21:22 Ненависть веде до необ'єктивності. Російською імперією керували онімічені іроди,- можна сказати, що інородці керували державою,- яким було все одно на руських, українців, білорусів і на інші народи. Навіть до онімічення ці Романови не любили свій народ (а може й не свій), бо перший з династії Романових, який керував Московським царством, був зрадником (був одним із зрадників, які допомогли полякам взяти Москву). Взагалі дивуєшся, як зрадник став царем?! Цей момент романовські історики підтерли погано. Добре, що ця інформація досі є. Та й думаю, що тоді встигли дізнатись імена зрадників. Не забуваймо ще й про кар'єристів, у яких нічого людського немає. Вони скрізь однакові. Далі була псевдонародна влада і далі теж саме. Фактично будь-яким керівникам Росії, які прийшли до влади під гаслами: "Все народу", "Волю народу" і т.і, все одно на руських і інші народи, які проживають на території Росії, так як їх цікавить більше влада і усяка жалюгідна низість, яка їх малоосвіченим головам сподобалась. А народи для них - це маса. Маса, яку не шкода. Дуже прикро, що подібні елементи отримали владу і встановили свої антинародні порядки і реалізували безглузду ѵіиNꙋ. Доповнення: я не виправдовую рос. арм., так як ідіоти ці, які прийшли за гумагу творити безчинства, малоосвіченні істоти, які просто існують. Дуже погано, що такі дійсно є. І є вони не тільки в Росії, а ще й в інших країнах. Мій коментар спрямован на об'єктивність, і все.
Всі випуски хороші, цей поганий. Немає чоткої лінії подій, що, чому коли, що за часи, просто особиста думка + пояснення деяких моментів. Я вважаю що можно зняти повторно, або навіть декілька частин.
@@ЖизнерадостнийРахт вони і не повинні робити з чіткими історичними рамками так як вам хочеться. Це не суха біографія якогось діяча а подкаст, діалог двох людей в першу чергу
Цікаво і грунтовно розповідаєте. Я пам'ятаю як в школі цього було багато. І пичкали нас тим Шевченком, а воно взагалі малому було не цікаво. А зараз вже 28 років маю і прям дуже заходить. Дякую.
Є такий англійський вислів: їдь закордон і ти дізнаєшся багато про свою країну. Шкодую, що свого часу Гоголь і Шевченко не зустрілись віч-на-віч, а могли б таку потужну команду утворити) 💪успіхів вам!
Дякую за випуск! Було б дуже цікаво послухати про будинок Слово в Харкові: його історію, долю вхожої інтелігенції та політично-культурний "клімат" тих років.
Дуже цікаво і смішно українізацію двадцятих років описує Остап Вишня. Купила його збірку - дійсно смішно))) рекомендую! Шевченко наше все ! Він наша душа! Дякую за випуск
А про відчуття емігрантів, про тугу за Україною - це просто в десятку! Сама відчула цей спектр почуттів, коли два місяці була з дитиною у Польщі у минулому році. Це дійсно страждання, наче розлука з рідною людиною, ще й в такий складний для країни час
От же, я пам’ятаю як навчався на першому курсі (2013-14) в академії і вже ближче до весни за 18 днів до дня народження Шевченка почали встановлювати рекорд навіть не Книги рекордів України а наче як Гіннеса, читали безперервно Кобзар по дво людей по 30 хв і так далі, 4 ранку а ти йдеш а Актовий зал читати Кобзар, насправді приємні спогади) Так о до чого це я, навіть в нас його не показували як доволі таки різнобічну людину, етнографа та навіть художника, тому у вас дуже базоване відео насправді)
Свобода є завжди в житті, У тебе, мене, всі ми люди, Живем і творим ми добро, Щоб ще добріші були люди. Бажання жити і могти, Переповняє твою душу, Штовхає тебе до небес, Й вертає знову, в рідну душу. Й співати хочеться завжди, То серед друзів, то самому, В гостях щасливої рідні, Почути голос вже знайомий. Береться десь із глибини, І виривається наружу, Те вічне, повне і живе, Що держить тут, і тіло й душу. То нескінченне є життя, Співає пісню, рідну серцю, Несе за обрій почуття, І гімн співає в піднебессі. Безкрая пісня в голосах, Здіймає душу вверх, і мрія, Летить у серці й на вустах, В просторі вічному, без міри. Єднає волю і серця, Ця пісня рідна, близька серцю, І вже злітає і пливе, По всьому світові безмежна. Душа співає про живе, На радість людям і радіє, Що вічно житиме в піснях, На цій землі, на Україні.
