Zgadzam się, że tradycja bez blach jest ładniejsza tylko przekroje są dużo cięższe i wymagają wprawy oraz doświadczenia. W filmie jednk mówisz o szalówce, wiec blachy raczej by nie zaszkodziły. W zasadzie to w przypadku tradycji trzeba oglądać każdą belkę i układać ją odpowiednio, żeby podczas schnięcia odpowiednio się odkształcała. Niestety, już nikt tak nie robi.
@@Rafi.B stoje przed zakupem 5 urzadzen i sie zastanawiam nad Dwalt (mam zakretarke i klucz udarowy dzialaj i jestem zadowolony ale boje sie napraw po gwarancji bo dewalt nie ma czesci zamiennych tylko trzeba wymienac wszystko bo silnik i elektronika to jedna czesc) makita tansza Ewtualnie mniej urzadzen a Hikoki... zastanawiam sie juz z miesiac jak nie dluzej bo wole wydac raz a dobrze
@@wojtkegarage1543 to hasło to nie na dzisiejsze czasy, zależy jak się uda, ale z doświadczenia widzę ze naprawianie narzędzi to rzadkość jedynie to kable wymieniam , jak mam dołożyć kilkaset złoty za naprawę to lepiej dołożyć i nowe kupić i pare lat spokoju.
@@Rafi.B łączenie może mieć i 50 cm, ale ta część co wystaje i która nie jest podparta, osłabia belkę. Wyobraź sobie że idzie tam siła z dachu i co się dzieje z tą belką po prawej 🤷♂🤷♂
Laser powinno sie ustawic pod kątem dopełniającym założenie skręcania tuż przy łączeniu co uniemozliwi błąd co do obliczen ilosci gniazd inaczej dojdzie do niepotrzebnej pracy krokwi na koncówkach gdzie wkręcamy odpowiednie do ciężaru fi śruby. W sumie ta robota nie jest doskonała, ale ten majster co nagrywał po przeszkoleniu mógłby znalezc pracę w Norwegii gdyż pojęcie ma.
Jak te słupy są połączone z tymi prętami gwintowanymi? Rozumiem idee regulacji wysokości nakrętką ale czy słupy są tylko nałożone na te pręty czy mocowane w jakiś sposób niewidoczny na filmie?
Też chciałem właśnie o to pytać i trochę do mnie nie trafia to rozwiązanie i tłumaczenie że "nie poleci to nigdzie". Wg mnie lepiej by było mieć blachę z nakrętką i nakręcać te słupy albo chociaż żeby teraz po robocie po prostu obspawać dookoła nakrętkę do tej blachy. Nic to nie kosztuje ale jakoś spałbym spokojniej.
Myslalem o tych spawach ale to nie bedzie wiata otwarta tylko zamknieta wiec nie bedzie tego podwiewalo, poza tym nie jest to idealnie suchy material i moze bedzie potrzeba za jakis czas podregulowac troche wiec chwilowo nie zrobie tego. Przytwierdze to ale musi byc opcja regulacji.
@@Rafi.B jak wiata może być zamknięta? Zgodnie z przepisami taka wiata do 50 m2 może być zabudowana tylko z 3 stron więc ten wjazd musi pozostać otwarty jeżeli właściciel nie chce mieć problemów więc jak najbardziej będzie opcja żeby podwiało. Teraz już też obejrzałem dalsze filmy i widzę że jest dachówka i jak wygląda całość konstrukcji więc waga jest spora ale mimo wszystko a bym proponował odczekać, sprawdzić poziomy, wyregulować po jakimś czasie (pewnie o parę mm zwykłym lewarkiem samochodowym) i jednak pospawać te nakrętki.
