Niekoniecznie w podstawówce, ale na pewno w szkole średniej. Zwłaszcza w kontekście "szamba informacyjnego" w mediach, które cały czas bombardują nas "wiedzą memiczną", na którą jesteśmy mało odporni właśnie przez niewiedzę i brak zrozumienia tematu.
@@vlad1209palovic im szybciej tym lepiej, dzieciaki w 7mej klasie są juz na tyle rozgarnięte, że wiele rzeczy ogarniają. W szkole średniej można dodatkwo utrwalić i rozszerzyć wiedzę :-) Pamiętam, że nas nauczyciel geografii w SP w klasie 7mej i 8mej zabierał na lekcje w terenie, gdzie tłumaczył wiele interesujących kwestii, które pamięta się do dzisiaj. Ale kiedyś poziom nauczania był zdecydowanie wyższy aniżeli dzisiaj.
Szał w lutym może być. Bo modele wyliczają rozne sytulacje a to snieg a to mróz całodobowy a to znów ocieplenie i tak mieszanie wiec cos moze się zadziac. Dziękuję za odcinek 😊
Paweł, mógłbyś nagrać taki odcinek z serii Edukacja o tym, co się dzieje, gdy wir polarny rozpada się szybciej, i co się dzieje, gdy wir polarny rozpada się później. Zrobiłbyś taki odcinek? Pozdrawiam serdecznie
Fajny odcinek Paweł ,dziękuje . Ps - IMGW podawało dziś opady śniegu Warszawa okolice ,dziś u mnie opad śniegu coś podobnego góra 5-7 min ,jest zielono i wciąż na plusie (2-3 +)
Cześć! 😊 Dziękuję za kolejny fantastyczny materiał! Rozpad wiru polarnego to temat, który od zawsze budzi ogromne zainteresowanie wśród miłośników meteorologii. W końcu to właśnie zjawisko może mieć poważne konsekwencje dla naszego klimatu i prognoz pogody na nadchodzące dni. Jak dobrze wiadomo, wir polarny to system wiatrów wokół bieguna, który zwykle utrzymuje się w stabilnym stanie, blokując napływ chłodnego powietrza z północy. Jego rozpad, zwłaszcza w późniejszej fazie zimy, może oznaczać zmiany w globalnych wzorcach pogodowych, co często skutkuje załamaniami pogody, niższymi temperaturami, a czasem nawet nagłymi zjawiskami atmosferycznymi, jak śnieżyce czy silne wiatry. Jeśli rozpad wiru polarnego ma miejsce pod koniec lutego, może to oznaczać, że początek wiosny przyjdzie z opóźnieniem, z zimniejszymi dniami i przelotnymi opadami śniegu, które mogą wpływać na nasze plany i życie codzienne. Choć nie każdy rok jest taki sam, w zależności od intensywności rozpadu, w Polsce może pojawić się okres chłodniejszych dni, które sprawią, że zima będzie czuć się dłużej, niż się tego spodziewaliśmy. Warto być przygotowanym na zmienne warunki. Widzimy, że każdy taki proces może wywołać w nas pewne emocje - od zaskoczenia po fascynację. Na szczęście dzięki takim kanałom jak ten, mamy możliwość śledzenia na bieżąco najnowszych prognoz i analiz meteorologicznych, które pozwalają lepiej rozumieć, co się dzieje z pogodą. Często zmiany, które mogą wydawać się niepozorne, mają ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego tak ważne jest, aby pozostać czujnym i świadomym tego, co się dzieje na niebie. Zostawiając subskrypcję i łapkę w górę, wspieracie rozwój tego kanału, który daje nam wszystkim tak cenne informacje na temat pogody. Wasza aktywność to ogromne wsparcie, które pomaga nam budować silną społeczność, której celem jest dzielenie się pasją i wiedzą o atmosferze. Nie zapomnijcie również zajrzeć do karty Społeczności, gdzie czekają na Was materiały i newsy, które nie tylko wzbogacą Waszą wiedzę o pogodzie, ale również pozwolą brać udział w ekscytujących ankietach i dyskusjach! Pamiętajmy o wzajemnym szacunku w komentarzach i aktywnym uczestnictwie w tej wspaniałej społeczności. Każda opinia ma znaczenie i wspólnie możemy nauczyć się jeszcze więcej o fascynującym świecie meteorologii. Co sądzicie o prognozach na koniec lutego? Czy rozpad wiru polarnego może rzeczywiście wpłynąć na naszą pogodę? Jakie zmiany w pogodzie wy zauważacie u siebie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach! POGODAne - bliżej pogody, bliżej Ciebie!
Dzieki poniższym kanałom trafiłem na Wasz/ nasz Polski 👍 Polecam wszystkim Magnetic Reversal News i Oppenheimer Ranch Project !!! Kanały o pogodzie o innych zjawiskach
Podziękowania za dogłębną analizę wiru polarnego. Lepsze niż długoterminowa prognoza pogody.
Przebijasz Wicherka 😊
Dzięki wam już teraz mogę planować przyszłe wysiewy warzyw i za to życzę wam 500 tyś. subskrybentów do końca tego roku, w przyszłym kolejne 500 tyś. 💪
Każdy lubi marchew cebulę i inne cenne warzywa, które sam spożywa 👍
Super materiał edukacyjny👍👍👍
Na lekcjach geografii w Szkole Podstawowej powinni to obowiązkowo pokazywać 😉
Niekoniecznie w podstawówce, ale na pewno w szkole średniej. Zwłaszcza w kontekście "szamba informacyjnego" w mediach, które cały czas bombardują nas "wiedzą memiczną", na którą jesteśmy mało odporni właśnie przez niewiedzę i brak zrozumienia tematu.
