Друзі, не сперечайтесь даремно! Спробую вас помирити😊 У своєму дитинстві, а я із Черкащини, я поняття не мала, що квасоля може бути червивою. Мама завжди сіяла квасолю, на борщ. Чи не лущена на горищі, чи лущена в полотняних торбинах у коморі (а там прохолодно було, бо не топилося), ніколи ніякі жучки не заводилися. Повторюся, я поняття не мала, що в квасолі може щось заводитися. Але коли я сама стала мамою і теж взялася сіяти квасолю, вже в Одеській області, то я з жахом побачила, що мало не всю мою працю з квасолею з'їв якийсь жучок. Хімією обробляти те, що ти маєш з'їсти - не розумно. Тож в мене залишилося два варіанти: або холод, або спека. Прожарювати в духовці - це більше мороки порівняно з морозилкою: запхнув і забув. В мене квасоля завжди лежить в морозилці. Але це не означає, що в ній немає жучків, личинок чи їхніх яєць. Просто їх не стає більше. Перед приготуванням (а на смак квасоля що морожена, що не морожена - однакова) її треба з вечора намочити. На ранок буде досить добре видно заражену шкідником. Але так, з нею треба повозитися: кожну взяти в руки, повертіти, роздивитись і придушити. Зразу видно діряву квасолю - її викинути. Трохи гірше, але все одно видно квасолю зовні цілу, але з білою личинкою всередині - вона ледве просвічується, теж викинути. А от квасолю з маленькими і манюсінькими личинками можна виявити, лише натиснувши: із враженої через непомітні дірочки бризкає фонтан води, та й на дотик вона не туга й здорова, а дещо м'яка. Можливо, що лише я одна так роблю, але не можу я їсти квасолю з червяками, як і вишню-черешню. А ще мені здається, що за мого дитинства шкідників було значно менше. Просто не можу згадати, щоб у нашій Бужанці щось жерло часник, цибулю або корінь щавлю. А тепер жере, та ще й як!
Розповім про свій метод, який використовую вже багато років: лущимо квасолю, відбираємо певну кількість на насіння, всю квасолю, що піде на їжу прожарюємо в духовці при температурі 60-70 градусів 15-20 хвилин. Після того, як квасоля охолоне за сипаємо її до 6-ти літрових пляшок із під води (вони повинні бути сухими) і ретельно закриваємо. Квасоля зберігається дуже гарно і багато років.
Температура приготування квасолі при варці - 100°С. Порівняно з цим,сушка в духовці при температурі 60-70° - не здатна завдати жодної шкоди ніякому білку)))
є кращий і простіший спосіб, -берете тряпчану торбу замочуєте в сильному рощині солі потім висушуєте і висипаєте туди фасолю, кілька років лежить і нічого не заводиться
Я з дитинства запам'ятала, що хто сам вирощував фасолю, ті її не чистили зразу, а тримали нечищенною на горищі. Чистили по потребі, невелику кількість. І моя мама так робила взимку(коли у нас вже був власний будинок і при ньому город.був і урожай фасолі, і власне горище). А хто купує, то не варто купувати фасолю про запас, щиро раджу.
Вітаю, Богдане! Я теж проморожую свою квасолю ОБОВ'ЯЗКОВО! Тому ЛАЙК за відос однозначно)) Але все ж коли ви на 2:00 поклали після морозилки квасолю отак відкритою в кімнаті, та ще й на 1-2 доби, то тут я подумав, що якраз є реальна небезпека повторного зараження ... принаймні у мене так вже було, бо ці підлі жучки тільки і сидять в засідці і пантрують куди б то ще свої яйця відкласти))) Тому я вже давно алгоритм дій маю такий (працює безвідмовно): 1) квасолю дуже щільно набиваю в скляну банку з герметичною кришкою, ну в крайньому випадку насипаю в новенький цупкий кульок, але так, щоб витиснути з нього максимально все повітря! І ставлю в морозилку на 1-2 тижні. 2) через 1-2тижні дістаю квасолю з морозилки і просто кладу десь в кімнаті НЕ РОЗПАКОВУЮЧИ! Якщо банка чи кульок були практично герметичні і повітря там було мало, то тоді там вологи скільки було на старті, то стільки і залишиться і конденсат в середині банки/кулька особливо не випадає! Він з'являється тільки на зовнішній поверхні банки/кулька і тому я його час від часу просто витираю полотенцем, якщо маю натхнення ... а якщо забуваю, то він потім сам швидко висихає! 3) За добу стояння квасолі в герметичній банці/кульку в кімнаті вона нагрівається до кімнатної температури і тоді я або розсипаю її у інші герметичні ємності для зберігання/споживання, або найчастіше прямо в тій же банці, яка морозилася я її НЕВІДКРИВАЮЧИ так і кладу на зберігання/споживання! Отакий мій алгоритм! ))
@@Samsung15-x2k а як квасоля перезимувала на дворі, такий самий ефект. шкідники втрачають здатність розмножуватися при Т +13. при вологості 14 - 16 % насінню ніякий холод не страшний
Я тримаю квасолю в поліетиленових кульках в салоні холодильника,не в морозильці.В нижній шуфладці для овочів.Там поміщається 20 літрів квасолі.Зберігаю цілий рік .Головне щоб була добре просушена
Як один з пунктів годиться. Але Ці жучки відкладають яйця вже при цвітіні фасолі. Бувало таке що всю зиму фасоля стоїть навіть в банці на відкритому балконі а весною вилазять жучки. Банки спасають тіль від перезараження і розповзання. А мороз на мою думку знищує шкідника на якихось певних стадіях розвитку. Десь читав що фасолю треба чимось обробляти підчас цвітіння чи перед цвітінням. Мій зпосіб гарно просушити бажано на сонці і зберігати десь набалконі або на гориші де взимку мінусові температури. Банки хороша тара для зберігання . Навесні залишки перебрав і нормально зберігається до нового врожаю.
