Amire emlékszik az kb. 20 éve lehetett?? Bakker 10 évvel ezelőttre meg nem emlékszik? ? 2013-ban ami volt árvíz 891cm volt. :) Akkor a riporter hölgy mögötti Lánchíd 2-s villamos alagútban plafonig ért a víz :)
Aranyos ez a tudósítás. 2013-ban volt utoljára a Duna a rakparton, akkor azonban az addig létező legmagasabb, 891 cm-es vízállással, ezt nem ártana a kiküldött riporternek azért tudnia. A Római-parton egyáltalán nincs vészhelyzet, mivel a hullámtérbe épült, illegális ingatlanok egy csekély hányadát fenyegeti az elöntés, azokat sem veszélyes mértékben. Magyarán a főpolgármester meg ki tudja még ki beavatkozását kérni azért ostobaság, mert nincs vészhelyzet. Messze nem olyan ez az árvíz mint a 2013-as, amikor a Nánásin lévő nyúlgátat egy komoly agyagfeltöltéssel támogatták meg, bár ezt még 891 cm-nél is inkább az óvatosság indokolta, mivel a nyúlgátnál a víz magassága kb. 30-50 cm volt. (Mivel akkor a Nimród utccában laktam, egyenesben néztük a folymataot, sőt remek lakótelepi összefogás alakult ki a Pók utcai lakótelep szélén, én is, meg még több százan segítettem a gát építésében és ledöngölésében a vízügyeseknek, a környékbeli nénik hozták a pogácsát meg az italokat, szuper volt a hangulat. ) Azóta amúgy megépült az Aranyhegyi-patak medre mellett egy korszerű beton védmű, amely a Pók utcai lakótelepet védi ilyen esetekre a patak felől, ennek mobilgát vonalát folytatják majd a Nánási úton, megmentve ezzel a Római part fás, bokros részeit. Magyarán jó lenne ha a magát közszolgálatinak vélő média munkatársai egyrészt tájékozódnának a múltról, hiszen az árvizek és Budapest élete mindig is összeforrt, másrészt nem keltenének katasztrófahírt ott, ahol valójában nincs katasztrófa, csupán a szokásos pár homokzsákos védvonalat kell felhúzni hogy az illegális, felelőtlenül az árterületre épített ingatlanok ne károsodjanak. A jelenlegi helyzet azért érdekes ennyire mindenkinek, mert 10 éve(!) nem volt kint a rakparton a Duna, sőt még csak a közelébe se került a vízszint ennek az értéknek. A 2013-as árvizet megelőzően amúgy 2010-ben és 2012-ben is volt árvízi elöntés, később azonban inkább a rekord alacsony vízállások kerültek be a hírekbe. Téli árvíz pedig valóban nagyon ritkán van, jellegzetes hogy inkább nyári vagy tavaszi az ár Budapestnél. A legendás 1838-as nagy árvíz egy, a Csepel-sziget feleii segély Duna-szakaszion fennakadt jégdugó mögötti elöntés miatt alakult ki, ez motivőálta később a város védműveinek, a rakpartoknak a megépítését. Ha csak ennyit tudna az M1 árvíz ügyben, máris értékesebb bejelentkezéseket és hitelesebb tájékoztatást tudnának nyújtani - de az egy közszolgálati televízió feladata volna.
Amire emlékszik az kb. 20 éve lehetett?? Bakker 10 évvel ezelőttre meg nem emlékszik? ? 2013-ban ami volt árvíz 891cm volt. :) Akkor a riporter hölgy mögötti Lánchíd 2-s villamos alagútban plafonig ért a víz :)
Téli árvízre mondta. A 2013-as árvíz júniusban volt.
5:40: Horgászbottal halászni? Az szép volt barátom! Utána pedig hurkapálcikával vizet mert mert, igaz?
ekkora nagy látványosság a dagáj? xddd
ekkora nagy meglepetés azt látni, hogy az emberek kíváncsiak egy olyan jelenségre, amit a fővárosban ritkán látni? 'xddd'
árvízi inflációt akarunk !😂😂😂
Aranyos ez a tudósítás. 2013-ban volt utoljára a Duna a rakparton, akkor azonban az addig létező legmagasabb, 891 cm-es vízállással, ezt nem ártana a kiküldött riporternek azért tudnia. A Római-parton egyáltalán nincs vészhelyzet, mivel a hullámtérbe épült, illegális ingatlanok egy csekély hányadát fenyegeti az elöntés, azokat sem veszélyes mértékben. Magyarán a főpolgármester meg ki tudja még ki beavatkozását kérni azért ostobaság, mert nincs vészhelyzet. Messze nem olyan ez az árvíz mint a 2013-as, amikor a Nánásin lévő nyúlgátat egy komoly agyagfeltöltéssel támogatták meg, bár ezt még 891 cm-nél is inkább az óvatosság indokolta, mivel a nyúlgátnál a víz magassága kb. 30-50 cm volt. (Mivel akkor a Nimród utccában laktam, egyenesben néztük a folymataot, sőt remek lakótelepi összefogás alakult ki a Pók utcai lakótelep szélén, én is, meg még több százan segítettem a gát építésében és ledöngölésében a vízügyeseknek, a környékbeli nénik hozták a pogácsát meg az italokat, szuper volt a hangulat. ) Azóta amúgy megépült az Aranyhegyi-patak medre mellett egy korszerű beton védmű, amely a Pók utcai lakótelepet védi ilyen esetekre a patak felől, ennek mobilgát vonalát folytatják majd a Nánási úton, megmentve ezzel a Római part fás, bokros részeit. Magyarán jó lenne ha a magát közszolgálatinak vélő média munkatársai egyrészt tájékozódnának a múltról, hiszen az árvizek és Budapest élete mindig is összeforrt, másrészt nem keltenének katasztrófahírt ott, ahol valójában nincs katasztrófa, csupán a szokásos pár homokzsákos védvonalat kell felhúzni hogy az illegális, felelőtlenül az árterületre épített ingatlanok ne károsodjanak.
A jelenlegi helyzet azért érdekes ennyire mindenkinek, mert 10 éve(!) nem volt kint a rakparton a Duna, sőt még csak a közelébe se került a vízszint ennek az értéknek. A 2013-as árvizet megelőzően amúgy 2010-ben és 2012-ben is volt árvízi elöntés, később azonban inkább a rekord alacsony vízállások kerültek be a hírekbe. Téli árvíz pedig valóban nagyon ritkán van, jellegzetes hogy inkább nyári vagy tavaszi az ár Budapestnél. A legendás 1838-as nagy árvíz egy, a Csepel-sziget feleii segély Duna-szakaszion fennakadt jégdugó mögötti elöntés miatt alakult ki, ez motivőálta később a város védműveinek, a rakpartoknak a megépítését. Ha csak ennyit tudna az M1 árvíz ügyben, máris értékesebb bejelentkezéseket és hitelesebb tájékoztatást tudnának nyújtani - de az egy közszolgálati televízió feladata volna.
Kritikus helyzet, minden jót !
2:03
felelőtlenség a köbön
Hülye vírus!
???