1/2: Vytopená dřevostavba

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 янв 2025

Комментарии • 224

  • @radekpavlik7757
    @radekpavlik7757 5 лет назад +141

    Barák má vydržet 100 let, ne 10, tohle se mi stát, tak si hodím mašli :-) Dřevostavby jsou možná pěkný, ale za mě cihla je cihla. A když dřevostavba, tak aspoň s informacemi od Vás, pane Šimek, díky že to děláte!

    • @handznet
      @handznet 5 лет назад +4

      100 let je dost málo :)

    • @lamebubblesflysohigh
      @lamebubblesflysohigh 5 лет назад +11

      @@handznet 70 ročné baráky sa búrajú aby uvolnili miesto novým. Plánovať to na dlhšie ako 100 rokov je blbosť lebo beztak to niekto zbúra aj keby tomu domu nič nebolo.

    • @jirkacojetipotom2192
      @jirkacojetipotom2192 5 лет назад +9

      Přéstněé barák má stát na hodně dlouho jasně omítka barva atd ale vlastnit dům 10 járů a trpě takhle zásadním zásahem do domácnosti možná tornádo nebo povodeň ale ....néé sprcháč tvl dřevostavbanoční můra

    • @Busta033
      @Busta033 5 лет назад +4

      proboha v padesatiletem baraku se bez zasadni rekonstrukce dnes neda bydlet. Mimochodem silikonu okolo odtoku je jaksi jedno jestli mate stavbu ze dreva nebo vsemocneho itongu. :D Asi tady spouste lidem v hlave nejak nespina ze se podobna zavada muze stat v jakemkoliv baraku bez ohledu na jeho konstrukci. Cau.

    • @jirkacojetipotom2192
      @jirkacojetipotom2192 4 года назад +2

      @@Busta033 žiju v baráku po prarodičích je mi to jedno ale vodu a ostatní dělal můj děda už dávno před mnoha a mnoha a mnoha lety výsledky vody z hygieny vychází na velmi dobrou a soudržnost stavby jako taková tím myslím i střešní konstrukce taky za 1 s Itongem nebo dřevem bych to nesrovnával!!😉

  • @jany5238
    @jany5238 4 месяца назад

    Skvelý kanál, skvelá práca, skvelé videá..... Sen každého stavebníka mať takýto dozor ♥️

  • @petrberes7528
    @petrberes7528 5 лет назад +38

    Dobrý den Pavle, děkuji za zajímavá videa, působím několik let v na severu Dánska jako VVS ( voda-topení instalace ) , tyto věci zde řešíme trošku jiným způsobem, pro odvod vody ze sprch používáme produkty zn. Unidrain a Blücher, jejich konstrukce eliminuje problém s napojením na hydroizolaci, po zabudování je hydroizolace přitažena až těsně k okraji vtoku a to i ze stěn. Potom i kdyby v budoucnu došlo k porušení spáry kolem finálního rámečku tak se voda vždy dostane přímo do odpadu a ne do podlahové konstrukce. Rozvody vody se zde řeší také jiným způsobem vše je provedeno v PEX trubkách v chráničce a co vývod tak to jedna trubka ( 10 vývodů=10 trubek). Vše je vedeno s centrálního rozdělovače až po koncové koleno bez spojení v konstukcích. Díky tomu, pokud dojde náhodou k poruše, tak jednak je velice snadné identifikovat problém a vždy je možná výměna bez demolice zdiva či rozebrání konstrukce. Mám hodně let zkušeností i s PPR produkty a ve srovnání s PEX je PEX systém mnohem rychlejší pro instalaci, bezpečnější a není náchylný na prach jako PPR při svařování.

    • @tomikanimation611
      @tomikanimation611 5 лет назад +3

      Přeně tak, dávám jen UNIDRAIN kde je problém s prosakem vyřešen.. nikdy jsme s ním neměli problém.

  • @Reaktor_atomovy
    @Reaktor_atomovy 3 года назад +5

    Znám obkladače, co “zapoměl” dopojit vanu, obezdil a obložil. Po 3 měsících se zkroutily dřevěné podlahy a bylo to vidět na fasádě domu po celým obvodu zděného domu.
    Na jiné velké stavbě byl obložen vzorový byt pro ukázku zákazníkům. Vedení stavby tam chodilo na wc aby nemuseli do toi toi. Po měsíci se zjistilo, že instalatéři tendo záchod nepropojili a všechno teklo do šachty za zdí wc která měla cca 3m čtvereční. A zjistilo se to až voda s výkaly nastoupali do výšky 25cm. A takhle bych mohl pokračovat dál 😀

  • @armyrepelentcz4090
    @armyrepelentcz4090 Год назад

    Perfektní práce, respekt.

  • @deliveriders2592
    @deliveriders2592 5 лет назад +4

    9:15 to se dá zachránit úplně v pohodě. Živím se malířínou a renovacemi dřeva v Holandsku. 50% domů vypadá dost podobně a to tak, že jsou nějak někde obitý dřevem nebo mají dřevěný podhledy a všechny okna a dveře. Tohle stačí vzít bruskou 80 pak 120 hrubost, spáry ,ručně vybrousit vyškrábat, dát kvalitní základ, kvalitní syntetickej lak (ale barevnej) po tom broušení už by čirej nikdy nevypadal pěkně a do těch spár akryl. Tohle děláme téměř denně.... a děláme zázraky .Ale je to samozřejmě znát taky na přístupu Holanďanů ke svým domům. Tyhle celkový renovace dřeva tam většina majitelů nechává dělat v radiusu zhruba každých maximálně 5 let. Když vidím tenhle dům a tu dřevěnou fasádu na kterou opravdu nikdo těch 12 let nesáhl tak se mi z toho chce brečet. Přitom ta investice není nějak závratně vysoká.Je to práce tak na týden pokud by si někdo nechal zavolat firmu, všechno je třeba obrousit, to zabere celkem dost času. Nicméně investice 50 000 ? Případně pokud člověk není úplně blbej tak minimálně aspoň to natřít blbým lakem by tomu dalo hned o pár let víc.

  • @minduton
    @minduton 5 лет назад +19

    V dřevostavbě bych radši vždy volil solidní plastovou sprchovou vanu. Ten barák je 12 let bez údržby, je vidět, že jde o famílii, co se stěhovala z bytu a k domu přistupovala prostě jako k bytu. Já u baráku lítám celý rok s barvama a natírám...

    •  5 лет назад +6

      zde majitelé dům zakoupili po předchozím majiteli, závada ve sprcháči byla už od předchozího majitele. Taková tak trochu skrytá vada.

    • @lukas-l7s1k
      @lukas-l7s1k 3 года назад

      @ Pojišťovna to zaplatila z jakého pojištění? Pochybuji, že se toto bere jako vytopení.

