Виноград (2021). Розвиток виноградника на кінець травня перед цвітінням. Роботи на винограднику

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 фев 2025

Комментарии • 36

  • @dimasutp1200
    @dimasutp1200 3 года назад +1

    Корисне відео 👍 Цікаві спостереження та досвід. Успіхів в вашій справі!

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Дякую вам за побажання і підтримку.

  • @grapes-and-gardening
    @grapes-and-gardening 3 года назад +3

    У мене розвиток пагонів набагато слабший. Землю навколо кущів також виробляю, майже всюди вже забрав задернення, завдяки Вашим попереднім порадам)

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +2

      Можливо у вас погодні умови були після відкриття кущів трішки інші, наприклад більше випадало дощів це також гальмувати ріст пагонів, більше було хмарних днів, нижчі температури, а можливо грунт під виноградником іншого складу і менш поживний для інтенсивного росту кущів. Якщо листя на кущах хлорозять це також дуже гальмує ростові процеси в лозі. Якщо коронки пагонів вирівнялись то ріст дуже вповільниться, а це може показувати на перевантаження куща лозами значить їх кількість потрібно зменшити наскільки щоб знову активізувався ріст і коронки загнулися, але забирати пагони потрібно поступово зменшуючи. На повільний ріст може впливати бідний грунт на азот, особливо супіщаний, який бідний майже на всі макро і мікро елементи і потребує внесення в першу чергу органіки в збільшеній кількості. На ріст пагонів впливає багато факторів природніх і людських, але думаю як потепліє то ріст лоз і у вас більш посилиться.

  • @МиколаКуцько
    @МиколаКуцько 3 года назад +3

    Гарного врожаю.Чекаємо наступних відео.Цікаво послухати практика.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Дякую за побажання!

  • @АндрійПолішко-в2н
    @АндрійПолішко-в2н 3 года назад +2

    Гарного врожаю, колего

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      І Вам також гарних врожаїв!

  • @ЛюбовьБереза-е5ц
    @ЛюбовьБереза-е5ц 3 года назад +1

    Дивно що до Лори. У мене, центр України, вона може потріщати тільки після великого дощу під час тривалої засухи. Навіть не думала що Лора може створити таку проблему.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Тріск залежить якогось конкретного сорту також і від складу грунтів, та який pH. Скільки років вирощую з моменту першого плодоношення кожен рік ягоди тріщать на Лорі, після цього сильно гніють і поїдаються осами, а от наприклад з таким сортом як Аркадія ніяких проблем немає. І тріщать сорти чи форми тільки від дощу або сильної роси, не залежно від вологості грунту. Стабільний полив під корінь аж ніяк не допомагає від тріску перевірив на своєму досвіді. Всі ягоди винограду тріщать чи також фрукти тріщать які визрівають тільки від вологи яка потрапляє зверху на плоди і аж ніяк не від перезволоженого грунту.

  • @rusmelm4051
    @rusmelm4051 3 года назад +1

    Подскажите пожалуйста сколько диамофоски бросаете под взрослый куст

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Я специально под каждый куст удобрений не вношу, просто рассбрасываю приблизительное количество удобрения рано весной по всему междурядию перед обработкой почвы мотокультиватором. При таком внесению я использую на всю площу 10 соток около 20-25кг. диамофоски или если нет то нитроамофоски, но вношу через год. У меня почва на винограднике плодородная то такого количества минерального удобрения по моему мнению хватает на 2 года плодоношения кустов. Думаю если вносить именно под каждый куст диамофоску, то достаточно 100 грамм.

  • @user-ImPuLs
    @user-ImPuLs 3 года назад +1

    В ніч з понеділка на вівторок в нас обіцяють +4+6. Знову погода проблем добавляє. На цей момент В мене найбільші пагони на винограді до 20 см.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Все може бути з теперішніми погодними аномаліями і зміною клімату. Бачив в інтернеті що в Карпатах сніг випав, а в Росії в деяких регіонах більш північних і східних, температура опустилась вночі до 4 -7 морозу, тому холод в цьому році відступати ніяк не хоче. У нас температура в наступні ночі по прогнозу має опуститися до +10+12.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      У вашій місцевості вирощувати виноград у великий кількості не має сенсу, так як погодні умови не сприяють гарному росту і плодоношенню столових сортів винограду, хіба що можна посадити декілька кущиків для своїх потреб і при плодоношенні завантажувати кущі невеликим врожаєм для кращого визрівання ягід і лоз. А от вирощування садових культур, особливо яблунь, слив, груш та черешень клімат такий дозволить.

    • @user-ImPuLs
      @user-ImPuLs 3 года назад

      @@paculevichus Згоден. Але ж хочеться вирощувати не лише Антоновку і Папировку ай щось цікавіше)).

    • @СаняЗінченко-н7у
      @СаняЗінченко-н7у 3 года назад

      @@user-ImPuLs звідки ви?

    • @user-ImPuLs
      @user-ImPuLs 3 года назад

      @@СаняЗінченко-н7у Житомирська обл. Новоград-Волинський р-н

  • @Tasia-1276
    @Tasia-1276 3 года назад +1

    Привет и вам!! Дякую пан Александр!!!

