A videó sorozat előző két részét itt éritek el: Első rész: ruclips.net/video/bdhhJ-jaMME/видео.html Második rész: ruclips.net/video/UbjILthiizY/видео.html
8:35 "elkezdjük műszer segítségével végigméregetni a végpontoknál, hogy megvan-e a fázis, a nulla és a védőföld" - ez csak véletlenül maradt le a videóból vagy szándékosan ugortad át? Nagyon érdekelne, hogy régebbi szerelésű, kevés alu kábellel és KMSZ-el szerelt panellakásnál miként lehet kibogozni a védőföld jelenlétét. Nagy a gyanúm, hogy bár a dugaljakban megvan a 3 szál, de a lakásba behúzott föld max a konyhába lett elvive és a fürdőkből például teljesen hiányzik. Így azért eléggé megrázó élmény lesz majd az első mosás :D U.I. Pluszpontot érne pár tipp, hogy ilyen esetben miként lehetne a védőföldet behúzni egy távolabbi szobába, fürdőszobába - finoman és elegánsan, minimális rombolással. Köszönöm :)
Szia Kálmán! Szuper videó! Szeretnék érdeklődni hogy gyenge és erős áram mehet természetesen külön csőben de közös horonyban? Nem találtam semmit ami tiltaná. Előre is nagyon szépen köszönöm! 😊
@Homeelectric Szia Kálmán! Két kérdésem lenne csak: Ezekben a lakásokban hány KA-s megszakítókat használsz? A másik pedig az lenne, hogy EPS házszigetelésben lehet-e MÜ csőben vezetékelni? (egy kültéri lámpát szeretnék a ház sarkára) A videók tök jók. Bár minden szaki ennyire igényes, és alázatos lenne.
@@HomeelectricA gyártó biztosan úgy írja elő, ahogy a beépíthető konyhai nagygépeknek is. Persze ha van ÁVK arra rá lehet húzni… csak így semmi értelme annyi áramkörnek, ha majd úgyis áramtalanítani kell az egész lakást.
Szia Kàlmàn! Az àramkörönkènti rcbo vèdelmet tulzàsnak tartod? Tul nagy lenne a költsège lakossagi installàcioknal? Nagyon szèp munkat vègeztek, csak igy tovàbb💪
Szerintem kicsit túlzás lenne. Mivel a legtöbb RCBO 2 modul széles, így máris szinte duplázódna a szükséges lakáselosztó méret. Magamnak 144 modulost tettem fel. De családi ház révén van hely elrejteni, hogy ne legyen szem előtt. 2-3 helyiségenként van a világításnak külön ÁVK, minden helyiség dugaljának külön ÁVK-ja van, valamint a nagyobb fogyasztók is kaptak saját külön ÁVK-t. RCBO-ból viszonylag szűk a kínálat, így én jobb szeretem magamnak összeválogatni a szükséges alkatrészeket. Magamnak a villanyórától szintén PEN-el álltam be és a mellék épületbe is TN-C szerint szerelve álltam be. Alapból messze van, így szükséges neki az önállóan számottevő földelés, így viszont tudtam fogni a kábel árán, lévén 4x16-os rézzel földkábellel mentem el a melléképületig. Az kicsit pontatlan volt a videóban, hogy általánosságban a villany óránál történik meg a PEN szétválasztás manapság. Ez mindig az adott helytől függ, ahol szerelni kell. Én jobb szeretem, hogy ha nagyok a távolságok családi házas környezetben, akkor a mellék épületig PEN-el megyünk el és normális keresztmetszettel. Ha később kerül fel napelem vagy nagyobb gépet fognak üzemeltetni, esetleg autó töltőt akkor már nem szükséges a vezetékezést kicserélni. Az a része viszont pontos, hogy társasházak eseten, ha felújítás történik, akkor kötelező a felszálló vezetékeket TN-S szerint szerelni.
@ Koszi az infot! Valószínűleg nem jól fogalmaztam a kerdesemben. Az RCBO alatt a szimpla modul de mèg két polusú kombinált védelmet értem ami tulajdonképpen kismegszakito/rcd combinacioja kis teszt gombbal. Kb 10x drágább mint egy kismegszakito de jól jön egy hibanal , áram szivargasnal mert csak a bűnös áramkört szakítja meg, a többi zavartalanul működik . Nem tudom, hogy így érthetőbb-e? Én is Villanyszerelo vagyok de nem Magyarországon. Nem is otthon tanultam hanem Nagy-Britanniában es itt mások a szabványok, de mindig érdeklődéssel nézem a biztosíték dobozokat otthon is es a nyaralásokon is :-)
RCBO sztem ott lehet jo megoldas ha pl a egy fagyasztot v. hutogepet kulon aramkorre akarsz rakni, ha pl. a 2 hetes nyaralas 2. napjan valami miatt a fo RCCB leold, ne romoljon meg a kaja a hutoben.
Szia. Ha mindenre külön lenne akkor 30-40 darab megszakító lenne. A főbb fogyasztóknak külön áramkör kerül kiépítésre. Sütő, főzőlap, konyhai dugalj, mosógép, klíma. Stb...
