Завжди казав, що в основі війни лежить Історія України. (пішла Україна від московії, а разом з Україною піде і історія московії, бо свойого на болотах нічого немає, лише бруд і смерть) Історії інших країн нецікаві, а історія України - Велична, героїчна, давня, славна. Ото ж московіти без історії України - НІЩО І ЗВАТИ ЇХ НІЯК.... СЛАВА ЗСУ!💛💙🙏 СЛАВА УКРАЇНІ!🇺🇦
Я теж завжди мала таку ж думку: без України,без нашої славетної історії,вся ця ка@aпня - не пойми хто, своїх ханів,чи хто там в немитій був,своєї справжньої історії вони цураються!
Вибачте, хочу вас виправити в оцінці Васнєцова. Він був не націоналістом, а великоросійським нацистом. Звідси його тяжіння до чорносотенців, і їх єврейских погромів. Націоналізм це не возвеличення однієї нації над іншими, це рівноправ'я і повага до усіх націй, які живуть поряд з державостворючою нацією. За умови відповідного розуміння національних інтересів державостворючої нації іншими націями, які живуть в державі!
@@VaclavHaval. Более 300 лет татаро-монголы "улучшали" генофонд лаптеногих смердов...Многовековое рабство+многовековой семейный инцест(снохачество)+многовековое отравление угарным газом(курные избы)+многовековое беспробудное употребление паскудного бухла...+2 польских Царя,пытавшихся отучить немытых Zaлупоголовых VoНЬш-вытирать жопу березовой корой...+нинахУй неспособный немецкий Род,более 300 лет ебал и резал,менял на собак и табуретки лаптеногих смердов! Все имеет свою цену. Вас предупреждали, что русофобия- очень НУЖНОЕ удовольствие! недофино-угр немытый,придется "тебе" плести новые лапти-докапывать море Лаптевых!
Русскій, росіянин - не національність, це імперська ідентичність. А тому вираз "російський націоналізм" некоректний. Російським може бути шовінізм, нацизм, фашизм. Націоналістами їх не можна називати. Націоналізм для імперії смертельний, так як пробуджує національну самосвідомість у поневолених імперією народів і приводить до розпаду імперії. Саме тому путін жорстко бореться з будь-якими проявами націоналізму на росії. Російських шовіністів, нацистів називають націоналістами ліберальні журналісти з ціллю створення негативної асоціації по відношенню до українських націоналістів..
Меня бы интересовали две картины о которых я слышал с детства, но ни в одном музее их не видел - Як батько Махно показував сраку через вікно - Подводная лодка в степях Украины Думаю в твоей лысой башке столько гавна намешано, что ты сможешь отыскать эти знатные полотна
Нас в школі ще примушували писати твір на тему "3 богатиря". Виставляли репродукцію і вперед! Тіла Богатирі на заставі, тільки дивитися, не напишіть на засаді!
Дякую за таке відкриття. Коли аналізувати то , матушка Росія ‚ дуже ретельно насаджала в нашій країні різними способами і мистецтвом і ленінізмом і імперіалізмом. Але як написано в слові Божому: все що людина строїть міфи розрушиться а Боже слово живе. Українці дякуйте Господа за Його перемогу над злом. Слава Господу за наших воїнів. Моліться за них і нехай Божа воля буде для України.
Дякую, що розвінчує те міфи. В дитинстві я часто шукала ілюстрації до, тепер уже розумію, не наших казок Васнєцова, бо вони такі яскраві, цікаві для дітей. Добре, що наші діти і внуки не ростимуть на великоросійській ідеології, яку нам підсвідомо нав'язували з малих літ.
@@АлександрБидула-с1е Дякую ! Мова наша достатньо давня та пластична, щоб бути добрим ґрунтом для творчости. Ви маєте рацію, та я загалом про те - аби не втоптувати в бруд Русь, як образ і як історичну памʼять.
Команда Культуртригера, дуже дякую вам за вашу роботу! Завджи із задоволенням дивлюся ваші програми. Ви допомагаєте подивитися на нашу українську культуру зовсім під іншим кутом. Щодо картинини, то крім 3-х богатирів, ще на нас з кожного кутка дивилася "Альонушка"
А мені в дитинстві кінь чорний подобався😂. Дуже гарний. Я таких ніколи не бачила. До речі, кажуть, що фоном є краєвид неподалік від мого села на Харківщині. І я оті холми бачила багато разів.🇺🇦 💙💛❤❤❤
Уже СЛИШКОМ МНОГО внимания черносотенному имперцу и автору в большинстве своем посредственных имперских гипертрофированных сказочек в картинках. Лучше уделить внимание гораздо более интересным украинским модернистам: Эсктер, Делоне, и др.
Дякую за цікавий сюжет. Не могла зрозуміти, що ж в цих богатирях мені не так, а це просто ворожі нам символи. І такі очевидні (звісно після вашого пояснення). Натхнення вам!
Тепер і я зрозуміла. Малою мені ,ці богатері ,вважались крадіями. Ніби виїжджали за село і видивлялися ,в чий баштан, по кавуни і дині , вискочити. Мала була
Ваші відео я дивлюся відразу як вони з'являються на каналі, тож попередні вже бачила. Зичу Вам натхнення та наснаги і надалі створювати цікавезні мистецтвознавчі розвідки.
