Захоплення. Фільм про Трипілля (2004)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 ноя 2011
  • На березі Дніпра є музей, створений руками українських патріотів. Засновники цієї експозиції вважають, що всі євразійські цивілізації, включно з шумерською, виходять корінням з Арату.
    Її географічний центр близько 7000 років назад був там, де сьогодні знайдена археологічна культура Кукутені - Трипілля.
    Трипілля - село Обухівського району Київської області.
    Розташоване на правому березі Дніпра, у долині річки Красна (ріка). Назва його, як вважають (помилково), пов'язана з характером місцевості: тут сходяться три родючі долини, три поля, розмежовані річками Стугною, Красною та Бобрицею. Біля р. Бобриці три поселення трипільської культури, одне з них досліджував у 1897 та 1901 р. Вікентій Хвойка.
    При в'їзді в село Трипілля височіє Дівич-гора, на якій було розкопано жертовник богині-діви зарубинецької культури. На території с. Трипілля збереглися могильник зарубинецької культури Дівич-Гора (ІІІ ст. до н. е. - ІІ ст. н. е.), залишки давньоруського городища - рештки міста Треполя, згаданого в літописі від 1093 р. як уже існуюче. Вірогідніше за все, побудоване воно було близько 1032 р., коли Ярослав Мудрий, укріплюючи кордони Русі, ставив міста по Стугні.
    Місто Треполь відігравало значну роль у Київській Русі. Вже у другій половині ХІ ст. воно було одним із центрів ремесла і торгівлі і вважалося «водними воротами». Біля нього знаходилися стоянки торгових суден, що ходили по Дніпру. У місті розвивалося гончарство. Вироби місцевих майстрів вивозилися далеко за межі Київської землі.
    Треполь був також важливим укріпленням, що захищало Русь від нападів печенігів, а пізніше - половців, а також збірним пунктом для військ руських князів, які вирушали на боротьбу з кочовиками.
    Згадується в літописах Треполь і в 1135 та 1205 рр. Під час монголо-татарської навали, наприкінці 1240 р., місто було пограбоване і спустошене, але вже в 1300 р. Треполь згадується серед відроджених міст Київської землі.
    Від Трипілля беруть початок і йдуть у різні боки Змієві вали.
    Трипільська культура, або культура Кукутені (рум. Cucuteni, або культурна спільність «Кукутені-Трипілля») - археологічна культура часів енеоліту, назва якої походить від назви тоді села Трипілля на Київщині (у вказаній «розширеній» назві культури присутня ще назва румунського села Кукутень). Культура набула найбільшого розквіту між 5500 та 2750 роками до н. е., розташовувалась між Карпатами та річкою Дніпро на території сучасних України, Молдови та Румунії, займаючи територію загальною площею понад 35 тис. км². В часи розквіту цій культурі належали найбільші за розміром поселення у Європі: кількість жителів деяких з них перевищувала 15 тис. осіб. Країну трипільців у псевдо-науковій літературі іноді також називають Українська Аратта.

Комментарии • 55

  • @magicwitches6223
    @magicwitches6223 Год назад +9

    Цей шедевр треба зараз показувати по тв замість телемарафону. Щоб люди згадували з чого зроблені, як розвивалися жителі на території сучасної України і які цінності прошиті тисячоліттями

  • @vyazaniedlyavas
    @vyazaniedlyavas Год назад +6

    Привіт з 2023 ! Дякую за відео ! Це прекрасна культура ,наше минуле , зараз вже трохи краще з популяризацією ❤

  • @allufolie3411
    @allufolie3411 4 года назад +20

    Дякую за Збереженя і Відновденя Українського історичного Джерела -Трипілля ! Слава Україні і її Патріотичним Людям ! 🇺🇦

  • @silverlark5365
    @silverlark5365 4 года назад +14

    Потрібно популяризувати нашу спадщину і виділяти кошти на розвиток музеїв, археологічні дослідження. Зараз найгірше фінансується сфера культури і зарплати там найнижчі. А справу люди роблять важливу, це - внесок у наше майбутнє.