    •  3 года назад

      @@lukas-l7s1k netuším, ale já jsem se u svého pojištění dotazoval (česká poj.) a toto riziko by hrazeno mělo být

    • @lukas-l7s1k
      @lukas-l7s1k 3 года назад

      @ Děkuji. Takže to pojišťovna bere jako vodovodní škoda z pojištění nemovitosti?

  • @adnarmot6187
    @adnarmot6187 5 лет назад +19

    Přesně tohle je jeden z důvodů proč bych ja osobně nikdy nešel do dřevostavby, ale raději bych šel do domu z klasických tvárnic

    •  5 лет назад +4

      přesně tak, tam vám průsak nehrozí a demontáž podlah také ne:-). Naopak, vlhkost ze stěn budete vyhánět delší dobu, viz sanace za povodní.

    • @petzed2
      @petzed2 5 лет назад +7

      @ je rozdíl vysoušení vodu z cihel (nebavím se o věprovici a jiných metodách zděných staveb dob minulých) a omítky vs kompletní rekonstrukce stěn včetně nosné konstrukce. Máte prosím fotky tohoto žlabu před demolicí? Zajímaly by mě ty detaily, jak to bylo provedeno, z odborného hlediska.

    • @mattes8457
      @mattes8457 5 лет назад +4

      Petr Zedníček Neverim ze,cely dum vytopil odtok zlab.Asi tam byl jinej pruser.Vsiml jsem si ve videu kde byla sprcha a kam az voda natekla bud se sprchovali nonstop nebo tam zena provozovala privat.Jinak si to nedokazu vysvetlit.

    • @martinbudinsky8912
      @martinbudinsky8912 4 года назад +1

      @ Teď ta sranda co když poslední povodeň byla tam kde bydlím před 40 lety a na místo kde bydlím (na kopci) ani zdaleka nedosáhla? :D Dřevostavby jsou levnější, ale mají své mouchy a na poškození jsou daleko zranitelnější to je prostě fakt. A vzhledem ke kvalitě práce firem z vašich videí bych měl poměrně opodstatněné obavy, že by má dřevostavba dopadla v ČR tak jako ta v tomto videu.

    •  4 года назад +1

      @@martinbudinsky8912 no vidíte to, mám i fotky téhož problému ze zděné stavby. demontáž až na hydroizolaci proběhla úplně ve stejných krocích. Je to vždy o kvalitě a řemeslnosti.

  • @Kantys3
    @Kantys3 5 лет назад +61

    Palec nahoru za přístup zhotovitele. Bylo by zajímavé vidět více dřevostaveb po několika letech užívání

    • @LP-fq9us
      @LP-fq9us 5 лет назад +3

      Co to znamená přístup zhotovitele? Myslíte že to dělá zadarmo? To určitě.

    • @Kantys3
      @Kantys3 5 лет назад +1

      @@LP-fq9us z videa to tak vyznívá, vy máte jiné informace?

    • @stanik4444
      @stanik4444 5 лет назад +1

      @@Kantys3 ve videu je naopak řečeno, že se to řeší přes pojišťovnu ne?

    • @Hans_Meier
      @Hans_Meier 5 лет назад +6

      Nie je nic treba vidiet. Drevostavby su proste hnoj postaveni na 10 rokov, zburat a postavit na novo. U poctiveho domu sa nic nestane, u drevostavby musis zburat pol domu kvoli troche vody pri zatekani.

    • @Busta033
      @Busta033 5 лет назад +1

      presne vsecky slovenske drevenice by mely lehnout popelem hnoj fuj.

  •  Год назад

    Palubky na 9:15 bez problémů obrousíte excentrickou bruskou. Kdyby bylo moc zle, tak prvně trochu sjet hoblíkem do roviny by taky šlo, i když je to už trochu prasárna. Spáry jde natřít roztokem louhu a pak sjet kartáčem nebo jemným drátěným kartáčem na vrtačce/brusce, bude to piplačka samozřejmě. Druhá varianta je mikrowapka (textile cleaning gun), která to obere úplně bez problému.

  • @PavelKoudy
    @PavelKoudy 5 лет назад

    Už jsme 3 roky po stejné opavě, byli jsme jedni z prvních co namontovali čidla a jsou super.

    • @danielmilo450
      @danielmilo450 3 года назад

      Dobrý deň. Kde by som zohnal také čidlo?? Alebo ako sa to konkrétne volá? Ďakujem

    • @joshashe2087
      @joshashe2087 2 года назад +1

      @@danielmilo450 Neskora odpoved, ale mozno vam to pomoze. Vo videu je spomenuty MoistureGuard

  • @venaanek
    @venaanek 5 лет назад +1

    Citlivé téma, ale zcela pravdivé.
    Riziko retence vody pod dlažbou, do určité míry, snižuje užití kanálků s podtokovým rámem, a la Viega, ad. výrobců.

  • @janhejduk2976
    @janhejduk2976 5 лет назад +2

    Dobrý den, koukám, že se zde uvádí dva "neduhy" dřevostavby. První je dřevěný obklad, který je nutné čas od času natřít a druhým jsou sprchy s liniovým odtokem. Koukal jsem na řešení od společnosti Fermacell a řeší systémově obě záležitosti. V případě koupelny mají systémový prvek s liniovým odtokem, který se napojí na systémovou suchou podlahu www.fermacell.cz/cz/podlahy. V případě dřevěného obkladu mají alternativu v podobě cementovláknitých desek www.fermacell.cz/cz/fasady , které jsou bezúdržbové a navíc nehořlavé pro případ, že se řeší odstupové vzdálenosti. Myslím, že když se zvolí systémové řešení, tak to musí fungovat.

  • @franzwrbka5344
    @franzwrbka5344 4 года назад +1

    Jak psal jeden zkušený dřevostavitel z Valašska: nejlepší ochrana dřeva je konstrukční (t.j. kryté přesahem střechy). Vidět, že jde o nejlepší zkušenost. Ve videu je dobře vidět, že na co se nedostalo slunce ani voda, to je stále v dobrém stavu ...

  • @N1cholai
    @N1cholai 5 лет назад +2

    Dobrý den, teprve jsem ve fázi výstavby domu (dřevostavby) a čeká mě koupelna. Budu mít také odtokový žlábek. Myslím si, že kontrolovat kvalitu silikonu a spárovačky detailně co 6 měsíců by mělo stačit k předejíti takovéto situace. Samozřejmě, pokud nastane situace, kdy nebude těsnit koleno trubky vody pod podlahou... tak to je prostě smůla a instaláter musel práci odfláknout nebo došlo k nějakému poškození vlivem betonování podlah. Existují fotografie před sanací? Zejména kvalita povrchu silikonů / spárovačky?

