Pane Šimku jak říkáte…. Klobouček!!! Jako u tohoto musím smeknout! Jste opravdu profík. I po osmi letech!!! Super!!!
2 месяца назад+65
Toto je snad ta nejlepší reklama. Firem, které postaví dřevostavbu je hodně, ale firma, která vám po 8 letech bez keců vyřídí reklamaci zase tolik nebude. :))
Stačí nepoužívat PVC KG potrubí v prostředí s vysokou hladinou podzemní vody, ale připlatit si za KG 2000 (zelený polypropylen), u kterého výrobce garantuje vhodnost použití pro tyto případy - viz technické listy OSMA ;)
0:07 Jak řekl pán Šimek na začátku videa. Problém se řešil již v záruce a problém se nevyřešil, takže proto reklamace po záruce zadarmo - a to málokdo dělá? ... To by mělo být ale normální...
Ja teda nechci nic rikat, ale pokud dobre koukám, tak ve 4:49 pri zaberu na KG koleno je hrdlo proto spadu, což je dle mne největší problém. 🤔 A tvorba spodní vody je vec druha.
To bude asi přesuvná spojka... Každopádně v případě tlakové vody na orientaci hrdla nezáleží... Něco jiného by bylo, kdyby se voda cestou do jímky ztrácela, v tom případě bych taky nejdřív zkontroloval to opačné hrdlo...
@@michalcech74 Myslel jsem to tak, že tlaková voda se dostane skrz, i když je hrdlo orientované standardně... Stejně tak tam mohlo zatékat jakýmkoli jiným spojem... Ale tak snad ta drenáž pomůže, i když to řešení taky úplně nechápu - viz další komentáře...
Zdá se mi to a nebo tam vidím obrácené hrdlo tvarovky- ne po směru, ale do proti směru. Celkem by mě zajímalo jak moc je jímka vodotěsná, protože při takové spodní vodě by byl skoro zázrak, aby se jí jímka samovolně neplnila. Mimochodem takhle by se dělat drenáž rozhodně neměla. Drenážní trubka ve spádu,má ležet obsypaná kačírkem a celá tahle masa má být obalená v geotextilii ,která tvoří stěnu mezi kačírkem a hlínou. Kdo to chce mít dokonalé a je ohebný, tak si může na dně výkopu vybetonovat korýtko z prostého betonu a do něj pak udělat již zmíněný postup. Šlo to ještě vyřešit tak že u baráku se mohla udělat vsakovací studna a tu rovnou odvodnit již klasickým odpadní potrubím.
Dům hezký. Někdo tu patinu dřeva vítá. Nevěřil bych kolik muže projít přes spoj KG, spíš bych tipnul že tam těsnění nebylo... nicméně odvést vodu jinam je sázka na jistotu. Vzhledem ke svažitému terénu div jak vysoko byla ta hladina... Od vás určitě dobrá práce i přístup, klobouček ;-)
Možná se pletu, ale mám názor, že drenážní trubka v geotextilii na odvodnění prostoru kolem ní není zrovna nejlepší řešení. Voda pak protéká do drenážní hadice pouze v ploše oněch dírek co jsou ve stěně v hadici a tedy docela malé a tato plocha geotextilie se rychle ucpe jemnými částečky kalu (zvláště pokud je vysoká gramáž geotextilie)....geotextilie by měla být primárně mezi kamenivem, které je přidáno kolem hadice a okolní zeminou, aby se zemina v čase "jako těsto" nevtláčela mezi kameny a neucpala tak prostor mezi nimi. Vnímám to obecně tak, že kamenivo je také drenážní prostor a ta hadice je až jako hlavní tepna co vede ten největší proud když je potřeba, ale hlavně to kamenivo zvětšuje průměr a tím i obvod a logicky i plochu, kterou voda do drénu může protékat. I drénů jsou ale různé typy, třeba i nejjednodušeji takto jen rourou v zemině, ale já když už bych to měl už odkopané, tak bych tam tu geošku a kamenivo na šířku výkopu dolů dal (v tomto případě alespoň pod předmětné místo kde vede ono potrubí)... Jinak samozřejmě pěkné video jako vždy ;-)
@@-dlol3283 Je to složitější, někdo například zavrhuje geotextilii do drenáže úplně, neboť se časem zanese a nepropouští vodu. Tady byl účel odvodnit jedno konkrétní místo, ne celou trasu, takže by to mělo fungovat.
