Я делаю точно такие же улья, давно смотрю ваш канал и благодаря вашим видео начал водить пчёл в шести рамочных ульях. Уже несколько таких ульев обкатал полный сезон. Всё супер! В прошлом году заселил в мае двухрамочные отводки, они хорошо развились и ещё принесли мне по 4 полных магазина мёда. Это при том, что в конце июля у меня полностью заканчивается взяток, подсолнуха нет. На роения не было даже намеков, хотя половину отводков я делал на старых матках из роёв, которых я наловил ловушками по посадкам! Сейчас семьи благополучно перезимовали и готовятся к новому сезону. В этом году буду дальше продолжать расширять пасеку такими ульями, это самый простой и эффективный улей и в изготовлении, и в обслуживании, и в получении мёда. Магазины я ставил только сверху, когда примерно на половину нижние заполнялись, при чём ставил только рамки с вощиной. Ещё мне очень понравились, что когда ставишь магазины сверху, то нижние магазины пчёлы забивают мёдом и запечатывают по максимуму. Никогда не бывает наполовину недостроенной рамки, как это бывает иногда в более широких ульях. В общем спасибо вам большое за ваш опыт и за вашу науку! Будьте здоровы.
Доброго дня. Всі будинки в горах оббиті дошками вертикально, це для того щоб вода зтікала як найшвидше. Намочилась- висохла. Планка яка прибита горизонтально згниє в половину років скоріше ніж ріжки рогатого вулика. Хорошого дня;)
Такі рожки вже є на просотах ютуба, але цій планкі яка замість рожок прикрючують трохи нижче щоб ваша виборка для надівння корпусів була нижче від верху корпусу щоб вода яка затікала міжду рожкми і корпусом опускалася трожки нижче і стікала по щелях. Виборку під рамки, яб робив 1.7 см бо як робити один сантиметер то верхня планка рамки буде торкатися зверху поставленого корпуса, бджоли будут приполюсовувати до верху і при знятті верхнього корпуса частина рамок буде підніматись за ним.
Я роблю своє,а що там гуляє і коли вони гуляли то у мене ця планка була 15 років назад я просто скрестив з рогатим тому ,що мені легче так робити.За планку я не зрозумів, вона прикручена нормально і нікуди вода не затікає. Перші мої вулики з накладною планкою досі як новенькі,я покриваю ґрунтовою краскою вона не тріскається і служить багато років.Вдалого розвитку.
Я такі років 5 назад собі зробив,є один нюанс. Затікае вода по стінці в середину. На планці треба зробить пропил на товщину пили і опистити нижще корпуса я десь на 7 мм нижще роблю,буде трохи вільніше корпуси але по пропилу вода буде стікати уже зовні.
Здравия Вам Михайлович. Едине -не можу зрозуміти -як ви прикручуете цю планку що між корпусами спереді та ззаді. Поясніть або покажіть. Дуже гарно получаеться - спробую переробити старі шести рамочні корпуси. З повагою з Донбасу.
Улей супер, доволи интересное решение. Ну а теперь ждём полную информацию по шестирамочнику как получить как можно больше 🍯. Образец для для наглядной инсталляции есть. Заранее большое спасибо.
Гарно придумано. Українців в Канаді багато, а кількох сотень типів вуликів ще немає, щоб було як в Україні. А хтось їх ще й може познайомить із лежаком, на українську рамку, а ще ж є альпійці, дадан на 12 рамок. Жартую звичайно ) Якщо серйозно, то для 6ти рамочника можна решітку ще знайти, переробити з 12ти рамок. А 8 і не туди і не сюди. Стандартизація розмірів, спрощує життя.
У ріг в цій конструкції більше переваг, головні з яких це додаткова міцність корпуса і виготовлення ріг з відходів пиломатеріалів. Планка, на мою думку, невдале рішення.
С планкой получаются очень удобные, ухватистые корпуса, с планкой защищается тонкий фальц который мы выпиливаем под рамки, на планку нужно меньше саморезов, планка делает улей более герметичным и наконец планка выглядит красивее чем рожки 😉
@@bond7744 опыт есть. Я сначала несколько лет делал обычные рогатые, как и все. А последние два года делаю с планками. С планками нравится больше, но это моё субъективное мнение.