Стараємося як можемо, щоби люди усвідомили неминуче - русскіє або крадуть, передовсім у нас, або роздуті бєздарі, або оголтєлиє імпєрци, або самокритично циніки, іноді все це в одному митцеві тіпа Вєрєшягіна
Дякую за Вашу роботу. А за це відео особливо. Несподівано для себе згадала свої підліткові розмисли на тему цієї картини. Мене завжди заворожували три-єдині усілякі символічні поєднання. І маючи цю картину постійно перед очима (так, теж у бабусі), я приміряла ті символи до неї. Все гадала, а що б могли символізувати богатирі. Як не дивно, великороса-малороса-білоруса я відкинула як підходящих за костюмами. Була ідея, що це "мудрість-зрілість-юність". Але... Коли почула про "народність-самодєржавіє-православіє" (почула? у школі вчили), воно як кажуть "зрослося". Тобто ще у підлітковому віці сама для себе це позначила таким чином і відклала в дальній куточок. А тут виявляється для такого позначення є аргументи (докази!). Дякую, понастольгувала і тепер ще й маю аргументи для свого несприйняття творчості Васнєцова.
Щиро дякуємо за просвітницьку діяльність. В моєї бабусі в хаті висіла ця картина. Я дуже співчуваю собі маленькій, що мала спостерігати її. Паралельно на стіні висіли ще дві картини: перша - українська дівчина носить воду молодому козаку , а інша - українська жінка зустрічає в дворі козака. Це діяло як протиотрута, я годинами їх розглядала і насолоджувалася красою, а богатирі викликали в моїй дитячій душі, нічого зовсім.
Звісно ж, про козацькі думи теж цікаво було би послухати. Дуже дякую Вам, пане Олеже-Богдане, за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!)
Подяка шановному автору за гарний огляд. Ця тема абсолютно не досліджена. Але має величезне значення - з інтеграції в Імперію культури починається поразка українського народу. Всі українські митці поголовно пхалися до Москви та Санкт-Пітєрбургу. Яка різниця упорівнянні з балтійськими, польскими або фінськими митцями. І ця хвороба українців досі залишилася - майже всі знову пхнуться до Москви. Українська культура - це наша фортеця.
Тю. Пхалися, бо там була єдина Академія на всю імперію, і кар’єру можна було зробити лише в імперській столиці. Пошукайте інформацію як створювалась академія мистецт в Україні і коли і все зрозумієте, чому «пхались» як ви кажете в Петербург 🤷♀️ І до речі, коли московити лише вчилися робити гравюри, в Києві вже повним ходом гравіювали, але вищої мистецької школи не було. Тож вони і потягнули все наше талановите до себе.
@@dracomalfoy547 Я це і без вас знаю. Я взагалі про інше. Українські митці перетворилися на культурний канал впливу московитства на Україну. Як там - "якщо дивитись у безодню, то безодня буде дивитить на вас". От і отримали як результат - українці перетворились на частину "русскага міра", вписались у Імперську систему як її частина. Тому у 1917 р. українці не змогли відірватись від "своєї" Московії і замість національної революції отримали соціальну революцію "крєстьянам зємлю", "фабрікі рабочім" - і програли більшовіцьким демагогам. От балтійськи країни, Фінляндія і Польша воювали за свої держави, а не за "зємлю крєстьянам". І далеко не в останню чергу завдяки своїй окремішній від московитства культурі. Бо їхні митці не пхалися у московитські академії. До 2014 р. в Україні було засилля московитства - це призвело до сучасної війни.
Дякую за цікавий екскурс в історію походження картини "Три богатирі". Взагалі, примітно, і ви про це наголошували, що цей твір був знаряддям поширення російської пропаганди через мистецтво, а саме - про поширення наративу про "трієдіноє братство" та "Кієв мать гарадов русскіх". Це поширилось і на площину анімації для дітей - росія в 2000-2010-ті клепала мультфільми про Альошу Поповича, Добриню Нікітича, Іллю Муромця, подаючи це як "вєлікіх русскіх богатирєй" і там якраз не було про те, що вони були з трьох різних народів. І це впихували в мізки й українцям, що і радо це робили українські телеканали до 2022 року аж. Постає питання: а чи наші це історичні герої? Чи могли б ми пишатися трьома велетнями, синами великої Руси (пішов пафос та іронія)? Питання риторичне.
Миколы среди них нет, он появится позже, когда русские Украине дадут субьектность.Микола будет воевать с русскими богатырями и потеряет государство Украина.
@@Светлана-н8ь4в поедь в Селидово и посмотри на русских Иванов, что с ними стало после последнего концерта. И так будет с каждым Иваном, который топчет сапог о святую украинскую землю. Приезжай и ты - украинскому чернозёму нужен русский перегной.
"Дівчина в червоному капелюсі" Мурашка спливає. З умовно російського: "Останній день Помпеї" Брюлова. Умовно, тому що той покинув імперію й посилився в Італії, і картина точно не про "рускій мір"
Напевно з вовком, бо ми в дитинстві дивилися діафільми з казками, в т.ч. про жарптицю і про різних Іван царевічей... і там був кадр з вовком. Діафільми були для нас єдиним кольоровим "відео" у 60-ті. Тому дивилися їх знову і знову, по колу, але кожного разу як свято... Може ще й тому, що збиралась уся сім'я. Бо світло гасили, штори затуляли, ніхто ні чім не міг більше займатися крім сидіти разом ...