Як круто, що ви записали випуск про Шевченка! Прийшло , щойно, що геть нічого про нього не знаю , окрім портрета в класі і що він був кріпаком! Прям із середини захотілося про нього дізнатися! І одразу пішла шукати у вас на каналі!
Підсіла на ваші подкасти. Планую передивитися всі) Дійсно в дитинстві та юності не розуміла і не любила історію, це було нудно і нецікаво, бо в нашій школі її толком і не викладали
Оце я вдало зайшов. Зараз організовуємо Шевченківські читання з місцевою діаспорою для прибулих українок та українців, і такий контент - надзвичайно релевантний, щиро дякую!
А в нас в Херсоні 48 школа чудова вчителька літератури була, Наталя Валентинівна, дякую їй велике. Не сухо по програмі розповідала, а ще якісь факти як про людину. То я й полюбив літературу через це. Про Шевченка розповідала, про Лесю, Франка, про всіх кого проходили намагалась щось розповісти саме не тільки "прочитали коротку біографію почитали повчили вірші і все". А саме так, як я вважаю, повинна подаватись шкільна література
Дякую, чекала з нетерпінням свіженького випуску. Завжди цікаво послухати про Шевченка, і що прикольно, що постійно щось новеньке про нього спливає, або якось по-новому історики на його постать дивляться. До прикладу, слухала нещодавно пана Алфьорова, який висунув цікаву теорію, щодо минулого його родини. До речі, багато інформації про відомих культурних діячів саме як українців або сформованих українською культурою, зокрема про згаданих Євгеном Куінджі, Айвазовського, Малевича, є на каналі Культуртригер. Дякую за випуск!
27:26 ну зараз в моїй бульбашці вже немає такого, коли пишуть/говорять про «нет терминологии по укрАински», а раніше - так, було. Але єдиний науковий термін, який вигадали росіяни - це «снохачество».
Три роки прожила в Італії і дуже сильно розумію про що каже пан Євген..повернулись за пів року до повномасштабного вторгнення. І навіть після його початку не було думок, щоб кудись поїхати...тільки в Україні. Зараз плани тільки мандрівка Україною. В гості у рідний, український Донецьк,а потім Крим. А потім і інші міста. Сита по горло тою "заграніцею"....
моє сприйняття Шевченка змінилось із книгою «Тарасові музи» Ю.Ковтуна. що виявляється його шапка і кожух були писком моди на мужицтво, як він сварився із Сошенком через дівчат, міг витратити останні гроші на модний шмот, як замоложував жінок. я б цю книгу ввела у шкільну програму підліткам - якраз про любов, пошуки себе та творчість. легко і просто. а Шевченка вусатого із «Льохом» вивчати вже в університетах, незалежно від спеціальності. бо в школі ти ще не здатен збагнути Шевченка.
8:33 блін, щось не знайшов Шевченка в гуглі на Віллі Боргезе. Просто фото пам’ятника того ж Пушкіна, якого я там бачив, в гуглі багато, а Шевченка немає.
Про ідологізацію, це знаете є такий тип дівчат які почали у тік тоці россказувати що у Шевченка коханки були тільки українки 😂🤦 я навчалася у художній академії) з того що я пам'ятаю - Шевченко залицявся тільки до тих дівчат у котрих було багато грошей 😅 доречі саме така поведінка на скільки я пам'ятаю добила приговор його до заслання. Бо він там з донькою якогось крутого дядьки крутив під видом написання її портрету.