Є в мене квасоля на стриху в мішку кропивяному десь відро ,лежить уже років 15 ніхто її не заморожував ніяких жучків у ній незавелось по сьогодні .Так стоїть бо стара...Поза минулого року зродила то я їла 2 роки ніяких жучків не було зберігалась в коморі там прохолодно.Того року 2023 зродила зберігаю там само де й попередню ,то тепер у цій квасолі страшних жучків з середини вилазять бо там виплодились один сорт дуже в дірках в інших менше але є.Я зрозуміла що це від погодніх умов але яйця в стючки відкладає не знаю муха чи метелик у зелені стручки коли ще молоді ,а потім там розвиваються личинки які перетворюються в жучки і вилазять з середини .
Я роблю інакше. Зібрану квасолю в стручках в ящику ставлю біля пічки. Стоїть не менше 3-4 тижнів. Жучкам тепло вони думають що весна і починають вилазити з квасолі. А я через 4 тижні той ящик із квасолею виношу на горище де холодно. Всі жучки вимерзають. Потім коли лущу від квасолиння і всі дзюраві квасолини віддаю курам а собі і на насіння нормальну. Таким чином за 2-3роки я фактично позбувся жучків.
Я вже кілька років засипаю квасолю у скляні банки , в кількох місцях добавляю неочищені зубчики часнику і пару лаврових листів . Закриваю капроновою кришкою . Ясно що всередині квасолі по любому є жучки . Я коли беру скільки мені потрібно квасолі , то на дні банки засушені жучки , вони певно вилазять і гинуть через той часник і лаврушку . А якщо пропонують в духовці просушувати то я не знаю яка та квасолю буде після готування, як її варити , який буде смак ….
Якщо подобається їсти квасолю з замороженою квасолевою зернівкою з її такими ж замороженими екскрементами ( вони тоді ,мабуть, смачніші) то порада годиться. А з шкідниками потрібно боротись ще в полі..
@@curiousperson6062 обробляти інсектецидами. Як правило двічі. Перший раз початок фази цвітіння ( це коли зацвітає 10 -15 відсотків квітів) Другий раз це в фазу повного цвітіння ( зацвіло 90 відсотків квітів) Застосовують препарати групи піретроїдів та неоникотиноїдів. Фосорганіку не бажано. Занадто довго виводиться, хіба можна по весні протии бульбочкових довгоносиків .
Як біолог я здивований безглуздою порадою. Багато видів шкідників у капсюльованому стані непогано переносять заморозку до -40 градусів. Рідини їх організму перебувають у особливому капілярному стані і не замерзають, а, значить, клітини не руйнуються. Просушування насінневого матеріалу додатково виводить з них вологу і збільшує морозостійкістььяєць та личинок шкідників.
Як біолога хотів би Вас запитати: Як називаються ті чорні жучки, які навесні вилазять із квасолі, роблячи круглі отвори приблизно міліметрового діаметру? Можна дати також латинську назву тих жучків. Дякую.
Наш Андрюша виявився не біологом, а балабологом, тому що, не розібравшись у суті справи, безапеляційно тут почав втирати відверті дурниці. Замість того, щоб вникнути у суть справи. А от я - не біолог, а навіть математик, Господи прости (у минулому), але легко розібрався. Отже, цитую: Квасолева зернівка доволі чутлива до низьких позитивних і особливо мінусових температур повітря. При 0 ° С загибель личинок і лялечок в насінні настає через 30 днів, при -2 ° С - через 25, -4 ° С через 15 днів, -12 ° С і нижче - через добу. Жуки, що знаходяться поза зерен квасолі, при впливі мінусової температури повітря повністю гинуть: при 0-2 ° С - через 15 діб, -4 ° С - на 10-у добу, -12 ° С, -18 ° С - через 1-2 дні. www.biochemtech.com.ua/fasolevaya-zernovka-acanthoscelides-obtectus/ Недалекими слід вважати також людей, які поставили лайки балабологу, навіть не спробувавши розібратися самим. І це в той час, коли під руками такий потужний інстумент, як інтернет. І ця квасолева зараза навіть має, звичайно, латинську назву (латинь біологи вчать, наскаільки я пам'ятаю, в усякому разі, моя вчителька біології любила форсанути латнськими фразами). Квасолева зернівка 'Аcanthoscelides obtectus' Люди добрі! Перш, ніж ставити лайки аферистам, спробуйте думати власною головою. Десь я чув чудову фразу: "Подвергай все сомнению". Якби більшість людей думали власною головою, то і воєн би не було. Почитайте вірш Руданського "Божа птиця". Вивчіть напам'ять і послуговуйтеся правилом "Не вір нікому на слово" в своєму житті.