Картини не пам'ятаю, а ось величезна карта Євразії над старовинним письмовим столом у нас вдома будила мою уяву. Коли була мала, я залізала на стіл і "мандрувала" під татовим керівництвом ріками, горами, містами, країнами... Килимок з "Трьома богатирями" з'явився на стіні над моїм ліжком в інститутському гуртожитку, як частинка дому . Текстильна версія картини Васнєцова улюбленою ніколи не була. Її функція - захист від холоду кам'яних стін старого гуртожитку на Освіти, збудованого ще за Сталіна .
Розумно і професійно. А ще можна додати совєцьких сраколизів-живописців, що створювали ікони леніна і сталіна. Можна ще додати писанину лютих українофобів булгакова і паустовського
У моєму дитинстві були лише полотна сільської художниці Лії, бабусиної подруги. Це були букети півонії та братиків. Так, що з богатирями і мішками в сосновому лісі я побачилась вже в школі.
У нас висела такая картина в доме.Но я не о картине,а про худодника.В деревне жила семья,обычные люди.Жена работала в поле,а муж тракторист.И вот этот мужчина тАкие картины маслом рисовал, ето был Художник с большой буквы.Жене не нравилось ето, потому как на краски уходило много денег,а продавать их не получалось.Вот так он рисовал и пил, пил за то,что кто-то в деревне купит.А люди в то советское время не могли себе позволить многое.Все жили бедно и одинаково.Жалко мне етого художника,что он он оказался не в том месте не в то время..Я благодарна ему за эту картину,которая стоила 3 рубля..
Дякуємо Вам, Богдане Олеже, усі ваші розповіді дуже цікаві, надважливі про кого б чи про яки картини Ви не розповідали! Тут і історичні факти, і національнокультурні! Усе до ладу! Бажаємо успіхів у ваших дослідженнях і чекаємо нові розповіді.🤝👍☝️
Дякую за огляд. Мій тато в 78 році привіз альбом музею Прадо. Це був кайф!. Тож для мене «Сатурн, що жере свого сина” Рубенса стало найбільшим враженням в дитинстві.
Сікстинська Мадонна,завжди справляла на мене враження. Коли її побачила в Дрездені,плакала. В моєму совєтському дитинстві побачити її була нездійснена мрія . Картина неперевершена. Ще хочу побачити Мону Лізу.
З дитинства неодноразово бачила цю картину (здається ,,третяковка,,) так само як інші картини Васнецова, але на якомусь інтуітивному рівні ніколи не подобались його картини на відміну від Ріпина, Куінджі, Васильківського, Перова. Дякувати батькам в домі були пристойні репродукції. Можливо тому, що прадід мого тата був ,,богомазом,, який казав - ,,красивих Богів на ярмарку одразу купують, а не красивих - неберуть,,. Дякую вам за просвітницьку роботу, вона дуже важлива для української державності і культури. Всій вашій команді бажаю здоров'я, натхнення і наснаги. Харків.
На російські шматки з відео напевно б варто накладати субтитри з перекладом. Зараз може й більшість і зрозуміє, а от наступні покоління українців - не зобовʼязані знати російську (сподіваюсь). Дяка вам за роботу!
Моє дитинство було набагато раніше,ніж ваше,але також пам'ятаю цю картину на стіні бабусиної хати в підмосковії.У моєї української бабусі був портрет Шевченка.😊
Фіноугри, які змогли. І слов'ян, від яких взяли мову, культуру, релвгію, захопили і орду захопили, яка їх вертіла як могла, і забрали соьі нашу історію і назву. Вони хоч і мерзенні і виглядають як упирі, але чогось у них все вийшло.) Треба повертати своє
Підсвідомо уникала цього відео, бо ці богатирі мені нагадували, як у дитинстві тато читав мені оті «руські билини». Але дуже дякую вам за таку ґрунтовну працю та ретельний аналіз, цікаве відео.
Згадалося з давніх часів Трое появились не случайно, И троица придумана не зря, Ведь недаром чуть не в каждой чайной Есть картина «Три богатыря». Саме для цього й була намальована ця картина
У сусідів моєї мами висіла репродукція Іван царєвіч на волкє. В школі нас заставляли писати сочінєніє по Спчщей красавіцє, а в наступному класі по Альонушкє.
Дякую за відео! Проте етнічний українець Ольберг звучить трохи дивно та ніби натякає на те, що він був одним з керіників проекту з викопування Чорного моря
Уперше цю картину свідомо побачила у Владикавказі (не памʼятаю, яку назву це місто тоді мало). У маленькому заїзді висіла копія, мабуть, місцевого… гм, ну точно не художника. Вона була така кумедні, що я розреготалися. В мене звідти ледь не вигнали через образу персоналу.
Завжди казав, що в основі війни лежить Історія України. (пішла Україна від московії, а разом з Україною піде і історія московії, бо свойого на болотах нічого немає, лише бруд і смерть) Історії інших країн нецікаві, а історія України - Велична, героїчна, давня, славна. Ото ж московіти без історії України - НІЩО І ЗВАТИ ЇХ НІЯК....
СЛАВА ЗСУ!💛💙🙏
СЛАВА УКРАЇНІ!🇺🇦
👍👍👍👍
Саме так!Де там слов,яни в цій татаро-монгольській орді?
Я теж завжди мала таку ж думку: без України,без нашої славетної історії,вся ця ка@aпня - не пойми хто, своїх ханів,чи хто там в немитій був,своєї справжньої історії вони цураються!
