Radí SKILLS KOUČ: Kde mají končit chrániče holení?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 дек 2019
  • Videa z mládežnického hokeje ZDE: www.hokej.cz/tv/hokejka/categ...
    O vítězích v současném sportu mnohdy rozhodují centimetry nebo dokonce milimetry. Platí to i v hokeji. Kdo si lépe pokryje kotouč, kdo má větší rozsah pohybu, kdo je rychlejší, bývá většinou u puku o kousek dříve, a to je rozhodující. Pokud to chcete být vy, musíte v první řadě poctivě trénovat. A když se chcete na ledě cítit dobře, nechcete být ničím limitovaní, toužíte dělat stahovačky, kličky, bogny v maximálním rozsahu, potřebujete i správné vybavení. Je to jedna z věcí, na které můžete zapracovat hned. Tentokrát se zaměříme na holení chrániče. Jak mají být dlouhé, kde mají končit? Radí uznávaný skills kouč Tomáš Pacina, který spolupracoval třeba se Sidneym Crosbym, Jeromem Iginlou nebo Johnem Tavaresem.
  • СпортСпорт

Комментарии • 20

  • @martinblaha7391
    @martinblaha7391 4 года назад +14

    Podle mě je to na každým hráči jak to chce mít.

  • @tomurban8312
    @tomurban8312 4 года назад +1

    Mám dotaz ohledně jazyků. Osobně mám jazyk pod chráničem, protože když je jazyk (v podstatě také chránič) ven, je to další odpor, který musím pro dobrý náklek překonat. Chránič není volně nad botou, ale tlačí do jazyku. Jaký je na toto názor? Děkuji za odpověď.
    Mmch překonat české hokejové mysleni bývalých Mistrů světa bude ještě hodně těžké 😉

  • @michyys
    @michyys 4 года назад +5

    Taky bych se zeptal toho vaše Paciny, kam to v životě dotáhl, do jaké ligy...

    • @webhokejcz
      @webhokejcz  4 года назад +12

      Dobrý den, tohle přeci není o tom, kam to kdo dotáhl. Ten člověk spolupracoval a spolupracuje s nejlepšími hokejisty světa a je ochotný se podělit o své zkušenosti a poznatky z dlouholeté trenérské praxe. Každý trenér nemusí být špičkový hráč/Mourinho, Klopp, Barry Trotz/. Je to o tom, získat nejnovější informace, jak to dělá konkurence, která je lepší a úspěšnější. Vzít si to dobré, když nebudete mít dostatečně čerstvé a nové informace, nikdy se nemůžete rozvíjet a zlepšovat.

    • @michyys
      @michyys 4 года назад +8

      @@webhokejcz Děkuji za odpověď... K čemu jsou nám informace jako jsou např. jak dlouhou máme mít hokejku? Bavil jsem se s trenéry a všichni se shodli na tom, že hráč má mít hokejku libovolnou od kategorie starších žáků... Jak má mít hráč zavázané brusle?... jak chce, má mít brusli tak, aby mu to vyhovovalo... já mám náklek perfektní i bez ,,novodobých hloupostí." A když furt tito rádoby trenéři přichází s novými trendy a vzhlíží se v Americe, Kanadě, Švédsku... tak proč si tyto státy na reprezentačních srazech drží první příčky a my bojujeme se státy jako je např. Norsko nebo Německo? Víte proč? Protože se do hokeje namíchali lidé jako jsou např. vážený pan Ryžuk, šéftrenér Karlovarského kraje a další netrenéři a hokej zde zkazili... Nad tímhle bych se zamýšlel, proč zde není hokej jako dřív a ne hledat nové nesmyslné trendy.

    • @marabouska1107
      @marabouska1107 4 года назад

      Pan Pacina pracuje v Americe takže stopro ví jak to má každý hráč mít 😂

    • @webhokejcz
      @webhokejcz  4 года назад +5

      @@michyys Dobrý den, jsme velice rádi, že Vás naše informace zajímají, důkazem toho, že nás podrobně sledujete je i Váš dotaz. Dovolte abychom mohli ještě jednou něco doplnit a začali od konce Vaší zprávy.
      Bohužel se pletete, nejde o žádné nové trendy. Tato doporučení jsou všeobecným faktem v hokejovém světě již dlouho. Krátká hůl je u dětí důležitá pro její dobré ovládání při velmi složitých sklills cvičeních, které pak pomáhají nejlepším hráčům svých kategorií ve hře. Hráč dokáže vyhrávat tzv. mikrosouboje, když pracuje s hokejkou kolem svého celého těla, pod tělem, správně pracuje horní-spodní rukou na hokejce atd. S dlouhou hokejkou se hráč do mezních situací, kterých je v utkání mnoho, vůbec nedostane a tyto zdánlivě nedůležité souboje prohrává.
      Rovněž informace o správně zavázaných a správně nabroušených bruslích patří mezi důležité vědomosti trenéra špičkových hráčů. Při příliš utažených bruslích a mnohdy ještě omotaných izolepou se mladý hráč nenaučí správně zpevnit kotník a například escape je v podstatě nemožné provést.
      Obě tyto věci-správná hůl a správné utažení bruslí pouze doporučujeme a vždy se jedná o výchovu mladých hráčů do 16 let. Dospělý hráč si výstroj upravuje dle sebe a především dle své výkonnosti.
      Bohužel neznáme Vaše nejvyšší dosažené hokejové vzdělání v oblasti tréninku dospělých hráčů ani v oblasti tréninku dětí. Zajímají-li Vás podrobnosti, proč je správná výstroj, která nijak nelimituje hráče, tak důležitá, doporučujeme se přihlásit na studium příslušné licence, kterou pořádá Český Hokej každým rokem při FTVS UK. Další možností je navštívit některý ze seminářů na toto téma.
      Pan Jiří Ryžuk je jedním z nejlepších odborníku na výchovu špičkových mladých hráčů u nás a je schopen čerpat a předávat informace nejen ze svých bohatých zkušeností, ale i od nejuznávanějších odborníků z hokejově vyspělých zemí.
      Jestliže Vám Vaši trenéři, které nejmenujete, ale možná by to za to stálo, poskytují informace o tak důležitých věcech tímto laxním způsobem, pak je to chyba a brzdí Váš vývoj. Jak píšete, máte perfektní náklek, což si netroufnou o sobě říct ani ti nejlepší světoví hráči. Tohle můžeme potvrdit z rozhovorů, které jsme s nimi absolvovali, při natáčení a výrobě reportáží pro youtube kanál hokej.cz. Špičkoví hráči na sobě pořád hledají limity, právě to z nich činí osobnosti. Mějte se moc fajn a přejeme hodně hokejových vítězství.

    • @michyys
      @michyys 4 года назад +3

      @@webhokejcz Dobrý den, tak např. brusle mám utažené hodně, protože mám dobře ukotvenou nohu a jsem na to zvyklí od dětství... proč mám hokejku mezi nos a bradu? Protože jsem obránce a je dost velký rozdíl mezi obráncem a útočníkem, obránce by měl mít delší hokejku, aby dosáhl na puk v souboji 1v1, ostatně to se mi včera potvrdilo na zápase. To, že mám perfektní náklek, to mi řekl sám pan Ryžuk na krajských výběrech. A když je pan Ryžuk takový odborník, tak proč je Karlovarský kraj poslední na každém výběrovém turnaji?