українські землі в складі росії і білорусі | комік+історик

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 май 2024
  • online-школа англійської iKnow: bit.ly/3TSPsVI (знижка 10% за промокодом HISTORY10)
    за надану локацію дякуємо Подкастерній:
    / podcasterna.kyiv
    український арт Vidro:
    bit.ly/Vidro_ua
    підтримати нас на патреоні:
    / komikistoryk
    підтримати через monobank'у:
    send.monobank.ua/jar/AJ7nnVZaVN
    оформити спонсорство на ютубі:
    / @komikistoryk
    підтримати нас кавовим донатом:
    www.buymeacoffee.com/komikist...
    якщо бажаєте підтримати криптою, валютним переводом, запропонувати інтеграцію або ще щось, пишіть на пошту:
    felixredka@ukr.net
    аудіоверсія на різних платформах:
    anchor.fm/komikistoryk
    інста Фелікса:
    / felix.redka
    інста Євгена:
    / sumygard
    телеграм-канал Євгена про історію:
    t.me/sumygard
    тікток проєкту:
    / komik_istoryk
    комік Фелікс Редька + історичний мотиватор Євген Мурза легко та невимушено спілкуються про минуле в авторському подкасті "комік+історик".
    в цьому випуску обговорюємо історію українських земель в складі росії і білорусі - які саме території і чому там опинились, чим відрізняється менталітет і чи потрібно їх повертати.
    зручні таймкоди:
    00:00 інтро
    01:10 указ Президента
    09:35 цікавий факт
    10:46 Східна Слобожанщина: Білгород, Суджа, Грайворон
    15:20 Подоння: Острогозьк
    19:47 як ми втрачали землі?
    22:32 Стародубщина
    30:03 Приазовʼя: Таганрог, Єйськ
    33:35 як ділили кордони?
    35:52 менталітет
    42:42 Берестейщина: Берестя, Пінськ, Мозир, Турів
    #українськіземліврф #подкаст #історіяукраїни

Комментарии • 278

  • @komikistoryk
    @komikistoryk  Месяц назад +11

    online-школа англійської iKnow: bit.ly/3TSPsVI (знижка 10% за промокодом HISTORY10)
    підтримати проєкт: mssg.me/kplusi
    серед грошодавців в нашому телеграм-чаті розіграємо карту з цього епізоду - доєднуйся до їх числа за посиланням вище!

    • @Denys.Pantielieiev
      @Denys.Pantielieiev Месяц назад +1

      Вітаю, я вже певний час підтримую ваш проект через патреон, але в чат мене не додавали, підкажіть, що для цього треба?

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +1

      @@Denys.Pantielieiev перевірте останні два дописи на патреоні, будь ласка - в них (або в коментарях) залишали посилання. якщо не вийде доєднатись - напишіть в приватні повідомлення на патреоні

    • @kanclerz9045
      @kanclerz9045 28 дней назад

      Ukraina was empire ...that no one in Europe had heard of....

    • @user-yo3cq6kp9e
      @user-yo3cq6kp9e 13 дней назад

      Т

  • @Filurent
    @Filurent Месяц назад +139

    Живу в Краснодарі, на Кубані, і добре розумію українську мову. Дуже подобається ваш канал, дякую за вашу просвітницьку діяльність. Перемогу Україні та незалежність Кубань-Черкесії!

    • @Rentedalien28
      @Rentedalien28 Месяц назад +30

      Кожного разу, коли чую чи зустрічаю мешканців Кубані, які пам'ятають про власне українське коріння аж серце тішиться. Ніколи не дозвольте москальскій пропаганді знищити вашу пам'ять. Є одне запитання до вас, за вашими власними спостереженнями, як багато етнічних українців наразі досі є на Кубані та зокрема в Краснодарі?

    • @Filurent
      @Filurent Месяц назад

      @@Rentedalien28 Я студент, і фактично в Краснодарі знаю окрім мене лише одного українця +- мого віку та ще 2 людей з тюкучою ідентичністю на яких працює московська пропаганда. У станицях, особливо в деякому відділенні від міст досі є кілька тисяч людей, які говорять сиржиком, або навіть чистою літературною мовою. У нас є чати на дві-три сотні людей у телеграмі, але оскільки по суті говорити з кимось про своє походження буває небезпечно, дуже складно шукати прихильників, і особливо у великих містах. Хоча в нас є по сіті таке місце сили, і це пам'ятник Тарасу Григоровичу Шувченку, але навіть у нього умовно зібратися і почитати його вірші врятували вийде. Ну і ми з мом другом з початку повномасштабного вторгнення сильно радикалізувався, тепер вважаємо Степана Бандеру героєм, стали ще більше цікавитись історією КНР. Навіть існує такий рух як "Малиновий Клин", який виступає за незалежність Кубань-Черкесії. А зараз у нас головне завдання - збережеться і дочекатися того моменту, коли імперія почне руйнуватися, хоча якщо не буде серйозної підтримки від України та Грузії, шансів у нас не так багато.

    • @linashenkova2799
      @linashenkova2799 Месяц назад +13

      пам'ять про вас живе, ми знаємо куди сягає коріння ❤

    • @Filurent
      @Filurent Месяц назад +1

      @@Rentedalien28 Я студент, і у своєму оточенні фактично знаю лише одного українця +- мого віку, та ще 2 людей з тякучою ідентичністю, на яких діє московська пропоганда. У станицях у віддаленні міст досі є тисячі людей, які говорять сурчиком або навіть літературною мовою. У нас є чати в телеграм на дві-три сотні людей, проукаїнських поглядів і прихильників незалежності Кубані. Через те, що говорити про своє походження не є безпечним, досить складно шукати прихильників. Ми навіть не можемо зібратися біля пам'ятника Тарасу Шевченку, щоб почитати його вірші. Також з початку повномасштабного вторгнення ми з другом сильно радикалізувалися у поглядах, стали вважати Степана Бандеру героєм. Головне зараз завдання для нас збережеться, до того часу, коли імперія почне руйнуватися, хоча без допомоги України та Грузії у нас не дуже багато шансів на незалежність.

