Zastanawiam się (abstrahując od testu auta), jaki talent trzeba mieć i jakie oko, żeby robić takie zdjęcia!? Gdyby wprowadzić w konkursie World Press Photo, kategorię najlepszych zdjęć samochodów, to Pan Michał nie miałby sobie równych. Gratulacje (nie tylko) szczególnie za zdjęcia! Tworzy Pan niemal dzieła sztuki!
Oglądam sporo testów, również niemieckich, naprawdę sporo elektryków i podejrzewam, że producenci w przypadku wielu modeli z rozmysłem dają pierwsze jazdy w terenie górskim lub podgórskim. Silniki elektryczne mają taki zapas momentu, że nie mają kłopotu z podjazdami, zużycie energii rośnie niewiele, za to przy zjazdach działa rekuperacja. Auto odzyskuje energie. Dodatkowo nikt tam nie ma możliwości rozpędzić się na krętych drogach, więc wyniki zużycia energii są zachęcające. Test jest podsumowany pozytywnie i ektaza pełna bo zużycie małe. Potem kolejny test, przychodzi autostrada A2 i bajka się kończy...
Mogę tylko potwierdzić spostrzeżenia. Sam zrobiłem już trzy jazdy testowe (dwoma różnymi egzemplarzami) i wyniki miałem podobne. Np. w mieście przy temp. ~7 stopni wyszło mi przyzwoite 5.5l/100km (przy dość dynamicznej jeździe i trybie NORMAL). Niestety już przy ~0 stopi i na zimnym odstanym silniku spalanie średnie skoczyło do 7.5l (tryb ECO) na takim samym odcinku miejskim (i tu potwierdzam - kabina nagrzewa się strasznie długo, a chwilowe spalania były 15-18l). Test przy prędkość ~130-140km/h (w/g licznika nie GPS-u) to 10-11l. Kolejny test (krótki) trasa 26km, temp. ~0, średnia prędkość 82km/h, spalanie 7.1l/100km. Wyniki dupy nie urywają to fakt, ale za to podoba mi się dynamika, elastyczność i kultura pracy napędu (jest cicho, a w porównaniu do konkurencji to nawet bardzo). Mam też kilka innych uwag, najważniejsze to niezbyt wygodne fotele i głośnie, słabo wybierające zawieszenie (ale to tylko moja subiektywna opinia).
Cóż każde auto stojące na mrozie będzie potrzebowało czasu na nagrzanie kabiny, termodynamiki nie oszukasz. To samo tyczy się spalania. Mój nissan w PB po kilku kilometrach w mieście w takich warunkach ma 10-12 litrów spalanie. Prawda jest taka że chcesz mieć małe spalanie w takich warunkach w mieście kup Hybryde typu plugin lub pełnego elektryka. One nie potrzebują się rozgrzewać ;). Także auto dobieramy do warunków użytkowania nie inaczej. Dlatego test uważam za mocno nierzetelny i stronniczy co powinno być zaznaczone w filmie że to ocena subiektywna Pana prowadzącego.
@@barlinekbarlinek619 Ale gdzie ta nierzetelność i stronniczość? Wydaje mi się, że Pan robiący test podał dane, sposób użytkowania i pokazał zdjęcia z wynikami. Widać na nich wszystko, łącznie z temperaturą otoczenia. Coś przeoczyłem? A tak przy okazji to dodam jeszcze (bo zapomniałem o tym napisać wcześniej), że moim zdaniem Nissan, to o znacząco lepsze auto od konkurencyjnej Toyoty Cross, którą też miałem okazję również jeździć (i to nawet pomimo uzyskania lepszych wyników spalania w podobnych warunkach).
@@dar7man Mówisz o zdjęcia z przebiegiem 3,2 km i spalaniem 8 l czy to drugie z przebiegu 600 ?. I o tym właśnie pisze nie widzisz specyfiki testu. Mianowicie pierwsza wartość to uwierz mi jak w swoim benzyniaku mam po takim przebiegu 16 l ;). co do drugiego odczytu mówi o średniej ale nie mówi jak często startował od zera, jak często był wychłodzony i jakie trasy w sensie długości zrobił by sumarycznie uzbierać 600 a to ogromna różnica. Właśnie na takie aspekty wskazuje.
@@barlinekbarlinek619 Rozumiem. To prawda, nie jest to test laboratoryjny tylko z użytkowania na co dzień. Pełna zgoda. Z drugiej strony przy przebiegu 600km to czy na pewno te wszystkie aspekty mają znaczący wpływ na spalanie? Reasumując... wydaje mi się, że najlepiej jest po prostu pożyczyć sobie takie auto i na spokojnie nim pojeździć dokładnie tak jakby się go używało na co dzień. Kilka razy. Ja tak zrobiłem i mam ogląd. Wiem dokładnie ile pali mi auto którym aktualnie się poruszam na tych samych trasach i w podobnych warunkach i mogę to porównać. Chyba żaden test, czy to laboratoryjni czy nie, lepszy od czegoś takiego nie będzie.
@@dar7man Tutaj się zgadzamy, ja też uważam że każdy z nas uzyska inne wyniki spalania bo użytkuje auto w innych warunkach i inaczej. Dlatego tak ważne jest by testy dotyczące spalania były jasne i klarowne a nie pobieżne, nie wystarczy wstawić zrzutów i pokazać kilka liczb to w tym wypadku za mało ;), po czym wydawany jest werdykt często subiektywny. Ja też mam swoje zdanie na temat tego auta wyrobione po kilku testach, co prawda uważam że za mało jeździłem bym mógł jednoznacznie wyrażać opinie o spalaniu ale wiem że przy moim stylu jazdy to auto nie spali 10-12 l ;). Tak czy inaczej życzę autorowi tego testu więcej przejrzystości w kwestii wyrażania opinii na temat spalania bo w mojej ocenie jest ona trochę stronnicza. Ale jak wspomniałem to moja ocena.
no ciekawe. Obejrzałem mnóstwo testów i porównań tego auta i nikomu nie wychodzilo takie spalanie. Może coś nie tak z tym egzemplarzem. O ile przy prędkościach autostradowych to faktycznie może tyle palić (8l/100km przy 120km/h i 9-10l/100km przy 140km/h) o tyle spalanie w mieście czy na zwykłych drogach powinno byc dużo mniejsze jednak. Zobaczymy. Za kilka dni odbieram swojego to zweryfikuję. A bateria wcale nie jest mała jak na zwykłą hybrydę. Np. Kia Sportage ma baterię 1,6 kWh, tutaj jest 2,1kWh
@@radatk6457 praktycznie juz kupiłem, czekam na załatawienie formalności przez firmę leasingową i odbieram. Na pewno będę miał dużo spostrzeżeń z eksploatacji. Ale też ja mam raczej optymalne warunki dla tego auta: mieszkam na wsi, samochód stoi w ogrzewanym garażu, jak gdzieś jadę to już raczej przynajmniej 20km po drogach podmiejskich, potem trochę kręcenia po Krakowie, dłuższe trasy autostradą to raczej rzadko.
@@radatk6457 samochód odebrałem wczoraj. Pojeździłem trochę po mieście, trochę pod, trochę autostradą, dzisiaj jeździła żona. Przebieg od wczoraj 160km, średnie spalanie pokazuje na razie 5.8l/100km
@@dar7man testuję różne tryby i ustawienia (standard, eco, e-pedal, tryb skrzyni B) na razie. Oprócz sport, bo nie chcę go za bardzo cisnąć dopóki nie dotarty
Przecież to spalanie to jakaś istna kpina... Gdzie są teraz te wszystkie zachwyty i peany które bili wszyscy dziennikarze. Jaki to ma sens, co z tego że to supernowoczesna jednostka ze zmiennym skokiem tłoka itd skoro to dalej samochód SPALINOWY który w zasadzie to spala więcej tego paliwa niż inne zwyczajnie napędzane lub mild hybridy. Cena z kosmosu, spalanie z kosmosu gdzie ta oszczędność i po jakim czasie takie auto ma się zwrócić. Gdzie ta ekologia... komu przeszkadzał 1.3 160 KM z EDC7 w Nissanie czy Kadajrze ;) wystarczyło do tego dołożyć porządną instalację 48v i zrobić z tego mild hybrid... Ciekawe jak w tym wszystkim wypadnie "tak źle przyjęty przez niektórych dziennikarzy" Austral ze swoim rozwiązaniem na bazie silnika 1.2 R3 Hybrid w naszych warunkach. Bo z francuskich testów wynika że w mieście wchodzi na 4.8 w cyklu mieszanym na 6 a przy prędkościach autostradowych 7,3 Całkowicie nie rozumiem w którą stronę zmierza motoryzacja i co chce Nissan osiągnąć tym rozwiązaniem które jak się okazuje jest kuriozalne i przeczy ekologii o jakiej się w kółko mówi. Już nie wspominam o tym że takie wyniki w cyklu mieszanym jestem w stanie osiągnąć swoim 20 letnim autem z silnikiem 2 litrowym turbo... i każde inne auto o podobnych parametrach będzie miało podobne wyniki spalania. Owszem najwięcej będzie w mieście w tym przypadku ale to i tak jest śmieszne. Bo gdzie jest ten postęp ?
