(Сад 2021)Сад у травні, види на майбутній врожай. Курчавість персиків- складна грибкова хвороба

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 ноя 2024

Комментарии • 54

  • @paculevichus
    @paculevichus  3 года назад

    Я займаюсь вирощуванням персиків багато років і застосовував різні фунгіциди проти цієї хвороби і універсального препарату до цього часу я не знайшов. Колись був такий препарат Днок який я застосовував, от він справлявся з цією хворобою на 90%, решта препаратів далеко не дотягують до цієї цифри. Найбільш ефективні препарати це контактники, особливо препарати на основі міді, от ці препарати можуть лікувати вже заражену бруньку, всі ж системні препарати можуть тільки стримувати цю хворобу, після того як з хворобою частково справляться контактні препарати. Чому ж хвороба персиків складна в лікуванні, а тому що спори цього грибка зимують прямо в бруньці під лусочками і витримують дуже низькі температури повітря за -30. Весною як тільки брунька починає розкриватися при температурі +5+10 спори миттєво проростають в бруньку, ось тому системні препарати не можуть справитись з цією хворобою, бо вони спрямовані на профілактику, а лікування з них так собі. Але і контактні препарати які якраз можуть лікувати не завжди добре справляються з цією хворобою, а тому що можуть дощем швидко змиватися з дерева і це також може вплинути на їх ефективність рано навесні, та ще змита з дерева мідь засмічує грунт, а це також не добре, бо приходиться в таку погоду застосовувати препарати міді не одноразово. Помилка моя в боротьбі з курчавістю персиків була в тому що я проігнорував препарати міді, чи той же контактний препарат Делан, а обробляв системним препаратом Хорус, понадіявшись на ефективність цього препарату при низьких температурах повітря, за що і поплатився прогресуванням хвороби на персиках. Складність і відмінність грибкової хвороби курчавість персиків від інших грибкових хвороб в тому що ця хвороба заражає дерево миттєво як тільки брунька починає розкриватися при дуже низьких температурах повітря, а інші хвороби парша, моніліоз, борошниста роса, клястероспоріоз і інш. з'являються набагато пізніше, тому ці хвороби можна застерегти профілактично системними препаратами Хорусом чи Скором, які мають довшу дію і працюють наперед до появи хвороби.

  • @sergiootamas2775
    @sergiootamas2775 3 года назад +4

    Дякую за відео, дуже цікаво дивитися.

  • @user-ImPuLs
    @user-ImPuLs 3 года назад +3

    Мені в цому році дощі вже набридли. Малина простоявши в воді 2 місяці ледь відходить. В нижній частині навіть кропивки нема в тому місці. Під деревами зразу зробив мульчування, та потім убрав, дуже багато цвілі з'явилося під мульчою. 3-х річні персики дуже зимою пострадали , абрикоси ще гірше. Для мене цей рік мало що кращий за попередній. У 4 абрикосах та 6 яблонях завівся якийсь жук(понасверлював дирок у молодіх деревцях) . Прийшлось абикоси обрізати на пеньки нижче пошкоджених місць, яблоні поки що спробував врятувати заливши шприцом интексицид прямо в 1,5мм отвір, незнаю що з цього вийде. В мене також багато прививок не прийнялись.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Так, багато вологи теж шкодить деревам і іншим рослинам, але погоду не замовиш тому приходиться змирятися. З посухою простіше боротися особливо в домашніх садах просто поливаючи дерева чи виноград із свердловини, а от від надлишку дощів сад не захистиш. Дірки у молодих деревах можуть свердлити личинки жуків короїдів. Жуки дуже шкодочинні і їх личинки без проблем можуть знищувати цілі насадження молодих дерев. У мене був такий випадок коли личинка цього жука завелась у молодій яблуні , я ще вчасно це помітив, личинку знищив, місце пошкоджене за 2 роки зажило і молоде дерево почало активно розвиватись, а не помітив би вчасно то дерево швидко б загинуло.

    • @user-ImPuLs
      @user-ImPuLs 3 года назад +1

      @@paculevichus Я ще й відео зняв як я їх видовбую. Через декілька днів загружу відео.