Щоб розуміти Шевченка, треба з початку зрозуміти глибину і темряву історичної прірви, у яку впала Україна. І з тої безодні Шевченко витягує Україну до сьогодення і буде актуальним ще і ще...
Ви коли зачитуєте "Вінок Шевченкові" Миколи Миколаєнка, Ви помітили, що це подражаніє Пушкіну? Я тільки цитату не можу згадати сходу... здається на шматок з "Руслана і Людмили" там навіть фраза є схожа "Дела давно минувших дней, Преданья старины глубокой." Цікаво це просто людина перечитала чи прям свідоме вимивання і приклеєння пушкінського слоґа до Шевченка. і ще одне про Шевченка в ссср. Є фільм "Тарас Шевченко" 1955року. Я його малою дуже любила. Але дивитися його зараз без бажання проригатися на місцях з пропагандою прям дуже важко.
З вікіпедії: "Один із членів Комітету, відомий український меценат Євген Чикаленко, критикував колег за те, що, визначивши новий конкурс, вони не поставили умови, щоб Шевченко був обов'язково в національному вбранні. Чикаленко заявляв: «Не хотять люди зрозуміти, що Шевченко, як народній поет, повинен звертати увагу прохожого народу перше всього народнім убранням, шапкою і кожухом, в якім Шевченко сам любив фотографуватись і в яких уже звик бачити його народ» На проектах пам'ятнику в Києві 1910 року Шевченко всюди старий. Виходить, старий Шевченко - це був загальний попит на той час, в тому числі серед українського руху, який щойно вийшов з народництва. Мені теж більше подобається молодий Шевченко, проте у 20х-30х роках 20 ст. такий би не був сприйнятий, мода була інша.
Трішки конспірологіїї: Те що в совецькому союзі встановлювали пам'ятники Шевченку, це небувала в історії помилка окупаційної влади. Ставити пам'ятники по суті першому українському націоналісту в кожному місті та смт, це вершина дебілізму. Моя теорія звучить так: УРСР продукувала не менше кадрів для совецької номенклатури правління (різні родом з України "мафії" у керівництві ссср, Хрущов, Брежнєв і т.д.) ніж рсфср або інші республіки. Що якщо масове встановлення пам'ятників Шевченку це спланована диверсія україноорієнтованих діячів совецької номенклатури? Так зване стратегічне встановлення бази для розквіту національного руху.
викупіть нас з кріпацтва рекламодавців, придбавши додатковий контент на патреоні:
www.patreon.com/komikistoryk
21:22 Ненависть веде до необ'єктивності. Російською імперією керували онімічені іроди,- можна сказати, що інородці керували державою,- яким було все одно на руських, українців, білорусів і на інші народи. Навіть до онімічення ці Романови не любили свій народ (а може й не свій), бо перший з династії Романових, який керував Московським царством, був зрадником (був одним із зрадників, які допомогли полякам взяти Москву). Взагалі дивуєшся, як зрадник став царем?! Цей момент романовські історики підтерли погано. Добре, що ця інформація досі є. Та й думаю, що тоді встигли дізнатись імена зрадників.
Не забуваймо ще й про кар'єристів, у яких нічого людського немає. Вони скрізь однакові.
Далі була псевдонародна влада і далі теж саме. Фактично будь-яким керівникам Росії, які прийшли до влади під гаслами: "Все народу", "Волю народу" і т.і, все одно на руських і інші народи, які проживають на території Росії, так як їх цікавить більше влада і усяка жалюгідна низість, яка їх малоосвіченим головам сподобалась. А народи для них - це маса. Маса, яку не шкода.
Дуже прикро, що подібні елементи отримали владу і встановили свої антинародні порядки і реалізували безглузду ѵіиNꙋ.
Доповнення: я не виправдовую рос. арм., так як ідіоти ці, які прийшли за гумагу творити безчинства, малоосвіченні істоти, які просто існують. Дуже погано, що такі дійсно є. І є вони не тільки в Росії, а ще й в інших країнах.