    • @Filurent
      @Filurent Месяц назад

      @@Rentedalien28 Я студент, і у своєму оточенні фактично знаю лише одного українця +- мого віку, та ще 2 людей з тякучою ідентичністю, на яких діє московська пропоганда. У станицях у віддаленні міст досі є тисячі людей, які говорять сурчиком або навіть літературною мовою. У нас є чати в телеграм на дві-три сотні людей, проукаїнських поглядів і прихильників незалежності Кубані. Через те, що говорити про своє походження не є безпечним, досить складно шукати прихильників. Ми навіть не можемо зібратися біля пам'ятника Тарасу Шевченку, щоб почитати його вірші. Також з початку повномасштабного вторгнення ми з другом сильно радикалізувалися у поглядах, стали вважати Степана Б. героєм. Головне зараз завдання для нас збережеться, до того часу, коли імперія почне руйнуватися, хоча без допомоги України та Грузії у нас не дуже багато шансів на незалежність.

  • @lelelechko
    @lelelechko Месяц назад +89

    Привіт зі Ставропілля! Про нас ніхто не згадуйе, а дарма. Під час перепису населення 1897 року 36% жителів Ставропілля визнали "малоросійський язик" рідною мовою. В крайі чимало украйінських топонімів, наприклад (далі російською) Риздвяный, Журавское, Гаевская, Чепурка, Херсонский, Харьковский, Стародубское, Полтавское. Коли йідеш нашим крайем, то часто можно здибать білі украйінські хати з синіми рамами, розташовані торцем в бік вулиці. Уродженець станиці Боргустанская Данило Вітренко брав участь в національних змаганнях УНР. Останній правитель СРСР Михайло Горбачов народився на Ставропіллі, його мати Марія Гопкало була украйінкою зі Ставропілля, отже саме ставропільський украйінець загатив крайній гвіздочок в труну химернойі комуністичнойі машини. Щодо сучасного становища украйінського національного життя, то справи кепські: етнічні украйінці нажаль зросійщені. Можно лише почути украйінський акцент, іноді в речі трапляються украйінські слова. Тобто наприклад якщо на базарі ви спитайете в каку ціну бурячок, цібуля, сінінькійі, або комусь в якості подяки запропонуйете МАГОРИЧ, то вас скоріш за все зрозуміють. Люди похилого віку деінде навіть ще балакають украйіньскою (можете написать в ютубі ст Бекешевская, возмущение пайщиков, таймінг 11:50, і послухать як там балакають люди). Моя прабабуся ще розмовляла украйінською, а покоління бабулі вже зросійщили. В школі коли я гекав і шокав, вчителька російськойі мови «доброзичливо» радила мені позбавитися ційейі риси через те що, коли я пойіду навчатися в універсітет в большой город з мене там глузуватимуть

    • @virshar_ua
      @virshar_ua Месяц назад +10

      Цікаве зауваження. Дякую.

    • @NotRealChandlerBing
      @NotRealChandlerBing Месяц назад

      Прииикол

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +12

      дякуємо за цікаву інформацію!

    • @lelelechko
      @lelelechko Месяц назад +6

      @@komikistoryk дякую вам, що створюйете чудовий украйінський контент в ютубі, це допомогайе не забувать про свойе коріння

    • @Guitarman973
      @Guitarman973 Месяц назад +2

      Піднімайте повстання, через вас з єднаємось із вільним Кавказом

  • @alexandratiktiner3526
    @alexandratiktiner3526 Месяц назад +15

    Я народилась і прожила 21 рік у Воронежі, бачила це на власне очі - люди з сіл говорять українською, в мене була подруга, яка їздила по селам і збирала пісні, але коли я говорила їй, що це ж український фолклор вона казала мені не говорити дурниць, це ж воронезький діалект російської мови.
    Це було багато років тому, зараз їх там, мабуть, взагалі поплавило.

  • @loraforina
    @loraforina Месяц назад +28

    Моя мати росіянка з Білгородщини, їй вже за вісімдесят, вона з двадцяти років проживає в Україні, говорить українською, її дім тут. Отже за її дитинства та молодості, тобто 40-х - 60-х роках на її батьківщині були поряд російські та українські села, так само й на Харківщині. В той час українці знали, що вони українці, підтримували традиції, спілкувались українською. Зараз мені здається вони асимілювались через агресивну проросійську політику, бути національною меншиною там дуже некомфортно.

  • @user-om6eb9zs8k
    @user-om6eb9zs8k Месяц назад +19

    Нажаль, як би це не було важко визнавати, але більша частина цих етнічно-українських земель сьогодні асимільовані.
    Московські воші змінювали приізвища, навчали дітей "вєликарасійкоґо язика" та викорінювали все українське. Сьогодні тільки старе населення що пам'ятають ще своїх дідів, знають Україну та її історію.
    Для більшого розуміння, можна ще подивитися документ-фільм "Кубанські козаки". Дякую вам велике за контент, ви найкращий історичний підкаст який тільки є на Ютубі

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +4

      нажаль це так, але зберігти пам'ять треба спробувати)

  • @virshar_ua
    @virshar_ua Месяц назад +32

    Хай квітне український Ютюб!
    Хлопці ви молодці! Так тримати!!!

  • @brunoandreasso
    @brunoandreasso Месяц назад +20

    Дзякую! Цікавая размова атрымалася. Мне як беларусу (Літвіну, алегэта асобная тэма) з украінскімі каранямі было прыемна вас слухаць

    • @brunoandreasso
      @brunoandreasso Месяц назад +2

      @@Sycz-yc4kr родам з Менска, але цяпер жыву ў Польшчы

    • @brunoandreasso
      @brunoandreasso Месяц назад +2

      @@Sycz-yc4kr цудоўнае места, самая смачная піцца ў піцэрыі што поруч з портам, цікавыя людзі, мая былая дзяўчына адтуль. Але там шмат расейцаў - былых вайскоўцаў, яшчэ з часоў савецкай акупацыі, як і ў Горадні, дарэчы

  • @greenmitch8874
    @greenmitch8874 Месяц назад +31

    Дзякую за годны кантэнт, хлопцы! аб'ектыўна прадклэслілі, што зараз беларуская мова у Беларусі выкарыстоўваецца толькі фармальна + афіцыйная мова дужа зрусіфікавана.

    • @user-ic2nl4ys3d
      @user-ic2nl4ys3d Месяц назад

      А книги з білоруською мовою у вас є ? Або кацапська повністю заполонила Білорусь ?

