17:02 "jak już patrzymy NA TE KOSZTA.... " wyśmienity TE KOSZTA zarzut, kiedy TE KOSZTA są fundamentem inwestycji :-) To nic, bo potem gość nagrania dodaje już od czapy "bo przez grawitację ucieka nam POŁOWĘ ciepła". I tak to matolenie dziś działa: manipulacja i przekłamanie goni drugą manipulację, gołosłowie i przemilczenie. Oj biedni ci "inwestorzy", oj biedni 🙂
15:20 "jeśli by przeliczyć szyby/kominy wentylacyjne i nawet metry kwadratowe..." Przyjacielu, to zamiast mówić "JEŚLI BY" może WRESZCIE przelicz i pokaż wyniki, aby można było się do nich odnieść - PRZEŁOŻYĆ wyniki na te cudowne srebrne kanały i metry zajęte przez kolorowe pudła z wentylatorami i pośmiać się z tych manipulacji... Póki co, mówisz "sens ekonomiczny", mówisz "niepodważalny" a NADAL operujesz ogólnikami, GOŁOSŁOWIEM i przesądami. Mówisz o komforcie i wygodzie - to ZAWSZE kosztuje WIĘCEJ.
20:02 "mam uprawnienia do wykonywania wszystkich instalacji sanitarnych"... A od kiedy tzw. prawo nakłada konieczność pozyskania UPRAWNIEŃ do WYKONYWANIA instalacji sanitarnych???
Panowie jak wygląda podłączenie takiego cacka do automatyki domowej pozbywając się zbędnych paneli na ścianach. Komunikacja i sterowane np. z Grentonem, Ampio itd. jest możliwa ?
Wystarczy regularnie otwierac okna w domu i wietrzyc, zamiast wstawiac rury, filtry, tysiace polaczen i kanalow w ktorych zbiera sie kurz, plesn, grzyby. Szum w rurach, a tego pseudo swiezego powietrza przepuszczonego przez filry jest tyle,co kot naplakal. Ludzie sie na to nabieraja a potem latem i tak wszystkie okna na oscierz bo sie dusza w tych klatkach.
14:09 "podczas snu wydzielamy dużo dwutlenku węgla... jak nie mamy sprawnej wentylacji, to budzimy się niewyspani"... A podczas nie-snu wydzielamy mniej? A jak zbliżymy rękę do ognia, to będzie bardziej czerwona. Co to w ogóle za argumenty? O matko i ojcze! Gdzie te szkoły z tamtych lat? USUŃ PRZYCZYNĘ , bo z jakiegoś powody ludzie przez tysiące lat mieszkają bez wentylacji mechanicznej a wciąż oddychają za zero złotych 🙂
@@asuss28122 Ano to, że ja mam skrzynię manualną a ktoś chce mi wcisnąć automatyczną. Nikt też koła nie wynalazł po to, aby kołem odcedzić ludzi z oszczędności. Nie było też "uprawnionych" do montażu ani koła, ani skrzyni. Do dziś. Łapiesz różnicę?
Panowie, w jakim rejonie kraju działacie? Buduję dom o powierzchni 116 m² z dachem płaskim. Na etapie budowy stropu ( monolit o grubości 23 cm) rozprowadziłem rury wentylacji mechanicznej zgodnie z MOIM PROJEKTEM " i wszystko zalałem betonem. Teraz potrzebna mi pomoc profesjonalistów którzy pomogą dobrać centralę i wszystko spiąć w całość . Mogę liczyć na Waszą ofertę?
16:25 "to one zużywają (...) 25 powiedzmy W na godzinę". No nie na godzinę, bo wat, to jednostka mocy a zużycie energii (np. elektrycznej) to kWh. Zatem 25W silnik pobiera z sieci - na samą jałową pracę wirnika/wałka, bez obciążenia turbiną w k a ż d e j c h w i l i, kiedy tylko silnik turbiny jest podłączony do sieci elektrycznej. 25W, to 0,6kWh na dobę i 18kWh średniomiesięcznie na samą pracę JEDNEGO z dwóch silników. Bez strat na obciążenie w zw. z oporem przepływów w rekuperatorze, w kanałach czy na filtrach. A teraz sobie odpowiedz, czy ile prawdy było w tej twojej "złotówce dziennie".
