Moc děkuji, že děláte co děláte. Nemyslím jen dozor, ale i takovéhle zveřejňování, poukazování na problémové místa a tím vzdělávání neodborné veřejnosti je důležité. Takovýto počet shlédnutí už opravdu může posouvat kvalitu (i cenu, ale na čase bez oprav a úprav se vrací) na našem trhu dopředu.
Dobrý den, můžu se zeptat jaká firma stavbu realizuje? Nějak jsem to v popisku nenašel. Nevím, jestli jde takto sdělit, ale zkouším se zeptat. Velice děkuji za Vaše videa, koukám na ně již delší dobu a je to velice zajímavá a užitečná inspirace!!! Velice děkuji.
4 года назад
nikdy Honzo nejmenuji firmu, pakliže nemám důvod.Ale rád ji zmíním po emailu
Jsem trošku jednodušší člověk. Tak nějak nechápu, jaký je problém v tom, že je silná stěna? Přece vím, že pokoj chci mít např. 16m2, kuchyň s obyvákem 40m2 a koupelnu 10m2. Při projektování přece začínám finálními rozměry. A o kolik vyjde větší deska mě může být přece jedno. Nebo ... ?
@@RobertKocian Vidím že jste, jak sám píšete, jednodušší člověk... Hrubá stavba je jednou z největších položek. Tvoří 1/3 až 1/2 celkových nákladů na výstavbu... Čím větší tloušťka obvodového zdiva, tím budu potřebovat logicky větší základovou desku, aby byla zachována obytná plochu. Jestli pořád necháte, rád Vám to na příkladu nakreslím.
@@RobertKocian www.uschovna.cz/zasilka/GV7N8U8TYEZ6DTIA-CG7/ Tady je jasně vidět, že pokud bych chtěl RD s obytnou plochou 100 m2, dost záleží jaké obvodové stěny použiju. Při obecném výpočtu ceny zakázky, by pro firmu byla rozhodující hlavně zastavěná plocha RD. No a ta bude samozřejmě větší u prvního příkladu. Orientačně se cena m2 hrubé stavby může pohybovat 18-35 tisíc/m2.
Dobry den Pan Simek. Nevedeli by ste mi poradit knihu o drevostavbach ? Viem , ze tieto knihy su na trhu , ale neviem ktora ak mi viete poradit budem rad. S pozdravom
9:57 jak se řeší prosím ta část před hs portálem nad extruďákem ?? na to půjde rovnou dlažba .. nebo se tam dává nějaky plech okapový nebo parapet ?? ?
nie som stavbár ani nepracujem v tomto odvetví, no už minule som si všimol, že káblovačka sa vedie bez ochraniek ... prečo ? počas užívania sa môže stať čokoľvek a samozrejme, nie je to napevno ako pri murovaných stavbách, ale aj tak prípadná výmena by znamenala zásah do stien alebo ? veď keď staviam dom za 4,2 mil, tak tie ochranky mi už dramaticky cenu nemôžu zvýšiť
asi to bolo pracné :D :D už som takých "kolegovcov" videl
4 года назад
chráničky nejsou třeba. kabeláž je vedena v předstěně (zde zrovna v nosné stěně, takže ten benefit není), po celém obvodu domu/příček. Rozhodnete se pro novou zásuvku, uděláte díru do sdk, šáhnete do předstěny kde prochází kabel dále. Nasmyčkujete a máte novou zásuvku.
@ áno máte pravdu , ale videl som už stavby bez predsteny , v podlahe bez chráničky , navyše BEZ predsteny by sa mali tahat kabely bud to nehorlave alebo aspon v nehorlavich husích kroch, , ono by ničomu nevadilo keby aj ten slaboprúd (audio) bol v husom krku
to vazne je cely dom polozeny na xps? nesplosti sa casom? ci to je este dako vypodlozene niecim inym?
4 года назад+3
ano jen na XPS. Dělá to více firem, za mě jednoznačně palec nahoru. Stlačitelnost 10% při 300 kPa (300kPa=300 tun na m2). 2% stlačitelnost při 130 kPa, to nikdy dřevostavba mít nebude.