Jako amatér tomu taky nerozumím. Žlutá trubka s dírama. Jak může odvádět vodu, když jedněma dírama voda přiteče a druhýma dírama zase vyteče. Dle mého se žluté trubky vůbec nemají používat na odvodnění pozemku, nýbrž obráceně a to na vsakování např. děšťové vody z okapu na pozemku. Soused to má a nadává, když naprší, že má mokrý rozbahněný pozemek...
@@oktipy Když tomu nerozumíte, tak si pro vytvoření názoru něco nastudujte, možná, třeba. Princip je ten, že to děrované potrubí je ve spádu. Tedy voda co se do něj dostane, jim odtéká. Ano, tím že je povrch děrovaný, je voda vždy uvnitř i zvenku potrubí. Ovšem voda když dostane volnou cestu s menším odporem, tak prostě teče.
@@markolepsie2007 Ale on říká v 5:15 , že by vykopal pod plot drenážní trubku od místa kolena. K plotu je to mírně z kopce cca 10m a měl by dodržet 50cm sklon trubky a trubka bude končit pod plotem? Co se tím vyřeší, když to nemá kam vsakovat a nebo odtékat. Navíc šachta je výš, než koleno a pozemek jde stále nahoru, jak je příjezdová cesta do garáže, takže voda se bude tlačit od příjezdové plochy okolo garáže a okolo šachty. Nic není vyřešeno. Bůh ví, jak je to s těsností jímky a těsností trubky do jímky. Problém se řešil již v záruce a jímka je plná za 14 dní kapáním vody?...
2 месяца назад
Taky nechápu kde se tam vzala ta voda spodní u toho kolene (A to nejlepší, jak opravili to koleno, nám neukázali), když k tomu plotu to jde z kopce a je tam v podstatě prudký kopec dolu 6:06 Enem esli tam neutika privodni PE jeste pred vodomerem😅
Z tohoto videa vyplývá jediné, než začnu něco dělat, tak se radši zeptám na YT, protože víc hlav víc ví a k tomu to lze ještě konzultovat s ChatGPT. Kdyby to totiž autor udělal, tak by výsledek řešení reklamace byl diametrálně jiný.
Klasický český chování... tady se to postaví a pak už se na to nikdy nesáhne, jen až už je pozdě. Dlouho dobu jsem žil v holandsku a zabýval se renovacemi dřeva. Tam se všechny domy a zejména teda dřevěné části, dveře, okna, podhledy atd jednou za 4 roky natírají a díky tomu je dřevo pořád ve skvělé kondici. V čr se to nedělá.... a není to jen záležitost chudých i domy v bohatých čtvrtích často nikdo neudržuje.
Tak to je paráda. Mít nový dřevěný barák v bohaté čtvrti a co 4 roky ho přetírat. Zde na prahu Krkonoš dřevěné baráky nikdo nechce. Kecám, jedna malá kolonie nových dřevěných " baráků " na Nových Dvorech je a vypadá to strašně. Na kolik to přetírání vyjde peněz a co se vyplácá zbytečně barvy, zatěžujete zbytečně životní prostředí? Tipuji co 4 roky 300 tisíc, když jen za natření střechy 100m2 chtějí firmy 60 - 80 tisíc. Dřevěný barák je k ničemu, leda tak dobrý na kurník.
Opakovaně jsem zaznamenal informaci, že modřínové dřevo není potřeba pro venkovní použití natírat, protože má vysoký obsah pryskyřice a i tak jak je vydří desítky let, pouze zešedne. Neumím posoudit, do jaké míry to je pravda, ale pokud to opravdu vydrží, tak mi se to postupně šednoucí dřevo vlastně líbí. Je/byl to živý materiál a přijde mi, že to k němu patří, když takhle postupně stárne.