  • @Киянканадачі
    @Киянканадачі 3 года назад +1

    У Вас такой богатый сад. Приятно смотреть. По поводу обработки, Хорус- скорее от монилиоза, но не от курчавости. Могу поделиться своим опытом в этом году. При том, что у меня была очень холодная весна и огромное количество ливней и град, мои персики очень незначительно поражены кручавостью 5% не больше. По попкорну обработала Браво 30/10л ( высокотоксичный, поэтому особенно не рекомендую, но я использую). Потом Медью. Потом 20-40% цветения Ямато и Мерпан. 80% цветения- Сигнум 12 гр и Антракол 15 гр на 10 л (очень хорошо остановил болезнь). Через 10 дней Ямато 12 мл/(Скор/Камелот/Принцип)+Мерпан20 гр+Хорус10 гр на 10 л. Дальше буду смотреть по ситуации. Возможно до плодоношения инжирного персика за 10 дней обработаю Тельдором от гнилей. И после сбора урожая добавлю дитиокарбаматы типа Ридомил Голд.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Дякую за інформацію і відгук! Ні, Хорус якісно не працює по моніліозу як і по курчавості та й Скор також не лікує вже заражену курчавістю бруньку. З мого досвіду, по моніліозу працюють добре мідні препарати і системний препарат Топсін М, профілактично. Але з моніліозом боротись не важко так як ця хвороба по своїй активності не відрізняється від інших грибкових хвороб. Інша справа хвороба курчавість персиків складна, а чому я розповім далі. Ці препарати вище описані працюють тільки профілактично по парші, борошнистій росі, клястероспоріозі і інш. п'ятнистотях. Я займаюсь персиками багато років і застосовував різні фунгіциди проти цієї хвороби і універсального препарату до цього часу я не знайшов. Колись був такий препарат Днок який я застосовував, от він справлявся з цією хворобою на 90%, решта препаратів далеко не дотягують до цієї цифри. Найбільш ефективні препарати це контактники, особливо препарати на основі міді, от ці препарати можуть лікувати вже заражену бруньку, всі ж системні препарати можуть тільки стримувати цю хворобу, після того як з хворобою частково справляться контактні препарати. Чому ж хвороба персиків складна в лікуванні, а тому що спори цього грибка зимують прямо в бруньці під лусочками і витримують дуже низькі температури повітря за -30. Весною як тільки брунька починає розкриватися при температурі +5+10 спори миттєво проростають в бруньку, ось тому системні препарати не можуть справитись з цією хворобою, бо вони спрямовані на профілактику, а лікування з них так собі. Але і контактні препарати які якраз можуть лікувати не завжди добре справляються з цією хворобою, а тому що можуть дощем швидко змиватися з дерева і це також може вплинути на їх ефективність рано навесні, та ще змита з дерева мідь засмічує грунт, а це також не добре, бо приходиться в таку погоду застосовувати препарати міді не одноразово. Помилка моя в боротьбі з курчавістю персиків була в тому що я проігнорував препарати міді, чи той же контактний препарат Делан, а обробляв системним препаратом Хорус, понадіявшись на ефективність цього препарату при низьких температурах повітря, за що і поплатився прогресуванням хвороби на персиках. Складність і відмінність грибкової хвороби курчавість персиків від інших грибкових хвороб в тому що ця хвороба заражає дерево миттєво як тільки брунька починає розкриватися при дуже низьких температурах повітря, а інші хвороби парша, моніліоз, борошниста роса, клястероспоріоз і інш. з'являються набагато пізніше, тому ці хвороби можна застерегти профілактично системними препаратами Хорусом чи Скорм, які мають довшу дію і працюють наперед до появи хвороби.

    • @Киянканадачі
      @Киянканадачі 3 года назад +1

      @@paculevichus все верно, поэтому я первые две обработки сделала контактными Браво и Медь. Когда раскрылись цветы и начали выдвигаться листья я начала чередовать триазолы со стробилуринами и разные контактники из разных групп. Получился отличный эффект. Главное с самого начала весны контактники, а во время цветения три раза системники через 10 дней с разными химклассами. А Хорус в синергии с другими даёт эффект и в дозировке 10 Гр на 10 литров. Один он не работает. Может от гнили разве что.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      @@Киянканадачі Мені якщо чесно набридає безкінечно бризкати хімією персики тому що у мене ж дерев багато і всі вони дорослі й великого розміру і тільки на один обробіток саду може піти 100 і більше літрів робочого розчину не рахуючи виноградник на який також витрачається багато розчину і часу не менше. Щоб обробити виноградник і сад потрібно не менше 3 вечорів і по декілька годин обприскувань. На жаль те що пишуть по термінах захисту на інсектицидних і фунгіцидних препаратах виробники не відповідає дійсності, бо все це я бачу по своєму саду кожен день перевіряючи його, що весь якісний захист триває до першого дощу не залежно від препарату. Я перед дощем за декілька днів обробив весь свій сад від шкідників і всіх видів хвороб але дощ в нас падав безперервно більше 50 годин і про те що препарати навіть системні будуть працювати далі немає навіть мови, а значить починай все спочатку, бо за багато років вирощування винограду і саду я в цьому переконався на100%.

