Śniadanko Polskie a Ukraińskie

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024

Комментарии • 283

  • @potegaumyslu
    @potegaumyslu 6 лет назад +17

    Witam, większość składników jest takich samych i nie ma dużej różnicy. Moje śniadania mają duży wachlarz więc wymienię i sama oceń. Picie: kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, mleko, sok. Jedzenie: z płatkami to nie trafiłaś bo są bardzo popularne, ja preferuje owsiane bo najbardziej mi smakują i jem różnie jako musli i same z dodatkiem miodu, chleb/bułka z masłem i dżemem lub miodem, a te kremy do pieczywa weszły w latach 90, więc nie są dla mnie typowe dla polski bo występują na całym świecie, sery żółte i białe (ser biały w różnej postaci do kostki do krojenia na kanapki po ser zmieszany z śmietaną/jogurtem/kefirem z dodatkiem szczypioru, rzodkiewki, pomidora oraz sól i pieprz=w Wielkopolsce nazywa się to Gzik), ser topiony, jajka od gotowanych na twardo lub miękko po jajecznicę (najlepsza z świeżym szczypiorem) oraz omlet, i znów zaskoczę bo zupy mleczne u nas są, a wszystko zależy od rodziców, czy jedzą jak w dzieciństwie, czy idą na nowomodę. Ja to mieszam i zupy jem, ale nie te z makaronem bo nie przypadły mi do gustu, tylko tak zwane lane kluski, lub zacierki (możesz wygooglować co to) oczywiście na mleku. Tradycyjnie jemy sezonowo, czyli warzywa latem, wiosną, choć to się zaciera bo warzywa są dostępne cały rok i jem je cały rok, ale intensywność spożywania ma pewno wzrasta wiosną i latem. Jemy też naleśniki jednak jest to mniej popularne bo ja np. wolę je na obiad, to samo dotyczy racuchów są bardzo popularne, ale nie jako śniadaniowce, tylko danie na obiad. Takie różnice jakie zauważyłem to twaróg przygotowany troszkę inaczej, kaszę manne jemy jak jesteśmy dziećmi w przedszkolu i ten łosoś, który sami przygotowujecie, dla mnie nawet to takie egzotiko :) a i kasza gryczana z mlekiem to mnie zaskoczyło :o ciekawe jak smakuje? Więcej nie pamiętam i serdecznie pozdrawiam!

  • @kinay6462
    @kinay6462 6 лет назад +52

    Według mnie nie ma już czegoś takiego jak typowe polskie śniadanie . Teraz każdy je co chce . Ps . U nas też je się musli , kaszę mannę

    • @zbygrabowski3357
      @zbygrabowski3357 6 лет назад +2

      dokładnie wydaje mi się że też często jadamy teraz owsianki, musli a dzieciom nadal się robi grysik (kaszę manną) - więc to też raczej do podobieństw :)

    • @julkahaftkowycz230
      @julkahaftkowycz230 6 лет назад +1

      to w Anglii jest tak, że jedzą na śniadanie owsiankę / kawę z grzankami...wydaje mi się że w Polsce czy na Ukrainie nie ma czegoś takiego jak typowe śniadanie

    • @robertx547
      @robertx547 5 лет назад +1

      Ja teraz zupek mlecznych już nie jem. Ale w dzieciństwie często jadłem: kaszę manną, kluski lane, ryż z mlekiem i makaron z mlekiem. Płatków owsianych i kukurydzianych nie jadłem bo to gówno. Ale inni jedli. O kaszy zalewanej jogurtem tylko nie słyszałem. A tak to wszystko to samo co na Ukrainie.

  • @Maarkiz
    @Maarkiz 4 года назад +1

    Ja w dzieciństwue jadałem jeszcze lane kluski na mleku albo mleko z wdrobioną chałką - pychota!