Výrobce (např. Pipelife) uvádí těsnost KG až tlaku odpovídající výšce vodního sloupce 5 m tedy 0,5 bar. On tedy předpokládá vnitřní přetlak. To z důvodu ekologie, aby se ošklivé věci nedostaly do přírody. Z vnějšku to těsnění podle mě taky musí dát minimálně 0,5 m vody, tedy o cca 0,45 m víc, než je ve videu. Během realizace (napojení kolena KG) tedy s největší pravděpodobností došlo buď ke špatné instalaci těsnění a nebo ke znečištění těsnících ploch, které pak nejsou těsné. Reklamace je na místě a já bych spíše tedy požadoval přetěsnění. Vždy je lepší řešit přímou příčinu.
ten sousední pozemek je v koho vlastnictví, pokud by se jednalo o cizí pozemek, tak bych rád věděl, jak je to vyřešeno po zákonné stránce, podle mého laického názoru se jedná o přímo přiváděné imise, což je podle občanského zákoníku zakázané
@@stevkooo380 no to se lehce řekne a) na hotovou zahradu s trávníkem nahodit 3,5 tuny makadamu b) bez té geošky, nebude náhodou klesající dešťová voda skrz hlínu ucpávat jak štěrkovou drenáž tak drenážní trubku?
Koho tam zaměstnaváte, vymlouvat se na KG. Když to řeknu děckám ve školce jak to udělat tak to udělají. Se divím že to zveřejnujete a pak to maskujete pohledem na dům. Hrůza
2 месяца назад
Bohuslave, asi jste nepochopil poselství videa, nevadí - až půjdete reklamovat elektroniku či auto po záruce, doufám, že natrefíte na podobný přístup, který praktikujeme my. Nápověda: nejspíš nenatrefíte:-) Podle nás neznáte děcka ve školce natož stavebnictví. V obou případech sice můžete dát jasné zadání, ale realita může být odlišná.
A proč sibiřský modřín zesešedne? No protože není pod střechou samozřejmě...zajímavé, že místa, která jsou pod střechou nejsou šedivá narozdíl od těch na které teče voda, či na ně prší
Žlutá drenážní trubka je hrozný řešení, lepší tam položit KG trubku napříč/na šikmo nařezanou v půlce nebo třetině poloměru. Jde to koupit i hotový, v pozemním stavitelstvý na velký opěrný zdi zcela běžný, ale na takovej kousek stačí práce s flexou. Tyhle žlutý drenážní trubky fakt nejsou na věčnost, ty miniaturní dirky se hned ucpávaj a to i s textilií.
Pane Šimku jak říkáte…. Klobouček!!! Jako u tohoto musím smeknout! Jste opravdu profík. I po osmi letech!!! Super!!!
Toto je snad ta nejlepší reklama. Firem, které postaví dřevostavbu je hodně, ale firma, která vám po 8 letech bez keců vyřídí reklamaci zase tolik nebude. :))
Kym nepostavis dom svokre tak nevies co je reklamacia ( zartujem ).
a přijede jednatel/majitel firmy v galoších s lopatou to řešit? 99 % firem by se vám vysmálo do ksichtu.. tohle je neskutečný, palec
@@Jamey_ETHZurich_TUe_Rulezco je svokre😂
Tchyni
Ha ha ha 😅
Stačí nepoužívat PVC KG potrubí v prostředí s vysokou hladinou podzemní vody, ale připlatit si za KG 2000 (zelený polypropylen), u kterého výrobce garantuje vhodnost použití pro tyto případy - viz technické listy OSMA ;)
Příští video: proč zákazníkovi mizí voda z jezírka 🙃
Přesně 😂
V tom krbu ten trám to je jak pěst na oko :D
Jinak moc pěkný domeček a moc pěkná práce.
0:07 Jak řekl pán Šimek na začátku videa.
Problém se řešil již v záruce a problém se nevyřešil, takže proto reklamace po záruce zadarmo - a to málokdo dělá? ... To by mělo být ale normální...
Ja teda nechci nic rikat, ale pokud dobre koukám, tak ve 4:49 pri zaberu na KG koleno je hrdlo proto spadu, což je dle mne největší problém. 🤔 A tvorba spodní vody je vec druha.