17:17 "czy możemy przyjąć, że takim razie wychodzimy na zero..." - "nie , wychodzimy na duży plus" 🙂 A gdzie wyliczony ten "duży plus i to bardzo duży plus"? Poza tym "yhyhmm" słyszę... ciszę 🙂 A co do kosztów instalacji i eksploatacji wentylacji mechanicznej (kosztu pozyskania oczekiwanej ilości wymian powietrza) ma W OGÓLE informacja "kwestia jeszcze kto czym ogrzewa", to wie już chyba tylko gość nagrania. No rozmowa - komedia. Dziękuję 🙂
Może i nie do końca potrzebne ale fajne a biorąc pod uwagę że grawitacja działa jak działa to warto i może i to ekonomicznie nie jest opłacalne ale jednak warto 😊
@@mioszbies903 z tymi kosztami ogrzewania to ja nie wiem jak to jest liczone. Bo z doświadczenia to wydaje mi się że ludzie pozaklejaja wszystkie dziury i się dusza. W takim przypadku reku na pewno nie obniży kosztów ogrzewania. To obliczenie o obniżaniu to chyba przy obliczeniowym działaniu wentylacji grawitacyjnej. A wszyscy co ją maja to zimą zatykają te wyciągi.
@@dawidk815 Ok, można też mieć 16 stopni w domu. W takim przypadku też nic nie oszczędzisz na ogrzewaniu… Edit: powiedzmy, że z domku o powierzchni 100m2 ucieka co godzinę 300m3 powietrza (jedna wymiana) o temp. 20 stopni, a na dworze jest 0 stopni. Prosty wzór fizyczny: ilość powietrza razy ciepło właściwe razy różnica temperatur daje wynik ok.. 2kW. Taka „moc” ucieka z domu. Czyli przez całą dobę razy 24h daje 48kWh. Odzyskujesz dzięki reku dajmy na to 40kWh. Tyle ciepła oszczędzasz na dobę dzięki reku. Mało?
@@mioszbies903 Bzdura. Sam jestem "rekuperaciarzem", ale każda wentylacja, czy to grawitacyjna, czy mechaniczna, zawsze powoduje straty, a nie zyski w przypadku kosztów ogrzewania. To się montuje dla komfortu, a nie dla oszczędności.
@@aw8640 tak, ale w grawitacji masz 100%, a w reku masz strat 15%. Straty cieplne w budynku dzielą się na straty wentylacyjne i straty przez przenikanie. Reku redukuje ok. 85% strat wentylacyjnych, nie ma wpływu na straty z przenikania przez przegrody. Być może dlatego nie widzisz jakiejś bardzo dużej różnicy. Dodatkowo ważna jest szczelność budynku - jeśli masz nieszczelny budynek to reku też jakoś super nie pomaga. W zależności od budynku oszczędność będzie 10-30%, być może jesteś w tych dolnych widełkach.
12:10 "przepisu już tego wymagają, aby w każdym nowo wybudowanym domu była rekuperacja..." Nie kłam.... Po co kłamiesz, jak łatwo to sprawdzić? Jeśli w projekcie budowanego obiektu mieszkalnego jest wentylacja mechaniczna, a nie rekuperacja (bo takie widzimisię miał inwestor), to wykonawca działa wg. projektu, do czego zmusza go przepis (i inwestor). Ma oblig. W przeciwnym wypadku (tzn. zmiany technologii wentylacji) inwestor "musi" wprowadzić FORMALNĄ zmianę w projekcie. Ot i wszystko Rekuperacja, to wynik kombinacji zaprojektowanego źródła ciepła i przede wszystkim z a p o t r z e b o w a n i a o b i e k t u n a c i e p o (c.o.). Po co zatem kłamiesz o tym wymaganiu i robisz ludziom z mózgów apfelmus? 🙂
Dzisiaj oglądałem dwa filmy o rekuperacji i jeden zachwala kanały dolotowy i wylotowy z rur stalowych bo miękkie są wadliwe i są z nimi problemy a drugi stosuje i chwali miękkie przewody - więc jak z tym jest?