Szép munka! Gratulálok! Ha bele akarnék kötni, akkor maximum a mosógatógéphez kiépített szerelvény lett egy kicsit elálló a faltól. Illetve a fürdőszobában a dupla konnektor még mindig kicsit eláll a faltól. 😂
Annó előkészítették 3 fázisra. De csak 1 fázis lett bekötve.
28 дней назад+1
Ha ez panel, akkor azt úgy tudom nem szabad vésni, mert reped a panel. Minek 16A minden helyiségbe és 2.5 kábel? Ezt a feszültség esést, hogy érted váltakozó áram esetén a 40m-re? Egy panelban nem közös kiépízésü a csengő és kaputelefon? Oda minek trafó? Szerintem ez nagyon túl lett gondolva.
1. Nem véssük, hanem marjuk a falat. Nem reped semmi sem. 2. Nem húzunk minden helységben 2.5 kábelt. Nem is mondtam ilyet a videóban. 3. Minél hoszabb a vezeték annáél nagyobb az ellenállása, ezért feszültség fog esni raja terhelés esetén parasztiasan 230 volt helyett a vezeték végére 210 volt lesz a feszülstég. Ezzel a vezetékedet fogod fűteni. 4. Van olyan panel ahol közös, van ahol egyedi. Akkor miért is lett túlgondolva?
A videó sorozat előző két részét itt éritek el:
Első rész: ruclips.net/video/bdhhJ-jaMME/видео.html
Második rész: ruclips.net/video/UbjILthiizY/видео.html
Nagyon szép igényes munka a jól megszokott profizmus tőletek! 😍😍 Konkrétan nyugtatóbb mint egy ASMR videó.😊
Köszi a videót. Szuper lett a szerelés.👌
Köszönöm szépen! Mindig igyekszünk a legjobbat kihozni az adott helyzetből.
Nagyon szuper lett a videó! szép munka a szokásost hozzátok!:D
Szia. Kérdésem az lenne, hogy mekkora kábelcsatornát szoktál használni illetve túlfesz. levezetőből milyen fajtát?!
Szia Kalman, a konyhaban a mennyezeti kiallast az uj kapcsolo kiallasaval azt hogy kotottetek ossze?
Mert nem katok sehol veso nyomot.
8:35 "elkezdjük műszer segítségével végigméregetni a végpontoknál, hogy megvan-e a fázis, a nulla és a védőföld" - ez csak véletlenül maradt le a videóból vagy szándékosan ugortad át? Nagyon érdekelne, hogy régebbi szerelésű, kevés alu kábellel és KMSZ-el szerelt panellakásnál miként lehet kibogozni a védőföld jelenlétét. Nagy a gyanúm, hogy bár a dugaljakban megvan a 3 szál, de a lakásba behúzott föld max a konyhába lett elvive és a fürdőkből például teljesen hiányzik. Így azért eléggé megrázó élmény lesz majd az első mosás :D
U.I. Pluszpontot érne pár tipp, hogy ilyen esetben miként lehetne a védőföldet behúzni egy távolabbi szobába, fürdőszobába - finoman és elegánsan, minimális rombolással. Köszönöm :)
Szia. Az elektromos fozolap bekotese hogy szabvanyos jelenleg? Azokkal a wago kapcsokkal lehet szerelni? Koszi
Lehet bármelyik gyáró vezeték összekötőjét használni hozzá.
Kosd be direktbe, abbol biztos nem lesz problema.
Szia Kálmán! Szuper videó!
Szeretnék érdeklődni hogy gyenge és erős áram mehet természetesen külön csőben de közös horonyban? Nem találtam semmit ami tiltaná. Előre is nagyon szépen köszönöm! 😊
@Homeelectric Szia Kálmán!
Két kérdésem lenne csak:
Ezekben a lakásokban hány KA-s megszakítókat használsz?
A másik pedig az lenne, hogy EPS házszigetelésben lehet-e MÜ csőben vezetékelni? (egy kültéri lámpát szeretnék a ház sarkára)
A videók tök jók. Bár minden szaki ennyire igényes, és alázatos lenne.
Schneider Resi9 megszakítók 4,5 kA.
Kültérre kábelt kell vinni mert a kültéri lámpákba azt lehet kötni hogy IP védettség megmaradjon.
Ha a klíma fixre lett kötve nem kellett volna kétpolusú megszakító? Vagy elég a fi relé?
Nem előírás. Ettől függetlenül lehet tenni.
Én a klimához és tűzhelyhez is 2 pólusút szereltem,
@adamkaracsony1080 Bármelyik áramkörre rakható. Akár az összesre.
@@HomeelectricA gyártó biztosan úgy írja elő, ahogy a beépíthető konyhai nagygépeknek is. Persze ha van ÁVK arra rá lehet húzni… csak így semmi értelme annyi áramkörnek, ha majd úgyis áramtalanítani kell az egész lakást.
1,5 kábelnél a 13A-es kismegszakító alkalmazása az csak sodrotra vagy tömör rézkábelre is vonatkozik? :)
Szia Kàlmàn!