@ hmm ja som mal doma XPS ževraj 250kpa a nezdalo sa mi to tvrde...daval som si to pod kolena a pochvilke bola z 2cm placka 🤔 aj ked plocha je ina ako bod ale osobne by som sa bal ze mi cast chalupy upadne :)
Příjde mě osobně co se logiky týče, tak stropní topení jako nesmysl. Vždyť teplo jde přece nahoru a to se bude přece pořád držet u stropu a na nohy nám bude zima? To mi teda jako technologický pokrok nepříjde teda
dobry den Pan Simek...prosim Vas pekne mam na Vas otazku..moj vodar mi robel rozvody v dome z PPR...ked robel tlakovu skusku vzduchom natlacel system na 5 barov...a nechal tak..po 5 dnoch tlak klesol na 4.2baru ale vsetko je tesne nikde nefuci vsetko sme spolu kontrolovali asi 4x ..je mozne ze z toho ppr nejkako ten tlak unikne ? alebo nizkou teplotou ?
Známý to má ve zděné stavbě a nemá s tím problém. Právě že komfort je větší protože kromě podlahy to zvrchu ohřívá i nábytek v místnosti který není studený.
@ tu majú základnú dosku LVL a keby to vysunuli 100 mm vonku, na doske by mali len 200 mm a ešte by zvonku mohli zatepliť aj základ 100mm. Ale veľmi sa mi páči ten styrodur pod tým LVL!
@ Díky za odpověď. Zjistil jsem, že pro ně staví Jaroslav Chytrý firma Dřevěná výstavba s.r.o. Firmu neznám, nemá ani vlastní web. Jediné info dle iča, že firma má 74tis zisk za loňský rok a dluh 22mega. No, tak to nevím... 🧐
@@janjun1415 Klidně si od nich kupte cokoli, co chcete. Topit to bude dobře. Ale reklamujte jakékoliv vady. Poškrábaný povrch (ten se třídil pro český trh, kvalita se posílala do Německa), špatně nanýtované krabice, ohlé rámy, špatné lícování apod. Pokud vám to nevadí a přišroubíte to na strop a zapomenete tak ok.
Super :) to ze to je nezvykle se mi libi, aslespon se dozvime neco noveho. Celkem by me zajimalo jak vypada izolace ve stejne po tom co tam elektrikari nastrkaji kabely :) Jinak u zdeneho domu bych asi sel do 440mm zdi i kdyz 300 by mela byt dostacujici (s izolaci navrchu) a desku holt udelat o kousek vetsi :)
@@_CJ_ Tak akumulace stejně probíhá prvních 10-15cm zevnitř,více je zbytečne. Ale zase odpadá práce se zateplovakem. Je více správných cest a každá má úskalí a pozitiva. Silné zdivo třeba osazení oken bez tepelných mostů a tepelné mosty obecně. Ty se v izolaci schovávají mnohem snáze.
Zděná stavba by neměla být menší než že 30 cm a dohnana polysterenem. Já osobně mám 37,5 lambdu (rok 2010) a ještě 10 poly. Dnes bych nešel do menší než 45 Ytong.
Pane Šimku, odborné obecenstvo, už jste v minulých dílech mluvil o stavbách s difúzně otevřenými stěnami a zavřeným stropem, proč to tak ty firmy dělají? Já chápu že oba způsoby mají své technologické nároky, tuším, že důvodem budou zejména peníze. Nebo jinak, na konkrétním případě u tohoto domu, jaké všechny změny by museli udělat, aby i strop byl dif. otevřený, co tomu teď (technologicky) brání?
4 года назад+1
za mě je to buď neznalost nebo znalost a tím pádem šetření na klientovi. Argumenty typu "stěna musí být otevřená a u stropu to nevadí" jsou samozřejmě mimo. V tomto případě to možná mělo příčinu v tom stropním vytápění.
To kúrenie cez strop😢 sem tam pleseň, nó, následne v lete vlastne aj ako rekuperácia ale to je tak asi jediná výhoda. Jednoznačne podlahové!!! Hádam nebudem chodiť obutý v dome na taliána.
Podlahovka hlúposť. Následne ti dvíha prach neustále do výšky dýchacích ciest. Potom potrebuješ rekuperovat cely byt aby bolo dobre. Stropné je rozhodne lepšia cesta.