Kanały elastyczne używa się w miejscach gdzie jest małe ciśnienie i małe zmiany ciśnienia. Czyli np przy podłączaniu anemostatów do skrzynki rozprężnej. Natomiast na brudnym powietrzu bym odradzał używanie flexów. Główna zaletą flexsów jest to, że szybo się je kładzie. Wady mają takie, że stwarzają duży opór do przepływu powietrza, pracują mechanicznie, wyginają się, szeleszczą, potrafią wpadać w wibracje, trudno się je czyści, łatwo je uszkodzić. To co tu widać prawdopodobnie "ożywa" po włączeniu rekuperatora. Dlatego powinno być wykonane z przewodów sztywnych, dodatkowo tłumiki i ocieplenie. Tylko że zrobienie takiego czegoś zajmie dwa dni roboty zamiast 2 godzin.
Czy planujecie nagrać z panem Piotrem odcinek w którym pokaże wyliczenia o których mówił na filmiku z targów? nt. że GWC jest inwestycją co się nie zwróci itd. Zadałem pod tamtym filmikiem jeszcze kilka pytań, prosił bym o odpowiedź.
Przecież nie wszystko się zwraca w co warto zainwestować, a GWC to inwestycja w siebie. Są materiały za GWC i przeciw GWC. Jeśli chcesz GWC to rób i doświadcz tego, a jeśli nie, to nie rób😉
Widziałem go kiedyś i dziś go sobie odświeżyłem. Ciekawy, ale niestety film jest tylko o finansowym braku opłacalności inwestycji. Nie polecałbym tego filmu zainteresowanym GWC, ponieważ skupia się on tylko na jednym aspekcie i pomija pozostałe. Temat nie został wyczerpany, także zachęcam do rozwinięcia go.
Damian zadaj pytanie Piotrkowi dlaczego on nie ma wentylacji mechanicznej w swoim domu? Argument, że to się wiąże z remontem hmmm żona się ucieszy. I ważna sprawa jak ma pierdulanse opowiadać to nie było pytania.
Czy są jakieś filmy pokazujące jak bardzo kanały są brudne? Czy jest grzyb , pleśń itp ? Czy ktoś może zrobił taki film przed serwisem ? To by pomogło rozwiać wątpliwości. Ja też wychowałem się w domu bez Reku i dom jest bardzo fajny i ciepły. Nie było zaduchów . Jak jest piętrowy dom to sam w sobie robi się ruch powietrza do góry ⬆️. Mnie przeraża to że w tych rurach będzie taki bajzel , że to po 10 latach będzie inkubator na mikroorganizmy 😢. Tak ja wiem że należy serwisować , ale jak ktoś kupi taki dom z rynku wtórnego to pierwsze co to oddzumiamy kanały Reku .
Warto na anemostaty wywiewne stosować filtry. Co 2 mies. u siebie wymieniam i jest kirz na nich... W domu obecnie ok 50% wilgotności, chyba grzyba nie będzie... 😅
11:50 "i pojawia się jakiś grzyb pleśń na ścianach, i wielu ludzi zrozumiało to i próbuje po prostu sobie tą rekuperację zrobić..." Zatem ci ludzie dalej są baranami: NIC nie zrozumieli. Ich problem rozwiązuje nie rekuperacja a sprawna wentylacja. JAKAKOLWIEK a nie tylko mechaniczna. Dlaczego to przemilczasz i manipulujesz informacją? Wykorzystujesz ignorancję techniczną klientów?
Ciekawe jak sobie poradzisz z napływem swierzego powietrza. Ewentualnie z odwracaniem ciągu w kominach wentylacyjnych. A jakie okna masz w planie 2 szybowe?