@@rafagadek884 Nie żartuj sobie. Przecież w teście jasno jest powiedziane że w cieplejszych dniach w trakcie premiery całkowicie inaczej się to auto zachowywało. Tu mamy test na żywca w warunkach takich a nie innych. Szukaj sobie sensacji ale na autocentrum tam lubią sobie szufladkować.
@@hondacbr116 Tu masz test w chłodniejszych i polskich warunkach do tego cięższym autem. Co tylko potwierdza to że w odniesieniu do spalania CarTest nie jest miarodajny 😉 ruclips.net/video/0Q5sfZag8KE/видео.html
@@rafagadek884 O ile dobrze pamiętam to testujący z kanału 1001cars pisał, że test zawsze zaczyna z nagrzanym samochodem/silnikiem. To nie oddaje rzeczywistych warunków użytkowania, ale oczywiście sprawdza się przy jego testach porównawczych. Druga sprawa, jest taka, że test który pokazałeś jest testem spalania w mieście, a wyniki o jakich mówi CarTests są głównie z tras. A to w przypadku hybryd ogromna różnica.
Podobne spalanie mam tez w swoim Qashqai 1.3 mild Hybrid a tu tyle zaawansowanej technologii i nic z tego nie wynika poza trochę lepszym przyspieszeniem🙁
A może tak porównanie z Nissanem poprzedniej generacji J11? Silnik 1.3 160KM, DGT, przyspieszenie do 100-tki też 8 sekund, max. szybkość grubo powyżej 200km/h, a średnie spalanie na poziomie 7l. Dobrze by było się przekonać, czy może e-pawer to wydmuszka i "stara" dobra benzynówka jest po prostu lepsza i bardziej uniwersalna. Może ma wyższą emisję CO2, ale to według mnie jedyny minus. Z chęcią udostępnię Ci swojego Qashqai'a. To prawdziwa petarda, a jest o połowę tańszy.
Witam, nie ma porównania właśnie przez zmulony silnik nie wymieniłem mk2 1.3 140km na mk3 158km moja stary j11 to rakieta przy tym nowym...a i zmieniłem na mazde też muli ale jakość wnętrza jest duuuzo lepsza.
Jak Pan ocenia wygodę/ergonomie siedzenia po stronie kierowcy? Fotele, pozycja za kierownicą, podłokietniki itp... Jakby Pan porównał ten aspekt do np. Forda Kuga?
Niestety, ale Kuga ma niewygodne fotele. Szkoda bo to fajny samochód. Poprzednia generacja miała kiepskie fotele, zwróciliśmy na to uwagę dealerowi i potwierdził, że niektórzy klienci są z nich niezadowoleni. Myślałem że poprawili to w nowej generacji a tutaj podobna sytuacja. Moja siostrzenica zajmuje się sprzedażą Forda i również uważa że Kuga ma niewygodne fotele. Jest to dla mnie co najmniej dziwne bo jeżdżąc w przeszłości innymi modelami tej marki takiego problemu nie zauważyłem.
@@jackd4758 No to mnie zaskoczyłeś. Mam Mondeo i fotele są genialne. Widocznie w Kugach dali inne. Posiedziałem trochę w Qashqai-u i prawdę mówiąc rewelacji nie ma (a podłokietnik to jakieś jaja). Ciekawi mnie jak spisują się podczas dłuższego użytkowania.
@@dar7man Sam byłem niemile zaskoczony, bo tak jak napisałem w innych modelach tej marki tego nie doświadczyłem, nawet w tańszym Focusie były ok. Tak podłokietnik jest średni, dla mnie jest ok bo jestem wysoki i lubię mieć fotel odsunięty na maxa. Jeśli chodzi o fotele w Qashqai to nie można o nich powiedzieć że są niewygodne niezależnie od wersji wyposażenia jaką wybierzesz. Niemniej w Nissanie najlepsze fotele dostajesz tylko w topowych wersjach i te są naprawdę świetne. Powiem ci jeszcze taką ciekawostkę że przez te fotele w Kuga zastanawiałem się nad wersją vignale, w której to fotele wyglądają świetnie i zakładałem że będą lepsze. Niestety nie mogę ci powiedzieć czy są dużo lepsze ponieważ osobiście nie mogłem tego sprawdzić w trasie. W salonie siedziało się według mnie wygodniej, ale w związku z tym że moja siostrzenica z mężem sprzedają kilka marek samochodów w Polsce w tym właśnie Forda, powiedzieli mi że w dłuższej trasie nawet vigniale nie są za ciekawe🤨
@@jackd4758 Dziękuję za podzielenie się wrażeniami. Muszę zatem wybrać się do Ford-a i zbadać temat foteli. Co do Qashqai-a to mam mieszane odczucia, bo nawet w topowej (Tekna+) wersji mam uwagi co do jakości wnętrza, np. górne oświetlenie kabiny (zwykłe żarówy, brzydki plastik - wygląda to jak z dużego fiata z lat 80tych), brak podświetlenia przycisków do oświetlania kabiny i kilka innych drobiazgów. No zobaczymy. Dziękuję.
@@dar7man No niestety ale jakieś wtopy znajdziesz w każdej marce. Jak sam wiesz ford w ogóle nie słynie z jakości wnętrza ale to dobre samochody które bardzo cenię za zawieszenie bo to przecież też jakość samochodu. Bardzo byś się zdziwił gdybyś przetestował parę marek premium, o mały włos kupilibyśmy z żona Audi Q3 sportback, kilku miesięczny samochód a już problemy z układem kierowniczym. Przyciski na drzwiach wykonane z taniego plastiku już lekko wyrobione. Przy dzisiejszych cenach samochodów powinno być zdecydowanie lepiej ale niestety nie jest☹️ Mamy z żoną już pewne doświadczenie w kupowaniu samochodów i jedno wiem napewno ze przed zakupem danego modelu trzeba pojechać w dłuższą trasę. Niestety kiedyś wkopałem się kupując 2 auta po krótkiej przejażdżce, a później w dłuższej trasie to była porażka. Tak naprawdę na jeżdżenie w koło komina nada się każde auto ale to dopiero dłuższa trasa pokazuje klasę samochodu. Przestrzegam też przed zbytnim zaufaniem do opinii recenzentów czy innych kierowców. Koniecznie trzeba sprawdzić samemu.
Moja wiedza z fizyki, na poziomie szkoły podstawowej, podpowiada mi że jeśli silnik spalinowy wytwarza prąd którym napędza silnik elektryczny, który napędza samochód, to na jakieś cuda trudno liczyć.
cóż,to moja tradycyjnym silnikiem napedzana Kuga lepiej się sprawuje-nagrzewa się błyskawicznie i spala odrobinę mniej zimą. A kosztowała mniej-chyba jednak nie rozstanę się jeszcze z nią , bo widzę ,że jak na razie wiele z tych obecnych nowinek to dużo hałasu o nic.Ale za to kosztują walizkę pieniędzy. Pytanie: ile kosztuje Qashqai 'tradycyjny' w dodatku z napędem 4x4 ? I po jakim czasie zwróci się różnica między oboma modelami tzn.zwykła benzyna vs.hybryda? Akurat na to drugie pytanie chyba szybka odpowiedź-NIGDY!
