Féltve őrzött kincsünk a magyar gímszarvas

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 июн 2022
  • A filmben keverednek a történelmi, a játék- és a természetfilmes elemek, amelyek bemutatják
    Európa talán legcsodálatosabb vadfaját, a gímszarvast. A Csodaszarvas-legendát ábrázoló első fejezetet klasszikus Wildlife-stílusban követi a faj bemutatása, amely az agancsfejlesztéstől a borjak kezdeti életén át a faj táplálkozásáig és vadászatáig mindent közérthetően, varázslatos felvételekkel mutat be a nézőnek. A szarvasok titkos életén keresztül bepillantást nyerhetünk az etikus, mértékletes vadászat rejtelmeibe, és számos ismeretet szerezhetünk a
    természetről, az ember, a vadász és az erdő kapcsolatáról.
  • ЖивотныеЖивотные

Комментарии • 17

  • @vadaszszenvedely718
    @vadaszszenvedely718 2 года назад +8

    Nagyon Profi! Le a kalappal!

  • @kuruczbotond246
    @kuruczbotond246 Год назад +6

    A film nagyon jó! Gratulálok.A bajom csak az,hogy ez a “csoda”soha nem volt még ennyit irtva,űzve mint napjainkban!😢😢

  • @princeofdarkness6102
    @princeofdarkness6102 9 месяцев назад

    Köszönöm ezt a gyönyörű szakmailag nagyon èrtèkes filme.Vadászüdvözletel!

  • @tomibacsi5630
    @tomibacsi5630 2 года назад +1

    Két filmet várnék ide feltöltésre, ha lehetséges (és köszönet ezért). APRÓ KINCSÜNK és az ÖRÖK KAPCSOLAT c. filmeket.

  • @robertkovacs8600
    @robertkovacs8600 2 месяца назад

    dzsóker a csejtei tudor.

  • @akospozsgai1706
    @akospozsgai1706 6 месяцев назад

    Tényleg vannak ilyen szép agancsot növesztő bikák még az országban? Vagy máshol vették videóra őket?

  • @matesztrida424
    @matesztrida424 Год назад +1

    Lelőni egy a hormonoktol elvakult veszélyre figyelmetlen állatot... Nagyon nagy teljesítmény... Gratula. Vadásznátok inkább egymásra... Ja az nem jó, ott lenne aki tán visszalő. Régen legalább egy "erős" vadászott beteg vagy korcs egyedekre. Kár hogy ez megfordult. A film csodás, gratulálok!

    • @istvanbunda6030
      @istvanbunda6030 Год назад +3

      Nagy szakértő lehetsz!🤝Én is csak gratulálni tudok...

  • @davidkukor2673
    @davidkukor2673 Год назад +4

    Akkor talán át kellene egy kissé gondolni a vadászati idényét eme nemes vadnak. Mikor már szinte ő is egész évben zavarva van. A film készítőinek hatalmas dicséret !

  • @krisztiankutas7188
    @krisztiankutas7188 Год назад +1

    "Legértékesebb és legnemesebb faja Európának" -Ezzel kapcsolatban egy kérdés, amennyiben létezik ilyen, hogy legértékesebb vadfaj, akkor az nem jávorszarvas esetleg 🐻?
    Előre is köszönöm a választ!

    • @danimindak7375
      @danimindak7375 Год назад +4

      Attól függ, mit nevezzünk legértékesebbnek, hogy milyen szempontot nézünk. A gímszarvas az egész kontinensen elterjedt (na jó, a legészakibb területeken, ahol már a tundra van, ott nem fordul elő), szemben a jávorszarvassal, mely sosem volt jelen egy időben az egész kontinensen; aztán a gímszarvas gyakoribb vad is, mint a jávor, s a hagyományokba is jobban beépült. De én így sem a jávorszarvast hoztam volna fel ellenpéldának, hanem az európai bölényt, Európa legcsodálatossab (és jelenleg legnagyobb) növényevője (véleményem szerint), ugyanakkor, egyértelműen nem vadászható, hiszen az előző évszázad elején pusztult ki a vadonból és még csak most kezdeget terjedni a kontinensen (van ahol emberi segítséggel, van ahol már saját maga erejéből).

    • @krisztiankutas7188
      @krisztiankutas7188 Год назад +1

      @@danimindak7375 értjük egymást, az a lényeg. :)

    • @kicsilo
      @kicsilo Год назад +1

      @@danimindak7375 sajnos a nagytestu allatoktol az emberallat elvette az eletteruket, igy egyszeruen nem tudnak fennmaradni. ez igy van az egesz vilagon sajna. elobb az erdoket irtjak ki, es egyuttal az allatvilag is kipusztul, hisz nincs hova menjen.

    • @danimindak7375
      @danimindak7375 Год назад +1

      @@kicsilo Ez egy nagyon összetett téma, de nagyjából, dióhéjban, nagyon alapjaiban összegezve igen.

  • @krisztinacsimar4998
    @krisztinacsimar4998 10 месяцев назад

    09 24

  • @mile5328
    @mile5328 Год назад

    🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🤛🤛🤛🤛🤛🤛✊👍👍✊✊✊✊✊🤛🤛🤛🤛✊✊✊✊✊✊✊✊✊👍👍🤘🤘👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💔♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️😈😯😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈❤️❤️❤️😾❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🌝🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠😇😇😇😇😄😄😙😙😙😙😁😘😅😅😂🤣🤣😭😭😭😭😭😂😅😅😆😁😙😙😗😗😃😄😄😁😁😄😗😗😗😙😁😆😅😂🤩🤣😁😄😄😄😄😄😁😆😅😂😂😁😄😄😗😗😄😁😆😆😂🤣😂😆😁😄😙😙😙😙😚😘🥰😍😍😍😘😙😙😗😗😗😄😆😅😂🤣🤣😂😅😚😙😙😗😗🙂🙂😙😚😘😅🤣🤣😭😭😭😭😭😭😂😆😁😙😙🙂🙂🙂😙😚😘🥰🥰🥰😘😙😊😏😊😊😊😊☺️😘🥰😴😴😴😌☺️😊😛😛😝☺️😌😏😴☺️😊😊😝😝😊☺️😌😏😍😚😝😝😝😜😶😝😝🤐🤪🤔🤫🤭🤔😶😶🧐🧐🤔🤔🤫😤😤🙄😒🧐🧐🧐🤐🤐🤐🤐🤔🤔🤫😤😤🙄😒😒😒😟😟😟😟😥😥😥😟😦😦😦😮😮😢😦😦😫😫😫😫😮😯😯😲🤠😇😵😷😷👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈👿👿👿👿👿👻🎃🤠🤠🤠🤑🤠🥵🤠🥵🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤑🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠🤠👽👽🤖☠️☠️🌞🌞🌞🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌞🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🎃🌞✨💥👽👽👽👽👽👽👽👽👽👽👺😺😿😿😿😿😿🙉🙉🙉🙉🙉🙉🙊🙊🙊🙊🙊✨🌟🌟🌟⭐🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🙈🙉🙈❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️❣️❣️❣️❣️❣️❣️💔💔💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💔💔💔💔💔💔💔🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🤜🤟🤜🤜🤜🤟🤟🤜🖖🖖🖖🤟🤜🤜🤜🤛🤛🤛🤛🤛✊✊👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👊🏽✊✊✊🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🦾🤜🤜🤜🤜🤜🤛🤛🤘🤘🤘🤛🤛🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤜🤛👍👍👍👍👍