  • @user-de7dy9pe6n
    @user-de7dy9pe6n Год назад +4

    Мій чоловік виріс прямо на місці колишнього поселення трипільців (південь Київщини). Із сином власне і відкрили цю стоянку, яка була в 2000 чи 2001 р. зареєстрована в інституті археології. Якийсь купол на глибині більше 1.3 м (знайдений чисто випадково, точно по волі Божій) і досі нерозкопаний.

  • @user-py3ip4iw6s
    @user-py3ip4iw6s 4 года назад +13

    Молодець!!! Від держави державного відношення до історії не дочекаєшся, то хоч приватники щось зроблять.
    То може нам потрібне своє "аненербе"???

  • @user-rs6dj4hi9q
    @user-rs6dj4hi9q 4 года назад +14

    Браво Поліщук.

  • @user-xx7tw3wj7s
    @user-xx7tw3wj7s 11 лет назад +29

    Дай Бог Вам здоров"я !
    А Україна ще про себе заявить на весь світ !

  • @Valentina-mn6wh
    @Valentina-mn6wh 4 месяца назад +1

    Першою експозицією, у створенні якої я приймала участь, була виставка із колекції "Платар". Цей чудовий мальований посуд, біноклеподібні посудини, "бичка на колесиках", керамічні жіночі фігурки, моделі храмів - все це пощастило тримати в руках. Враження - надзвичайні!!!

  • @splavdnistrom2640
    @splavdnistrom2640 6 лет назад +20

    Печера Вертеба сліди Трипільської культури на Тернопіллі - музей, що під землею!

  • @user-cv1rj5vs2c
    @user-cv1rj5vs2c 7 лет назад +24

    Тріпільска нація живе й досі !! А все на в Круги своє!! Дякую)

  • @tomgremis5237
    @tomgremis5237 Год назад +2

    Ось де наші герої, дякую Вам за відео!!!

  • @user-pk9zx6yw3w
    @user-pk9zx6yw3w Год назад +2

    Дуже класний фільм. Ми пишаємось нашою культурою, пишаємось, що маємо відношення до неї. Інтерес держави тепер буде занадто високий. Час показав, ПОЗБАВИТИ УКРАЇНЦІВ ЇХ ІДЕНТИЧНОСТІ НЕМОЖЛИВО. В СВІТІ НІЧОГО ПОДІБНОГО НЕМА. Добавимо ЗМІЄВІ ВАЛИ і українську мову з її співпадінням із санскритом.

  • @sdhetan3hetsa
    @sdhetan3hetsa 11 лет назад +16

    молодець О. Поліщук

  • @Rakurs2100
    @Rakurs2100 11 лет назад +17

    Слава України!!!

  • @user-um4xe2qz2r
    @user-um4xe2qz2r 4 месяца назад

    Все вірно. Слова Ваші та до Бога в уха.

  • @user-sl9bi5xe8x
    @user-sl9bi5xe8x 5 лет назад +22

    Спасибо, но я чувствовпла, что в Украины глубокие корни и большое культурное наследие, ведь, знакомясь с Японией и гречесими островами всегда мучал вопрос:" Как на их камнях жили люди 7тыс лет до нашей эры????" А у нас-и чернозем, и леса, и климат прекрасный и Владимир Великий как бы Киевскую Русь крестил и при всем этом мы-типа младшие за старшего угро-фииского "брата" с Московии...диссонансом диким для меня это все было...от, скоты, это ж надо так уничтожить нашу историю в силу своей неполноценности и убогости ..востину-кроме кислых щи, нестираных порток (пардон), матерщины и снохачества-старший "брат" похвастаться не может

    • @user-xz9mc9ui4c
      @user-xz9mc9ui4c 5 лет назад

      Надя ты на какой трассе Славишь украину?

