Михайло Відейко. Шляхами Трипілля. 4 частина.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2018
  • Про нові відкриття у дослідженні трипільської культури.

Комментарии • 34

  • @The.UA.GoldenEi
    @The.UA.GoldenEi 2 месяца назад

    Від своєї прабабусі чув таку казочку❤ що Бог колись давно дав українцям не тільки кращу землю а ще дав курочок які несли золоті яйця❤ і от прочули про ціх курочок люди по всьому світу ❤і почали всіма правдами і неправдами виманювати цих курочок собі❤але на чужині ці курочки починали нестися звичайними яйцями❤ тоді вони почали селитися разом з українцями і так перевелися ті курки❤ але кажуть що коли українці згадають про тих курочок і зберуться до купи то курочки знов почнуть нести золоті яйця❤ що Ви про це думаєте дорогі українці

  • @antuanno7374
    @antuanno7374 3 года назад +17

    От і українська національна ідея - Україна є батьківщиною європейської цивілізації. Це вивітрить із наших одурманених голів принизливу меншовартість і дасть поштовх у розвитку нашої держави.

    • @t.pinxit4921
      @t.pinxit4921 3 года назад +3

      Наші академічні історики твердять, що українці ніякого стосунку до трипільців, скіфів, гунів не мають. Те саме в шкільних програмах. Зате, інші народи не проти привласнити собі нашу історію. Таким чином виховують в українцях меншовартість.

  • @ivanuskateplenko9519
    @ivanuskateplenko9519 2 года назад +4

    Трипільська держава-це унікальна високорозвинута цивілізація,яка існувала
    більше чим5000р до єгипетської культури.У наших предків було розвинуте:гончарство,землеробство,ткацтво,хлібопекарство,будівництво(2 етажн.будови),школи кохання,письменость санскрит,уроки рукопашного бою,а головне не мали адміністративних будівль.Це значить,що еліта жила разом з простим народом.це настоящий прояв демократії.Дуже гарно написано про трипільців у давніх книгах Індії,куди наші предки прийшли при розселені більше чим 5000р до Єгипетської культури.

  • @user-xd9xs5mo3h
    @user-xd9xs5mo3h 2 года назад +11

    Передача просто "БОМБА"!!!! З неймовірним надхненням переглянув всі 4 частини.
    Величезна подяка за таку роботу!!!!

  • @Stsukilo
    @Stsukilo Год назад +5

    Величезна подяка археологам, працівникам музеїв та авторам фільму

  • @user-vb1lg7ym7z
    @user-vb1lg7ym7z 4 года назад +22

    Дякую, хлопці, за хорошу роботу! Ви справжні подвижники.

  • @igorsolodovnik7451
    @igorsolodovnik7451 2 года назад +7

    Щира подяка за дуже цікавий цикл передач!

  • @nataliamukomela2394
    @nataliamukomela2394 4 года назад +14

    Побували з чоловіком вчора у цьому музеї в селі Легедзино. Вражень вистачить надовго! Обов'язково завітайте в цей музей, не пошкодуєте, особливо коли доторкнетеся до відбитків пальців, яким більше 6000 !!!!!!! років)

  • @user-dp3kh5cc7h
    @user-dp3kh5cc7h 4 года назад +14

    Спасибо археологам, за возможность немного прикоснуться к быту наших великих предков.

  • @iuriidem3250
    @iuriidem3250 4 года назад +10

    Дякую. Завітаю в цей чудовий музей.

  • @user-cb2wx8kp4s
    @user-cb2wx8kp4s 4 года назад +11

    Величезна подяка

  • @user-fq7ge7vl3t
    @user-fq7ge7vl3t 4 года назад +12

    Дякую за цікаву серію передач!

  • @oleksiidemydenko
    @oleksiidemydenko Год назад +1

    Цікаву думку сьогодні почув в Олександра Палія щодо писемності трипільців. Буцім-то ще рано ставити на ній хрест адже є велика вірогідність що вони могли користуватись так званим дунайським письмом яке на жаль досі не розшифроване. Доречі з подивом дізнався що в Україні ця тема погано досліджена, навіть сторінки у вікі нема не кажучи вже про монографії. Та оскільки культура Вінча фактично співпадає по часу з трипільською і на півдні вони пересікаються територіально теоретично це цілком ймовірно. Крім того культура Вінча місцями має багато спільного з раннім трипіллям. Якщо зважати що заселення відбувалося з півдня на північ і з огляду на суттєві кліматичні зміни які штовхали до таких зміщень то я б сказав що можливо трипільці могли мати зародки писемності принаймні на початку але згодом через віки могли її банально втратити через недосконалість її зберігання та передачі. Цікаво б було почитати з цього приводу Харальда Хаармана «Таємниця Дунайської цивілізації» але якось не знайшов цієї книги в продажу в Україні 😢

  • @user-nq1bt4ig1n
    @user-nq1bt4ig1n 3 года назад +5

    Вподобайка

  • @user-fb2nn8uh5f
    @user-fb2nn8uh5f 3 года назад +6

    Великий респект.

  • @user-yz9gd4tr7v
    @user-yz9gd4tr7v Год назад

    +

  • @max_urban_biker
    @max_urban_biker Год назад

    🤳▶️💙💛🤔

  • @user-zx5yy3vm1z
    @user-zx5yy3vm1z 3 года назад +2

    То що кличите як біноколь, це ваза під квіти чи зелене гілля. Іі вішали на гачок у хаті, щоб було свіже повітря та красиво.