Wszystkie te testy to ustawka. 120 bla bla bla. Ja jezdze trasy po niemczech Mazda cx5 2,5 benzyna, caly zaladowany predkosci 150/160 kmh : NIGDY nie widzialem na wyswietlaczu sredniego spalania wiekszego niz 9,1. Wiec pytanie brzmi po co takie wynalazki? A na drodze krajowej 6.8l /100
Z bólem serca potwierdzam. W zimie poniżej 5 stopni Celsjusza spalanie jest nieakceptowalne. Moim zdaniem wina leży po stronie niedopracowanego algorytmu kontroli układu e-power. I jest powiązana mocno z układem klimatyzacji. Testowałem kilka opcji i muszę powiedzieć, że: jazda w trybie eco + e-pedal + 17,5 stopnia, ale z wyłączonym AC daje radę i na dystansie do 7 kilometrów (wyjazd z garażu, jazda do miasta i powrót) spalanie około 7,3 - 7,8. Przy „wolnej amerykance” nawet pokazuje średnie na poziomie 17,6. Oczywiście jestem tym zawiedziony i wkurzony przy tej cenie samochodu. Mam nadzieję, że producent wypuści aktualizację oprogramowania układowego, które poprawi działanie e-power. Trochę to wygląda jak problemy wieku dziecięcego.
Niestety miałem podobne obserwacje podczas kilku jazd testowych jak wykonałem. Coś tu chyba faktycznie jest nie tak. Dużo ludzi zwraca właśnie uwagę na to, że bateria jest cały czas naładowana w 3/4 albo i więcej. Szkoda też, że bateria która tu zastosowali może oddać tylko tyle prądu co jest potrzebne do wygenerowania ~90KM. Jak jest potrzebna jest większa moc, to silnik spalinowy musi odpalić i rozkręcić generator. Może i nie byłoby to problem, gdyby nie to że ten silnik spalinowy 1.5 turbo pali jak smok (ku mojemu zdumieniu - gdyż Nissan chwalił się 50% sprawnością). Reasumując... coś mi tu nie gra i nie kupuję tego.
@@dar7man Aktualizacja - od 22.02 do 26.02 byłem na wyjeździe w Kołobrzegu, wyjazd rodzinny. Trasa do Kołobrzegu: 550 kilometrów, 4 osoby w samochodzie, pełny bagażnik walizek. Tempomat 120km/h, prędkość średnia 101 km/h, głównie trasa S3 z 2 postojami na rozprostowanie nóg. Spalanie 6,7l/100 km. Trasa z Kołobrzegu samochód tak samo obciążony, jazda "bardziej dynamiczna", miejscami 150km/h, prędkość średnia 112 km/h. Nie liczyłem ile dokładnie czasu zaoszczędzone, bo mieliśmy więcej postojów + tankowanie. Spalanie 9,2l/100 km. Nie wiem, czy to jest dużo czy mało, gdyby porównać do klasycznej benzyny 158 KM Nissana + X-TRONIC lub manual (ktoś coś?). Innym razem dałem prowadzić koledze po mieście - uzyskał przy naprawdę zwykłej jeździe 4l/100. Mnie nigdy się tyle nie udało uzyskać, co spowodowało, że zacząłem zastanawiać się nad swoją techniką jazdy. Fakt faktem pewnego dnia nawet powiedziałem sobie, trudno k***a - samochód taki, to na tankowanie musi Cię stać. Jazda około 7km w mieście, światła ruch itp. Ruszałem dynamicznie, nie oszczędzałem mocy. Efekt? Spalanie 6,5l /100km. Zgłupiałem. Coś na pewno jest nie tak, ale jeszcze nie wiem co. Dlatego tak liczę na ewentualne aktualizacje softu.
Moja hybryda toyoty przy 160km/h (niemiecka autostrada) i wlaczonym tempomacie spala 6.5l/100km. Najnizsze spalanie jakie odnotowalem to 2.4l/100km na odcinku 20km, teren niezabudowany (gorki, mnostwo ostrych zakretow, wlaczone ogrzewanie) + zabudowany, temperatura na zewnatrz 10 st. C. Auto przejechalo najpierw 20km, potem zostawilem go na zewnatrz na 2h i wlasnie wracajac zanotowalem tak dobry wynik.
Pokaż mi na zegarach to spalanie z autostrady przy 160 km/h. Mam Corollę 2019 w kombi i powyżej 140 pali grubo ponad 6 litrów więc te pierdoły swoje schowaj w kieszeń. Toyoty niestety nie są autami oszczędnymi na autostradach, wiem to z doświadczenia i nie jest to moja pierwsza Toyota.
@@azymuteksploracja5213 Jak bede jechal przez Niemcy z taka predkoscia to ci zrobie fotke. Poki co znalazlem najbardziej optymalna predkosc (stosunek czasu dojazdu do spalonego paliwa) 135km/h i z taka predkoscia jezdze.
Po obejrzeniu wielu testów, zaczyna mi się ten model coraz mniej podobać.a szkoda bo fajną na stylistykę. Ale spalanie to jakaś pomyłka. Tym bardziej że nie jest tani. Obecnie mam diesla 1.5 n-connecta i pali dużo mniej.
Tylko jak da się zauważyć ten test na powyższym filmie jest robiony przy 20°C czyli warunki sprzyjające, natomiast widać, że auto nie lubi niskich temperatur i zimnego silnika
@@happy_camper_team Jak każdy samochód. zwykła benzyzna stojąca na dworze na dystansie miejskim kilka kilometrów też spali Ci z 10-12 więc nie rozumiem co autor testu chciał pokazać bo niema to nic wspólnego z rzetelnością.
Ja te testy też widziałem i miałem okazję krótkiej jazdy x-trail -em i moje wnioski są takie, że po pierwsze to trzeba przestawić się na jeżdżenie Eco czyli bez gwałtownego wciskania gazu w podłogę i maksymalne wykorzystanie rekuperacji, po 2 jeśli ktoś tak jak ja 85% przebiegu robi w mieście to nawet jeśli będę miał pojechać na wakacje 1000km i na chwilę zapomnieć o Eco to spalanie powiedzmy ~10l/km też przeżyję tylko pytanie się nasuwa czy to auto będzie ekonomiczne jeśli do pracy ma ktoś dojechać powiedzmy 5-7km postawić na 8h i znowu powrót, szczególnie w okresie zimowym ( pewnie w użytkowaniu całorocznym i tak wyjdzie ok)
to prawda pali dużo ...jeździłem obwodnicą krakowa z prędkościami autostradowymi i wychlał 10,5 litra śr na setę i gdzie ta ekologia ? normalny czterocylindrowy benzyniak z turbo jadąc szybciej niż to cudo wypił 10,8 ....to ślepa uliczka te elektryki
@@aleksanderwojcieszczak7791 No to mogę odpowiedzieć po 6 mc użytkowania. Srednia z 7k km 5.6. W mieście ok. 5, poza nawet 4. Na trasie S jazda ok. 120 km/h 7.5 l/100
@@jacekjankowski3819 Panie Jacku dalej twierdzę że to dużo , jadąc w trasie ok 120 to średnią mam 5,8 - 6,5 proceed 1, 5 turbo gt line. Zwykle jadąc autostradą prędkości przelotowe to 170-180 i wtedy średnie spalanie oscyluje w granicach 9 - 9,5l/100. rok temu opisując moje wrażenia z jazdy nissanem takie prędkości miałem na myśli. Pozdrawiam i szerokości.
Dla mnie może spalić i 12l/100km, ważne żeby był dynamiczny, wygodny, cichy, trwały, zbudowany z dobrych materiałów i miał dużo miejsca dla pasażerów i na bagaże. Obecnie rozważam zakup takiego Nissana vs Peugeot 3008 vs VW Tiguan.
Affirmative. Poza tym trzeba umieć jeździć. Ja na jeździe probnej xtrail e-power 4x4 przy 0 stopni miałem spalanie 5.5 na odległości 18 km po miescie. Ale nie pałuję jak małpa do świateł jesli widzę czerwone. Nie zmieniam co chwilę pasa aby być pierwszym. Nie przyspieszam na każdym wolnym kawalku przed mną. Nie przyspieszam przed światłami.
Wszystko jest z plastiku, który nie wytrzymuje różnic temperatury, jest nie odporny na UV, w ogóle, jest tak badziewny jak instalacje elektryczne w zabawkach chinskich, przewody nie są już z miedzi, lutowane są cynkiem bez cyny i ołowiu, wszystko od razy si eutlenia, i tak już od razu sie psuje, auto, które pali 20 litrów w zimie????? To może warto kupić starego lexusa lub Acurę z silnikiem powyżej 3 litrów, RX 350, 300 .LUB Acura MDX, też spalą 20 litrów, ale przy jakim katowaniu/
No ale to ma być tak ze im nowsze auto to mniej pali? Samochód do rzecz zużywalne po latach głównie wnetrze i elementy gumowe są już mocno wysłużone. Elementy bezpieczeństwa i rozrywki to tez inna bajka. Ale zasadniczo ten Nissan to kupa gowna.
