Львів 2024: екскурсія музеєм скла у Львові ціни Lviv Museum of Glass

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 май 2024
  • @LvivDepo #львівдепо #львів #lviv #lwów
    Дякуємо нашому підписнику і другу Дмитрові (Дімка Ісаєв) за чудово організовані подорожі цікавими місцями Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської області
    Відтепер маєте можливість подякувати команді Львів Депо не лише на словах ;)
    Для донату в гривнях send.monobank.ua/jar/4T2eRpdzvh
    Для донату в $ доларах send.monobank.ua/jar/4UB2YkzTAb
    Для донату в € євро send.monobank.ua/jar/6m7DiDS5LA
    Підтримавши нас, Ви зможете отримувати більше задоволення від контенту, а ми зможемо показати Вам більше цікавих місць! :) І не тільки географічних ;)
    Львів 2024: екскурсія музеєм скла у Львові ціни Lviv Museum of Glass 8 травня 2024 р.
    Засновником та ідейним натхненником створення Музею скла у Львові є відомий український художник-скляр, маестро гутного скла, голова оргкомітету Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові, колишній ректор Львівської національної академії мистецтв, професор Андрій Бокотей.
    Уперше виділили приміщення для музею у 1992 році, було віддане приміщення у самому центрі міста під Бернардинським монастирем. Проте, проіснував він дуже недовго, глядачі змогли насолодитися відкриттям експозиції в рамках ІІ Міжнародного симпозіуму гутного скла у жовтні 1992 року.
    Згодом, передусім для того щоб впевнити владу, що майбутній музей матиме під собою справді потужну базу, Львівська академія мистецтв разом з Національним музеєм у Львові у Палаці мистецтв провели акцію «Музей скла у Львові». Уже тоді, станом на 1999 рік зібралася потужна колекція скла, яка зберігалася у фондах Національного музею у Львові. Фактично це 250 авторських творів, 150 художників з 26 країн світу.
    У колекцію увійшли авторські твори митців зі світовим ім’ям: Ервін Ейш, Андрій Бокотей, Марвін Ліпофський, Ян Зорічак, Теодор Зельнер та багато інших. На акції директор Національного музею у Львові Василь Откович наголосив, що його заклад, а також Музей етнографії та художнього промислу й Історич- ний музей згідні об’єднати свої збірки скла й пере- дати їх у новостворений спеціалізований осередок.
    У 2002 році (рівно через десять років після першої спроби), міський голова Василь Куйбіда надав для розміщення творів світового мистецького рівня підвали палацу Бандінеллі на площі Ринок 2, де й сьогодні функціонує Музей скла.
    І лише в 2006 році, після довготривалої боротьби з технічними невідповідностями, вологістю та ін. у рамках святкування 750-річчя м. Львова музей був відкритий для відвідувачів. Від самого початку музей функціонував як самостійний відділ Львівського історичного музею.
    З 2006-2012 рр. його очолювала Христина Содомора. У цей період функціонував тільки один виставковий зал, лише зрідка змінювалась експозиція. Колекція музею систематично поповнювалася творами, створеними в рамках Міжнародних симпозіумів гутного скла, проте можливості їх експонування майже не було. Частина була передана до фондів Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові.
    Пожежа 2012 року стала поштовхом до радикальних змін. Координатором Музею скла став художник-скляр, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ Михайло Бокотей. Завдяки його високопрофесійній роботі, титанічним зусиллям, великому досвіду та менеджерській стратегії було повернуто приміщення, введено в експлуатацію третю виставкову залу, вирішено проблему критичної вологості повітря та багато іншого. Він повністю переробив експозиційні шафи, побудував виставкову модель у відповідності до сучасних тенденцій музейної справи ХХІ століття із застосуванням засобів інтерактивності.
    19 квітня 2013 року було презентовано переформатований музей з новою сучасною експозицією та використанням новітніх технологій. 2017 року завдяки ініціативі директора музею було обладнано інший вхід, завдяки чому збільшилася площа виставкового простору й інституція запрацювала в новому форматі.
    Загальна виставкова площа у 120 м кв. використовується зважено та раціонально. З найдавніших експонатів представлені скляний посуд та намистини, виготовлені в І-ІІ ст. н. е. на території римських колоній на півдні сучасної України; намистини і посуд з ХІ-ХІІ ст., а також браслети і фрагменти браслетів, знайдені під час розкопок.

Комментарии • 6

  • @comfy1337
    @comfy1337 12 дней назад +2

    Музей в підземеллі. Дуже атмосферне місце. Дякую за екскурсію. Було цікаво.

  • @mary-anna8298
    @mary-anna8298 12 дней назад +2

    Дуже подобаються відео з музеїв👍

  • @ihorbaran450
    @ihorbaran450 12 дней назад +2

    Дякуємо за гарне відео 💙🇺🇦

  • @mary-anna8298
    @mary-anna8298 12 дней назад +2

    Скло під склом

  • @panna_martzypanna
    @panna_martzypanna 12 дней назад +1

    Привіт! Приємно бачити ваше інтелектуальне збагачення, але це трохи "не формат"...

    • @LvivDepo
      @LvivDepo  12 дней назад

      Ще одне таке зроблю і знову повернуся до формату :-)