Mieszkam w takim i jakoś żyję a ciąg wsteczny to napływ świeżego powietrza jednym kanałem a drugim wypływa. Pozatym napływając kominem o wysokości jakieś 9m powietrze się ogrzewa od ciepła domowego (taki mały niekontrolowany odzysk ciepła) i ta temp nie jest taka sama jak na zewnątrz. Mi dom 150m2 podczas jednej nocy traci 6godz. od 1 do 2st C przy obecnych temp. o tyle się wychładza. 😢 ale zastanawiam się nad dodaniem rekuperacj dlatego oglądam filmy Piotrka. Jak na razie mnie to nie przekonuje. Czekam na krytykę 😅
@@sebakoni7977 Mając ciąg wsteczny wpuszczasz sobie zimne powietrze do łazienki albo kuchni - raczej mało fajna. A zimne powietrze w kanale wentylacyjnym, to nie "fajny efekt ogrzewania się tego powietrza", tylko ogromny mostek cieplny przez wszystkie kondygnacje budynku, a odzysku ciepła nie ma w tym wcale, bo to tylko i wyłącznie strata ciepła, którą trzeba skompensować ogrzewaniem budynku. 2 stopnie przez 6 godzin - czyli 6 przez dobę, to bardzo dużo, wystarczy jeden dzień bez ogrzewania, a w domu będzie temp poniżej bytowej. Dlatego jeżeli masz możliwość - polecam rekuperację - komfort nieporównywalny :)
@@Ymonnnn w bloku odwraca mi się ciąg przez 3 piętra nademną. Ciągnie w domu jak cho...a. W domku też się odwracał. Przy rozbudowie przeszedłem na reku. Komfort jest nie porównywalny.
Czy ktoś wpadł już na pomysł wyprodukowania filtra wielokrotnego użycia, takiego który można wymyć np w zmywarce tak aby odzyskał swoje początkowe parametry - jeden wydatek na długie lata?
17:02 "jak już patrzymy NA TE KOSZTA.... " wyśmienity TE KOSZTA zarzut, kiedy TE KOSZTA są fundamentem inwestycji :-) To nic, bo potem gość nagrania dodaje już od czapy "bo przez grawitację ucieka nam POŁOWĘ ciepła". I tak to matolenie dziś działa: manipulacja i przekłamanie goni drugą manipulację, gołosłowie i przemilczenie. Oj biedni ci "inwestorzy", oj biedni 🙂
15:20 "jeśli by przeliczyć szyby/kominy wentylacyjne i nawet metry kwadratowe..." Przyjacielu, to zamiast mówić "JEŚLI BY" może WRESZCIE przelicz i pokaż wyniki, aby można było się do nich odnieść - PRZEŁOŻYĆ wyniki na te cudowne srebrne kanały i metry zajęte przez kolorowe pudła z wentylatorami i pośmiać się z tych manipulacji... Póki co, mówisz "sens ekonomiczny", mówisz "niepodważalny" a NADAL operujesz ogólnikami, GOŁOSŁOWIEM i przesądami. Mówisz o komforcie i wygodzie - to ZAWSZE kosztuje WIĘCEJ.
Jeśli chodzi o kanały z dodatkiem srebra to jest firma która pokazuje badania.
20:02 "mam uprawnienia do wykonywania wszystkich instalacji sanitarnych"... A od kiedy tzw. prawo nakłada konieczność pozyskania UPRAWNIEŃ do WYKONYWANIA instalacji sanitarnych???
To są właśnie tacy znawcy. Tak jak z tym że przepisy wymagają rekuperacje w budynku. Bzdura.
@@Damian-f7odokładnie głupie gadanie pseudo fachowca który pracuje w tej branży a nie zna przepisów z nią związana
Panowie jak wygląda podłączenie takiego cacka do automatyki domowej pozbywając się zbędnych paneli na ścianach. Komunikacja i sterowane np. z Grentonem, Ampio itd. jest możliwa ?
Da się z pomocą modbus
@@tkm4581 ten model rekuperacji nie ma modbus'a tylko podłącza się po WiFi (REST API lub MQTT)
Wystarczy regularnie otwierac okna w domu i wietrzyc, zamiast wstawiac rury, filtry, tysiace polaczen i kanalow w ktorych zbiera sie kurz, plesn, grzyby. Szum w rurach, a tego pseudo swiezego powietrza przepuszczonego przez filry jest tyle,co kot naplakal. Ludzie sie na to nabieraja a potem latem i tak wszystkie okna na oscierz bo sie dusza w tych klatkach.
