Management 5 - Úvod do rozhodování

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 июл 2016
  • Všechna videa jsou zdarma dostupná na ekospace.cz a bez jakékoli registrace.

Комментарии • 7

  • @rostislavkrejcik3579
    @rostislavkrejcik3579 3 года назад

    Děkuji vám za tuto volně dostupnou sérii videí. Až díky vám jsem napsal slušnou seminární práci a dostal zápočet. Bohužel nemám čas na oslavu, tak budu rád když si dáte pivko za mě, zasloužíte si ho. :D

  • @maisondegellert
    @maisondegellert 8 лет назад

    Mám/nemám potřebné informace, nějak se rozhodnu #yolo :D. Ale na jednu stranu to je docela hazard, a to hlavně v případě když uvádíte nějaký nový produkt na trh, a přesně nevíte, zdali o něj budou mít lidi zájem, a schválně jste nedělali nějaké průzkumy trhu...

    • @ekospace
      @ekospace  8 лет назад

      Hodně záleží na kvalitě průzkumu trhu. Jsou průzkumy, které dělají agentury a výsledkem je excelovská tabulka. A pořádně za něj zaplatíte. Vůbec nic vám to nepřinese. Také záleží hodně na produktu. Když jsme třeba spouštěli v práci systém na tvorbu webů, tak nebyl spotřebitelský průzkum zapotřebí, protože o weby zájem je. Je to o tom, aby se nabídla konkurenční výhoda nebo udělala lepší reklama.

    • @maisondegellert
      @maisondegellert 8 лет назад

      No to určitě ano, ale myslím že né vždycky ten průzkum trhu někdo dělá, naopak bych řekl že Ti velcí giganti se spíše nikoho na nic neptali, co kdo chtěl. Kdybych měl dát příklad Apple a Steveho Jobse (budiž mu země lehká), tak myslím že zrovna on se nikoho neptal, zdali se bude zajímat o ten produkt, s kterým přišel, Sice teď už to asi nikomu nepřijde moc, ale v té době to bylo něco, co bylo pojato zkrátka úplně jinak, než vedl třeba konkurent Windows. Zrovna to je příklad, u kterého bych řekl, že tady si tu cílovou skupinu vytvořil.

    • @ekospace
      @ekospace  8 лет назад +1

      To máte určitě pravdu. Je vtipné, že zrovna tohle jsme asi před rokem řešili u nás v práci. Já říkal, že bychom se v softwarové firmě měli řídit podle zákazníků. Lidé z IT říkali, že firmy z tohoto oboru si často řídí svůj vývoj sami a nikoho se neptají. A právě v tom okamžiku jsem jim dával za příklad Apple. Tvrdil jsem, že takovéto firmy mají tak silný brand, že oni řídí vývoj a zákazníci jen čekají, s čím přijdou. A u Applu mi to dává smysl. Ale říkal jsem jim, že naše firma taková není a nikdy nebude - takový silný brand se těžko v ČR vybuduje, takže proto stále tvrdím, že hlavní slovo by měli mít zákazníci (alespoň ve většině případů).

    • @maisondegellert
      @maisondegellert 8 лет назад

      A není to trochu skeptické? Říkat že by Vaše firma taková nikdy nebyla? Kdyby to bylo v trošku jiném kontextu tak by to skoro vyznělo že pracovníci té firmy jsou líná veš co nikdy nic pořádného nedokáže :D. Na Českém (a klidně i Československém) území vzniklo docela dost zajímavých věcí, které ovlivnili svět. Mimo hmatatelných věcí by se dali zmínit právě i softwarové. Zrovna třeba příklad ESETu, který vznikl na Slovensku... Aktuálně má okolo tisícovky zaměstnanců a působí celosvětově. Myslím že dát si nějaké vizionářské cíle zase není vůbec ke škodě. Během půl roku/roku se k tomu dá značně přiblížit, a pokud se nejedná o něco, co by bylo vyloženě technologicky náročné (momentálně neproveditelné) tak se nad tím uvažovat dá. Rád tyto představy vymýšlím, a občas lituji že jsem se nenarodil třeba v San Francisu :D. Představte si třeba vzít některé prvky vymyšlené v hrách, a vymyslet je i v reálném životě. Třeba poslední dobou si všímáme že telefony jsou nám bližší a bližší, tak co třeba přemýšlet nad tím, jak udělat (a pokusit se to nějak vypracovat) nějakou druhou alternativu průkazu totožnosti, který by fungoval skrze mobilní telefony. Některé mobilní zařízení mají docela dobré obranné systémy proti zneužití, takže by to tak složité nebylo, jeden z problémů by mohla být ale fyzická křehkost zařízení (slabá výdrž baterie/nízká odolnost), ale pracovat by se s tím nějak dalo. Nebo třeba vymyslet program který by spolupracoval s chytrými hodinkami, ne jen že by měřil Vaše hladiny a hodnoty, ale rovnou by je mohl odesílat i lékaři, což by mohlo předejít papírování, a dalším věcem, proces by se zrychlil a zjednodušil.

    • @ekospace
      @ekospace  8 лет назад

      Tam šlo o současnou situaci a podle čeho řídit vývoj. Nemělo v tu chvíli smysl přemýšlet nad budoucností. Pokud bychom nyní začali řídit vývoj podle sebe, tak bychom to odnesli u zákazníků a to by nás zlomilo - ať už má člověk vizionářské pohnutky nebo ne. Máme vysoce kvalitní lidi ve firmě a v budoucnu toho můžeme hodně dokázat, ale na druhou stranu se člověk pořád musí řídit realitou kolem sebe, protože jeho zákazníci tu realitu tvoří.
      Vizionáři jsou zapotřebí. Bez nich bychom se nikdy neposunuli o tak veliké kroky dopředu.