Первинні документи ФОП: зберігати чи ні? (№4, 07.09.20)| Первичные документы ФЛП: сохранять или нет?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 июн 2024
  • «Первинні документи ФОП: зберігати чи ні?»
    Ольга Гонзайк в черговому випуску «Про ФОП & для ФОП» від 7eminar.com
    🎯 Зустрічайте нову рубрику на нашому RUclips-каналі - «Про ФОП & для ФОП». Все, що треба для підприємницької діяльності без помилок і штрафів, зібрано саме тут.
    Важливо ❗
    1. Для обчислення податкових зобов’язань необхідно вести облік доходів та витрат на підставі первинних документів.
    2. Первинна документація необхідна ФОПу для підтвердження обраних кодів КВЕД.
    3. Втрачені документи необхідно відновлювати, щоб підтвердити показники податкової звітності.
    4. За відсутності документів щодо товарів, придбаних у фізособи, ФОП може бути оштрафований як податковий агент, що не утримав ПДФО і ВЗ з доходів фізособи.
    🕐Таймінг випуску:
    00:00 - 00:16 Про що дізнаєтесь з випуску
    00:16 - 01:46 Як ФОПи зберігають первинні документи
    01:46 - 02:59 Які вимоги в ПКУ для ФОП щодо збереження документів
    02:59 - 03:54 Які строки зберігання документів ФОП
    03:54 - 04:59 Які наслідки у разі незбереження документів
    04:59 - 05:12 Ще більше корисної інформації для ФОПів - на БЕЗКОШТОВНІЙ online-конференції 9 вересня ⏩ bit.ly/2EXupha
    05:12 - 05:34 Який штраф встановлено за відсутність документів
    05:34 - 06:15 Як довести, що товар не отримано безоплатно
    06:15 - 06:58 Які є ПДФО-ризики бездокументарних товарів
    06:58 - 07:17 7eminar.com у соцмережах - приєднуйтесь і ви ( / 7eminar , / 7eminar та RUclips bit.ly/youtube7eminar)
    07:17 - 07:35 Реєструйтеся на безкоштовну online-конференцію «ФОПи по-новому: РРО/ПРРО, облік, кадри... і тисячі штрафів» (9 вересня) за посиланням ⏩ bit.ly/2EXupha
    Про «7 хвилин»: 👉 короткі ексклюзивні бухгалтерські відеоновини від команди bit.ly/3hZQOZ7 Дивіться, коментуйте, ставте Подобається/Нравится/Like 👍 нашій сторінці / 7eminar , підписуйтесь на розсилку goo.gl/cHchwY та на наш канал bit.ly/youtube7eminar
    ___________________
    «Первичные документы ФЛП: сохранять или нет?»
    Важно ❗
    1. Для расчета налоговых обязательств необходимо вести учет доходов и расходов на основании первичных документов.
    2. Первичная документация необходима ФЛП для подтверждения избранных кодов КВЭД.
    3. Утерянные документы необходимо восстанавливать, чтобы подтвердить показатели налоговой отчетности.
    4. При отсутствии документов по товарам, приобретенным у физлица, ФЛП может быть оштрафован, как налоговый агент, не удержавший НДФЛ и ВС с доходов физлица.
    Про «7 минут»: 👉 короткие эксклюзивные бухгалтерские новости от команды bit.ly/3hZQOZ7 Смотрите, комментируйте, ставьте Нравится/Like 👍 нашей странице / 7eminar , подписывайтесь на рассылку goo.gl/cHchwY и на наш канал bit.ly/youtube7eminar

Комментарии • 26

  • @user-ib4mg9vo1y
    @user-ib4mg9vo1y 3 года назад +1

    Потрібно просто зберігати первинні документи на покупку товарів чи потрібно вести їх облік (прихід/розхід) в 1С чи іншій бухгалтерській програмі? Податкова перевіряє програмну версію обліку чи фізичні чеки/видаткові?
    В якому вигляді потрібно зберінати первинні документи, я маю на увазі чи потрібно їх підшивати в папку?

    • @7eminar
      @7eminar  3 года назад +2

      Не важливо як зберігати. Важливо, щоб у платника податків була можливість надати документи при перевірці податковому інспектору. У п.85.2 ПКУ вказано, що платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки. Якщо док-ти в ел.формі, то їх доведеться роздрукувати, якщо вони будуть потрібні інспектору.

  • @Ihor_Zhenchuk
    @Ihor_Zhenchuk 3 года назад +4

    Які первинні документи? Звідки і хто вам їх дасть , скажімо, на гуртовому ринку ???
    Попробуйте отримати первинні документи на кавуни, або помідори у продавця з фури.