Щоб використать квасолю для посадки: суху квасолю засипаю в банку ( не доверху) ставлю на квасолю маленьку запалену свічку і закатую банку.Кисень згорає і ніхто не заводиться.
А я багато років роблю так з любими крупами. Перебираю, щоб не було сміття, потім насипаю на деко і ставлю в духовку на 100 градусів хвилин на 5 більше , потім охолодити, розсипати по банках і стоять мої крупи на балконі вже багато років поспіль. Спробуйте, може вам згодиться мій спосіб.
Заморочки якісь. Все набагато простіше. Покладіть до фасолі головку часнику і пару листочків лаврового листа, або навіть щось одне. Нічого не заведеться.
Ага, - не заведеться...Якщо, хоч одна лічинка потрапила, то розведеться і буде хавати квасолю з часником і лаврушкою з подвійним апетитом. У підсумку уся квасолю в дірках. Перевірено.
Приношу додому і кладу в морозилку на троє суток , тоді просушую , засипаю в сухі бутилки пластикові в перемішку з часником , закручую і до весни не переживаю.
Можна зберігати висушену квасолю в скляних банках, додавши 2-3 лаврових листочки. Зберігаю закриті банки з квасолею в поохолодному місці - на горищі або в коморі. Жучків не буде, перевірено.
,,Якісь жучки\паучки ,,не могут яйца там отложить. Там определенный довгоносик ! Він возьметься не відкіля і йому та кришка до одного місця. Саме важливе це сухість насінин та неприємний для них запах. Або холодильник да..... Постійно. Аб о піч\припічок яким користуються завжди. Чи то будь які опалювальні батареї...
Якщо 'є жучки то квасолю сдід викинути.я теж проморожую але одну добу.. просто для профілактики Зберігаю в скляних банках або в кульках в холодильнику.
Как бы вы ее не сохраняли , но в ней жуки приходят к нам уже с огорода ! Ну или по меньшей мере там находятся уже яйца жуков . Обожаю фасоль , но как подумаю про этих жуков--есть уже не хочется !!!
Жуки чи жучки, це все білок , їжте і не морочіть собі голову. 🤣😃😂 В всіх продуктах які ми споживаємо в сотні раз гамнеє, просто не видимі а ми всі жрем, кроми сільських жителів , які вирощують самі для себе і то ??? . 👤
Про що ти тарабаниш. Квасоля заряжається при цвітінні. Бабочка відкладує яєчко коли квасоля цвіте. Зверніть увагу що зовнішня оболонка ціла а жучок вже всередині!
Ви можете бути впевнені, що квасоля з морозильної камери зійде при посадці в землю, бо на своєму досвіді перевірено. Квасоля лежала у морозильній камері більше шести місяців і весною, коли земля прогрілась, дістав квасолю та просто накидав у рівчаки, загорнув. Чудово зійшла, а потім ще й врожай дала. Головне заморожувати квасолю тільки висушену. Пробуйте. Успіхів Вам.
Вірно, я також зберігаю в мішках стручки і не одного жучка, а з морозилки виклала вона волога стала і жуки з квасолі полізли, морозильна камера не допоможе
Незаймайтеся хе@ньой, жучки заводяця під час цвітіння квасолі, самка жука відкладає яйця в квітку фасолі, для того щоб уникнути зараження треба обробляти квітуючу рослину.
@@ЛарисаЛинская-р8с В мене ц1ла ще бабусина, 1 на горищ1 в сручках прекрасно лежить минулор1чна, а та що полущена, в банках .нажаль,довелось курям зварити, цього року збер1гатиму в стручках.Як збережеться напишу,як рашка не вбье.
Друзі, не сперечайтесь даремно! Спробую вас помирити😊
У своєму дитинстві, а я із Черкащини, я поняття не мала, що квасоля може бути червивою. Мама завжди сіяла квасолю, на борщ. Чи не лущена на горищі, чи лущена в полотняних торбинах у коморі (а там прохолодно було, бо не топилося), ніколи ніякі жучки не заводилися. Повторюся, я поняття не мала, що в квасолі може щось заводитися.
Але коли я сама стала мамою і теж взялася сіяти квасолю, вже в Одеській області, то я з жахом побачила, що мало не всю мою працю з квасолею з'їв якийсь жучок.
