ПРО КУРАТОРСЬКІ ПРАКТИКИ ТА АКТИВІСТСЬКІ РОБОТИ

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 окт 2024
  • Інтерв'ю Анастасії Кузьменко (Київ) з Олександром Ленем (Київ) - кураторів благодійної виставки [індивідуальна мінливість]. Розмова про мистецтво та війну. Проєкт можна подивитися до 16 грудня в “Інституті проблем сучасного мистецтва” (Київ).
    Текст організаторів:
    Виставка [індивідуальна мінливість] створена для підтримки збору на закупівлю машини для бойового підрозділу у складі бригади швидкого реагування Національної гвардії України «Рубіж», в якому служить Олександр Лень. Представлені в експозиції роботи можна отримати за благодійний внесок.
    Степан Будулак, Андрій Волков, Оля Єрємєєва, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Діана Качуровська, Руслана Ключко, Ярослав Кохановський, Євгенія Крюк, Дмитро Купріян, Олена Курзель, Наталія Кушнір, Юрій Лейдерман, Анастасія Лелюк, Олександр Лень, Наталія Лісова, Марія Матяшова та Діма Толкачов, Микита Наслімов, Владислав Паламаренко, Анжеліка Паливода, Надія Рогожина, Вікторія Розенцвейг, Антон Саєнко, Юрій Сивирин, Андрій Сидоренко, Каріна Синиця, Тіберій Сільваші, Надія Собко, Богдан Сокур, Олена Топольян, Сана Шахмурадова-Танська, Захар Шевчук.
    Ми називаємо російсько-українську війну - «великою війною». Війною, в якій російська федерація тимчасово окупувала території нашої держави та протягом 9 років манімупулює ключовими елементами самоідентичності народу - історичними, культурними, мовними. Як знаходити в собі джерело сили у час війни? Як це робили наші предки, які не встигли оговтатись від Першої світової війни, як розпочалась Друга?
    Те, що ми маємо можливість жити й творити сьогодні, пам’ятати і передавати далі спогади наших пра-/ бабусь та пра-/дідів - це спадок великої любові до життя. Мабуть, покоління дітей 90-тих - це перше покоління українців та українок, яке має волю жити без страху перед тиранією власної держави та яке робить свідомі кроки у чутті свободи та самовираження.
    Представлена виставка має на меті звернути увагу відвідувачів і відвідувачок на внутрішній силі, яку несе кожен із нас. Виставка фокусується на предметах, процесах і переживаннях, які оточують особистість у моменті її глибокого болю. Але це також ті предмети, процеси і переживання, які залишаються у моменті спокою, побуту та звичного життя. Це ті сюжети, які ми не помічаємо, хоча вони є крихітними механізмами та двигунами.
    Що дає сили нам продовжувати? Основне питання цієї виставки. І ми запрошуємо вас відчути свою присутність тут і зараз, щоб вийти за межі експозиційного простору та рухатись далі.
    Виставка реалізується спільно з Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України.
    Кураторська група: Анастасія Кузьменко, Олександр Лень, Андрій Сидоренко
    Архітектор: Артем Громницький
    Графік роботи
    Понеділок - п’ятниця: з 10:00 до 16:00
    Субота: з 12:00 до 16:00
    Неділя: вихідний
    Адреса: вулиця Євгена Коновальця, 18Д
    Будемо вдячні за підтримку збору поширенням чи донатом.
    Банка: send.monobank....
    mitec.ua/

Комментарии •