    • @Киянканадачі
      @Киянканадачі 3 года назад +1

      @@paculevichus есть другой выход? Топор? Может биопрепараты или устойчивые перепривить?

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      @@Киянканадачі Якщо чесно я вже думав персики прибрати зі свого саду бо не до вподоби мені ця культура через курчавість і частково дійсно прибрав, але декілька дерев поки що пожалів. Решта плодових культур мене повністю влаштовують по догляді.

  • @NICOLAS-yy5cc
    @NICOLAS-yy5cc 3 года назад +1

    Дякую. Було приємно дивитись і слухати.

  • @КубикСашаиМаша
    @КубикСашаиМаша 3 года назад +6

    Підсилюйте Хорус Скором і все буде добре

  • @ДмитрийБоченко-м5ц
    @ДмитрийБоченко-м5ц 3 года назад +2

    От курчавости "скор".

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Я добре про це знаю, але цей препарат працює лише при температурі від +15 і до +25, а проростання спор цього грибка в розкриваючу бруньку відбувається рано навесні при температурі +5+10 і спори зимують під лусочками самої бруньки і зараження відбувається дуже швидко саме при низьких температурах коли Скор не діє. От тому я й застосовував саме Хорус на ранніх етапах розпускання бруньок і при низьких температурах, так як препарат по описах дієвий за низьких температур. Курчавість персиків хвороба дуже складна так як системні препарати зокрема Хорус як виявилось не дієві за низьких температур та ще й на фоні частих дощів, а спори цього грибка зимують прямо в бруньці і зараження відбувається весною блискавично, тому потрібно застосовувати на початковій стадії розпускання бруньок контактні препарати зокрема мідні такі як Медян Екстра або ж якісь інші такого ж складу, а Скор в цей період також не допоможе бо я вже це перевіряв. Я займаюсь вирощуванням персиків багато років і проблема з курчавістю ніколи не зникає через свою складність, хоча я вже застосовував багато різних препаратів і не знайшов до цього часу універсального і ефективного проти цієї хвороби.

  • @АлександрМатвиенко-я9с

    Хорус потрібно робити подвійну концентрацію. Крім того, потрібно міняти засоби: нульову - мідний купорос + мочивина, першу по конусу - хорус подвійна концентрація, другу ао рожевому - хорус + скор і тоді не буде курчавості, а не хорус, хорус, хорус та ще й малій концентрації.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Дякую за пораду. Самий Хорус я застосовував виключно через несприятливі погодні умови і дуже низьку температуру повітря в період розкриття бруньок та зеленого конусу. Більшість днів майже до цвітіння персиків випадали безперервні дощі при температурі повітря +1+10, коли більшість препаратів не працюють. Спори грибка в бруньку проросли якраз в цей холодний період, так як препарат Хорус слабкий проти курчавості, а я ж то понадіявся в таку погоду саме на нього, бо він системник. Використовувати Хорус проти курчавості я вже не буду, так як препарат не дієвий, буду шукати інші препарати і підходи до запобігання цієї хвороби.

  • @olekcandrbi
    @olekcandrbi 3 года назад +2

    Я використовую Хорус 6 гр. і Скор 4 гр. і все завжди гаразд. Все працює.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Хорус я вже ні в яких випадках на персиках точно не буду використовувати після таких результатів, тому що сильно розчарувався. Скор + Делан на наступний рік спробую, але ближче до цвітіння, а на початку розпускання бруньок спробую застосовувати мідні препарати, надіюсь допоможе. Проростання спор грибка відбувається в момент розкривання бруньок, тому в цей момент потрібно застосовувати сильно діючи препарати щоб завадити проростанню спор а от далі як більш потепліє Скор + Делан думаю додатково допоможе запобігти хворобі.

