BME matematika 0. zh felkészítő

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 сен 2024

Комментарии • 10

  • @belakiss1381
    @belakiss1381 9 месяцев назад +9

    3:26 Miért? Nem droidok vagyunk, hogy mindent fejben tartsunk.. Gondolom azért írták meg a függvénytáblázatot, hogy ne lehessen használni.. A számológépet is azért találták fel, hogy ne lehessen vele számolni.. Kíváncsi vagyok hány évtizednek kell még eltelnie, mire kifutnak az idősebb tanárok és érdemben is lesz fejlődés az egyetemi oktatásaban és nem abból fog állni az egész, hogy a zh-ra meg a vizsgára magolj be 252 tételt meg bizonyítást (Kedvencem, amikor semmi köze az adott tantárgynak az adott szakhoz), aztán ha éppen jól emlékszel rá, akkor átmész, aztán egy hét múlva meg azt sem tudod, hogy volt olyan tantárgyad, nem hogy visszamondani az anyagot...
    Szerk.: Az informatika hallgatóknak meg aztán végképp nagyon fontos az, hogy minden matematikai hülyeséget észben tartsanak, ha az egyetem végeztével elmennek egy informatikai céghez állásinterjúra, akkor azt fogják tőlük kérdezni, hogy xy tételt mondja már el bizonyítással együtt, ja nem :D

    • @dkurukhay
      @dkurukhay 9 месяцев назад

      pontosan egy percel később elmagyarázza miért, nem kielégítő a válasza neked?

    • @belakiss1381
      @belakiss1381 9 месяцев назад

      ​@@dkurukhay Erre a kérdésre ott a válasz a kommentemben.
      Szerk.: Ilyen alapon érettségihez miért lehet használni? Egyáltalán minek írták azt a könyvet?

    • @daevbutcher01
      @daevbutcher01 9 месяцев назад

      A matematika arra jó, hogy fejleszti a szellemi erőnlétedet. (memória, összefüggések meglátása, következtetési képesség, logika, problémamegoldás...) Úgy gondolom az egyetemi matematika ennek a fejlesztésére és erősítésére szolgál, ami szükséges ahhoz, hogy megfelelően tudj a szakodhoz specializálódni. Nyilván nem fogja az IT cég kérni pl. a gyökvonás azonosságait, azonban ha az agyad nincs hozzászokva ahhoz, hogy szellemileg hogyan fektess bele hatékonyan energiát a tanuláshoz, memorizáláshoz, komplex összefüggések segítség nélküli alkalmazásához, akkor sokkal nehezebb lesz bejutni, vagy előrébbjutni a karrierben. Én úgy tapasztaltam, hogy a matek és termtudományok alkalmasak arra, hogy ezt a szemléletmódot elsajátítsam, beépítsem, és ha bármi mást tanulok, képes vagyok olyan szellemi eszköztárral hozzáállni, ami ezt a folyamatot megkönnyíti.

    • @belakiss1381
      @belakiss1381 9 месяцев назад +3

      ​@@daevbutcher01 Igen, ezt a propaganda szöveget én is ismerem. Hatalmas fejlődést ad a matematika az informatikusoknak, amikor elmennek a kettesért és a vizsgát követő nap reggel már nem is emlékeznek semmire az anyagból :D Ha mondjuk a programozásról beszélünk, akkor pedig keretrendszereket meg pont elfelejtenek tanítani, pedig pont azt fogják kérni még a junior programozóktól is.. Végülis a piacképest tudást minek átadni, pont elég a matematikát bemagolni, ami az elmúlt 60 évben szinte semmit nem változott :D Eleve a tételek és bizonyításuk bemagolása semmilyen memóriát nem fejleszt.. Nem a memória alapú tudást kéne erőltetni, hanem az intelligencia alapút.. Nem az a tudás, amikor bemagolsz 122 tételt és bizonyítást, hanem az, hogy tudod a tételben lévő számításokat használni és érted is, hogy mi van odaírva.. És ez a tudás nem a felesleges magolás.. Az elméleti oktatás halott már vagy 30 éve, csak a nyugdíj előtt álló tanárok ezt nem akarják megérteni, mert ők aztán nem akarnak fejlődni a korral..
      Egyébként pedig amiket írtál nem egyetemen kell elkezdeni fejleszteni, hanem gyerekkorban és akkor se a felesleges matematikai tételek bemagoltatása a helyes út..

    • @Ufhhh12
      @Ufhhh12 9 месяцев назад +2

      ​@@daevbutcher01 Ez teljesen bukó még rendes tudományt nem láttam arról, hogy a memóriát átfogóan lehetne fejleszteni, főleg ilyenekkel. Még erre kitalált alkalmazások mint a dual-n-back szinte mindegyik tanulmányon azt veszik észre, hogy az emberek csak magába a "játékba" lesznek jobbak más memória alapú feladatokra egyáltalán nem hat át

  • @Papesz15
    @Papesz15 9 месяцев назад +5

    Természetsen ha hibás választ adsz még pontlevonás is jár.. Nem elég hogy nem tudtad helyesen, még büntetve is vagy ! Ezért utáltam a matekot mindig !!!

    • @DVTK-nb1BL
      @DVTK-nb1BL 7 месяцев назад +1

      Pedig jogos. Ha nem tudtad, akkor nem kapsz rá pontot, ha nem tudod, de rosszul tippelsz, akkor -1 pont. Ha nem tudod, de jól tippelsz, akkor +4 pont.

  • @kaj-arminostad8725
    @kaj-arminostad8725 8 месяцев назад +2

    Gyerekek, ilyen szintű matekkal egyetemen foglalkozni? Ez komoly? Tényleg itt tartunk? Ez még a bölcsész karon is a vicc kategóriája, nem hogy a BME-n...

    • @darklysm8345
      @darklysm8345 Месяц назад +4

      Gondolom sokkal jobb lenne valami igazán brutális témával kezdeni, hogy utána 3 ember diplomázzon le a szakból pár év múlva, ugye?