Witam serdecznie. Mam pytanko do Was wszystkich. Pochodzę z Mazur Mam domek parterowy i własnymi siłami dostawiam wiatę do niego wym 6.60x7.30 . 18cm krokwie a szkielet na 14cm.Chcę położyć dachówkę.Obawy Mam że jak dużo śniegu i dachowka to będzie duże obciążenie. Piszcie proszę co o tym sądzicie
Mysle ze nie zda to egzaminu pod dach, to jest przeznaczone na pionowe elementy konstrukcyjne, dach rozpycha murłate wiec szpilka musi byc wtopiona w wieniec. Koszt to niecałe 27 zł za sztukę
@MotoMaaaus Zacytowałem Ciebie. Skoro nie odpowiada Ci to, że coś piszę, to załóż kamerę na kask i pokaż, że potrafisz lepiej. Nawet raz nie napisałaś nic na temat budownictwa. Jak już tak chętnie odpisujesz mi, to może odpowiedz na pytanie, czym się różni drewno konstrukcyjne od tego, które nim nie jest?
Wydaje mi się że drewno na którym Panowie robia to drewno obrabiane w "jakims" tartaku i suszone gdzieś w swojej suszarni lub na wietrze pod dachem , drewno konstrukcyjne np c24 swierk skandynawski z kawałka lub klejonka jest produkowane raczej w duzych tartakach/fabrykach i zachowuje bardzo precyzyjne parametry wymiarowe , kątowe np (45x220) i ma idealna wilgotność do budowy np domków kanadyjskich. Pozdrawiam
@@moszczenica Każdy ma prawo do wypowiedzi i własnego zdania. Odnośnie do drewna konstrukcyjnego, to bal nie obrobiony nie musi być groszy od krawędziaka struganego. Drewno kostrukcyjne w budownictwie to drewno sortowane i sklasyfikowane.
Rafi orientujesz się co to takie czarne jest na tych belkach lub od czego to tak się dzieje ja u siebie jak robiłem więźbye i była wycinana u mnie z bali i po roku sezonowania też mi się to pojawiło na belkach były sztablowane przykryte u góry ? pozdrawiam 👍
Witam. Generalnie film bardzo mi się podoba, teraz rzadko kto robi czopy i gniazda. Mam pytanko włąsnie odnośnie gniazd , intrygują mnie te idealne kąty , zrobiłeś je dłutem. CZy da się to zrobić frezem nałożonym na wiertarkę. Czeka mnie budowa takiej jednospadowej wiaty przy pomieszczeniu gospodarczym, generalnie nie planowałem tak łączyć drewna, ale po obejrzeniu filmu pomysł bardzo mi sie podoba, mam tylko obawy czy uda się zrobić takie idealne gniazda?
Ja to robilem wiertlem najpierw a dopiero wykonczenie robilem dlutem. Wszystkie chwyty dozwolone, najwazniejsze zeby koncowy efekt byl dobry. Pozwicz na jakims kawalku drewna i napewno znajdziesz odpowiednia metode
@MotoMaaaus Krok po kroku oznacza, że zaczyna się od wyjaśnienia układu konstrukcyjnego. Gdybym chciał robić wykłady to może bym nagrywał. Dlatego czasami daję swoją opinnię.
Nikt nie potrzebuje tutaj akurat Twoich opinii. Uczepiles się i chyba z nudów wszystko krytykujesz. To nie o to chodzi, że nie można nic powiedzieć, ale Ty słyszysz siebie? Chyba nie... I za każdym razem kiedy mowie pokaż swoją pracę skoro uważasz się za takiego znawcę to Ty co robisz? Wymigujesz się bo gdybym chciał może bym nagrał. To się tutaj przestan wymądrzać.
@@motomaaaus6136 A gdzie jest Twoja praca? Czy polega na krytykowaniu? Ja szanuję swoją prywatność. Niestety, jak ktoś publikuje filmy w sieci to musi się liczyć z tym, że oprócz pochwał będą i uwagi.
