страхуй своє життя і допомагай ЗСУ з Polis.ua : polis.ua/uk/avto-za-donat (промокод на знижку до 25%: PODCAST ) підтримати нас: mssg.me/kplusi напишіть в коментарях, на честь яких історичних подій чи особистостей можна назвати сучасні військові підрозділи і бригади. за найцікавішу відповідь подаруємо прапор Холодного Яру!
Пропоную назвати на честь Володимир Біляїв - він мій земляк, це чоловік з місто Моспіне що є у складі Донецька , відомий як борець за незалежність України у ХХ сторіччі, український письменник і журналіст, громадсько-політичний та культурний діяч, член-кор. УВАН в США (1984). Член Національної спілки письменників України 1995. Заступник голови Президії, спікер Української Національної Ради Державного Центру УНР (1972-1984 рр.), керівник української редакції радіостанції «Голос Америки» (до 1998 р.).
Бажаю здоров'я! От ім'я гетьмана Павла Скоропадського справді заслуговує бути закарбованим в назві бойового підрозділу. За ініціативу створення формувань морської піхоти у складі військ тогочасної Української Держави було б вельми непогано, щоб одна з новостворених бригад морської піхоти була названа на честь нього. Достойною є фігура Карла Маннергейма, який ж прикладом відданої державницьким ідеям людини. Також достойною та харизматичною особою являється Максим Кривонос, високі бойові таланти якого явно недооцінені. І хоч Василь Стус не є військовим чи державним керівником, однак саме він як ніхто інший є уособленням справжнього, бойового та незламного українського духу. Тому бригада з його іменем буде неабиякою окрасою Збройних Сил України. До речі, дуже символічно, що кремінний характер Стуса дуже перекликається з вольовим духом холодноярівців.
Яка історія...Один із епізодів нашої історії, які мають знати всі. Тим більше, що тут готовий сценарій для нуарної драми. Сподіваюся, що хоча б мої діти матимуть змогу піти в кіно не на "Шалене весілля", а на екранізовану історію Ю. Горліс-Горського.
Нещодавно прослухав аудіокнигу Юрія Горліс-Горського "Холодний яр" і склалося таке враження, що ви озвучуєте думки в моїй голові, саме те, що я вже декілька тижнів хочу розповісти ще комусь...Всі ті люди, про яких ви розповідаєте, вони стали наче рідними:Чорнота,Левадний,Чучупака... Раджу всім українцям, не полініться прослухайте цей шедевр, буде ще цікавіше!
Можу слухати про холодний яр годинами, а книга Горліса-Горського мене так вразила, що потім я була дуже сумна, коли дізналася, що інші його твори не збереглося. До речі, його онука, Ляля Горська, повернулася в Україну, купила будинок у Холодному Яру… хоча вона не говорить українською, але кров не вода)
Як же довго я чекав це відео!!! просив мабуть ще в червні і нарешті дочекався, і так, то я тоді просив розказати про отамана Василя Чучупаку) Шкода що не розповіли про розстріли в підвалах ЧК та катування, то є дуже показово про те що з себе уявляють московити. Тепер чекатиму відео про Черняхівську Культуру. А бригаду варто було б назвати на честь або того ж самого Василя Чучупаки, або на честь отамана Чорного Ворона, який діяв в окрузі Холодного яру до 23 року і так і не був схоплений чекістами, вважається що навіть повернувся в Холодний Яр в 60-х роках, щоб подивитись на могили побратимів.
Однозначно не вистачає бригади, яка була б носила почесне найменуванні імені Євгена Коновальця. Який, поза сумнівом, є чи не ключовою постаттю національної боротьби українців в XX столітті. Полковник армії УНР, лідер та засновник мілітарної організації УВО та легендарної ОУН!
підтримую. нещодавно з'явився батальйон Євгена Коновальця. 131-му окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ ЗСУ присвоєно почесне найменування “імені полковника Євгена Коновальця”. але краще б бригаду якусь назвали.
Дякую за таку важливу і цікаву тему. Холодний яр прочитав роки 4 тому. Одна з найкращих, що мені доводилось читати. Вважаю, що її повинен прочитати кожен українець
Хлопці! Ви великі молодці! Дякуємо вам! І це не просто "враження", зараз правда іде війна Зла проти Добра!!! Саме так! Подивіться, що робиться кругом у всьому світі!!!!
Це була не Холодноярська республіка, а саме Холодноярська організація. Це важливо. Вони визнавали закони УНР і не були окремою республікою. Дякую за висвітлення цієї місцевости.