@@ajsvaloucum prach ti dviha aj infra nakolko vyzaruje infra na okolite predmety ktore sa zahrievaju a teplo stupa a bere so sebou aj prach. Totalne na hlavu kurit stropom, uz stare matere hovorili ze zima ide od noh... hold evolucia, ludia musia zahrievat hlavy lebo co nepouzivas sa odkrví..
No nevim. topeni ze stropu... teplo odjakživa stoupá vzhuru, a podlahy budou studený... podlahovka s kombinací s klimatizovaným stropem (chlad jde zase k zemi) je absolutně best.
tu sa pravdepodobne bude jednat o infra panely, tie funguju tak, ze zohrievaju predmety v miestnosti. nie je to salave teplo ako z podlahy alebo z radiatoru.
a aj tak ti pôjde mráz do steny!!! nosná stena je už 250, ak máš bungalov, to úplne bohato stačí a keď dáš 250 stenu + 200 zateplenie, hodnoty budú úplne niekde inde. nezatepľovať je podľa mňa obchodný výmysel! známeho známy ide preto stavať až z 500. v Trnave som videl stavbu zo 440 zateplenú 50 sklená vata. a to je dom stavaný pred 2000, tehly vozil ešte z rakúska, lebo na slovensku ešte také ani neboli.
@@qizosvk v projektu mam Porotherm a 440mm, to splnuje podminku bez zateplení, ale to je detail, udelat si to muzu jak chci😀 v projektu mam stresni okna v patre a male ve štítu, stresni okna tam nedám a ty štítová se zvětší + se da nějaky sloupek zesílený kvůli vazníku, dneska se na kolaudaci nechodí, jen se barák fotí a to snad nikdo nepozná 😀
Táto obvodová stena nebude zaberať na základoch podstatne viac ako bezny sendvic z kvh a kontatkným zateplením. 30cm hrubú stenu by som 10-12cm vypustil tak aby TI sokla tiež 10-12cm bola zároveň s vonk okrajom steny aj pre elimináciu tepelného mosta. Takže ostáva nejakých 20cm-18 cm na ktorý je stena postavená za hranou betónovej dosky. Tak ako to tu je ešte aj bez inštalačnej predsteny, tak to vychádza úplne narovnako ako KVH stena, ktorú aj tak uprednostňujem.
Dobrý den, mohu se zeptat na význam provětrávané fasády v tomto případě?
Hele ale všímáte si jak na tý stavbě maj uklízíno?
Moc děkuji, že děláte co děláte. Nemyslím jen dozor, ale i takovéhle zveřejňování, poukazování na problémové místa a tím vzdělávání neodborné veřejnosti je důležité. Takovýto počet shlédnutí už opravdu může posouvat kvalitu (i cenu, ale na čase bez oprav a úprav se vrací) na našem trhu dopředu.
Já asi začnu zase stavit, jen abys dojel na kukačku :D skvělý!
v tomhle já sem asi konzervativní, já bych už jen pocitově chtěl pul metrovou stěnu :-D jinak zajimavé, určitě se člověk zase něco přiučí :-)
Proč je problém, když není elektro předstěna? A proč se musí zalepit prostup kabelů? Díky za vysvětlení :-)
kvuli vzduchotesnosti ...do izolace se nesmi dostat vlhkost ze vzduchu.
Chtěl bych se zeptat na to XPS. To má skutečně takovou plošnou nosnost, že se nezdeformuje pod váhou stěn resp. domu?
300kpa ... v prekladu 30tun na m2..takze uplne v klidu
@@jakubnagy8135 Díky za odpověď. To jsem netušil, ale už teď se mi to hodí do projektu.