Хімією обробляти те, що ти маєш з'їсти - не розумно. Тож в мене залишилося два варіанти: або холод, або спека. Прожарювати в духовці - це більше мороки порівняно з морозилкою: запхнув і забув. В мене квасоля завжди лежить в морозилці.
Але це не означає, що в ній немає жучків, личинок чи їхніх яєць. Просто їх не стає більше. Перед приготуванням (а на смак квасоля що морожена, що не морожена - однакова) її треба з вечора намочити. На ранок буде досить добре видно заражену шкідником. Але так, з нею треба повозитися: кожну взяти в руки, повертіти, роздивитись і придушити. Зразу видно діряву квасолю - її викинути. Трохи гірше, але все одно видно квасолю зовні цілу, але з білою личинкою всередині - вона ледве просвічується, теж викинути. А от квасолю з маленькими і манюсінькими личинками можна виявити, лише натиснувши: із враженої через непомітні дірочки бризкає фонтан води, та й на дотик вона не туга й здорова, а дещо м'яка.
Можливо, що лише я одна так роблю, але не можу я їсти квасолю з червяками, як і вишню-черешню.
А ще мені здається, що за мого дитинства шкідників було значно менше. Просто не можу згадати, щоб у нашій Бужанці щось жерло часник, цибулю або корінь щавлю. А тепер жере, та ще й як!
J
I
Нічого раніше ту квасолю не їло, така напасть з'явилася не дуже давно.Буває на городі лущиш, а вона вже з жучками...
Всю квасолю тримаю цілий рік у морозильній камері, посадковий матервал -теж.
Прекрасно сходить.
Я теж так роблю і все ок
Достатньо просто в холодильнику!
...достатньо, якщо ви абсолютно впевнені, що жоден жцчок не проскочив ще з городу.
Інакше обов'язково буде сюрприз
Сюрпризів ніколи не має
У холодильнику гарно храниться Доведено на практиці❤
Дуже дякуємо за просту і дієву підказку, щоб довго зберігати квасолю і другі бобові
Розповім про свій метод, який використовую вже багато років: лущимо квасолю, відбираємо певну кількість на насіння, всю квасолю, що піде на їжу прожарюємо в духовці при температурі 60-70 градусів 15-20 хвилин. Після того, як квасоля охолоне за сипаємо її до 6-ти літрових пляшок із під води (вони повинні бути сухими) і ретельно закриваємо. Квасоля зберігається дуже гарно і багато років.
При прожарці змінюється структура білка.
@@Елена-ж9ю5тполовина усіх м'ясних страв смажаться або запікаються, це у вас застережень не викликає?
Температура приготування квасолі при варці - 100°С. Порівняно з цим,сушка в духовці при температурі 60-70° - не здатна завдати жодної шкоди ніякому білку)))
@@Елена-ж9ю5т а вы ее сырой едите?😂
І я так роблю.І все добре, і добре зберігається.
є кращий і простіший спосіб, -берете тряпчану торбу замочуєте в сильному рощині солі потім висушуєте і висипаєте туди фасолю, кілька років лежить і нічого не заводиться
Жучки вже живуть в квасолі в вигляді крихітних яєць. Квасолю морозять, що ті яйця загинули і не вилупилися.
не працює
Квасоля заражена ще до збору врожаю
Перевірила на собі,квасоля лежить на нижній полиці холодильника ,там де й фрукти.Працює! Лежить до нового врожаю.Успіхів господиням!
Робила таке: заводяться жучки все одно.
Diękuje❤
Я з дитинства запам'ятала, що хто сам вирощував фасолю, ті її не чистили зразу, а тримали нечищенною на горищі. Чистили по потребі, невелику кількість. І моя мама так робила взимку(коли у нас вже був власний будинок і при ньому город.був і урожай фасолі, і власне горище). А хто купує, то не варто купувати фасолю про запас, щиро раджу.
Дякую! гарантована практична порада, особливо, з морозилкою, 7 днів, просушкою і гермет зберігання
Я так роблю давно, сама додумалась. Але тримала менше часу в морозилці
Це потрібно робити, навіть, якщо вас запевняють, що там нема жуків
Дякую, мудра порада. Я теж так роблю. Я насипаю бобові у пластикові бутилки, а крупи - у банки.
Вітаю, Богдане!
Я теж проморожую свою квасолю ОБОВ'ЯЗКОВО! Тому ЛАЙК за відос однозначно))
Але все ж коли ви на 2:00 поклали після морозилки квасолю отак відкритою в кімнаті, та ще й на 1-2 доби, то тут я подумав, що якраз є реальна небезпека повторного зараження ... принаймні у мене так вже було, бо ці підлі жучки тільки і сидять в засідці і пантрують куди б то ще свої яйця відкласти)))
Тому я вже давно алгоритм дій маю такий (працює безвідмовно):
1) квасолю дуже щільно набиваю в скляну банку з герметичною кришкою, ну в крайньому випадку насипаю в новенький цупкий кульок, але так, щоб витиснути з нього максимально все повітря! І ставлю в морозилку на 1-2 тижні.