здрасти-здрасти! вы правильный выбор сделали в плане технического решения, я тоже так всё делаю на своём 110-ом улье, - сплошная экономия, единственно, что теперь в крышах под кормление отверстие и строенные поддоны (но это больше к механизации относится) по поводу рамок вровень: это неправильное решение, решётку не положить при таком... фальц под рамки надо делать 17мм глубиной, тогда всё нормально
@@АлександрМиклухин-ш6д за десять лет не видел ни одного обоснования чем это лучше пятно прохождения массы пчёл - это мимо сразу т.к они бывает что в том, что в другом варианте застраивают её, и им вполне хватает... корооче - нет рахницы, всё дело в исполнении (выдержки) габаритов корпусов
Добрий день.Бачу,що в деяких корпусах лиш по два шурупи на одній стороні.Потрібно по три на сторону,бо дошку може коробити.І ще, як тут Вам радили вже,якщо планка фіксації виступає над корпусом наприклад на 10 мм,то виборку в планках зробіть хоча б 15 мм для стоку води.Ще скажіть,яка ціна дошки в Канаді?Дякую.
Вітаю, треба слухати уважно є виборка і кріпиться нижче,ціна тут не виміряється в кубах тут рахується одну брав 30см-1,05$,а друга 30см-1.30$.така ціна.
Доброго дня! Я пам'ятаю раніше Ви показували вулики, виготовлені по німецькій технології, коли корпуси з'єднувалися через виступ, що входив у четверть рамки. Чому Ви відмовилися від такої конструкції?
@@Бджільництвов6тирамвуликах я теж робив 8-рамкові вулики по тій технології, усього 60 магазинів, 10 днищ та 10 дахів, вийшло непогано, навіть з неструганої дошки. З обладнання у мене ручна дискова пилка і ручний фрезер, вбудовані в стіл. Але були й неприємні моменти: 1) у деяких рамок плечики виявилися товщі ніж 10 мм, тому з'єднувальний виступ при використанні роздільної решітки не міг повністю сісти на своє місце. Це можна виправити якщо робити глибину четверті під рамки не 20 мм а 24-25 мм, але тоді внизу магазину рамки будуть врівень, тобто бджіл можна подавити. Або просто вибракувати такі рамки. 2) інколи з'єднувальний виступ відламувався, доводилося його клеїти назад та ще й додатково фіксувати дрібними цвяхами. У німців він зроблений окремо з металу або з твердих порід дерева. 3) фрезеровані ручки виявилися дуже незручними, особливо якщо працювати в перчатках, оця Ваша гібридна конструкція тут значно зручніша. Але, незважаючи на це, мені подобається, що в німецькій конструкції корпуси мають добру повторюваність з неструганої дошки, а також менше витрата деревини ніж на рогаті. Також, маючи хорошу пилку, можна нею робити четверті і обійтися без фрези.
Золоті руки. Ми пишаємось Вами. Українці дуже талановиті. Дуже хочу Вашу систему спробувати. Працюю з 10 рамковими вуликами. Нарощую до 8 145 корпусів, проте основному сім'ї займають 60 145 рамок. В Вашому вулику це 10.....12корпусів 145. Працюю на платформах. Можливо дно сітку робити. Турбуюсь про вентиляцію під час переїзду, щоб не запарились. В 10рамковому сітку не використовую, проте в жарку погоду знімаю утеплення та маю вентиляцію в даху. Як правильно не знаю. Можливо робити сітку, проте її відкривати тільки на переїзд, щоб матка сіяла гарно на всю рамку. Також питання чому в Вас 12рамкові були хмарочоси, а 6 рамкові значно нищі? Ви постійно з них забераєте відводи чи як? Не можу зрозуміти. Дуже цікаво, бо маю проблеми з здоров'ям, а з бджілками хочу працювати. Шкода, що нема змоги з Вами зв'язатись. Багато питань. Дякую Вам за Ваші відео. Чекаю на Вашу відповідь. Слава Україні
ГЕРОЯМ СЛАВА!!! На 6 ти рам.вулики підштовхнув один випадок на точку .За 7 км був коріандр і ці вулики 6ти рам.були в мене на випробувані так ті хмарочоси 12 рам.весь мед пустили на росплід ,а 6 ти.рам. дали по 30 кг.товарного меду. Я відразу продав 200 сімей разом з вуликами і за зиму заказав 200 6 ти.рам.вуликів заселив весной пакетами і взяв с пакетів більше 100 кг меду і за перший сезон з 6ти.рам відробив і не зрозумів що закінчився сезон тому що я не заморився,а з 12 рам.в кінці сезону руки були нижче колін як в оренгутана. Відводки я не роблю просто я дуже загружаю вощіною від ранньої весни і до осені.У мене на кожний вулик для перевозки є кришка сітка я покажу.