    • @linashenkova2799
      @linashenkova2799 Месяц назад +4

      Ми добре розуміємо вашу мову, перекладач не потрібен❤❤❤

    • @Name-og4th
      @Name-og4th Месяц назад +1

      @@user-ic2nl4ys3d Цягам апошніх 3 гадоў пазакрывылі беларускія друкарні. Мо цяпер ня будзе кніг беларускай акрамя "Падручніка беларускай мовы".

  • @laravoronenko1111
    @laravoronenko1111 Месяц назад +14

    Меноніти - це не німці!!! Це голандці! Я вже вдруге вам пишу, хлопці)) Колонії менонітів та німців - це все різні поселення! А взагалі, я дуже вдячна вам за цікаву інформацію з історії України!🙏😘

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +2

      а ми ж не ототожнюємо, здається. перелічюємо: німці, меноніти…

    • @laravoronenko1111
      @laravoronenko1111 Месяц назад +4

      @@komikistoryk, ну добре, хай буде так))) Просто знаю, що менонітів практично всі відносять до німців)
      І, до речі, меноніти - дуже цікаве явище, що найменш, у Запоріжжі! Великі підприємства заснували у місті. Тому, як будете їх знов згадувати, поцікавтеся)😉
      Дякую вашому каналу за просвіту!

  • @kudinova92
    @kudinova92 Месяц назад +19

    Чудовий випуск! Сама з Бердянську і хотіла би почути про історію Приазов'я! Дякую за Вашу працю🎉

  • @virshar_ua
    @virshar_ua Месяц назад +16

    Дякую за цікавий погляд на історію етнічних українських земель.
    За Слобожанщину окрема дяка.
    Перемога за Україною!!!

  • @oleksandrkorsakov4150
    @oleksandrkorsakov4150 Месяц назад +10

    Подяка шановним Авторам за відродження української історії, без якої не буде української держави з її атрибутами стягом, гербом , гімном,мовою!!!! Слава Русі-Україні і ЗСУ!!!!!!!!❤❤❤

  • @Guitarman973
    @Guitarman973 Месяц назад +8

    Решта Брянщини до речі білоруська

  • @zywiebelarus
    @zywiebelarus Месяц назад +25

    Я беларус з украінскімі каранямі. Даначу кожны месяц і ўвогуле стараюся дапамагаць чым магу. З усей павагай і любоўю да Ўкраіны, але чым адрозніваецца "Бярэсьце гэта Украіна" ці "украіньскае мястэчка Бярэсьце" ад "Крым Наш"? Калі ласка, хлопцы, не трэба ісьці ў тую старонку. Кантэнт цікавы але на жаль часам выкарыстоўваецца для не дужа карысных ідэй. Дастаткова ўжо імперыалістаў-гісторыкаў якім не дае спакою карцінка на мапе. Слава Украіне і Жыве Беларусь !

    • @sashapositive5150
      @sashapositive5150 Месяц назад +2

      Це відрізняється тим , що - «Крим наш!» росія використовує з точки зору пропаганди і ноткою імперіалізму. А ми ж в свою чергу розуміємо і не претендуємо на території, Українца не збирається йти на Кубань чи Стародубщину і відвойовувати ці території, але історію потрібно знати і розуміти. Відео про те , ще український етнос живе на території росії і Ми маємо це знати.

    • @user-vc3bf2cj4n
      @user-vc3bf2cj4n Месяц назад +2

      Спокійніше брате, на Берестя вже ніхто не претендує, якщо там живуть люди які вже не пам'ятають якого роду-племені то це їх справа, хоча якщо подивитись переписи населення ще якихось сто років тому , ти побачиш, що більшість населення не тільки самого Берестя, а й краю... були люди які ідентифікували себе як українці, себто й територія ця це етничні землі розселення українців подобається це тобі альбо ні)

    • @zywiebelarus
      @zywiebelarus Месяц назад +5

      @@user-vc3bf2cj4n Пытаньне ў тым як можна сфармуляваць. Можна сказаць "Вільня гэта Беларусь" або "беларускае мястэчка Вільня" і абразіць літоўцаў. Навошта? Ёсьць нармалёвыя спосабы камунікацыі нават калі размова ідзе пра гісторыю, з павагай адзін да аднаго.

    • @Rentedalien28
      @Rentedalien28 Месяц назад +4

      Друже, не хвилюйся, ти не так зрозумів. Українцям не потрібен Брест)) Брест - це Білорусь, ми поважаєм вашу територіальну цілісність, у відео йшла мова виключно про те, що частково український народ був також розселений на тих теренах. Так само, наприклад, багато етнічних білорусів мешкають наразі на землях Волинської області України. Це звичайний історичний хвакт)

    • @user-vc3bf2cj4n
      @user-vc3bf2cj4n Месяц назад +2

      @@zywiebelarus згоден

  • @oyvse8845
    @oyvse8845 Месяц назад +4

    Ідея: Житомирщина😅
    Я на просторах ютубу не можу знайти якийсь цікавий історичний контент про рідний край. Інколи мені здається, що Житомиру реально не існує😂, а там цікаві історичні міста та села (Бердичів, Турчинівка, замок Радомисль і т.д.)
    І дякую за ваш контент❤❤❤

  • @user-pq7jb8xh4f
    @user-pq7jb8xh4f Месяц назад +10

    Ваші подкасти - одне із найкращих джерел історії України для мене. Дуже дякую за контент!!

  • @user-cl5zy7ek9y
    @user-cl5zy7ek9y Месяц назад +5

    Доброго здоров'я, дякую Вам за Вашу громадську позицію.
    Слава всім хто дарує нам мирне небо!!!