  • @СаняЗінченко-н7у
    @СаняЗінченко-н7у 3 года назад +1

    Доброго дня Олександре!Цикадка у нас є і може шкодити молодим саджанцям але не критично так, як і листовертка.Є питання до вас чи є у вас такі сорти, як Юпітер і Русбол? Проблема з ними, другий рік поспіль дуже погане запилення настільки погане, що висихають грона повністю, підозрюю, що сіра гниль, хоча запевняють знатоки, що це просто не сприятливі погодні умови

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Доброго дня і вам! Звичайно є цикадки і до речі не мало, а от виноградних листокруток я взагалі ніколи не бачив. Та в мене виноградник на чорному парі і добре доглянутий тому влітку шкідників я на своєму винограді не бачив ніяких за весь час вирощування винограду і тому від них обробітків інсектицидами ніколи не проводжу. Ні таких сортів як ви написали не маю і саджати не планую так як вони для мене не комерційні. Причин поганого запилення може бути дуже багато: не правильне внесення добрив, не в той час проведений полив, кущі частину дня знаходяться в тіні, бо виноград це сонячна культура і цілий день повинен освітлюватись сонцем, не проведений вчасно обробіток від грибкових хвороб, хлороз листя, багато залишено суцвіть на одну лозу чи взагалі на кущ, несприятливі погодні умови в період цвітіння( дуже низькі температури, дуже високі, сильно волого чи сильно сухо ) пилок стає не життєздатним для запліднення, помилки в агротехніці і багато чого іншого. Купіть препарат фунгіцид Мелоді Дуо якщо є така можливість і обробіть ним свої кущі два рази один за два тижні до цвітінні а другий за день до цвітіння і потім подивитесь на результат, можливо й допоможе. Препарат Мелоді Дуо дуже ефективний проти грибкової хвороби Мілдью і крім цього містить в своє му складі цинк, а цей мікроелемент посилює стійкість виноградного куща до несприятливих погодних умов, особливо в період цвітіння. Не обривайте ні в якому випадку листя біля суцвіть, крім звичайно пасинків, так як їх в період цвітіння і так не вистачає і не слухайте нікого що їх потрібно обривати, от якраз для гіршого зав'язування ягід листя можна частково обірвати, а якщо велика гущина то краще видалити більше самих пагонів для кращого провітрювання і освітлення. Пронормуйте кущ суцвіттями бо їх залишена велика кількість сильно погіршує зав'язування ягід. Не робіть бакових сумішей намішуючи купу добрив для обробітків по листу, бо це тільки погіршує зав'язування ягід. Гарних врожаїв вам!

    • @СаняЗінченко-н7у
      @СаняЗінченко-н7у 3 года назад +1

      @@paculevichus від хвороб обробки проводжу, а от від сірої гнилі мало хто рекомендує, а в мене здогадки, що деякі сорти слабо стійкі до неї.Вже обробив хорусом, а днів за 5 до цвітіння оброблю Ридоміл з Топазом і окремо Топсін М ще раз від сірої гнилі можливо ще зменшу трохи кількість пагонів, бо зараз на Юпітері 7 метрів шпалери близько 70 сильних пагонів, планую залишити під 60 + буде підживлення по листу 10 грам бору і 10 грам цинку

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      @@СаняЗінченко-н7у Якщо на суцвіттях які усихають немає сірого пушка то це не сіра гниль 100% гарантія, всі грибкові хвороби дають спороношення в вигляді пушка різного кольору, тому без цього не обійтися. Те що це сіра гниль шанс дуже мізерний, так як ця хвороба в більшості випадків може прогресувати на зіпсованих чи тріснутих ягодах разом з оідіумом в середині чи кінці літа, особливо в дощову погоду. А при тих фунгіцидних обробітках що ви робите, сіра гниль та й інші грибки не виживуть ніколи. Причини там зовсім інші і одна з основних багато суцвіть на лозі чи взагалі на кущові. Ви спробуйте їх в половину зменшити до цвітіння, а потім побачите результат і зробите тоді висновок чи шукатимете інші причини якщо це не допоможе. Експериментуйте і результат обов'язково з'явиться, бо виноград гнучка культура в догляді і потребує різного підходу до вирощування.

    • @СаняЗінченко-н7у
      @СаняЗінченко-н7у 3 года назад +1

      @@paculevichus дякую будемо експериментувати! Удачі вам, гарний у вас канал!)

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      @@СаняЗінченко-н7у Якщо у вас Юпітер знаходиться на звичайній шпалері як наприклад росте виноград у мене то не буде у нього нормального запилення, тому й ягід мало і тому суцвіття сильно осипаються на ньому. Цьому сорту потрібно багато місця для росту, велика арка чи альтанка, довгі рукава і довгі плодові стрілки, от тоді й грони будуть наповнені ягодами. Поки у цього сорту не з'являться потужні рукава з запасом багаторічної деревини гарних якісних грон не буде. На скільки я зрозумів цей сорт потребує саме такого підходу до вирощування. Якщо вам сорт до вподоби то спробуйте зробити для нього арку і думаю що результат по врожайності значно покращиться, тим більше що цей сорт вкривати на зиму не потрібно. До кожного сорту потрібно шукати свій підхід.

  • @Tasia-1276
    @Tasia-1276 3 года назад +1

    Вы Красотку свою убрали???

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +3

      Так, прибрав. Ягоди смачні у Красотки, але виростити нормальний врожай я не міг через тріск ягід та й оси люблять сильно псувати цей виноград.

    • @Tasia-1276
      @Tasia-1276 3 года назад +1

      @@paculevichus Спасибо!!!Я видела вашу Красотку у меня в этом году сигналка,брала у местного виноградаря хвалил а теперь думаю впарил,тоже Полтавская область.Посмотрю что получиться но на вид действительно Красотка,жаль конечно что такая проблемная.(((