Mamy pompę ciepła i NIE mamy paneli fotowoltaicznych. Strzał w kolano czy wygrana?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 авг 2024
  • #pompaciepła #fotowoltaika #finanse #budowadomu
    🔴 Subskrybuj kanał: / @rozowymokiem
    ✨Instagram: / rozowym.okiem
    ✨Kontakt: rozowymokiem.kontakt@gmail.com
    Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki ma sens?
    Pompa bez paneli
    Czy pompa bez paneli to dobry pomysł

Комментарии • 169

  • @rafioi
    @rafioi Год назад +5

    Koszty związane z paliwami zmieniają się ostatnio co roku dlatego ciężko wyrokować jakie źrödło ciepła będzie najbardziej ekonomiczne w przyszłości. Jedno tylko jest pewne , że im lepsza termo izolacja domu tym mniej energi będziemy zużywać. Wesołego alleluja!

  • @oneferrdek3346
    @oneferrdek3346 Год назад +2

    Od stycznia 1kwh 1,9 zł za kWh . Zastanówcie się nad buforem sezonowym ciepła jako bajpas do pompy ciepła

  • @MsMARIOO7
    @MsMARIOO7 Год назад +6

    Na tą chwilę to gaz i jeszcze raz gaz i nie słuchać pompiarzy i zaczadzonych już tematem :)), jest najbardziej efektywny i oczywiście bezobsługowy . Gaz był i będzie , wszystkie te dyrektywy , że to bee , tamto be , jak przyjdzie co do czego to znikną jak kamfora .Tutaj chodzi z tym zamieszaniem , by nabrać ludzi na kosztowne zabawki po zawyżonych cenach .Pozdro
    Odpowiedz

    • @tomo19811
      @tomo19811 Год назад

      Oby tak było jak mówisz,już jest mowa o podatku od CO2.

    • @AdamBuk
      @AdamBuk Год назад

      doprawdy? A co jeśli nie ma się dostępu do gazu? Bo tacy pompiarze (np. ja) też są. Lokalnie ludzie mają większe problemy niż te "dyrektywy".

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад +1

      Gaz jest też spoko, ale niestety jego największym minusem jest to, że nie wszędzie jest dostępny :) W sensie nie w każdej lokalizacji można go mieć (jeśli nie chce się mieć butli)

    • @MsMARIOO7
      @MsMARIOO7 Год назад

      @@rozowymokiem No wreszcie to przyznałaś :))Pozdrawiam

    • @zino7945
      @zino7945 6 месяцев назад

      ​@@tomo19811za chwile to uslyszysz o podatku od pierdzenia bo to co2😂

  • @pawelwarzycha5309
    @pawelwarzycha5309 Год назад +1

    Witam. A ja aktualnie palę drewnem
    Nie ma taniej , tyle że trzeba się ciut ubrudzić . Po co kominek , a nie piec . Niestety główny problem dzisiejszych czasów to ,,dużo pracy,, 🙂. Moja zima wyniosła tysiąc złotych plus ,,dużo pracy,,😉
    Pozdrawiam

  • @77albercik
    @77albercik 6 дней назад

    Super kanał - gratuluję i subskrybuję. Mam dwa pytania... Ile wydaliście na rekuperację? Zastanawiam się nad montażem jej samodzielnie, jak było u Was?

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  6 дней назад +1

      Odsyłam do filmu o rekuperacji:)

  • @tomurbanow4522
    @tomurbanow4522 Год назад +2

    A to nie jest tak że od 1 stycznia 1kwh 2,4pln?

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад +2

    Nie ma dramatu. Bez paneli i tak się opłaca

  • @pierre11112
    @pierre11112 Год назад +2

    Pompa ciepła to przyszłość. Nawet jeśli niektóre bezobsługowe źródła ogrzewania są w tym roku tańsze.