  • @user-bk3qg4rq6f
    @user-bk3qg4rq6f Месяц назад +8

    Верхня Сироватка... мій дід казав мені "не пащікуй" коли я умнічав. На щіпці казав обценьки, на скло шибка, на пристройку до сарая казав клуня, на велосипед - воломашина...а, ще гарми́дер...ну, і слово "піптик" я, зрозуміло, знаю.😊😊😊😊

    • @ihorbobeshko5367
      @ihorbobeshko5367 Месяц назад +1

      Львівщина, Поториця. Тато звідси, завжди казав обценьки. Мама з Кіровоградщини, Веселівка. Каже "не пащекуй"

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад

      Верхня Сироватка ❤

  • @allatoll
    @allatoll Месяц назад +4

    Дякую за надзвичайно потрібну та корисну розмову. До списку уродженців Східної Слобожанщини (нинішня Воронезька область) , звичайно, потрібно додати і Євгена Плужника, нашого великого поета. У мене в під"їзді в Рівному тривалий час жила жінка(померла приблизно 20 років тому), приблизно 1923 року народження, уродженка Воронезької області, яка розмовляла дуже доброю і, відчувалось, природною українською мовою та говорила, що вона ходила там ще в українську школу. Що ж до Берестейщини, то ця тема мені болить. Мій батько родом з міста Дубровиця, що неподалік від нинішньої Білорусі і безліччю зв"язків з цим регіоном пов"язаного. Тітка розповідала, що в 60-х роках , коли їздила по півдню Брестської області, то там розмовляли українською мовою, тією ж говіркою, що і в Дубровиці. До слова, за совітів у тій же Дубровиці, та й не тільки там, чомусь(???) українське телебачення не мало сигналу, зате дуже добре показувало Білоруське телебачення, де, щоправда, білоруського, крім мови дикторів новин, нічого й не було.
    А як говорять літні люди на Берестейщиніі можна дізнатись хоча б тут:
    ruclips.net/video/bPCnZGM7EKg/видео.html&pp=ygUu0LPQvtCy0L7RgNGLINCx0YDQtdGB0YLRgdC60L7QuSDQvtCx0LvQsNGB0YLQuA%3D%3D-білоруський Ютуб-канал і за посиланням "Голоси Берестейщини"..
    Про українство на Берестейщині можна прочитати в книзі уродженця цієї землі, дисидента й свідомого українця Володимира Леонюка "Словник Берестейщини".chtyvo.org.ua/authors/Leoniuk_Volodymyr/Slovnyk_Beresteischyny_Tom_1.doc.

  • @jhongolt5110
    @jhongolt5110 Месяц назад +7

    Шмат памылковых тэзаў прагучала адносна Беларусі,у жо не лічачы агульнага пасыла пра тое, што праз падобнасць мовы - гэта украінскія тэрыторыі, хоць да таго вы цалкам слушна кажаце пра падобнасць мовы і гістарычных лёсаў, а потым оп - і гэта ўжо украінскія тэрыторыі, бо мова ж падобная. БНР цалкам прэтэндавала на тэрыторыю Берасцейшчыны пад час перамоў з УНР у Кіеве аб межах і там увогуле дужа цікавыя перамовы былі і абгрунтаванні). Зноў жа пра факты, што нейкія грамадзяне прасіліся ў склад УНР таксама нідзе не сустракаў, калі скажаце дзе пачытаць буду ўдзячны) На конт Старадуба, Чарнігаўшчыны можна таксама такі ж ролік запісаць дзе гэтыя землі назваць беларускімі, бо шмат чаго звязана з Беларуссю). І вельмі паказальна што на Люблінскай уніі шляхта Мазырскага павета не пажадала далучыцца да Кароны Польскай, як тое зрабіла шляхты астатніх цяпер украінскіх паветаў. Вось і распавядайце потым пра украінскі горад Мазыр))))

  • @olegmakey
    @olegmakey Месяц назад +4

    Дякую за якісний україномовний контент, намагаюся завжди коментувати, підтримувати і поширювати

  • @user-xs7lt1vp5g
    @user-xs7lt1vp5g Месяц назад +9

    Супер, ви кожен тиждень робите випуск

  • @Selaanin
    @Selaanin Месяц назад +4

    Можете будь ласка зробити відео про місто Глухів , там так багато всього було що це мінімум на 30 хвилин 😊

  • @olgakasjanova8581
    @olgakasjanova8581 Месяц назад +2

    Дякую, Вам, шановне панство, за вашу працю. Як почула - Грайворон, відразу в голові українське -грая, зграя воронів :)

  • @NataliaOrynczak
    @NataliaOrynczak Месяц назад +5

    Важливо було б зробити про етнічні українські землі, які зараз у складі Польщі: Надсання, Лемківщина, Холмщина, Підляшшя.

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +3

      буде!

    • @MarcinDrawicz
      @MarcinDrawicz 21 день назад

      I o polskim Lwowie zróbcie!😂

    • @user-pb9xm3gk8t
      @user-pb9xm3gk8t 15 дней назад +1

      ​@@MarcinDrawiczЛьвів заснував Король Руси- Данило Романович, до чого тут польща? Також міста Руси- Холм, Перемишль і т.д. А Русь- то є Україна! А чи знає пан хто заснував місто Краків?

  • @katiamasiuk3720
    @katiamasiuk3720 Месяц назад +1

    Дуже тішуся, що ви досліджуєте історію Слобожанщини і сусідніх земель.

  • @anatoliisamoilenko7390
    @anatoliisamoilenko7390 Месяц назад +6

    Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️💪

  • @NotRealChandlerBing
    @NotRealChandlerBing Месяц назад +7

    Все від Сяну до Дону - Русь, тобто Україна

  • @user-qo8vg9rn4h
    @user-qo8vg9rn4h Месяц назад +1

    Дякую за ваш внесок в історію України. Від вас дізналася в рази більше корисного інфо ніж за п'ять років навчання в інституті 😊. Респект і повага

  • @AliAli-gc4yk
    @AliAli-gc4yk Месяц назад +5

    Розмова в США:
    - В тебе така гарна українська, з якої ти частини України?
    - З Білорусі
    - 👀

  • @Name-og4th
    @Name-og4th Месяц назад +3

    Чарнігаўшчына размаўляе па-беларуску, за вашай лёгікай - гістарычная беларуская зямля. Але мяняць Чарнігаў на Берасце ўжо не варта. Хай ўсё застанецца як ёсць. Калі прозвішча на -чук выключна ўкраінскае, то Шухевіч - це справжні білорус.

  • @MadbuG
    @MadbuG Месяц назад +8

    Я багато разів бував до 2010 року в Острогожську, там на ринку мовою розмовляли.

  • @lidiyashenhera1520
    @lidiyashenhera1520 Месяц назад +5

    Дуже цікавий випуск, багато речей черпнула,дякую

  • @finlandich6246
    @finlandich6246 Месяц назад +4

    Нехай квітне український ютуб!!!
    Щиріща подяка вам за таки інформативний контент))
    Зичу вам наснаги у вашій справі💪

  • @vijsss
    @vijsss Месяц назад +4

    Чудовий канал, почув про нього недавно, зараз потихеньку все передивлююся, дякую!