Вибачте, хочу вас виправити в оцінці Васнєцова. Він був не націоналістом, а великоросійським нацистом. Звідси його тяжіння до чорносотенців, і їх єврейских погромів. Націоналізм це не возвеличення однієї нації над іншими, це рівноправ'я і повага до усіх націй, які живуть поряд з державостворючою нацією. За умови відповідного розуміння національних інтересів державостворючої нації іншими націями, які живуть в державі!
Нацистом?😂😂🤣🤣🤣
Будемо цікаві івдячні і надалі в ваших розповідях щодо історії мистецтва,та на такому різнокольоровому тлі важко сприймаються художні твори!😮
А зробіть лекцію про Мурашка,україн. геніального художника
Це називається "великодержавний шовінізм",по суті, близько до нацизму!
ШОВІНІСТ!
Дякуємо, Вам, молодим, розумним, гарним, освіченим українцям! Дякуємо за прекрасну лекціїю!
@@VaclavHaval. Навіщо?! Нам Чорного з Азовським достатньо!
@@VaclavHaval. Ні я українець і знаю про що мова !)) Це ти 47хромосомний мокшанин , дуже погано сображаєш!))
@@VaclavHaval. ти вобще с какого Мухосранска пишеш?!))
@@VaclavHaval. Более 300 лет татаро-монголы "улучшали" генофонд лаптеногих смердов...Многовековое рабство+многовековой семейный инцест(снохачество)+многовековое отравление угарным газом(курные избы)+многовековое беспробудное употребление паскудного бухла...+2 польских Царя,пытавшихся отучить немытых Zaлупоголовых VoНЬш-вытирать жопу березовой корой...+нинахУй неспособный немецкий Род,более 300 лет ебал и резал,менял на собак и табуретки лаптеногих смердов! Все имеет свою цену. Вас предупреждали, что русофобия- очень НУЖНОЕ удовольствие!
недофино-угр немытый,придется "тебе" плести новые лапти-докапывать море Лаптевых!
@@VaclavHaval. А вам большие рвы для убитых русняков.
Ну як, чекали сюжету про Богатирів, зізнавайтеся? ;) Про які ще картини, знайомі з дитинства, вам розповісти? )
'Утро в сосновому лєсу' у бабусі на килимку
Русскій, росіянин - не національність, це імперська ідентичність. А тому вираз "російський націоналізм" некоректний. Російським може бути шовінізм, нацизм, фашизм. Націоналістами їх не можна називати. Націоналізм для імперії смертельний, так як пробуджує національну самосвідомість у поневолених імперією народів і приводить до розпаду імперії. Саме тому путін жорстко бореться з будь-якими проявами націоналізму на росії.
Російських шовіністів, нацистів називають націоналістами ліберальні журналісти з ціллю створення негативної асоціації по відношенню до українських націоналістів..
У россиянцев нет бороды , это значит, что с кого не рисуйте, борода есть только у украинцев ,
Меня бы интересовали две картины о которых я слышал с детства, но ни в одном музее их не видел
- Як батько Махно показував сраку через вікно
- Подводная лодка в степях Украины
Думаю в твоей лысой башке столько гавна намешано, что ты сможешь отыскать эти знатные полотна
@@oleksandraleksandr661 Думка кожного к@ц@пського орка, з боліт, дуже важлива, для кожного русича-українця!
Цю картину дарували за велики досягнення в труді, а як українці роботящі тому ця картина була майже у кожному домі.
Ахаххаах яке цікаве спостереження ))
в хаті мого діда теж таке висить))) дід був дуже поважною в селі людиною) але я не знаю, де та картина взялась, треба мами спитати
В нас теж така є, роками висіла, потім зняли.
@@ksaysho6014мабудь диду цу картину б@ндера подарував?
@@Тушканистыйтушкан-э5дТушканистый бот ,заткнись.
З дитинства вiдчував - шось не те з цiею картиною. Дякую за цiкаву розповiдь.
Дякую пане Богдан - Олег за просвіту!русофобія посилилась! Слава Україні!❤
Пам'ятаю, що ця картин висіла як коврик на печі в бабусі. Така була майже в кожній хаті
Типова історія ))
@@kulturtrigger❤❤❤
Нас в школі ще примушували писати твір на тему "3 богатиря". Виставляли репродукцію і вперед! Тіла Богатирі на заставі, тільки дивитися, не напишіть на засаді!
@@taniakapoc"науковиця" на 20й хвилині відео , напевно п'ятірку отримала б за такий твір))
Не п"ятірку, а четвірку@@paulamersy
Дякую за таке відкриття. Коли аналізувати то , матушка Росія ‚ дуже ретельно насаджала в нашій країні різними способами і мистецтвом і ленінізмом і імперіалізмом. Але як написано в слові Божому: все що людина строїть міфи розрушиться а Боже слово живе. Українці дякуйте Господа за Його перемогу над злом. Слава Господу за наших воїнів. Моліться за них і нехай Божа воля буде для України.
Дякуємо з ваш коментар )
Дякую, що розвінчує те міфи. В дитинстві я часто шукала ілюстрації до, тепер уже розумію, не наших казок Васнєцова, бо вони такі яскраві, цікаві для дітей. Добре, що наші діти і внуки не ростимуть на великоросійській ідеології, яку нам підсвідомо нав'язували з малих літ.
6
Пан Богдан , респект творцям цього сайту .