@@wgmg7746 uwagi a nie twoja przemadrzalosc. I ja swoją pracę mam, chyba w przeciwieństwie do ciebie. A jak tak strasznie szanujesz swoją prywatność to się nie udzielaj.
Grubość słupa zależy od obciążenia (strefa obciążenia śniegiem, wiatrem - normy z serii eurokodów) i długości wyboczeniowej czyli między innymi od układu rygli. Można przyjmować na podstawie doświadczenia, ale nie będzie to oszczędne. Dodatkowo zależy jak mocujesz, bo złącza ciesielskie osłabiają przekroje. W przypadku smukłych belek mamy zwichrzenie oraz przede wszystkim ugięcie. Do tego trzeba znać klasę drewna i jego przewidywaną wilgotność. Chcesz się w to bawić to polecam PN-EN 1995-1-1 i PN-EN 338 oraz obciążenia wg PN-EN 1990 do PN-EN 1991-1-4.
@@wgmg7746 trochę śmiesznie jest to co piszesz, jaką klasę ma świeże drewno konstrukcyjne? Żadna norma nie klasyfikuje świeżego drewna, najpierw musi być wysuszone...
Witam mógłbyś doradzić jakie grubości słupów zastosować na altankę 4x5.Myślałem o belkach 120x120 a wiązary 120x60 dach dwuspadowy tylko niewiem jakie wymiary płatwi?
Jeśli krok po krok, to oznacza, że film jest dla laików. Laikom nie każe się dłubać złącz, tylko radzi się blachy systemowe. Szybciej i łatwiej. Moim zdaniem również bezpieczniej.
Nie kazdy chce zeby bylo widac blachy, w tym przypadku nie bylo takiej opcji, poza tym taniej jest troszke podłubac niz kupowac dodatkowe elementy, oczywiscie jezeli jest czym to zrobic. Krok po kroku znaczy jak Ja to wykonuje po kolei a nie dla laików.
@Wg Mg film napewno nie jest dla Ciebie, ba... nic nie powinno być dla ciebie, skoro pozjadałeś wszystkie rozumy świata i jedyne co to się mądrzysz, co i tak wychodzi ci przeciętnie, więc lepiej daj sobie spokój.
@@motomaaaus6136Przepraszam, że oglądam tak pobieżnie, ale trudno jest ocenić konstrukcję przed jej wykonaniem bez znajomości układu konstrukcyjnego oraz sposobu usztywnień. Przyznam, że te złącze jest jakieś płytkie. Jak znajdę trochę czasu to przesłucham dokładniej. Dla mnie dziwne jest rozpoczynanie pracy bez projektu. Jak wcześniej rozrysuję, to łatwiej zoptymalizować materiał i pracuje się szybciej.
@@wgmg7746 jakie rozpoczynanie pracy bez projektu? Wlasnie, ty oglądasz pobieżnie, przewijasz film a najwięcej masz do powiedzenia.... sorry skrytykowania. Czy się znasz ? Troche to wątpliwe.
Zgadzam się, że tradycja bez blach jest ładniejsza tylko przekroje są dużo cięższe i wymagają wprawy oraz doświadczenia. W filmie jednk mówisz o szalówce, wiec blachy raczej by nie zaszkodziły. W zasadzie to w przypadku tradycji trzeba oglądać każdą belkę i układać ją odpowiednio, żeby podczas schnięcia odpowiednio się odkształcała. Niestety, już nikt tak nie robi.
Konkretny materiał, super :)
Dzięki
Elegancko 😮
Widzę majster ze było bum w paluszka 😁😁 a co do roboty to 👍👍👍
Juz dawno była awaria przy rozszalunku stropu
Pozdrawiam 👍
Pozdrawiam Sebastian
Warunki pogodowe super:) Pozdrawiam
Zgadza się. Pozdrawiam
A mógłby pan zrobić filmik jak zrobić zastrzały i gniazda pod nie?jak to wszystko wytrasować.