  • @loburenchik
    @loburenchik Месяц назад +2

    Всім привіт від горюнки😊.
    На скільки я володію інформацією, то горюнська говірка (діалект) включає в себе білоруську, українську та російські мови. Десь в 2010 році я вперше почула білоруську мову і одразу подумала, що нібито повернулась в своє рідне село. Я думаю, що така схожість, в першу чергу, обумовлена наголосами, бо у нас в селі вони зовсім не відповідають ні російським, ні українським правилам.
    Та я б і не сказала, що моїй бабусі притаманна була тверда "г". Та от, починаючи з покоління моєї мами майже всі спілкувались російською мовою, тому все змішалось.
    Я знаю, що багато сіл в районі Путивльщини були заселені саме росіянами.
    Проте, є версія, що в середині 17 століття люди з території сучасної Гомельської області прийшли до місцевого князя і попросили надати землі для заселення "ибо горе и нужда привели нас". Тому і горюни.
    Звичайно, дуже важко підтвердити чи спростувати цю інформацію. Та перша згадка про наше село датується якраз таки в 17му столітті.
    P.S. Якщо хтось дочитав до цього місця, то можете написати, що на вашу думку означає слово "хухрик". Якщо хтось впадає чи знає, то з мене велика шоколадка з доставкою по Україні.

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  28 дней назад

      вау! обовязково треба зробити подкаст про горюнів!

  • @user-do8ye3sb9b
    @user-do8ye3sb9b Месяц назад +1

    Колись до14 року був під Воронежом і там два села розмовляли на чистій українській мові.на привітання привіт українці вони відповіли ні ми хохли.був здивований.

  • @Rentedalien28
    @Rentedalien28 Месяц назад +2

    Дякую за пізнавальне видиво)) Хай квітне український контент.

  • @LitvinGDL
    @LitvinGDL Месяц назад +9

    Дужэ дякую за истрыю, было дужо цикаво слухаты. Я таксамо можу трошки розмовляты по украинску. Бо моя баба жыла у вобласци рассялення Полишчуков (палешуков). И там мова дужо подобна до украинское. Але трошки пераходная. Там ужэ мы маем и дзеканне и цеканне, але таксама и дэканне и тэканне.
    1. Яки будэ заутра дэнь, цёплы чы холодны? (дэнь , не дзень, цёплы не тэплы) У адным сказе и частка беларускага дыялекту и украинскага.
    2. Шо ветэ там робитэ? В гэтым цикавы зварот на ВЫ "Ветэ", яки не захавауся ни у беларускай ни ва украинскай мовах . (Не вы , а ветэ. Не робице , а робитэ)
    3. Бобач шо там за дзиця по дорозе пошло? (ДЗиЦЯ, не дэтына)
    Так гавораць у Бярозауским райне брэсцкай вобласци
    Але чым ближэй на поудзень то и мова больш падобная да украинскае

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +2

    • @user-tw6np5ci9s
      @user-tw6np5ci9s Месяц назад +2

      "Віте" кажуть на півночі Волині.

    • @LitvinGDL
      @LitvinGDL Месяц назад

      @@user-tw6np5ci9s круто. Але гэто не литэратурна мова Украины, так сама и як и у Беларуси

    • @alaksandar
      @alaksandar Месяц назад

      👋
      на півдэнь од бырозы хыба вжэ ны дзекаюць. ну можэ прыідэ якый лытвын з івацэвіч чы слуцку. тількэ і "о цэ" чы "шчё" вытэ тут ныгды ныдэ почюітэ

  • @hirskadusha
    @hirskadusha Месяц назад +1

    Понеділок із вами - чудова традиція. Дякую, хлопці, ваша праця та вклад важливий❤

  • @user-um5yz6hb2z
    @user-um5yz6hb2z Месяц назад +2

    в селі мого тата говорять: стил, ниж, Валик, а це Житомирська область.Клас! Було цікаво дізнатись

    • @user-tw6np5ci9s
      @user-tw6np5ci9s Месяц назад

      На поліській частині Волинської області теж є місцевості, де так говорять. І я там родився і закінчив школу. 😊

  • @di_zzyy
    @di_zzyy Месяц назад +1

    Цікавезний випуск! Народився й зріс поблизу Стародубщини, з нашої сторони. Люблю натрапляти на нові деталі з історії цієї частини Сіверщини ❤

  • @user-bg2ut7qb3k
    @user-bg2ut7qb3k Месяц назад

    Добрий день. Підписана на усі можливі історичні українські канали, проте ВАШ канал - це щось надзвичайне! неймовірне! самобутнє! оригінальне! Колоритні локації, манера подачі матеріалу, неординарні гості - СУПЕР!!!

  • @user-mo9jc2kl9f
    @user-mo9jc2kl9f Месяц назад +2

    Надзвичайно цікаво та пізнавально! Добру справу робите! Молодці!

  • @user-su9ut2yr5m
    @user-su9ut2yr5m Месяц назад +4

    Дякую за контент!

  • @NataliaOrynczak
    @NataliaOrynczak Месяц назад +2

    В Польщі теж по селах гекають та шокають. Є етнічні українці. Запрошую.

  • @user-ug2ry3ip4r
    @user-ug2ry3ip4r Месяц назад +6

    І не варта блытаць геаграфічныя і этнічныя межы. Як на Валыні заўжды жылі і палякі і украінцы і беларусы, так і палессе не з'яўляецца выключнай тэррыторыяй таго ці іншага народу. Казаць што вось на палессі жылі украінцы, значыць гэта наша, аднолькава што сказаць: вось на каўказе жывуць грузіны, значыць увесь каўказ іхні.

    • @serafim1864
      @serafim1864 Месяц назад +2

      В кінці ж сказали що цей випуск для пам'яті Української історії, а не претензії на них

  • @user-eh9us8wg4p
    @user-eh9us8wg4p Месяц назад +1

    Дякую за цей випуск ! Дуже цікаво розібратись де ж ще проживали українці

  • @Romes29
    @Romes29 Месяц назад +2

    Про Закерзоння нічого не сказали 😢😢😢 дякую хлопці за подкаст ❤❤❤

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +1

      а це ж не в рф чи білорусі. окремий випуск буде!