Яка неймовірна і яскрава частина нашої історії. Дуже кінематографічна. Можливо ми побачимось якісну екранізацію десь невдовзі. Дякую за розповідь. Слава Україні та її захисникам 🙌
Дуже сподобалось!) Пощастило прожити 3 роки в Холодному Яру. Чув історії від тутешних стариків, Мотрин Монастир та городище що поруч це реальна сила. Але більщ вражає Могутній Дід-Дуб Залізняка. А краївок ще досі валом в лісі))
Дякую що підняли таку важливу тему нашої історії!!!Можливо хоча б,завдяки вам хтось дізнаєцяпро ці вечичні події нашого народу!!!Всім раджу прочитити книгу Холодний Яр!!!
Дякую за це відео ♥️ Згадала що колись в 2010 прочитала дві книжки про Холодний Яр і була вражена, навіть тим, як в Росії приховують злочини ссср . Ще думаю ті книжки мене морально підготували до війни зараз, ти такий дивишся, на то що роблять росіяни і думаєш, ну в принципі, нічого нового. Добре що зараз є інтернет і ми можемо обʼєднуватись, спілкуватись і підтримувати один одного хоч тут. Як згадаю, як Холодноярці розраховували на УПА, і шукали з ними контакт і так і не знайшли, то аж слабо робиться
дякую вам Євген та Фелікс! обожнюю ваш подкаст. дуже подобається що ви говорите саме живою мовою, зрозумілими термінами. інформація легко сприймається і головне запам'ятовується! пишаюсь бути сум'янкою. пишаюсь мати таких земляків! дякую!
Дякую за чудову і змістовну розмову❤ Знаєте... На рахунок боротьби добра і зла... Це так і є... Просто наші вороги за 800 років періодичної боротьби ну дуууууууже добре нас вивчили... Нажаль... І нажаль нині люди того не розуміють...
в цьому випуску обговорюємо Холодний Яр. як з'явились, чим відомі і з ким боролись холодноярівці. розповідаємо, хто такий Василь Чучупак, як будувались криївки і чому остання куля - для себе.
А ще, це дійсно правда, що цю історію приховували. Я навчалася у школі вже у 2000х, і, живучи в Кам‘янці (це 30 км десь, чи менше, до Мельників, Медведівки, Суботова) ми знали лише про Дуб Залізняка, Мотронинський монастир та Чигирин, звичайно, у часи Гетьманщини. Про Холодний Яр я дізналася уже будучи у свідомому віці, дорослому.
Хоча в Кам‘янці у краєзнавчому музеї висить прапор та є стовбур дерева, на якому табличка «Вхід чекістам заборонено.Володіння Холодного Яру», але я не пам’ятаю, коли то з’явилося у музеї, але точно знаю, що воно сприймалося, як якийсь прикол. Ну, були повстанці там якісь, то й були, ніхто в це не вникав… Але зараз все змінилося. Люблю їздити в Холодний Яр, там дійсно, якась класна енергетика
Дякую за чудове відео! Думаю, що якась наша бригада могла б бути імені Миколи Міхновського - на мою думку, одного з найвидатніших громадських діячів України
Можна було б назвати підрозділ на честь Василя Вишиваного, однак, виявляється, на його честь Названо навчальний центр НГУ. Тому, враховуючи зростання популярності і, в деякій мірі навіть культ, можна було б назвати на честь Павла Скоропадського. Вважаю, що було б непогано назвати на честь тих, хто мав або хоча б намагався створити міцні зв'язки з Заходом. Дякую за черговий цікавий випуск!
Дякую за просвітницьку роботу в історичне минуле державотворення. Адже завдяки бездіяльності чи радше антиукраїнської діяльності Міносвіти за 32 роки державності українці не знають тяглості державотворення, тому у нас така печалька. Я особисто док. роман «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського у перевиданні Романа прочитала у зрілому віці 2012 року, який змінив остаточно мій світогляд. З передмови я дізналася, що Ю.Горліс-Горський (справжнє прізвище Городянин-Лісовський) у 1938-39 рр. був в Карпатській Україні. Він прагнув як військовий до Карпатської Січі, але його не взяли, тому став звичайним вчителем у с. Луг Рахівського району. У Державному архіві Закарпаття я знайшла його особову справу вчителя, після того як побувала в Холодному Яру. Він дивом врятувався від розстрілу в окупованій угорцями Карпатській Україні. Це справжня детиктивна історія. Загалом памʼятаю, що до Холодноярської Республіки належало 40 сіл, я навіть карту купила на хуторі Будда. Хлопці, на історичній ниві неосяжний край роботи, тому натхнення вам на працю. У с. Довге в Закарпатті майже 20 років проживала з чоловіком-лікарем донька Івана Франка, які також дивом врятувалися від розстрілу угорськими гонведами. Зробіть про них програму.