2) через 1-2тижні дістаю квасолю з морозилки і просто кладу десь в кімнаті НЕ РОЗПАКОВУЮЧИ! Якщо банка чи кульок були практично герметичні і повітря там було мало, то тоді там вологи скільки було на старті, то стільки і залишиться і конденсат в середині банки/кулька особливо не випадає! Він з'являється тільки на зовнішній поверхні банки/кулька і тому я його час від часу просто витираю полотенцем, якщо маю натхнення ... а якщо забуваю, то він потім сам швидко висихає!
3) За добу стояння квасолі в герметичній банці/кульку в кімнаті вона нагрівається до кімнатної температури і тоді я або розсипаю її у інші герметичні ємності для зберігання/споживання, або найчастіше прямо в тій же банці, яка морозилася я її НЕВІДКРИВАЮЧИ так і кладу на зберігання/споживання!
Отакий мій алгоритм! ))
Така квасоля годиться на посадку?
@@Samsung15-x2kДА, ГОДИТЬСЯ, МИ САДИЛИ, І ВЖЕ ЗІБРАЛИ!!! 🙏🌈🕊️🌿🌺
@@Samsung15-x2k а як квасоля перезимувала на дворі, такий самий ефект. шкідники втрачають здатність розмножуватися при Т +13. при вологості 14 - 16 % насінню ніякий холод не страшний
Так,годиться на посадку.Не один рік тримаю на морозі і гарно потім сходить.
Прошлий рік зробила все як ви показали результатом задоволена. Цей рік буду вже впевнено так зберігати квасольку.❤❤❤
А вона хоть сходить після морозилки 😨
@@КатюшаКатюша-ф9р Сіменну квасольку незаморожуйте тільки ту що на зберігання.
@@КатюшаКатюша-ф9рСходить, я тримала насінневу квасолю в морозилці до весни, до висадки в ґрунт. Роблю так вже декілька років.
@@КатюшаКатюша-ф9р Дуже гарно сходить,бо проходить стратифікацію
Дякую за практичну пораду.
Будь ласка 😀
Я тримаю квасолю в поліетиленових кульках в салоні холодильника,не в морозильці.В нижній шуфладці для овочів.Там поміщається 20 літрів квасолі.Зберігаю цілий рік .Головне щоб була добре просушена
Так і роблю, рекомендую! Дякую!🎉🎉🎉🎉
Я давно використову такий спосіб,він дійсно надійний.Правда,живу у місті і прводила цю процедуру для невеликих об*ємів
Дякую, за пораду, це так вчасно у мене якраз завелись жучки, я їх занесла , мабуть з насінням, що купила на базарі, минулий рік, бо раніше не було!
Як один з пунктів годиться.
Але
Ці жучки відкладають яйця вже при цвітіні фасолі.
Бувало таке що всю зиму фасоля стоїть навіть в банці на відкритому балконі а весною вилазять жучки.
Банки спасають тіль від перезараження і розповзання.
А мороз на мою думку знищує шкідника на якихось певних стадіях розвитку.
Десь читав що фасолю треба чимось обробляти підчас цвітіння чи перед цвітінням.
Мій зпосіб гарно просушити бажано на сонці і зберігати десь набалконі або на гориші де взимку мінусові температури. Банки хороша тара для зберігання .
Навесні залишки перебрав і нормально зберігається до нового врожаю.
9
100%. Просто приходит время, когда эти яйца превращвются в жуков, а так они там появляются еще на огороде 😒😒😒. А как же быть ? Я очень люблю фасоль .
Квасоля.!
Коли цвіте квасоля її обробляємо біопрепаратом "актофіт" і ніяких комашок не буде.
Є в мене квасоля на стриху в мішку кропивяному десь відро ,лежить уже років 15 ніхто її не заморожував ніяких жучків у ній незавелось по сьогодні .Так стоїть бо стара...Поза минулого року зродила то я їла 2 роки ніяких жучків не було зберігалась в коморі там прохолодно.Того року 2023 зродила зберігаю там само де й попередню ,то тепер у цій квасолі страшних жучків з середини вилазять бо там виплодились один сорт дуже в дірках в інших менше але є.Я зрозуміла що це від погодніх умов але яйця в стючки відкладає не знаю муха чи метелик у зелені стручки коли ще молоді ,а потім там розвиваються личинки які перетворюються в жучки і вилазять з середини .
Я роблю інакше.
Зібрану квасолю в стручках в ящику ставлю біля пічки. Стоїть не менше 3-4 тижнів. Жучкам тепло вони думають що весна і починають вилазити з квасолі. А я через 4 тижні той ящик із квасолею виношу на горище де холодно. Всі жучки вимерзають. Потім коли лущу від квасолиння і всі дзюраві квасолини віддаю курам а собі і на насіння нормальну.
Таким чином за 2-3роки я фактично позбувся жучків.
А у вас кури їдять квасолю?