    • @Romes29
      @Romes29 Месяц назад

      @@komikistoryk зрозумів. Дякую

  • @NataliaOrynczak
    @NataliaOrynczak Месяц назад +3

    В Польщі на Підляшші сила-силенна прізвищ на -ук.

  • @yarik8343
    @yarik8343 17 дней назад +1

    Салют з Брэста🖖

  • @virshar_ua
    @virshar_ua Месяц назад +2

    Нам чужого не треба, але хтось може і сам змінити свою долю.

  • @user-nv5kc9sy3p
    @user-nv5kc9sy3p 5 дней назад

    Хай квітне Український ютуб❤️

  • @alexzt8045
    @alexzt8045 Месяц назад +4

    Прекрасна недільна передача, яка потихенько стає традицією:) Дуже кльово)

  • @alaksandar
    @alaksandar Месяц назад +4

    полісьсе - ны діалект украінськоі чы беларуское мовы, тількэ іхняя колыска 😎😎😎😉😉😉

  • @irynadautova2607
    @irynadautova2607 Месяц назад

    Дякую за вашу працю за просвітницький контент гарно поданий
    Слава ЗСУ
    ❤❤❤
    Хай квітне український ютуб

  • @user-uo6yx7zz4g
    @user-uo6yx7zz4g Месяц назад +1

    Господи,не кажіть що то наше,бо знищать.Вам велика шана.

  • @OleksandrVoronin
    @OleksandrVoronin Месяц назад +2

    Балдєю, слухаючи вас!

  • @tatianasocol7656
    @tatianasocol7656 Месяц назад +1

    Вподобайка!

  • @user-lp9so2jn3d
    @user-lp9so2jn3d Месяц назад +1

    Дуже дякую за сьогоднішній випуск. Ви мій історичний наркотик:)

  • @user-uo9en7tv8n
    @user-uo9en7tv8n Месяц назад +1

    А в Рівненській області у прикордонному районі з Білоруссю є село Берестя

  • @Sofia-dn5lg
    @Sofia-dn5lg Месяц назад +1

    Дуже цікаво! Дякую за такий чудовий контент

  • @user-cd7ri7kv4s
    @user-cd7ri7kv4s Месяц назад +1

    Дякуємо за випуск

  • @andmal8
    @andmal8 Месяц назад +1

    Дякую за відео!

  • @user-yp9jx3od7r
    @user-yp9jx3od7r Месяц назад +1

    Подяка.

  • @andrii_lisniak
    @andrii_lisniak 13 дней назад

    Дякую за цікаве відео👍

  • @MicleFirst
    @MicleFirst Месяц назад

    Ви топ, дякую за випуск

  • @tania_live
    @tania_live Месяц назад +1

    На Чернігівщині дуже поширене призвіще СТАРОДУБЕЦЬ, тепер зрозуміло чому)))

  • @user-xo1tm4yd8h
    @user-xo1tm4yd8h 27 дней назад

    Дякую за цікаву програму

  • @olexatkachenko8843
    @olexatkachenko8843 Месяц назад

    you guys are the very best!

  • @user-zm7bi8ez6h
    @user-zm7bi8ez6h 18 дней назад

    Кажуть в Таганрозі дуже погана вода, малопридатна для життя, майже технічна. Можливо тому українців там мало.

  • @pao11235
    @pao11235 Месяц назад

    "де воно знаходиться? покажи мені пальцем" 😂 зразу згадався мем з лукашенком

  • @user-iq6kx4no6k
    @user-iq6kx4no6k Месяц назад +1

    А в нас був не «піптик», а «пиптик» )))
    Дніпропетровщина

  • @sshko101
    @sshko101 Месяц назад +1

    З другого тому Літопису УПА (за 1943-й рік):
    "З Берестя повідомляють:*
    За німців число поляків у Бересті помітно збільшилось.
    Причина та, що в корінній Польщі ґештапо постійно винищує
    польську інтеліґенцію, тому польські політичні діячі і всякі інші
    “патріоти” з Варшави, Познанщини і т. п. шукають захисту на
    українських землях, зокрема по містах, м. ін. і в Бересті. Хоч
    формально урядовою поруч німецької є українська [мова], то
    поляки вперто урядують польською мовою. Kоли селян[ин] звер8
    тається до урядовця8поляка на українській мові, ризикує тим. що
    його справа не буде ніколи поладнана. - Поляки добре запа
    м’ятали, котрі села в час розвалу Польщі роззброювали польських
    жовнірів. Тепер польська інтеліґенція, що добре володіє німецькою
    мовою i має на німців великі впливи, заохочує німців до винищування
    тих сіл. Німці радо йдуть на таку провокацію і під впливом польських
    цькувань вистрілюють й палять цілі села з українською людністю. До
    половини 1943 р. німці й поляки в німецьких мундирах вистріляли
    понад 10000 цивільного українського населення на Берестейщині.
    Таку провокаційну роботу робили поляки найбільше в 1942 році, коли
    мали чисельну перевагу в рядах поліції. В половині 1943 р. їх число в
    поліційних відділах ще становило одну четверту, а то й третю частину.
    Поляки в Бересті добре організовані. Вони постійно контактуються з
    Варшавою через своїх залізничників.
    Білоруси
    В північній частині Берестейщини й Кобринщини живе не8
    велика кількість білорусів. Білоруси, зокрема білоруська молодь,
    щиро захоплюються українською культурою, героїчною
    минувшиною, природними багатствами України і т. п. Серед
    білорусів великою популярністю користується повість Гоголя
    “Тарас Бульба”, яка немало причинилась до того, що білоруські
    маси уявляють собі українців як нарід казкових героїв. Тому
    білоруси дуже дивуються, що деякі місцеві українці - з
    інтеліґенції уживають* російську мову. Білоруська молодь все
    більше йде разом з українцями. Тільки старша білоруська
    інтеліґенція орієнтується ще на білогвардійську Росію."

  • @greenmitch8874
    @greenmitch8874 Месяц назад +6

    + Каму цікава на ютубе ёсць праект ,,Гаворкі Беларусі,, выпуск ,,Заходняе Палессе,, так там і пачуеце мову мясцовых, якая па факту валынскі дыялект украінскай мовы.

