Zvedátor - Výroba ľadu na zimnom štadióne

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 ноя 2024

Комментарии • 11

  • @utrejch-9389
    @utrejch-9389 5 лет назад +3

    Parádní dokument! Já myslel, že ledová plocha má tloušťku třeba 10cm. Už si to nemyslím... :-) Díky a mrknu určitě na další Vaše videa... Ahoooj, bratia.

  • @jardacz5721
    @jardacz5721 4 года назад

    Zajímavé já myslel, že se prostě ta plocha napustí a nechá to zmrznout a ono se to stříká takhle po vrstvách a je to tenké, ale už aspon chápu proč jsou všechny reklamy a čáry na ledě tak dobře vidět. když jsou pár cm pod ledem.

  • @TheRatchez
    @TheRatchez 4 года назад +2

    Drážky na rukavice :D je to sušák na brusle:)

  • @janzaujec9500
    @janzaujec9500 3 года назад

    💘💘💘💘💘💘💘💘👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

  • @minobell2057
    @minobell2057 5 лет назад +3

    Veľmi nepresné video. Čpavok chladí zmenou z kvapalného skupenstva na plynné a kompresory odsávajú plynný čpavok do expanzných nádob kde sa opäť skvapalňuje. Takisto by som chcel vidieť ten 3 cm ľad počas celej sezóny. Počas hokejového zápasu sú štyri úpravy ľadu (rozkorčuľovanie, prvá, druhá, tretia tretina) a ten sa zbrúsy o 1 až 1,5 cm. Pri takom tenkom ľade hrozí stále nebezpečenstvo že ho rolbou pri bránkach strhnete od betónu. Na koncy sezóny keď sa ľad rozpúšťa tam kde sú brány sa roztopí najskôr ale pri mantineloch má aj 15 centimetrov. Nezabráni tomu ani úprava okrajovým nožom, čo vo videu ani nebolo spomenuté. A najviac má dostali tie krasokorčuliarsky na hlavnej ploche. Veď tie narobia svojimi zúbkami do ľadu pri skokoch také diery, ktoré ani rolba na jeden krát nezarovná. To by musel s nožom brať naraz aj 7 až 8 mm a to by robil úpravu vyše pol hodiny, lebo by musel minimálne 2 krát vysypávať rolbu.

    • @t0nny81
      @t0nny81 5 лет назад +1

      Mino Bell ideální tloušťka ledu je kolem 3,5 cm. nevím kde jste přišel na 15 cm. A při úpravě ledu rolba seřízne kolem 2 mm. a na led nanese novou vrstvu.

    • @minobell2057
      @minobell2057 5 лет назад

      t0nny81 Ja som nenapísal že 15 cm je ideálna výška ľadu. Robil som tu prácu 5 rokov a pri mantineloch je vždy ľad vysoký. Voda nie je ortuť, ona sa ťahá hore. Po sezóne keď sa topil ľad to bolo vidieť, prvý zmizol pri bránkach. Tam nemal niekedy ani tie 3 cm. Raz sa nám stalo že sme 4 hodiny pred ligovým zápasom strhli za bránkou asi meter ľadu od betónu. Ale stihlo sa to urobiť. Keď rolbista zabudne zdvihnúť pri otáčaní za bránkovou čiarou nôž je zle lebo tadiaľ prejde aj tri štyri krát cez to isté miesto. My sme ešte pred zápasom v noci čiarovali vodovými farbami a aj tak pred treťou tretinou už niektoré čiary boli poškodené. A súhlasím s Tebou že ideálna výška je do 4 cm, lebo keď je hrubší potom tie čiary čo sú na betóne slabo vidieť. Pred ciarovanim sa úprava robila na sucho a vtedy sa bralo aj viac ako 2mm a dával sa vždy nový nôž.

    • @viragobikers
      @viragobikers 4 года назад

      Mino Bell ak si toto robil 5 rokov tak si to 5 rokov robil zle...ja mam hrubku ladu 3.5 cm v priemere celu sezonu a ci je to na kraji alebo v strede,o lad sa treba starat pocas celej sezony denne,neviem kde si zobral ze za zapas stiahnes 1.5 cm...blbost,max do 2 mm a stale zalievas...umna sa hra od rana do 23.oo, tak ak by si pracoval unas,Tvojou technikou,tak po druhom zapase juniorky by si uz nemal lad a dalsie 4 zapasi by museli hraci hrat v botaskach a z loptickou...15cm po sezone?to by som si dal radsej sam vypoved!!!Kludne sa prid kumne pozriet ako ma vyzerat lad,mozes si ho aj vsade zmerat...Staci prist na adresu Eishalle Grüsch do Švajčiarska a pytat sa na eismeistra Mareka.

    • @minobell2057
      @minobell2057 4 года назад +1

      Viragobikers Ahoj. Robil som to dávno ( 83 až 88 ) na starom ZŠ v Bratislave. Tá technológia bola vtedy určite strašná oproti tej dnešnej. Rolby boli naftové Desty, staručká Zamboni sa používala iba na ligu. Osobne som nebol rolbista, ale strojník pomáhal som ladárom keď v noci lajnovali a pri zápasoch. Keď mali vylajnované tak polievali do rána 5 až 6 vrstiev a aj tak boli niekedy tie nové čiary zodraté pred treťou tretinou. A po sezóne pri mantineloch bol pri mantineloch vysoký ako hovado. Keď sme prestali chladiť tak tam vydržal aj dva týždne. Dnes sa to už asi robí inak.

  • @vl4d11k
    @vl4d11k 4 года назад +1

    Zajímavé ale nejde mi do hlavy s tím čpavkem ... :D