  • @absintherium7201
    @absintherium7201 5 лет назад +2

    Pavle, to se mi nejak nezda. Kdyz mi bude v takovem meritku prosakovat voda, tak urcite budou nejake znamky, ze neco neni v poradku. Zvysena vlhkost plisne.

  • @JsemFrem
    @JsemFrem 3 месяца назад

    Dokážete tomuhle předejít díky crawl space a nebo tomu vypodložení co ukazujte na novějších videích? (Xps myslím že se to jmenuje)

  • @jakudo
    @jakudo 4 года назад +1

    A co třeba nestavět dřevostavbu na základové desce, ale použít systém Crawl Space? Nebylo by to ve výsledku lepší? Odhaduji, že by to bylo levnější, jednodušší na výstavbu/montáž a třeba tento problém s průsakem by pravděpodobně nebyl tak velký jako na videu. Jaký na to máte názor?

    •  4 года назад +2

      ano, byl jsem u vytopeného domu, který byl založen systémem crawl space, škody minimální. Voda protekla skrz, vyschlo to přirozeně. Nejhorší je když voda nemůže vytéct, proto jsem osobně proti řešením typu "hydroizolační vana" či podobné vytahování HI ven na stěny.

    • @jakudo
      @jakudo 4 года назад

      @ díky za reakci👍

  • @kuba1913
    @kuba1913 4 года назад +2

    neni nad cihelnej barak

  • @Mates1CZ
    @Mates1CZ 5 лет назад +2

    Popisujete, který způsob je špatný. Ale jaký typ sprchového odtoku je tedy bezpečný? (Kterého se dožadovat?)

    • @Reaktor_atomovy
      @Reaktor_atomovy 3 года назад +1

      Vanička z litého mramoru je věčná

  • @petrjanusibl3769
    @petrjanusibl3769 10 месяцев назад

    Vaše komentáře ke stavbám pane Šimek jsou super...moc se mi líbí a moje zkušenosti s tím co říkáte dávaj jen za pravdu..jenže lidé jsou nepolešitelní...jak ze stran investora,tak ze strany dodavatele..člověk byl kolikrát otrávenej z věčnejch jednání proč a jak...a co se týká údržby ani nemluvim...jo a ten modřín tu...nebylo by od věci ho mít ošetřenej i od spoda..Na te palubce problem..silnostěná lazura v návětrné straně...špatně..navíc tmavá lazura pro slunko...ideál na loupání..

  • @davidkulich3319
    @davidkulich3319 3 года назад

    Když to vidím, nevyplatilo by se do konstrukce u odtoku zabudovat čidla vlhkosti a dát je na nějaký control systém? V okamžiku kdy by došlo k průsaků tak by problém zahlasily a mohlo by se to ihned opravit. Tzn i kde by to šlo rovnou i montážní dvířka na přístup? Nejsou to přece tak velké náklady. No teď jsem dokoukal, takže řešení už existuje.

    •  3 года назад

      však v dalším díle o tom je právě řeč - systém MoistureGuard

    • @davidkulich3319
      @davidkulich3319 3 года назад

      @ Jo já to napsal během koukání s pak jsem viděl že už to je vymyšlený.jinak pro chytrý dům třeba loxone žádný problém.

  • @martindvonc3170
    @martindvonc3170 5 лет назад +1

    Ako mám teda vyriešiť odttok zo sprchy tak aby nenastal žiaden problém?poradte!
    Riešim momentálne kupelnu v drevodome a tomuto sa chcem do budúcna vyhnúť!
    Dať tam guličku alebo sprchovú vaničku?
    Ďakujem 🍺

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Jsou systemove reseni, je toho spoustu :-)

  • @LukkasT
    @LukkasT 5 лет назад +3

    Este ze som narazil na toto video nahodou ... a som vo fazy pred potermi a podobnymi vecami, tj dam si cidla na zaplavu vody este priamo k betonovej platni nad hydroizolaciu ... sice pouzijem zaplavove cidlo tj az ked sa prerusia kontakty... ale stale lepsie ako nic :)

  • @jiriv4165
    @jiriv4165 5 лет назад

    Já jsem jedině pro zděný barák, ale pokud byla i ve zděným komplet nacucaná plochá tepelná izolace tak je to velikej problém také. Jak tam zmiňuje, že byly desky pětkrát těžší než suchý... Nedovedu si představit to vysoušet.

  • @mireknovacek9680
    @mireknovacek9680 11 месяцев назад

    a proč je to dělané tak aby to mohlo zatékat do stavby? Vždyť je tam podlaha z betonu, ne? Tak by stačilo v tom betonu udělat trochu prohlubeň, natřít ji odolným nátěrem, odsud vyvést korýtko přes obvodovou stěnu ven. A stěny obložit něčím odolným a nepromokavým, třeba umakartem který by byl pospojovaný gumou s drážkou, a nemohlo by nic zatékat nebo netěsnit.

  • @hrnkobelo5069
    @hrnkobelo5069 4 года назад

    Pán Šimek, nebolo by v tomto prípade lepšie do výšky podláh urobiť obvod a priečky napr. z betónu a potom napojiť drevo? Prípadne keď už to takto urobili tak to drevo do výšky podlahy natrieť izoláciou?

    •  4 года назад

      ano, i to je varianta, u příček to mám dojem jedna firma tady tak i dělá

  • @chlpatyvlas
    @chlpatyvlas 5 лет назад +1

    Čo je to za systém sledovania vlhkosti? Môžete sem napísať ten názov prosím? Celkom ma to zaujíma. Na jar idem stavať drevodom a nechcem nechať nič na náhodu.

    •  5 лет назад +1

      je to v popisku - moistureguard.cz

  • @salamslama
    @salamslama 5 лет назад +5

    Já teda nevím ale pokud se dělá sprchový kout bez vaničky tak by se měl dodatečně vyizolovat tekutou hydroizolaci. Aspoň takhle se to izoluje u nás k hrdlu odpadů a na tu izolaci se lepí dlažba a zatím v žádném domě nebyl problém.

    •  5 лет назад +1

      Samozřejmě, tady hydro byla provedena, ale znáte to, jedna ze sta.... a voda si cestu prostě najde.

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад +1

      @ pokud se udela PORADNE nemuze se nic stat :-)

  • @pavelfranc8748
    @pavelfranc8748 5 лет назад

    Pane Šimku,chtěl bych se zeptat na nějaké stavební firmy,které jsou podle Vás poctivé,máte s nimi dobré zkušenosti. a doporučil by jste je.Mám v plánu stavět dům a byl bych rád za každou radu.Děkuji moc za odpověd.

    •  5 лет назад

      ano znám fůru poctivých i nepoctivých, ale ani jedné straně tady reklamu dělat nebudu. Ozvěte se po tlf či emailu.