@ dela se i verze 500 a 700kpa ,kdyby bylo potreba 🙂
Dobrý den, můžu se zeptat jaká firma stavbu realizuje? Nějak jsem to v popisku nenašel. Nevím, jestli jde takto sdělit, ale zkouším se zeptat. Velice děkuji za Vaše videa, koukám na ně již delší dobu a je to velice zajímavá a užitečná inspirace!!! Velice děkuji.
nikdy Honzo nejmenuji firmu, pakliže nemám důvod.Ale rád ji zmíním po emailu
Jsem trošku jednodušší člověk. Tak nějak nechápu, jaký je problém v tom, že je silná stěna? Přece vím, že pokoj chci mít např. 16m2, kuchyň s obyvákem 40m2 a koupelnu 10m2. Při projektování přece začínám finálními rozměry. A o kolik vyjde větší deska mě může být přece jedno. Nebo ... ?
Větší deska "=" dražší deska.
@@martinkroufek1699 Ale jdi ty. Hrubá stavba je to na stavbě to nejlevnější 😉 Dál?
@@RobertKocian Vidím že jste, jak sám píšete, jednodušší člověk... Hrubá stavba je jednou z největších položek. Tvoří 1/3 až 1/2 celkových nákladů na výstavbu... Čím větší tloušťka obvodového zdiva, tím budu potřebovat logicky větší základovou desku, aby byla zachována obytná plochu. Jestli pořád necháte, rád Vám to na příkladu nakreslím.
@@martinkroufek1699 OK, prosil bych ten výkres. Děkuju.
@@RobertKocian www.uschovna.cz/zasilka/GV7N8U8TYEZ6DTIA-CG7/
Tady je jasně vidět, že pokud bych chtěl RD s obytnou plochou 100 m2, dost záleží jaké obvodové stěny použiju. Při obecném výpočtu ceny zakázky, by pro firmu byla rozhodující hlavně zastavěná plocha RD. No a ta bude samozřejmě větší u prvního příkladu. Orientačně se cena m2 hrubé stavby může pohybovat 18-35 tisíc/m2.
Dobry den Pan Simek. Nevedeli by ste mi poradit knihu o drevostavbach ? Viem , ze tieto knihy su na trhu , ale neviem ktora ak mi viete poradit budem rad. S pozdravom
9:57 jak se řeší prosím ta část před hs portálem nad extruďákem ?? na to půjde rovnou dlažba .. nebo se tam dává nějaky plech okapový nebo parapet ?? ?
Pan Šimek jak tam na pohodu žvýká tu žvýkačku pořád :D:D
To je dost otřesný :D
@@McZmener souhlas, je
@ :D de vo prd.. mne to neva.
nie som stavbár ani nepracujem v tomto odvetví, no už minule som si všimol, že káblovačka sa vedie bez ochraniek ... prečo ? počas užívania sa môže stať čokoľvek a samozrejme, nie je to napevno ako pri murovaných stavbách, ale aj tak prípadná výmena by znamenala zásah do stien alebo ? veď keď staviam dom za 4,2 mil, tak tie ochranky mi už dramaticky cenu nemôžu zvýšiť
asi to bolo pracné :D :D už som takých "kolegovcov" videl
chráničky nejsou třeba. kabeláž je vedena v předstěně (zde zrovna v nosné stěně, takže ten benefit není), po celém obvodu domu/příček. Rozhodnete se pro novou zásuvku, uděláte díru do sdk, šáhnete do předstěny kde prochází kabel dále. Nasmyčkujete a máte novou zásuvku.
@ áno máte pravdu , ale videl som už stavby bez predsteny , v podlahe bez chráničky , navyše BEZ predsteny by sa mali tahat kabely bud to nehorlave alebo aspon v nehorlavich husích kroch, , ono by ničomu nevadilo keby aj ten slaboprúd (audio) bol v husom krku
to vazne je cely dom polozeny na xps? nesplosti sa casom? ci to je este dako vypodlozene niecim inym?
ano jen na XPS. Dělá to více firem, za mě jednoznačně palec nahoru. Stlačitelnost 10% při 300 kPa (300kPa=300 tun na m2). 2% stlačitelnost při 130 kPa, to nikdy dřevostavba mít nebude.
@ hmm ja som mal doma XPS ževraj 250kpa a nezdalo sa mi to tvrde...daval som si to pod kolena a pochvilke bola z 2cm placka 🤔 aj ked plocha je ina ako bod ale osobne by som sa bal ze mi cast chalupy upadne :)
@@JohnyJFFly blbost. Na xps leží třeba vyhřívaná jímka u bioplynové stanice. A to je železobeton, plus 5-6 metrů sloupce kejdy.