Pamiętam czasy gdy Nissan jeszcze nie myślał o współpracy z Renault. Były to jedne z lepszych aut i bardzo mało awaryjne. Po związaniu się z Francuzami marka zaczęła tracić w oczach i jako
Co za bzdury piszesz. Akurat tu jest całkowicie indywidualne rozwiązanie Nissana czyli ich silnik opracowany już jako jednostka 2.0 i wszystkie inne rozwiązania związane z napędem są nissanowskie ;) Nawet przez to ostatnio mieli spine z Renault że chcą być bardziej niezależni. No widać jak im ta niezależność wyszła. Zanim zaczniesz bzdury pisać doinformuj się.
@@hondacbr116 Piszę o całokształcie firmy a nie o tym modelu. Piszę jak było przed fuzją i jak Nissan zdziadział po. Tak że nie musisz mnie karcić jak małe dziecko.
@@hondacbr116 Masz chyba zły humor. Bzdury i bzdury. Ile masz lat? Jak Toyota była sprzedawana w Polsce za dolary w Pewexsie w tym samym czasie był sprzedawany również Nissan. Nawet występował pod nazwą Datsun Nissan. Więc jeżeli tego nie pamiętasz lub nie wiesz to ty nie pisz bzdur.
@@piotrosesik3124 To że był sprzedawany nie znaczy że był popularny. Gdybynnie fuzja z renault nissana w eu już by nie było od wielu lat. Owszem pociągnęło to za sobą kilka problemów. Ale w ogólnym rozrachunku marka urosła bardzo mocno. Szczególne modelem Qashqai. W PRL wszystko co nie było komunistyczne było dobre.
Lakiery w nowych autach to totalnie słabe gówno, zatem po co ludzie nie chca dobrych aut sprzed 2012 roku, wszystko dzisiaj łącznie z S- klasą, to rzeczy wytwarzane przez renault dla mercedesa, już dzisiaj nikt niczego nie chce produkować i ludzie kupują syf, czemu jesteście ( ludzi) tak infantylni i naiwni?
Porównując do starszego modelu z silnikiem 1.5dci to jakiś koszmar. W tym aucie na 90tkach mogłem widzieć 3.5l na 100km. To jest nokaut i ośmieszenie tych pseudo ekologicznych wynalazków. Te rozwiązanie to ślepa uliczka motoryzacji, bmw w I3 testował tę drogę. Przecież silnik spalinowy benzynowy sam w sobie promieniuje dużo energii cieplnej w "komin" dodać trzeba generator prądu, jakieś inne ustrojstwa po drodze które też przy okazji wydzielają ciepło i wychodzi w sumie że to 8-9 litrów spalania i dziwne odgłosy od silnika który czasem wyje na obrotach a auto akurat się toczy ;) pozdrawiam
Najbardziej beznadziejny test jaki widziałem. Sama gadanina zero konkretów podpartych testami. Tylko czczą gadaniną. Po pierwsze każde auto tej wielkości na autostradzie spali te 8-9 litrów , zrobiłem takim nissanem trasę 700 po autostradzie z silnikiem 1,3 PB ,spalił przy 140 8-9 litra wiec nie rozumie tego lamentu w teście. Dalej hybryda z zasady daje oszczędności w jeździe spokojnej, podmiejskiej i miejskiej !. Wiele testów innych dziennikarzy wskazuje dużo niższe spalanie w tym kilka testów z zarejestrowaną całą trasą 80 km i więcej by można zobaczyć w jakich warunkach się poruszał i jaki był styl jazdy. A tu wychodzi gość postęka coś i ocenił koniec. Daj mi dowolne auto to pokaże ci że bez problemu spali na autostradzie i 13 litrów. Sorry ale ten test kupy się nie trzyma i jest skrajnie nieprofesjonalny.
Jeśli konkretem w teście spalania nie jest spalanie pokazane przez komputer w samochodzie to co byś chciał zobaczyć? Warunki oraz sposób użytkowania także omówiony. Dla mnie test jest bardzo pomocny. Jeśli jedyną zaletą e-power jest lepsze przyspieszenie w porównaniu do mhev 158km to to nie ma sensu w rodzinnym samochodzie średniej klasy. Problem jaki film ukazuje są także oczekiwania. Wiadomo, reklama reklamą, ale daleko tutaj do "zupełnie nowego wymiaru zelektryfikowanego napędu".
@@buberdds Omówienie nie pokaże Ci stylu jazdy, warunków i innych czynników jak styl jazdy kierowcy czy ukształtowanie terenu, nie oszukasz termodynamiki czy fizyki w zakresie oporów powietrza które zdaje się prowadzący nie uwzględnia. wskazując że spala dużo na autostradzie przy 140 gdzie każde auto tej wielkości bez hybrydy spali tyle samo. Prawa fizyki nie oszukasz. Każde auto ma swoją specyfikę użytkowania w określonych warunkach i bez testu wiadomo że hybryda typu plugin czy czysty elektryk w takich warunkach będzie się sprawowała lepiej i oszczędniej, tak samo jak auto typu octavia czy audi na autostradzie ze względów opływowych. Denerwuje mnie że ktoś kto robi przekaz dla mas jest tak stronniczy i wyraża opinię nie zaznaczając że to jego subiektywna opinia. To by było uczciwe. Na własnym przykładzie widzę że codzienna trasa w podobnych warunkach temp. ale zmienna ruchu dochodzi potrafi dawać rozrzuty rzędu 1 litra a w tym wypadku powiedzenie że auto spala 6 litrów albo 7 litrów robi różnicę. Sam rozumiesz mało w tym teście sensu i profesjonalnego podejścia. Ale żeby nie było że jestem stronniczy to moja subiektywna ocena i nie każdy musi się z nią zgadzać. Po prostu piszę co widzę i porównuje to do innych testów w tym tych które zrobiłem samodzielnie tym autem i coś mi tu nie gra. No ale każdy musi sobie sam odpowiedzieć co mu pasuje na jakie warunki byle z głową i po analizie faktów nie domniemań :).
@@buberdds do tego bardzo wolno się nagrzewa co w zimie jest bardzo dokuczliwe. Mam mhev 158 i to co bardzo lubię w tym silniku, to jego błyskawicznie nagrzewanie. Kiedy zamawiałem swojego Qashqai, to e-power był dopiero zapowiadany i zastanawiałem się czy nie poczekać. Cieszę się że tego nie zrobiłem bo chociaż teraz różnica wynosi tylko 1200 € w stosunku do x-tronic, to same auto podrożało mocno i teraz musiałbym zapłacić w Irl ok 5000 € więcej, a to według mnie nie jest tego warte.
Zastanawiam się (abstrahując od testu auta), jaki talent trzeba mieć i jakie oko, żeby robić takie zdjęcia!? Gdyby wprowadzić w konkursie World Press Photo, kategorię najlepszych zdjęć samochodów, to Pan Michał nie miałby sobie równych. Gratulacje (nie tylko) szczególnie za zdjęcia! Tworzy Pan niemal dzieła sztuki!
Oglądam sporo testów, również niemieckich, naprawdę sporo elektryków i podejrzewam, że producenci w przypadku wielu modeli z rozmysłem dają pierwsze jazdy w terenie górskim lub podgórskim. Silniki elektryczne mają taki zapas momentu, że nie mają kłopotu z podjazdami, zużycie energii rośnie niewiele, za to przy zjazdach działa rekuperacja. Auto odzyskuje energie. Dodatkowo nikt tam nie ma możliwości rozpędzić się na krętych drogach, więc wyniki zużycia energii są zachęcające. Test jest podsumowany pozytywnie i ektaza pełna bo zużycie małe.
Potem kolejny test, przychodzi autostrada A2 i bajka się kończy...