У меня есть шести рамочники(заказывал тоже у Василия Николаевича),так вот у них во время зимовки скапливается влага.Может в крыше надо вентиляцию сделать,у меня просто юсб десятка лежит?
Здравствуйте ..мне тут один пчеловод рассказал ..что матка за сезон оплодотворятся два раза ....просто везде где читал .написано что один раз и на всю жизнь ..хотелось бы узнать ваше мнение ..Спасибо ..
.Степане.Це гібрід Даданта Блата і Даданта Американського.До вуликів Василя Миколайовича не можливо зробити подвійний медовий корпус на дві бджолородини.
Вопрос всё таки гнездо, я так понимаю будет на 300. Но вы говорите про реализацию пчелиных семей весной но американцы работают на 230. Или это будут безсотовые пакеты? Или таки гнездо будет на 230.
Добрий день. Яб собі робив такі але планки укріпив до низу верхнього корпуса. Щоб дощ та сніг не знищували корпуса. Чи може будете проварювати в чомусь?
У рогатих вуликах від Паливоди корпуса роз'єднуються втавлянням стамески в щілину між ріжками. А яким чином ви свої корпуси роз'єднуєте? Мабуть потрібно робити дві планки зі щілиною між ними 3-5 мм.
ПІДСКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА. ЯКЩО ВИКОРИСТОВУВАТИ 145 РАМКУ БЕЗ ПРОВОЛКИ, ВСТАВЛЯТИ ВОЩИНУ ЧЕРЕЗ ВЕРХНІЙ РОЗРІЗ В РАМЦІ. ВСЕ БУДЕ ГАРАЗД? РАМКА ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛОМАТИСЬ НЕ БУДЕ? ТОЧНІШЕ САМ СТІЛЬНИК.
Вітаю. Ви у своїх відео згадуєте що також працювали з 8-и рамковими, роскажіть будь ласка, в чому все таки переваги 6-и перед 8. Питаю не просто так, в мене десь 10-и річний досвід роботи з 8-и рамками і враження загалом позитивне, ось думаю чи є сенс спробувати 6-и. Було б добре почуть від вас порівняння саме цих двох конструкцій. Дякую.
Роятся якщо дно без сетки. Я 3 года держу в 8-мы рамочных на сетчатом дне. Роения нет. Но в меня высокое дно 170 мм. и для матки два корпуса рута даю. Разделительная решетка и 4 корпуса рута под мёд.
Дякую вам за цікаву інформацію!!!. Удачі вам в роботі та житті. Слава Україні!
@@РоманКирилюк-н5е Героям Слава!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую.Супер.
Дякую! 🙏
Раціональне рішення.
Так і є : все геніальне - просто...
🐝👌🤝👍🇺🇦
Дуже Вам дякую, дуже приємно дивитись
Я делаю точно такие же улья, давно смотрю ваш канал и благодаря вашим видео начал водить пчёл в шести рамочных ульях. Уже несколько таких ульев обкатал полный сезон. Всё супер! В прошлом году заселил в мае двухрамочные отводки, они хорошо развились и ещё принесли мне по 4 полных магазина мёда. Это при том, что в конце июля у меня полностью заканчивается взяток, подсолнуха нет. На роения не было даже намеков, хотя половину отводков я делал на старых матках из роёв, которых я наловил ловушками по посадкам! Сейчас семьи благополучно перезимовали и готовятся к новому сезону. В этом году буду дальше продолжать расширять пасеку такими ульями, это самый простой и эффективный улей и в изготовлении, и в обслуживании, и в получении мёда. Магазины я ставил только сверху, когда примерно на половину нижние заполнялись, при чём ставил только рамки с вощиной. Ещё мне очень понравились, что когда ставишь магазины сверху, то нижние магазины пчёлы забивают мёдом и запечатывают по максимуму. Никогда не бывает наполовину недостроенной рамки, как это бывает иногда в более широких ульях. В общем спасибо вам большое за ваш опыт и за вашу науку! Будьте здоровы.
Дуже приємно що вам сподобалось,а. Деякі бджолярі не доганяють .