    • @auditor_ua
      @auditor_ua 3 года назад

      Відповідно до пп. 165.1.24 ПКУ не оподатковуються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
      - садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
      - особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.
      При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки за формою № 3ДФ (Довідка). Порядок видачі Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ затверджено наказом від 17.01.2014 року № 32.
      Довідка безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої Довідки (п. 2 Порядку №32). Реквізити, які повинні міститися у Довідці, наведено у п. 3 Порядку №32 і серед них, зокрема, - вид цільового призначення земельної ділянки та розмір земельної ділянки у гектарах.
      Довідка видається строком на п'ять років. Оригінал Довідки повинен зберігатись у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення такої Довідки.
      Отже, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству, яке є податковим агентом, копію чинної та належно складеної Довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України, то підприємство-покупець не утримує податок з доходів, що виплачується за сільськогосподарську продукцію.
      Однак, слід нагадати, якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України.
      Покупці сільськогосподарської продукції зобов'язані оформлювати такі первинні документи, як закупівельний акт і закупівельна відомість.

    • @Ihor_Zhenchuk
      @Ihor_Zhenchuk 3 года назад +4

      @@auditor_ua , о, Господи! ))
      Відкрийте маленьку крамничку у селі, поторгуйте хоча б з пару років, може тоді зрозумієте, як воно "працює" і як вся ця кухня виглядає у реалі.

    • @auditor_ua
      @auditor_ua 3 года назад

      @@Ihor_Zhenchuk я Вас розумію))

    • @Ihor_Zhenchuk
      @Ihor_Zhenchuk 3 года назад

      @@auditor_ua , дякую )))

    • @user-jk2lu1jl4h
      @user-jk2lu1jl4h 3 года назад

      💯

  • @user-rj2ts1fk5j
    @user-rj2ts1fk5j 3 года назад

    Здравствуйте!
    1:55 по тексту написано что нужно хранить первичную документацию, которая связана с начислением и уплатой налогов но у 1,2 и 3 групп не НДС это максимум банковские выписки у 3 группы...можно прокомментировать ...может я недопонимаю текст нашего НК...

    • @7eminar
      @7eminar  3 года назад

      Проблема у тому, що при перевірці інспектор може поцікавитися документами на придбання товару, щоб зняти питання щодо отримання ФОПом безоплатних товарів (ставка ЄП - 15%) та щодо відсутності підстав для утримання ПДФО з суми виручки, виплаченої фізособі при придбанні товару. За відсутності витратних документів - ППР зі штрафами.
      Можна оскаржувати таке рішення, але це час і витрати.

  • @rich_bear
    @rich_bear 3 года назад +1

    А it отрасли это касается? Допустим я получаю доход от заказчика из-за рубежа. Я отправляю ему инвойс, он мне отправляет перевод на мой предпринимательский счёт. Какие документы мне нужно хранить?

    • @auditor_ua
      @auditor_ua 3 года назад +2

      Евгений Самойлов инвойс и контракт

    • @rich_bear
      @rich_bear 3 года назад +2

      @@auditor_ua спасибо

    • @auditor_ua
      @auditor_ua 3 года назад +1

      Евгений Самойлов пожалуйста!)

    • @illustrationipad6786
      @illustrationipad6786 3 года назад +1

      Olha Honzajk а якщо біржа фріланса і там немає контракту як в такому випадку договір оферти чи як. І в декларації яку фірму вказати. Взагалі як оподаткувати правильно дохід з біржі фрілансу можливо у вас уже є відео. Думаю багатьох цікавить таке питання. Щиро дякую.

  • @user-xm2hl4fl1o
    @user-xm2hl4fl1o 3 года назад +3

    Нормальные документы дают только при оплате безналом

    • @auditor_ua
      @auditor_ua 3 года назад

      Так, але навіть ФОПи які звільнені від встановлення РРО ,зобов’язані надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.

  • @user-cl8yo1ww2o
    @user-cl8yo1ww2o 3 года назад

    Если по времени не попадаю прослушать информацию, где можно прослушать повтор

    • @7eminar
      @7eminar  3 года назад +1

      Если речь о ФОП-конференции 9 сентября 7eminar.ua/09092020 , то она будет идти два раза: с 11-00 и с 19-00. Вы можете выбрать удобное время просмотра.

  • @salmon1610
    @salmon1610 3 года назад

    На какой товар нужны документы, если товар продан и склад пустой?

    • @auditor_ua
      @auditor_ua 3 года назад +1

      Якщо Ви здійснюєте розрахункові операції, згідно Закону про РРО,обов'язку мати документи про походження товару, що вже було продано (тобто який вже не зберігається у місці продажу) не встановлено. Утім, від ведення обліку результатів підприємницької діяльності ФОПів не звільнено. Частина 6 ст. 128 ГКУ зобов'язує підприємця вести облік результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства. Хоча вести бухгалтерський облік ФОП не зобов'язаний, проте повинен вести податковий облік власної діяльності за вимогами, встановленими ПКУ. Таку вимогу містить п. 44.1 ПКУ: платники податків з метою оподаткування зобов'язані вести облік доходів, витрат, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів. А п. 44.3 ПКУ приписує зберігати такі первинні документи протягом 1095 днів.

    • @illustrationipad6786
      @illustrationipad6786 3 года назад

      Olha Honzajk а якщо не було перевірки за 3 роки документи зберігати чи вже можна викидати.. щиро дякую за ваш канал

  • @user-td4sz6pf2q
    @user-td4sz6pf2q 3 года назад

    Ош

  • @yanotuzvar759
    @yanotuzvar759 3 года назад

    а інспектор не ох..... за товар