Mogę tylko potwierdzić spostrzeżenia. Sam zrobiłem już trzy jazdy testowe (dwoma różnymi egzemplarzami) i wyniki miałem podobne. Np. w mieście przy temp. ~7 stopni wyszło mi przyzwoite 5.5l/100km (przy dość dynamicznej jeździe i trybie NORMAL). Niestety już przy ~0 stopi i na zimnym odstanym silniku spalanie średnie skoczyło do 7.5l (tryb ECO) na takim samym odcinku miejskim (i tu potwierdzam - kabina nagrzewa się strasznie długo, a chwilowe spalania były 15-18l). Test przy prędkość ~130-140km/h (w/g licznika nie GPS-u) to 10-11l. Kolejny test (krótki) trasa 26km, temp. ~0, średnia prędkość 82km/h, spalanie 7.1l/100km. Wyniki dupy nie urywają to fakt, ale za to podoba mi się dynamika, elastyczność i kultura pracy napędu (jest cicho, a w porównaniu do konkurencji to nawet bardzo). Mam też kilka innych uwag, najważniejsze to niezbyt wygodne fotele i głośnie, słabo wybierające zawieszenie (ale to tylko moja subiektywna opinia).
Cóż każde auto stojące na mrozie będzie potrzebowało czasu na nagrzanie kabiny, termodynamiki nie oszukasz. To samo tyczy się spalania. Mój nissan w PB po kilku kilometrach w mieście w takich warunkach ma 10-12 litrów spalanie. Prawda jest taka że chcesz mieć małe spalanie w takich warunkach w mieście kup Hybryde typu plugin lub pełnego elektryka. One nie potrzebują się rozgrzewać ;). Także auto dobieramy do warunków użytkowania nie inaczej. Dlatego test uważam za mocno nierzetelny i stronniczy co powinno być zaznaczone w filmie że to ocena subiektywna Pana prowadzącego.
@@barlinekbarlinek619 Ale gdzie ta nierzetelność i stronniczość? Wydaje mi się, że Pan robiący test podał dane, sposób użytkowania i pokazał zdjęcia z wynikami. Widać na nich wszystko, łącznie z temperaturą otoczenia. Coś przeoczyłem?
A tak przy okazji to dodam jeszcze (bo zapomniałem o tym napisać wcześniej), że moim zdaniem Nissan, to o znacząco lepsze auto od konkurencyjnej Toyoty Cross, którą też miałem okazję również jeździć (i to nawet pomimo uzyskania lepszych wyników spalania w podobnych warunkach).
@@dar7man Mówisz o zdjęcia z przebiegiem 3,2 km i spalaniem 8 l czy to drugie z przebiegu 600 ?. I o tym właśnie pisze nie widzisz specyfiki testu. Mianowicie pierwsza wartość to uwierz mi jak w swoim benzyniaku mam po takim przebiegu 16 l ;). co do drugiego odczytu mówi o średniej ale nie mówi jak często startował od zera, jak często był wychłodzony i jakie trasy w sensie długości zrobił by sumarycznie uzbierać 600 a to ogromna różnica. Właśnie na takie aspekty wskazuje.
@@barlinekbarlinek619 Rozumiem. To prawda, nie jest to test laboratoryjny tylko z użytkowania na co dzień. Pełna zgoda. Z drugiej strony przy przebiegu 600km to czy na pewno te wszystkie aspekty mają znaczący wpływ na spalanie? Reasumując... wydaje mi się, że najlepiej jest po prostu pożyczyć sobie takie auto i na spokojnie nim pojeździć dokładnie tak jakby się go używało na co dzień. Kilka razy. Ja tak zrobiłem i mam ogląd. Wiem dokładnie ile pali mi auto którym aktualnie się poruszam na tych samych trasach i w podobnych warunkach i mogę to porównać. Chyba żaden test, czy to laboratoryjni czy nie, lepszy od czegoś takiego nie będzie.
@@dar7man Tutaj się zgadzamy, ja też uważam że każdy z nas uzyska inne wyniki spalania bo użytkuje auto w innych warunkach i inaczej. Dlatego tak ważne jest by testy dotyczące spalania były jasne i klarowne a nie pobieżne, nie wystarczy wstawić zrzutów i pokazać kilka liczb to w tym wypadku za mało ;), po czym wydawany jest werdykt często subiektywny. Ja też mam swoje zdanie na temat tego auta wyrobione po kilku testach, co prawda uważam że za mało jeździłem bym mógł jednoznacznie wyrażać opinie o spalaniu ale wiem że przy moim stylu jazdy to auto nie spali 10-12 l ;). Tak czy inaczej życzę autorowi tego testu więcej przejrzystości w kwestii wyrażania opinii na temat spalania bo w mojej ocenie jest ona trochę stronnicza. Ale jak wspomniałem to moja ocena.
no ciekawe. Obejrzałem mnóstwo testów i porównań tego auta i nikomu nie wychodzilo takie spalanie. Może coś nie tak z tym egzemplarzem. O ile przy prędkościach autostradowych to faktycznie może tyle palić (8l/100km przy 120km/h i 9-10l/100km przy 140km/h) o tyle spalanie w mieście czy na zwykłych drogach powinno byc dużo mniejsze jednak. Zobaczymy. Za kilka dni odbieram swojego to zweryfikuję. A bateria wcale nie jest mała jak na zwykłą hybrydę. Np. Kia Sportage ma baterię 1,6 kWh, tutaj jest 2,1kWh
Moim zdaniem to Śniadek ma rację. Jeśli faktycznie zamierzasz go kupić to daj znać jakie ma realne spalanie szczególnie w warunkach zimowych
@@radatk6457 praktycznie juz kupiłem, czekam na załatawienie formalności przez firmę leasingową i odbieram. Na pewno będę miał dużo spostrzeżeń z eksploatacji. Ale też ja mam raczej optymalne warunki dla tego auta: mieszkam na wsi, samochód stoi w ogrzewanym garażu, jak gdzieś jadę to już raczej przynajmniej 20km po drogach podmiejskich, potem trochę kręcenia po Krakowie, dłuższe trasy autostradą to raczej rzadko.
@@radatk6457 samochód odebrałem wczoraj. Pojeździłem trochę po mieście, trochę pod, trochę autostradą, dzisiaj jeździła żona. Przebieg od wczoraj 160km, średnie spalanie pokazuje na razie 5.8l/100km
@@marekt5723 A w jakim trybie? Standard czy Eco?
@@dar7man testuję różne tryby i ustawienia (standard, eco, e-pedal, tryb skrzyni B) na razie. Oprócz sport, bo nie chcę go za bardzo cisnąć dopóki nie dotarty
Przecież to spalanie to jakaś istna kpina... Gdzie są teraz te wszystkie zachwyty i peany które bili wszyscy dziennikarze. Jaki to ma sens, co z tego że to supernowoczesna jednostka ze zmiennym skokiem tłoka itd skoro to dalej samochód SPALINOWY który w zasadzie to spala więcej tego paliwa niż inne zwyczajnie napędzane lub mild hybridy. Cena z kosmosu, spalanie z kosmosu gdzie ta oszczędność i po jakim czasie takie auto ma się zwrócić. Gdzie ta ekologia... komu przeszkadzał 1.3 160 KM z EDC7 w Nissanie czy Kadajrze ;) wystarczyło do tego dołożyć porządną instalację 48v i zrobić z tego mild hybrid... Ciekawe jak w tym wszystkim wypadnie "tak źle przyjęty przez niektórych dziennikarzy" Austral ze swoim rozwiązaniem na bazie silnika 1.2 R3 Hybrid w naszych warunkach. Bo z francuskich testów wynika że w mieście wchodzi na 4.8 w cyklu mieszanym na 6 a przy prędkościach autostradowych 7,3
Całkowicie nie rozumiem w którą stronę zmierza motoryzacja i co chce Nissan osiągnąć tym rozwiązaniem które jak się okazuje jest kuriozalne i przeczy ekologii o jakiej się w kółko mówi.
Już nie wspominam o tym że takie wyniki w cyklu mieszanym jestem w stanie osiągnąć swoim 20 letnim autem z silnikiem 2 litrowym turbo... i każde inne auto o podobnych parametrach będzie miało podobne wyniki spalania. Owszem najwięcej będzie w mieście w tym przypadku ale to i tak jest śmieszne. Bo gdzie jest ten postęp ?
To skrajnie nieprofesjonalny test , zobacz sobie to ruclips.net/video/20W2h2_EC3E/видео.html A później wyrób sobie zdanie na temat wypocin CarTest
@@rafagadek884 Nie żartuj sobie. Przecież w teście jasno jest powiedziane że w cieplejszych dniach w trakcie premiery całkowicie inaczej się to auto zachowywało. Tu mamy test na żywca w warunkach takich a nie innych. Szukaj sobie sensacji ale na autocentrum tam lubią sobie szufladkować.