Як завжди, чудово отгуляла довгу прогулянку "разом" з хлопцями та цікавезною бесідою. Дістала з шафки журнал "Локальна історія", випуск 6-7 за 2022 рік, він майже повністю присвясений цій темі. Буду перечитувати.
Кожної неділі чекаю ваш підкаст.Так цікаво розповідаєте.Розумію що зоісім не знаю історію своєї країни,а завдяки вам більше читаю і дивлюся.Дякую вам хлопці.❤
@@komikistoryk, тільки про союз Січових Стрільців з Денікіном чогось забули. Переказали Горліса-Горського через призму Василя Шкляра. А люди були дійсно як з кременю. Бабуся розповідала як до їх млина приїздили чоловіки молоти зерно: "Ото йдуть, по ценкнеру, два мішки несуть і з молодицями жартують і регочуть." Цекнер 💯 кг. Її два брати були петлюрівцями, млин відібрали, меле в "орендаря", репресовані . А в Холодному Яру не все так просто. Там біля 5 сіл переселенців з Поволжжя, тому...
Завжди кажу, якщо вам нема коли читати багато книг, але хочеться глибоко осягнути феномен українського спротиву, українського характеру, - прочитайте одну цю книгу, «Холодний яр» Юрія Горліс-Горського.
Фелікс, здається, говорить про "Вершників" Яновського, досі пам'ятаю свої враження, більше 20 років як читала у школі, дуже захоплюючий випуск! Дякую!!!
Євген і Фелікс, дуже хочу подякувати вам за цей випуск. Це прям дуже цікаво, тим більше мені було цікаво, тому що на днях закінчила читати "Чорний Ворон" Василя Шкляра, і там в тексті згадувались багато з реальних учасників тих подій. Тепер хочеться дізнатись про Холодний Яр ще більше, вже замовила собі книгу Ю.Горліс-Горського "Холодний Яр"
13:16 будь ласка, !!Уряд!! незалежної України існує 30 років, а не держава І взагалі, дуже велика помилка, називати 24 серпня - День Незалежності. Це День ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!!!
Зажди подорожуючи укр залізницею милувалась будівлями різними залізничними станціями, це так, своє мистецтво! Завжди дивувалась різноманітному стилю в архітектурі. Від подорожі до Криму досі такі цікаві флешкеби від згадок як вночі крики біля потяга на зупинці «де ми? Це Джанкой. Пиріжки, кавуни/дині» Як я хочу всі ці місця показати своїй дитині Крим, Балаклію, мій Харків, дослідити з нею Глухів і заїхати у Суми!
Гадаю, будь-який нашій бригаді за честь було б носити ім'я ясновельможного пана Гетьмана Павла Скоропадського. Творець регулярної армії в Український Державі ,на скільки мені відомо, досі не вшанований у назві хоча б якогось нашого військового з'єднання.
@@ИгорьЛиховидов-щ5в категорично не згодний. Скоропадський (у випадку із Німецькими військами) "розгрібав" провтики Винниченкоа й Петлюри. Німецьки війська запросили саме вони...
@@SichovyjSpivec Ну зате у нас петлюру вшановують, а Героя Скоропадського колаборантом обзивають, все навпаки. Петлюра ще й Захід Украіни Польщі здавав.
Супротив селян на чолі з отаманами. Це все, що було мені відомо. Багато є історичної інформації про голодомор. Про Холодноярівську республіку чую вперше. Я просто вражена, чому про це знають одиниці!
Ще можна назвати чорноліська бригада, адже чорний ліс діяв разом з холодним яром Або ж відновити степову дивізію Костя Блакитного, теж відомий повстанець на півдні
Дуже цікаве відео! Чи можливо буде колись відео по Бесарабії? Там були битви між подільською армією та бандитами Котовського, і багато інших історій, було б цікаво послухати
чим більше слухаю тим більше переконуюсь, що підручники з історії України мають переписти такі люди як Євгеній(якби не освіта то і Капранови), тільки так в міфі Української нації можна буде змінити фокус з сліз та горя на героїчність і нескореність. Євгеній, якщо читаєте, чи є у Вас плани на книгу?
Про звитяги Чучупаки дізнався з блогу Хащів. Де наші історичні фільми? Довбув вже знаний дядько, і Степан з Махно. Ще в романі Чорний Ворон була згадка, але це крапля в морі.
Ну з того що немає ще (бо дуже багато вже є назв від Святослава Хороброго до Лицарів Зимового Походу), то можна було б ще (різні епохи то і відаовідей багато) з князвіських часів - Дмитра Детька, з пізнього середньовіччя - Сигізмунд Корибутович, з козацьких - Лаврін Капуста (розвідка, контррозвідка!), з імперських часів - Русинські Гірські Стрільці (Ruthenisches Bergschützen-Corps), з часів визвольних змагань - Мирон Тарнавський, незалежності - Ярослав Горошко.
