*10 запитань Остапові Українцю про літературу 👉 **ruclips.net/video/QQ4rHhezcFU/видео.html* Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
щодо докириличного письма("чєрти-рєзи"), про яке згадує добродій Остап, нещодавно бачив публікацію про археологічну знахідку на місці слов'янського поховання у Чехії - там нібито виявили кістку із рунним письмом. І це вважається перший такий артефакт - інших наразі немає
Приємно вражений що Українські канали співпрацюють,комунікують і створюють дійсно якісні огляди на історичні,лінгвістичні і інформативні теми...Тримаймося бо ми того варті...Слава Русі-Україні!
@@tatyanavalenti1499 то перебий контентом. Чи слабо? Гавкаєш тут з абсолютно пустого каналу, вбік фахових істориків і мовознавців. У кожного, знаєш, своє уявлення мети - собакам треба гавкати, а каравану йти.
@@arturlarsen2638 Саме по діалекту ми впізнаємо одні одних,хто звідки, з точністю,якщо не району,то області,де б ми не зустрілися і почали розмовляти.Я родом з Закарпаття і можу з впевненістю сказати,що по окремих словах,чи їх вимові,можна дуже просто відрізнити навіть мешканців сусідніх сіл.Це,як на мене, круто! А об'єднує нас всіх унітарна соборна Україна! P.S.Якщо піти від зворотнього,то завдяки діалектам ми можемо навіть ворога "вичислити",чи,принаймні перевірити на щирість.
@@Павло-в4п Повністю з Вами згоден. В Германії спецслужби виловлювали совецьких шпигунів з елементарної ознаки, шпигуни не знали германських діалектів. Мої діти вчились в Києві в українській школі за часів СРСР, коли українську мову витісняли тотальною русифікацією і вважали її не перспективною і "колхозною". Так було у всіх містах України, окрім Галиччини. Мої діти і внуки розмовляють зі мною рідною мовою, і окрім рідної української, знають і інші мови. Українці мають знати і вивчати українську мову з дитинства, щоб потім не ставати покручами і манкуртами.
Погоджуюсь з Вами. Колись я працював в готелі, та й мав гостя поляка. Спочатку я говорив з ним англійською(бо, нажаль, дуже погано розумію розмовну польську, та й взагалі не розмовляю польською), але він погано розумів англійську. Тоді, він попросив мене говорити українською. Досі дивуюся, як він усе зрозумів. Не впевнений, що я сам зміг би так добре зрозуміти польську мову в такій ситуації. Сподіваюсь, що ви вмієте читати кирилицю.
Повністю згоден! 👍 Бувають інколи особливості вимови самого промовця. (Трапляється, що навіть своїх не завжди легко зрозуміти😁). Але, загалом, за взаємного бажання, легко можна порозумітися.😉
@@xjax8519 тут розмова про українську мову , тому дуже добре , що не відволікається на інші теми . Но , теж хочу , щоб по поличкам розібрав російську , а також питання російської національності і громадянства , тобто : хто такі русскиє ?
@@АндрійКузь-ч5ж Конечно а хвалебное видео про Китай как он будет "прогрессивной страной" это ли не совок !? Вроде декоммунизация прошла а тут такое нарушение законов Украины !
У цьому випадку, краще б Остап взагалі мовчав... "Койне" в Києві та інша маячня... Є обізнані фахівці у питаннях давньоукраїнської, є НОВІ дослідження останнього 10-річчя : є нові дослідження графіті Софії Київської, є навіть нова "Хрестоматія української мови 10-13 ст.".. - Київ розмовляв давньоукраїнською, а не ""койне".
