Lot balonu stratosferycznego z Sarnowy

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 13 май 2018

Комментарии • 26

  • @spich82
    @spich82 3 года назад

    Jakiego balonu użyliście tj ile gram?
    I ile gazu potrzebowaliscie do wypełnienia balonu?

  • @SuperMB600
    @SuperMB600 5 лет назад +3

    14 km na godzine prosze zauwazyc wiec nic sie nie kreci gdyby sie cos krecilo prosze policzyc gdzie bylby balon gdy ziemia kreci sie 1600 na godz. i wziac wiatr.wiec oni okreslili wiatr i nic nie mowi jaki kierunek .ktos mysli ze jak on z polibudy to ktos inny to durny jak cep.alez rozumnik sarany i okreslil odrazu gdzie spadnie dla myslenia okragloziemcow.

    • @100lQ
      @100lQ 4 года назад +1

      Atmosfera obraca się razem z ziemią

    • @POtropachDOlasu
      @POtropachDOlasu 3 года назад +1

      Mariusz nie osmieszaj się:D Idąc twoim tokiem samolot lecąc z Pl do Usa o roznych godzinach musialby leciec w innym kierunku bo ziemia się kręci:D.
      Do szkoły nieuku,forum są dla doroslych ludzi.

    • @piotrraczek2039
      @piotrraczek2039 3 года назад

      @@100lQ Więc należy przyjąć że wszystkie loty w kosmos są fikcją, bo widzimy rakietę lecącą nie w pionie tylko w poziomie gdzie zaczyna ta poziomą pozycję przyjmować po przekroczeniu 10km odległości od Ziemi.

    • @birddosky2494
      @birddosky2494 3 года назад +1

      Mam nadzieję ,że to żart ,jeśli jednak nie ,proponuje zainteresować się fizyką i ogólnie rozwojem intelektu ,ale widząc składnie pańskiej wypowiedzi zgaduje ,że nie jest pan tym zainteresowany . Pozdrawiam XDDD

  • @anet6811
    @anet6811 7 месяцев назад +1

    Dlaczego użyliście kamery rybie oko? Za czyją kasę robicie te kłamy? Dla kogo?

  • @MRXx-jf1mz
    @MRXx-jf1mz Год назад

    lustrzanka do nagrania .. haha
    minuta 3:32 juz krzywizne widac (rybie oko) a to bylo jedyne 100 m ... nad ziemia ..
    swoja drogą balon bardzo nisko , w porowaniu do balonow meteo . tez nie ma wysokosciomierza.. cisnieniomierza , temperatury .. 1 slowem no amatorka ..lot za czyjąś kase..

  • @piotrraczek2039
    @piotrraczek2039 4 года назад +1

    Zróbcie koledzy eksperyment. Wypuście balon stratosferyczny z kamerą o dużej czułości wycelowaną nie na Ziemię, ale na kosmos, do obserwacji gwiazd. Być może się mylę, ale uważam, że gwiazdy nie świeca w dzień. Spróbujcie to zrobić, jako pierwsi.

    • @jakubjoska4192
      @jakubjoska4192 4 года назад

      Witam, tak naprawdę gwiazdy świecą w dzień, a niebo jest czarne. Wydaje się nam ono niebieskie w dużym skrócie dlatego, że to powietrze jest lekko niebieskie, a nie jak krąży powszechna opinia przeźroczyste. Efekt "niebieskości" potęguje się gdy patrzymy na znaczne odległości - niebo. Gdy wzniesiemy się na wysokość powyżej 30 km (gdzie nie ma już dużo powietrza) nie potrzeba czułych kamer, czarne niebo z gwiazdami widać tam gołym okiem. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam! :)

    • @piotrraczek2039
      @piotrraczek2039 4 года назад

      @@jakubjoska4192 Model heliocentryczny jest modelem fikcyjnym, natomiast gwiazdy nie świecą w dzień. Gwiazdy zaczynają świecić w określonym czasie po zachodzie Słońca i tracić swoją energię po określonym czasie świecenia.

    • @piotrraczek2039
      @piotrraczek2039 4 года назад

      @@jakubjoska4192 Dowody na to, że wykreowano nam iluzję kosmosu, są wszędzie, a wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać, na 6:40 , przy prawej nodze astronauty*, spada okruch, ruchem grawitacyjnym, na 0:50, wstążka przy głowie aktora wtapia się w jego głowę, zwykłe niedopatrzenie grafików, a wszystko czego nauczyli Cibie o kosmosie to fikcja. pozdrawiam
      ruclips.net/video/QvTmdIhYnes/видео.html

    • @jakubjoska4192
      @jakubjoska4192 4 года назад

      @@piotrraczek2039 Takich pseudonaukowych dywagacji jest w internecie na pęczki, mam nadzieje, że jest Pan trollem ale jeśli nie, to już spieszę z tłumaczeniem. Ruch okruszka w 6:40 to nie ruch spowodowany grawitacją, tylko siłami bezwładności tak samo jak innych okruszków na tym filmie w różnych kierunkach.