Jak poprawi sie pogoda to postaram sie zrobic taki film
A gdzie dalsza część? Pozdrawiam
Jakie drewno na takie budowle? Świeże czy sezonowane? I czemu tak a nie inaczej? :) dzięki
Witaj. Możesz zrobić kosztorys ile kosztowało Cię całość( od podłoża po stan dzisiejszy)
Na koniec postaram sie cos podac orientacyjnie jak inwestor wyrazi zgodę
Witaj jeśli dajesz szpilki w słupy M20 to wiercisz wiertlem 20mm drewno suche belki świerk.
Pozdrawiam
Wszedlbys ponownie w Dewalt czy wybrales inny system aku? Jakies awarie byly?
Jestem zadowolony z dewalta. Nie mam wielkiego porównania do innych marek ale nie dzieje mi sie nic z tym sprzętem niepokojącego
@@Rafi.B stoje przed zakupem 5 urzadzen i sie zastanawiam nad Dwalt (mam zakretarke i klucz udarowy dzialaj i jestem zadowolony ale boje sie napraw po gwarancji bo dewalt nie ma czesci zamiennych tylko trzeba wymienac wszystko bo silnik i elektronika to jedna czesc) makita tansza Ewtualnie mniej urzadzen a Hikoki... zastanawiam sie juz z miesiac jak nie dluzej bo wole wydac raz a dobrze
Ciezki wybór. Ja jestem zadowolony z dewalt ale mam słabe porównanie w stosunku do innych marek wiec niestety nie pomogę tu
@@wojtkegarage1543 to hasło to nie na dzisiejsze czasy, zależy jak się uda, ale z doświadczenia widzę ze naprawianie narzędzi to rzadkość jedynie to kable wymieniam , jak mam dołożyć kilkaset złoty za naprawę to lepiej dołożyć i nowe kupić i pare lat spokoju.
@@kaacpeeer a jakie Ty bys wybral jako serwisant?
A osadzenie słupów w gruncie gdzie można znależć?
W filmach z fundamentów playlista Dom u Bartka
Robiliście to z planu jakiegoś czy można z głowy? Bo chcę taki garaż sobie zrobić.
Był projekt zrobiony
Hej Rafal, laczenia platwi nie robi sie na slupie tylko poza slupem, pozdrawiam
Przy takich przekrojach wybrałem łaczenie na słupie. Mysle ze nie jest to bład
Idealnie by było jakby dolne łączenie belki z górną było w osi słupa, bo teraz wystaje z 10 cm w prawo patrząc na słup
W prawo i w lewo. Słup idzie w osi łączenia
Słup ma 14 cm a łączenie 30cm😉
@@Rafi.B łączenie może mieć i 50 cm, ale ta część co wystaje i która nie jest podparta, osłabia belkę. Wyobraź sobie że idzie tam siła z dachu i co się dzieje z tą belką po prawej 🤷♂🤷♂
Siemanko Mordeczki
Siemasz
Na jaki kolor będziesz bejcował?
Na to nie mam wpływu, inwestor bedzie wybierał kolor ale z tego co wiem to zblizony do kukurydzy
@@Rafi.B to po złożeniu konstrukcji?
Tak. Składamy wszystko i wtedy bedziemy malowali to co widoczne
Laser powinno sie ustawic pod kątem dopełniającym założenie skręcania tuż przy łączeniu co uniemozliwi błąd co do obliczen ilosci gniazd inaczej dojdzie do niepotrzebnej pracy krokwi na koncówkach gdzie wkręcamy odpowiednie do ciężaru fi śruby. W sumie ta robota nie jest doskonała, ale ten majster co nagrywał po przeszkoleniu mógłby znalezc pracę w Norwegii gdyż pojęcie ma.
Jak te słupy są połączone z tymi prętami gwintowanymi? Rozumiem idee regulacji wysokości nakrętką ale czy słupy są tylko nałożone na te pręty czy mocowane w jakiś sposób niewidoczny na filmie?