To bude asi přesuvná spojka... Každopádně v případě tlakové vody na orientaci hrdla nezáleží... Něco jiného by bylo, kdyby se voda cestou do jímky ztrácela, v tom případě bych taky nejdřív zkontroloval to opačné hrdlo...
@@DonJolan může být, ale napadlo mne, jestli tamtudy neprotékala voda do trubky. Ale nebyl jsem tam, tak netuším. 😉
@@michalcech74 Myslel jsem to tak, že tlaková voda se dostane skrz, i když je hrdlo orientované standardně... Stejně tak tam mohlo zatékat jakýmkoli jiným spojem... Ale tak snad ta drenáž pomůže, i když to řešení taky úplně nechápu - viz další komentáře...
Zdá se mi to a nebo tam vidím obrácené hrdlo tvarovky- ne po směru, ale do proti směru. Celkem by mě zajímalo jak moc je jímka vodotěsná, protože při takové spodní vodě by byl skoro zázrak, aby se jí jímka samovolně neplnila.
Mimochodem takhle by se dělat drenáž rozhodně neměla. Drenážní trubka ve spádu,má ležet obsypaná kačírkem a celá tahle masa má být obalená v geotextilii ,která tvoří stěnu mezi kačírkem a hlínou. Kdo to chce mít dokonalé a je ohebný, tak si může na dně výkopu vybetonovat korýtko z prostého betonu a do něj pak udělat již zmíněný postup.
Šlo to ještě vyřešit tak že u baráku se mohla udělat vsakovací studna a tu rovnou odvodnit již klasickým odpadní potrubím.
Je osvb spolehliva parobrzda nebo je lepsi dat porovrzdnou textilii?
Dům hezký. Někdo tu patinu dřeva vítá.
Nevěřil bych kolik muže projít přes spoj KG, spíš bych tipnul že tam těsnění nebylo... nicméně odvést vodu jinam je sázka na jistotu. Vzhledem ke svažitému terénu div jak vysoko byla ta hladina...
Od vás určitě dobrá práce i přístup, klobouček ;-)
Stává se že se to těsnení skřípne a pak je to jako by tam nebylo a jeste to dokaze ucpat
Kdyby tam nebylo těsnění, tak by to protejkalo daleko víc
podle mě shrnutí těsnění při montáži, tyhle spoje jsou opravdu vodotěsné
Možná se pletu, ale mám názor, že drenážní trubka v geotextilii na odvodnění prostoru kolem ní není zrovna nejlepší řešení. Voda pak protéká do drenážní hadice pouze v ploše oněch dírek co jsou ve stěně v hadici a tedy docela malé a tato plocha geotextilie se rychle ucpe jemnými částečky kalu (zvláště pokud je vysoká gramáž geotextilie)....geotextilie by měla být primárně mezi kamenivem, které je přidáno kolem hadice a okolní zeminou, aby se zemina v čase "jako těsto" nevtláčela mezi kameny a neucpala tak prostor mezi nimi. Vnímám to obecně tak, že kamenivo je také drenážní prostor a ta hadice je až jako hlavní tepna co vede ten největší proud když je potřeba, ale hlavně to kamenivo zvětšuje průměr a tím i obvod a logicky i plochu, kterou voda do drénu může protékat.
I drénů jsou ale různé typy, třeba i nejjednodušeji takto jen rourou v zemině, ale já když už bych to měl už odkopané, tak bych tam tu geošku a kamenivo na šířku výkopu dolů dal (v tomto případě alespoň pod předmětné místo kde vede ono potrubí)...
Jinak samozřejmě pěkné video jako vždy ;-)
@@-dlol3283 Je to složitější, někdo například zavrhuje geotextilii do drenáže úplně, neboť se časem zanese a nepropouští vodu.
Tady byl účel odvodnit jedno konkrétní místo, ne celou trasu, takže by to mělo fungovat.
Jako amatér tomu taky nerozumím. Žlutá trubka s dírama. Jak může odvádět vodu, když jedněma dírama voda přiteče a druhýma dírama zase vyteče. Dle mého se žluté trubky vůbec nemají používat na odvodnění pozemku, nýbrž obráceně a to na vsakování např. děšťové vody z okapu na pozemku. Soused to má a nadává, když naprší, že má mokrý rozbahněný pozemek...