    • @user-sl9bi5xe8x
      @user-sl9bi5xe8x 5 лет назад +6

      @@user-xz9mc9ui4c судя по жаргончику, ты с трассы не сходишь. Максим Горький. Собирательный образ русского (российского) человека
      Вечно пьяный, до оскотинения, завистлив, жаден, злобен, туп. Миф о русской бане мгновенно рассеивается после того как пройдёшь мимо типичного русского. Запах перегара и давно не стираных порток отвратителен сам по себе, но к нему примешивается ещё и запах кислой капусты и прокисших щей, до которых он, русский человек, большой охотник. Любимое занятие - лежание на печи и мечты о лучшей жизни. Эти мечты постоянно подогреваются правящей верхушкой. К наукам не склонен, по причине своего отупения в следствии неумеренного потребления браги. Брагу потребляет по причине того, что не может выгнать самогона. Не хватает терпения. Из разнообразия языков, на матушке Земля, в совершенстве владеет одним - матерным. Физически вроде и здоров, но в то же время страдает манией величия и шовинизма. Причисляет себя к третьему Риму, а являет собой вторую Содом и Гоморру. Агрессивен. Очень агрессивен. Что подтверждается его постоянным захватом чужих земель, при этом утверждается там как хозяин и всё вокруг считает своим. Описание портрета русского можно дополнять бесконечно, однако это будет не столько утомительно читателям сколь противно. Увы.”

    • @user-sl9bi5xe8x
      @user-sl9bi5xe8x 5 лет назад +12

      @@user-xz9mc9ui4c ану, Валодзя, прославь мне Московию (Россией вас обозвал гонорейный Петр1). Дай ответ на 3 маленьких вопроса:1) где живут этнические московиты? 2) где находится их историческая этническая земля? (Это монгольская Бурятия, или немецкий Кенигсберг, или фииская Карелия, или татары, чуваши, ханты, мансы-коренные этнические московиты😏😏😏) и 3) что такое снохачество на Московии?-просто у нас в Украине нигде никогда !!!!такого не было. Внеси коррективы. Жду ответов, милок

    • @user-st3fs6qk8c
      @user-st3fs6qk8c 3 года назад +2

      Гарний коментар.
      Щирий.
      Підтримую.

  • @glv5123
    @glv5123 5 лет назад +8

    💛💙🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛

  • @user-de7dy9pe6n
    @user-de7dy9pe6n Год назад +1

    Добавка до попереднього допису - а ще одна стоянка, на полі у лісі, і досі нікому невідома, крім нашої сім'ї. А по другу сторону села також знаходяться схожі на трипільські залишки кераміки.

  • @silvanakabir8059
    @silvanakabir8059 10 лет назад +21

    ПИтання- кому вигодно замовчувати нашу історію?!

    • @sogdiana7049
      @sogdiana7049 4 года назад +3

      думаю сионистам. гони хотят наши земли облюловать

    • @user-uj5bc4qz2f
      @user-uj5bc4qz2f 3 года назад +4

      Думаю, що пора до влади вибирати патріотів України, нарешті

    • @Vanderler2119
      @Vanderler2119 2 года назад +1

      Господам из Торы ...и...

    • @stefankochmar8035
      @stefankochmar8035 Год назад

      ​@@Vanderler2119 Кацапам іпаним.

  • @uriyuri3224
    @uriyuri3224 2 года назад +2

    І це було 10 років назад. Ще тоді "шкуродери" крали нашу історію, артефакти, які знайдено на території України.

  • @user-wi6mt5br1w
    @user-wi6mt5br1w 2 года назад +1

    Чекаємо нових відеоробіт

  • @svetlanasamarets8780
    @svetlanasamarets8780 11 лет назад +5

    Здравствуйте, а где находится музей, как попасть?

  • @Wolodumur121
    @Wolodumur121 11 лет назад +5

    Де саме музей і як туди попасти?

    • @user-kr2fh5mi9t
      @user-kr2fh5mi9t 8 месяцев назад

      Вкінці фільму адреса

  • @TheMalva74
    @TheMalva74 4 года назад +3

    кришування чорної археології(((( жесть

  • @user-jx4xj8sm7m
    @user-jx4xj8sm7m 4 года назад +2

    Вітаю,як ваші справи зараз?