@@Ch_dArt То може зробите своє власне відео щоб усі знали правду? Так буде набагато правильніше, ніж просто без усяких посилань та доказів, заперечувати😏
@@Morfefla Німчук В. Історія української мови. Хрестоматія Х-ХІІІ ст. - Житомир: Полісся, 2015. - 352 с. - Це перше у вітчизняній медієвістиці найповніше зібрання пам’яток української мови найдавнішого періоду (Х - ХІІІ ст.), значна частина яких публікується вперше. Усі представлені в «Хрестоматії» тексти докладно паспортизовані. У коментарях до кожного тексту подано стислі відомості про нього, зокрема зазначено оригінал, першодрук, фотокопія чи пізніші наукові (зокрема і факсимільні) видання, на основі яких публікується пам’ятка, сказано, де зберігається манускрипт. Уміщені в «Хрестоматії» тексти можна буде використовувати на заняттях з історії усіх структурних рівнів української мови та історії її літературного узусу у світських навчальних закладах, а також у духовних семінаріях та академіях, де читаються відповідні курси церковнослов’янської мови східнослов’янської, у тому числі вітчизняної редакції. «Хрестоматія» стане в пригоді не тільки тим, хто вивчає історію української мови, а й усім, хто цікавиться історією української літератури та культури взагалі.
Мені відомі факти, коли закарпатським діалектом української мови користувалися наші військові на Донбасі по рації і вороги не могли розібрати суть. Можна було передавати важливі дані англійською,німецькою і т. д. , але це все легко перекласти, а от діалект - це локальна річ, з цим важко...От вам сила діалектів! Декілька років тому була на екскурсії в селі Колочава - там дуже гарний діалект української мови!!!
Судячи із власного оточення, помітив, що носії української мови вже не стидаються нею розмовляти, а навпаки роблять це впевнено. Штучно створене клеймо простакуватості і неосвідченності ми зі своєї мови зтерли і це певна перемога.
Я в такому отченні виріс, де баба з дідом розмовляють українською (місцевою говіркою), а онуки з ними виключно російською, бо якщо почують друзі - засміють. Так от зараз я спостерігаю в сумніваючихся україномовних зі сходу України ту впевненість, котру ще 10 років тому вони не мали. При чому російськомовні вже не здивовано реагують, а стримано і в основному нормально. Хоча окремі акти агресії інколи трапляються.
@@andrejkolotaj6128 У Києві принаймні так було, що українською мовою говорили тільки вдома в родині, особливо якщо вихідці з сіл чи малих містечок. Це потрохи змінюється
Мої діти вчились в Києві в українській школі за часів СРСР, коли українську мову витісняли тотальною русифікацією і вважали її не перспективною і "колхозною". Так було у всіх містах України, окрім Галиччини. Мої діти і внуки розмовляють зі мною рідною мовою, і окрім рідної української, знають і інші мови. Українці мають знати і вивчати українську мову з дитинства, щоб потім не ставати покручами і манкуртами.
У німців в кожній землі свій діалект можна почути як в одному селі один діалект а слідучомі селі через 10 кілометрів інший діалект але всі німці вчать хох дойч(літературна мова) в школах. Таке можна почути і в Україні .
На відміну від України в Німеччині не етнічні німці ВЧАТЬ німецьку мову а таких НЕ ЕТНІЧНИХ німців є 10 мільйонів якщо не більше ! І нікому з цих не етнічних німців в голову не прийшло сказати що їх повинна захистити від німецької мови Туреччина ,Рф ,Тунезія бувша Югославія , Сирія, Італія , Данія , Польща, Чехія та таж Угорщина яка в Україні качає свої права.
Так, і це цілком нормально, у Твоєї Підпільної Гуманітарки було відео про це, називається якось типу «суржик, чи літературна норма», про те, чи варто знищувати особливості місцевої мови, які схожі на иншу мову.
Діалектів не треба соромитись, ними треба пишатися і їх берегти, бо вони є те, що визначає багатство нашої мови її багатогранність і унікальність. Але разом з тим, необхідно, щоб кожен громадянин України, незалежно від регіону проживання знав державну українську мову і вільно нею користувався.