  • @annakowalska4761
    @annakowalska4761 4 года назад +1

    Zupy mleczne czy to z makaronem czy z ryżem, kasza manna to były śniadania moje w dzieciństwie A pochodzę z województwa opolskiego

  • @HelenMazanova
    @HelenMazanova  6 лет назад +21

    A tyle wspaniałych przepisów posiłków rodzinnych pod tym filmikiem! Wspaniałe! Dziękuję wam że się dzielicześ tym :)

    • @sereon7339
      @sereon7339 6 лет назад +2

      "Dziękuję wam że się nimi(tymi przepisami) podzieliliście" liczba mnoga dużo ludzi dało dużo przepisów

    • @mariusz9730
      @mariusz9730 6 лет назад

      Helenko, z całym szacunkiem. Mnóstwo ludzi od długiego już czasu poprawia Twoje błędy językowe i gramatyczne. Prosi Cię abyś w końcu po kilku latach przebywania z nami, Polakami, zwracała się do nas w możliwie dla Ciebie polski sposób. Obserwuję Twoje osiągnięcia w tym kierunku. Są słabiutkie. Osobiście postrzegam jakbyś od pewnego czasu zaniechała takich starań. Szkoda.

    • @robertx547
      @robertx547 5 лет назад +3

      Kurgan pani Helenka język komunikatywny ma bardzo dobrze opanowany. Pisać zrozumiale potrafi. Po co więcej ? Co uczyć polskiego w szkole będzie ?

  • @aleksandra1118
    @aleksandra1118 4 года назад +2

    Kasza gryczana z kefirem brzmi genialnie, zdrowo i prosto. Bardzo dziekuje za przepis i prosze o więcej.

  • @3kycat
    @3kycat 6 лет назад +2

    Z jajek jeszcze najlepsze są grzanki i oczywiście jajka na mieko a co do jajecznicy to nie tylko z bekonem, ale jeszcze z pieczarkami albo posiekaną kiełbasę i cebulą. Śniadania na słodko to tak, z miodem,dżemem lub masłem czekoladowym. Parówki moga być gotowane lub smażone z pieczrkami i pomidorem i majonezem. No i też nie wolno zapominać nadal o płatkach w pleku:)

  • @jerzypoprawa7107
    @jerzypoprawa7107 6 лет назад

    Można też wziąć biały, chudy twaróg (20 dkg), dodać śmietany albo jogurtu, starte albo posiekane rzodkiewki (10-20), sól, pieprz (jak ktoś lubi to także troszkę czosnku przeciśniętego przez praskę, ziół rozmaitych). Wymieszać, smarować na chleb albo jeść samodzielnie. Idealne na świeżym, chrupiącym chlebie.

  • @czoczonka
    @czoczonka 6 лет назад +2

    Śniadanko to dla mnie najczęściej owsianka, albo jajecznica:). Do tego co powiedziałaś dodaję również zdrowe kanapeczki z awokado, pomidorkami i na to przepyszny ocet balsamiczny, jajecznica na słodko z suszonymi żurawinkami i nutą masła orzechowego, jogurt grecki z owocami i granolą. No i oczywiście bez kawy się nie obejdzie :)

  • @Chris-eb7sr
    @Chris-eb7sr 6 лет назад +6

    Ależ smaczny odcinek dzisiaj. Z twoich przepisów nie znam tylko serniczków i domowego łososia. Resztę pamiętam z dzieciństwa. Dodatkowo ja pamiętam jeszcze kanapki ze śmietaną i cukrem oraz najważniejsze kanapki ze smalcem. No i oczywiście do picia kakao albo kawa Inka. Pozdrawiam.

    • @irmastardust4821
      @irmastardust4821 5 лет назад +1

      Oczywiście kanapki że śmietaną i z cukrem do łapki i dalej bieganie, kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam na działce chleb z mielonką z puszki i pomidor z działki w całości☺️

    • @Chris-eb7sr
      @Chris-eb7sr 5 лет назад +1

      @@irmastardust4821 To były pożądane czasy. Obecne dzieciaki zapamiętają Nutelle.

    • @roadster241
      @roadster241 5 лет назад

      tylko śmietana była wtedy bardziej lejąca się bo naturalna, bez zagęszczaczy i chemii, czasami przez chleb przeciekała po rękach :)

    • @Chris-eb7sr
      @Chris-eb7sr 5 лет назад

      @@roadster241 Moja babcia miała swoją śmietanę i wcale nie była lejaca tylko gęsta. Z niej robiła też masło.

