Mikrotik PPTP és L2TP+IPsec VPN 2018 01 04

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 ноя 2024

Комментарии • 9

  • @zsoltmengyan
    @zsoltmengyan 2 года назад +1

    Köszi a videót! Csodálkozom, hogy neked így működik. Nem hitetlen gyaúr vagyok, csak már +szívtam valamit, és ez nálad szemlátomást működik. Mondjuk ez még régen volt, ~2010 környékén, az eszköz egy RB750G volt. Elkövettem egy olyan hibát, hogy ugyanabból a hálózatból osztottam ki a felhasználóknak az ip címeket, mint amin a lan gépei is voltak. Vagyis a te esetedben a "home_office" pool-ról van szó. Felcsatlakoztam, és ennyi, semmit nem tudtam elérni, a netet sem, kivéve, hogy a winbox-al el tudtam érni a routert. Egyik ügyfelünk rendszergazdája nagyon penge mikrotikből, ő segített. Annyit csinált, hogy létrehozott egy új pool-t, a default 192.168.88.0/24 helyett ..89.0/24 hálózattal, és egyből működött. Azt mondta, az volt a baj, hogy nem lehet ugyanarra a hálózati címre routolni. Mi lehetett a hiba? Egy régi, azóta javított hiba? Default configot használtam, és belefutottam egy olyan hibába, ami miatt érdemes a def.conf. legyakásával kezdeni? Vagy az ARP proxy? Esetleg akkor még nem is volt ez az opció? Nem sokkal később összefutottam a szabilinux.hu-s Szabival (egy városban lakunk, és ugyanabba a számtech boltba járunk :-) ), és szóba került a problémám, azt mondta, meg lehet oldani máshogy is, de ez, amit a srác nálam csinált sokkal egyszerűbb. Tulajdonképpen akitől vettem a routert annak idején, neki a Szabi konfigurálta fel, de hozzám már default konfiggal került. Húúú, nagyon bonyolultan fogalmaztam?

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  2 года назад +1

      A defult konfigot alapból törölni szoktam és rögtön üres eszközön kezdek el dolgozni. Valamikor réges régen nekem is külön tartomány volt, de kit tudja már mikor és miért. Sok éve már működik így is, hogy ugyan oda esik be, mint a helyi kliensek.

  • @matraibuckalako
    @matraibuckalako 5 месяцев назад

    Szórakozgatok én is egy hAP AC3-al, amin egy 6.47.9 jelenleg, sikerült is csatlakozni a hálózathoz VPN-el, de a távoli asztalokat csak ip cím alapján érem el, tehát számítógépnévvel nem, aztán egyik kolléga fel is homályosított, hogy miért. Bár én azt gondoltam, hogy ezt kifelé is tudja produkálni, de lehet mi nem értünk ehhez még elégé.

  • @zsezo
    @zsezo Год назад

    Remek. Windows 10, egy hálózatból csatlakoznék két gépről ugyan arra a mikrotik routerre. de csak az egyik működik. mindig csak az egyik. nincs valami ötleted?

  • @nszenteczki
    @nszenteczki Год назад

    Köszi a vidit, segített az IPsec beállításában..

  • @Pufi69
    @Pufi69 Год назад

    Sziasztok! Nagyon klasszak a videóid, nem régóta követlek. Elméletileg működhet egyszerre a kettő beállítás stabilan? Pptp vpn + L2tp vpn? Az l2tp a pptp vpn biztonsági profil beállítását használná. Kérlek segítsegek, élő rendszert nem szeretnék szétcseszni :) Előre is köszönöm.

  • @DanielIvanovDecsev
    @DanielIvanovDecsev 5 месяцев назад

    .. múltkor megkértek a kollégák hogy a lokálisan futtatot tesztszerverünket szeretnék elérni a külsős ip-vel vagy domainel (????).... ok csináltam nekik egy hairpin natot a dev gépre... 2 napra rá elkezdtek sírni hogy nem megy a vpn, ma nekiáltam átnézni hogy mi lehet a probléma hát a local loopback nat volt a hibás ........kikapcsoltam .. most meg azért sírnak hogy nem tudják elérni külsö domainről a local szervert ......semmi sem jó nekik és mindent is akarnak ....

    • @kernel_panik
      @kernel_panik  4 месяца назад +1

      ...ilyenek ezek... .... minden IS kell nekik.