Неймовірно цікавий випуск! Хочеться ще на цю тематику. Для себе дізналася про склади, які ідентифікують суто українськи слова, а ще сподобалося пояснення щодо діалектів, і їх право на повноцінне існування. Дякую за контент, ви круті!
Є враження, що останнім часом місцева ідентичність, включно з місцевою лексикою, поступово стає предметом гордості і туристичною привабою, так що рухаємося в доброму напрямку
З русинською мовою така ж сама історія , як і з словацькою -якщо існує окрема книжна мова, отже, існує окрема нація, яка має право на самовизначення. Вважаю, що ці діалекти слід інтегрувати в український мовний простір, щоб в майбутньому уникнути розколу.
Ви знаєте так звану русинську? Напевне ні і більшість людей, що її захищають уяви не мають, що то за мова і чому так називається. Тут просто непідфартило, бо по причині назви - русинська, її легко використовувати у політичних цілях, що і робиться.
Дякую за співпрацю! Давно підписаний і дивлюся обидва канали, тому ваша "гостинність" одне до одного ще більше тішить! Окрема подяка за озвучення запитань - зазвичай я вас слухаю і вже хотів просити про це :)
@@ЄвгенійПанасенко-н2к будь толератнішим, схоже це людина із зайвою хромосомою і те, що він взагалі хоч щось зміг написати - це вже не аби яке досягнення, як для нього.
Дякую, хороше відео! Не таке розлоге як на тпг, але гуд) дуже погано підсвітили Остапа, сильні тіні навколо очей створюють хворобливий вигляд. Особливо це видно на відео з Євгеном Синицею. І всі йдемо під ап
Я з Поділля(вінничина).Дуже добре пам'ятаю ,як за радянських часів у Вінниці в транспорті(трамваї,тполейбуси)дивилися на україно мовних(селюків).І як змінилася ситуація в 90-х(а тим більше зараз).
На сході України досі часто можна почути, що українською спілкуються тільки селюки. А культурні, "городські" люди спілкуються, мовляв, тільки російською.
дякую за відео, розставили всі крапки над і)) під час перегляду, коли виникали якісь запитання, ведучий, ніби прочитавши мої думки, одразу ж відповідав на них😄
*10 запитань Остапові Українцю про літературу 👉 **ruclips.net/video/QQ4rHhezcFU/видео.html*
Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників!
А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598
ТРИМАЙ +
👍👍👍👍👍
щодо докириличного письма("чєрти-рєзи"), про яке згадує добродій Остап, нещодавно бачив публікацію про археологічну знахідку на місці слов'янського поховання у Чехії - там нібито виявили кістку із рунним письмом. І це вважається перший такий артефакт - інших наразі немає
А текст запитаннь проговорювали через спеціальну програму? Чи "Нудний пенс" теж приймав участь у створенні цього відео?
@@kost9k24 Наш шановний колега "Нудний пенс" озвучує питання до кожного нового випуску з гостем каналу.
Приємно вражений що Українські канали співпрацюють,комунікують і створюють дійсно якісні огляди на історичні,лінгвістичні і інформативні теми...Тримаймося бо ми того варті...Слава Русі-Україні!
Тепер чекаю на появу Владлена на каналі Твоя Підпільна Гуманітарка.
@@igorsova цікаво, а на яку тему Владлєн виступить))
@@tatyanavalenti1499 іді дамой сдєсь водкі нєт
@@tatyanavalenti1499 то перебий контентом. Чи слабо? Гавкаєш тут з абсолютно пустого каналу, вбік фахових істориків і мовознавців. У кожного, знаєш, своє уявлення мети - собакам треба гавкати, а каравану йти.
@@tatyanavalenti1499 А ви що тут забули?
Якщо коротко про діалекти української мови,то:"Українці соромляться того,чим мали б пишатися."
Я пишаюсь Галицьким діалектом-мовою.