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Obyś miał racje i oby ta przyszłość nie kosztowała miliony w utrzymaniu

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Miło widzieć nowy kanał energetyczny 😊sam ruszam z tematem i myślę o tym by podzielić się z ludźmi na ten temat by mogli zkozystac

  • @wodzimierzdabrowski232
    @wodzimierzdabrowski232 3 месяца назад

    Panele i tak zimą nie dazą prądu. Panele maja sens na starych zasadach. Panele idealnie wspolpracuja z klimatyzacją .

  • @Doinformowany
    @Doinformowany Год назад

    Ale... jak rekuperacja sie nie zwroci? Nie budujesz dwóch kominow wentylacyjnych, ustawiasz wilgotnosc jaka ci pasuie, nie wdychasz w zime pylkow ze starych domow palacych w piecach, koszt max 10tys wyzszy niz zwyklej wentylacji, a zysk na ogrzewaniu do 30%. Zwroci sie, zobaczysz ;)

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад +1

    Przy dużym mrozie będzie ciężko o opłacalność

  • @damiangrzywaczyk2035
    @damiangrzywaczyk2035 Год назад

    Witam napisałem do Pani maila . Pozdrawiam i Gratulację za świadome wybory .

  • @shivacrazyvibe
    @shivacrazyvibe Месяц назад

    Bez sensu. Pompy ciepła tylko w panelu 🎉.. "wszystko jest "spoko" a instalancja się jara 😂 ?

  • @jacekcielibala261
    @jacekcielibala261 Год назад +2

    Moja pompa ciepła za miesiąc marzec pobrała 570kw Co+CWU dom 140m(grzejniki +10%podłogówki) nawet jak bym liczył prąd po1.35zl to zapłacił bym 770zl za to mógłbym kupić około 370kg groszku i tyle właśnie mi wychodziło miesięcznie przy paleniu w piecu z podajnikiem, tylko że mam czysto w domu i bez dodatkowej pracy. Montaż paneli fotowoltaicznych ma jak najbardziej sens. W okresie zimowym autokonsumpcja z pompą sięga około 45%. Pozdrawiam

    • @albertos3868
      @albertos3868 Год назад +7

      Po przekroczeniu 2000kw za prad płacisz 1,7 brutto 570×1,7=960. Czyli tanio to już bylo😢 Za 960 zł kupisz ok 300m3 gazu gz 50, to jest 3300kw. Licząc średni cop pompy 3 to z 570kw uzyskasz1710 kw mocy cieplej. Wniosek jest taki że gaz na chwilę obecną jest tańszy prawie połowę od pompy ciepla. Oczywiście na chwilę obecną a poza tym trzeba mieć blisko

    • @jacekcielibala261
      @jacekcielibala261 Год назад

      Nie wiem czy 1.7zl kW bo ja słyszałem że 1.35zlkw ale nie ma co kopi kruszyć. Ja mam prąd darmowy bo z fotowoltaiki a ty gazu sobie nie wykopiesz. I w dłuższym okresie czasu napewno pompa z fotowoltaiką będzi wychodziła korzystniej. Na starcie może i nie, niewiem i nie będę się wypowiadał bo nie miałem okazji przeliczać gazu. Jedyne co wiem to porównanie pompy z groszkiem i to jest pewne.

    • @albertos3868
      @albertos3868 Год назад

      @@jacekcielibala261 mówię o cenie 1,7 wraz z przesyłem, czyli całościowo, informacje dostępne w cenniku u każdego operatora czy to tauron enea czy kto tam inny.

    • @albertos3868
      @albertos3868 Год назад +6

      @@jacekcielibala261 pompa + panele Ti ja kupię gazu na 30 lat :))

    • @piotrjewula1797
      @piotrjewula1797 Год назад

      ​@@albertos3868za cenę pompy gazem ogrzeje ok10 lat

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад +1

    Jeśli lubisz otwierać okna i wietrzyć to nie i jeszcze raz nie na rekuperację. Pozdrawiam 🤗🐣

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Nie lubię, bo nie lubię jak jest zimno :)

    • @daniel554499
      @daniel554499 Год назад +1

      ja lubię wietrzyć zimą, jak jest około zera, wychładzając dom i zwiększając koszty ogrzewania. Dodatkowo mam wtedy jeszcze w bonusie około pół kilo pyłów zawieszonych i toksyn z kominów u sąsiadów. Świetna sprawa, polecam.