@@hondacbr116 Tu masz test w chłodniejszych i polskich warunkach do tego cięższym autem. Co tylko potwierdza to że w odniesieniu do spalania CarTest nie jest miarodajny 😉 ruclips.net/video/0Q5sfZag8KE/видео.html
@@rafagadek884 O ile dobrze pamiętam to testujący z kanału 1001cars pisał, że test zawsze zaczyna z nagrzanym samochodem/silnikiem. To nie oddaje rzeczywistych warunków użytkowania, ale oczywiście sprawdza się przy jego testach porównawczych. Druga sprawa, jest taka, że test który pokazałeś jest testem spalania w mieście, a wyniki o jakich mówi CarTests są głównie z tras. A to w przypadku hybryd ogromna różnica.
Podobne spalanie mam tez w swoim Qashqai 1.3 mild Hybrid a tu tyle zaawansowanej technologii i nic z tego nie wynika poza trochę lepszym przyspieszeniem🙁
A może tak porównanie z Nissanem poprzedniej generacji J11? Silnik 1.3 160KM, DGT, przyspieszenie do 100-tki też 8 sekund, max. szybkość grubo powyżej 200km/h, a średnie spalanie na poziomie 7l. Dobrze by było się przekonać, czy może e-pawer to wydmuszka i "stara" dobra benzynówka jest po prostu lepsza i bardziej uniwersalna. Może ma wyższą emisję CO2, ale to według mnie jedyny minus. Z chęcią udostępnię Ci swojego Qashqai'a. To prawdziwa petarda, a jest o połowę tańszy.
Witam, nie ma porównania właśnie przez zmulony silnik nie wymieniłem mk2 1.3 140km na mk3 158km moja stary j11 to rakieta przy tym nowym...a i zmieniłem na mazde też muli ale jakość wnętrza jest duuuzo lepsza.
poco taki duzy silnik spalinowy na maly generator ???
Jak Pan ocenia wygodę/ergonomie siedzenia po stronie kierowcy? Fotele, pozycja za kierownicą, podłokietniki itp... Jakby Pan porównał ten aspekt do np. Forda Kuga?
Niestety, ale Kuga ma niewygodne fotele. Szkoda bo to fajny samochód. Poprzednia generacja miała kiepskie fotele, zwróciliśmy na to uwagę dealerowi i potwierdził, że niektórzy klienci są z nich niezadowoleni. Myślałem że poprawili to w nowej generacji a tutaj podobna sytuacja. Moja siostrzenica zajmuje się sprzedażą Forda i również uważa że Kuga ma niewygodne fotele. Jest to dla mnie co najmniej dziwne bo jeżdżąc w przeszłości innymi modelami tej marki takiego problemu nie zauważyłem.
@@jackd4758 No to mnie zaskoczyłeś. Mam Mondeo i fotele są genialne. Widocznie w Kugach dali inne. Posiedziałem trochę w Qashqai-u i prawdę mówiąc rewelacji nie ma (a podłokietnik to jakieś jaja). Ciekawi mnie jak spisują się podczas dłuższego użytkowania.
@@dar7man Sam byłem niemile zaskoczony, bo tak jak napisałem w innych modelach tej marki tego nie doświadczyłem, nawet w tańszym Focusie były ok. Tak podłokietnik jest średni, dla mnie jest ok bo jestem wysoki i lubię mieć fotel odsunięty na maxa. Jeśli chodzi o fotele w Qashqai to nie można o nich powiedzieć że są niewygodne niezależnie od wersji wyposażenia jaką wybierzesz. Niemniej w Nissanie najlepsze fotele dostajesz tylko w topowych wersjach i te są naprawdę świetne. Powiem ci jeszcze taką ciekawostkę że przez te fotele w Kuga zastanawiałem się nad wersją vignale, w której to fotele wyglądają świetnie i zakładałem że będą lepsze. Niestety nie mogę ci powiedzieć czy są dużo lepsze ponieważ osobiście nie mogłem tego sprawdzić w trasie. W salonie siedziało się według mnie wygodniej, ale w związku z tym że moja siostrzenica z mężem sprzedają kilka marek samochodów w Polsce w tym właśnie Forda, powiedzieli mi że w dłuższej trasie nawet vigniale nie są za ciekawe🤨
@@jackd4758 Dziękuję za podzielenie się wrażeniami. Muszę zatem wybrać się do Ford-a i zbadać temat foteli. Co do Qashqai-a to mam mieszane odczucia, bo nawet w topowej (Tekna+) wersji mam uwagi co do jakości wnętrza, np. górne oświetlenie kabiny (zwykłe żarówy, brzydki plastik - wygląda to jak z dużego fiata z lat 80tych), brak podświetlenia przycisków do oświetlania kabiny i kilka innych drobiazgów. No zobaczymy. Dziękuję.
@@dar7man No niestety ale jakieś wtopy znajdziesz w każdej marce. Jak sam wiesz ford w ogóle nie słynie z jakości wnętrza ale to dobre samochody które bardzo cenię za zawieszenie bo to przecież też jakość samochodu. Bardzo byś się zdziwił gdybyś przetestował parę marek premium, o mały włos kupilibyśmy z żona Audi Q3 sportback, kilku miesięczny samochód a już problemy z układem kierowniczym. Przyciski na drzwiach wykonane z taniego plastiku już lekko wyrobione. Przy dzisiejszych cenach samochodów powinno być zdecydowanie lepiej ale niestety nie jest☹️
Mamy z żoną już pewne doświadczenie w kupowaniu samochodów i jedno wiem napewno ze przed zakupem danego modelu trzeba pojechać w dłuższą trasę. Niestety kiedyś wkopałem się kupując 2 auta po krótkiej przejażdżce, a później w dłuższej trasie to była porażka. Tak naprawdę na jeżdżenie w koło komina nada się każde auto ale to dopiero dłuższa trasa pokazuje klasę samochodu. Przestrzegam też przed zbytnim zaufaniem do opinii recenzentów czy innych kierowców. Koniecznie trzeba sprawdzić samemu.
Dzieki za szczery komentarz.
To gdzie ta zmniejszona emisja w hybrydach:))))).Maski powoli opadają.
Moja wiedza z fizyki, na poziomie szkoły podstawowej, podpowiada mi że jeśli silnik spalinowy wytwarza prąd którym napędza silnik elektryczny, który napędza samochód, to na jakieś cuda trudno liczyć.
cóż,to moja tradycyjnym silnikiem napedzana Kuga lepiej się sprawuje-nagrzewa się błyskawicznie i spala odrobinę mniej zimą. A kosztowała mniej-chyba jednak nie rozstanę się jeszcze z nią , bo widzę ,że jak na razie wiele z tych obecnych nowinek to dużo hałasu o nic.Ale za to kosztują walizkę pieniędzy. Pytanie: ile kosztuje Qashqai 'tradycyjny' w dodatku z napędem 4x4 ? I po jakim czasie zwróci się różnica między oboma modelami tzn.zwykła benzyna vs.hybryda? Akurat na to drugie pytanie chyba szybka odpowiedź-NIGDY!
Prawie każdy element wykonany w nowych samochodach wykonany jest z materiałów zastępczych, jak w polsce w latach 80- siątych wyrób czekoladopodobny
Wszystkie te testy to ustawka. 120 bla bla bla. Ja jezdze trasy po niemczech Mazda cx5 2,5 benzyna, caly zaladowany predkosci 150/160 kmh : NIGDY nie widzialem na wyswietlaczu sredniego spalania wiekszego niz 9,1. Wiec pytanie brzmi po co takie wynalazki? A na drodze krajowej 6.8l /100
Z bólem serca potwierdzam. W zimie poniżej 5 stopni Celsjusza spalanie jest nieakceptowalne. Moim zdaniem wina leży po stronie niedopracowanego algorytmu kontroli układu e-power. I jest powiązana mocno z układem klimatyzacji. Testowałem kilka opcji i muszę powiedzieć, że: jazda w trybie eco + e-pedal + 17,5 stopnia, ale z wyłączonym AC daje radę i na dystansie do 7 kilometrów (wyjazd z garażu, jazda do miasta i powrót) spalanie około 7,3 - 7,8. Przy „wolnej amerykance” nawet pokazuje średnie na poziomie 17,6. Oczywiście jestem tym zawiedziony i wkurzony przy tej cenie samochodu. Mam nadzieję, że producent wypuści aktualizację oprogramowania układowego, które poprawi działanie e-power. Trochę to wygląda jak problemy wieku dziecięcego.