@ 30tun/m2 🙃 ale ani to nikdy mit nebude
Super, ještě by se mi líbilo dozor třeba na pergole a hlavne garáže :) jinak super práce :)
Příjde mě osobně co se logiky týče, tak stropní topení jako nesmysl. Vždyť teplo jde přece nahoru a to se bude přece pořád držet u stropu a na nohy nám bude zima? To mi teda jako technologický pokrok nepříjde teda
Jedná se o sálové topení jako ze slunka, v podstatě to „svítí“ na zem. Není to tak příjemný jako podlahové topení, ale funguje to celkem dobře.
dobry den Pan Simek...prosim Vas pekne mam na Vas otazku..moj vodar mi robel rozvody v dome z PPR...ked robel tlakovu skusku vzduchom natlacel system na 5 barov...a nechal tak..po 5 dnoch tlak klesol na 4.2baru ale vsetko je tesne nikde nefuci vsetko sme spolu kontrolovali asi 4x ..je mozne ze z toho ppr nejkako ten tlak unikne ? alebo nizkou teplotou ?
Určitě úhloměr od Číňanů 😉
Ach jo a já se tak těšil na ten špatnej MODUL-LEG :)
viděl bych to na konci roku... ;)
@@baciluskus přesně :D
@@baciluskus To snad dřív... Tyhle megashity asi všechny diváky zajímají nejvíc :-)
Topení ve stropě, proč? Vidím v tom samé nevýhody.
použití je možnost chlazení stropem
Jestli tam bude nucený oběh vzduchu, jakože ano, pak je jedno odkud horký vzduch (topení) fouká.
@@philipcooper8297 pochubuji, že bude komfort stejný jako při podlahovém topení a podlaha nebude studená.
Známý to má ve zděné stavbě a nemá s tím problém. Právě že komfort je větší protože kromě podlahy to zvrchu ohřívá i nábytek v místnosti který není studený.
@@skyver85 tak člověk si zvykne na všechno 😁 Ale když přijdu někam bez podlahového topení na boso, tak tam může mít třeba 25°C, ale nohy prostě studí.
Podlahove topeni bude ze stropu 😂😂
Spálená palice a a zmrzlý nohy :D
@@Malfik asi tak
na dovolený v Chorvatsku ti to taky žahne zvrchu... aspoň budou pěkně opálený... :)
Ahoj, nesestřihal by jsi ty záběry kde je vidět dům a říkáš cenu do nějaké kompilace? :D
Jedno ucho dovnitr, druhe ven?
200 stena je na šopu/kůlnu na rd je 300 minimum.
ako je to dif otvorená stavba - odvetraná vs neodvetraná fasáda?
myslel jsem stěnu, která je nosná, tj. bez fasády. 200mm, tj. KVH 60x120 s předstěnou (např. RD rýmařov) dává cca 200mm, které zabírá na desce
@ tu majú základnú dosku LVL a keby to vysunuli 100 mm vonku, na doske by mali len 200 mm a ešte by zvonku mohli zatepliť aj základ 100mm. Ale veľmi sa mi páči ten styrodur pod tým LVL!
Našlo by se u Vás video pane Šimek, nebo zkušenost od nějakého klienta na kvalitu domků od Domovmj? Děkuji za odpověď
Nedozoroval, ale zkuste si najít alespoň jejich ičo, to aby byl člověk sherlock holmes. Pak ho zadáte do justice.cz .....
@ Díky za odpověď. Zjistil jsem, že pro ně staví Jaroslav Chytrý firma Dřevěná výstavba s.r.o. Firmu neznám, nemá ani vlastní web. Jediné info dle iča, že firma má 74tis zisk za loňský rok a dluh 22mega. No, tak to nevím... 🧐
Kto má skúsenosti s fenixom? Ja to chcem dať do domu ale neviem vôbec aky silný pás mi treba, aká bude spotreba a pod. Prosím poraďte vdaka
tohle bude na projektanta
já budu za pár dní od nich kupovat infrapanely na zkoušku
V druhej časti videa hudba ako používa Scott Brown carpentry cenim !!
sakra, to je postřeh!