  • @damiangrzywaczyk2035
    @damiangrzywaczyk2035 Год назад

    Zgadza się stała rata również też tak robimy bo rachunki i tak trzeba płacić

  • @tytusjawik4951
    @tytusjawik4951 9 месяцев назад

    Wybór pompy ma znaczenie a że to inwestycja na lata to ja nigdy osobiście klientom nie polecam montować tańszych i średnio sprawdzonych sprzętów. Najcześciej to jednak Aiwa, japońska jakość, długa gwarancja i my instalatoorzy też mamy stale wsparcie od marki więc w razie problemów zawsze jest rozwiązanie

  • @piotrglenc9424
    @piotrglenc9424 Год назад +4

    1. Obecnie wymogi energetyczne co do budynków są na takim poziomie że bez rekuperacji nie spełnisz tych wymogów. Oczywiście ludzie oddają budynki tak że najpierw jest wynik i do tego podstawia się odpowiednie liczby. Ludzie myślą że oszukują urzędnika ale tak naprawdę siebie. O komforcie i zdrowiu nawet nie wspomnę.
    2. Numerem jeden najmniej kosztownym ogrzewaniem jest gaz (cena montażu, przeglądów, części eksploatacyjne do pompy są drogie). Wy nie macie w drodze więc jedyny słuszny wybór to pompa.
    3. Nikt tego nie wspomina ale gaz jest najniebezpiecznieszą rzeczą jaką mamy w domach, wy nie. I jeżeli przyjdzie byle elektryk to najwyżej nie zadziała telewizor, a przy byle monterze gazu może być bum.
    3. Jeżeli była możliwość podpisania umowy z jednym panelem, a potem rozbudowa to nie jest to kombinatorstwo, przepisy dopuszczają coś takiego to można. Tu zajebane, i rozumiem że ty się boisz, ale masz faceta, niech się chwyci za jaja i niech bierze stres z takimi rzeczami na siebie.
    4. Fajnie ze macie dach pod panele, ale przepisy są tak konstruowane żeby zmuszać ludzi do montażu banków energii i takie rozwiązanie jest totalnie nie dla pomp ciepła, lepiej odpuścić.
    5. Można porównywać domy do siebie jeżeli mają podobną kubaturę i metraż to jak najbardziej tak. Oczywiście nie przeliczysz które źródło ciepła w porównaniu do innego w danym budynku ile zaoczedziło lub nie, choć i to się nie uda bo zima zimie nie równa ale budynki pomiędzy sobą jak najbardziej. Przynajmniej widać kto dopilnował budowy i które rozwiązania są najlepsze.
    6. Nie zdywersyfikowaliście źródła ogrzewania i to źle. Powiedzmy, przyszedł huragan, jest zima -15 i zerwana linia energetyczna będzie naprawiona za 3 dni. Koza w salonie zagrzała by dom na tyle że nie zamarzniesz, rury nie strzelą itp. Nawet wodę do mycia na niej ogrzejesz. O magicznym wpływie ognia , przynajmniej na mnie, nie wspomnę, święta, śnieg za oknem pada, blask ognia odbija się od podłogi, jazz z głośników....hmmmm...
    7. Nie podchodź do kosztów utrzymania domu w sposób że jedni zapłacili za węgiel 8 tysięcy to Ty jak przy pompie zapłacisz 3 tysiące mniej to już jest git. Budując nowy dom masz wpływ na wszystko i ogromne możliwości, które powinny zaowocować bardzo niskimi kosztami, życie pisze różne scenariusze, sama widzisz że idą dziwne czasy, możecie chwilę być na przykład bez pracy, wypadki się zdarzają, dom ma być pomocą a nie kulą u nogi. Podejście że teraz na to mam jest średnie. Licz tak jakby scenariusz był do dupy, jak się nie sprawdzi i będzie super to tylko to poprawi sprawę.
    8. Ja zrobiłem to tak, że mam Gaz, Fotowoltaikę na starych zasadach 6,4 KWP, klimatyzator. W okresach przejściowych klimą sobie dogrzewa (gaz praktycznie się nie załącza) czujnik z regulacją oczywiście w każdym pomieszczeniu wy chyba nie macie i to według mnie też błąd, poza komfortem to też spore oszczędności. Z fotowoltaniki grzeję jeszcze CWU. Jest tez dla nastroju i na złe czasy koza. Dom 150m2 finalnie ta zima kosztowała mnie 1000zł za gaz i za cały rok prądu zapłacę około 300 zł, drewna nie liczę bo koze zamontowałem dwa tygodnie temu. Wywaliłem, garaż z budynku (juz w projekcie), nie mam okien od strony północnej ocieplenie dachu pianą 25 cm, ściana termalica 40cm+12 styropianu. No i sprawa najważniejsza wybudowałem bez kredytu co na dzisiaj robi największe oszczędności, ale to już inna sprawa.
    9. Przepraszam że się tak rozgadałem. Miłego.......