👀👌👌Pozdrawiam serdecznie. Miłego i spokojnego wieczoru życzę.👌👌👀
Witam,kondom ,się mówi pozdro
14:09 "podczas snu wydzielamy dużo dwutlenku węgla... jak nie mamy sprawnej wentylacji, to budzimy się niewyspani"... A podczas nie-snu wydzielamy mniej? A jak zbliżymy rękę do ognia, to będzie bardziej czerwona. Co to w ogóle za argumenty? O matko i ojcze! Gdzie te szkoły z tamtych lat? USUŃ PRZYCZYNĘ , bo z jakiegoś powody ludzie przez tysiące lat mieszkają bez wentylacji mechanicznej a wciąż oddychają za zero złotych 🙂
No, kiedyś żyli bez koła i automatycznych skrzyń biegów, co z tego?
@@asuss28122 Ano to, że ja mam skrzynię manualną a ktoś chce mi wcisnąć automatyczną. Nikt też koła nie wynalazł po to, aby kołem odcedzić ludzi z oszczędności. Nie było też "uprawnionych" do montażu ani koła, ani skrzyni. Do dziś. Łapiesz różnicę?
@@MinSziHo chcą Cię oszukać na pewno, kłamcy co? Zakładam się, że indukcji też się boisz tak samo jak ledowych świateł w samochodzie
@@asuss28122 Czyli nie załapałeś.
Panowie, w jakim rejonie kraju działacie? Buduję dom o powierzchni 116 m² z dachem płaskim. Na etapie budowy stropu ( monolit o grubości 23 cm) rozprowadziłem rury wentylacji mechanicznej zgodnie z MOIM PROJEKTEM " i wszystko zalałem betonem. Teraz potrzebna mi pomoc profesjonalistów którzy pomogą dobrać centralę i wszystko spiąć w całość .
Mogę liczyć na Waszą ofertę?
16:25 "to one zużywają (...) 25 powiedzmy W na godzinę". No nie na godzinę, bo wat, to jednostka mocy a zużycie energii (np. elektrycznej) to kWh. Zatem 25W silnik pobiera z sieci - na samą jałową pracę wirnika/wałka, bez obciążenia turbiną w k a ż d e j c h w i l i, kiedy tylko silnik turbiny jest podłączony do sieci elektrycznej. 25W, to 0,6kWh na dobę i 18kWh średniomiesięcznie na samą pracę JEDNEGO z dwóch silników. Bez strat na obciążenie w zw. z oporem przepływów w rekuperatorze, w kanałach czy na filtrach. A teraz sobie odpowiedz, czy ile prawdy było w tej twojej "złotówce dziennie".
Ale ty jesteś tępy, Wh to to samo to kWh tylko przed przedrostka kilo, typ dobrze mowi
@@asuss28122 Ale "un" nie mówi o Wh. Gdyby >>dobrze mówił
17:17 "czy możemy przyjąć, że takim razie wychodzimy na zero..." - "nie , wychodzimy na duży plus" 🙂 A gdzie wyliczony ten "duży plus i to bardzo duży plus"? Poza tym "yhyhmm" słyszę... ciszę 🙂 A co do kosztów instalacji i eksploatacji wentylacji mechanicznej (kosztu pozyskania oczekiwanej ilości wymian powietrza) ma W OGÓLE informacja "kwestia jeszcze kto czym ogrzewa", to wie już chyba tylko gość nagrania. No rozmowa - komedia. Dziękuję 🙂
Proszę o namiary na Was w sprawie wyceny i usługi
Pozdrawiam
Przepisy nie wymagają żadnej rekuperacji.
Wytłumacz to wszystkim naciągaczom 🤷🏻
Hmmm nadal nie jestem przekonana 😊
Może i nie do końca potrzebne ale fajne a biorąc pod uwagę że grawitacja działa jak działa to warto i może i to ekonomicznie nie jest opłacalne ale jednak warto 😊
Jest opłacalne, bo tak czy siak musisz wydać pieniądze: albo na grawitację albo na rekuperację. Poza tym około 30% mniejsze koszty ogrzewania.