Я пишаюсь всіма діалектами української мови, бо це є багатство нашої розмовної української мови. Саме українська мова і є праслов'янською мовою.
@@arturlarsen2638 Саме по діалекту ми впізнаємо одні одних,хто звідки, з точністю,якщо не району,то області,де б ми не зустрілися і почали розмовляти.Я родом з Закарпаття і можу з впевненістю сказати,що по окремих словах,чи їх вимові,можна дуже просто відрізнити навіть мешканців сусідніх сіл.Це,як на мене, круто!
А об'єднує нас всіх унітарна соборна Україна!
P.S.Якщо піти від зворотнього,то завдяки діалектам ми можемо навіть ворога "вичислити",чи,принаймні перевірити на щирість.
@@Павло-в4п
Повністю з Вами згоден. В Германії спецслужби виловлювали совецьких шпигунів з елементарної ознаки, шпигуни не знали германських діалектів. Мої діти вчились в Києві в українській школі за часів СРСР, коли українську мову витісняли тотальною русифікацією і вважали її не перспективною і "колхозною". Так було у всіх містах України, окрім Галиччини. Мої діти і внуки розмовляють зі мною рідною мовою, і окрім рідної української, знають і інші мови. Українці мають знати і вивчати українську мову з дитинства, щоб потім не ставати покручами і манкуртами.
Постколоніальний сіндром, народу другого штибу😟
Polacy Ukraińcy i Białorusini mogą rozmawiać bez tłumaczy. I to jest fakt. Mowa ukrainska czy białoruska nie jest trudna dla Polaka.
Również jęyzk polski nie jest trudny dla Ukraińców. Wszyscy języki słowianskie są w ogóle zrozumiałe między sobą.
Погоджуюсь з Вами. Колись я працював в готелі, та й мав гостя поляка. Спочатку я говорив з ним англійською(бо, нажаль, дуже погано розумію розмовну польську, та й взагалі не розмовляю польською), але він погано розумів англійську. Тоді, він попросив мене говорити українською. Досі дивуюся, як він усе зрозумів. Не впевнений, що я сам зміг би так добре зрозуміти польську мову в такій ситуації. Сподіваюсь, що ви вмієте читати кирилицю.
Повністю згоден! 👍
Бувають інколи особливості вимови самого промовця. (Трапляється, що навіть своїх не завжди легко зрозуміти😁). Але, загалом, за взаємного бажання, легко можна порозумітися.😉
@@Oleksandr_S1 czytam
Польську важкувато читати, бо латиниця, а на слух-норм) білоруська взагалі без проблем!
Остап дуже крутий знавець, чекаю з нетерпінням! І дуже талановитий як оповідач, чого не вистачає деяким історикам)
@@Назар-т1о9б мабуть тримається з усіх сил 😁
@@ВолодимирМарківський-и6е а що не так у його словах? Питаю з цікавості
@@ВолодимирМарківський-и6е доречі, "знавець" кієвлянє не існують, є КИЯНИ.
Астап - іді от
@@ВолодимирМарківський-и6е так гарно дивитись, коли тупим пенсіонерам ламають стереотипи))
Єееее, колаба!!!! Гуманітарка та Історія - ви найкращі!
Нарешті є канали, де українці розповідають про українську історію і мову, без міфів і фальсифікацій!
І без драматизму і нагнітання
Токо сыкотно сказать что русский это искусственный язык ))) Сепары они такие !
@@xjax8519 тут розмова про українську мову , тому дуже добре , що не відволікається на інші теми . Но , теж хочу , щоб по поличкам розібрав російську , а також питання російської національності і громадянства , тобто : хто такі русскиє ?
@@АндрійКузь-ч5ж Конечно а хвалебное видео про Китай как он будет "прогрессивной страной" это ли не совок !? Вроде декоммунизация прошла а тут такое нарушение законов Украины !