Теж тримаємо квасолю в стручках, в неопалюваємому приміщенні. Коли і скільки треба беремо, лущимо, передивляємось та готуємо.
@@330alex1моя мама теж зберiгала квасолю в стрючках, не заводились шкiдники. А як лущить для зберiгання, заводяться.Аналогiчно-волоскi горiхи
@@rivoknetу мене не їли.
Навіть свині не хотіли.
Курси не можна давати квасолю.
Я вже кілька років засипаю квасолю у скляні банки , в кількох місцях добавляю неочищені зубчики часнику і пару лаврових листів . Закриваю капроновою кришкою . Ясно що всередині квасолі по любому є жучки . Я коли беру скільки мені потрібно квасолі , то на дні банки засушені жучки , вони певно вилазять і гинуть через той часник і лаврушку . А якщо пропонують в духовці просушувати то я не знаю яка та квасолю буде після готування, як її варити , який буде смак ….
Якщо подобається їсти квасолю з замороженою квасолевою зернівкою з її такими ж замороженими екскрементами ( вони тоді ,мабуть, смачніші) то порада годиться. А з шкідниками потрібно боротись ще в полі..
Правильно 1000 процентів.
Правильно бо я колись насадила квасолі і коли збирала то жуки вже були в квасолі
А як це робити? Як з ними боротися?
А як зберігати ще на полі, чим кропити....напишіть, будь ласка.
@@curiousperson6062 обробляти інсектецидами. Як правило двічі. Перший раз початок фази цвітіння ( це коли зацвітає 10 -15 відсотків квітів)
Другий раз це в фазу повного цвітіння ( зацвіло 90 відсотків квітів)
Застосовують препарати групи піретроїдів та неоникотиноїдів. Фосорганіку не бажано. Занадто довго виводиться, хіба можна по весні протии бульбочкових довгоносиків .
Я так роблю уже багато років. Колись прочитала, що треба винести на мороз. Але деж взяти його в вересні. І так додумалась сама.
Як біолог я здивований безглуздою порадою. Багато видів шкідників у капсюльованому стані непогано переносять заморозку до -40 градусів. Рідини їх організму перебувають у особливому капілярному стані і не замерзають, а, значить, клітини не руйнуються. Просушування насінневого матеріалу додатково виводить з них вологу і збільшує морозостійкістььяєць та личинок шкідників.
Тим не менше, це працює. 🤷♀️
Як біолога хотів би Вас запитати: Як називаються ті чорні жучки, які навесні вилазять із квасолі, роблячи круглі отвори приблизно міліметрового діаметру? Можна дати також латинську назву тих жучків. Дякую.
Квасолева зернянка
Наш Андрюша виявився не біологом, а балабологом, тому що, не розібравшись у суті справи, безапеляційно тут почав втирати відверті дурниці. Замість того, щоб вникнути у суть справи.
А от я - не біолог, а навіть математик, Господи прости (у минулому), але легко розібрався.
Отже, цитую:
Квасолева зернівка доволі чутлива до низьких позитивних і особливо мінусових температур повітря. При 0 ° С загибель личинок і лялечок в насінні настає через 30 днів, при -2 ° С - через 25, -4 ° С через 15 днів, -12 ° С і нижче - через добу.
Жуки, що знаходяться поза зерен квасолі, при впливі мінусової температури повітря повністю гинуть: при 0-2 ° С - через 15 діб, -4 ° С - на 10-у добу, -12 ° С, -18 ° С - через 1-2 дні.
www.biochemtech.com.ua/fasolevaya-zernovka-acanthoscelides-obtectus/
Недалекими слід вважати також людей, які поставили лайки балабологу, навіть не спробувавши розібратися самим. І це в той час, коли під руками такий потужний інстумент, як інтернет.
І ця квасолева зараза навіть має, звичайно, латинську назву (латинь біологи вчать, наскаільки я пам'ятаю, в усякому разі, моя вчителька біології любила форсанути латнськими фразами).
Квасолева зернівка 'Аcanthoscelides obtectus'
Люди добрі! Перш, ніж ставити лайки аферистам, спробуйте думати власною головою. Десь я чув чудову фразу: "Подвергай все сомнению". Якби більшість людей думали власною головою, то і воєн би не було.
Почитайте вірш Руданського "Божа птиця". Вивчіть напам'ять і послуговуйтеся правилом "Не вір нікому на слово" в своєму житті.
Щоб використать квасолю для посадки: суху квасолю засипаю в банку ( не доверху) ставлю на квасолю маленьку запалену свічку і закатую банку.Кисень згорає і ніхто не заводиться.
крупи я просушую в духовці, квасолю просушую, на банки згори по кришці надягаю тканинні чохли, вимочені в солоній ропі та добре висушені
А я багато років роблю так з любими крупами. Перебираю, щоб не було сміття, потім насипаю на деко і ставлю в духовку на 100 градусів хвилин на 5 більше , потім охолодити, розсипати по банках і стоять мої крупи на балконі вже багато років поспіль. Спробуйте, може вам згодиться мій спосіб.