    • @olethunder1
      @olethunder1 Месяц назад +4

      Бачу уже другий комент на білоруській, оце так дивина) Класно, що ви завітали на український ютуб)

    • @greenmitch8874
      @greenmitch8874 Месяц назад +5

      @@olethunder1 Украінскі ютуб по-просту зараз акруальны. Нічога дзіўнага, што яго дывяцца не толькі украінцы.

    • @alaksandar
      @alaksandar Месяц назад

      чытаў некалі пра 4 гаворкі загародзкай групы валынскага дыялекту паміж берасьцем і пінскам. сам там жыв, в сылі, дэ кажуть "прынэсы сокіру і закрый двэрі, бо вітёр дьмэ". а сусіднёму сылі казалыі "закруй двуры"

    • @alaksandar
      @alaksandar Месяц назад +3

      украінскі гістарычны і калягістарычны кантэнт сёньня - 90 адсодкаў майго часу на ютубе. нехай квітне!

  • @NataliaOrynczak
    @NataliaOrynczak Месяц назад +1

    Скільки відомих людей народилося до прикладу в Перемишлі (зараз Польща).

  • @user-ll9og9kx3p
    @user-ll9og9kx3p Месяц назад

    "піптик" - було))😂😂

  • @user-bc9yv4je2l
    @user-bc9yv4je2l 7 дней назад

    Дуже дякую вам за чудовий контент. Але маю зауваження, кажить будь ласка Сартана. Приголос на останній слог. Бо так як ви казали свінособакі які окупували мій рідний Маріуполь. Ще раз дякую!

  • @andriibondar4029
    @andriibondar4029 Месяц назад +1

    42:42 "і все ж Білорусь"
    Звісно ж, співучасть РБ у війні проти України - далеко не "єдиний негативний момент" у більш ніж тисячолітній історії наших стосунків. Інакше і бути не могло. І не завжди українці чи "протоукраїнці" були "жертвами". Це теж зрозуміло:
    * кінець 10 ст. - київський князь Володимир захоплює Полоцьк, вбиває володаря та його синів, ґвалтує доньку володаря. "Середні віки, такі середні віки" (с). Звичайна історія. Та жінка потім стає матір'ю Ярослава Мудрого. Ніяких білорусів, ані українців ще немає, звісно. Можна було би не згадувати цей епізод, але вже згадав :)
    * десь у наступному 11 ст, точніше не пам'ятаю, трапляється Битва на р. Немига (біл. Няміга), "перша україно-білоруська війна", якщо так можна сказати. А сказати так не можна, бо все ще не існує білорусів та українців, і все це - феодальні розборки. Але Всеслав Чарівник (біл. Ўсяслаў Чарадзей), на той момент полоцький князь, це такий іконічний "протобілорус", "сэрцам адданы роднай зямлі": бувши у Києві в. князем чув дзвони Софії Полоцької, так пише про нього "Слово про Ігорів похід".
    Гаразд. Далі буде. Можливо.

  • @olenashepetukhina1233
    @olenashepetukhina1233 Месяц назад

    Thank you

  • @Symon_Musician
    @Symon_Musician Месяц назад +1

    Прывітанне!
    Я б не сказаў, што заўсёды нашыя адносіны былі абсалютна безхмарнымі: вашыя казакі шмат бяды нарабілі. Казакі Хмяльніцкага палілі і трымалі ў аблохе Гомель, а яму помнік там зараз стаіць)
    Цікавая думка пра ўкраінскую назву места Прылукі. Прылукі ёсць над Мінскам, напрыклад, што ну ніяк не робіць гэтае мястэчка украінскім.
    Тураў і Мазыр украінскія гарады - ні ў якім разе. Дзекаюць і цекаюць там па вёсках нармальна, а калі і сустракаюцца некаторыя ўкраінскія словы або вымаўленне, дык на памежжы гэта нармальна.
    Берасцейшчына - рэгіён, на які прэтэндавалі 3 дзяржавы: Польшча, і мы з вамі. Пагаджуся з тым, што вымова ў мясцовых спецыфічная і для беларускага вуха час ад часу падаецца, што гэта штосьці іншае. Калі адапірацца на перапіс 1897 году, дык так, большасць пазначала сваёй мовай украінскую і запісвалася аўтаматычна ўкраінцамі. Калі браць статыстыку за 1910-я, дык амаль усюды з поспехам дамінуе беларуская этнічная прыналежнасць. На маю думку, звязана гэта з тым, што мясцовыя самі не ведалі хто яны такія і называлі сябе або тутэйшымі, або палешукамі, што давала поле для манёўру.
    Шчыра вам жадаю не перамалёўваць межы на карце (а такое, нажаль, сустракаецца сярод украінцаў), а бараніць тое, што маеце.

  • @yevhenhoncharenko7862
    @yevhenhoncharenko7862 Месяц назад

    Жека, у нас в буринському районі також кажуть "ниж, кинь, силь" і тд

  • @hirskadusha
    @hirskadusha Месяц назад

    Було було слово піптик 😅😅😅
    Це нещодавно друзями згадали гру ... І тут почалося ... Бо в Сумах у нас у школі ми називали це - камбацимба раз два три, у дівчини з Донеччини - камєнь, ножніци, бумага уєфа, а у хлопців з Харкова було дві різні назви, попри їх народження і життя на Салтівці, зовсім поруч😅

  • @JaredUA
    @JaredUA Месяц назад +1

    Слава Україні! Слава ЗСУ! Кубань, Стародубщина та Східна Слобожанщина є дійсно Україні! 💛💙💛💙 Чи плануєте також зробити подкаст про Пряшів? Трохи занепокоює те, що Українці там у Словаччині є відірвані, їм вкладають до голів що вони словаки або «русини», нам варто мати більший інтерес, мали б величезного союзника

  • @Anastasiia-um9jt
    @Anastasiia-um9jt Месяц назад

    Народилася у Києві, але батьки та вся рідня з Черкащини. Підтверджую, що слово ПІПТИК ще й досі існує у нашій розмовній мові 😂❤

  • @Myshjak
    @Myshjak Месяц назад +1

    40:00 я більше скажу. Я зараз вчусь в польському технікумі і навіть від поміркованих людей чую "Lwów i Kijów są piękne Polskie miasta" (Львів та Київ це гарні Польські міста)

    • @user-pb9xm3gk8t
      @user-pb9xm3gk8t 15 дней назад

      А Холм і Перемишль, які міста?