  • @andrzejbrak3620
    @andrzejbrak3620 11 месяцев назад

    Mamy dom 140m2 w okolicy Żywca (ocieplenie 20cm wełna mineralna). Pompa ciepła bez fotowoltaiki. Zużycie roczne całkowite prądu to około 10000kWh. Cena prądu z Taurona (taryfa G11/G12/G13(stawki taryf po przekroczeniu są identyczne)) wychodzi średnio 1,4zł/kWh (bo przekroczyliśmy już limit dla dużych rodzin (4tyskWh na stawce 0,8zł/kWh). Rocznie zapłaciliśmy za caly prąd około 12tys zł brutto (Sama pompa okoko7tys) Dużo/mało? ;

    • @kronos4506
      @kronos4506 9 месяцев назад +1

      U mnie 150m2 , pompa 8kw bez foto, 20cm styro na ściany i strop, podłoga 15cm. Zużycie roczne 4500kwh

    • @andrzejbrak3620
      @andrzejbrak3620 9 месяцев назад

      @@kronos4506 sama pompa? A ile całkowite zużycie prądu?

    • @kronos4506
      @kronos4506 9 месяцев назад

      @@andrzejbrak3620 no to sama pompa bo mam podlicznik na nią

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Będzie dobrze 👍

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Pozdrawiam i powodzenia

  • @bartoszz2389
    @bartoszz2389 2 месяца назад

    Pompa ile KW ? Sam teraz jestem podczas budowy takiego domu

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Pewnie ze ma sens. Jeden warunek niema dużych mrozu.

  • @Marcin1980005
    @Marcin1980005 8 месяцев назад

    Co do pompy się wypowiem bo nie mam, natomiast posiadam instalację fotowoltaiczną już ponad rok. Udało mi się rzutem na taśmę dostać na stare warunki. Opierałem się ale dziś jedyne czego żałuję to to, że nie zdecydowałem się na większą tj na 10 kwp bo powyżej 30% potrąca zakład energetyczny a 70 możemy wykorzystać w okresie gdy instalacja nie pracuje a my nie zurzywamy tej energii na bieżąco. Do 10 kwp ten stosunek jest lepszy bo wynosi 80 do 20.Moja instalacja to 6,4 kwp a że mam gospodarstwo rolne to tej energii wystarczy mi na jakieś 8 miesięcy. Zakup instalacji na raty to dobry pomysł i tu się zgodzę bo rachunki i tak trzeba płacić a cena idzie i będzie szła w górę, natomiast raty za instalacje są rozłożone równo więc niejako sami zarażamy sobie tą cenę. Mi akurat było szkoda kupować całości za swoje pieniądze choć takimi dysponowałem i zdecydowałem się na coś takiego, że 1/3 zapłaciłem z góry a resztę w kredyt. Dziś jestem zadowolony z instalacji.