Hi, Stepan. I like this your new beehive. It's looking cool. Good luck 👍
Вiтаю,Степан Михайлович!
Як завжди,все технiчно!
Дуже добрий вулик то все буде добре ❤🇺🇦👍🐝
Гарний вулик👍
Вдалого сезону!
Дякую навзаєм.
Доброго дня. Всі будинки в горах оббиті дошками вертикально, це для того щоб вода зтікала як найшвидше. Намочилась- висохла. Планка яка прибита горизонтально згниє в половину років скоріше ніж ріжки рогатого вулика. Хорошого дня;)
Перші мої вулики 15 років з накладною планкою і ще не один не думає гнить.
Чекаємо на цикл робіт з шестирамковим вуликом. Оновлений і доповнений.
Поучительно спасибо.😎🤓🥸🤠
Дякую!!!)))
Гарно виходить,супер! 🇺🇦👍🤝 Щодо льотків ,можна смужками паролону закривати.Успіхів Вам!
Дякую за відео Степан Михайлович
Добрый день. Сделайте пожалуйста видео с рассказом о размерах получившегося улья. Спасибо.
Добре.
Вулик клас, хочу теж спробувати таку систему...😊
Зробіть розміри швиденько бо хочу робити всі жд уть нове відео дякую вам за ваші поради
Молодец!!!!!
👍🇺🇦
Було цікаво.
Такі рожки вже є на просотах ютуба, але цій планкі яка замість рожок прикрючують трохи нижче щоб ваша виборка для надівння корпусів була нижче від верху корпусу щоб вода яка затікала міжду рожкми і корпусом опускалася трожки нижче і стікала по щелях. Виборку під рамки, яб робив 1.7 см бо як робити один сантиметер то верхня планка рамки буде торкатися зверху поставленого корпуса, бджоли будут приполюсовувати до верху і при знятті верхнього корпуса частина рамок буде підніматись за ним.
Я роблю своє,а що там гуляє і коли вони гуляли то у мене ця планка була 15 років назад я просто скрестив з рогатим тому ,що мені легче так робити.За планку я не зрозумів, вона прикручена нормально і нікуди вода не затікає. Перші мої вулики з накладною планкою досі як новенькі,я покриваю ґрунтовою краскою вона не тріскається і служить багато років.Вдалого розвитку.
У мене у 8 рамкових теж по кутах отвори э в днищах . Бджоли один отвір запрополюсовали , три інших ні . Криша глуха , сирості немає ! Удачі !
Будь ласка! Покажить полностью сборку корпуса с помощю кондуктора-лекала. Кто не столяр и не плотник,трудно понять в старой голови.
Для людини з вадою здоров'я точно підійде! І від стандарту недалеко! Аплодую стоячи!
Роки замінити на ножки,планку, яка замість рожок прикріпіть не зверху ,а знизу, не буде затікати вода.
👏👏👏👏👏👏
Я такі років 5 назад собі зробив,є один нюанс. Затікае вода по стінці в середину. На планці треба зробить пропил на товщину пили і опистити нижще корпуса я десь на 7 мм нижще роблю,буде трохи вільніше корпуси але по пропилу вода буде стікати уже зовні.
Є пропил я показував.
Здравия Вам Михайлович. Едине -не можу зрозуміти -як ви прикручуете цю планку що між корпусами спереді та ззаді. Поясніть або покажіть. Дуже гарно получаеться - спробую переробити старі шести рамочні корпуси. З повагою з Донбасу.
Добре в наступному відео розповім,вам теж здоров'я і мирного неба над головой.
Улей супер, доволи интересное решение. Ну а теперь ждём полную информацию по шестирамочнику как получить как можно больше 🍯. Образец для для наглядной инсталляции есть. Заранее большое спасибо.
Чего ждать то, уже есть такой ролик ruclips.net/video/xyugWkyou9I/видео.html
Гарно придумано. Українців в Канаді багато, а кількох сотень типів вуликів ще немає, щоб було як в Україні. А хтось їх ще й може познайомить із лежаком, на українську рамку, а ще ж є альпійці, дадан на 12 рамок. Жартую звичайно )
Якщо серйозно, то для 6ти рамочника можна решітку ще знайти, переробити з 12ти рамок. А 8 і не туди і не сюди. Стандартизація розмірів, спрощує життя.
У ріг в цій конструкції більше переваг, головні з яких це додаткова міцність корпуса і виготовлення ріг з відходів пиломатеріалів. Планка, на мою думку, невдале рішення.
