Középkori fegyverbemutató a visegrádi Salamon-toronyban (1.)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 май 2020
  • Cseke András történelemtanár kalauzolásával a Szent György Lovagrend katonai hagyományőrző tagozatának lovagjai segítenek nekünk elképzelni, milyen lehetett egykor a lovagok élete háborús körülmények között.
    Látványos bemutató fegyverekről, páncélzatról, középkori harcászati technikákról.
    Helyszín: Visegrád; Salamon-torony. (Köszönjük a lehetőséget a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeumának.)
    Köszönjük a felvételeket Földi Rolandnak!
    Roland Imageworks: / @rolandimageworks

Комментарии • 5

  • @henrikkiss3805
    @henrikkiss3805 4 года назад +5

    Kiváló videó. Öröm látni ,hogy végre valakin tényleg jól áll a látványos és nagy gondal elkészített felszerelés és hitelesen használja azt. A veretes öv lenyűgözően szép. A páncélok "egyben vannak" nem inne onnan összeszedve, pazar. Tetszik az energia is amit a hagyományörzők birtokolnak. Csak így tovább!

    • @gipsymelody1268
      @gipsymelody1268 2 года назад +1

      csatlakozom! történelmileg technológiailag és szakmailag is helyén volt minden! habár kicsit csodálkoztam hogy magyarba minden kb 50-100 évvel később jött be ami a középkorhoz kötődik... a half swording technikát meg öröm volt látni!

  • @amagyartemplomos1284
    @amagyartemplomos1284 2 года назад +1

    Nagyon jó videó.

  • @gipsymelody1268
    @gipsymelody1268 2 года назад

    nagyon jó videó! szakmailag és történelmileg első osztályú! kb minden a helyén volt egyedül a pajzsokat hiányoltam meg talán kicsit jobban bemutatni a lovagok fegyverzetét; pl a korai középkorban még az egykezes kard illetve lándzsa és a középkor arany korában pedig már ott volt a lándzsa hosszú kard-pajzs és a nagy tör valamint specializálódott lovagok pallos és egyéb kétkezes közelharci fegyverforgatók mindezt teljes lemez vértben valamint a nehéz nyílpuskások de még a hosszú íjjal lövő íjjászok és talán a legszembe tűnő különbség hogy ez egy keresztény lovagrend volt mondhatni "keresztes lovagok" a lényege hogy a keresztény lovagrendek mindig ruhát hordtak a páncélon kívül nem csak jelzés céljából hogy ki kicsoda mert az átlagos lovagok a pajzsukon hordták a címerüket valamint a sisakjukat is befestették a de akár a páncél egy részét is és sokan filoznak hogy a keresztes lovagok miért is csinálták ezt de arra szavaznak hogy ne keltsenek félelmet azaz el rejtsék a páncéljukat
    a half swording-ot pedig élmény volt látni! :D

  • @BanderiumHungarorum
    @BanderiumHungarorum 4 года назад +4

    Sziasztok!
    Rendkívül szép fejlődésen mentetek keresztül, ami igazán szívet melengető. A 13. századi felszerelés viszont szinte minden elemében hibás. Szívesen segítünk, hogy pontosabb legyen.
    Üdv: Józsa Tibor