@@xjax8519 ви або товстезний
троль, або не читали українське законодавство
Остапе, дякую за неймовірно цікаві відповіді на важливі питання! І з приводу діалектів то дуже правильно - ми маємо зберігати, а не знищувати їх
У цьому випадку, краще б Остап взагалі мовчав... "Койне" в Києві та інша маячня... Є обізнані фахівці у питаннях давньоукраїнської, є НОВІ дослідження останнього 10-річчя : є нові дослідження графіті Софії Київської, є навіть нова "Хрестоматія української мови 10-13 ст.".. - Київ розмовляв давньоукраїнською, а не ""койне".
@@Ch_dArt То може зробите своє власне відео щоб усі знали правду? Так буде набагато правильніше, ніж просто без усяких посилань та доказів, заперечувати😏
@@Morfefla youtube: Тематична екскурсія «Якою мовою розмовляли київські князі?» Національний заповідник «Софія Київська». RUclips
@@Morfefla Німчук В. Історія української мови. Хрестоматія Х-ХІІІ ст. - Житомир: Полісся, 2015. - 352 с. - Це перше у вітчизняній медієвістиці найповніше зібрання пам’яток української мови найдавнішого періоду (Х - ХІІІ ст.), значна частина яких публікується вперше. Усі представлені в «Хрестоматії» тексти докладно паспортизовані. У коментарях до кожного тексту подано стислі відомості про нього, зокрема зазначено оригінал, першодрук, фотокопія чи пізніші наукові (зокрема і факсимільні) видання, на основі яких публікується пам’ятка, сказано, де зберігається манускрипт. Уміщені в «Хрестоматії» тексти можна буде використовувати на заняттях з історії усіх структурних рівнів української мови та історії її літературного узусу у світських навчальних закладах, а також у духовних семінаріях та академіях, де читаються відповідні курси церковнослов’янської мови східнослов’янської, у тому числі вітчизняної редакції.
«Хрестоматія» стане в пригоді не тільки тим, хто вивчає історію української мови, а й усім, хто цікавиться історією української літератури та культури взагалі.
@@Ch_dArt шановний, я думаю, що гарною ідеєю було б написвти листа автору каналу, щоб він теж із цим ознайомився
Дякую
Мені відомі факти, коли закарпатським діалектом української мови користувалися наші військові на Донбасі по рації і вороги не могли розібрати суть. Можна було передавати важливі дані англійською,німецькою і т. д. , але це все легко перекласти, а от діалект - це локальна річ, з цим важко...От вам сила діалектів!
Декілька років тому була на екскурсії в селі Колочава - там дуже гарний діалект української мови!!!
Судячи із власного оточення, помітив, що носії української мови вже не стидаються нею розмовляти, а навпаки роблять це впевнено. Штучно створене клеймо простакуватості і неосвідченності ми зі своєї мови зтерли і це певна перемога.
Я в такому отченні виріс, де баба з дідом розмовляють українською (місцевою говіркою), а онуки з ними виключно російською, бо якщо почують друзі - засміють. Так от зараз я спостерігаю в сумніваючихся україномовних зі сходу України ту впевненість, котру ще 10 років тому вони не мали. При чому російськомовні вже не здивовано реагують, а стримано і в основному нормально. Хоча окремі акти агресії інколи трапляються.
@@andrejkolotaj6128 У Києві принаймні так було, що українською мовою говорили тільки вдома в родині, особливо якщо вихідці з сіл чи малих містечок. Це потрохи змінюється
Мої діти вчились в Києві в українській школі за часів СРСР, коли українську мову витісняли тотальною русифікацією і вважали її не перспективною і "колхозною". Так було у всіх містах України, окрім Галиччини. Мої діти і внуки розмовляють зі мною рідною мовою, і окрім рідної української, знають і інші мови. Українці мають знати і вивчати українську мову з дитинства, щоб потім не ставати покручами і манкуртами.
Все правильно. Тільки не стидаються, а соромиться.