    • @piotrraczek2039
      @piotrraczek2039 4 года назад

      @@jakubjoska4192 To są naukowe spostrzeżenia, mój szanowny kolego. Gdyby ów okruszek spadał siłą bezwładności nie mógł by zwiększać swojego przyspieszenia, to raz, dwa to nie mógł by wpierw spadać po lekkim skosie, a następnie zakręcić i spadać pionowo:) a tu film dla Ciebie nakręciłem: ruclips.net/video/09elOc4GSRQ/видео.html

  • @piotrraczek2039
    @piotrraczek2039 5 лет назад

    Do wszystkich amatorów! chcesz udowodnić, że Ziemia nie jest sferą. Jest
    sposób, balon będzie latał bardzo wysoko, jak nigdy dotąd !!!
    Wszystko, czego potrzebujesz, to
    balon napompowany Helem, pod którym jest inny balon, słabo napełniony Helem, jedynie w kilku procentach.
    Pierwszy balon pęknie na wysokości , drugi dopiero zacznie się
    napełnić ciśnieniem. Rozpropaguj to odkrycie. Widziałem takie zjawisko w wytworzonej próżni, gdzie słaba próżnia
    wytworzona w pojemniku, w wysokiej próżni, nabierała ciśnienia. Balon z pewnością przeniesie się ponad 40 km nad Ziemię..
    Oto dowód na to, co mówię:
    "What
    Happens if You Put a Vacuum Chamber in a Vacuum Chamber? Action Lab
    Box#1 Unboxing!
    The Action Lab" YT

    • @jakubjoska4192
      @jakubjoska4192 4 года назад

      Niestety eksperyment się nie powiedzie. To wynika z prawa Archimedesa, które mówi o tym że siła wyporu jest równa wadze cieczy wypartej (w tym wypadku gazu wypartego). Drugi balon będzie miał zbyt małą objętość aby wyprzeć dostateczną ilość gazu która zrównoważy siłę grawitacji i mniejszy balon z kapsułą zacznie opadać w dół.
      Łatwiejszym sposobem jest zastosowanie dużo większego balonu który będzie miał dostateczny zapas miejsca aby nie pęknąć. Wtedy będziemy w stanie dolecieć na wysokość ponad 40km. Aktualny amatorski rekord Polski w takim locie stratosferycznym wynosi 42650 m a w przypadku świata - 45003 m
      . Rekord Świata należy od 2018 roku do NASA. Wysłali oni w 2018 roku BalonBIG 60 który osiągnął wysokość 48.5km.

    • @piotrraczek2039
      @piotrraczek2039 4 года назад

      ​@@jakubjoska4192 Nie ma czegoś takiego jak siła grawitacji, jest tylko siła energii cząsteczek eteru, która dąży do połączenia z energią Ziemi, czyli to cząsteczki przestrzeni naciskają na ciała znajdujące się w przestrzeni. Energia cząsteczek przestrzeni jest większa w powietrzu atmosferycznym, natomiast w stratosferze energia cząsteczek przestrzeni maleje i zaproponowany przeze mnie eksperyment, powiedzie się.

    • @jakubjoska4192
      @jakubjoska4192 4 года назад +3

      @@piotrraczek2039 Oczywistym jest, że istnieje coś takiego jak siłą grawitacji i zostało to opisane prawem powszechnego ciążenia przez Izaaka Newtona w 1687. Odnoszę wrażenie, że używając argumentu o sile energii cząstek eteru nie ma pan pojęcia o czym pisze, no chyba że ma. W takim wypadku proszę o konkretne badania naukowe i prawa fizyki.

    • @piotrraczek2039
      @piotrraczek2039 4 года назад

      @@jakubjoska4192 Zapewniam ciebie kolego, że wyimaginowanym świecie nauki można żyć. Nie będzie to miało nic wspólnego z prawdziwą nauką która jest rozwijana przez placówki badawczo naukowe, ale jako pasjonat, tylko i wyłącznie pasjonat, możesz spokojnie sobie pływać w tej fantastycznej zupie. Skoro taka wiedza zaspokaja Twoje ambicje, nie będę stał Tobie na przeszkodzie. Pozdrawiam

    • @jakubjoska4192
      @jakubjoska4192 4 года назад +3

      @@piotrraczek2039 Dziękuję za dyskusję, ja jednak zostanę przy twardych dowodach opracowanych przez naukowców na przestrzeni dziejów, które sprawdzają się również w moich konstrukcjach. Również pozdrawiam.