БОБОВНИК або ЗОЛОТИЙ ДОЩ ( жовта акація).Як цвіте.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 29 сен 2024
  • Цвітіння бобовника - видовище особливе. Воно починається тоді ж, коли стартує і ріст листя, впродовж трьох тижнів перетворюючись на головну окрасу саду. Золотисто-яскраво-жовті, особливі губчасті квіти зібрані на сріблястих тонких квітконіжках в довгих, до 40 см, щільних, гроновидних пониклих китицях. У своїй масі вони справді нагадують золотий дощ.
    Після цвітіння бобовники продовжують дивувати. На місці багатоквіткового суцвіття формуються китиці плодів - лінійних бобів довжиною до 9 см з особливою бурою опушкою. Стручки, що звисають поміж листям, прикрашають сад довго, поступово розтріскуються і дивують закрученою формою.
    Важливо! Бобовник - отруйна рослина, небезпечна для дітей та домашніх улюбленців.
    Цвітіння в квітні-травні (червні) одночасно з розпусканням листків. Плодоношення у серпні.
    Росте швидко, рано вступає у фазу цвітіння і плодоношення (у віці 3 років). Вимогливий до родючості ґрунту - віддає перевагу багатим на кальцій ґрунтам, але витримує і слабокислі родючі суглинки, може рости і на кислих ґрунтах. Досить вибагливий до вологості, але може переносити нетривалі посухи. Доволі морозостійкий, димо- та пилостійкий.
    Має дуже тверду деревину з гарним звивистим рисунком, коричневого чи жовтувато-коричневого забарвлення, яка добре полірується. Вона підходить для дрібної скульптури, інкрустацій, виготовлення музичних інструментів. Колись з неї виготовляли луки й арбалети, які за якістю не поступались тисовим.
    Цінується як високодекоративна рослина за рясність і красу спадаючих квітів; широко використовується для одиночних посадок в садах і парках, а також створення чудових ландшафтних композицій; є хорошим медоносом; має фармацевтичне використання, водночас листки, насіння і плоди є токсичними через високий вміст алкалоїдів.
    Особливості догляду за бобовником
    За цими деревами взагалі не потрібно доглядати. Молодим рослинам, що тільки розкривають свою красу, у тривалу посуху не зашкодять глибокі поливи (достатньо 2-3 за літо), та для дорослих бобовників вони зовсім не потрібні (хоч і не завадять в аномально суху весну). Бобовники можна навіть не підживлювати, лише на бідному грунті та в щільних групах варто подбати про одну-єдину процедуру ранньою весною, комплексними добривами.

Комментарии • 2

  • @inessaliska5345
    @inessaliska5345 4 месяца назад +2

    Шикарен !!Красавчик 👍🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    • @ukraina-polska5759
      @ukraina-polska5759  4 месяца назад

      Привет Иннесса 🦊так он еще и аромат приятный имеет, а цветет действительно шикарно