  • @user-ci9ys2gq8n
    @user-ci9ys2gq8n 3 месяца назад

    кадр 24:40 Керамічні моделі - це не іграшки а "навчальні посібники" своєрідна "школа того часу"

  • @BerlGlickman
    @BerlGlickman Год назад

    Интересные передачи. Особенно удивительно, что трипильцы делали глиняные моедил домов, животных, саней. Непонятно, зачем ? может быть игрушки для детей?

  • @irongrand1
    @irongrand1 4 года назад

    Слабо віриться, що спалювали цілі поселення заради ритуалу зі всіма речами. Скільки поколінь будували і створювали таке поселення... Найбільш вірогідно спалювали ворогуючі сусіди при нападі.

    • @antuanno7374
      @antuanno7374 3 года назад +1

      Не знаходять там загиблих людей та зброї.

    • @tatjanazemlyak2372
      @tatjanazemlyak2372 11 месяцев назад

      Можливо були якісь епідемії і треба було знищити заразу?

  • @user-kj2cn3cm5o
    @user-kj2cn3cm5o 5 месяцев назад

    А музика чукчів тут до чого?😅

    • @romangt5802
      @romangt5802 29 дней назад +1

      Варган або дримба -це дуже розповсюджений музичний інструмент на Русі, сам знаходив при археологічних роботах. це стереотип, що це щось з чукотки.

  • @cucutenilife7079
    @cucutenilife7079 4 года назад

    Навозом пол ремонтировали , яке масло .

    • @user-vk5um8ri8k
      @user-vk5um8ri8k 3 года назад

      Это уже более поздняя технология (хотя про масло, я тоже не верю). Если был бы навоз попадались бы органические включения соломы, от которой остались бы следы видимые невооруженным глазом (думаю структуру они анализировали).
      Маслом, сами археологи, теоретики хреновы, думаю мазать глину не пробовали. Мазали, знали бы сколько "сохнет" эта хрень! Дело в том, что ценность льняного масла, что он не сохнет (как и все другое масло), а полимеризуется! ТОлько вот для его нормальной полимеризации без термообработки нужен год и более!!!!

    • @tatjanazemlyak2372
      @tatjanazemlyak2372 11 месяцев назад

      ​@@user-vk5um8ri8k В моєї бабусі (1901р.н.) з Новоархангелького району України,в хаті,яку вони з дідом побудували,була глиняна долівка.Кожного разу перед великими святами(наприклад, Паска,Трійця,Івана Купала),вона мазала свіжою чистою глиною(без домішок) всю долівку в кімнаті.І,пам'ятаю,завжди казала,що хата повинна бути перед святами чистою і все треба було зробити до п'яти годин,бо після -вже Святий вечір,наприклад.Вже гріх.

    • @Ladoyar77
      @Ladoyar77 5 месяцев назад +1

      ​@@user-vk5um8ri8kцікаво, а ви щось чули про сучасні олійні фарби? Для них застосувують у тому числі і льняну олію. І якось воно висихають. Так у тут сказано, що фарбували вохрою, а розчинником могла бути олія.

    • @user-vk5um8ri8k
      @user-vk5um8ri8k 5 месяцев назад

      @@Ladoyar77 Ключове слово у вашому пості це "сучасні" а тут про технології кам'яного-бронзового віку (більш 3000 років д.н.е.).У сучасні олійні фарби, додають "сикативи" - це сполуки, що прискорюють висихання. Але це просто ВИСИХАННЯ, після висихання, олія полімеризується десь близько року (при звичайній температурі). Для експерименту, нанесіть тонкий шар рослинної оліїї на НЕПОРИСТУ поверхню типу скла або тарілки і подивіться, скільки воно в вас буде "сохнути". Доречи, вважається, що олія сохне близько доби!
      А тепер уявіть собі Трипілля: ви спалюєте старе місто, переїжджаєте на нове місце, вам треба десь жити (а нові поля стоять ще не орані і теж чекають), ви рубаєте ліс, тягаєте його, швидкоруч будуєте хату, мажете підлогу глиною, чекаєте доки вона підсохне, ще шар, ще один, фінішний шар і нарешті мажете олією... Щось не дуже схоже, на швидке будівництво. А як там наша олія на підлозі, сохне?! А ось хріна! Вона вся всмокталась у глину! (Якщо в вас е якійсь глиняний посуд без емалі можете спробувати намастити.) И ось, коли вона всмокталась у глину, вона вже не сохне, а виключно полімеризується, а це рік! А вам тою хатою, якось користуватись треба, ходити по підлозі...., а ми ж не просто олією намастили, ми ж типу красоту робили, з фарбами!!!! Ви уявляєте що з того буде? Все у тій фарбі буде! А до тієї невисохлої оливи, ще й пилюка липне
      PS Ще такий момент: виробництво продовольчої продукції у той час, було дуже дорогим і практично не лишалось залишків. А тут потрібно витратити десь 2л. олії, яку ще якось вичавити треба (не факт що взалі вміли). І це на будинок, який прослужить лише одне покоління і який потім все одно буде спалений. Все це якось сумнівно

  • @olegkazakov6202
    @olegkazakov6202 4 года назад +1

    На 11 минуте это не храм , посмотрите погребальная урна этрусков .