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  8 месяцев назад

      Rozbuduj instalacje:)

    • @Marcin1980005
      @Marcin1980005 8 месяцев назад

      @@rozowymokiem nie wiem czy mi falownik pozwoli, jeżeli miałoby to polegać tylko na dołożeniu paneli to ok ale jakby za tym szła wymiana falownika na taki o większej mocy to trochę lipa, poza tym w tym układzie jak mam panele na dachu tj. wschód - południe to ich nie zmieszczę, jest jeszcze druga strona dachu ale nie wiem jak tam by uzysk wyglądał, sprawa do przemyślenia.

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Dlaczego nic nie mówisz o programie Czyste powietrze

  • @M-G863
    @M-G863 Год назад +4

    Ja idę w pellet. Jak na tym wyjdę czas pokaże. Pozdrawiam!

    • @Pawel_S.
      @Pawel_S. Год назад +1

      Wybieranie popiołu, czyszczenie sadzy w XXI w. to średniowiecze. Uważasz inaczej bo chwalisz swoje. Posłuchaj ludzi co mają porównanie jak zmienili ze stałego opału chociażby na gaz.

    • @noweserce
      @noweserce Год назад +15

      ​@@Pawel_S. ​​ Straszne, raz na tydzień zająć się piecem, dosłownie ręce odpadną od tej katorżniczej pracy. To nasze wygodnictwo zgubi ludzkość.

    • @admalesza
      @admalesza Год назад +4

      ​@@noweserce No pewnie. Masz samochód, czy konia? :)

    • @daniel554499
      @daniel554499 Год назад +6

      @@noweserce cywilizacja się rozwija, a nie zwija. Przynajmniej teoretycznie. Nie wyobrażam w nowym domu instalować pieca na paliwo stałe jak kilkadziesiat lat temu licząc na jakaś oszczędność, która prawdopodobnie nie nastąpi. Codzienne opróżniać popielnik, zasypywać zasobnik i dźwigać jakieś wory, syfić w domu. To, ze taki piec wymaga doglądania 1x na tydzień to mit. Życie należy sobie ułatwiać a nie utrudniać.

    • @Pawel_S.
      @Pawel_S. Год назад +3

      ​​​@@nowesercenie każdy lubi mieć ręce w sadzy po łokcie, fruwający pył, generalnie syf w chacie. Ja w kotłowni mam czysto jak w salonie. Jak lubisz przewalać 4 tony opału z miejsca na miejsce to proszę bardzo. Oby ci nigdy plecy nie strzeliły, wtedy byś zobaczył co to jest podnieść 5kg. Mam znajomych co przeszli z podajnika na gaz i uważają że to było jakieś nieporozumienie pod względem użytkowania i finansowym. Polecam porozmawiać z ludźmi co mają wieloletnie porównanie.

  • @andrzejs6532
    @andrzejs6532 8 месяцев назад +1

    MA BYĆ "eko" , MA BYĆ TANIO ?! ZAPOMNIJ ! Inne taryfy dla i ceny posiadaczy instalacji fotowoltaicznych !
    Naliczanie kosztów PODATKU VAT na fakturze za ODBIÓR TWOJEJ ENERGII i JEJ ODEBRANIE !!! TO JEST BEZPRAWIE I SKOK NA KASĘ

    • @andrzejs6532
      @andrzejs6532 8 месяцев назад

      POZEW ZBIOROWY przeciwko Tauronowi już ponoć w przygotowaniu. Chodzi o niejasne rozliczenia na szkodę klientów.

