ladit zvuk na aparátu v ose mikrofonu, kde je umístěný.
@@Aidamos S tím mikrákem máš pravdu... volba mikrofonu, jeho umístění a nastavení aparátu aby to vše fungovalo... to je zásadní. Ideální, když se to ladí komplet s kapelou v nějakém dobrém studiu najednou.
Nejlépe in-ear...nebo alespoň trochu kytary ke zpěvu do odposlechu, ale leckdy je lepší to moje hudlání neslyšet 😀😀😀
Hraju potichu a nechám si to spíš poslat do monitoru :D
@@matejkadlec2110 to ale občas moc nejde ... lebo niektoré aparáty majú problém s hraním potichu. Nemajú ten požadovaný zvuk, začnú hrať správnou farbou až pri vybudeni na istú úroveň . Riešenie je vtedy používať výkonovo adekvátne aparáty. Trebárs v klube je optimálna lampová dvadsiatka či menšie wattáže. Áno, spústa ľudí si donesie päťdesiatku či dokonca stovku, a potom celý večer to škrtia na dvojke z desať ... a nehrá im to, je to biedne, papierové, tón je tenký, sustain krátky, dynamika nikde. A keď to vybudia tak, aby to začalo správne hrať, tak je z toho veľký hluk a nikto nepočuje nič.
Dvě dvanáctky před koncertem a čtyři po. 😁
Coffee Audio jsou nejhezčí bedny co jsem viděl. ❤
Máš to prokoumaný, to jo 👍😁
Jo, taky myslim, že jsou krásný… to že hrajou božsky o tom ani nemluvim 😇
Maťo, zase dobré téma
Díky Jirko.
Keďže pravidelne robím aj klubového zvukára, stretávam sa s požiadavkou, aby gitarista výborne počul zvuk svojej gitary, aby ho počula dobre aj kapela, aby mal správne posadený ekvalizér a nebol príliš uvrešťaný, aby gitarista nepridával sústavne počas koncertu hlasitosť a stále nemal problém sa dobre počuť, zatiaľ čo predným radom obecenstva tečie krv z uší. Na to sa mi osvedčil jednoduchý postup - gitarový aparát má hrať smerom na gitaristove uši a kapelu. Nie smerom na jeho prdel a do obecenstva! Vtedy tieto problémy zázračne zmiznú. Nebude pridávať do bezvedomia, lebo mu to samému bude nepríjemné. Nenastavi si extrémne ostrý zvuk, lebo vďaka smerovosti repráku bude počuť naozaj to, čo mu z komba lezie, nie iba bočný lalok vyžarovaného zvuku s potlačenými výškami, a tak mu samému bude bzučivá píla nepríjemná a nastaví si to primerane. Nebude zvuk aparátu páliť naplno do obecenstva a zvukár má tak možnosť vyrovnať pomery aj inak než pridaním všetkého ostatného v PA, čím sa vytvori nechvalne známa zvuková chlpatá guľa. Kapela ho konečne začne počuť a nebude chcieť pridať jeho 100W mazlíka ešte aj do všetkých odposluchov, čím sa uvoľní ich potenciál pre spevy. Tie sa takisto prečistia, keďže zvuk aparátu polezie mimo snimaciu os vokálnych mikrofónov, čo pozitívne prospeje kvalite zvuku kapely a zredukuje problém typu “všetko je vo všetkých mikrofónoch”, kde sa nedá zdvihnúť spev bez toho, aby sa s nim nepridala aj gitara, ktorá občas lezie zo spevákovho mikrofónu rovnako nahlas ako samotný spev. Odkedy to takto učím kapely, ktoré ozvučujem, vždy mám len a len pozitívne reakcie na kvalitu zvuku od obecenstva aj muzikantov. A hlavne, odvtedy nikdy nemusím nikdy riešiť známy spor zvukárov a gitaristov, ktorý sa začína slovami zvukára - Daj sa tichšie! Naopak, často muzikantov aj posmeľujem - len sa pridaj, koľko potrebuješ ... aparát je zvuk pre teba, pre obecenstvo som tu ja so svojím mixom a PA. Proste pozitíva, pohoda a sociálne istoty :D
Presne jak rikas. Myslim, ze jsme to v rozhovoru vicemene zminili. Diky :)
Zajímavá debata po pár hláškách vína stejně zůstanu u In-Earu pořádně vytavenim zesilovač 😀
Díky moc za video. Zrovna se chystám tento týden na svůj první koncert, tak mi to velice pomohlo 👌
Držíme palce 👍
Roman ví! Proto jejich bedny tak hrajou ❤
Přesně :) Kdo bádá a hledá, najde.