Мій коментар спрямован на об'єктивність, і все.
на чужих історичних каналах научайтесь, та "комік+історик" не цурайтесь!
Базюк!!!
Всі випуски хороші, цей поганий. Немає чоткої лінії подій, що, чому коли, що за часи, просто особиста думка + пояснення деяких моментів.
Я вважаю що можно зняти повторно, або навіть декілька частин.
@@ЖизнерадостнийРахт вони і не повинні робити з чіткими історичними рамками так як вам хочеться. Це не суха біографія якогось діяча а подкаст, діалог двох людей в першу чергу
"Сама ідея сталінізма, комунізма це уже гріби получається". Дуже влучно 😁😁😁
Як цікаво! Три випуски поспіль подивилась: про Лесю Українку, Шевченка та селянство з Амілем з Кургану та агрегату. Дууууже класно!
Цікаво і грунтовно розповідаєте. Я пам'ятаю як в школі цього було багато. І пичкали нас тим Шевченком, а воно взагалі малому було не цікаво. А зараз вже 28 років маю і прям дуже заходить. Дякую.
Саме тому що "пічкали". "Вчи, бо це ж Шевченко", а хто і про що він - навіть не всі батьки та інші старші могли розповісти
Дякую дуже дякую дуже дякую дуже дякую дуже дякую дуже
Молоді, розумні, цікаві, ух … дякую хлопці, захоплююсь 💙💛
Мені тринадцятий минало.
Я пас ягнята за селом.
Чи то так сонечко сіяло,
Чи так мені чого було?
Тарас Шевченко, "Мені тринадцятий минало"
Є такий англійський вислів: їдь закордон і ти дізнаєшся багато про свою країну. Шкодую, що свого часу Гоголь і Шевченко не зустрілись віч-на-віч, а могли б таку потужну команду утворити) 💪успіхів вам!
зустріч Шевченка і Гоголя, це як перетин Marvel і DC)
Дякую за випуск! В Криму була лише раз і тільки в Севастополі спогади неоднозначні .... Але дуже сподобався мис Фіолент.
Обожнюю вас ! Дякую за такий цікавий, якісно зроблений контент. Ніколи ще цікавитись історією не було так приємно😊
Дуже рада, що алгоритми таки вивели мене на цей канал. Хороший формат і дуже незаїжджена подача. Добру справу робите)
Дякую за вашу роботу, ви класні❤
Дякую хлопці за ваш проект та вашу роботу! Дуже цікавий підхід з італійської сторони до України!!!
Дякую хлопці за ваш проект та вашу роботу!
Дякую за випуск!
Було б дуже цікаво послухати про будинок Слово в Харкові: його історію, долю вхожої інтелігенції та політично-культурний "клімат" тих років.
наступного тиждня, до речі, викладаємо епізод про історію української архітектури, ще й з цікавим гостем. чекайте!
Дуже цікаво і смішно українізацію двадцятих років описує Остап Вишня. Купила його збірку - дійсно смішно))) рекомендую!
Шевченко наше все ! Він наша душа! Дякую за випуск
А про відчуття емігрантів, про тугу за Україною - це просто в десятку! Сама відчула цей спектр почуттів, коли два місяці була з дитиною у Польщі у минулому році. Це дійсно страждання, наче розлука з рідною людиною, ще й в такий складний для країни час
З вами ну дуже цікаво відкривати для себе біографію Шевченка . Ось так потрібно в школі викладати 😁👏🏻
От же, я пам’ятаю як навчався на першому курсі (2013-14) в академії і вже ближче до весни за 18 днів до дня народження Шевченка почали встановлювати рекорд навіть не Книги рекордів України а наче як Гіннеса, читали безперервно Кобзар по дво людей по 30 хв і так далі, 4 ранку а ти йдеш а Актовий зал читати Кобзар, насправді приємні спогади)
Так о до чого це я, навіть в нас його не показували як доволі таки різнобічну людину, етнографа та навіть художника, тому у вас дуже базоване відео насправді)
Свобода є завжди в житті,
У тебе, мене, всі ми люди,
Живем і творим ми добро,
Щоб ще добріші були люди.