  • @ПавлоХодіневич
    @ПавлоХодіневич 3 года назад +2

    Яку норму Хорусу додаєте? По інструкції 2-3 гр. На 10 л. води, я сиплю 5-6 гр. і курчавості не було. Цього року персисики вимерзли майже всі. Сливка Бербанк Гигант 50% дерев загинули від зимового морозу, а Блек Стар всі живі.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Хорусу я розводив 4-5гр. на 10л. води. То просто у Вас можливо сорти персиків більш стійкі до курчавості, або ж не було такого сильного зараження цією хворобою. У мене деякі сорти персиків доволі гарно цвіли і зав'язались на них плоди якісно, а на деяких сортах нажаль практично всі квіткові бруньки взимку вимерзли. На жаль диплоїдні сливи також не дуже стійкі до зимових морозів за -20.

  • @AYua88-h7y
    @AYua88-h7y 3 года назад +1

    Пане Олександре, що може бути коли на листях груші з'являються бурі цятки і як це лікувати?

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Я не можу точно сказати що за хвороба на вашій груші але здогадуюсь що це звичайна парша груші. Скоріш за все сорт не стійкий до парші тому потребує обов'язкових обробок фунгіцидами до цвітіння 2 рази з інтервалом 7-10 днів, а от після цвітіння обробки потрібно проводити постійно кожні 10-14 днів хоча би до середини літа якщо ж сорти не раннього терміну визрівання. Це щоб дерево не хворіло і плоди були високої якості та товарного вигляду. Для своїх потреб можна обійтися й двома трьома обробками після цвітіння з інтервалом між обробками 10-14 днів. На відміну від курчавості персиків препарати Хорус до цвітіння і Скор після цвітіння гарно справляться з паршею на грушах.

  • @ТетянаПітель
    @ТетянаПітель 3 года назад +1

    Добрий вечір Олександр!. Гарний садок, завжди дивлюся ваші ролики дуже цікаво . А підскажіть будь ласка сливи від сливової товстоніжки скільки потрібно раз обробляти і з яким інтервалом? І яблуні від плодожерки теж цікавить Велике дякую.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Добрий вечір і Вам! Дякую! Від сливової "Товстоніжки" на сливах-угорках потрібно провести 2-3 обробки залежно від препарату і з інтервалом 7-10 днів, починаючи обробки через 5 днів після закінчення цвітіння. Плодожерка уражує не тільки яблуні а також груші і сливи. Потрібно проводити обробки як почнеться літ і розмноження цього шкідника. В домашніх садах визначити час розмноження плодожерок важко, так як потрібні для цього феромонні пастки. Приблизно обробки потрібно починати в кінці першої декади червня, або дивитися відео на ютубі зняті у промислових садах і орієнтуватися по їхніх обробках проти плодожерок, хоча у кожних регіонах України початок розмноження цього шкідника може дещо різнитися. Підряд потрібно проводити 2-3 обробки з інтервалом 7-10 днів. Плодожерка може за літо давати декілька поколінь, тому в середині літа та в кінці цей шкідник може знову відкладати яйця в плоди і за цим потрібно слідкувати та вчасно захистити плоди від личинок плодожерки.

    • @ТетянаПітель
      @ТетянаПітель 3 года назад +1

      @@paculevichus велике дякую, успіхів вам !

    • @ТетянаПітель
      @ТетянаПітель 3 года назад +1

      Добрий вечір Олександр! Підскажіть будь ласка з якого місяця потрібно прокроплювать мульчу під виноградом азотним добривом? І скільки потрібно грам на 10л. Води. Дякую за відповідь.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Добрий вечір. Я ж мульчу не використовую, тому особливого досвіду працювати з мульчою не маю. А взагалі то мульчувати потрібно коли температури повітря наближаються до +30. Зараз і так земля перезволожена, тому поливи на винограднику проводити категорично не можна і по мульчі також. А так приблизно 50гр. карбаміду на 10л. води, це щоб мульча з під низу краще перероблялась бактеріями і швидше перегнивала.

    • @ТетянаПітель
      @ТетянаПітель 3 года назад +1

      @@paculevichus дякую.