@@andrejkolotaj6128 це тому, що вони говорили з вами російською .
Приємно бачити колаборацію українських блогерів, крутий і цікавий контент виходить ) так тримати друзі)
Лайк поставив, громадянський обов'язок виконав.
Дуже цікавий і пізнавальний випуск.
Чудова колаборація.
Дякую Історії без міфів і Твоїй підпільній гуманітарці за те що фахово спростовуєте міфи.
О, так! Завжди хотів подивитися мовно-історичну колаборацію!
Діалекти - то прикраса нашої мови, то її безцінні перлини, то є окраса і забарвлення нашої солов‘їної!
Шалено очікую! Дякую за таку цікаву співпрацю!
У німців в кожній землі свій діалект можна почути як в одному селі один діалект а слідучомі селі через 10 кілометрів інший діалект але всі німці вчать хох дойч(літературна мова) в школах. Таке можна почути і в Україні .
А зараз в Україні як? В школі вчать тільки диалекти?
На відміну від України в Німеччині не етнічні німці ВЧАТЬ німецьку мову а таких НЕ ЕТНІЧНИХ німців є 10 мільйонів якщо не більше ! І нікому з цих не етнічних німців в голову не прийшло сказати що їх повинна захистити від німецької мови Туреччина ,Рф ,Тунезія бувша Югославія , Сирія, Італія , Данія , Польща, Чехія та таж Угорщина яка в Україні качає свої права.
@@serges1120 дуже вірно, але німцям просто - навколо них самодостатні країни і цілком цивілізовані .
Так, і це цілком нормально, у Твоєї Підпільної Гуманітарки було відео про це, називається якось типу «суржик, чи літературна норма», про те, чи варто знищувати особливості місцевої мови, які схожі на иншу мову.
@@olgaploskodnjak9441 Ці країни стали цивілізованими в тому числі і завдяки твердій позициї Німеччини.
Вподобайка.Дякую за відео і за вашу працю.Частіше запрошуйте Остап Українця.
Дуже тішить те, наскільки україномовні блогери наразі підтримують одне одного заради спільної мети. Всі ви дуже круті, дякуємо!
Дуже цікаво,чекаю з нетерпінням!!!
А ще кажуть, що Месники: Завершення найкращий кросовер всіх часів.
Ось приклад🤣
Так, колаби Історії без міфів і Підпільної гуманітарки - найкращі!
@@maron5695 точноооо! Навіть і уваги не звернув на це. Його голос вже рідний )))
Дуже цікаво та гарно викладено, дякую.
Чекаємо, впевнена: буде дуже цікаво 💖.
чудова колаборація! так приємно, що український Ют'юб - суцільний організм 🖤❤️
Дякую вам за просвітницьку діяльність! Дуже цікава інформація. Українська мова неймовірна! Бережімо наші діалекти. Слава Україні 💙💛.
Героям Слава!
@@natalka0449 коли українізуєте гордона,арестовича ,чому діти блеють,суспільне блеє..
Балетцни лагідної українізації вперед,закон в зуби і вперед.
Дякую, що прислухались і виклали раніше.
Піду ще пару раз переслухаю. Дуже захоплююче. Як за звичай із Отаповими відео.
В передчутті цікавенного матеріалу. Обов'язково дочекаюся!
Оооо, дочекалися. Дякую за це відео
Чудове, інформаційне відео)Побільше б таких. Дякую!
Дякую, дуже цікаво. Дуже гарно, що українські ютуб-проекти підтримують один одного.
Шануваннячко землякові Остапові! Історія без міфів - дякую, що озвучили питання голосом
Дякую , дуже цікаво було !!!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Діалектів не треба соромитись, ними треба пишатися і їх берегти, бо вони є те, що визначає багатство нашої мови її багатогранність і унікальність.
Але разом з тим, необхідно, щоб кожен громадянин України, незалежно від регіону проживання знав державну українську мову і вільно нею користувався.