  • @1027ak
    @1027ak 6 лет назад +1

    Jak tak patrzę, to z podanych potraw nie jadałam jako dziecko tylko dwóch: kasz z mlekiem (gryczanej nie znałam) bo nie lubiłam i makaronu z mlekiem (bo też nie lubiłam). I nie znam tylko tej zapiekanki z białego sera. A reszta tak, znam. I serniczki i bliny i racuchy i resztę. No i łososia zaczęłam jeść dopiero jako dorosła, bo kiedyś nie było takich luksusów 😍

  • @JanKowalski-bh6gf
    @JanKowalski-bh6gf 5 лет назад

    jak sypiesz kawe do makinetki to pamietaj ze nalezy sypac do pelna !!! to bardzo wazne tylko wtedy dziala to prawidlowo nie nalezy ubijac ale lekko przyklepac... a jesli pijesz sama kawe to polecam kupic sobie mniejszy rozmiar makinetki na jedna osobe...bardziej ekonomiczne...

  • @waldemargrot3384
    @waldemargrot3384 6 лет назад +1

    Wiele z tych potraw funkcjonowało również w Polsce, a gdzieniegdzie wciąż funkcjonuje. Pamiętam z dzieciństwa takie potrawy jak Kasza manna z sokiem, żona czasem zrobi, ale dzieci już nie chcą tego jeść, zamiast makaronu z mlekiem u nas się robiło tzw. zacierkę (mleko z kluskami, też na słodko) i oczywiście klasyczna owsianka. Ser biały ze śmietaną i cukrem też był bardzo przyrządzany. Ulubiony deserem z mojego dzieciństwa był kogel-mogel, nie wiem czy dzisiaj jakiekolwiek dzieci by to jadły.
    Kiedyś więcej czasu poświęcało się na przygotowanie jedzenia, dzisiaj się je „na skróty”. Ciągły pośpiech i wygodnictwo spowodowały, że gusta kulinarne przesunęły się w kierunku potraw, które można bardzo szybko przygotować.

  • @szalona_surykatka
    @szalona_surykatka 5 лет назад +1

    Super jedzonko! Ale zabiło mnie jak zobaczyłam jak wkładasz serniczek na jeszcze nierozgrzany tłuszcz. I parówki - czyli miks mięsa, skóry, kopyt i wole nie myśleć co jeszcze :D Polecam cienkie kiełbaski 100% mięska ;)

  • @piotrk8369
    @piotrk8369 6 лет назад +3

    Cześć Helenko! Podczas oglądania filmu jedna rzecz przykuła moją uwagę. Mianowicie chodzi mi o twoją aluminiową (amelinową ;)) kafeterkę. Aluminium jest niezbyt zdrowe, powinnaś ją wymienić na taką z nierdzewnej stali.
    Jeżeli zaś taką kawę pijesz codziennie to nie myj jej wewnątrz pod żadnym pozorem. Gromadzący się na ściankach kawowy tłusy osad bardzo wzbogaca aromat. Polecam spróbować.

    • @1027ak
      @1027ak 6 лет назад

      W tej ze stali nierdzewnej też?

    • @piotrk8369
      @piotrk8369 6 лет назад

      @@1027ak W rzeczy samej. 😀

    • @slav69
      @slav69 6 лет назад

      Ludzie ,przestańcie straszyć tym aluminium . Polecam zaparzyć dobrej jakościowo kawy (zakupionej bezpośrednio w palarni kawy) w kawiarce alu i stalowej .Poczujesz różnicę na korzyść kawiarki aluminiowej.Kolejną rzeczą jest mycie kawiarki.Metalowe naczynia myjemy i wycieramy do sucha ,szczególnie te aluminiowe.To o czym wspomniałeś ma miejsce przy zaparzaniu dobrej jakości herbaty w glinianych czajniczkach (nie szkliwionych od wewnątrz) wtedy to osad z herbaty wnika w strukturę czajniczka i po wielu, wielu latach poprawia smak herbaty.Bardzo ważne aby parzyć jeden rodzaj herbaty w jednym czajniczku.W Chinach tego typu "używane" czajniki są przekazywane z pokolenia na pokolenie.Pozdrawiam

    • @irmastardust4821
      @irmastardust4821 5 лет назад

      Aluminium jest rzeczywiście niekorzystne do kwaśnych potraw np z ogórkami kiszonymi, pomidorami, przecierem pomidorowym kapustą kiszoną itp. O kawiarkach aluminiowych wiem tyle że są z bezpiecznego stopu, nie wchodzącego w reakcję z kawą. Trzeba jednak myć je samą wodą i wycierać starannie.