A jéje. Fénix panely. Doufám, že budou na videu.
jsou špatný?
@@janjun1415 Jak v čem. Vzhledem k tomu, že jsem byl u jejich výroby tak bych do nich nešel. Topit budou ale kvalita zpracování k prdu.
@@kigara3906 aháá, já uvažuji o koupi infrapanelů, co by jste doporučil?
@@janjun1415 Klidně si od nich kupte cokoli, co chcete. Topit to bude dobře. Ale reklamujte jakékoliv vady. Poškrábaný povrch (ten se třídil pro český trh, kvalita se posílala do Německa), špatně nanýtované krabice, ohlé rámy, špatné lícování apod. Pokud vám to nevadí a přišroubíte to na strop a zapomenete tak ok.
@@kigara3906 aháá, spíš mě jde o to aby topilo a vydrželo to
ten slaněný kabel b. barvy je nejspíš příprava pro audio pasiv.
tiež si to myslím aj ked
by to chcelo lepši detail na prierez kabela
Super :) to ze to je nezvykle se mi libi, aslespon se dozvime neco noveho. Celkem by me zajimalo jak vypada izolace ve stejne po tom co tam elektrikari nastrkaji kabely :) Jinak u zdeneho domu bych asi sel do 440mm zdi i kdyz 300 by mela byt dostacujici (s izolaci navrchu) a desku holt udelat o kousek vetsi :)
Já mám zdivo 175mm a zvenku izolant "ve vzduchu"...na desce to ušetřilo dost místa.
@@Quickyprd pointa je nemit izolant ale urcite to neni nejlevnejsi reseni no :)
@@_CJ_ Tak akumulace stejně probíhá prvních 10-15cm zevnitř,více je zbytečne. Ale zase odpadá práce se zateplovakem. Je více správných cest a každá má úskalí a pozitiva. Silné zdivo třeba osazení oken bez tepelných mostů a tepelné mosty obecně. Ty se v izolaci schovávají mnohem snáze.
Zděná stavba by neměla být menší než že 30 cm a dohnana polysterenem. Já osobně mám 37,5 lambdu (rok 2010) a ještě 10 poly. Dnes bych nešel do menší než 45 Ytong.
Jedna z hlavních výhod ytongu je, že "dýchá" a propouští vodní páry. Ten polystyren zvenku tu výhodu potom úplně popře.
@@leoprg5330 záleží na tom, kde je rosný bod☝️
Pane Šimku, odborné obecenstvo, už jste v minulých dílech mluvil o stavbách s difúzně otevřenými stěnami a zavřeným stropem, proč to tak ty firmy dělají? Já chápu že oba způsoby mají své technologické nároky, tuším, že důvodem budou zejména peníze. Nebo jinak, na konkrétním případě u tohoto domu, jaké všechny změny by museli udělat, aby i strop byl dif. otevřený, co tomu teď (technologicky) brání?
za mě je to buď neznalost nebo znalost a tím pádem šetření na klientovi. Argumenty typu "stěna musí být otevřená a u stropu to nevadí" jsou samozřejmě mimo. V tomto případě to možná mělo příčinu v tom stropním vytápění.
@ FC Vapor je difuzne uzavrena deska s parobrzdou...takze cele je to difuzne uzavrena konstrukce.
@@robertbrucebanner3421 Na to je jednoduchá odpověď. Zkuste srovnat faktor difůzního odporu parotěsné folie a desky FC Vapor.
To kúrenie cez strop😢 sem tam pleseň, nó, následne v lete vlastne aj ako rekuperácia ale to je tak asi jediná výhoda. Jednoznačne podlahové!!! Hádam nebudem chodiť obutý v dome na taliána.
Podlahovka hlúposť. Následne ti dvíha prach neustále do výšky dýchacích ciest. Potom potrebuješ rekuperovat cely byt aby bolo dobre. Stropné je rozhodne lepšia cesta.
@@ajsvaloucum 😅 Držím palce v boji proti prachu ktorí tvorí celý vesmír ale s odvetrávaním súhlasím.