Super díl Maťo
Tak děkujem :)
Silne individualni tema. Super popovidani - tyhle veci neni na skodu si pripominat. Dik Mato za video a za hosta
To máš pravdu, silně individuální :) Tak třeba to pár lidem něco dá. Díky
Víno pekne zapracovalo ala hovorčivosť Vás oboch pánov :P.. výborné video ala edukatív a info ohľadne zvuku pre nás maniakov, čo toto riešia..mám tip Maťo, na myslím výborné video pre nás sledovateľov - Radek Pastrňák..bolo by fajn, keby sa to podarilo natočiť..
Jednou dojde i na něj... snad :)
Kdysi jsem měl plexi před 4x12. Skvělá záležitost. Zvukař byl spokojený a já taky. Zvuk mi nešel do kolen, šlo to mnohem víc nahoru, takže jsem se slyšel skvěle. Plexi je dle mé zkušenosti řešení. Dělal jsem si to sám, složené ze 4 pásů plexi o šířce asi 30cm a na výšku boxu. Bylo to spojené tak, že to šlo krásně rozložit i složit, a nebylo potřeba nějakého podstavce, nerozkládalo se to do rovna, ale byl to takový jakoby had. Dal jsem si to před box cca 30 až 40cm, pecka. Možná to nevypadalo profesionálně, ale fungovalo to. A nezanedbatelný byl benefit, že se eliminovaly přeslechy u jiných mikráků. Jinak ten deeflexx jsem viděl kdysi v Německu v obchodě, cenově to bylo pomalu jak lampové combo od Marshall, které stálo hned vedle. Brutální cena za kousek plastu.
Vidiš, to mi nedošlo, že ny ten zvuk s tim plexi krytem šel nahoru. Ale logický to je… prostě se to odrazí a tradá vzhůru. Díky 👍
Ešte som zabudol na jednu vec - konkrétne v našej kapele ideme všetci bez aparátov. Teda obaja gitaristi máme profilery Mooer a basák má MXR DI preamp. Zvuky sú pekne odseparované, bez presluchov, bez šumu, bez zbytočných vrchných aj spodných kmitočtov, ktoré v samotnom zvuku človek ani nevníma, ale v zmesi nástrojov sa tieto parazitné frekvencie budú sčítavať a vytvárať maglajz. Všetci ideme cez XLR, na zemi pedály, žiadne hudobniny na pódiu, čo človek hlavne v malom priestore ocení. A zvuk už v mixe nie je potrebné príliš mnoho upravovať, maximálne zľahka dotiahnuť korekcie ku priestoru, lezie z toho vlastne už hotový, vhodný do PA.
To znamena, za máte in-eary nebo si to posíláte do monitorů na podiu?
@@MatoMisik do monitorov. Ale možno časom budeme riešiť aj in-eary.
@@michalkysel4351 Ok. Díky
@@michalkysel4351 Které konkrétní profilery používáte na kytary?
@@SKLADmotyk Obaja máme model Mooer GE250. Výborný stroj, s funkciou Tone Capture (zosnímanie zvuku z reálneho aparátu, niečo podobné ako Kemper). So správnymi impulzmi a dobrým nastavením znie naozaj prvotriedne. Keď niekto nepotrebuje toľko funkcií ako vlajková loď GE300, ale nechce zľaviť z kvality zvuku, je to jasná voľba. Celkovo je táto značka veľmi podarená. Nakoniec, aj Craddle Of Filth používa Mooer preampy na live aj v štúdiu.
ano konečně zas velmi povedené video o praxi na podiu , mládata a nedozrálí fotrové by měli poslouchat , neb to copustíme ke zvukaři je vlastně věc kapely a jednotlivců....no slabé ampy ano ale zas to jde trochu jinam menší headroom tedy zvyhy hlasitosti jsou pak trochu jiné , ještě jsem nenarazil na slabé ampy aby to fungovalo podobně , používám 100w hlavu s tím že se vždy přizpůsobím danému místu a skorem vším co je zmíněno ve videu jsem si prošel a dodnes používám , nejčasteji bednu otočenou směrem vzad ale v předu na podiu s hlasitostí tak jak bicí velí :) občas před to dám nějakou plochu aby se to zrzazilo do stran a v přímém směru to nezabilo klávesáka který většinou stojí za mnou ... plus Palmer PDI 009 nekdy jen Palmer záleží na schopnostech zvukaře :) kytarovému zvuku zdar :)
Díky Pavle za příspěvek. Osobně mi dává smysl používat hlasité aparáty a boxy, jen když to je na velká pódia a nebo je box v ISO BOXU a jde to do in-earů. Ale mít na pódiu box otočený a rvát si to do monitoru... nevim. Ale každý má jiný vkus a nároky... takže vlastně v pohodě :)
K té směrovosti a deeflexu - já jsem rád, že je reprák směrový a využívám toho. Když potřebuju v určité části slyšet třeba nějakou basovou vyhrávku, tak si popojdu :-) Ale to je spíš o mém osobním komfortu na pódiu.