  • @maalviinnkaa
    @maalviinnkaa 6 лет назад

    Też mamy racuszki, ale jemy je zwykle bliżej wieczoru, jako taki deser (przynajmniej w mojej rodzinie). Codziennie jemy na śniadanie musli, płatki z mlekiem czy owsiankę, bo to bardzo szybko się robi, a rano wolę dłużej pospać😄 Jestem ciekawa, czy w regionie z którego pochodzisz też się robi jajecznicę z twarogiem?

  • @pomaranczowoczarny
    @pomaranczowoczarny 6 лет назад +12

    Robimy lub robiliśmy kiedyś kluski lane na mleku, jajecznica kiedyś była na słoninie a teraz na maśle, boczku. Kiedyś kawy się nie piło no bo jej prawie nie było a teraz chyba nawet jej nadużywamy. Generalnie śniadania kiedyś 35-40 lat wstecz a dziś bardzo się zmieniły.

    • @maalviinnkaa
      @maalviinnkaa 6 лет назад +1

      Pomaranczowoczarny Q mi babcia zawsze robiła kluski lane na śniadanie, uwielbiałam je :)

    • @jerzypoprawa7107
      @jerzypoprawa7107 6 лет назад

      Uwierz albo i nie ale od 45 lat na sniadanie w niedziele jem TO SAMO. Chleb z pastą jajeczną. Bez tego nie czuję, że jest niedziela. :)

  • @jurm2661
    @jurm2661 6 лет назад +7

    mleko z makaronem - zaraz przypomniało mi się przedszkole.
    Jak zupa mleczna, to koniecznie z kożuchami. Z dzieciństwa pozostał mi mlekowstręt.
    Chociaż, czy na dzisiejszym kartonowym, plastikowym mleku zrobi się kożuch ?

  • @tomaszsolecki4171
    @tomaszsolecki4171 4 года назад +1

    Śniadanie polskie popularne, to biały ser ,śmietana i szczypiorek. Jajecznica ze szczypiorkiem....

  • @ericjag2401
    @ericjag2401 6 лет назад +2

    Hej. Na śniadanie tylko kawa.Czarna, mocna, aromatyczna, bez cukru i mleka. Opcjonalnie kanapeczki z dżemem z jabłkami 😋 Smacznego😁 wszystkim.

  • @romualdrutkowski2430
    @romualdrutkowski2430 5 лет назад

    Na początku chciałbym Ciebie Gorąco pozdrowić :)
    potrawy mleczne typu kasza gryczana na mleku, makaron, kasza manna też je się i u nas :) na przykład kaszę manną można polać odrobiną syropu malinowego i jeść :) to samo z twarogami ma się tak samo jak w Ukrainie :) Więcej nas łączy niż dzieli w temacie śniadań :)
    a na śniadanie polecam zasmażany makaron z kawałkami twarogu i cukru oraz cynamonu :)

  • @jarosawszrajbrowski7169
    @jarosawszrajbrowski7169 6 лет назад +6

    To chyba więcej jest podobieństw niż różnic. W różnych regionach Polski, też to się trochę różni. W sumie, to nie wiem czy jest teraz takie typowe polskie śniadanie. Dlatego zrobię sobie serniczki według Waszego przepisu, bo wyglądały apetycznie. 😀

    • @HelenMazanova
      @HelenMazanova  6 лет назад +3

      Smacznego! 😁

    • @1027ak
      @1027ak 6 лет назад

      Z tego przepisu wychodzą lepsze niż te, co jadłam wcześniej 😍😍

  • @robertkark
    @robertkark 6 лет назад +2

    Nie jadam śniadania ale po takiej prezentacji chyba zmienię zwyczaj.
    Jestem już po kolacji, i przez was idę dziś póżniej spać żeby zjeść takie pyszności na drugą
    kolację, Pycha mniam,mniam.