@@mioszbies903 z tymi kosztami ogrzewania to ja nie wiem jak to jest liczone. Bo z doświadczenia to wydaje mi się że ludzie pozaklejaja wszystkie dziury i się dusza. W takim przypadku reku na pewno nie obniży kosztów ogrzewania.
To obliczenie o obniżaniu to chyba przy obliczeniowym działaniu wentylacji grawitacyjnej. A wszyscy co ją maja to zimą zatykają te wyciągi.
@@dawidk815 Ok, można też mieć 16 stopni w domu. W takim przypadku też nic nie oszczędzisz na ogrzewaniu…
Edit: powiedzmy, że z domku o powierzchni 100m2 ucieka co godzinę 300m3 powietrza (jedna wymiana) o temp. 20 stopni, a na dworze jest 0 stopni. Prosty wzór fizyczny:
ilość powietrza razy ciepło właściwe razy różnica temperatur daje wynik ok.. 2kW. Taka „moc” ucieka z domu. Czyli przez całą dobę razy 24h daje 48kWh. Odzyskujesz dzięki reku dajmy na to 40kWh. Tyle ciepła oszczędzasz na dobę dzięki reku. Mało?
@@mioszbies903
Bzdura. Sam jestem "rekuperaciarzem", ale każda wentylacja, czy to grawitacyjna, czy mechaniczna, zawsze powoduje straty, a nie zyski w przypadku kosztów ogrzewania. To się montuje dla komfortu, a nie dla oszczędności.
@@aw8640 tak, ale w grawitacji masz 100%, a w reku masz strat 15%. Straty cieplne w budynku dzielą się na straty wentylacyjne i straty przez przenikanie. Reku redukuje ok. 85% strat wentylacyjnych, nie ma wpływu na straty z przenikania przez przegrody. Być może dlatego nie widzisz jakiejś bardzo dużej różnicy. Dodatkowo ważna jest szczelność budynku - jeśli masz nieszczelny budynek to reku też jakoś super nie pomaga. W zależności od budynku oszczędność będzie 10-30%, być może jesteś w tych dolnych widełkach.
12:10 "przepisu już tego wymagają, aby w każdym nowo wybudowanym domu była rekuperacja..." Nie kłam.... Po co kłamiesz, jak łatwo to sprawdzić? Jeśli w projekcie budowanego obiektu mieszkalnego jest wentylacja mechaniczna, a nie rekuperacja (bo takie widzimisię miał inwestor), to wykonawca działa wg. projektu, do czego zmusza go przepis (i inwestor). Ma oblig. W przeciwnym wypadku (tzn. zmiany technologii wentylacji) inwestor "musi" wprowadzić FORMALNĄ zmianę w projekcie. Ot i wszystko Rekuperacja, to wynik kombinacji zaprojektowanego źródła ciepła i przede wszystkim z a p o t r z e b o w a n i a o b i e k t u n a c i e p o (c.o.). Po co zatem kłamiesz o tym wymaganiu i robisz ludziom z mózgów apfelmus? 🙂
kominami wentylacyjnymi ucieka dużo ciepła ? a jkby je ocieplić w domu po sam dach ?
Powietrza nie uszczelnisz
@@asuss28122 bedzie reku
Dzisiaj oglądałem dwa filmy o rekuperacji i jeden zachwala kanały dolotowy i wylotowy z rur stalowych bo miękkie są wadliwe i są z nimi problemy a drugi stosuje i chwali miękkie przewody - więc jak z tym jest?
Kanały elastyczne używa się w miejscach gdzie jest małe ciśnienie i małe zmiany ciśnienia. Czyli np przy podłączaniu anemostatów do skrzynki rozprężnej. Natomiast na brudnym powietrzu bym odradzał używanie flexów.
Główna zaletą flexsów jest to, że szybo się je kładzie.