Když chci aby mě kytara (třeba na konci) vazbila, tak to budu s tím deeflexem asi nahranej, co? :-D
No, to s tou vazbou… težko říct jak se to chová s z Defflexxem… ale nemyslim, že by to měl být problém… i když 😇
Hele, normálně jsem to ve zkušebně opíral o zed a 2x10" bych dal na výšku At to slyším jak to leze a když nehraju nějakej normální metal, tak i s kombem to stejně nedělá chug jako cabinet a když nemáš line aray tak musíš dát na pódium aspoň 1 bednu dorpedu na lidi jako vykryvku
Nelze než souhlasit. S tím opíráním o zeď to mám podobně 👍 díkes
Maťo Mišík & Kytarová zbrojnice ještě by jste mohli předat zkušenosti jak pracujete s frekvencemi kytary knoflíkama na kytaře, jestli to lze za chodu a do jaké míry vychytávat ...
Za chodu už si ladíš jen barvu, jakou momentálně chceš. Když to je už moc vostrý do nějaké pasáže, utáhneš tónovou sclonu nebo trochu volume, případně měníš snímače. Na aparát už během hraní fakt nesaháš... teda až na to, když si přidáš master v půlce koncertu na 3/4 a na konci show už to máš naplno! :D
Vím, že je to lehce mimo téma, ale možná byste jako kapely měly řešit i to, jak vás slyší na koncertech publikum? =)
Nepamatuji si koncert, který by nebyl zbytečně moc nahlas. Takže raději domácí poslech anebo koncert se špunty do uší, abych aspoň rozuměl zpěvákovi ... O nějakém vychutnávání hudby bohužel řeč nemůže být vůbec, ale zase ta atmosféra živého koncertu ...
Pro tu zbytečnou hlasitost máte jako hudebníci nějaký objektivní důvod anebo jsem divný já a ostatní oceňují, že jim po koncertě celou noc zvoní v uších? =)
To máš pravdu, někdy to je zbytečně nahals. Nicméně hlasitost jedn. členů kapely se řídí podle hlasitosti bubeníka. Bubny jsou akustický a někdy dost hlasitý nástroj, hl. když do toho bubeník rád buší naplno. Jeho hlasitost musí kytaristy a basisti a další dotáhnou na zesilovačích. No a to celé potom snímá mikrofony zvukař a přenáší přes PA systém do sálu… výsledná hlasitost je kolikrát až na zvukaři.
@@MatoMisik No mě jde právě o tu výslednou hlasitost z PA. Jestli máte jako hudebníci šanci (a jestli to vůbec chcete?) říct, že byste to chtěli tišší, aby se vámi hraná hudba neslévala zbytečně do jednoho velkého nepřehledného randálu.
Je skvělé, když umíte bezchybně hrát a řešíte detaily ve zvuku svých kytar, ale co z toho na koncertě jako posluchači podle vás slyšíme? Opravdu nic. To oceníme až pak v klidu doma z nahrávky ;) .
Tohle je filosofická otázka. Mě je jasné, že to nemá moc řešení, ale zajímal by mě názor hudebníka ...
@@jiriryszawy Tohle je individuální. Některé kapely/zvukaři to maj v klidu a někteří to tavěj. Ale i posluchači to maj různý… někdo to má rád nahlas a nědko ne.
Vai spis nez jako odposlech (pouziva ineary) potrebuje predni kytarovy boxy jako prostredek ke kontrole zpetnejch vazeb…
Tekl bych ze to bude 50/50 odposlech a feedback 👍
Kuba z Boronu-Kubo proč hraješ tak nahlas Kubovs odpověď tvl.Ta kytara za tebe musí na tom podiu bojovat 😂dokonce mam z jednoho koncertu Boron na Dejvický nádražce fotku kde normalně foťák zaznamenal jak se při produkci Boron hejbe vzduch obrazek uplně rozmazanej😂😂😂
😂 já tuhle legendu nikdy na živo neviděl… nevim jestli je to štěstí nebo smůla 🤪
A druhý tip: nehrát zběsilou hudbu, pak se uslyšíte.
No… hraješ to, co máš rád a baví tě… pokud je to divoké, buď divoký 🔥✌️