    • @pavelfranc8748
      @pavelfranc8748 5 лет назад

      Super,mohl bych tedy poprosit o email.Děkuji

    •  5 лет назад

      @@pavelfranc8748 ale vždyť na začátku každého videa vidíte moje webové stránky a v popisku videa také!

  • @petrk5709
    @petrk5709 5 лет назад +1

    Je tedy více než pravděpodobné, že s tím můžeme počítat, pokud máte stejně řešený sprcháč?:-(

    • @mafikar
      @mafikar 5 лет назад +1

      Osobně za mě bych to hlídal,nebo nějak předelal..než pak řešit tohle..

  • @bc.johnfresch2737
    @bc.johnfresch2737 4 года назад

    aky mate nazor na keramicke domy

  • @pracantneunavny8833
    @pracantneunavny8833 5 лет назад +3

    Známemu takhle kapala tvarovka od vody v podlaze.Poznal to až byl vlhký první šár ytongu v celém domě,Nová izolace,podlaha,podlahová kritina,oprava bratru za 500 tis,Jo všechno nasrat do podlah a je na problém zaděláno

  • @kristinakropogova1918
    @kristinakropogova1918 5 лет назад

    A coten strop?

  • @tomasc.7442
    @tomasc.7442 3 года назад

    Komu přijde že pan Šimek před natáčením brečel? Oplakává situaci co se stalo? Tak ho to chytlo?

    • @mr.krekac
      @mr.krekac 3 года назад

      co to meleš

    • @tomasc.7442
      @tomasc.7442 3 года назад

      @@mr.krekac slyším to z jeho hlasu.

  • @petrszeliga8445
    @petrszeliga8445 5 лет назад +2

    Sprchový kout jsem natřel tekutou lepenkou, do rohů a kolem žábku jsem dal hydroizolační pásku a dlažbu ve sprcháči jsem vyspároval vodotěsnou spárovací hmotou. Nemyslím, že by s tím měl být problém.

    • @Reaktor_atomovy
      @Reaktor_atomovy 3 года назад

      Řekl bych, že to bylo v té dřevostavbě přesně takhle provedeno také. Dejte dírce od špendlíku několik let a budete se divit.

    • @petrszeliga8445
      @petrszeliga8445 3 года назад

      @@Reaktor_atomovy Jenomže ta izolace mezi obkladem a stěnou je mnohem důležitější než silikon. Pokud je dobře provedená ta izolace tak se tam nemá voda jak dostat.

  • @mirekhruby3827
    @mirekhruby3827 5 лет назад

    KOLIK taková šlamastika teď bude stát???? JAK se k tomu postaví pojišťovna????? Musí být skvělé říci doma rodině máme sice pár let starý domeček ale teď je to neobyvatelné, s narušenou statikou. Musíme se na pár měsíců vystěhovat komplet i s nábytkem.

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Soudni znalec a vymahat po firme. Tady nekdo neco tezce posral!

  • @KorbenDalasCZ
    @KorbenDalasCZ 5 лет назад +1

    A nebylo by řešení pod sprcháč dělat z PVC folie izolační "vanu" s odtokovou hadičkou a mezerou pro odkap a teprve do tyhle vany by se zali beton podlahy s odpadovou rourou, jakmile by pak došlo o protýkání vody od sifonu nebo žlábku steklo by to dolu kde by voda narazila na PvC dál by nepokračovala a odtokovou trubkou by šla mimo dům bud do odpadový roury nebo klidně na hulváta mimo dům . tim by se voda nedostala dál než pár cm pod podlahu koupelny a dál by neničila budovu? spoje by byly svařováný takže by časem nedegradovali

    •  5 лет назад +1

      ano, teoreticky ano. Prakticky komerčně těžko proveditelné. Všichni spoléhají na tekuté hydroizolace.

    • @jaroslavvilimek2683
      @jaroslavvilimek2683 5 лет назад +1

      izolacni vana se dela pod zlabky,ale ne co se tu prodavaji.Dela se bud z gumove folie nebo z asfaltovy lepenky" hot mop" a na to se dela beton a dlazba .U zlabku co se bezne prodavaji by se mela na spoj zlabku a betonu davat aspon paska co se dava do rohu a zatrit hydroizolaci.Nektere zlabky uz maji spojovaci pasku takze se jenom spoji s betonem hydroizolaci .Co vsak zlabkum chybi je dira pro odtok vody ,kdyz protece na hydroizolaci a v dusledku toho se hromadi pod dlazbou.Reseni je jednoduche.Do zlabku se vyvrtaji otvory nad hydroizolaci a v pripade,ze voda protece az na hydroizolaci ma kam unikat.Jinak sprchac se da zasparovat epoxidovou sparovackou a tam by nemel hrozit zadne prosakovani vody.

  • @iosdeals
    @iosdeals 4 года назад +1

    no dobre, takze postavim si takuto budu za 100k eur, ked ju bude treba takto rozobrat tak zaplatim kolko za opravu? 30? ved tam nezostalo nic, hruba stavba, cely spodok robit odznova.

    • @tomaskot9278
      @tomaskot9278 4 года назад

      Zůstane střecha, horní patro, veškeré rozvody, základová deska...

  • @zbynda251
    @zbynda251 3 месяца назад

    Právě se nám stalo to stejnem také dřevostavba a čeká nás odrykavani škod. Toto video jsem neměla vidět 😢

  • @paolovigoroso5378
    @paolovigoroso5378 5 лет назад

    Podobný problém sme mali v byte. Predošlý majiteľ nám ho predal a zatajil skutočnosť, že ho predáva aj istým problémom. V byte bola vždy veľmi vysoká relatívna vlhkosť ako na plavárni aj do 80%. Bývame ne prízemí a unikajúca voda tiekla pod byt. Problémom bol sprchovací kút položený na soklíku a bez revízneho otvoru. V podstate to bolo celé uzatvorené a celá odpadová voda zo sprchy a umývadla unikala do rozvodovej šachty... Nakoniec to dobre dopadlo, poisťovňa mi uhradila náklady na opravu, urobil som to svojpomocne, pretože firmy by som sa nedočkal...

  • @martinfrohlich4981
    @martinfrohlich4981 5 лет назад

    Tam nám se stala podobná havarie. u zděného domu. (porotherm) neutěsněná zátka ve zdi. Voda se tlačí přes stěny ven. Jak postupovat při vysoušení. skladba podlahy od základové desky. /hydroizolace/4cm překrývací beton/fermacel/polystyren/folie/podlahové topení/anhydrit. voda se vpila do překrývacího betonu a do fermacelu. Ví někdo jak postupovat? děkuji.

    •  5 лет назад

      pojišťovna dá seznam firem, řešící sanaci. Zde se vyplatilo obrátit na původního stavitele, který by nad tím sice mohl mávnout rukou (po záruce), ale postavil se k tomu v dnešní době nedostatku lidí, čelem.