Сільська хресна хода Пєрова дуже виразна картина, коли побачив ії вперше був вражений
Неодмінно свого часу зробимо по ній сюжет ))
В 219 році лікувалася в Трускавці Бачила ходу з сіл людей на гору забула назву, не їхати а йти пішки і там сповідаьись священнику, людей тьма тьмуща
А пізніше розпитували у масажиста він теж там був Казав мама дуже дорікала йому за те що він там був а не сповідався😊
Дякую , чудово !!!
Й виправлення русифікації на московизацію також є доречно і здорово !
Змосковщення...так правильно
@@АлександрБидула-с1е
Дякую ! Мова наша достатньо давня та пластична, щоб бути добрим ґрунтом для творчости. Ви маєте рацію, та я загалом про те - аби не втоптувати в бруд Русь, як образ і як історичну памʼять.
Команда Культуртригера, дуже дякую вам за вашу роботу! Завджи із задоволенням дивлюся ваші програми. Ви допомагаєте подивитися на нашу українську культуру зовсім під іншим кутом. Щодо картинини, то крім 3-х богатирів, ще на нас з кожного кутка дивилася "Альонушка"
А мені в дитинстві кінь чорний подобався😂. Дуже гарний. Я таких ніколи не бачила. До речі, кажуть, що фоном є краєвид неподалік від мого села на Харківщині. І я оті холми бачила багато разів.🇺🇦
💙💛❤❤❤
Дякую за просвіту.Велику справу робите.
Прекрасна лекція,дякую Культуртригер.Новий і правильий погляд на доволі знайомі картини.
Дякую за вашу діяльність! Здоров'я, наснаги, задоволення від роботи! Всім нап- скорішої перемоги!
Щиро дякую навзаєм! )
Дякую за розвіювання мітів створених московитами!
Стараємося з усіх сил дослідити усе це діло
Уже СЛИШКОМ МНОГО внимания черносотенному имперцу и автору в большинстве своем посредственных имперских гипертрофированных сказочек в картинках. Лучше уделить внимание гораздо более интересным украинским модернистам: Эсктер, Делоне, и др.
Дякую Вам, що використовуєте саме форму "міт", слава питомому клясичному українському правопису!💙💛💙💛💙💛
Щира подяка за те,що викриваєте облуду ,що віками насаджувалась рос.пропагандою...Дуже глибоко і всебічно!!
Успіхів вам!!Нових зняття масок!
Слава Україні!❤️
Дякую за цікавий сюжет. Не могла зрозуміти, що ж в цих богатирях мені не так, а це просто ворожі нам символи. І такі очевидні (звісно після вашого пояснення). Натхнення вам!
Розповідайте про наш сюжет друзям, нехай і вони знають ))
Тепер і я зрозуміла. Малою мені ,ці богатері ,вважались крадіями. Ніби виїжджали за село і видивлялися ,в чий баштан, по кавуни і дині , вискочити. Мала була
Щиро дякую за Вашу працю
Такого цікавого відео ще не зустрічав! Широкопланова лекція - від живопису до окремих політичних досліджень . Дякую, цікаво!
Ваші відео я дивлюся відразу як вони з'являються на каналі, тож попередні вже бачила. Зичу Вам натхнення та наснаги і надалі створювати цікавезні мистецтвознавчі розвідки.
Позичте іще нам донейторів, бо є ймовірність, що до літа бензин скінчиться )
Дякую за активну українську громадянську позицію 🇺🇦
Дякую
Переконливо і доступно пояснили.
Ви молодці, цікаво Вас дивитися. Дякую ще раз.
Стараємося як можемо, щоби люди усвідомили неминуче - русскіє або крадуть, передовсім у нас, або роздуті бєздарі, або оголтєлиє імпєрци, або самокритично циніки, іноді все це в одному митцеві тіпа Вєрєшягіна
Так і ще олені пам’ятаєте?
Небрті і не голені::співає Тік
Дякую за Вашу роботу. А за це відео особливо. Несподівано для себе згадала свої підліткові розмисли на тему цієї картини. Мене завжди заворожували три-єдині усілякі символічні поєднання. І маючи цю картину постійно перед очима (так, теж у бабусі), я приміряла ті символи до неї. Все гадала, а що б могли символізувати богатирі. Як не дивно, великороса-малороса-білоруса я відкинула як підходящих за костюмами. Була ідея, що це "мудрість-зрілість-юність". Але... Коли почула про "народність-самодєржавіє-православіє" (почула? у школі вчили), воно як кажуть "зрослося".
Тобто ще у підлітковому віці сама для себе це позначила таким чином і відклала в дальній куточок. А тут виявляється для такого позначення є аргументи (докази!). Дякую, понастольгувала і тепер ще й маю аргументи для свого несприйняття творчості Васнєцова.
Щиро дякуємо за просвітницьку діяльність. В моєї бабусі в хаті висіла ця картина. Я дуже співчуваю собі маленькій, що мала спостерігати її. Паралельно на стіні висіли ще дві картини: перша - українська дівчина носить воду молодому козаку , а інша - українська жінка зустрічає в дворі козака. Це діяло як протиотрута, я годинами їх розглядала і насолоджувалася красою, а богатирі викликали в моїй дитячій душі, нічого зовсім.
Велика подяка за вашу роботу на інформаційному фронті ❤💛💙 Слава нашим героям у всі віки!
ООО
Звісно ж, про козацькі думи теж цікаво було би послухати. Дуже дякую Вам, пане Олеже-Богдане, за вашу працю, за ваші цікаві та корисні україномовні випуски!)