Клас, клас, клас! Чекатиму!
Дякую 🙏🙏🙏
Радію коли бачу що Український ютуб активно співпрацює, підтримує блогерів з інших україномовних каналів, рідко де можна зустріти таку єдність
Зараз всі українці мають бути єдині проти спільного ворога.
Дякую за те, що об'єднуєтеся, і за роботу!
Дяка за круте відео! Як ТПГ, так і ІБМ люблю переглядати.
Дякую за Вашу роботу, вона надзвичайно важлива !.
Я дуже тішуся, що українські ютубери об'єднуються! Дякую!!!
Дуже дякую Вам, корисно важливо та дуже потрібно!!!!👍
о, я спочатку побачила що вийшло в відео Остапа і лише коли почала дивитися, зрозуміла, що то не підпільна гуманітарка)
Жиза)
Укр.ютбюб такий тісний і дружний, що я знаю вас з часів сейвґікджоурнал)
Дякую за співпрацю. Приємно, що українськи канали підтримують один одного.
діалекти це найбільш стабільна мова, вони не залежать від писемної мови і жили своїм життям століттями, можливо вони найближчі до прамови
Коментар на підтримку справедливості в Україні.
Як завжди вас дуже цікаво та корісно слухати ! Дякую !
Дякую за вашу просвітницьку діяльність!
Остап Українець завжди розповідає дуже цікаво, інформативно та обгрунтовано 👍
Клас! Обов'язково буду дивитися!👍👍👍
Гарно викладено ! Подяка за працю!
Неймовірно цікавий випуск! Хочеться ще на цю тематику. Для себе дізналася про склади, які ідентифікують суто українськи слова, а ще сподобалося пояснення щодо діалектів, і їх право на повноцінне існування. Дякую за контент, ви круті!
Це прекрасно, як завжди. Впевнена вподобайка
Дякую! Було дуже цікаво, і дивимось обидва канали:)
Крутецький контент створюєте, молодці ))))
Дякую за матеріал, бажаю подальших успіхів!
Дякую за україномовний контент, та цікаві факти!
Дяка за пізнавальне відео!
Коментар на підтримку відео! Коментар на підтримку української мови та українського ютубу!
До речі, озвучка питаннь - це просто щастячко якесь, і голос у тієї людини дуже приємний.
Дякую за відео. Все як завжди - стисло, інформативно та доступно!
Дякую за розяснення!,пізнавально!
Дуже цікаве відео! Дякую ❤️🇺🇦
Є враження, що останнім часом місцева ідентичність, включно з місцевою лексикою, поступово стає предметом гордості і туристичною привабою, так що рухаємося в доброму напрямку
Дякую за відео! Цікаво послухати і приємно знову бачити співпрацю українських ютубі каналів!
З русинською мовою така ж сама історія , як і з словацькою -якщо існує окрема книжна мова, отже, існує окрема нація, яка має право на самовизначення. Вважаю, що ці діалекти слід інтегрувати в український мовний простір, щоб в майбутньому уникнути розколу.
Я не проти використовувати русинські слова . Тай щоб по теліку вливали в мовний простір діалектні слова.багатіше буде
@@ДраюкПетро Спірне твердження.Загроза сеператизму велика.
Ви знаєте так звану русинську? Напевне ні і більшість людей, що її захищають уяви не мають, що то за мова і чому так називається. Тут просто непідфартило, бо по причині назви - русинська, її легко використовувати у політичних цілях, що і робиться.
Дякую за співпрацю!
Давно підписаний і дивлюся обидва канали, тому ваша "гостинність" одне до одного ще більше тішить!
Окрема подяка за озвучення запитань - зазвичай я вас слухаю і вже хотів просити про це :)
Підтримую, що 12 година не надто вдалий вибір для гарного старту поширення відео через акцію на банковій.