@@oktipy Když tomu nerozumíte, tak si pro vytvoření názoru něco nastudujte, možná, třeba.
Princip je ten, že to děrované potrubí je ve spádu. Tedy voda co se do něj dostane, jim odtéká.
Ano, tím že je povrch děrovaný, je voda vždy uvnitř i zvenku potrubí. Ovšem voda když dostane volnou cestu s menším odporem, tak prostě teče.
@@markolepsie2007 Ale on říká v 5:15 , že by vykopal pod plot drenážní trubku od místa kolena. K plotu je to mírně z kopce cca 10m a měl by dodržet 50cm sklon trubky a trubka bude končit pod plotem? Co se tím vyřeší, když to nemá kam vsakovat a nebo odtékat. Navíc šachta je výš, než koleno a pozemek jde stále nahoru, jak je příjezdová cesta do garáže, takže voda se bude tlačit od příjezdové plochy okolo garáže a okolo šachty. Nic není vyřešeno. Bůh ví, jak je to s těsností jímky a těsností trubky do jímky. Problém se řešil již v záruce a jímka je plná za 14 dní kapáním vody?...
Taky nechápu kde se tam vzala ta voda spodní u toho kolene (A to nejlepší, jak opravili to koleno, nám neukázali), když k tomu plotu to jde z kopce a je tam v podstatě prudký kopec dolu 6:06
Enem esli tam neutika privodni PE jeste pred vodomerem😅
Nádherný dům.
Z tohoto videa vyplývá jediné, než začnu něco dělat, tak se radši zeptám na YT, protože víc hlav víc ví a k tomu to lze ještě konzultovat s ChatGPT. Kdyby to totiž autor udělal, tak by výsledek řešení reklamace byl diametrálně jiný.
A je to PROSTĚ.
Paradni dum a jeste lepsi přistup ke klientovi 👍
Pozor prosím na slovo Prostě. Ta kadence tohoto slova je zbytečně moc vysoká.
Ale protože to je tak prosté...
není náhodou obrácené položená ta trubka...vnitřní je spodní a venkovní je vrchní...mělo by být obráceně...
nojo, škoda že nevidíme jak to je dál, asi to bude přes přesuvku ... i tak by ten spoj měl těsnit
Jinak teda dům je nádherný
ale bude ubývat voda v rybníčku...
alebo ako potrubie pouzit zvarane PE
Ale tak zase majitel domu nemusel řešit, jak hustý má 💩💩, ředilo se to hodně a samo přitékající vodou a neucpalo se pak po sepnutí čerpadlo👍
Prostě... Prostě... Prostě 😂
Klasický český chování... tady se to postaví a pak už se na to nikdy nesáhne, jen až už je pozdě. Dlouho dobu jsem žil v holandsku a zabýval se renovacemi dřeva. Tam se všechny domy a zejména teda dřevěné části, dveře, okna, podhledy atd jednou za 4 roky natírají a díky tomu je dřevo pořád ve skvělé kondici. V čr se to nedělá.... a není to jen záležitost chudých i domy v bohatých čtvrtích často nikdo neudržuje.
Třeba to tak majitel chtěl. :))
Tak to je fajn, že jste se vrátil 😒
Tak to je paráda. Mít nový dřevěný barák v bohaté čtvrti a co 4 roky ho přetírat. Zde na prahu Krkonoš dřevěné baráky nikdo nechce. Kecám, jedna malá kolonie nových dřevěných " baráků " na Nových Dvorech je a vypadá to strašně. Na kolik to přetírání vyjde peněz a co se vyplácá zbytečně barvy, zatěžujete zbytečně životní prostředí? Tipuji co 4 roky 300 tisíc, když jen za natření střechy 100m2 chtějí firmy 60 - 80 tisíc. Dřevěný barák je k ničemu, leda tak dobrý na kurník.