Дякую за вашу працю, дуже цікаво❤✌
Подяка шановному автору за гарний огляд.
Ця тема абсолютно не досліджена. Але має величезне значення - з інтеграції в Імперію культури починається поразка українського народу. Всі українські митці поголовно пхалися до Москви та Санкт-Пітєрбургу. Яка різниця упорівнянні з балтійськими, польскими або фінськими митцями. І ця хвороба українців досі залишилася - майже всі знову пхнуться до Москви.
Українська культура - це наша фортеця.
Тю. Пхалися, бо там була єдина Академія на всю імперію, і кар’єру можна було зробити лише в імперській столиці. Пошукайте інформацію як створювалась академія мистецт в Україні і коли і все зрозумієте, чому «пхались» як ви кажете в Петербург 🤷♀️ І до речі, коли московити лише вчилися робити гравюри, в Києві вже повним ходом гравіювали, але вищої мистецької школи не було. Тож вони і потягнули все наше талановите до себе.
@@dracomalfoy547
Я це і без вас знаю.
Я взагалі про інше.
Українські митці перетворилися на культурний канал впливу московитства на Україну. Як там - "якщо дивитись у безодню, то безодня буде дивитить на вас". От і отримали як результат - українці перетворились на частину "русскага міра", вписались у Імперську систему як її частина.
Тому у 1917 р. українці не змогли відірватись від "своєї" Московії і замість національної революції отримали соціальну революцію "крєстьянам зємлю", "фабрікі рабочім" - і програли більшовіцьким демагогам.
От балтійськи країни, Фінляндія і Польша воювали за свої держави, а не за "зємлю крєстьянам". І далеко не в останню чергу завдяки своїй окремішній від московитства культурі. Бо їхні митці не пхалися у московитські академії.
До 2014 р. в Україні було засилля московитства - це призвело до сучасної війни.
Дякую, що відкриваєте нам очі!👍💛💙
Дякую за увагу, закликаю поширювати серед друзів ))
Про богатырей все было известно давно, что они украдены. Что Илья Муромец не из никакого не Мурома, а из-под Киева.
Дякую за цікавий екскурс в історію походження картини "Три богатирі".
Взагалі, примітно, і ви про це наголошували, що цей твір був знаряддям поширення російської пропаганди через мистецтво, а саме - про поширення наративу про "трієдіноє братство" та "Кієв мать гарадов русскіх".
Це поширилось і на площину анімації для дітей - росія в 2000-2010-ті клепала мультфільми про Альошу Поповича, Добриню Нікітича, Іллю Муромця, подаючи це як "вєлікіх русскіх богатирєй" і там якраз не було про те, що вони були з трьох різних народів.
І це впихували в мізки й українцям, що і радо це робили українські телеканали до 2022 року аж.
Постає питання: а чи наші це історичні герої? Чи могли б ми пишатися трьома велетнями, синами великої Руси (пішов пафос та іронія)? Питання риторичне.
Про мультфільми дуже точно, можливо зроблю на іншому каналі огляд про них, якщо було би цікаво ))
Наші, могли б, але для цього їх треба цілком очистити, зокрема й від цих образів. І в мене вже є відповідь )
Миколы среди них нет, он появится позже, когда русские Украине дадут субьектность.Микола будет воевать с русскими богатырями и потеряет государство Украина.
@@Светлана-н8ь4в поедь в Селидово и посмотри на русских Иванов, что с ними стало после последнего концерта.
И так будет с каждым Иваном, который топчет сапог о святую украинскую землю.
Приезжай и ты - украинскому чернозёму нужен русский перегной.
@@StadeUA-std Россия 1000 лет воюет за свои исторические земли с западом и чужеземцев на русские земли панувать не пустит.
Супер! Як вас цікаво слухати! Неймовірна робота! Дякую! ❤
Завжди раді таким відгукам ) заради того й стараємося )
Як завжди, чудове повчальне відео. Ви справжні молодці, що розкриваєте одвічні брехні росіян. В українці ще й досі розмовляють російською!
не украинцы, а все как один доктора гугельных наук.
@@БогданДмитерчук-д3у профффесор, не нервуйся, вертайся в палату...
@@БогданДмитерчук-д3у
Вы будете смеяться, но доверчивым россиянским идиотам ещё рассказывают что Киев захватили за 3 дня 😂😂💪
Дуде дякую за розповідь це требазнати Украінцям!🇺🇦. Слава українському. Народу! Слава. Украіні!
Неперевершено! Мені дуже сподобався ваш огляд. Дякую.
Хай квітне Український ютуб
Друзі, а давайте й справді визначимо - яку картину з дитинства ви пам"ятаєте найдужче? )
"Дівчина в червоному капелюсі" Мурашка спливає. З умовно російського: "Останній день Помпеї" Брюлова. Умовно, тому що той покинув імперію й посилився в Італії, і картина точно не про "рускій мір"
Ще чого )))
Напевно з вовком, бо ми в дитинстві дивилися діафільми з казками, в т.ч. про жарптицю і про різних Іван царевічей... і там був кадр з вовком.
Діафільми були для нас єдиним кольоровим "відео" у 60-ті. Тому дивилися їх знову і знову, по колу, але кожного разу як свято... Може ще й тому, що збиралась уся сім'я. Бо світло гасили, штори затуляли, ніхто ні чім не міг більше займатися крім сидіти разом ...
