Akustický molitan a třetí mýtus o tomto materiálu

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 окт 2024
  • Navazujeme na první a druhý díl o akustickém molitanu a jeho mýtech:
    Mýtus číslo 1:
    • Akustický molitan a p...
    Mýtus číslo 2:
    • Akustický molitan a dr...
    Mýtus číslo 3:
    "Molitanové jehlany jsou to nejlepší řešení! Přece to má ten a ten!"
    Pokud by byl svět zvuku tak jednouchý, profesionální akustici by nejspíše neměli co do úst a nestudovala by se akustika jako věda na vysokých školách.
    Mnoho lidí se přiklání k jehlanům, které jsou považovány za jedny z nejlepších dostupných možností. Jsou atraktivní a zdají se být profesionálním akustickým prvkem, což v určitých případech dává smysl. Navíc jsou cenově poměrně dostupné. Nicméně, pokud se nyní zaměříme na další profesionální akustické prvky, jako jsou difuzory, rezonátory, obklady z různých sofistikovanějších materiálů a další, většina odborníků v oblasti akustiky by nám pravděpodobně řekla, že pokud jde o akustickou pěnu, nejlepší efekt dosáhneme s obyčejnými plochými tlustými panely bez jakéhokoli profilu.
    Účinnost těchto panelů spočívá v jejich gramáži, hustotě a celkové tloušťce materiálu. Jehlanové prvky jsou vyřezány z rovného panelu pomocí speciálních nástrojů, což vede k úbytku materiálu a vzniku odpadu. Když porovnáme pohlcování zvuku alfa 7 cm vysokých jehlanů s obyčejnými 7 cm vysokými plochými panely, získáme zcela odlišné hodnoty. Zejména při nižších frekvencích se obyčejné ploché panely jeví jako jasný vítěz. Tyto hodnoty jsou snadno dostupné a můžete si je ověřit sami. Konkrétně na webu akusticka-pena.cz prezentujeme hodnoty naměřené na VUT v Brně pomocí impedanční trubice.
    / akusticka.pena
    www.akusticka-...

Комментарии • 5