Бажання жити і могти,
Переповняє твою душу,
Штовхає тебе до небес,
Й вертає знову, в рідну душу.
Й співати хочеться завжди,
То серед друзів, то самому,
В гостях щасливої рідні,
Почути голос вже знайомий.
Береться десь із глибини,
І виривається наружу,
Те вічне, повне і живе,
Що держить тут, і тіло й душу.
То нескінченне є життя,
Співає пісню, рідну серцю,
Несе за обрій почуття,
І гімн співає в піднебессі.
Безкрая пісня в голосах,
Здіймає душу вверх, і мрія,
Летить у серці й на вустах,
В просторі вічному, без міри.
Єднає волю і серця,
Ця пісня рідна, близька серцю,
І вже злітає і пливе,
По всьому світові безмежна.
Душа співає про живе,
На радість людям і радіє,
Що вічно житиме в піснях,
На цій землі, на Україні.
Свіжий погляд на історичні події в Україні, незвичні ракурси сприйняття минулого- оригінальний стиль Комік плюс історик. Завжди цікаво. Подяка.
Готуюсь до уроку, щоб дітям розповісти про Шевченка. Як круто, що є такі подкасти!
Перед переглядом відразу обов’язково підтримка на монобанку 🫙
ми вдячні Вам за регулярність ❤
Як круто, що ви записали випуск про Шевченка! Прийшло , щойно, що геть нічого про нього не знаю , окрім портрета в класі і що він був кріпаком! Прям із середини захотілося про нього дізнатися! І одразу пішла шукати у вас на каналі!
Це тема мого есе по український літературі
Дякую 🫀🫀🫀
В нашому містечку два пам'ятника Шевченку, і жоден з них не зображує старого Шевченка 😊
Підсіла на ваші подкасти. Планую передивитися всі)
Дійсно в дитинстві та юності не розуміла і не любила історію, це було нудно і нецікаво, бо в нашій школі її толком і не викладали
Як понесе з України у синєє море , кров ворожу, от тоді я , і лани , і гори, все покину , і полину до самого Бога ….
А ще можна про Шевченка, бо це кайф))) а тільки 34 хв
підписуйтесь на патреон від 2$ на місяць, там ще 15 хвилин)
Хлопці, а є в планах відео про Холодноярську республіку? Бо чогось про неї дуже мало інформації, хоча я вважаю що це мастхев)
Недооціненний канал на мою думку. Подрібно більше переглядів ❤
Які ви круті! Дякую вам за просвітництво, цей випуск особливо цінний. Заново перевідкриваю для себе Шевченка
А я ще пригадую часи,коли портрети Шевченка і Франка ,покриті рушниками на стінах українських домівок.
Як приємно заходити в Ютуб і бачити ваш випуск! Це щось неймовірне!
Шевченко - це неймовірна постать! У нього була неймовірна історія життя, всім раджу подивитися документальний цикл Юрія Макарова "Мій Шевченко".
Дуже цікаво, чудовий випуск!
Оце я вдало зайшов. Зараз організовуємо Шевченківські читання з місцевою діаспорою для прибулих українок та українців, і такий контент - надзвичайно релевантний, щиро дякую!
Дякую, за подкаст, а особливо за таку назву, бо тепер можу переписати в пам’яті сумний-дід-кріпак, на першого інфлюенсера 💖
+підписка!цікаво! дякую!
До слова, мені сподобався пам‘ятник Шевченка в Тбілісі. Хоч і там Тарас Григорович в літах, але стильний; з першого погляду - митець.
Дякую💛💙
Хлопці, дякую за підкаст, кожен випуск неймовірно цікавий і інформативний
дякую вам за випуск, дуже цікаво.