Картини не пам'ятаю, а ось величезна карта Євразії над старовинним письмовим столом у нас вдома будила мою уяву. Коли була мала, я залізала на стіл і "мандрувала" під татовим керівництвом ріками, горами, містами, країнами... Килимок з "Трьома богатирями" з'явився на стіні над моїм ліжком в інститутському гуртожитку, як частинка дому . Текстильна версія картини Васнєцова улюбленою ніколи не була. Її функція - захист від холоду кам'яних стін старого гуртожитку на Освіти, збудованого ще за Сталіна .
Левітан «Золота осінь» просто дуже подобався пейзаж
Щиро дякуємо автору за цікаву та корисну інформацію!
Слава Україні!
😀🤟🇺🇦🇪🇺
Дякую за цікаву розповідь! Пам'ятаю цю картину з рядна на стіні у селі. Ледве не в кожній хаті висіло. Ми потім у нього сіно складали і переносили
Браво! ПРЕКРАСНІ аналогії!
старалися, збирали інформацію і все таке ) за гроші донатлрів і не таке зробиш )))
Над моїм ліжком усе свідоме дитинство ,на стіні висів килимок із цими трьома богатирями.
І це цілком типова історія, судячи зі всього
Чого ж? У мене, та й у багатьох діток в Галичині, над ліжечком, у кого воно було, красувалась пара котиків.
!!! Супер, дякую! Багато зрозумів з Ваших лекцій…
Щиро радий цьому
Розумно і професійно. А ще можна додати совєцьких сраколизів-живописців, що створювали ікони леніна і сталіна.
Можна ще додати писанину лютих українофобів булгакова і паустовського
Точно. Моя русофобія була досі недостатньою.
Дякую за нову главу в ній❤
Підтримую💯💯💢💛💙💛💙💛❤🖤💯
У моєму дитинстві були лише полотна сільської художниці Лії, бабусиної подруги. Це були букети півонії та братиків. Так, що з богатирями і мішками в сосновому лісі я побачилась вже в школі.
Про думи було б дуже цікаво подивитися!
От і мені було би цікаво подосліджувати ))
@@kulturtrigger Український героїчний епос 15-17 ст- Андірй Шмалько
У нас висела такая картина в доме.Но я не о картине,а про худодника.В деревне жила семья,обычные люди.Жена работала в поле,а муж тракторист.И вот этот мужчина тАкие картины маслом рисовал, ето был Художник с большой буквы.Жене не нравилось ето, потому как на краски уходило много денег,а продавать их не получалось.Вот так он рисовал и пил, пил за то,что кто-то в деревне купит.А люди в то советское время не могли себе позволить многое.Все жили бедно и одинаково.Жалко мне етого художника,что он он оказался не в том месте не в то время..Я благодарна ему за эту картину,которая стоила 3 рубля..
Не ето, а это
О дякую, чекала на цей випуск!❤❤❤
І це лише початок )))
Хочу більше про думи! І дякую за цей випуск!
Дякую Вам, чудова робота! Завжди дуже цікаво! Миру, Успіху Вам і здоров'я.
Чесно - слухати цікаво! Але так багато відступів від теми по ходу, що вже в середині я забула, про кого я слухала!😂
Дякуємо Вам, Богдане Олеже, усі ваші розповіді дуже цікаві, надважливі про кого б чи про яки картини Ви не розповідали! Тут і історичні факти, і національнокультурні! Усе до ладу! Бажаємо успіхів у ваших дослідженнях і чекаємо нові розповіді.🤝👍☝️
Слава нашим героям у всі віки ! Слава ЗСУ !!!! ХАЙ буде Україна !!!!!
Щира подяка за Вашу працю !Рівень русофобії зашкалює , імперія зла роZZія має бути зруйнована! АМІНЬ.
В бабусі була картина Крамського "Невідома" хотіла б про неї почути
А у нас є про цю картину сюжет, і він дуууууже цікавий, подивіться серед відео у нас на каналі )
Так! І сюжет був. І в мене висіла "Незнайомка", разом з Наришкіною... Доречі, про неї теж є сюжет. 😅
О! Про "Невідому" є дуже цікавий сюжет!
"Невідома" у певному сенсi революцiя портрету -- бiлий background, FFS!
Так, дякую, вже знайшла🙂
З відкритим ротом слухаю вас пане ведучий, дуже дякую.
Дякую. До цього у мене була каша в голові щодо цієї картини!!!
Нічого, каша - це наш профіль ))
Дякую за вашу просвітницьку роботу.
Дякую за ваш коментар ) розповідайте друзям ))
Дуже вичерпно і змістовно . Успіхів 🎉!!!
Слава Україні !!! ❤❤❤
Дякую за огляд. Мій тато в 78 році привіз альбом музею Прадо. Це був кайф!. Тож для мене «Сатурн, що жере свого сина” Рубенса стало найбільшим враженням в дитинстві.
От тільки припускаю, що ви маєте на увазі Гойю )))
@@kulturtrigger ні, саме Рубенса. Хоча картина, про яку ви кажете, також в Прадо.
en.m.wikipedia.org/wiki/Saturn_(Rubens)
ЩІРО ДЯКУЮ !!!! ДУУУЖЕ ЦІКАВО І ВЕЛЬМИ ФАХОВО!!! Картина дитинства - І. РІПИН "ЗАПОРЖЦІ ПИШУТЬ.... " ( ст.Єлізарова пос . 1є мая. Солонянський р- н)
Цікаво ))
Вподобайка та подяка за дуже класне відео
Щира подяка вам за коментар ))
Сікстинська Мадонна,завжди справляла на мене враження. Коли її побачила в Дрездені,плакала. В моєму совєтському дитинстві побачити її була нездійснена мрія . Картина неперевершена. Ще хочу побачити Мону Лізу.