Wady mają takie, że stwarzają duży opór do przepływu powietrza, pracują mechanicznie, wyginają się, szeleszczą, potrafią wpadać w wibracje, trudno się je czyści, łatwo je uszkodzić.
To co tu widać prawdopodobnie "ożywa" po włączeniu rekuperatora. Dlatego powinno być wykonane z przewodów sztywnych, dodatkowo tłumiki i ocieplenie.
Tylko że zrobienie takiego czegoś zajmie dwa dni roboty zamiast 2 godzin.
A jak się ma sprawa z tlumikami w tej instalacji?
Przewody SONODEC służą za tłumiki
Czy planujecie nagrać z panem Piotrem odcinek w którym pokaże wyliczenia o których mówił na filmiku z targów? nt. że GWC jest inwestycją co się nie zwróci itd. Zadałem pod tamtym filmikiem jeszcze kilka pytań, prosił bym o odpowiedź.
Już kilka razy poruszaliśmy temat GWC 😉 Poproszę Piotrka żeby zrobił takie wyliczenia i przedstawił je tutaj 🙂
Przecież nie wszystko się zwraca w co warto zainwestować, a GWC to inwestycja w siebie.
Są materiały za GWC i przeciw GWC. Jeśli chcesz GWC to rób i doświadcz tego, a jeśli nie, to nie rób😉
Jak najbardziej nagramy taki film😁
Szybkie wyliczenia pokazywałem w filmiku na moim kanale. Tytuł filmu: NOWOCZESNY DOM PASYWNY CZ.2 - cała prawda o GWC
Widziałem go kiedyś i dziś go sobie odświeżyłem. Ciekawy, ale niestety film jest tylko o finansowym braku opłacalności inwestycji. Nie polecałbym tego filmu zainteresowanym GWC, ponieważ skupia się on tylko na jednym aspekcie i pomija pozostałe. Temat nie został wyczerpany, także zachęcam do rozwinięcia go.
A inne pytanie, czy filtry wyłapują różne rodzaje chemikalii z chemtrails, pryskane z samolotów ? .... dzieki
Pracujemy nad tym 😉😁
Na miniaturce jest błąd: w ogóle napisane jest: 'wogle'
Damian zadaj pytanie Piotrkowi dlaczego on nie ma wentylacji mechanicznej w swoim domu?
Argument, że to się wiąże z remontem hmmm żona się ucieszy. I ważna sprawa jak ma pierdulanse opowiadać to nie było pytania.
Cześć! Byłem u niego nie raz, nie dwa :) ma rekuperację i centralkę iZZi ;) Pozdrawiam
Akurat mam zrobioną rekuperację u siebie z centralą izzi302 bez bajerów. U Szczepana zamontowaliśmy V400 ERV w istniejącym domu😉
Gratulacje👍😜
Czy są jakieś filmy pokazujące jak bardzo kanały są brudne? Czy jest grzyb , pleśń itp ? Czy ktoś może zrobił taki film przed serwisem ? To by pomogło rozwiać wątpliwości. Ja też wychowałem się w domu bez Reku i dom jest bardzo fajny i ciepły. Nie było zaduchów . Jak jest piętrowy dom to sam w sobie robi się ruch powietrza do góry ⬆️. Mnie przeraża to że w tych rurach będzie taki bajzel , że to po 10 latach będzie inkubator na mikroorganizmy 😢. Tak ja wiem że należy serwisować , ale jak ktoś kupi taki dom z rynku wtórnego to pierwsze co to oddzumiamy kanały Reku .
ruclips.net/video/UGy-4yfOjsQ/видео.html Obejrzyj ten film 😉 dość dawno temu nagrany ale może przybliży temat 🙂
Jak nie ma przemarzania instalacji to nie ma wilgoci w rurach co za tym idzie nie pojawia się pleśń i grzyb😉
Oddżumiasz kanaly grawitacji ? Tam powietrze lata w roznych kierunkach ale masz racje ze z rynku wtornego taka izolacje lepiej zaozonowac
Warto na anemostaty wywiewne stosować filtry. Co 2 mies. u siebie wymieniam i jest kirz na nich... W domu obecnie ok 50% wilgotności, chyba grzyba nie będzie... 😅
Tak, bo w domu bez rekuperacji nie ma kanałów wentylacyjnych. Tam tak samo mogą się pojawiać grzyby, pleśń i inkubator.