Są nawiercone, przykręcone blachy i nałożone 25cm. Nie poleci to nigdzie.
Też chciałem właśnie o to pytać i trochę do mnie nie trafia to rozwiązanie i tłumaczenie że "nie poleci to nigdzie". Wg mnie lepiej by było mieć blachę z nakrętką i nakręcać te słupy albo chociaż żeby teraz po robocie po prostu obspawać dookoła nakrętkę do tej blachy. Nic to nie kosztuje ale jakoś spałbym spokojniej.
Myslalem o tych spawach ale to nie bedzie wiata otwarta tylko zamknieta wiec nie bedzie tego podwiewalo, poza tym nie jest to idealnie suchy material i moze bedzie potrzeba za jakis czas podregulowac troche wiec chwilowo nie zrobie tego. Przytwierdze to ale musi byc opcja regulacji.
@@Rafi.B jak wiata może być zamknięta? Zgodnie z przepisami taka wiata do 50 m2 może być zabudowana tylko z 3 stron więc ten wjazd musi pozostać otwarty jeżeli właściciel nie chce mieć problemów więc jak najbardziej będzie opcja żeby podwiało. Teraz już też obejrzałem dalsze filmy i widzę że jest dachówka i jak wygląda całość konstrukcji więc waga jest spora ale mimo wszystko a bym proponował odczekać, sprawdzić poziomy, wyregulować po jakimś czasie (pewnie o parę mm zwykłym lewarkiem samochodowym) i jednak pospawać te nakrętki.
Witam serdecznie. Mam pytanko do Was wszystkich.
Pochodzę z Mazur Mam domek parterowy i własnymi siłami dostawiam wiatę do niego wym 6.60x7.30 . 18cm krokwie a szkielet na 14cm.Chcę położyć dachówkę.Obawy Mam że jak dużo śniegu i dachowka to będzie duże obciążenie. Piszcie proszę co o tym sądzicie
Na tej konstrukcji tez będzie dachówka.
@@Rafi.B super gratulacje .
Majster, o takie rzeczy pyta się konstruktora a nie "byle" kogo z internetu... Do kogo będziesz miał potem pretensje?
@@MrBibenio konstruktora 😉
Rafi powiedz mi czy taka Łotwę też można dawać pod ramkę na dach? Ile taka jedna mniej więcej kosztuje?
Mysle ze nie zda to egzaminu pod dach, to jest przeznaczone na pionowe elementy konstrukcyjne, dach rozpycha murłate wiec szpilka musi byc wtopiona w wieniec. Koszt to niecałe 27 zł za sztukę
Ogólnie chodziło mi o to czy można dać pod słupki pionowe do ramki dachu kopertowe go i na słupki pod krokwie koszowe
Aaaa. Mysle ze tak
Jakich wymiarów jest ta wiata?
7x7
@MotoMaaaus Zacytowałem Ciebie. Skoro nie odpowiada Ci to, że coś piszę, to załóż kamerę na kask i pokaż, że potrafisz lepiej. Nawet raz nie napisałaś nic na temat budownictwa. Jak już tak chętnie odpisujesz mi, to może odpowiedz na pytanie, czym się różni drewno konstrukcyjne od tego, które nim nie jest?
Wydaje mi się że drewno na którym Panowie robia to drewno obrabiane w "jakims" tartaku i suszone gdzieś w swojej suszarni lub na wietrze pod dachem , drewno konstrukcyjne np c24 swierk skandynawski z kawałka lub klejonka jest produkowane raczej w duzych tartakach/fabrykach i zachowuje bardzo precyzyjne parametry wymiarowe , kątowe np (45x220) i ma idealna wilgotność do budowy np domków kanadyjskich. Pozdrawiam
Btw nikt mnie o zdanie nie pytał ale musiale się odezwać, wybacz. 😅
@@moszczenica Każdy ma prawo do wypowiedzi i własnego zdania. Odnośnie do drewna konstrukcyjnego, to bal nie obrobiony nie musi być groszy od krawędziaka struganego. Drewno kostrukcyjne w budownictwie to drewno sortowane i sklasyfikowane.