@@vlad1209palovic im szybciej tym lepiej, dzieciaki w 7mej klasie są juz na tyle rozgarnięte, że wiele rzeczy ogarniają. W szkole średniej można dodatkwo utrwalić i rozszerzyć wiedzę :-) Pamiętam, że nas nauczyciel geografii w SP w klasie 7mej i 8mej zabierał na lekcje w terenie, gdzie tłumaczył wiele interesujących kwestii, które pamięta się do dzisiaj. Ale kiedyś poziom nauczania był zdecydowanie wyższy aniżeli dzisiaj.
Paweł i Marta mega wyjaśnienie sprawy czego się można spodziewać 📡⛈️
Super odcinek!🤗
świetna analiza i wyjaśnienie tematu. Dzięki.
Szał w lutym może być. Bo modele wyliczają rozne sytulacje a to snieg a to mróz całodobowy a to znów ocieplenie i tak mieszanie wiec cos moze się zadziac. Dziękuję za odcinek 😊
Paweł, mógłbyś nagrać taki odcinek z serii Edukacja o tym, co się dzieje, gdy wir polarny rozpada się szybciej, i co się dzieje, gdy wir polarny rozpada się później. Zrobiłbyś taki odcinek?
Pozdrawiam serdecznie
Jak Paweł znajdzie czas to nagra
Jestem za
Za każdym razem gdy wir polarny się rozpada oznacza to spływ mroźnego powietrza nie ważne czy to listopad czy luty
Fajny odcinek Paweł ,dziękuje .
Ps - IMGW podawało dziś opady śniegu Warszawa okolice ,dziś u mnie opad śniegu coś podobnego góra 5-7 min ,jest zielono i wciąż na plusie (2-3 +)
Cześć! 😊
Dziękuję za kolejny fantastyczny materiał! Rozpad wiru polarnego to temat, który od zawsze budzi ogromne zainteresowanie wśród miłośników meteorologii. W końcu to właśnie zjawisko może mieć poważne konsekwencje dla naszego klimatu i prognoz pogody na nadchodzące dni.
Jak dobrze wiadomo, wir polarny to system wiatrów wokół bieguna, który zwykle utrzymuje się w stabilnym stanie, blokując napływ chłodnego powietrza z północy. Jego rozpad, zwłaszcza w późniejszej fazie zimy, może oznaczać zmiany w globalnych wzorcach pogodowych, co często skutkuje załamaniami pogody, niższymi temperaturami, a czasem nawet nagłymi zjawiskami atmosferycznymi, jak śnieżyce czy silne wiatry.
Jeśli rozpad wiru polarnego ma miejsce pod koniec lutego, może to oznaczać, że początek wiosny przyjdzie z opóźnieniem, z zimniejszymi dniami i przelotnymi opadami śniegu, które mogą wpływać na nasze plany i życie codzienne. Choć nie każdy rok jest taki sam, w zależności od intensywności rozpadu, w Polsce może pojawić się okres chłodniejszych dni, które sprawią, że zima będzie czuć się dłużej, niż się tego spodziewaliśmy. Warto być przygotowanym na zmienne warunki.
Widzimy, że każdy taki proces może wywołać w nas pewne emocje - od zaskoczenia po fascynację. Na szczęście dzięki takim kanałom jak ten, mamy możliwość śledzenia na bieżąco najnowszych prognoz i analiz meteorologicznych, które pozwalają lepiej rozumieć, co się dzieje z pogodą. Często zmiany, które mogą wydawać się niepozorne, mają ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego tak ważne jest, aby pozostać czujnym i świadomym tego, co się dzieje na niebie.
Zostawiając subskrypcję i łapkę w górę, wspieracie rozwój tego kanału, który daje nam wszystkim tak cenne informacje na temat pogody. Wasza aktywność to ogromne wsparcie, które pomaga nam budować silną społeczność, której celem jest dzielenie się pasją i wiedzą o atmosferze. Nie zapomnijcie również zajrzeć do karty Społeczności, gdzie czekają na Was materiały i newsy, które nie tylko wzbogacą Waszą wiedzę o pogodzie, ale również pozwolą brać udział w ekscytujących ankietach i dyskusjach!
Pamiętajmy o wzajemnym szacunku w komentarzach i aktywnym uczestnictwie w tej wspaniałej społeczności. Każda opinia ma znaczenie i wspólnie możemy nauczyć się jeszcze więcej o fascynującym świecie meteorologii.
Co sądzicie o prognozach na koniec lutego? Czy rozpad wiru polarnego może rzeczywiście wpłynąć na naszą pogodę? Jakie zmiany w pogodzie wy zauważacie u siebie? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach! POGODAne - bliżej pogody, bliżej Ciebie!
Dzieki poniższym kanałom trafiłem na Wasz/ nasz Polski 👍
Polecam wszystkim Magnetic Reversal News i Oppenheimer Ranch Project !!!
Kanały o pogodzie o innych zjawiskach
Czyli czekają nas spływy zimnych mas powietrza na wiosnę?
Tak w majówkę będziesz chodził w kurtce puchowej i czapce. A nawet w lipcu będziesz do spodenek zakładać kurtkę puchową . Tak zimny rok nas czeka
Nie,nie będę chodził w kurtce 🙂@@stoppalaczom
@@pawllo9221 będziesz będziesz
Rozpad wiru polarnego oznacza ochlodzenie zima przyjdzie a pozniej rychle ocieplenie
Zwiększa szansę ale to nie jest pewne, wir polarny był mocny a w Stanach ostatnio był mocny spływ zimna
"KAGANEK OŚWIATY" dla ciemnego ludu... BARDZIEJ SIĘ REKLAMUJ NA YT Ludzie lubią oglądać pogodę
Fale Rossby'ego