А як садити прогріте до 100 градусів?🤭🤭😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣
Дякую за пораду!
В пластиковій пляшці в морозильній камері 2доби, виймаю і не відкручую кришку і зберігаю в шафі.
Заморочки якісь. Все набагато простіше. Покладіть до фасолі головку часнику і пару листочків лаврового листа, або навіть щось одне. Нічого не заведеться.
Ага, - не заведеться...Якщо, хоч одна лічинка потрапила, то розведеться і буде хавати квасолю з часником і лаврушкою з подвійним апетитом. У підсумку уся квасолю в дірках. Перевірено.
@@t.pinxit4921 Може туди ще й півлітра коньяку "Три гички" покласти?
Приношу додому і кладу в морозилку на троє суток , тоді просушую , засипаю в сухі бутилки пластикові в перемішку з часником , закручую і до весни не переживаю.
Есть простой способ.Сухую засыпать впластиковыебутылки и закрутить плотно.
Можна зберігати висушену квасолю в скляних банках, додавши 2-3 лаврових листочки. Зберігаю закриті банки з квасолею в поохолодному місці - на горищі або в коморі. Жучків не буде, перевірено.
Дякую!
в мене лежить в морозилці цілий рік, а потім просто з морозилки чудово сходить.
У мене так сама!👍👍👍
А сіяти на весні її можна?
Обробляю під час цвітіння
,,Якісь жучки\паучки ,,не могут яйца там отложить. Там определенный довгоносик ! Він возьметься не відкіля і йому та кришка до одного місця. Саме важливе це сухість насінин та неприємний для них запах. Або холодильник да..... Постійно. Аб о піч\припічок яким користуються завжди. Чи то будь які опалювальні батареї...
Якщо 'є жучки то квасолю сдід викинути.я теж проморожую але одну добу.. просто для профілактики
Зберігаю в скляних банках або в кульках в холодильнику.
Я зберігаю у банці, пересипавши гірким меленим перцем, жуків нема.
Принесла квасолю з городу а її кузка вже потрубила .🤷 Чим побрискати ?
Схожість зберігається?
Дякую
Щоб не зводились жучки__ паучки в торбу і у морозилку сухої заморозки і на посадку придатна!!!
Одразу лайк. Всім гарного перегляду =)
Богдан а таку фасолю садити можна
Можна
Найпростіше поставити в гарячу духовку на 6-10 хв і всі яйця загинуть а квасоля буде зберігатись тоді в банках закрита пластиковими кришками
Как бы вы ее не сохраняли , но в ней жуки приходят к нам уже с огорода ! Ну или по меньшей мере там находятся уже яйца жуков . Обожаю фасоль , но как подумаю про этих жуков--есть уже не хочется !!!
Жуки чи жучки, це все білок , їжте і не морочіть собі голову. 🤣😃😂
В всіх продуктах які ми споживаємо в сотні раз гамнеє, просто не видимі а ми всі жрем, кроми сільських жителів , які вирощують самі для себе і то ??? . 👤
А фольгу класти в банки чи бутилки не пробували
моя свекруха зберігала у стручках не лущену, у сараї в мішку , всю зиму лежить, ніяких жуків. як треба, пішла, відсипала і налущила....
В ктручках тоже заводяться жучки
Весь час до споживання тримаю у морозильнику і не треба так ризикувати,витягувати із морозильника
І я так роблю, а також з насінням мальви, мімози...
Я так зробила, заморозила, через тиждень розморозила, але через кілька місяців там завелись жучки.
Жучки відкладають яйця ще під час цвітіння, а не погодиться вже в сухій квасолі. Треба обприскувати рослину під час цвітіння і не мудрити
Я в мікрохвильвці прожарив, в мене небагато, неповна літрова банка. Я впевнений після такого опромінення там нікого живого нема.
Обережно, можна зіпсувати мікрохвильову. Слюду будете міняти.
Про що ти тарабаниш. Квасоля заряжається при цвітінні. Бабочка відкладує яєчко коли квасоля цвіте. Зверніть увагу що зовнішня оболонка ціла а жучок вже всередині!
відправляєм в морозилку,а потім споживаєм заморожені личинки жучка (фасоль з мясом. жучки не заводяться,вони живуть в фасолі...
Правильно, просто треба кропити квасолю перед цвітінням
В мене вже 5 літ лежить така біла пасоля і не які істоти не напали а на інші сорти нападають через місяць після збору урожаю🧐😢
Так , а які сорти не бувають з жуками , поділиться попитом .
@@Malvina-w4j я не знаю 🥺
ГМО продукти жуки не їдять
А ось питання : чи буде мати схожість така квасоля після обдання -18°C ?
@@miknich9776 якщо вона суха - буде сходити дуже добре
@@rivoknet , дякую, поексперементуєм)
А на посадку після морозилки піде????
Звичайно піде
😮😮
Я просто тримаю весь час в морозильці.