  • @damian5499
    @damian5499 6 лет назад +1

    U nas tez sie je makaron z mlekiem i to czesto nawet, kiedys sie jadlo mleko z poszarpana bulka :) Jakie dobre to bylo :D Manne, platki kukurydziane, owsianke czy musli rowniez sie je :)

  • @SurMikasMetin2PL
    @SurMikasMetin2PL 6 лет назад +2

    Ja jem "normalne" kanapkę z wędliną, serkiem, jajkami na twardo ale ogórek kiszony na wierzch [kiszony a nie kwaszony, ewentualnie konserwowe], pasztet/pasztetowa, twaróg, śledzie, omlet czy jajecznice [ale z omletem bez pieprzenia się z jakimś dokładnym smażeniem - po prostu wylewam masę jajeczną i spiekam na złoto/brązowo i koniecznie herbata - kawkę po śniadaniu lepsze trawienie moim zdaniem.

  • @bromaster1651
    @bromaster1651 6 лет назад

    Podobną zupę z makaronem o której wspominałaś to ja uwielbiam ale trochę w innej postaci. U mnie w domu mówiło się na nią ,,zacierka'' i zamiast zwykłego makaronu to mieliśmy takie małe gwiazdeczki . Wiem ze bardzo duża ilość osób je taka zupę na słodko ale u mnie je się na słono. Pozdrawiam :)

  • @geralt_87
    @geralt_87 6 лет назад

    Классно. Про завтраки. А Лена такие очки интересные. Два зеркала. Кофе на завтрак. Два тоста. Мне нравится на горячий хлеб из тостера быстро намазать масло. И на окне Драцена стоит 😉 Творог со сметаной, мне тоже нравится на завтрак или на ужин. С изюмом. 2:04 - Лена красиво выглядишь в этом кадре 🌺🌺🌺 Красивые сережки. Сырники готовите и омлет. Так классно сказала, -Лепёху 😃 А гречневая каша с молоком, объедение с детства. Макароны с молоком тоже вкусно. И манная каша, мешать главное, чтобы не было комочков 😉 Разные завтраки, но наверное и общее, по употреблению продуктов. Классные влоги всегда.

  • @grzegorz_orlowski
    @grzegorz_orlowski 6 лет назад +1

    Ser (twaróg) ze śmietaną - grani. Pycha 😋
    Jak się przygotowuje tego łososia?
    W Polsce kasza gryczana z mlekiem jest popularna na wschodzie Polski - ale nie na słodko. Mleko z makaronem pamiętam z przedszkola :) 😇

  • @radvonraf
    @radvonraf 6 лет назад +1

    U mnie w domu w czasach dzieciństwa, makaron z mlekiem lub płatki owsiane z mlekiem były na stole dość często. Makaron z mlekiem śni mi się w koszmarach do dzisiaj. ;-) Racuchy to też smaki dzieciństwa, dawno ich nie jadłem. U babci często były też podpłomyki. A czy na Ukrainie istnieje coś takiego jak lane kluski?

  • @dziadzioniunio
    @dziadzioniunio 6 лет назад +1

    Helen, masz uświniony spód szafki wiszącej (prawy górny róg, tuż nad stojącą na blacie białą paterą na ciastka).

    • @mariusz9730
      @mariusz9730 6 лет назад +3

      A Ty masz pajęczynę za sedesem ;)

    • @dziadzioniunio
      @dziadzioniunio 6 лет назад

      @@mariusz9730 Nie za, a na, gdyż defekuję się do twojego czajnika. Priwiet Kurgan.

    • @mariusz9730
      @mariusz9730 6 лет назад +1

      Tak czy owak jesteś zasranym dziadem. Przyjrzyj się lepiej swojemu chlewowi a nie będąc w gościach innym wytykaj. W kołchozie Cię kultury uczyli, przy przerzucaniu gnoju ?