  • @dakabriplhodowlakotowbryty5668
    @dakabriplhodowlakotowbryty5668 11 месяцев назад +1

    Jak najbardziej ma to sens wygoda dużo ludzi opowiada niestworzone rzeczy o pompach nie ma co słuchać Trzeba się przekonać

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  11 месяцев назад

      Też jestem tego zdania. Będziemy pokazywać zużycie na bieżąco jak zamieszkamy

  • @lukiluke4395
    @lukiluke4395 Год назад +2

    najtańszy jest gaz, najdroższy jest prąd biorąc pod uwagę cenę za KWh

    • @daniel554499
      @daniel554499 Год назад +1

      To prawda, ale ogrzewanie pompą ciepła jest tańsze niż kotłem na gaz. Czary panie, czary…

    • @mariusz5698
      @mariusz5698 Год назад

      ​@@daniel554499 a czerwony samochód jest szybszy od zielonego....

    • @InterestingCars19
      @InterestingCars19 Год назад

      Już nie, teraz prąd wychodzi taniej niż gaz.

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад

      Wychodzi na to samo , a co będzie za rok czy dwa tego nikt nie wie .. od 2024r ceny gazu będą uwolnione więc nie wiadomo co będzie

    • @zino7945
      @zino7945 6 месяцев назад

      Mrozy przyjda i bedziesz w 4literach z ta pompa😂

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Możecie z korzystać z programu czyste powietrze. Dofinansowanie

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад +1

      Z tego co wiem to nie jest ono dla nowych domów. Dla nowych jest moje ciepło :)

  • @Anonymous-PL
    @Anonymous-PL Год назад +2

    Ja widzę tylko 3 opcje: masz gaz na działce bierz gaz , nie masz gazu bierz PC , masz swój las lub drewno za pół darmo bierz piec zgazowujacy drewno+ bufor z tym ostatnia opcja tylko dla tych co lubi się pobrudzić i mają gdzie trzymać to drewno , ja od początku wybrałem PC bez PV nawet komina nie mam żadnego , rachunki poniżej 2tys rocznie ...

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Z ciekawości zapytam- dlaczego gaz przed PC? 😊

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад

      @@rozowymokiem w jakimś sensie przed ?

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад +2

      Mając gaz w działce wolałbym gaz że względu na dużo niższe koszty instalacji.

    • @bublemuble969
      @bublemuble969 Год назад

      ​@@Anonymous-PL chyba zależy, ja za kompletna pompe po odliczeniu dofinansowania zapłaciłam 20tys zł. Sąsiadka z wioski za kotłownie z przyłączem gazu i piecem 32tys (samo przyłącze z projektem 7tys zł, oczywiscie gaz w drodze) więc nie zawsze jest taniej.
      Sama ogrzewam pompa od 1.5roku i jestem bardzo zadowolona, nie planuje paneli bo nie opłaci mi się ta inwestycja przy nie zmodernizowanej linii energetycznej.

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад +2

      @@bublemuble969 na nowy dom masz tylko 7tys dotacji na powietrzna pompę i trzeba spełnić bardzo rygorystyczne warunki jak EP ponizej 55kwh a to już odrzuca 80% nowo budowanych domów

  • @daniel554499
    @daniel554499 Год назад +3

    Ogrzewanie pompą ciepła jest nadal tańsze niż kotłem gazowym. Kocioł gazowy ma sprawność około 100%, natomiast Pompa ciepła średnią roczną około 350%, więc porównywanie kosztu kW gazu i prądu Nijak ma się do rzeczywistości. Nie bardzo rozumiem dlaczego większość ludzi uważa że koszty początkowe jeżeli chodzi o ogrzewanie pompą ciepła są dużo wyższe niż ogrzewania gazem poprzez zamontowanie kotła gazowego. Przecież do kosztów kotła należy jeszcze doliczyć koszt podłączenia gazu do budynku oraz wewnętrznej instalacji. W tej chwili jest to koszt około ośmiu do 10 tys zł razem z kotłem robi się już około 20 tyś. Koszt samej pompy ciepła to około 16 do 18 000 zł za mono blog około siedem kW. Myślę że często wynika to z tego że ludzie prze wymiarowują pompy ciepła do nowych budynków. Dlatego wtedy płacą więcej za pompę kilka tysi.