дякую за гарну роботу......мені все цікаво
З дитинства неодноразово бачила цю картину (здається ,,третяковка,,) так само як інші картини Васнецова, але на якомусь інтуітивному рівні ніколи не подобались його картини на відміну від Ріпина, Куінджі, Васильківського, Перова.
Дякувати батькам в домі були пристойні репродукції. Можливо тому, що прадід мого тата був ,,богомазом,, який казав - ,,красивих Богів на ярмарку одразу купують, а не красивих - неберуть,,. Дякую вам за просвітницьку роботу, вона дуже важлива для української державності і культури. Всій вашій команді бажаю здоров'я, натхнення і наснаги. Харків.
На російські шматки з відео напевно б варто накладати субтитри з перекладом. Зараз може й більшість і зрозуміє, а от наступні покоління українців - не зобовʼязані знати російську (сподіваюсь). Дяка вам за роботу!
Треба на це окрему банку організувати ))
Дуже вдячна! Най перемога!!!!❤❤❤
Дякую Вам, любий Культуртригер!❤
Ви неймовірні! Ваша робота дуже важлива!
А мізоросія - це шось новеньке😅
Дякую!💙💛💖
Граний контент, дякую за розвиток Українського контенту😊
просто неймовірний контент!! дуже якісно і детально!🤩
Велика вам подяка вам❤❤❤
12:02 Втекли від Монголів, до Монголів (так, Монголи, як що що, першим ділом захопили Володимирсько суздальські землі, і аж потім пішлі на Південь)
В нас у домівці були:,,АЛЬОНУШКА", "Іван-царевич на сірому вовкові".Штампували пачками.
Слава воїнам України!
Дуже гарні варіанти картини 👍
Хмм, які такі варіанти?
Бажаю здоровя , щоб і надалі ми чули такі цікаві потрібні знання з вашої натхненної праці
дякую за контент!
А вам навзаєм - що коментуєте )
Чоловіче ти файно розказуєш. Перший раз зайшов на твій канал, дякую тобі за просвічення
Дякую. Професійний розбір!
Дякую за ваш коментар, дивіться й інші наші відео, у нас достатньо багато цікавого
Підписалася. Вподобайка на підтримку каналу ) Буду передивлятися попередні випуски.
Щиро дякую 🙏👍неймовірно важка робота💯 актуально ...цікаво...доступно
Не така вже й важка робота, якщо її любити й розуміти її смисли
😊😊😅
Моє дитинство було набагато раніше,ніж ваше,але також пам'ятаю цю картину на стіні бабусиної хати в підмосковії.У моєї української бабусі був портрет Шевченка.😊
Чудовий канал! Підтримав підпискою! Щиро дякую!
Дякую за працю. Он як воно виходить, нас спеціально затуркували 😢.
Дякую за випуск 🎉
Дякую за працю. Це дуже важливо. Брехливість московітів не має кордонів.
Подяка, вподобайка і коммент для підтримки каналу і поширення відео. Слава Україні!
Приголомшливі факти👍
Фіноугри, які змогли. І слов'ян, від яких взяли мову, культуру, релвгію, захопили і орду захопили, яка їх вертіла як могла, і забрали соьі нашу історію і назву. Вони хоч і мерзенні і виглядають як упирі, але чогось у них все вийшло.)
Треба повертати своє
ну як змогли. Тим підмахнули, там отруїли, там підкупили. От і змогли
Підсвідомо уникала цього відео, бо ці богатирі мені нагадували, як у дитинстві тато читав мені оті «руські билини».
Але дуже дякую вам за таку ґрунтовну працю та ретельний аналіз, цікаве відео.
Згадалося з давніх часів
Трое появились не случайно,
И троица придумана не зря,
Ведь недаром чуть не в каждой чайной
Есть картина «Три богатыря».
Саме для цього й була намальована ця картина
Однозначно. Щоб культурнєє бухать ))
Картина повинна бути загажена мухвою. Тоді буде повна автентичність)))@@kulturtrigger
У сусідів моєї мами висіла репродукція Іван царєвіч на волкє.
В школі нас заставляли писати сочінєніє по Спчщей красавіцє, а в наступному класі по Альонушкє.
Співчуваю вашому дитинству...
Дякую вам за можливість здобути освіту про яку завжди мріяла!
Оті всі "версії" нам в школі в мозок вбивали. Таке нам на уроках розказували. Про "лух", хитрість, дозор
А бачте як воно все насправді. Ну а як могли розказувати вам про чорносотенців? ))))
Дякую за відео!
Проте етнічний українець Ольберг звучить трохи дивно та ніби натякає на те, що він був одним з керіників проекту з викопування Чорного моря
Уперше цю картину свідомо побачила у Владикавказі (не памʼятаю, яку назву це місто тоді мало). У маленькому заїзді висіла копія, мабуть, місцевого… гм, ну точно не художника. Вона була така кумедні, що я розреготалися. В мене звідти ледь не вигнали через образу персоналу.
Вау, це просто супер!!!!! Це щось дійсне нове, що я почула за останній час!!! Дуже дякую!!!