Az àramkörönkènti rcbo vèdelmet tulzàsnak tartod?
Tul nagy lenne a költsège lakossagi installàcioknal?
Nagyon szèp munkat vègeztek, csak igy tovàbb💪
Szerintem kicsit túlzás lenne. Mivel a legtöbb RCBO 2 modul széles, így máris szinte duplázódna a szükséges lakáselosztó méret.
Magamnak 144 modulost tettem fel. De családi ház révén van hely elrejteni, hogy ne legyen szem előtt. 2-3 helyiségenként van a világításnak külön ÁVK, minden helyiség dugaljának külön ÁVK-ja van, valamint a nagyobb fogyasztók is kaptak saját külön ÁVK-t.
RCBO-ból viszonylag szűk a kínálat, így én jobb szeretem magamnak összeválogatni a szükséges alkatrészeket.
Magamnak a villanyórától szintén PEN-el álltam be és a mellék épületbe is TN-C szerint szerelve álltam be. Alapból messze van, így szükséges neki az önállóan számottevő földelés, így viszont tudtam fogni a kábel árán, lévén 4x16-os rézzel földkábellel mentem el a melléképületig.
Az kicsit pontatlan volt a videóban, hogy általánosságban a villany óránál történik meg a PEN szétválasztás manapság. Ez mindig az adott helytől függ, ahol szerelni kell. Én jobb szeretem, hogy ha nagyok a távolságok családi házas környezetben, akkor a mellék épületig PEN-el megyünk el és normális keresztmetszettel. Ha később kerül fel napelem vagy nagyobb gépet fognak üzemeltetni, esetleg autó töltőt akkor már nem szükséges a vezetékezést kicserélni.
Az a része viszont pontos, hogy társasházak eseten, ha felújítás történik, akkor kötelező a felszálló vezetékeket TN-S szerint szerelni.
Nem látom értelmét. Drága és sok helyet foglal.
@ Koszi az infot! Valószínűleg nem jól fogalmaztam a kerdesemben. Az RCBO alatt a szimpla modul de mèg két polusú kombinált védelmet értem ami tulajdonképpen kismegszakito/rcd combinacioja kis teszt gombbal. Kb 10x drágább mint egy kismegszakito de jól jön egy hibanal , áram szivargasnal mert csak a bűnös áramkört szakítja meg, a többi zavartalanul működik . Nem tudom, hogy így érthetőbb-e? Én is Villanyszerelo vagyok de nem Magyarországon. Nem is otthon tanultam hanem Nagy-Britanniában es itt mások a szabványok, de mindig érdeklődéssel nézem a biztosíték dobozokat otthon is es a nyaralásokon is :-)
RCBO sztem ott lehet jo megoldas ha pl a egy fagyasztot v. hutogepet kulon aramkorre akarsz rakni, ha pl. a 2 hetes nyaralas 2. napjan valami miatt a fo RCCB leold, ne romoljon meg a kaja a hutoben.
Szia Kálmán ! Miért van ennyi kismegszakitó ? Minden konnekror minden villágitásra jutt egy ? Köszi a választ
Szia. Ha mindenre külön lenne akkor 30-40 darab megszakító lenne. A főbb fogyasztóknak külön áramkör kerül kiépítésre. Sütő, főzőlap, konyhai dugalj, mosógép, klíma. Stb...
Kész a Paksi Atomerőmű...😄
Nagyon sok a kábelcsatorna, nem lehet ezt szebben, diszkrétebben megoldani?
Minden megoldható. Ha a tulajdonos csináltat álmennyezetet akkor mehetnek ott is a kábelek.
Szép munka! Gratulálok! Ha bele akarnék kötni, akkor maximum a mosógatógéphez kiépített szerelvény lett egy kicsit elálló a faltól.
Illetve a fürdőszobában a dupla konnektor még mindig kicsit eláll a faltól. 😂
az a 2 fekete vezeték aminek szigetelőszalagozva van a vége, annak mi volt a szerepe?
Annó előkészítették 3 fázisra. De csak 1 fázis lett bekötve.
Ha ez panel, akkor azt úgy tudom nem szabad vésni, mert reped a panel.
Minek 16A minden helyiségbe és 2.5 kábel?
Ezt a feszültség esést, hogy érted váltakozó áram esetén a 40m-re?
Egy panelban nem közös kiépízésü a csengő és kaputelefon? Oda minek trafó?
Szerintem ez nagyon túl lett gondolva.
1. Nem véssük, hanem marjuk a falat. Nem reped semmi sem.
2. Nem húzunk minden helységben 2.5 kábelt. Nem is mondtam ilyet a videóban.
3. Minél hoszabb a vezeték annáél nagyobb az ellenállása, ezért feszültség fog esni raja terhelés esetén parasztiasan 230 volt helyett a vezeték végére 210 volt lesz a feszülstég. Ezzel a vezetékedet fogod fűteni.
4. Van olyan panel ahol közös, van ahol egyedi.
Akkor miért is lett túlgondolva?