Rafi orientujesz się co to takie czarne jest na tych belkach lub od czego to tak się dzieje ja u siebie jak robiłem więźbye i była wycinana u mnie z bali i po roku sezonowania też mi się to pojawiło na belkach były sztablowane przykryte u góry ? pozdrawiam 👍
Poszukaj hasła pleśń na drewnie.
Krok po kroku? Najpierw porządny rysunek, żeby nie było niespodzianek.
Mam projekt tej wiaty kolego
@@Rafi.B To po co chcesz go zmieniać? Jaka rozpiętość krokwi? Czym usztywnisz ściany?
292👍Pozdrawiam👌🏬👌🏠👌🔨👌
Witam. Generalnie film bardzo mi się podoba, teraz rzadko kto robi czopy i gniazda. Mam pytanko włąsnie odnośnie gniazd , intrygują mnie te idealne kąty , zrobiłeś je dłutem. CZy da się to zrobić frezem nałożonym na wiertarkę. Czeka mnie budowa takiej jednospadowej wiaty przy pomieszczeniu gospodarczym, generalnie nie planowałem tak łączyć drewna, ale po obejrzeniu filmu pomysł bardzo mi sie podoba, mam tylko obawy czy uda się zrobić takie idealne gniazda?
Ja to robilem wiertlem najpierw a dopiero wykonczenie robilem dlutem. Wszystkie chwyty dozwolone, najwazniejsze zeby koncowy efekt byl dobry. Pozwicz na jakims kawalku drewna i napewno znajdziesz odpowiednia metode
@MotoMaaaus Krok po kroku oznacza, że zaczyna się od wyjaśnienia układu konstrukcyjnego. Gdybym chciał robić wykłady to może bym nagrywał. Dlatego czasami daję swoją opinnię.
Nikt nie potrzebuje tutaj akurat Twoich opinii. Uczepiles się i chyba z nudów wszystko krytykujesz. To nie o to chodzi, że nie można nic powiedzieć, ale Ty słyszysz siebie? Chyba nie... I za każdym razem kiedy mowie pokaż swoją pracę skoro uważasz się za takiego znawcę to Ty co robisz? Wymigujesz się bo gdybym chciał może bym nagrał. To się tutaj przestan wymądrzać.
@@motomaaaus6136 A gdzie jest Twoja praca? Czy polega na krytykowaniu? Ja szanuję swoją prywatność. Niestety, jak ktoś publikuje filmy w sieci to musi się liczyć z tym, że oprócz pochwał będą i uwagi.
@@wgmg7746 uwagi a nie twoja przemadrzalosc. I ja swoją pracę mam, chyba w przeciwieństwie do ciebie. A jak tak strasznie szanujesz swoją prywatność to się nie udzielaj.
@@wgmg7746 od kiedy ja krytykuje? Chyba przypisujesz swoje cechy dla innych haha
Niby proste ale za trudne dla laika -:)
Jak oceniasz ta pile tarczowa Dewalt 391 , czy moze zastapic pile na 230v ?
Na cięższe cięcia sie męczy
Kupiłbyś teraz Dewalt DCS579 ?
Dość mocno zjada baterie. Jak masz sporo bateri 5ah to spoko. Ja mam 7 baterii to daje rady. Na wieksze ciecie za słaba jest
Nie przytwierdzacie w żaden sposób tych słupów? Ciekawe czy ma to wpływ na jakieś urzędowe właściwości budynku.
jest jakies wyliczenie co do grubosci slupow zeby bezpieczonie wyliczyc jakiej grubosci potrzebuje slupy, krokwie itp?