Щодо назви військового формування, я б запропонував «Лісові чорти». Так називався один із куренів Пласту у Львові, який існує й досі, та вишкільна школа УПА. Через неї проходило багато майбутніх воїнів, зокрема Мирослав Симчич, який керував Березівською сотнею під час бою за Космач, у ході якого було знищено героя ссср генерала дергачова. Саме для пластунів свого часу була написана легендарна пісня «гей гу, гей га, чорти ми лісові»
страхуй своє життя і допомагай ЗСУ з Polis.ua : polis.ua/uk/avto-za-donat
(промокод на знижку до 25%: PODCAST )
підтримати нас: mssg.me/kplusi
напишіть в коментарях, на честь яких історичних подій чи особистостей можна назвати сучасні військові підрозділи і бригади. за найцікавішу відповідь подаруємо прапор Холодного Яру!
Пропоную назвати на честь Володимир Біляїв - він мій земляк, це чоловік з місто Моспіне що є у складі Донецька , відомий як борець за незалежність України у ХХ сторіччі, український письменник і журналіст, громадсько-політичний та культурний діяч, член-кор. УВАН в США (1984). Член Національної спілки письменників України 1995. Заступник голови Президії, спікер Української Національної Ради Державного Центру УНР (1972-1984 рр.), керівник української редакції радіостанції «Голос Америки» (до 1998 р.).
Я би хотіла, щоб був підрозділ імені Івана Богуна. Я вважаю, що він справжній герой України!
Бажаю здоров'я! От ім'я гетьмана Павла Скоропадського справді заслуговує бути закарбованим в назві бойового підрозділу. За ініціативу створення формувань морської піхоти у складі військ тогочасної Української Держави було б вельми непогано, щоб одна з новостворених бригад морської піхоти була названа на честь нього.
Достойною є фігура Карла Маннергейма, який ж прикладом відданої державницьким ідеям людини.
Також достойною та харизматичною особою являється Максим Кривонос, високі бойові таланти якого явно недооцінені.
І хоч Василь Стус не є військовим чи державним керівником, однак саме він як ніхто інший є уособленням справжнього, бойового та незламного українського духу. Тому бригада з його іменем буде неабиякою окрасою Збройних Сил України.
До речі, дуже символічно, що кремінний характер Стуса дуже перекликається з вольовим духом холодноярівців.
Гадаю вже можна створити формування імені Головнокомандувача Залужного.
Скажіть будь ласка коли батальон стендаперів та ютуберів планує підмінити війскових завдяки яким ви знімаєте відосіки?
Яка історія...Один із епізодів нашої історії, які мають знати всі. Тим більше, що тут готовий сценарій для нуарної драми. Сподіваюся, що хоча б мої діти матимуть змогу піти в кіно не на "Шалене весілля", а на екранізовану історію Ю. Горліс-Горського.
Скільки не вивчали героїчну історію, а висновки правильні щодо мови так і негодні зробити.
Від почутого мороз по шкірі. То від гордості, то від люті. Дякую хлопці за те, що несете знання про нашу славну минувщину в інформаційний простір!
Нещодавно прослухав аудіокнигу Юрія Горліс-Горського "Холодний яр" і склалося таке враження, що ви озвучуєте думки в моїй голові, саме те, що я вже декілька тижнів хочу розповісти ще комусь...Всі ті люди, про яких ви розповідаєте, вони стали наче рідними:Чорнота,Левадний,Чучупака... Раджу всім українцям, не полініться прослухайте цей шедевр, буде ще цікавіше!
розмова тривала 90 хвилин, просто через холод «скукожилась» до 50)
@@AndriiAsap Вашу пунктуація і вміння формулювати речення, краща демонстрація того, що знати мову все ж важливо)
А я би слухала вас, та ще й про цю тему, годинами!
В Холодний Яр їжджу щороку з кінця 90-х. Це вже як ритуал. Унікальне місце, унікальна історія.
Можу слухати про холодний яр годинами, а книга Горліса-Горського мене так вразила, що потім я була дуже сумна, коли дізналася, що інші його твори не збереглося. До речі, його онука, Ляля Горська, повернулася в Україну, купила будинок у Холодному Яру… хоча вона не говорить українською, але кров не вода)
Настільки жива, енергійна подача інформації, таке враження, що Євген проживав цю історію
Довгоочікуваний мною випуск! Видатна сторінка української історії, як і сучасні носії гордої назви Холодний Яр з 93-ї бригади.