Дякую, побачимо.
С планкой получаются очень удобные, ухватистые корпуса, с планкой защищается тонкий фальц который мы выпиливаем под рамки, на планку нужно меньше саморезов, планка делает улей более герметичным и наконец планка выглядит красивее чем рожки 😉
@@SergeyPaseka У вас есть опыт использования обеих конструкций и сколько лет, количество ульев?
@@bond7744 опыт есть. Я сначала несколько лет делал обычные рогатые, как и все. А последние два года делаю с планками. С планками нравится больше, но это моё субъективное мнение.
А с планкой, как подрывать корпуса?
💛💙💛💙💛💙💞💞💞💪💪💪🐝🐝🐝👍👍👍
Чому дно не сітка ?
Упорна планку можна зробити по середині а ширину долоні як ручку 🙂
Сітка це вилика нагрузка на бджіл їм треба підтримувати мікроклімат в гнізді, а Сітка це вулиця. Планка замінила рога.
Все залежить на якій висоті стоїть вулик
здрасти-здрасти! вы правильный выбор сделали в плане технического решения, я тоже так всё делаю на своём 110-ом улье, - сплошная экономия, единственно, что теперь в крышах под кормление отверстие и строенные поддоны (но это больше к механизации относится)
по поводу рамок вровень: это неправильное решение, решётку не положить при таком... фальц под рамки надо делать 17мм глубиной, тогда всё нормально
Дякую за пораду.
Решетку лучше на корпус
@@АлександрМиклухин-ш6д за десять лет не видел ни одного обоснования чем это лучше
пятно прохождения массы пчёл - это мимо сразу т.к они бывает что в том, что в другом варианте застраивают её, и им вполне хватает...
корооче - нет рахницы, всё дело в исполнении (выдержки) габаритов корпусов
Яка ширина по внутрішніх стінках? Дякую вам!
Доброго дня. Стінки якої товщини,
чи не буде взимку холодно і як буде розвиток навесні. Вулики прості, супер. Успіхів.
В Канаді всі вулики 22мм і морози до 50,бджоли не бояться холоду вони бояться голоду і сирості.
Дякую
Доброго вечора, якою грунтовкою фарбуєте?
Вітаю, якщо в Канаді вас цікавить то білий обичний він для всего і желіза і дерева,в Україні теж простий для всего.
Дякую
вулик азовський 6-рамочник😄👍
Дякую Вам. Слава Україні.
Слава Україні!!!
@@Бджільництвов6тирамвуликах Все таки добре було якби Ви продублювали розміри рулеткою.
Добрий день.Бачу,що в деяких корпусах лиш по два шурупи на одній стороні.Потрібно по три на сторону,бо дошку може коробити.І ще, як тут Вам радили вже,якщо планка фіксації виступає над корпусом наприклад на 10 мм,то виборку в планках зробіть хоча б 15 мм для стоку води.Ще скажіть,яка ціна дошки в Канаді?Дякую.
Вітаю, треба слухати уважно є виборка і кріпиться нижче,ціна тут не виміряється в кубах тут рахується одну брав 30см-1,05$,а друга 30см-1.30$.така ціна.
@@Бджільництвов6тирамвуликах 30см це ширина? Це ціна за погонний метр?
Доброго дня! Я пам'ятаю раніше Ви показували вулики, виготовлені по німецькій технології, коли корпуси з'єднувалися через виступ, що входив у четверть рамки. Чому Ви відмовилися від такої конструкції?
Ось це відео: ruclips.net/video/PbToud8QAmQ/видео.html
Я не відмовився ,для них потрібно мати добре обладнання, а у мене тільки дві пили і все,але ті вулики дуже добре себе показали.
@@Бджільництвов6тирамвуликах я теж робив 8-рамкові вулики по тій технології, усього 60 магазинів, 10 днищ та 10 дахів, вийшло непогано, навіть з неструганої дошки. З обладнання у мене ручна дискова пилка і ручний фрезер, вбудовані в стіл. Але були й неприємні моменти:
1) у деяких рамок плечики виявилися товщі ніж 10 мм, тому з'єднувальний виступ при використанні роздільної решітки не міг повністю сісти на своє місце. Це можна виправити якщо робити глибину четверті під рамки не 20 мм а 24-25 мм, але тоді внизу магазину рамки будуть врівень, тобто бджіл можна подавити. Або просто вибракувати такі рамки.
