Wizz Air Félmaraton frissítés

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 сен 2024
  • Mit együnk és mit ne egy félmaratoni frissítés során :).

Комментарии • 4

  • @bazsi0911
    @bazsi0911 2 года назад +1

    Szervusz Gábor; az Iam sótabletta bevonatolásán nem lehetne-e változtatni; én félbetörve is nagyon neheze nyelem le, ha futás közben akarom bevenni, akkor szét kell rágnom, hogy ne akadjon meg, az íze nem gáz, de nem finom. (minden más vitamint könnyedén be tudok venni) Köszi; G.

    • @melindakiss7962
      @melindakiss7962 2 года назад

      Szia! Nem szeretnénk bevonni semmivel a tablettát, ha nem megy szétrágva akkor használd esetleg az italport, 2.5 dl-ben van egy sótabletta.

  • @korosikisbeata
    @korosikisbeata 2 года назад

    Szia Gábor! Milyennek ítéled a teljesítményt, ha az ember kihagyja a reggelit?
    Arra gondolok, hogy úgyis van elég glikogénem tegnap estéről, valamint korlátlan zsírom.
    Reggeli evésnek mi a szerepe ez esetben?
    Köszi: Bea

    • @iamfueling7717
      @iamfueling7717  Год назад +2

      Szia Bea! Nem gond, ha kihagyod a reggelit, vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy a kimagasló teljesítménynek nem feltétele a reggeli mert a zsírraktárak gyakorlatilag kimeríthetetlen energiaforrásként állnak rendelkezésünkre, a glikogén-raktárak pedig már a rápihenés során feltöltődtek, tehát egy félmaratont, vagy akár egy maratont, de még ironman távú triatlonverseny teljesítéséhez is rendelkezésre áll az energia. Ha ehhez még párosul a megfelelő hidratáció és a 20 percenkénti megfelelő frissítési protokoll, akkor reggeli nélkül sincs akadálya az egyéni csúcs megdöntésének és a mosolygós célba érkezésnek. DE! A megszokás nagy úr, és ha valaki hozzászokott, hogy a nap a reggelivel indul, akkor nem kell lemondani erről az élvezetről, és nem pont a verseny napján kell változtatni a megszokott rutinon, mert az az egészséges attitűdöt rombolhatja, ami pedig szintén fontos feltétele a jó teljesítménynek. Azonban oda kell figyelni, hogy mit is reggelizünk, mert ami a hétköznapokban az egészségünket javítja, vagy védi, az nem biztos, hogy a magas teljesítményt szolgálja a versenynapokon. A könnyű, pragmatikus, könnyen emészthető reggeli előnye lehet még, hogy a tápcsatornában is képez egy kis energiaraktárt, amit aztán megfelelő hidratációval felhasználhatunk az erőpróba során. Tehát a reggeli nem feltétele a magas teljesítménynek, de közvetett (rutin - attitűd) és közvetlen (plusz mini energiaraktár) pozitív hatása lehet.