Дякую! Випуск супер! 👍
Авто - запозичене. А от автівка - вже українське слово
@@ВалеВале-о8ы Нічого розумнішого не зміг написати?
@@ЄвгенійПанасенко-н2к будь толератнішим, схоже це людина із зайвою хромосомою і те, що він взагалі хоч щось зміг написати - це вже не аби яке досягнення, як для нього.
каво
Крута синергія блогерів-каналів, це збагачує обоюдно! Дяка превелика!
Дякую за український контент.В кожній мові є свої діалекти.
Дякую, Остапе. Як завжди, на висоті.
Дуже змістовно та не менш цікаво 👍
Дякую! Дуже цікаво.Лайк і підтримка українському контенту.
Цікава тема - діалектика. Може це стане темою наступтого випуску?
Можливо, ви мали на увазі діалектологію, яка вивчає діалекти? Просто діалектика - це вже більше до філософії
Дякуємо за вашу роботу, ви робите все для українців !
Дякую, хороше відео! Не таке розлоге як на тпг, але гуд) дуже погано підсвітили Остапа, сильні тіні навколо очей створюють хворобливий вигляд. Особливо це видно на відео з Євгеном Синицею.
І всі йдемо під ап
Дякую за вашу працю)
Дякую! Чудовий гість і чудова тема👍
Каналу та автору дякую. Здоров'я та процвітання Вам!
Чекаю!
Дякую за гостя і за дуже цікавий, лаконічний випуск. Все доступно й вичерпно пояснили.
Я з Поділля(вінничина).Дуже добре пам'ятаю ,як за радянських часів у Вінниці в транспорті(трамваї,тполейбуси)дивилися на україно мовних(селюків).І як змінилася ситуація в 90-х(а тим більше зараз).
На сході України досі часто можна почути, що українською спілкуються тільки селюки. А культурні, "городські" люди спілкуються, мовляв, тільки російською.
@@ГеоргийПавленко-з9д Чи означає це, що в селах на Росії балакають українською ? 😄
@@jaroslawkozak7813 я особисто чув українську мову в селах Білгородської, Курської, Воронезької і Ростовської областей РФ-ії.
@@Ustash88 Не сперечаюся, бо це етнічні українські землі. Я про "ісконную" Росію - Московщина, Тамбовщина, Калуга, Суздальщина...
Це означає що місто, перетворилося на велике село.
Супер-крутий ролік. Я кайфанула. Дякую дуже. Обов'язково додам в сторіз в інсту. Дуже цікаво 👍👍👍гречно дякую авторам та Остапові Українцю🙏
Нарешті здоровий коментар про мовні питання в Україні
Дякуємо! Було дуже цікаво Вас слухати!
Вподобайка за відео.Дякую за Вашу працю!!!👍👍👍👍👍
Коли слухаєш розумних людей, то й сам стаєш розумнішим! Дякую!))
Дякую. Дуже цікаво!
дякую за відео, розставили всі крапки над і))
під час перегляду, коли виникали якісь запитання, ведучий, ніби прочитавши мої думки, одразу ж відповідав на них😄
Став вподобайку, якщо не соромишся свого діалекту!
Буду ставила лайк
Лиш не путайте діалект з русизмами .... Привіт із Закарпаття 😉✌️
@@НаталіяТимчик-э1н головне розрізняти русизми (залишки старої руської мови) і росіянізми.
Дякую. Гарне відео.
Чудова колаборація! Дивлюся і поважаю обидва канали
Дякую! Надзвичайно цікаво, толково та інформативно.
Дякую шановним панам)
Дякую за якісну інформацію!
Вдало ви так заскочили і цікаво розповіли про нашу мову у віках давнини.
Дивлюсь і ТПГ і ІБМ не пропускаючи жодного видива.
Дякую! Усе чітко і зрозуміло!
Остапу большое спасибо за лекцию. Люблю оба канала,смотрю с удовольствием.