  • @user-fz4sk3oo2k
    @user-fz4sk3oo2k 11 лет назад +2

    "Зараховано"!!!

  • @user-gk7qe4vq3f
    @user-gk7qe4vq3f Год назад +1

    😮Україна входила до СНД?

  • @ukraineancient
    @ukraineancient 3 года назад

    Нові відкриття трипільських астрономічних знань у нас на каналі.

  • @MariMari-ub8fh
    @MariMari-ub8fh 4 года назад +1

    Хотіла попасти в музей в 2018 році, він закритий, розбитий, розтягнутий. Державний музей бідненький, а ззовні страшнуватий. Хто робив ремонт? Коробка) А щодо Арати - цікаво навідь з вулиці подивитись але нажаль...

  • @fill8219
    @fill8219 Год назад

    Тобто назва каналу і аватар на якому заборонена в Україні символіка загарбницького радянського режиму -- це норма??

  • @user-im9qv1yo7f
    @user-im9qv1yo7f 4 года назад

    интересно а трипольцы себя как называли .тогда даже слов таких не было. может это какието древляне. или друиды. и какая у них письменность была.

  • @user-fq5pw5ud7t
    @user-fq5pw5ud7t 5 лет назад +2

    Маячня. Тема цікава, але багато тверджень притянуті за вуха. І називати Кукутень-Трипілля цивілізацією - дивно. Відсутня писамність, документація, немає центральних міст з храмовою та палацовою архітектурою, немає ознак класового поділу суспільства та існування бюрократичної машини. На Балканах і в Північній Греції є подібні культури, які датуються часом ранішим.

    • @user-sl9bi5xe8x
      @user-sl9bi5xe8x 5 лет назад +10

      Маячню пишеш ти-на керамічномк посуді трипільців знайбено видбитки тонкопряного і товстопряного полотна. Та і невже ти думаєш, що в жаркій скелястій Греції справді проживали люди ще 7тис років до н.е, а в нас-з нашим чорноземом, лісами, кліматом-історія розпочалась з руки "старшого брата" з Московії?

    • @spifohannel2545
      @spifohannel2545 3 года назад +2

      2 тыс. лет до н.э. торговали зерном с Грецией и Египтом(в котором каналы копали для орашения, а у нас природным путём усе условия)Даже в Библии написано фараону растолковали сон несколько лет неурожая , он закупил зерно. Как вы думаете где? Из этого вывод у народов Триполье не было письменности и математики!? Странно как то !Далее скифы высочайшая работа по изготовлению золотых украшений, оружия, тоже на удивление говорят что без письменности жили люди. Если вам бессовестно лгут, не замалчивая, а активно на протяжении веков уничтожали и присваивали себе исторический материал это не означает, что на територии с благоприятными климатическими условиями на пересечении торговых путей жител безграмотный и дикий народ, а напротив подтверждает ложь истории.

    • @user-st3fs6qk8c
      @user-st3fs6qk8c 3 года назад

      @@spifohannel2545
      Я теж так думаю.
      Дякую.

  • @user-im9qv1yo7f
    @user-im9qv1yo7f 4 года назад

    сколько тысяч лет назад .а вы все под себя подгребли.

  • @user-xk9nl2sp8n
    @user-xk9nl2sp8n Год назад +1

    Ніхто не хоче , щоб їх визнали нижчими за нас! Чим більше ти цивілізований, тим більше тебе нищать варвари!

  • @abra175571
    @abra175571 11 лет назад

    Помоему тут произошла ошибка с триполями.Думаю тут она правда..."АРМЕНОИДИ АРИСТОКРАТИЯ ДРЕВНОСИ"наберите это в гугеле и прочтите...тама дела не в 6 тысяч лет...а в 200 тысяч лет.Поэтому,мала ешо триполская цивилизацыя.

  • @dmtrzhlh
    @dmtrzhlh 4 года назад

    Псевдонаукова маячня

  • @user-yi9wt6dj3r
    @user-yi9wt6dj3r Год назад

    Нєт нікакой Арати.Єйо прідумал Члєнін в восємнадцатом году.