Я квасолю просушування при відкритій духовці, а потім зберігається у банкі або у пляшки і кладу часник.
Після морозилки квасоля напевно восени не зійде!? Це вже переморожена мертва квасоля...
Квасолю на посадку/ в банці, закриту капроновою кришкою/ зберігаю просто в холодильнику, не проморожуючи.
Сходить дуже добре,перевірено вже багато років.
Ви можете бути впевнені, що квасоля з морозильної камери зійде при посадці в землю, бо на своєму досвіді перевірено. Квасоля лежала у морозильній камері більше шести місяців і весною, коли земля прогрілась, дістав квасолю та просто накидав у рівчаки, загорнув. Чудово зійшла, а потім ще й врожай дала. Головне заморожувати квасолю тільки висушену. Пробуйте. Успіхів Вам.
Зберігаю в стручках завжди . Цілий рік пролежала , і. ні один стручок не був коцнутий
Вірно, я також зберігаю в мішках стручки і не одного жучка, а з морозилки виклала вона волога стала і жуки з квасолі полізли, морозильна камера не допоможе
😊зсипаєте квасолю в бутилки з під води і ложите в морозилку на 3 дні. Потім витягуєте і зберігаєте де вам зручно. Ніяких жучків.
Квасолю в банку і в холодильник. Можна в пакет і в морозилку.
А чи можна тоді цю квасолю, яка була заморожена, садити весною в землю?
Можна
А смажену у духовці-ні☝️🤷🏻♀️💁🏻♀️
В сушке просушили, добавляю чеснок и в банках
Зберігаю в стрючках на холоді і нічого їй нема.
Незаймайтеся хе@ньой, жучки заводяця під час цвітіння квасолі, самка жука відкладає яйця в квітку фасолі, для того щоб уникнути зараження треба обробляти квітуючу рослину.
Зберігаю у банках з зубчиками часнику. Теж нічого не заводиться.
Я в духовку прогріваю присолю і все
А таку квасолю можна садити навесні, вона зійде?
Без проблем, суха квасоля навіть може переносити морози 50 градусів і їй нічого не буде
Все зійде, роблю так само багато років.
Після морозилки вона не зійде, якщо посіяти. Як зберегти квасолю на насіння на наступний рік?
Зійде
Сходить
Стар1 люди збер1гали квасолю в стручках не один р1к, нав1ть 20 буде лежати без жучк1в.
Це вже не проходить. Живуть, поводяться, поїдають квасолю.
@@ЛарисаЛинская-р8с В мене ц1ла ще бабусина, 1 на горищ1 в сручках прекрасно лежить минулор1чна, а та що полущена, в банках .нажаль,довелось курям зварити, цього року збер1гатиму в стручках.Як збережеться напишу,як рашка не вбье.
Навіщо 7 днів ??
Достатньо 3- 4 години - уже промерзне вся живність.
Потім просто у холодильнику зберігати.
ТРЕБА ЗБЕРІГАТИ В СТРУЧКАХ .В МЕНЕ ТРИ РОКИ БУЛА І НЕ БУЛО ЖУЧКІВ.
ЦЬОГО РОКУ ТАКОЖ ПООБРИВАЛА СТРУЧКИ І НА ГОРИЩЕ.
Заводяться в стручках
Значит их не было изначально
Не 7 а 40 мінімум.
Як кваслі 30 кг
Жучки заводяться в квасолі ще в цвіті квасолі коли вона цвіте,а в морозилці вони просто гинуть.
Ясно.А якщо декілька тонн?
Якщо декілька тонн - то й морозильну камеру використовуєте на декілька тонн 😊
@@330alex1😅😅😅
Тоді обробляєте ще на полі
Точно так роблю з КУПЛЕНИМИ КРУПАМИ-ніколи НЕ ЗАВОДИТЬСЯ у них МІЛЬ !!!!!!!!
КАК СЛОЖНО ВЫРАЩИВАЮ ФАСОЛЬ И СОБИРАЮВЕДРАМИ СОБРАЛ ПРОСУШИЛ ПЕРЕБРАЛ В ПЛАСТИКОВЫЕ ЕМКОСТИ ОТ ВОДЫ ЗАСЫПАЮ С ДОЛЬКАМИ ЧЕСНОКА ХРАНЮ Ы ПОГРЕБЕ ГОДАМИ
После морозилки она теряет вкусовые качества,и не годится на посадкуранить надо в прохладном месте.
Нічого не втрачає і сходить дуже гарно
це не правда жуки заводятся
Не фасоля а квасоля
Холодильник и не морочьте ни себе не людям голову
Я сьогодні перебрала свою вирощену квасолю і хотіла її закрити в банки . Але дочка каже мені поклади в морозилку . Я її послухала і поклала
Скажи дочці шо вона вже не зійде😢
@@КатюшаКатюша-ф9р Ще й як зійде.Роками так роблю
Много лишних слов. И как выглядит морозилка тоже все знают
А після заморозки вона зійде?
Брехня
Дякую за пораду!
Дякую