Брате гризiть як вовки цiх ничистот щоб iх кров рекою шла в нашу землю дякую.
Это нужно показывать по телевизору замист телемарафону ❤
Як же довго я чекав це відео!!! просив мабуть ще в червні і нарешті дочекався, і так, то я тоді просив розказати про отамана Василя Чучупаку) Шкода що не розповіли про розстріли в підвалах ЧК та катування, то є дуже показово про те що з себе уявляють московити. Тепер чекатиму відео про Черняхівську Культуру.
А бригаду варто було б назвати на честь або того ж самого Василя Чучупаки, або на честь отамана Чорного Ворона, який діяв в окрузі Холодного яру до 23 року і так і не був схоплений чекістами, вважається що навіть повернувся в Холодний Яр в 60-х роках, щоб подивитись на могили побратимів.
спасибі що просили)
Топовий контент. Героїчна сторінка історії України про боротьбу за свою ідентичність та незалежність. Дякую!
Однозначно не вистачає бригади, яка була б носила почесне найменуванні імені Євгена Коновальця.
Який, поза сумнівом, є чи не ключовою постаттю національної боротьби українців в XX столітті.
Полковник армії УНР, лідер та засновник мілітарної організації УВО та легендарної ОУН!
Так, шкода, що Коновалець в нас досі недооцінений.
підтримую. нещодавно з'явився батальйон Євгена Коновальця. 131-му окремому розвідувальному батальйону Сухопутних військ ЗСУ присвоєно почесне найменування “імені полковника Євгена Коновальця”. але краще б бригаду якусь назвали.
І Тараса Бульби-Боровця
Дякую за таку важливу і цікаву тему. Холодний яр прочитав роки 4 тому. Одна з найкращих, що мені доводилось читати. Вважаю, що її повинен прочитати кожен українець
Хлопці! Ви великі молодці! Дякуємо вам! І це не просто "враження", зараз правда іде війна Зла проти Добра!!! Саме так! Подивіться, що робиться кругом у всьому світі!!!!
Це була не Холодноярська республіка, а саме Холодноярська організація.
Це важливо.
Вони визнавали закони УНР і не були окремою республікою.
Дякую за висвітлення цієї місцевости.
Яка неймовірна і яскрава частина нашої історії. Дуже кінематографічна. Можливо ми побачимось якісну екранізацію десь невдовзі.
Дякую за розповідь. Слава Україні та її захисникам 🙌
Дуже сподобалось!) Пощастило прожити 3 роки в Холодному Яру. Чув історії від тутешних стариків, Мотрин Монастир та городище що поруч це реальна сила. Але більщ вражає Могутній Дід-Дуб Залізняка. А краївок ще досі валом в лісі))
Після вашого відоса одразу знайшов аудіокнигу Юрія Горліса Горького, Холодний Яр. На одному подиху переслухав. Просто шедевр.
Дякую що підняли таку важливу тему нашої історії!!!Можливо хоча б,завдяки вам хтось дізнаєцяпро ці вечичні події нашого народу!!!Всім раджу прочитити книгу Холодний Яр!!!
Матір божа, неймовірно вдячний вам за цю годину. Продовжуйте! Будьте наспинні!
Дякую за глибокий та змістовний епізод! Більше таких історій українського героїзму та менше усіляких Яневських.
Дякую за це відео ♥️
Згадала що колись в 2010 прочитала дві книжки про Холодний Яр і була вражена, навіть тим, як в Росії приховують злочини ссср . Ще думаю ті книжки мене морально підготували до війни зараз, ти такий дивишся, на то що роблять росіяни і думаєш, ну в принципі, нічого нового. Добре що зараз є інтернет і ми можемо обʼєднуватись, спілкуватись і підтримувати один одного хоч тут.
Як згадаю, як Холодноярці розраховували на УПА, і шукали з ними контакт і так і не знайшли, то аж слабо робиться
дякую вам Євген та Фелікс! обожнюю ваш подкаст. дуже подобається що ви говорите саме живою мовою, зрозумілими термінами. інформація легко сприймається і головне запам'ятовується! пишаюсь бути сум'янкою. пишаюсь мати таких земляків! дякую!
дякуємо Вам за теплі слова!
Вперше, коли відвідала холодний яр, відчула якусь неймовірну енергетику цього місця, Мотронинський монастир, джерело, дуб Залізняка, Чигирин прям маст сі.
А в Суботові були? В Суботові особлива атмосфера.
@@aedfindliath5147 Таак))
Дуже цікаво було б послухати про Горського, не пересічна особистість!
Дякую вам за популяризацію української історії, ми повинні знати своїх борців
Дякую за чудову і змістовну розмову❤
Знаєте... На рахунок боротьби добра і зла... Це так і є... Просто наші вороги за 800 років періодичної боротьби ну дуууууууже добре нас вивчили... Нажаль... І нажаль нині люди того не розуміють...