2) інколи з'єднувальний виступ відламувався, доводилося його клеїти назад та ще й додатково фіксувати дрібними цвяхами. У німців він зроблений окремо з металу або з твердих порід дерева.
3) фрезеровані ручки виявилися дуже незручними, особливо якщо працювати в перчатках, оця Ваша гібридна конструкція тут значно зручніша.
Але, незважаючи на це, мені подобається, що в німецькій конструкції корпуси мають добру повторюваність з неструганої дошки, а також менше витрата деревини ніж на рогаті. Також, маючи хорошу пилку, можна нею робити четверті і обійтися без фрези.
Здоров'я бажаю Вам, Степан Михайлович. Скажіть будь ласка ,як пласть дошки обробляєте,не маючи фуганку і рейсмусу?
Дошки замовляю по розміру готові тільки дома ріжу по своїм розмірам.
@@Бджільництвов6тирамвуликах Дякую!
Яка вага 1 метра з рамками з бджолами пустого? Матеріал клен чи верба?
🔥. Треба робити льоток 8мм, щоб миша не пролізла. Успіхів і здоров'я. Слава Україні!
Привіт, треба думати ,але 8 замало,це моя думка, Героям Слава!!!
Золоті руки. Ми пишаємось Вами. Українці дуже талановиті. Дуже хочу Вашу систему спробувати. Працюю з 10 рамковими вуликами. Нарощую до 8 145 корпусів, проте основному сім'ї займають 60 145 рамок. В Вашому вулику це 10.....12корпусів 145. Працюю на платформах. Можливо дно сітку робити. Турбуюсь про вентиляцію під час переїзду, щоб не запарились. В 10рамковому сітку не використовую, проте в жарку погоду знімаю утеплення та маю вентиляцію в даху. Як правильно не знаю. Можливо робити сітку, проте її відкривати тільки на переїзд, щоб матка сіяла гарно на всю рамку. Також питання чому в Вас 12рамкові були хмарочоси, а 6 рамкові значно нищі? Ви постійно з них забераєте відводи чи як? Не можу зрозуміти. Дуже цікаво, бо маю проблеми з здоров'ям, а з бджілками хочу працювати. Шкода, що нема змоги з Вами зв'язатись. Багато питань. Дякую Вам за Ваші відео. Чекаю на Вашу відповідь. Слава Україні
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
На 6 ти рам.вулики підштовхнув один випадок на точку .За 7 км був коріандр і ці вулики 6ти рам.були в мене на випробувані так ті хмарочоси 12 рам.весь мед пустили на росплід ,а 6 ти.рам. дали по 30 кг.товарного меду. Я відразу продав 200 сімей разом з вуликами і за зиму заказав 200 6 ти.рам.вуликів заселив весной пакетами і взяв с пакетів більше 100 кг меду і за перший сезон з 6ти.рам відробив і не зрозумів що закінчився сезон тому що я не заморився,а з 12 рам.в кінці сезону руки були нижче колін як в оренгутана. Відводки я не роблю просто я дуже загружаю вощіною від ранньої весни і до осені.У мене на кожний вулик для перевозки є кришка сітка я покажу.
@@Бджільництвов6тирамвуликах Дякую. Чекаю з нетерпінням інформацію про сітку.
У меня есть шести рамочники(заказывал тоже у Василия Николаевича),так вот у них во время зимовки скапливается влага.Может в крыше надо вентиляцию сделать,у меня просто юсб десятка лежит?
Дякую! Гніздо на 160 теж буде?
Буду використовувати різні рамки.
По бокам де немає фланца , та де планка при опадах заливати не буде ?
Не бійтесь опадів вони потрібні завжди,були роки що чекаєш опадів ,а їх за літо не одного дождя.
передняя стенка не трескается, когда планку прикручиваете, саморез слишком близко в верхней части, там еще и четверть выбрана?
Ні, добре виходить.
Здравствуйте ..мне тут один пчеловод рассказал ..что матка за сезон оплодотворятся два раза ....просто везде где читал .написано что один раз и на всю жизнь ..хотелось бы узнать ваше мнение ..Спасибо ..
Вітаю, матка може вилітали декілька разів в той час коли іде на спарювання і на все життя, це може він попутав з жінкою.