    • @user-pb9xm3gk8t
      @user-pb9xm3gk8t 15 дней назад

      Руські?

    • @Myshjak
      @Myshjak 15 дней назад

      Таак 😁 (принаймні я то говорю, коли вони починають мову за Львів)

  • @verraverra1305
    @verraverra1305 Месяц назад +1

    Було слово "Піптик". 💪😂😉

  • @user-nc8rx8rk9s
    @user-nc8rx8rk9s Месяц назад

    Моє прізвище Стародуб, але я народилась на Кіровоградщині. І там ми говоримо піптик, піпоть))

  • @user-ug2ry3ip4r
    @user-ug2ry3ip4r Месяц назад +4

    Так, моўныя асаблівсці піншчыны маюць пэўныя элементы украінізмаў, але гэта ўсе яшчэ беларуская мова. Агулам Пінскі дыялект далей ад украінскай, чым гуцульскі. І казкць, што яны украінцы ну вееельмі саманадзейна.

    • @user-ug2ry3ip4r
      @user-ug2ry3ip4r Месяц назад +3

      @@Sycz-yc4kr атож...
      заходнепалесскія «брэсцка-пінскія гаворкі» і «валынска-палескія гаворкі» не дарма нават называюцца па рознаму, не кажучы што украінскі Валынскі дыялект адрозніваецца ад літаратурнай украінскай мовы.

    • @user-ug2ry3ip4r
      @user-ug2ry3ip4r Месяц назад +1

      @@Sycz-yc4kr і дарэчы, пінчукі добра далі пра@рацца кізякам багдана хмяльніцкага, мабыць таму, што лічылі сябе украінцамі? (не)

    • @user-ug2ry3ip4r
      @user-ug2ry3ip4r Месяц назад

      @@Sycz-yc4kr навукоўцы вядома ж украінскія))) калі туды паслаць польскіх навукоўцаў, тыя без сумневу сцьвердзяць гаворку дыялектам польскай. (Дарэчы яна трохі закранае і польскую тэрыторыю)

  • @UkrainianFriedrich
    @UkrainianFriedrich Месяц назад

    Можна, будь ласка, таке ж відео про німецькі землі в складі інших держав (Польщі, росії і т.д.)?

  • @user-do8ye3sb9b
    @user-do8ye3sb9b Месяц назад

    Дивіться своє.донатьте на ЗСУ.Слава Україні Героям Слава!

  • @g23ddd
    @g23ddd Месяц назад

    50:34 У полк Кастуся треба відправити Зоряна, а в полк Калиновського - Шкіряка.

  • @takashi1745
    @takashi1745 Месяц назад +4

    а про землі в складі польщі, молдови, румунії?

    • @dabogmasois
      @dabogmasois Месяц назад +3

      То нізя про таке говорити, треба тільки дякувати й кланятись

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +3

      буде!

  • @DrLind-nm2ou
    @DrLind-nm2ou Месяц назад

    Історик супер . А коміка майже не чути в цьому підкасті. Фелікс , поднажми !

  • @jamsession7227
    @jamsession7227 Месяц назад

    По-перше дякую, ви топ! Пан з бородою прям мегамізок. Чи не здається вам, що це досить імперіалістичний настрій? досить близький(братський прям братський)))) до російського...я розумію, що щоб перемогти ворога, потрібно думати як ворог, але .... ми намагаємось перемогти як республіка, чи як нова імперія на заміну іншої імперії? Наскільки ми позитивно налаштовані до автономій?(дуже негативно у світлі нашої поточної політики). просто землі землі - а на них ні людей ні нічого...

  • @user-qt3nr5un6k
    @user-qt3nr5un6k 17 дней назад

    Билгород!!!😂😂😂😂😂

  • @nickgwidon9576
    @nickgwidon9576 Месяц назад +2

    "Территорії які спокон віків ..." А як же Хельсінські домови про непорушність кордонів? Невже як і в РФ, коли надто хочеться, то можливо? А монголам можна відбирати взад землі де монгольский кінь пройшов? У Чингіза і китайські специ служили, у них теж право на свою частку😂😂😂

    • @komikistoryk
      @komikistoryk  Месяц назад +1

      ну послухайте ж подкаст, хоча б 10 секунд після фрази «спокон віків»

  • @barys_licvinczuk
    @barys_licvinczuk Месяц назад +1

    Привіт з Мінську, підліток. Розмовляю по-білоруськи щоденно (з батьками не можу, тому що покоління послідніх совєтів) Чи складно це? Більшісті людей майже все одно на це, та й я також думаю, що не заслуговую якось пошани за те, що обираю мову комунікації. Міліція, що цікаво, не реагувала, хоча чула трійчи від мене. З негативом сутикався тільки двійчи за весь час.
    Увагу хочу звернути на історію про того берестчанина, який включив вам білоруську музику. Вельми важливим є відрознення простого російця від білоруса - ми не знаходимо собі ворогів. Ми з повагою ставимося до інших культур та не відмовляємо право на їхне існування.
    Щодо власне Берестейщини - так, прізвища на -чук насправді переважно українські. Там була значна кількість таких людів. Але ж особливості мови білоруського Західного Полісся такі у основному тому, що Берестейщина була відділена від останньої Білорусі лісами, але від України - ні. Тому ця мова більше подібна до української ніж білоруської.

  • @andriibondar4029
    @andriibondar4029 Месяц назад

    40:41 Окей. Szczecin. Самі поляки +/- визнають, що до 1945 року це місто ніколи не контролювали польські володарі та/або держави. Болеслав Кривоуст у 12 ст. підкорив ці землі і змусив хреститися місцевих слов'янських язичників. Але втримати захоплене не зміг.
    Втім, етнічно переважно німецьким населення міста стало лише у пізньому середньовіччі (між 14 та 16 ст.). Поза містом, якщо я не помиляюсь, населення було переважно слов'янським "завжди" (якщо казати про час по закінченню "Великої мандрівки народів").
    Так чи інакше - обережніше треба бути з оцим "ніколи не було їхнім". Бо так само легко інші можуть сказати, що "до 1945 року Закарпаття ніколи не було українським". Наприклад.

    • @user-pb9xm3gk8t
      @user-pb9xm3gk8t 15 дней назад +1

      Не пишіть дурниць про Закарпаття, вчіть історію.