Opakovaně jsem zaznamenal informaci, že modřínové dřevo není potřeba pro venkovní použití natírat, protože má vysoký obsah pryskyřice a i tak jak je vydří desítky let, pouze zešedne. Neumím posoudit, do jaké míry to je pravda, ale pokud to opravdu vydrží, tak mi se to postupně šednoucí dřevo vlastně líbí. Je/byl to živý materiál a přijde mi, že to k němu patří, když takhle postupně stárne.
Laky jsou u nás hodně drahý.
Výrobce (např. Pipelife) uvádí těsnost KG až tlaku odpovídající výšce vodního sloupce 5 m tedy 0,5 bar. On tedy předpokládá vnitřní přetlak. To z důvodu ekologie, aby se ošklivé věci nedostaly do přírody. Z vnějšku to těsnění podle mě taky musí dát minimálně 0,5 m vody, tedy o cca 0,45 m víc, než je ve videu. Během realizace (napojení kolena KG) tedy s největší pravděpodobností došlo buď ke špatné instalaci těsnění a nebo ke znečištění těsnících ploch, které pak nejsou těsné. Reklamace je na místě a já bych spíše tedy požadoval přetěsnění. Vždy je lepší řešit přímou příčinu.
ten sousední pozemek je v koho vlastnictví, pokud by se jednalo o cizí pozemek, tak bych rád věděl, jak je to vyřešeno po zákonné stránce, podle mého laického názoru se jedná o přímo přiváděné imise, což je podle občanského zákoníku zakázané
Proste, proste, proste, proste, proste 😂😂😂😂😂😂😂
prostě je to tak:-). A to mám známého, který místo prostě vkládá vole:-)
Video jste sem dal určitě s odstupem takže to byla ta chyba ač bych tomu nevěřil. Za mě dat přesuvku a vymenit gumu v koleni.
Kde je parozábrana ve střeše? Ze záběrů to vypadá, že tam není ...
ten záběr tam opravdu není, díváte se dobře.
poudal že osb deska ako parobrzda
ten bleskozvod je pekny ale nefunkcny
Drenazka obalena geo a v hline je nestastna kombinacia.
a co by měla být šťastná kombinace. A zadarmo.
Bez geo a osypat makadamom frakciou aspon 16/32
@@stevkooo380 no to se lehce řekne a) na hotovou zahradu s trávníkem nahodit 3,5 tuny makadamu b) bez té geošky, nebude náhodou klesající dešťová voda skrz hlínu ucpávat jak štěrkovou drenáž tak drenážní trubku?
Geo sa upcha skor ako ten makadam. Sused to robil ako Vy a uz ma problem. Ja som to urobil podla seba a uz 5 rok v poho. Ale inak super videa
Nebude to fungovat
ale vždycky po par letech se musí dřevo stavby přetírat ta barva nevydrží věcně, ale ostatní je samozřejmém mate pravdu .
Koho tam zaměstnaváte, vymlouvat se na KG. Když to řeknu děckám ve školce jak to udělat tak to udělají. Se divím že to zveřejnujete a pak to maskujete pohledem na dům. Hrůza
Bohuslave, asi jste nepochopil poselství videa, nevadí - až půjdete reklamovat elektroniku či auto po záruce, doufám, že natrefíte na podobný přístup, který praktikujeme my. Nápověda: nejspíš nenatrefíte:-)
Podle nás neznáte děcka ve školce natož stavebnictví. V obou případech sice můžete dát jasné zadání, ale realita může být odlišná.
Sem byl zase někde s vrtackou, ze jo!? 😂😂😅🎉
A proč sibiřský modřín zesešedne? No protože není pod střechou samozřejmě...zajímavé, že místa, která jsou pod střechou nejsou šedivá narozdíl od těch na které teče voda, či na ně prší
Strašné
Žlutá drenážní trubka je hrozný řešení, lepší tam položit KG trubku napříč/na šikmo nařezanou v půlce nebo třetině poloměru. Jde to koupit i hotový, v pozemním stavitelstvý na velký opěrný zdi zcela běžný, ale na takovej kousek stačí práce s flexou. Tyhle žlutý drenážní trubky fakt nejsou na věčnost, ty miniaturní dirky se hned ucpávaj a to i s textilií.
PROSTĚ COUNTER: 141