@@ajsvaloucum prach ti dviha aj infra nakolko vyzaruje infra na okolite predmety ktore sa zahrievaju a teplo stupa a bere so sebou aj prach. Totalne na hlavu kurit stropom, uz stare matere hovorili ze zima ide od noh... hold evolucia, ludia musia zahrievat hlavy lebo co nepouzivas sa odkrví..
Dům postavený z bordelu, to chceš 😎
Tenhle uhel je v norme? Tak to jo :D
Dobra zkrivenina.
2:30 nejsem odborník ,ale založit na XPS polystyrénu my přijde velice zajímavé hi hi hi.
Taky nejsem odborník a přijde mi to normální 😉
ano, je to správné řešení. Zvednout základový práh na úroveň skoro čisté podlahy - viz ruclips.net/video/JNwMxdgDblc/видео.html
@ Dík za info.
V provětráváné fasádě neměl vatu?nebo jo😆
měl, ta vata v některých částech už byla překryta OSB deskou pro okenáře
ja vím, že je to trošku offtopic, ale to šilený mlaskání někde od 2:00 jak si převalujete tu žvýkačku, není úplně teda sexy :D
ajooo mlask mlask, ale zase mame videa zadarmo.
Tak rychlo video?? Ok.. ideme na to
No nevim. topeni ze stropu... teplo odjakživa stoupá vzhuru, a podlahy budou studený... podlahovka s kombinací s klimatizovaným stropem (chlad jde zase k zemi) je absolutně best.
tu sa pravdepodobne bude jednat o infra panely, tie funguju tak, ze zohrievaju predmety v miestnosti. nie je to salave teplo ako z podlahy alebo z radiatoru.
TAK AK ZIVOT A STAVBA STOJI NA 1 CM ...TAK JA UZ NEBUDEM LIETAT NA MESIAC LEBO SA DO TOHO 1 KM VELKEHO KRATERU NETRAFIM ...
Inak ked robim video tak nebudem zuvat zuvacku.. Dost neprijemne to pocuvat
30cm cihla ? =D já stavím z 50 cm =D
Hej né asi
já mám v projektu 440 cihlu abych nemusel mít zateplení :D to terpve bere z desky
a aj tak ti pôjde mráz do steny!!! nosná stena je už 250, ak máš bungalov, to úplne bohato stačí a keď dáš 250 stenu + 200 zateplenie, hodnoty budú úplne niekde inde. nezatepľovať je podľa mňa obchodný výmysel! známeho známy ide preto stavať až z 500. v Trnave som videl stavbu zo 440 zateplenú 50 sklená vata. a to je dom stavaný pred 2000, tehly vozil ešte z rakúska, lebo na slovensku ešte také ani neboli.
@@qizosvk hele zednik mi navrhl 390 a třeba 100 polystyren, uvidime na jaře, mam patro:)
@@Dawson112567 a čo ti hovorí projekt? V poľsku majú poschodový RD zo 180!
@@qizosvk v projektu mam Porotherm a 440mm, to splnuje podminku bez zateplení, ale to je detail, udelat si to muzu jak chci😀 v projektu mam stresni okna v patre a male ve štítu, stresni okna tam nedám a ty štítová se zvětší + se da nějaky sloupek zesílený kvůli vazníku, dneska se na kolaudaci nechodí, jen se barák fotí a to snad nikdo nepozná 😀
@@Dawson112567 tak aby to dobre bolo! :D
Bez žuvačky lepšie :D
Jo ta žvejka mi taky trhá uši. Videa jsou super, paráda, člověk se přiučí.
Táto obvodová stena nebude zaberať na základoch podstatne viac ako bezny sendvic z kvh a kontatkným zateplením. 30cm hrubú stenu by som 10-12cm vypustil tak aby TI sokla tiež 10-12cm bola zároveň s vonk okrajom steny aj pre elimináciu tepelného mosta. Takže ostáva nejakých 20cm-18 cm na ktorý je stena postavená za hranou betónovej dosky. Tak ako to tu je ešte aj bez inštalačnej predsteny, tak to vychádza úplne narovnako ako KVH stena, ktorú aj tak uprednostňujem.
Mám cihlu 44cm, třicítky jsou dětský :D