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад +1

      Warto dodać, ze do gazu należy mieć komin który tez trochę kosztuje ☺️

    • @jozefk6686
      @jozefk6686 Год назад

      Jaki komin?

    • @albertos3868
      @albertos3868 Год назад

      Z moich obliczeń to nie wychodzi tak jak mowisz

    • @albertos3868
      @albertos3868 Год назад +5

      ​@@rozowymokiemto nie prawda nie trzeba kominu, wystarczy "wyrzut" przez ścianę do 24kw, wszystko zgodnie z prawem budowlanym

    • @albertos3868
      @albertos3868 Год назад

      Podlaczenie gazu u mnie 3700 brutto, operator PSG, koszt instalacji wewnętrznej to rura pe cena pomijalna

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Ale zaluzscie szybko panele

  • @krzysztofdunski864
    @krzysztofdunski864 10 месяцев назад

    Witam jak obecnie ma pani koszty ogrzewania pompą ciepła

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  4 месяца назад

      Zapraszam na filmy na kanał - są szczegółowe omówienia

  • @jjuniorck
    @jjuniorck Год назад +2

    Nie zgodzę się trochę z panią wszytko fajnie
    Ale pompa ciepła teraz to kwota rzędu 60 tysi fakt nic się przy tym nie robi
    Ale nawet jak pellet za 2 koła choć już tanieje liczmy 1500
    To za 60 koła ile lat się opali tym
    A co do pomp to serwis i samo to że prąd a jak zabraknie pompa nie działa jak podniosą ceny prądu inwestycja się nie zwraca bez fotowoltaiki będą duże rachunki
    W piecu na pellet na upartego można drzewem na palić bez prądu u pani bez paneli pompa musi grzać wodę ciepła latem
    Bo ja to bym szedł lato solary próżniowe bo dużo słońca a w zimę to i tak piec grzeje
    Panele tylko działają letnim okresem zima bardzo znikomy zysk
    A z tego co wiem to jakieś kombinacje z nowymi warunkami że jak się nie wykorzysta w przeciągu roku nadprodukcji to albo oddadzą zwrot pieniężny jakiś znikomy albo przepada więc co co mieli wcześniej mieli większe kw to zyskiwali a teraz

    • @Pawel_S.
      @Pawel_S. Год назад +1

      60k? Powielana bzdura.

    • @jjuniorck
      @jjuniorck Год назад +1

      @@Pawel_S. No to ile teraz pompa ciepła plus montaż wiadomo zamontujesz coś taniego twoja sprawa

    • @Pawel_S.
      @Pawel_S. Год назад

      ​@@jjuniorckPanasonic 7kw same urządzenie ok 20k monoblok 17k. Usługa za kompletną kotłownie 35k. Kocioł na pallet ok. 15k robocizna za kotłownie 8k + bojler, materiał, komin, itd..

    • @jjuniorck
      @jjuniorck Год назад

      @@Pawel_S. Czyli u Pana nie ma bojlera ciepła woda idzie odrazu z pompy
      Komin ok musi być
      A co jeśli prąd zdrożeje co jeśli zabraknie co w tedy wiadomo zima zimie nie równa
      Teraz pan zapłacił tak za okres grzewczy
      Ale jak przyjdzie zima ostra to pompa się dogrzewa i pobór większy piec na pelet 12k 15 koła to gdzieś 15 kw

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Mam tak jak wy

  • @sylwekt9959
    @sylwekt9959 Год назад

    Ja mam jeden i zaraz rozbudowa i jakie problemy ???