  • @aleslofas
    @aleslofas 5 лет назад +2

    Tragédie, je mi líto majitelů. Na druhou stranu je vidět,že dost věcí na baráku přehlíží. Můžou být rádi za zhotovitele jakého měli. Ale pokud po 12ti letech musí dělat takovouhle opravu domu, po záruce, pravděpodobně splácí ještě hypotéku - no smutné.

    •  5 лет назад +1

      Neovlivníte, vždy je to o stavebních materiálech a u sprchových žlabů jde člověk neštěstí naproti.

  • @absintherium7201
    @absintherium7201 5 лет назад +1

    Pavle, hodne si me vydesil. Mam drevostavbu a take odtokovy zlabek 😩 Ty cidla asi dodelam

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад +1

      Pokud je udelana systemova izolace sprchace, nemuze se nic stat!

    • @absintherium7201
      @absintherium7201 5 лет назад

      Matty 0 a tam mi nemůže odtokový žlab téct.

  • @jiridest1606
    @jiridest1606 3 месяца назад

    Já jsem opravoval v dřevostavbě sprchový kout v patře tak že se na to přišlo hned špatně udělaná izolace, vykostit všechno vč.stropu a plesnivého sádroše , nové stěny Aquapanel + Mapeigum a porcelánová vanička a je klid na 100% pokud vím co jsem dělal odtokové žlábky v patře a to i ve zděních doposud bez reklamací je třeba opravdu správně ten žlábek izolovat k podkladu a také věřit že podlad nebude pracovat což je u dřevostavby větší riziko.

  • @pavelpool3465
    @pavelpool3465 5 лет назад +1

    Zabývám se dřevem asi tak 9-10 let co se týče palubek obkladu, podlah, venkovních pergol, garážových stání a mužu říct že dělám jak s KVH i BSH materiálem tak povrchová uprava není na věky . Každému doporučuji i u těch nejkvalitnějších výrobcu laku nebo barev či lazur tak po 4-5 letech přebrousit a znovu ošetřit . Dřevu zdar

    • @dreamtheater7347
      @dreamtheater7347 3 года назад

      Souhlasím.. Spíše bych ale řekl 3-4 roky..

  • @Mason-movie
    @Mason-movie 5 лет назад +1

    Prostě a jednoduše firma v pohodě, žádný problém. Co se týká obložení dřevem, je jen problémem majitele, že neprovádí žádnou údržbu. O kvalitě nátěru zde nemůže být řeč. Palubky můžete natřít čím chcete, ale po 12 letech prostě vždycky budou vypadat takto, pokud na ně může voda. Toto je spíš problém v projektu. Na taková místa smrkové dřevo nepatří.
    Co se týká popraskaných a vytočených sloupů, jde o naprosto přirozený jev dřeva. A zase, pokud chtěl majitel ušetřit, bylo do konstrukce použito obyčejné řezivo. Sloupy z BSH by byly minimálně trojnásobně dražší. Takže je to opět na investorovi, co si vybral. Na druhou stranu pokud se mu to takto líbí, není to nic proti ničemu...

    • @pavelseibert5869
      @pavelseibert5869 5 лет назад

      Souhlas. Uvádět výsušné trhliny jako vadu je mimo mísu. Podívejte se na staré stodoly. Žádné bsh tam není a stojí 200 let i s popraskanými trámy, které nejsou nastojato. Každý statik vám řekne, že podélné trhliny po vysušení dřeva nemají vliv na statiku a už vůbec ne nastojato. Dřevo je prostě živý materiál a pokud někdo nechce trhliny po vysoušení, tak ať si tam dá rovnou umělou hmotu! Mi například jako naprosto absurdní přijde postavit dřevostavbu a polepit ji polystyrenem... To je totální popření přírodních materiálů.

    • @Mason-movie
      @Mason-movie 5 лет назад

      @@pavelseibert5869 Přesně tak. Stavěl jsem jednomu zákazníkovi roubenku z rostlého řeziva, protože to přesně takto chtěl. Je celá vypraskaná, některé trámy se lehce kroutí a vypadá parádně. Nedávno jsem s ním mluvil a je spokojený. Je tam krásně teplo a nikde netáhne. To je prostě neuvěřitelná vlastnost dřeva.
      Střechy taky běžně stavím ze syrového dřeva a nikdy nebyl žádný problém. Jen někteří projektanti, co právě vyšli ze školy jsou schopni vám říct, že přesah krokve je tepelný most :) Prostě neuvěřitelné...

  • @czmkczert
    @czmkczert 5 лет назад

    Zdravím, čekám na každé vaše video jak děcko na novou hračku :) u tohoto videa jsem rád že jsem na fasádě dřevostavby nechal oddělat to dřevo. Máme od RDR Kubis 632 a ten dřevěný obklad tam bylo v základu tak jsme místo toho nechali udělat jen jinou barvu fasády aby to nebylo čisté bílé. Chci se zeptat ten systém na měření vlhkosti jde dodělat i dodatečně?

    •  5 лет назад

      mám dojem, že nelze, čidla jsou drátová.

  • @richardmarkovic2602
    @richardmarkovic2602 5 лет назад

    Když je takhle otevřená dřevostavba po 10-15letech, jak vypadá izolační vata apod v stěnách? Smrskla se či je stále po celé ploše?

    •  5 лет назад +2

      Vůbec, stále 100% stav.

  • @stevkooo380
    @stevkooo380 2 месяца назад

    Zlab nieje cesta do pekla. Treba pouzivat hydoizolaciu. Stava sa aj pri murovanych domoch. Bez hydro je cesta do bazena

  • @panpeterka295
    @panpeterka295 3 года назад +2

    dřevostavby jsou evidentně spotřební materiál,.prostě ideál na dnešní dobu

    • @zbynek7602
      @zbynek7602 3 года назад +2

      par let a je to ve srackach, takhle bych si ja zivot v dome nechtel predstavit. kdyz uz tak at stoji a maximalne nejaky povrchovy upravy, pristavby ale ne ze si rozrezu barak kvuli nejake zavade...

  • @jaromirurbanec8710
    @jaromirurbanec8710 4 года назад +1

    To dřevo nejvíce trpí UV zářením

  • @weetekxa2868
    @weetekxa2868 2 года назад

    Majitel mel akorat nesmyslne starosti kvuli spatnemu typu domu.