Вітаю , вода по під ті ручки * планки* буде у вулик затікати
Ні, тому що там зроблена виборка 2 мм і планка кріпиться чуть нижче .
Шестирамочний вулик , замалий для Канади ))) Але для аматорського бджільництва, саме те що треба.
Обгрунтуйте будь ласка. Я можу з вами посперечатися.
Извините, но автор этого канала не аматор.
@@Бджільництвов6тирамвуликах тому що в Канаді великі медозбори , 200кг . Але Ви і в Україні, качали по 120 кг з вулика.
@@АлександрВолчков-ю6м дякую за уточнення, дивлюся його канал і канал дальнобойщика років 3.
.Степане.Це гібрід Даданта Блата і Даданта Американського.До вуликів Василя Миколайовича не можливо зробити подвійний медовий корпус на дві бджолородини.
У мене є відео що ці магазини що я робив на дві сім'ї це дурниця, скажу так не для того робив 6ти.рам щоб повертатись до 12 рам.
Патент оформляли в канаде?
Навіщо?.
Там с этим проче
Яка товщина стінки дякую
Як Ви гадаєте, якщо пускати в зиму 3 сім'ї в одному стояку, а на сітку нападає підмор, віск і таке... Чи вистачить кисню верхній сім'ї? Дякую!
В кожному гнізді свій льоток .
👍👍👍💪💪💪🇺🇦🇺🇦🇺🇦🥰🥰🥰
Вопрос всё таки гнездо, я так понимаю будет на 300. Но вы говорите про реализацию пчелиных семей весной но американцы работают на 230. Или это будут безсотовые пакеты? Или таки гнездо будет на 230.
Я вам все покажу.
Рамки на 145,Чи иншый розмир
Добрий день. Яб собі робив такі але планки укріпив до низу верхнього корпуса. Щоб дощ та сніг не знищували корпуса. Чи може будете проварювати в чомусь?
Дуже гарно! Наскільки висота корпуса більше за висоту рамки? Рамка у вас певно 162 мм?
Корпуси на 145.
Уровень!
А куди ж решітку будете класти як над рамками вже місця немає?
Це не головне зробимо обов'язку.
Мир вам! А з рогами не практичніше б було?
Я пішов щоб зекономити на шурупах,дошках електроенергії а головне час.
У рогатих вуликах від Паливоди корпуса роз'єднуються втавлянням стамески в щілину між ріжками. А яким чином ви свої корпуси роз'єднуєте? Мабуть потрібно робити дві планки зі щілиною між ними 3-5 мм.
Привіт.
Ви ж на 6 рамках працювали, чому переходите на 5 рамок?
Опечатка
ПІДСКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА. ЯКЩО ВИКОРИСТОВУВАТИ 145 РАМКУ БЕЗ ПРОВОЛКИ, ВСТАВЛЯТИ ВОЩИНУ ЧЕРЕЗ ВЕРХНІЙ РОЗРІЗ В РАМЦІ. ВСЕ БУДЕ ГАРАЗД? РАМКА ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛОМАТИСЬ НЕ БУДЕ? ТОЧНІШЕ САМ СТІЛЬНИК.
Ломатись не буде ,працює добре.
чого бокові стінки такі довгі??? що виступают за передню та задню???
то лишнє!!!
Тому він і гібрид що взято бокові стінки від рогатого вулика.
то хто заважає з'економити?? :) удачі
@@ІванДворецький-с9ч дякую.
Как хорошо быть патриотом и бачить за бугром, флаг он повешал 😂
Клас
Вітаю. Ви у своїх відео згадуєте що також працювали з 8-и рамковими, роскажіть будь ласка, в чому все таки переваги 6-и перед 8. Питаю не просто так, в мене десь 10-и річний досвід роботи з 8-и рамками і враження загалом позитивне, ось думаю чи є сенс спробувати 6-и. Було б добре почуть від вас порівняння саме цих двох конструкцій. Дякую.
В 8ми рамкових дуже бджоли рояться в них заміну рамок так бистро не можливо зробити як в 6ти.рам..
Роятся якщо дно без сетки. Я 3 года держу в 8-мы рамочных на сетчатом дне. Роения нет. Но в меня высокое дно 170 мм. и для матки два корпуса рута даю. Разделительная решетка и 4 корпуса рута под мёд.
Зробіть будьласка відео по внутрішнім розмірам Вашого вулика.
Добре, але це розміри під канадці рамки.
Толщина доски на улье какая?