  • @andreikaAF
    @andreikaAF 3 года назад +1

    так проти курчавості звісно скор..... а краще хорус +скор при темп+15.....Обрізка стимулює новий приріст,тому я б різав....і скор в подвійній дозі

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      Скор не працює при низьких температурах і поєднання цих препаратів не дає потрібного результату, бо я це вже перевіряв. Скор також проти курчавості персиків слабо ефективний на початковій стадії розпускання бруньок - це також я вже перевіряв і результат був поганий. На наступний рік спробую якісь мідні препарати на початковій стадії розпускання бруньок а пізніше спробую Скор +Делан подвійними дозами, хоча коли на момент розпускання бруньок випадає багато дощів не допомагають від цієї хвороби майже ніякі препарати, бо дощі все змивають. Сильну обрізку на персиках потрібно проводити обов'язково для стимуляції росту молодих гілок, тут без варіантів, але курчавості від цього менше не стане.

  • @nikolajtka
    @nikolajtka 3 года назад +1

    Спасибо за обзор!
    Чем же обрабатывать персик, чтобы не было курчавости?

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Я й сам поки що з цим не зовсім розібрався. Буду шукати інші препарати і підходи до захисту персиків від цієї хвороби. Можливо спробую на наступний рік застосувати препарат Делан +Скор і застосую якісь препарати міді, а який буде результат час покаже.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Років 5-8 назад я застосовував на персиках такий доволі токсичний препарат під назвою ДНОК проти курчавості у момент початку розпускання бруньок, а закріпляв лікування перед цвітінням препаратом Скор і я можна сказати забув про цю хворобу, так як прояви були слабкими, але препарат Днок доволі токсичний і не безпечний для людини, особливо в момент оприскування дерев, та й його вже не має в продажі, тому застосування ним я припинив.

    • @nikolajtka
      @nikolajtka 3 года назад +2

      @@paculevichus я где-то у Францишко, по моему, встречал, что препарат медян экстра и после него Шавит помогают. Буду пробовать в следующем году

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      @@nikolajtka Дякую за пораду. Спробую на наступний рік. В цьому році вже достатньо оприскувань, далі надіюсь що персики в більшості поступово вилікуються.

  • @КубикСашаиМаша
    @КубикСашаиМаша 3 года назад +1

    А взагалі до цвітіння в бак Хорус Скор і Енжіо і після Скор+ Енжіо -буде вам щастя

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Я пробував Хорус+Скор але це не допомагає в тих дозах що написано і така суміш не допомагає на початковій стадії розпускання бруньок, а якраз спори цього грибка починають проростати в момент появи зеленого конусу і хвороба починає прогресувати ще задовго до початку цвітіння персиків, а видно стає сильні прояви зараження лише після зав'язування плодів. Потрібно застосовувати сильні препарати в момент зеленого конусу щоб на 90% знищити цю хворобу на початковій стадії, а вже поєднання Хорус +Скор долікує персики від курчавості. На жаль коли до цвітіння постійно йдуть проливні дощі, дуже холодно і волого, проводити обробки складно й не ефективно практично будь якими препаратами. Енжіо хороший препарат від шкідників але я застосовував інший, в основному щоб знищувати перед цвітінням довгоносиків-брунькоїдів.

  • @ЕвгенийИгошев-с3з
    @ЕвгенийИгошев-с3з 3 года назад +1

    Владимир Маер рекомендует от курчавости персика Луна Сенсейшн.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Дякую! Я дивлюсь його відео, він багато чого рекомендує та не всі препарати можуть спрацювати проти курчавості персика. Можливо цей препарат що ви написали й ефективний проти курчавості, але поки сам не випробую то не повірю. Володимир Маєр багато препаратів рекомендує спираючись не на свій досвід застосування а довіряючи виробнику препаратів і їх заявам в описах цих препаратів про ефективність проти тих чи інших хвороб. Нажаль це не завжди відповідає дійсності. Зі свого досвіду напишу що грибкова хвороба курчавість персиків дуже складна в лікуванні порівнюючи з іншими грибковими хворобами і потребує комплексного підходу в лікуванні різними препаратами, а одним препаратом навряд чи можна запобігти їй. Хоча раніше був один препарат ДНОК - дуже сильної фунгіцидної дії, який один без проблем справлявся з цією хворобою, але препарат доволі токсичний для людини в момент його застосування, тому його вже не випускають і не продають.