Niestety miałem podobne obserwacje podczas kilku jazd testowych jak wykonałem. Coś tu chyba faktycznie jest nie tak. Dużo ludzi zwraca właśnie uwagę na to, że bateria jest cały czas naładowana w 3/4 albo i więcej. Szkoda też, że bateria która tu zastosowali może oddać tylko tyle prądu co jest potrzebne do wygenerowania ~90KM. Jak jest potrzebna jest większa moc, to silnik spalinowy musi odpalić i rozkręcić generator. Może i nie byłoby to problem, gdyby nie to że ten silnik spalinowy 1.5 turbo pali jak smok (ku mojemu zdumieniu - gdyż Nissan chwalił się 50% sprawnością). Reasumując... coś mi tu nie gra i nie kupuję tego.
@@dar7man Aktualizacja - od 22.02 do 26.02 byłem na wyjeździe w Kołobrzegu, wyjazd rodzinny. Trasa do Kołobrzegu: 550 kilometrów, 4 osoby w samochodzie, pełny bagażnik walizek. Tempomat 120km/h, prędkość średnia 101 km/h, głównie trasa S3 z 2 postojami na rozprostowanie nóg. Spalanie 6,7l/100 km. Trasa z Kołobrzegu samochód tak samo obciążony, jazda "bardziej dynamiczna", miejscami 150km/h, prędkość średnia 112 km/h. Nie liczyłem ile dokładnie czasu zaoszczędzone, bo mieliśmy więcej postojów + tankowanie. Spalanie 9,2l/100 km. Nie wiem, czy to jest dużo czy mało, gdyby porównać do klasycznej benzyny 158 KM Nissana + X-TRONIC lub manual (ktoś coś?). Innym razem dałem prowadzić koledze po mieście - uzyskał przy naprawdę zwykłej jeździe 4l/100. Mnie nigdy się tyle nie udało uzyskać, co spowodowało, że zacząłem zastanawiać się nad swoją techniką jazdy. Fakt faktem pewnego dnia nawet powiedziałem sobie, trudno k***a - samochód taki, to na tankowanie musi Cię stać. Jazda około 7km w mieście, światła ruch itp. Ruszałem dynamicznie, nie oszczędzałem mocy. Efekt? Spalanie 6,5l /100km. Zgłupiałem. Coś na pewno jest nie tak, ale jeszcze nie wiem co. Dlatego tak liczę na ewentualne aktualizacje softu.
Takie autko z większą baterią tak z 22kWh i możliwością ładowania do tego z silnikiem 1.2 diesla , mogłoby być przebojem na rynku .
Moja hybryda toyoty przy 160km/h (niemiecka autostrada) i wlaczonym tempomacie spala 6.5l/100km. Najnizsze spalanie jakie odnotowalem to 2.4l/100km na odcinku 20km, teren niezabudowany (gorki, mnostwo ostrych zakretow, wlaczone ogrzewanie) + zabudowany, temperatura na zewnatrz 10 st. C. Auto przejechalo najpierw 20km, potem zostawilem go na zewnatrz na 2h i wlasnie wracajac zanotowalem tak dobry wynik.
Pokaż mi na zegarach to spalanie z autostrady przy 160 km/h. Mam Corollę 2019 w kombi i powyżej 140 pali grubo ponad 6 litrów więc te pierdoły swoje schowaj w kieszeń. Toyoty niestety nie są autami oszczędnymi na autostradach, wiem to z doświadczenia i nie jest to moja pierwsza Toyota.
@@azymuteksploracja5213 Jak bede jechal przez Niemcy z taka predkoscia to ci zrobie fotke. Poki co znalazlem najbardziej optymalna predkosc (stosunek czasu dojazdu do spalonego paliwa) 135km/h i z taka predkoscia jezdze.
@@emtezet29 i to jest ta oszczędność? Nie ma opcji na niskie spalanie przy prędkości 160 km/h
@@azymuteksploracja5213 oczywiscie, ale nie mowimy tu o kilkudziesieciu kilometrow autostrady, ja robie odcinek 1500km w ciagu doby.
@@emtezet29 ja również, czasami ponad 1600 i wiem ile to pali.
Po obejrzeniu wielu testów, zaczyna mi się ten model coraz mniej podobać.a szkoda bo fajną na stylistykę. Ale spalanie to jakaś pomyłka. Tym bardziej że nie jest tani. Obecnie mam diesla 1.5 n-connecta i pali dużo mniej.
Co do testu spalania zrób taki to wtedy pogadamy o rzetelności Pana wypocin z filmu ruclips.net/video/20W2h2_EC3E/видео.html
Tylko jak da się zauważyć ten test na powyższym filmie jest robiony przy 20°C czyli warunki sprzyjające, natomiast widać, że auto nie lubi niskich temperatur i zimnego silnika
@@happy_camper_team Jak każdy samochód. zwykła benzyzna stojąca na dworze na dystansie miejskim kilka kilometrów też spali Ci z 10-12 więc nie rozumiem co autor testu chciał pokazać bo niema to nic wspólnego z rzetelnością.
@@happy_camper_team to
Dla porównania większy brak przy niższych temperaturach ruclips.net/video/0Q5sfZag8KE/видео.html
Ja te testy też widziałem i miałem okazję krótkiej jazdy x-trail -em i moje wnioski są takie, że po pierwsze to trzeba przestawić się na jeżdżenie Eco czyli bez gwałtownego wciskania gazu w podłogę i maksymalne wykorzystanie rekuperacji, po 2 jeśli ktoś tak jak ja 85% przebiegu robi w mieście to nawet jeśli będę miał pojechać na wakacje 1000km i na chwilę zapomnieć o Eco to spalanie powiedzmy ~10l/km też przeżyję tylko pytanie się nasuwa czy to auto będzie ekonomiczne jeśli do pracy ma ktoś dojechać powiedzmy 5-7km postawić na 8h i znowu powrót, szczególnie w okresie zimowym ( pewnie w użytkowaniu całorocznym i tak wyjdzie ok)
@@happy_camper_team przy tak małym przebiegu miejskim rzędu 8 km żadne auto nie będzie ekonomiczne, fizyki nie oszukamy. Zwłaszcza zimą 😉
to prawda pali dużo ...jeździłem obwodnicą krakowa z prędkościami autostradowymi i wychlał 10,5 litra śr na setę i gdzie ta ekologia ? normalny czterocylindrowy benzyniak z turbo jadąc szybciej niż to cudo wypił 10,8 ....to ślepa uliczka te elektryki
Ale w miescie będzie 5
@@jacekjankowski3819 jak będzie 2 to można uznać za oczekiwany wynik bo 5-6 to ja w 1.5 turbo zrobię ....to ślepa uliczka te elektryki
@@aleksanderwojcieszczak7791
No to mogę odpowiedzieć po 6 mc użytkowania. Srednia z 7k km 5.6. W mieście ok. 5, poza nawet 4. Na trasie S jazda ok. 120 km/h 7.5 l/100
@@jacekjankowski3819 Panie Jacku dalej twierdzę że to dużo , jadąc w trasie ok 120 to średnią mam 5,8 - 6,5 proceed 1, 5 turbo gt line. Zwykle jadąc autostradą prędkości przelotowe to 170-180 i wtedy średnie spalanie oscyluje w granicach 9 - 9,5l/100. rok temu opisując moje wrażenia z jazdy nissanem takie prędkości miałem na myśli. Pozdrawiam i szerokości.
Dla mnie może spalić i 12l/100km, ważne żeby był dynamiczny, wygodny, cichy, trwały, zbudowany z dobrych materiałów i miał dużo miejsca dla pasażerów i na bagaże. Obecnie rozważam zakup takiego Nissana vs Peugeot 3008 vs VW Tiguan.
Affirmative. Poza tym trzeba umieć jeździć. Ja na jeździe probnej xtrail e-power 4x4 przy 0 stopni miałem spalanie 5.5 na odległości 18 km po miescie. Ale nie pałuję jak małpa do świateł jesli widzę czerwone. Nie zmieniam co chwilę pasa aby być pierwszym. Nie przyspieszam na każdym wolnym kawalku przed mną. Nie przyspieszam przed światłami.
