Napon sűrített festőolaj készítése házilag - KINVA ART

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2024
  • A videóban a napon sűrített len és dióolaj készítését mutatom be. Ezek a legkiválóbb festőszerek közé tartoznak, melyeket az olajfestészetben használunk. Ráadásul egyszerűen, olcsón, könnyedén elkészíthetőek házilag is.
    FIGYELEM!
    A videóhoz tartozó blogbejegyzést is érdemes elolvasni az alábbi linken: onlinefestotan...
    Ha tetszett a videó kérlek lájkold facebbok oldalamat is!
    / kinva.art
    Továbbá Instagramon is követhetsz! / kinvaart
    #kinva, #kinvaart, #festőművész,

Комментарии • 9

  • @szentesigabor4800
    @szentesigabor4800 Год назад +1

    Az olaj tisztításhoz érdemes lenne egy 1literes választótölcsért beszereznie. Laboreszköz. A víz és az olaj összerázható benne. Mivel a leengedő csap fölött kúpos kialakítású, így az egyes fázisok eléggé pontosan tisztán szétválaszthatók. A többszöri tisztításhoz csak az alsó fázisokat kell leengedni, az olaj maradhat.

    • @KINVA
      @KINVA  Год назад

      Kedves Gábor!
      Köszönöm a tippet, utána fogok járni, jó ötlet.

    • @szentesigabor4800
      @szentesigabor4800 Год назад +1

      @@KINVA Ha úgy dönt, hogy vásárol választótölcsért, mindenképp a teflon csaposat vegye. A csiszolt üvegcsap hajlamos a beragadásra. És kell majd valamilyen tartószerkezet is. Legcélszerűbb a kör alakú drótkeret. Amit a festő szűrő tartójaként is lehet használni.

  • @NagyMona
    @NagyMona 6 лет назад

    Szia Krisztián! Ez az év, nyár az, amikor belefogtam abba a próbálkozásba, hogy napon sűrített olajat készítsek. Lenolajat vettem a soliótól. A tisztításával kezdtem, ezt még tavaly ősszel, ami nálam azzal az eredménnyel (is) járt, hogy az olaj átlátszatlanná vált. Kellett neki néhány hónap, mire újra átlátszó lett. Nemrég a maradék lenolajamat is alávetettem a tisztítási folyamatnak, az is olyan lett. Nálad a videóban az olaj áttetsző, ez azért van, mert az dióolaj? Nem tudom, hogy érdemes-e a napra raknom, amíg átlátszatlan vagy várjam meg míg azzá válik? Köszi, Mona

    • @KINVA
      @KINVA  6 лет назад

      Szia Mona! Ez előfordul, általában egy tiszta vizes átmosás szokott ezen segíteni, de én nem szoktam nagy ügyet csinálni belőle, hanem így napoztatom az olajat, és közben sokat fog tisztulni, festéstechnikai szempontból nincs hátránya annak ha zavaros az olaj. Előfordul, hogy több idő kell a letisztuláshoz, én is jártam úgy, hogy hónapokig tartott, ezt okozhatja az olaj minősége, esetleg a víz minősége, (ezért jó desztillált vizet használni, mert az állandó) esetleg még a hőmérséklet is. Az olaj minősége tisztítási szempontból igen változó, jártam, úgy Solio olajjal, hogy szinte semmi nyálka nem jött ki belőle, míg máskor nagyon sok volt a nyálka. Szóval nem egységes ez sem.

    • @NagyMona
      @NagyMona 6 лет назад

      Kösz!! Akkor folytatom :)bTegnap végre sikerült szert ejtenem a saját gyártású alapozó készítésére is, félkrétás és vörös bóluszos krétást készült. Kiváncsi leszek, hogy milyen lesz rá dolgozni. Szép napot!

  • @annahorvath9442
    @annahorvath9442 5 лет назад

    Ez jó a porcelán festékhez ez az olaj?

    • @juditvarga8428
      @juditvarga8428 5 лет назад

      Porcelánfestékhez a pigmentet először pár csepp petróleummal áttörjük spaklival,egy üvegen vagy csempén. ezután ún. vastagolajat adunk hozzá,ez terpentin,ami el van párologtatva,és a fennmaradó mézszerű anyagot nevezzük vastagolajnak. Ezt a festékkeveréket még híg terpentinnel hígítjuk,körkörösen törjük-keverjük és közben közelről is próbáljuk lehelletünkkel párologtatni belőle a terpentint. Megfelelő állag elérésekor kezdődhet a festés. Vastagolajat úgy készíthetünk,ha a jó minőségű terpentint kitöltjük üvegbe,és egy kis üveglappal,fedővel letakarjuk,de nem zárjuk. egy idő után magától kipárolog és besűrűsödik.

    • @juditvarga8428
      @juditvarga8428 5 лет назад

      Porcelánfestékhez nem jó ez az olaj. porcelánfestő vagyok.