    • @juliajulia7489
      @juliajulia7489 6 лет назад

      Typowa grazyna do wszystkiego się czepia

    • @dziadzioniunio
      @dziadzioniunio 6 лет назад

      @@juliajulia7489 Tylko, ktoś kogo rodzice skaleczyli imieniem Julia, może śmiać się z "Grażyny":) Julia Łopata, czy Julia Rów?:))))

  • @lidka7180
    @lidka7180 5 лет назад

    Te serniczki z patelni kupuję, pewnie są pyszne😀można posypać cynamonem

  • @irmastardust4821
    @irmastardust4821 5 лет назад

    Przepraszam ale nie czytałam jeszcze komentarzy) U nas są tzw zupy mleczne☺️ : z makaronem, z kaszą manną, z ryżem, z kaszą gryczaną (najczęściej w szpitalu😉) , z kluskami lanymi, zacierka, z płatkami owsianymi , kukurydzianymi i innymi wszelakiego rodzaju płatkami. Musli. Robi się też płatki owsiane nocne. Nie gotuje się a wstawia na noc do lodówki z mlekiem, potem dokłada owoce. Twarożki uważam, że również często się jada na śniadanie np. ze szczypiorkiem, z rzodkiewką, koperkiem, pomidorem, cebulką. Ser biały posmarowany kroplą miodu, konfitur, dżemu. Jajecznica z bekonem, szynką, pomidorami, szczypiorkiem, kurkami(grzyby), pieczarkami, cebulą, na samym maśle, na śmietance, nawet z kiełbasą. ( Ja nie jem mięsa bo nie lubię) Jajka na miękko, jajka na twardo, omlet (dodatki dowolne) Naleśniki, np z prażonymi jabłkami, kremem czekoladowym, dżemem, serem białym utartym z cukrem waniliowym i skórką z cytryny +np odrobina śmietany lub śmietanki, podsmażone na maśle na rumiano. Pancakes dość mocno wrosły już w nasze śniadania. Najczęstrze wędliny, szynka, polędwica, salami, parówki z szynki kiedyś baleron☺️ Oczywiście różnego rodzaju sery żółte, pleśniowe ale też topione w zawijane w folię plasterkach😉, i do smarowania... jest ich mnóstwo, jogurty z dodanymi owocami jakimi kto lubi🙂, Do kanapek oprócz nabiału czy mięsa pod jakąś postacią najczęściej sałata, ogórek świeży, pomidor itd. Kakao, kawa, herbata, ja lubię herbatę z odrobiną mleka , kawa inka z mlekiem, rogale maślane, bułki maślane. Wręcz modne od lat koktaile owocowe i soki z wyciskarki. Tosty ze słodkimi i nie dodatkami. U mojej babci w niedzielę były też gofry z odziedziczonej przedwojennej gofrownicy (z konfiturą, dżemem, śmietaną) w lecie z owocami. Kiedyś popularne były serki homogenizowane truskawkowe lub waniliowe, trochę inne niż teraz. Myślę że to najbardziej popularne śniadania. Zależy też może od regionu. W weekend śniadanie ,, po królewsku'' 😂😂jak nazywa to moja ośmioletnia siostrzenica. Czyli zastawiony cały stół. Nawet jajko ,, na płasko " 😂 czyli sadzone się zdarza . Prawda, że w Polsce mamy przysłowie ; Śniadanie zjedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak. 😘

  • @majamaryla397
    @majamaryla397 5 лет назад

    U mnie w domu jadło się pęczak na mleku na śniadanie ,lub jajecznicę na kiełbasie swojskiej lub szynce.Lane kluski,bułki z miodem, naleśniki z dżemem. Kaszy manny na mleku nie lubilam. Teraz to bardziej na zdrowo jem. Owsianka,avocado ,jogurt z płatkami owsianymi:)

  • @irmastardust4821
    @irmastardust4821 5 лет назад

    Ja na te z serem mówię placki z serem😂 polewą śmietaną wymieszaną z cukrem waniliowym (domowej roboty, tzn poprostu do ok 30dkg cukru wkładam przeciętą laskę wanilii i zamykam w szklanym pojemniku. Potrząsam co kilka dni ☺️) Raczej obiad niż śniadanie. Mamy jeszcze tzw jabłka w cieście( naleśnikowym) . Czasem na śniadanie.