Wszystko jest z plastiku, który nie wytrzymuje różnic temperatury, jest nie odporny na UV, w ogóle, jest tak badziewny jak instalacje elektryczne w zabawkach chinskich, przewody nie są już z miedzi, lutowane są cynkiem bez cyny i ołowiu, wszystko od razy si eutlenia, i tak już od razu sie psuje, auto, które pali 20 litrów w zimie????? To może warto kupić starego lexusa lub Acurę z silnikiem powyżej 3 litrów, RX 350, 300 .LUB Acura MDX, też spalą 20 litrów, ale przy jakim katowaniu/
20 letni 1.9 tdi przy 140km/h spalił mi 5,5 litra ktory kosztuje tyle ile ubezpieczenie tej nowinki
No ale to ma być tak ze im nowsze auto to mniej pali? Samochód do rzecz zużywalne po latach głównie wnetrze i elementy gumowe są już mocno wysłużone. Elementy bezpieczeństwa i rozrywki to tez inna bajka. Ale zasadniczo ten Nissan to kupa gowna.
A ile ten 20 letni klekot spala w mieście??
Jak wiadomo 1,9 tdi zagina prawa fizyki 😂😂😂
Pamiętam czasy gdy Nissan jeszcze nie myślał o współpracy z Renault. Były to jedne z lepszych aut i bardzo mało awaryjne. Po związaniu się z Francuzami marka zaczęła tracić w oczach i jako
Co za bzdury piszesz. Akurat tu jest całkowicie indywidualne rozwiązanie Nissana czyli ich silnik opracowany już jako jednostka 2.0 i wszystkie inne rozwiązania związane z napędem są nissanowskie ;) Nawet przez to ostatnio mieli spine z Renault że chcą być bardziej niezależni. No widać jak im ta niezależność wyszła. Zanim zaczniesz bzdury pisać doinformuj się.
@@hondacbr116 Piszę o całokształcie firmy a nie o tym modelu. Piszę jak było przed fuzją i jak Nissan zdziadział po. Tak że nie musisz mnie karcić jak małe dziecko.
@@piotrosesik3124 Tyle że piszesz mimo wszystko bzdury. Nissan przed fuzja z renault był mało istniejącą marka w eu.
@@hondacbr116 Masz chyba zły humor. Bzdury i bzdury. Ile masz lat? Jak Toyota była sprzedawana w Polsce za dolary w Pewexsie w tym samym czasie był sprzedawany również Nissan. Nawet występował pod nazwą Datsun Nissan. Więc jeżeli tego nie pamiętasz lub nie wiesz to ty nie pisz bzdur.
@@piotrosesik3124 To że był sprzedawany nie znaczy że był popularny. Gdybynnie fuzja z renault nissana w eu już by nie było od wielu lat. Owszem pociągnęło to za sobą kilka problemów. Ale w ogólnym rozrachunku marka urosła bardzo mocno. Szczególne modelem Qashqai. W PRL wszystko co nie było komunistyczne było dobre.
Niemniej jednak
Ale złom, nissan, oprócz GTr-a, palącego spokojnie 30 litrów, wszystko inne to syf i badziewie, Pamiętaj że nissan, ti syf- bo to Mitsubishi i renault
Lakiery w nowych autach to totalnie słabe gówno, zatem po co ludzie nie chca dobrych aut sprzed 2012 roku, wszystko dzisiaj łącznie z S- klasą, to rzeczy wytwarzane przez renault dla mercedesa, już dzisiaj nikt niczego nie chce produkować i ludzie kupują syf, czemu jesteście ( ludzi) tak infantylni i naiwni?
Porównując do starszego modelu z silnikiem 1.5dci to jakiś koszmar. W tym aucie na 90tkach mogłem widzieć 3.5l na 100km. To jest nokaut i ośmieszenie tych pseudo ekologicznych wynalazków.
Te rozwiązanie to ślepa uliczka motoryzacji, bmw w I3 testował tę drogę. Przecież silnik spalinowy benzynowy sam w sobie promieniuje dużo energii cieplnej w "komin" dodać trzeba generator prądu, jakieś inne ustrojstwa po drodze które też przy okazji wydzielają ciepło i wychodzi w sumie że to 8-9 litrów spalania i dziwne odgłosy od silnika który czasem wyje na obrotach a auto akurat się toczy ;) pozdrawiam
Najbardziej beznadziejny test jaki widziałem. Sama gadanina zero konkretów podpartych testami. Tylko czczą gadaniną. Po pierwsze każde auto tej wielkości na autostradzie spali te 8-9 litrów , zrobiłem takim nissanem trasę 700 po autostradzie z silnikiem 1,3 PB ,spalił przy 140 8-9 litra wiec nie rozumie tego lamentu w teście. Dalej hybryda z zasady daje oszczędności w jeździe spokojnej, podmiejskiej i miejskiej !. Wiele testów innych dziennikarzy wskazuje dużo niższe spalanie w tym kilka testów z zarejestrowaną całą trasą 80 km i więcej by można zobaczyć w jakich warunkach się poruszał i jaki był styl jazdy. A tu wychodzi gość postęka coś i ocenił koniec. Daj mi dowolne auto to pokaże ci że bez problemu spali na autostradzie i 13 litrów. Sorry ale ten test kupy się nie trzyma i jest skrajnie nieprofesjonalny.
Jeśli konkretem w teście spalania nie jest spalanie pokazane przez komputer w samochodzie to co byś chciał zobaczyć? Warunki oraz sposób użytkowania także omówiony. Dla mnie test jest bardzo pomocny. Jeśli jedyną zaletą e-power jest lepsze przyspieszenie w porównaniu do mhev 158km to to nie ma sensu w rodzinnym samochodzie średniej klasy. Problem jaki film ukazuje są także oczekiwania. Wiadomo, reklama reklamą, ale daleko tutaj do "zupełnie nowego wymiaru zelektryfikowanego napędu".
@@buberdds Omówienie nie pokaże Ci stylu jazdy, warunków i innych czynników jak styl jazdy kierowcy czy ukształtowanie terenu, nie oszukasz termodynamiki czy fizyki w zakresie oporów powietrza które zdaje się prowadzący nie uwzględnia. wskazując że spala dużo na autostradzie przy 140 gdzie każde auto tej wielkości bez hybrydy spali tyle samo. Prawa fizyki nie oszukasz. Każde auto ma swoją specyfikę użytkowania w określonych warunkach i bez testu wiadomo że hybryda typu plugin czy czysty elektryk w takich warunkach będzie się sprawowała lepiej i oszczędniej, tak samo jak auto typu octavia czy audi na autostradzie ze względów opływowych. Denerwuje mnie że ktoś kto robi przekaz dla mas jest tak stronniczy i wyraża opinię nie zaznaczając że to jego subiektywna opinia. To by było uczciwe. Na własnym przykładzie widzę że codzienna trasa w podobnych warunkach temp. ale zmienna ruchu dochodzi potrafi dawać rozrzuty rzędu 1 litra a w tym wypadku powiedzenie że auto spala 6 litrów albo 7 litrów robi różnicę. Sam rozumiesz mało w tym teście sensu i profesjonalnego podejścia. Ale żeby nie było że jestem stronniczy to moja subiektywna ocena i nie każdy musi się z nią zgadzać. Po prostu piszę co widzę i porównuje to do innych testów w tym tych które zrobiłem samodzielnie tym autem i coś mi tu nie gra. No ale każdy musi sobie sam odpowiedzieć co mu pasuje na jakie warunki byle z głową i po analizie faktów nie domniemań :).
@@buberdds do tego bardzo wolno się nagrzewa co w zimie jest bardzo dokuczliwe. Mam mhev 158 i to co bardzo lubię w tym silniku, to jego błyskawicznie nagrzewanie. Kiedy zamawiałem swojego Qashqai, to e-power był dopiero zapowiadany i zastanawiałem się czy nie poczekać. Cieszę się że tego nie zrobiłem bo chociaż teraz różnica wynosi tylko 1200 € w stosunku do x-tronic, to same auto podrożało mocno i teraz musiałbym zapłacić w Irl ok 5000 € więcej, a to według mnie nie jest tego warte.
Zupełnie do bani ten samochód lepiej kupić dustera i 50tys. Zostaje w portfelu 😄 plus spalanie mniejsze a koncern ten sam bo właścicielem jest reno.
Coś ci się do czapki przyczepiło.