  • @chozechoze6945
    @chozechoze6945 5 лет назад

    Dobrý den , stav dřeva není problém dodavatele. Je to problém investora, který třeba trvá, na ošetření dřeva,,,,,silnovrstvou lazurou. Mnoho lidí, si neuvědomuje, že nátěr není bezudrzbovy. Vždycky, ať už se jedná o jakýkoliv nátěr, je třeba obnovovat. Bohužel, dnes jsou investoři oblbovany reklamou, ,,typu 20a více let , nemusíte sáhnout na nátěr. Tomu může uvěřit akorát pitomec. Sám mám pergolu, 28 let , a je nahrána pouze po montáži. Bez jediné vady a odkupu barvy. Nenechal jsem se opít doporučením na silnovrstvi nátěr, . Natreno luxolem a spokojenost . Bez známky zahnivaní

  • @kolodojpes
    @kolodojpes 5 лет назад +1

    Hotová kakastrofa..Jinak krásný domeček

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Proc katastrofa? Chcevto brat vklidu. Jak nejde o zivot, jde o hovno😉

    • @spiriteddrive6309
      @spiriteddrive6309 4 года назад

      @@Shakyrass však jde jen o střechu nad hlavou pohoda :D

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 4 года назад

      @@spiriteddrive6309 lidi v dnesni dobe berou vse jako silenou tragedii a vse hroti do extremu. Je potreba se nadtim trochu "povznést" a hned jde vse lip,😉

  • @peterbanas9498
    @peterbanas9498 5 лет назад +1

    Nezatracuj sprchové žlábky ale neměla které s tím neumí pracovat.
    Za další není žlábek jako žlábek.
    Existují řešení tzv. systémové řešení které je naprosto bezproblémové i do dřevostavby.
    608334642@seznam.cz napiš mi

  • @Myval1987
    @Myval1987 5 лет назад +3

    Proto nikdy drevostavbu, ta cena za opravu bude tak 400-500 tisic jen ho hvizdne ne? Jestli to zatahne pojistovna klobouk dolu👍🏻 takovych baraku bude v cesku hodne kdyz s obdivem vasich znalosti sleduju vase videa a kvalitu firem 😭

    •  5 лет назад +3

      On je to častý omyl, tenhle defekt se může stát lehce i u zděného domu a stejně ho budete muset řešit. Pakliže se vám do podlahy až k desce dostane nějakých 200 litrů vody, tak vám to kapilárně začne vzlínat do stěn úplně stejně.

    • @mino66621
      @mino66621 5 лет назад

      @ presne tak v rodine prasknuta flexi trubka studenej vody do vane vytopila cele prizemie bola to "pekna" investicia tu vlhkost dostat z domu 😁

    • @martinfrohlich4981
      @martinfrohlich4981 5 лет назад

      @ a vyschne to samo nebo ne? . Bohužel se nám to stalo😔

    • @Myval1987
      @Myval1987 5 лет назад +1

      DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem ano muze se to star i u zdeneho domu nicmene oprava cihly mi prijde mnohem jednodusi?

    • @potulnejharmonikar9865
      @potulnejharmonikar9865 5 лет назад +1

      @@Myval1987 ale cihla bude schnout půl roku

  • @Zhurtis23
    @Zhurtis23 5 лет назад

    Crown space by to vyresil proč kdyz uz stavet drevostavbu tak jedine na crown space betonova deska k ničemu a je zbytecne dráha

    • @oravajenaj
      @oravajenaj 4 года назад

      asi myslite crawl space

  • @franzwrbka5344
    @franzwrbka5344 5 лет назад

    Pokud dřevo na fasádě, tak jedině kryté přesahem střechy a nad tím je potřeba se zamyslet už nad projektem. Jak říkají jiný dřevostavitelé - nejlepší ochrana dřeva je konstrukční ...

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Neni uplne pravda. Jsou i natery co vydrzi leta, jen ta cena je mimo😂

  • @WOODMAN_pt
    @WOODMAN_pt 4 года назад

    (9:08) Priste, muzete dopoucit pekny system pro renovaci povrcve upravy od Adler - Pullex Renovirung.. Neni treba nic vymenovat pokud drevo neni shnile. ruclips.net/video/XuNUhVdJ9HU/видео.html

  • @Smet1234
    @Smet1234 5 лет назад +5

    dvanáctiletej barák, tedy defakto novej, a už takový problémy .... náš barák je postaven v roce 1896 a má skoro vše původní, snad jen okna komouš vyměnil, po revoluci pak nové jsou rozvody ele, odpady ... tajemství toho je, že naši předci nestavěli ze dřeva ale z cihel ;)

    •  5 лет назад +3

      Přesně tak, jestli vytopíte dům má opravdu jednoznačně vliv, jestli je dům ze dřeva nebo z cihel:-). To jsme se dozvěděli tajemství.

    • @ludmilahlavaty2623
      @ludmilahlavaty2623 5 лет назад +1

      Ty následky se asi trochu liší nemyslíte?

  • @mattes8457
    @mattes8457 5 лет назад

    Nesouhlasim.Odtokovy kanalek je ok.Ja vam rikal proc je zdenny dum kvalitnejsi uz minule a ejhle.Hol vam to reknu takhle kazdeho neuhlidate....ale kanalkem to neni.

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Vcem je zdeny lepsi? Tam problem s vlhkosti nehrozi ze?😂

    • @mattes8457
      @mattes8457 5 лет назад

      Stanislav Šmakal Drevo zvlhne a zhnije.Cihla zvlhne a uschne a nic se ji nestane.Ale ocividne clovek co stavi dum dle googlu je asi chytrejsi nez clovek co ma 20letou praxi non stop na stavbe.pekny den

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      @@mattes8457 hmm to musite mit hodne praxe kdyz tvrdite, ze cihly se nic nestane😂 samozrejme nemusi a muze😉 pro Vasi info, mam podobnou praxi na stavbach😂 ez zalezi jake drevo pouzijete a jake cihly😉

    • @mattes8457
      @mattes8457 5 лет назад

      Stanislav Šmakal drevo je drevo.A pro me je remeslo konickem a miluji konkurenci.

  • @martinmcz
    @martinmcz 5 лет назад +5

    nízka vanička je spolehlivé řešení :)

    • @firstMexican
      @firstMexican 5 лет назад

      Je to lepší, ale ne stoprocentní ;)

    • @martinmcz
      @martinmcz 5 лет назад

      @@firstMexican taksi dej vanu :)

    • @firstMexican
      @firstMexican 5 лет назад

      @@martinmcz to něco vyřeší? Stále může dojít k úniku kolem odpadu, sifonu...

    •  5 лет назад +2

      NIc není 100%. I vanička z litého mramoru má silikon kolem dokola a dole sifon držící jen na 3 šroubech.

    • @jaroslavvilimek2683
      @jaroslavvilimek2683 5 лет назад

      @ se sifonem na trech sroubech u vanicky z liteho mramoru jsem se jeste nesetkal .Obvikle se sifon prichyti trubkovym sroubem do sifinu.