Воооу🎉
Перед переглядом відразу лайк і комент 😊
А в нас в Херсоні 48 школа чудова вчителька літератури була, Наталя Валентинівна, дякую їй велике. Не сухо по програмі розповідала, а ще якісь факти як про людину. То я й полюбив літературу через це. Про Шевченка розповідала, про Лесю, Франка, про всіх кого проходили намагалась щось розповісти саме не тільки "прочитали коротку біографію почитали повчили вірші і все". А саме так, як я вважаю, повинна подаватись шкільна література
Так приємно, що сумчани роблять щось на стільки круте ❤
Дякую за відео! Вподобайка та комент в підтримку каналу! Дуже ви позитивні, з гумором, симпатичні, активні, молодці!
Дякую, чекала з нетерпінням свіженького випуску. Завжди цікаво послухати про Шевченка, і що прикольно, що постійно щось новеньке про нього спливає, або якось по-новому історики на його постать дивляться. До прикладу, слухала нещодавно пана Алфьорова, який висунув цікаву теорію, щодо минулого його родини. До речі, багато інформації про відомих культурних діячів саме як українців або сформованих українською культурою, зокрема про згаданих Євгеном Куінджі, Айвазовського, Малевича, є на каналі Культуртригер.
Дякую за випуск!
О, Культуртригер - то любов❤❤❤
Дякую за надзвичайно інформативний та цікавий випуск👏
Дякую за крутий контент! Тепер є шо цікавенького послухати коли кушаю 🦭🤘🔥
Ця година пройде чудово❤️ дякую за вашу роботу
Задонатила. Ви робите важливу справу. Розповідаєте цікаво про рідне. Дякую❤
донат на покращення контенту -витратили!
потрібно хоча 10 мільйонів переглядів для подобних відево .. отакі справи
Це все дуже цікаво. Якщо наступне відео сподобається, то я підпишусь. Дякую вам
27:26 ну зараз в моїй бульбашці вже немає такого, коли пишуть/говорять про «нет терминологии по укрАински», а раніше - так, було.
Але єдиний науковий термін, який вигадали росіяни - це «снохачество».
Дуже цікаво, особливо про Весну народів. агонь чуваки, давайте ще.
Чудовий випуск. Дуже дякую
Дякую за цікавий випуск!
Хлопці, пропоную зробити огляд на Вернадського як логічне продовження за лінією номіналів гривні.
З цікавістю і задоволенням подивилась цей випуск . Лише одне питання, чому тільки зараз? Чому блогери спромоглись на такий контент а Міносвіти ні?
Дякую за випуск!
Вам там в банку дзирькнуло. 🤏 рада буду послухати про український театр корифеїв Марка Лукича Кропивницького .
Дякую! «Ми живемо так як заповів в повесті Тарас…»
Топ випуск, дякую!!!
Три роки прожила в Італії і дуже сильно розумію про що каже пан Євген..повернулись за пів року до повномасштабного вторгнення. І навіть після його початку не було думок, щоб кудись поїхати...тільки в Україні. Зараз плани тільки мандрівка Україною. В гості у рідний, український Донецьк,а потім Крим. А потім і інші міста. Сита по горло тою "заграніцею"....
моє сприйняття Шевченка змінилось із книгою «Тарасові музи» Ю.Ковтуна. що виявляється його шапка і кожух були писком моди на мужицтво, як він сварився із Сошенком через дівчат, міг витратити останні гроші на модний шмот, як замоложував жінок. я б цю книгу ввела у шкільну програму підліткам - якраз про любов, пошуки себе та творчість. легко і просто. а Шевченка вусатого із «Льохом» вивчати вже в університетах, незалежно від спеціальності. бо в школі ти ще не здатен збагнути Шевченка.
також чули, що шапка і кожух це був тренд + дуже дорого тоді!
Дуже цікаві підкасти😍
Дякую за цікавий відос!
Дуже цікаво, дякую
Топ!
8:33 блін, щось не знайшов Шевченка в гуглі на Віллі Боргезе. Просто фото пам’ятника того ж Пушкіна, якого я там бачив, в гуглі багато, а Шевченка немає.
Все, знайшов на західній частині Риму.