Witam mam pytanie do was co myślicie mam w projekcie czerpanie oddaloną o 11 metrów od rekuperatora czy to nie problem
Na pewno zimą będzie się ogrzewać jeśli jest w ogrzewanej strefie.
Czym bliżej tym lepiej
11:50 "i pojawia się jakiś grzyb pleśń na ścianach, i wielu ludzi zrozumiało to i próbuje po prostu sobie tą rekuperację zrobić..." Zatem ci ludzie dalej są baranami: NIC nie zrozumieli. Ich problem rozwiązuje nie rekuperacja a sprawna wentylacja. JAKAKOLWIEK a nie tylko mechaniczna. Dlaczego to przemilczasz i manipulujesz informacją? Wykorzystujesz ignorancję techniczną klientów?
dobry kontent czy sa rekuperatory ktore daja(nadmuchuja) troche cieplejsze powietrze w zimie?
Można nagrzewnicę elektryczną albo z centralnego zamontować.
Jak wymagają przepisy xD Przecież to nie jest prawda bo ja niedługo buduje z wentylacją grawitacyjną xD
Ciekawe jak sobie poradzisz z napływem swierzego powietrza.
Ewentualnie z odwracaniem ciągu w kominach wentylacyjnych.
A jakie okna masz w planie 2 szybowe?
@@dawidk815 3 szyby z nawiewnikami + 15 cm styro + solbet 24. Obecnie mam nowe mieszkanie i też nie ma problemu z wentylacją grawitacyjną.
Mieszkam w takim i jakoś żyję a ciąg wsteczny to napływ świeżego powietrza jednym kanałem a drugim wypływa. Pozatym napływając kominem o wysokości jakieś 9m powietrze się ogrzewa od ciepła domowego (taki mały niekontrolowany odzysk ciepła) i ta temp nie jest taka sama jak na zewnątrz. Mi dom 150m2 podczas jednej nocy traci 6godz. od 1 do 2st C przy obecnych temp. o tyle się wychładza. 😢 ale zastanawiam się nad dodaniem rekuperacj dlatego oglądam filmy Piotrka. Jak na razie mnie to nie przekonuje. Czekam na krytykę 😅
@@sebakoni7977 Mając ciąg wsteczny wpuszczasz sobie zimne powietrze do łazienki albo kuchni - raczej mało fajna. A zimne powietrze w kanale wentylacyjnym, to nie "fajny efekt ogrzewania się tego powietrza", tylko ogromny mostek cieplny przez wszystkie kondygnacje budynku, a odzysku ciepła nie ma w tym wcale, bo to tylko i wyłącznie strata ciepła, którą trzeba skompensować ogrzewaniem budynku. 2 stopnie przez 6 godzin - czyli 6 przez dobę, to bardzo dużo, wystarczy jeden dzień bez ogrzewania, a w domu będzie temp poniżej bytowej. Dlatego jeżeli masz możliwość - polecam rekuperację - komfort nieporównywalny :)
@@Ymonnnn w bloku odwraca mi się ciąg przez 3 piętra nademną. Ciągnie w domu jak cho...a.
W domku też się odwracał.
Przy rozbudowie przeszedłem na reku. Komfort jest nie porównywalny.
Czy ktoś wpadł już na pomysł wyprodukowania filtra wielokrotnego użycia, takiego który można wymyć np w zmywarce tak aby odzyskał swoje początkowe parametry - jeden wydatek na długie lata?
Nie wiem czy ten syf chciałbyś do zmywarki wsadzić.
Są filtry z włókniny która jest tania.
Tak, dpf też sobie włóż do zmywarki
Nie chodzi o zmywarkę(!!!) tylko możliwość samodzielnego wymycia filtra @@asuss28122
Jestem ciekawy czy zawsze to tak mało estetycznie jest wykonane. Chodzi mi o te rury 😂😮
Oj tam, widziałem gorsze instalacje 😉😆
Zawsze😉