  • @jakubsebor4756
    @jakubsebor4756 5 лет назад +1

    To bude sranda tak za půl míče když je nenatáhnou, že?
    Naši se zase vyvztekali s plastovými vaničkami ve sprchovém koutu. Nejlepší je asi porcelán. A nebo vyvařit celou koupelnu nerez oblícovkou jako to mají v hermetické zóně jaderné elektrárny.

    • @Tuttinho6
      @Tuttinho6 5 лет назад

      Plast vůbec. Nejlepší jsou lité keramicke

    •  5 лет назад +1

      ano, spíš než porcelán v dnešní době litý mramor.

    • @Jebochannel
      @Jebochannel 5 лет назад

      @ Přesně tak. Jako člověk co to nějakou dobu prodával s Vámi mohu jedině souhlasit. Lidi jdou po ceně a kupují akrylátové vaničky, ale v tomto případě se opravdu vyplatí si připlatit za litý mramor, anebo keramiku. Výdrží i vlastnostmi je to úplně jiný liga. Nehledě na to, že se dnes dělají i flat provedení, které mají na výšku třeba jen 3 cm..

    • @petzed2
      @petzed2 5 лет назад

      @@Jebochannel Litý mramor nám prasknul z ničeho nic.

    • @Jebochannel
      @Jebochannel 5 лет назад

      @@petzed2 Tak to mě napadá jenom nějaká skrytá výrobní vada. Po jak dlouhé době to bylo a jak se k tomu postavil prodejce?

  • @zorza166
    @zorza166 3 года назад

    přesnej úkaz toho že se na údržbu majitel vyprdl

  • @Hans_Meier
    @Hans_Meier 5 лет назад +1

    Dnesne rychlostavby.......... Dom bez pivnice by som nechcel, tam by bolo v pivnici hned vidiet pretekanie.......

    • @iosdeals
      @iosdeals 4 года назад +1

      naco je dobra pivnica? aby zozrala tretinu rozpoctu na dom? pivnice sa stavaly na to, aby si mal kde skladovat uhlie a kde schovat pec aby si si nezasral cely dom, aby si mal kde odlozit 300 zavaranin kazde leto, lebo v obchodoch nebolo celorocne dostat tovar ako dnes, aby si mal kde prat a susit, kedze si mal "pracku" akurat tak na to aby tancovala po pracovni rozjebana tatramatka, a oblecenie bolo takej kvality, ze si ho aj tak pral v rukach. pivnicu si staval na to aby si tam mal proste hlavne spinavu zonu, za barakom neboli terasy ale kazdy meter bol zabraty na zemiaky, ked si o tretej dosiel z fabriky tak rovno v monterkach obrobit zahradu a potom si vliezol do pivnice kde si sa ospliechal nad vanou lebo inak by ta zena hore nepustila. na ker more si dnes niekto stavia pivnicu, aby sa bal, ze skor ci neskor ho vytopi? to nemusi prist priesakom, prisla prudka burka minule leto, 200 metrov dalej strhlo svah, urobil si pekne potocik popri ceste rovno susedovi cez male pivnicne okno navalalo 30cm blata a vody. brigadovali sme jak kokoti 2 tyzdne cela ulica. niekedy uprostred mal chut zavolat do strkovne nech mu dovezu jednu vlecku, ze celu pivnicu zasype a bude pokoj, jedine co tam mal bolo vrecko zemiakov a stary nabytok. Stavat pivnicu len aby som zistil priesak vody, to je trosku odveci.

    • @Hans_Meier
      @Hans_Meier 4 года назад +2

      @@iosdeals ja tam mam posilovnu, saunu, garaz, dielnu, technicku miestnost, polovica pivnice je nad terenom, 2 izby - anglicke svetliky a tretinu rozpoctu urcite nezaberie. Ked sme ju stavali kamaratovi, za 3 dni bola vykopana rucne........ (plocha 140 stvorcov) Keby sa kazdy den po 5 hodinach nenajebeme, ale poctivo makame aspon 8 hodin, tak to mame vykopane aj za 1 a pol dna........ Izolacia dnes stoji nula nic, tehly max 3000 euro...... aj to som prehnal zo cenou. Naco stavat dom o rozlohe 500 stvorcov, dvojposchodovy dom, rozne pristavby, ked mi staci postavit pivnicu, idealne ak je to polopivnica.

    • @martinbudinsky8912
      @martinbudinsky8912 3 года назад

      @@iosdeals Odpověděl jsi si sám. Sice máme tepelné čerpadlo a plyn, ale i tak máme kotel na uhlí/dřevo. Ono když se na zahradě pokácí strom nebo něco, nebo je třeba zbavit se vánočního stromečku tak se šikne. To samé zavařeniny. Mám rád zavařené okurky, houby, ale i broskve nebo hrušky - když si to člověk sám vypěstuje a zavaří tak nejen, že přesně ví odkud to jídlo je, ale i líp mu chutná (plus něco málo ušetří). Jo a ještě tam skladujeme brambory (pěstujeme si taky sami). V další místnosti máme bojler a baterie atd. od panelů na elektriku a tepelného čerpadla. V další místnosti skladujeme nářadí (motyky, lopaty, kladiva, bla bla bla). No a v poslední místnosti máme jakousi "posilovnu" - je tam bench, činky, tyč na přítahy a rotoped.
      Tak mi řekni, že ten sklep je k ničemu. Víš co je to ušetřeného místa nahoře v domě jen pro tu "posilovnu" a věci jako boiler a podobně? :D

  • @gkamil123456
    @gkamil123456 5 лет назад +1

    doufam žeste doporužbovyčil majteli nebo firmě by co opravuje aby taky ošetřili venkovni dřeva obča se majtele divi že maji natirat venkovni dřevo a věčinou řikaji že si toho nebyli vědomi nebo žesi mysleli žeje dum bezudržbovy zaty prachy co stal ten dum přece se nebudou oněho muset starat

  • @Shakyrass
    @Shakyrass 5 лет назад

    No tvrdit, ze ytongu nevadi vlhkost nebo ze se nic nestane.... :-D

  • @epuskohled
    @epuskohled 5 лет назад +1

    Dům bez jakékoliv údržby.

  • @gkamil123456
    @gkamil123456 5 лет назад +1

    doporučil : omlouvamse překlik myši

  • @igor256
    @igor256 5 лет назад

    mne sa celkom paci zliabok idrain... pride mi dost dobre izolovany

  • @robertsedlar5733
    @robertsedlar5733 3 года назад

    Žasnem ako sa majiteľ domu "nestaral" o drevené prvky.....

  • @dodomich4495
    @dodomich4495 5 лет назад

    Prerabal som domy- drevostavby state az 300 rokov.

  • @okomentujsongnebonecojineh4304

    Cihlo a betone, nedej se! Dřevo jen na kůlnu nebo obklad baráku.