До вам, дуже цікаво 🇺🇦🙏
Вийшло трохи сумбурно і не так легко як зазвичай. Без підготовки, думаю, буде складно розібратись. Але все одно цікаво
Дякую, цікаво
Дякую ❤🇺🇦
Як ви органічно нагадали про патреон на 16:40 , молодці)
Дякую!
Про Шевченка завжди актуально.
Класні відео продовжуйте в такому дусі
Про ідологізацію, це знаете є такий тип дівчат які почали у тік тоці россказувати що у Шевченка коханки були тільки українки 😂🤦 я навчалася у художній академії) з того що я пам'ятаю - Шевченко залицявся тільки до тих дівчат у котрих було багато грошей 😅 доречі саме така поведінка на скільки я пам'ятаю добила приговор його до заслання. Бо він там з донькою якогось крутого дядьки крутив під видом написання її портрету.
Дякую ❤️
оп, годний контент
Дякую)
Дякую за цікавий випуск,доречі в мене чомусь нн працює посилання на патреон(
перевірили, має працювати.
дякую за прекрасні відео🥹
Щоб розуміти Шевченка, треба з початку зрозуміти глибину і темряву історичної прірви, у яку впала Україна. І з тої безодні Шевченко витягує Україну до сьогодення і буде актуальним ще і ще...
Ви коли зачитуєте "Вінок Шевченкові" Миколи Миколаєнка, Ви помітили, що це подражаніє Пушкіну? Я тільки цитату не можу згадати сходу... здається на шматок з "Руслана і Людмили" там навіть фраза є схожа "Дела давно минувших дней, Преданья старины глубокой."
Цікаво це просто людина перечитала чи прям свідоме вимивання і приклеєння пушкінського слоґа до Шевченка.
і ще одне про Шевченка в ссср. Є фільм "Тарас Шевченко" 1955року. Я його малою дуже любила. Але дивитися його зараз без бажання проригатися на місцях з пропагандою прям дуже важко.
"москаль" у часи Шевченка - це солдат російської імперської армії
дякую
56 рядків😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂!!!!!!??клуб знатаків...
О, найближчі пів години обіцяють бути цікавими...
Який же корисний і класний формат
Д Я К У Ю
Цікава інфа від людини в спортивці))) найс
Про Котляревського!
19:20 был бы ор, если бы подкаст записывали в Италии
З вікіпедії:
"Один із членів Комітету, відомий український меценат Євген Чикаленко, критикував колег за те, що, визначивши новий конкурс, вони не поставили умови, щоб Шевченко був обов'язково в національному вбранні. Чикаленко заявляв:
«Не хотять люди зрозуміти, що Шевченко, як народній поет, повинен звертати увагу прохожого народу перше всього народнім убранням, шапкою і кожухом, в якім Шевченко сам любив фотографуватись і в яких уже звик бачити його народ»
На проектах пам'ятнику в Києві 1910 року Шевченко всюди старий. Виходить, старий Шевченко - це був загальний попит на той час, в тому числі серед українського руху, який щойно вийшов з народництва. Мені теж більше подобається молодий Шевченко, проте у 20х-30х роках 20 ст. такий би не був сприйнятий, мода була інша.
дякуємо за такий розгорнути коментар!
Ура ура ура
"Zapijaczony piewca kozaczyzny"
👏👏👏
Трішки конспірологіїї:
Те що в совецькому союзі встановлювали пам'ятники Шевченку, це небувала в історії помилка окупаційної влади. Ставити пам'ятники по суті першому українському націоналісту в кожному місті та смт, це вершина дебілізму. Моя теорія звучить так:
УРСР продукувала не менше кадрів для совецької номенклатури правління (різні родом з України "мафії" у керівництві ссср, Хрущов, Брежнєв і т.д.) ніж рсфср або інші республіки. Що якщо масове встановлення пам'ятників Шевченку це спланована диверсія україноорієнтованих діячів совецької номенклатури? Так зване стратегічне встановлення бази для розквіту національного руху.
українці знову всіх переграли!