  • @РусланЛевицкий-е2у
    @РусланЛевицкий-е2у 3 года назад +1

    Добрый день Александр. У меня к Вам есть огромная просьба,помогите пожалуйста если можете. Суть вопроса такова, посадил небольшой сад с яблонь сейчас им 3 и 4 года на некоторых сортах яблонь начали рости верхушки с какой то болезнью как красноватые пятна и крутятся хотя две недели назад Обрабатывал хорусом + скор и не помогло, не могу определить болезнь, и в прошлом году тоже такое было. Если можно то я Вам скину фото на Вайбер, проконсультируйте пожалуйста. Вот мой номер 095 880 9765. Спасибо

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Добрий день. Скиньте фото на цей адрес:
      sander72@ukr.net
      У мене ж сад любительський і я не всі хвороби можу розпізнати зі свого досвіду, тому не знаю чи зможу допомогти. Якщо верхівки поступово всихають то це схоже на бактеріальний опік, яким уражуються зерняткові культури, особливо яблуні і груші не стійкі до цієї вірусної хвороби. Хвороба можна сказати не лікується, хоча поступово з віком дерева можуть самі по собі перестати хворіти на цю хворобу. Від вірусних хвороб не допоможуть всі препарати проти грибкових хвороб, тому й обприскування було не ефективне. Єдиний вихід це повністю зрізати заражені гілки і надіятись що хвороба в майбутньому перестане прогресувати. Це кращий метод боротьби з вірусними хворобами, а гірший це викорчовувати дерева, якщо зараження занадто сильне. Думаю що скоріш за все саджанці дерев були заражені ще в розпліднику. Можливий ще й такий варіант що не сумісність подвою і привою і тому дерева погано розвиваються якщо ж приросту гілок практично немає. Ще можуть бути ці проблеми через грунти сильно лужні або ж кислі під садом, з високим розташуванням грунтових вод. Якщо обробки такими препаратами як Хорус, Медян Єкстра рано навесні чи Скор та Топсин М в більш пізні терміни не допомагають значить хвороба не грибкового походження, тому що ці препарати доволі ефективні майже проти всіх грибкових хвороб яблунь і груш.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад +1

      Якщо на листях з'являються червоні п'ятна і вони скручуються чи взагалі листя починають червоніти це так проявляється ураження галовою попелицею, а якщо її немає всередині скручених листків то може бути в деяких випадках такі прояви через нестача фосфору. Але у мене на яблунях таких проявів ніколи не було а от на смородині галова попелиця себе проявляє кожен рік і як раз листя червоніють і скручуються, особливо на верхівках пагонів смородини. В таких випадках потрібно застосовувати інсектициди і бажано ще рано навесні, на початку розпускання бруньок.

    • @РусланЛевицкий-е2у
      @РусланЛевицкий-е2у 3 года назад

      @@paculevichus доброй ночи. Вроде что то получилось отправить на почту Вам. Посмотрите пожалуйста. Спасибо

    • @РусланЛевицкий-е2у
      @РусланЛевицкий-е2у 3 года назад +1

      @@paculevichus и красные пятна на листьях не на всех сортах, например на " флорине" такого нет.

    • @paculevichus
      @paculevichus  3 года назад

      @@РусланЛевицкий-е2у Дивився я таблицю грунту і нічого поганого в грунті не має, pH близький до нейтрального або трішки лужний що добре для саду , ніякого дефіциту основних мінеральних елементів не має. По фото точно зрозуміти важко що за хвороба але найбільша схожість на таке грибкове захворювання як борошниста роса. Ця хвороба вражає практично всі сорти яблунь і навіть хімічні препарати на 100% не можуть справитесь з нею. Якраз на останньому етапі захворювання молодого приросту з'являється світлуватий наліт як начеб то посипано борошном на гілочці та листочках і вони скручуються. Такі уражені гілочки потрібно повністю видалити з дерева і десь утилізувати чи спалити. Обробляти від борошнистої роси потрібно Топазом або Фальконом, вони найбільш ефективні проти цієї грибкової хвороби. Але що за червоні ураження листків мені не зрозуміло. Парша як зазвичай не так себе проявляє і має темніші плями на листках, а потім і на плодах. Такий сорт як Флорина неповинен хворіти бо сорт доволі стійкий до грибкових хвороб, хоча при такій кількості опадів як було останній місяць то може захворіти навіть Флорина. Щоб менше було проблем з грибковими хворобами то обробітки саду потрібно проводити кожні 2 тижні хоча би до середини літа, так як хімічні препарати на довго не захищають від зараження.