  • @casesiky
    @casesiky 5 лет назад +1

    Z tohohle důvodu za mě dřevostavba nee.

    •  5 лет назад

      u zděnýho stejná anabáze, všechno musí ven.

    • @casesiky
      @casesiky 5 лет назад +2

      DŘEVOSTAVBY s Pavlem Šimkem ale sám ve videu říkáte že zděná stavba by to měla ustát v pohodě.
      Nejsem stavař ale řekl bych že zeď na tom musí být líp.

    • @michalmaslik7791
      @michalmaslik7791 5 лет назад +1

      casesik u zdeneho domu je to v podstate o tom istom. Ak je barák z tehly ktorá obsahuje vápenec (napr. na Slovensku to pred 10 rokmi bola Seta) tak vplyvom vody dôjde k jej degradácii vo forme “odstreľovania” relatívne veľkých kusov tehly. Každopádne omietky vodu nasajú a je to zrelé na kompletné osekanie a nahodenie nanovo. Podlahy detto, takže si myslím, že je to to isté. A napr. pri degradácii spodnej rady tehál si neviem predstaviť čím by ste dočasne podopreli stropy z betónu tak ako v tomto prípade u drevostavby. PS: klobúk dole pred realizačnou firmou za takýto prístup.

    • @Vladynko1
      @Vladynko1 5 лет назад

      @@michalmaslik7791 Ja si myslím svojim technickým rozumom, že aj tak pri klasickej murovanej stavbe a stene a prečke to začne ťahať tú vlhkosť hore po pár dňoch zatekania a netesnosti a človek ak tam býva to zbadá ak aj nie v kúpelke priamo , pretože tá býva zvyčajne celá obložená obkladačkami , ale istotne z druhej strany priečky alebo steny dakde v izbe a nebude sa tá voda držať za všetkou tou izoláciou ako to bolo v tomto prípade že to tam tieklo ktovie ako dlho.

  • @KaelSvalcembelk
    @KaelSvalcembelk Год назад

    Není pro tu životnost lepší, kdyby se ty venkovní palubky dávaly svisle?
    Jinak teda 12 let od kolaudace a takový brutální zásah do domu, to "potěší".
    Bezděz je z kamene, stojí 700+ let, cihlové domy zvládaj taky stovky let, dřevo mi nějak nevoní. Voda, houby, brouci, .. Navíc se změnou klimatu hrozí drsnější bouřky než dosud, supercely, tornáda... Ze zděného domu aspoň něco zbyde, tohle se rozpadne.

  • @robertbatthyany9845
    @robertbatthyany9845 5 лет назад +1

    toto okecávanie sa mi páči. treba sa do toho pustiť a hotovo. ukažte nám vaše stavby po 10- 11 rokoch, takto vyzerá dom, keď sa o dom domáci nestará !!!

  • @tomashluch9819
    @tomashluch9819 5 лет назад

    Drevodom je pekna vec ale nikdy!!!drevo bude vzdy menit svoj tvar a objem vdaka vplivom pocasia,a na to neexistuje nic aby tomu clovek na 100percent zabranil.v konečnom dosledku ked uz ma človek hotovo po par rokoch zacnu opravy a.t.d.

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Zdeny dum se nehybe chcete tim rict?😂

    • @WOODMAN_pt
      @WOODMAN_pt 4 года назад

      To je otazke qvality prace ane ze celkove drevostavba jako takova je horshi nez clasicka stavba,

  • @milanmilo7562
    @milanmilo7562 5 лет назад

    Aj preto je lepsi murovany
    dom

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      V cem? Ze nemusite menit nosne prvky?

    • @milanmilo7562
      @milanmilo7562 5 лет назад

      @@Shakyrass vo vsetkom v tuhosti v odolnosti v zivotnosti. do murovanych stien sa mi nenastahuju mysi svaby hlodavce hmyz a ani cervotoc ....

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      @@milanmilo7562 az na ty svaby a mysi souhlasim😂

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      @@milanmilo7562 tady jde i o cenu a rychlost vystavby😉

  • @jozefs8219
    @jozefs8219 5 лет назад +3

    Moje nervy! Totalne zdemolovany dom! Drevostavba sa teda vyplati!

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 5 лет назад

      Samoze se vyplati. Drevostavba nemuze za "blbce" co neco posral a vzniklo z toho vytopeni

    • @martinbudinsky8912
      @martinbudinsky8912 4 года назад +1

      @@Shakyrass To sice né. Ale za svou náchylnost k poškození ano. Stát se může cokoliv a zatéct ti může mnoha způsoby. A pokud zatékání znamená, že je polovina domu zničená tak je to oproti cihlám, kde budeš muset jen defekt opravit, vysušit zeď a vymalovat dosti nevýhodná nemyslíš?

    • @Shakyrass
      @Shakyrass 4 года назад

      @@martinbudinsky8912 to ano ale nic to nemeni na me predchozi odpovedi😊

    • @peterkral4660
      @peterkral4660 4 года назад

      Nič nebráni tomu natrieť všetky nosné prvky do výšky 50cm od podlahy asfaltovým/bitumenovým náterom alebo "lodným lakom" a chrániť tak drevo proti vlhkosti...

    • @pracantneunavny8833
      @pracantneunavny8833 4 года назад

      @@Shakyrass Můžeš mít vadu např na fitince z výroby a máš stejnej problém .

  • @michalsrachta8545
    @michalsrachta8545 5 лет назад

    Njn když si lidi berou barvy co jsou eko atd a co vidím tak je to silnovrstva barva tím pádem je to povrchně a není zapuštěná do dřeva njn když lidi jsou v tomhle hloupé a neudrzujou to dřevo

    • @pracantneunavny8833
      @pracantneunavny8833 5 лет назад

      použil jsem sadolin na stání pro auta a už to po 15 letech taky chce opravit

    • @michalsrachta8545
      @michalsrachta8545 5 лет назад

      @@pracantneunavny8833 minimálně 3 nátěry jeden nátěr a prebrousit houbyckou a zas znova. Nejlepší je xyladekor

    • @pracantneunavny8833
      @pracantneunavny8833 5 лет назад

      @@michalsrachta8545 Já dělal jeden penetrační,myslím xylamon proti škudcům a plísni a pak 2 nátěry ten třetí už se hodně mazal tak jsem to vzdal

    • @michalsrachta8545
      @michalsrachta8545 5 лет назад +1

      @@pracantneunavny8833 právě ale je to dřevo správně se má ošetřovat každé 2 roky až 3 roky ale krásnej barák to je😉

  • @Borivojsupik8382
    @Borivojsupik8382 Год назад

    Tohle dělat u 12 let starého baráku rtak mě jebne ,, ach ty dřevostavby

  • @mstrban6842
    @mstrban6842 5 лет назад +2

    Ach tieto hnilodomy .....