Sa ale to juz raczej pytanie do architekta albo konstruktora
Grubość słupa zależy od obciążenia (strefa obciążenia śniegiem, wiatrem - normy z serii eurokodów) i długości wyboczeniowej czyli między innymi od układu rygli. Można przyjmować na podstawie doświadczenia, ale nie będzie to oszczędne. Dodatkowo zależy jak mocujesz, bo złącza ciesielskie osłabiają przekroje. W przypadku smukłych belek mamy zwichrzenie oraz przede wszystkim ugięcie. Do tego trzeba znać klasę drewna i jego przewidywaną wilgotność. Chcesz się w to bawić to polecam PN-EN 1995-1-1 i PN-EN 338 oraz obciążenia wg PN-EN 1990 do PN-EN 1991-1-4.
@@wgmg7746 trochę śmiesznie jest to co piszesz, jaką klasę ma świeże drewno konstrukcyjne? Żadna norma nie klasyfikuje świeżego drewna, najpierw musi być wysuszone...
@@dawids4031 Czy ja napisałem o świerzym drewnie? Pisałem o wilgotności drewna, a to jest różnica. Suche drewno jest tylko w kominku.
@@dawids4031 Uwielbiam te komentarze z dupy które nie odnoszą się do wypowiedzi ale tylko w głowie autora. Ludzie zacznijcie czytać ze zrozumieniem.
co to za ołówek?
Lyra profi dry
Witam mógłbyś doradzić jakie grubości słupów zastosować na altankę 4x5.Myślałem o belkach 120x120 a wiązary 120x60 dach dwuspadowy tylko niewiem jakie wymiary płatwi?
To zalezy jaka rozpietosc miedzy słupami. Jak zrobisz po 3 słypy na scianie to mysle ze 120x 140 ewentualnie na 160 bedzie swiat
Czarne wkręty tylko do płyty gipsowej przyciesz one Penkaja 😮
Gdzie tu sa czarne wkręty użyte?
Do tej blaszki na dole i czarne korodują szybciej tak to robota bajka bardzo dokładna bez wstydu 😎
One sa tylko montazowe zeby nie zeszła przy dokrecaniu srub. Sa tam 4 sruby fi8 do drewna
Jeśli krok po krok, to oznacza, że film jest dla laików. Laikom nie każe się dłubać złącz, tylko radzi się blachy systemowe. Szybciej i łatwiej. Moim zdaniem również bezpieczniej.
Nie kazdy chce zeby bylo widac blachy, w tym przypadku nie bylo takiej opcji, poza tym taniej jest troszke podłubac niz kupowac dodatkowe elementy, oczywiscie jezeli jest czym to zrobic. Krok po kroku znaczy jak Ja to wykonuje po kolei a nie dla laików.
@Wg Mg film napewno nie jest dla Ciebie, ba... nic nie powinno być dla ciebie, skoro pozjadałeś wszystkie rozumy świata i jedyne co to się mądrzysz, co i tak wychodzi ci przeciętnie, więc lepiej daj sobie spokój.
@@motomaaaus6136Przepraszam, że oglądam tak pobieżnie, ale trudno jest ocenić konstrukcję przed jej wykonaniem bez znajomości układu konstrukcyjnego oraz sposobu usztywnień. Przyznam, że te złącze jest jakieś płytkie. Jak znajdę trochę czasu to przesłucham dokładniej. Dla mnie dziwne jest rozpoczynanie pracy bez projektu. Jak wcześniej rozrysuję, to łatwiej zoptymalizować materiał i pracuje się szybciej.
@@motomaaaus6136 Pozjadałem rozumy? Może coś się na tym znam?
@@wgmg7746 jakie rozpoczynanie pracy bez projektu? Wlasnie, ty oglądasz pobieżnie, przewijasz film a najwięcej masz do powiedzenia.... sorry skrytykowania. Czy się znasz ? Troche to wątpliwe.