Чучупак Василь Степанович - в честь цієї людини варто назвати військове формування України
Так, тільки Чучупака, а не Чучупак
@@maksymandrienko7902 дивно.. мабуть ви праві. я знайшла з закінченням саме на "к"
@@sofia.fialka незнаю, в нас всі місцеві кажуть Чучупака🤷
@@maksymandrienko7902, кажуть та не в'яжуть. Майже 💯р більшовицького керівництва.
Метричні дані варто дивитися.
@@sofia.fialka хотіли б зробити вам подарунок - залиште свій телеграм, інстаграм або пошту для зв'язку, будь ласка)
супер робота! низький уклін! ДЯКУЮ!
Зараз дуже мало говорять про Холодний Яр, але це дарма. Дякую
Дякую Вам за гарний огляд та чудову подорож в історію України, яку заховував совок.
в цьому випуску обговорюємо Холодний Яр. як з'явились, чим відомі і з ким боролись холодноярівці. розповідаємо, хто такий Василь Чучупак, як будувались криївки і чому остання куля - для себе.
Дуже складний період в історії боротьби за незалежність України... Ми, як нація, не пропрацювали той період для себе...а треба.
Хлопці, яка це насолода слухати вас, це щось неймовірне, дякую.
Дякую за розкриття важливої теми! В школі навіть не було параграфу про Холодний Яр. Як нас обманювали😕
А ще, це дійсно правда, що цю історію приховували. Я навчалася у школі вже у 2000х, і, живучи в Кам‘янці (це 30 км десь, чи менше, до Мельників, Медведівки, Суботова) ми знали лише про Дуб Залізняка, Мотронинський монастир та Чигирин, звичайно, у часи Гетьманщини. Про Холодний Яр я дізналася уже будучи у свідомому віці, дорослому.
Хоча в Кам‘янці у краєзнавчому музеї висить прапор та є стовбур дерева, на якому табличка «Вхід чекістам заборонено.Володіння Холодного Яру», але я не пам’ятаю, коли то з’явилося у музеї, але точно знаю, що воно сприймалося, як якийсь прикол. Ну, були повстанці там якісь, то й були, ніхто в це не вникав… Але зараз все змінилося.
Люблю їздити в Холодний Яр, там дійсно, якась класна енергетика
Це просто вибух мозку, неймовірно важливо інформації для кожного українця
Який стрім! Складна історія, але як цікаво ви розказуєте!
Дуже дякую, гарна та цікава розмова вийшла!!!
Гарний випуск - дуже пізнавальний - для мене особисто - дякую
Я в захваті від того, що такі теми, нарешті, набули актуальності.
Хлопці, ви класні . ❤❤❤❤ Слухаю кожен випуск.
Дякую за чудове відео! Думаю, що якась наша бригада могла б бути імені Миколи Міхновського - на мою думку, одного з найвидатніших громадських діячів України
Скільки бачив цю книгу і от тільки зараз захотів купити і прочитати. Шикарна тема, більше таких відео)
Неймовірна історія, розкажіть будь ласка про генерала УНР Алмазова і полковника Болбочана
вдячний вашому каналу за відкриття, нагадування, популяризацію нашого минулого
Дякую вам хлопці безмежно. Черкащина, це моя батьківщина ❤
Ух, ефір, аж терпне!! Дякую!!
Можна було б назвати підрозділ на честь Василя Вишиваного, однак, виявляється, на його честь Названо навчальний центр НГУ. Тому, враховуючи зростання популярності і, в деякій мірі навіть культ, можна було б назвати на честь Павла Скоропадського. Вважаю, що було б непогано назвати на честь тих, хто мав або хоча б намагався створити міцні зв'язки з Заходом. Дякую за черговий цікавий випуск!
Дуже дякуємо! Яка цікавуща та інформативна тема! Які чудові паралелі з сьогоденням. ДЯКУЄМО!!! Ви найкращі!
Дякую за просвітницьку роботу в історичне минуле державотворення. Адже завдяки бездіяльності чи радше антиукраїнської діяльності Міносвіти за 32 роки державності українці не знають тяглості державотворення, тому у нас така печалька.
Я особисто док. роман «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського у перевиданні Романа прочитала у зрілому віці 2012 року, який змінив остаточно мій світогляд. З передмови я дізналася, що Ю.Горліс-Горський (справжнє прізвище Городянин-Лісовський) у 1938-39 рр. був в Карпатській Україні. Він прагнув як військовий до Карпатської Січі, але його не взяли, тому став звичайним вчителем у с. Луг Рахівського району. У Державному архіві Закарпаття я знайшла його особову справу вчителя, після того як побувала в Холодному Яру. Він дивом врятувався від розстрілу в окупованій угорцями Карпатській Україні.