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Żadne, pogratulować tylko pomysłu 😀

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Nie martwcie się

  • @karolsikorski3370
    @karolsikorski3370 Год назад +1

    3500 kwh 04.22-04.23
    120m² sama podlogowka nowy dom

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад

      Sporo ale drugi sezon będzie z 30% mniej

  • @mihmih3797
    @mihmih3797 Год назад +1

    POMPĘ PIENIĘDZY WOLAŁBYM MIEĆ

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Postarajcie się szybko o normalna taryfę za prąd ⚡!, ważne

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Zwróćcie się do funduszu o dotacje 😮

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Już nagrałam odcinek o dofinansowaniu :)

  • @jerzyf.f.9866
    @jerzyf.f.9866 Год назад

    Odbiur elektryczny

  • @zino7945
    @zino7945 4 месяца назад

    Po co komu panele

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  4 месяца назад

      Ja tam bym przygarnęła jeśli by rozdawali 🤣

    • @zino7945
      @zino7945 4 месяца назад

      Za darmo to co innego😂 ale nowe zasady zrobily panele bezuzyteczne

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  4 месяца назад

      @zino7945 niestety

    • @zino7945
      @zino7945 4 месяца назад

      Robia ludzi w ciula

  • @katarzynaoglada2561
    @katarzynaoglada2561 Год назад

    Pozdrawiam i 👋😎👍🌷🐣🌱🐥

  • @paweljak5937
    @paweljak5937 Год назад

    Na budowlanym nie mozna miec fotowoltaiki

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Serio? A firmy? Przecież maja panele i prąd w taryfie C 🤔

    • @paweljak5937
      @paweljak5937 Год назад

      @@rozowymokiem ja zakladalem podczas budowy zeby zalapac sie na stare zasady i sie ucieszyli ze mam g11 bo mowili ze jak bym byl na budowlanym by trzeba zmieniac taryfe bo indywidualny odbiorca musi byc na taryfie g zeby dlstac licznik dwu kierunkowy w enea

  • @maciejstolarski5594
    @maciejstolarski5594 Год назад +2

    Rozmawiałem z Elektrykiem który mówił że posiadanie paneli fotowoltaicznych gdzie dostaje się dofinansowanie od państwa tak naprawdę jest mało opłacalne ponieważ w lato w ciągu dnia kiedy te panele produkują najwięcej prądu to nie mogą go przesłać do sieci ponieważ w tych godzinach jest najmniejszy pobór prądu przez ludzi. Natomiast wieczorem kiedy ludzie wracają z pracy i jest duży pobór z sieci panele nie produkują prądu ponieważ nie ma słońca. Według mnie na chwilę obecną dobrze by było mieć panele fotowoltaiczne kupione bez dotacji prywatnie dla własnych potrzeb jednocześnie będąc podłączonym do sieci bo jak wiadomo ktoś chciałby sobie coś przygrzać w nocy w mikrofali to musiał by być podłączony do sieci.

    • @gregoslaw
      @gregoslaw Год назад +5

      Coś pokręcił albo ty i to mocno. Gdzieś tam dzwoni ale nie wiadomo w jakim kościele.
      Elektryk niech się zajmie kablami a nie dofinansowaniem. Dofinansowanie nic nie ma do żadnego oddawania prądu. Nic.
      Problem jest tam gdzie jest dużo instalacji to wtedy rzeczywiście jest problem z siecią. Natomiast patrząc na obecną formę wsparcia dla instalacji fotowoltaicznych to nie opłaca się nic oddawać do sieci tylko jak najwięcej konsumować. Jak to zrobić - no da się i to w bardzo prosty sposób.
      I to nie prawda że w ciągu dnia zużycie jest małe - coraz więcej osób pracuje z domu, ma klimatyzację więc profil zużycia prądu się spłaszcza w ciągu dnia.

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL Год назад

      🤣🤣

  • @synrado773
    @synrado773 Год назад

    Wszystko jest drogie,co byśmy nie wybrali
    Tylko w niektórych przypadkach na początku płacisz więcej, potem rachunki minimalne a w niektórych mniej na start a rachunki duże
    Wszystko na jedno wychodzi

    • @rozowymokiem
      @rozowymokiem  Год назад

      Dokładnie, pozostaje kwestia wygody :)

  • @marcin-_
    @marcin-_ Год назад

    Za prąd się nie płaci.