Це справжня детиктивна історія.
Загалом памʼятаю, що до Холодноярської Республіки належало 40 сіл, я навіть карту купила на хуторі Будда.
Хлопці, на історичній ниві неосяжний край роботи, тому натхнення вам на працю.
У с. Довге в Закарпатті майже 20 років проживала з чоловіком-лікарем донька Івана Франка, які також дивом врятувалися від розстрілу угорськими гонведами. Зробіть про них програму.
Так боляче все це чути...Тоді загинули мої три прадіди.Одного потім розкуркулили.
Дякую за просвітницький подкаст!
Дякую за ваші цікаві випуски. Цікаво слухати ваші розповіді! Слава Україні!
Дякую! Надзвичайно цікава розмова про нашу історію! Як же важливо все це знати і плекати!
Як завжди, чудово отгуляла довгу прогулянку "разом" з хлопцями та цікавезною бесідою. Дістала з шафки журнал "Локальна історія", випуск 6-7 за 2022 рік, він майже повністю присвясений цій темі. Буду перечитувати.
Подяка за чудову традицію вихідного дня- чути цікаву, змістовну оповідь. Не зупиняйтесь!
Кожної неділі чекаю ваш підкаст.Так цікаво розповідаєте.Розумію що зоісім не знаю історію своєї країни,а завдяки вам більше читаю і дивлюся.Дякую вам хлопці.❤
Дуже дякую, ви найкращі 😊
Дякую хлопці за цю тему! Але про холодний Яр не тільки книга, тому вважаю тема розкрита не до кінця!
Дякую історія України захоплива . Чому в школі так сумно на уроках історії України , а у ваших відосиках не ні ?
Дуже дякую за вашу роботу чудовий контент. Робіть більше.
Дякую. Проревіла ціле відео, це так надихає ❤
а більшовики і денікінці були селянами? дякую Вам за випуск, з цікавістю дивлюсь подкасти, успіхів у подальшому розвитку🤗
Ваші відео-теми треба на уроках історії у школі ОБОВ'ЯЗКОВо презентувати - на мою думку. Дякуємо за просвітницьку працю.
Супер, дуже дякую. Спершу лайкаєм, потім дивимось🇺🇦🙋♂️😎👀
Дякую вашому щедрому сивочолому гетьману за вибір теми ❤ Холодний Яр - одна з найулюбленіших сторінок нашої історії, хоч від неї і болить серце
Ростислав Великий!
@@komikistoryk, тільки про союз Січових Стрільців з Денікіном чогось забули. Переказали Горліса-Горського через призму Василя Шкляра.
А люди були дійсно як з кременю. Бабуся розповідала як до їх млина приїздили чоловіки молоти зерно: "Ото йдуть, по ценкнеру, два мішки несуть і з молодицями жартують і регочуть."
Цекнер 💯 кг. Її два брати були петлюрівцями, млин відібрали, меле в "орендаря", репресовані .
А в Холодному Яру не все так просто. Там біля 5 сіл переселенців з Поволжжя, тому...
Завжди кажу, якщо вам нема коли читати багато книг, але хочеться глибоко осягнути феномен українського спротиву, українського характеру, - прочитайте одну цю книгу, «Холодний яр» Юрія Горліс-Горського.
Дякую за стиль, хлопці. Картинка кожного разу топ
Фелікс, здається, говорить про "Вершників" Яновського, досі пам'ятаю свої враження, більше 20 років як читала у школі, дуже захоплюючий випуск! Дякую!!!
Євген і Фелікс, дуже хочу подякувати вам за цей випуск. Це прям дуже цікаво, тим більше мені було цікаво, тому що на днях закінчила читати "Чорний Ворон" Василя Шкляра, і там в тексті згадувались багато з реальних учасників тих подій. Тепер хочеться дізнатись про Холодний Яр ще більше, вже замовила собі книгу Ю.Горліс-Горського "Холодний Яр"
дуже дякую за вашу працю. Коментар для просування відео🥰
Оце гідний контент попався. Лайк і підписка.
Дякую за вашу роботу
13:16 будь ласка, !!Уряд!! незалежної України існує 30 років, а не держава
І взагалі, дуже велика помилка, називати 24 серпня - День Незалежності.
Це День ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!!!
Зажди подорожуючи укр залізницею милувалась будівлями різними залізничними станціями, це так, своє мистецтво! Завжди дивувалась різноманітному стилю в архітектурі. Від подорожі до Криму досі такі цікаві флешкеби від згадок як вночі крики біля потяга на зупинці «де ми? Це Джанкой. Пиріжки, кавуни/дині»
Як я хочу всі ці місця показати своїй дитині Крим, Балаклію, мій Харків, дослідити з нею Глухів і заїхати у Суми!
Захотілось прочитати книгу, дуже захопили описи реліктового лісу. Трохи бував на Черкащини і там дійсно дивовижно. Дякую за цікавий випуск
Гадаю, будь-який нашій бригаді за честь було б носити ім'я ясновельможного пана Гетьмана Павла Скоропадського. Творець регулярної армії в Український Державі ,на скільки мені відомо, досі не вшанований у назві хоча б якогось нашого військового з'єднання.
Так Скоропадський колаборант, почитайте його тексти. Може того і не вшанованний
@@ИгорьЛиховидов-щ5в категорично не згодний. Скоропадський (у випадку із Німецькими військами) "розгрібав" провтики Винниченкоа й Петлюри. Німецьки війська запросили саме вони...
@@SichovyjSpivec Ну зате у нас петлюру вшановують, а Героя Скоропадського колаборантом обзивають, все навпаки. Петлюра ще й Захід Украіни Польщі здавав.
@@natalkapoltavka1110 во во
Справді проймає холодом як дивишся, ще й в історика голос такий, що це все чудово доповнює.😅
Стріми каналу дуже цікаві
Супротив селян на чолі з отаманами. Це все, що було мені відомо. Багато є історичної інформації про голодомор. Про Холодноярівську республіку чую вперше. Я просто вражена, чому про це знають одиниці!
Дякую! Чекаю випуску про Ханську Україну.
Ще можна назвати чорноліська бригада, адже чорний ліс діяв разом з холодним яром
Або ж відновити степову дивізію Костя Блакитного, теж відомий повстанець на півдні
Чудове відео. не вистачає підрозділу імені Дмитра Вітовського, сподіваюся, один з найближчих випусків буде про Листопадовий Чин
Євгене та Феліксе ,Дякую за ваш контент. Розкажіть будь ласка про місто Біла Церква вцілому та 72 Бригаду ім. Чорних Запорожців.
Дуже цікаве відео! Чи можливо буде колись відео по Бесарабії? Там були битви між подільською армією та бандитами Котовського, і багато інших історій, було б цікаво послухати
ширше розкривати регіони, в тому числі й Бессарабію, плануємо вже в наступному році ❤
повага та вдячність ! моя улюблена тема !
Чорновус Іван Яковлевич " Чорний Ворон"
В романі "Холодний Яр" Юрій Горліс-Горський багато розповідає про нього...
чим більше слухаю тим більше переконуюсь, що підручники з історії України мають переписти такі люди як Євгеній(якби не освіта то і Капранови), тільки так в міфі Української нації можна буде змінити фокус з сліз та горя на героїчність і нескореність. Євгеній, якщо читаєте, чи є у Вас плани на книгу?
Про звитяги Чучупаки дізнався з блогу Хащів. Де наші історичні фільми? Довбув вже знаний дядько, і Степан з Махно. Ще в романі Чорний Ворон була згадка, але це крапля в морі.
Панове! Ви -- круті! Дякую за чудовий проєкт, супер контент, цікава подача!
9:33 Махно і його організація не грабували людей, це доведено верховним судом франції
Хлопці дякую!! Було дуже цікаво слухати!
Зробіть відео про чорних запорожців
Ну з того що немає ще (бо дуже багато вже є назв від Святослава Хороброго до Лицарів Зимового Походу), то можна було б ще (різні епохи то і відаовідей багато) з князвіських часів - Дмитра Детька, з пізнього середньовіччя - Сигізмунд Корибутович, з козацьких - Лаврін Капуста (розвідка, контррозвідка!), з імперських часів - Русинські Гірські Стрільці (Ruthenisches Bergschützen-Corps), з часів визвольних змагань - Мирон Тарнавський, незалежності - Ярослав Горошко.
соррі, але ви знахідка для модоробів на ігри Paradox
@@serhiishvets1336 Mount & Blade: With Fire & Sword грали, грали, а як же)))
Дякую за цю розмову хлопці❤
39:44 - з цього моменту треба зробити шортс.
Щодо назви військового формування, я б запропонував «Лісові чорти». Так називався один із куренів Пласту у Львові, який існує й досі, та вишкільна школа УПА. Через неї проходило багато майбутніх воїнів, зокрема Мирослав Симчич, який керував Березівською сотнею під час бою за Космач, у ході якого було знищено героя ссср генерала дергачова. Саме для пластунів свого часу була написана легендарна пісня «гей гу, гей га, чорти ми лісові»