  • @jaczerwin4518
    @jaczerwin4518 6 лет назад

    U mnie na śniadanie je się kiełbasę,.Teraz już rzadziej,bo taka dobra jest droga a parówki to nie to samo ;/ A śniadanie jem tylko w niedzielę,a w dni robocze (w tym soboty) mam śniadanie o 10:00 w pracy i to zawsze są kanapki.Czasami kawa czy jogurt do tego

  • @sereon7339
    @sereon7339 6 лет назад +3

    Jak na śniadanie które miałbym sam dla siebie zrobić na szybko to będą to kanapki albo jajecznica+ szynka albo jakaś inna wędlina do tego chleb albo bułka z serem żóltym (jeśli mam chęć dodaje ugotowany makaron )+ przyprawy ,zamiast kawy czy herbaty używam koncentratu pomidorowego rozrobionego w przegotowanej ale jedynie ciepłej wodzie cukru nie używam i Tobie też polecam z niego zrezygnować będziesz zdrowsza jeśli chodzi o przyprawy to oprócz tradycyjnych używam kurkumy ,pieprzu kajeńskiego , papryki słodkiej. Pozdrawiam serdecznie👍👍👍👍👍😁👀

  • @zbygrabowski3357
    @zbygrabowski3357 6 лет назад

    ja na śniadanie to głównie kanapki różnego rodzaju, owsianka z owocami, biały ser ze śmietaną i cukrem - to danie z dzieciństwa i też czasami u mnie gości, albo biały ser z rzodkiewką, szczypiorkiem i śmietaną, zdarza się że w weekend na śniadanko zrobi się naleśniki na słodko albo słono, w cieplejsze dni na śniadanko też koktajle treściwe dobrze się sprawdzają, uwielbiam też rogaliki francuskie na śniadanie ale z szynką dojrzewającą, serem, pomidorem, sałatą i jakimś dobrym sosem - nowość jak dla mnie odkryta nie dawno ale pycha polecam spróbować :) czasami też fjanie wsunąć jakąś dobrą drożdżówkę z kakao, czasami zdarza się też na śniadaniu sałatka jarzynowa popularna w pl do tego wędlinka pieczywko i jest pycha

  • @ikerrr93
    @ikerrr93 6 лет назад +6

    Fajny odcinek! Pozdrawiam :)

  • @piotrjanicki6945
    @piotrjanicki6945 6 лет назад

    Kawa z mlekiem i u mnie jest obowiązkowa. Kasza gryczana jest dla mnie najlepszym sposobem na śniadanie. W Polsce w domu czasami tez korzystam z makaronu z mlekiem, ale to raczej nie za często. Manna na gęsto pojawiała się z masełkiem, cukrem i cynamonem. Ale już moje dzieci zamiast masła, cukru i cynamonu dostawały gęsty sok owocowy. do polania kaszy.

  • @zbigniewkaszuba
    @zbigniewkaszuba 6 лет назад +3

    Serek biały oraz miód spadziowego plus chleb orkiszowy.

  • @romaniowm8489
    @romaniowm8489 5 лет назад

    Kasza jaglana, owsianka.. jabłka,gruszki, śliwki wszystko co dobre w sezonie dodajemy też miód! Wytrawne śniadanka w Polsce to np. jajka,jajecznica z cebulką,szczypiorkiem.. na masełku. Często też kupujemy dobre pieczywko i na to nakładamy ogórki, pomidorki posypujemy dobrą polską solą. Wydaję mi się, że w Polsce coraz mniej osób je rano mięso.. coraz więcej osób stawia na robienie sobie omletów czy też stawia na musli, naleśniki z serkiem.

  • @adamx9796
    @adamx9796 6 лет назад

    Będąc na Ukrainie zostałem poczęstowany tymi serniczkami. Smakują naprawdę dobrze ale dziwiłem się co to jest bo nigdy nie jadłem czegoś podobnego. Myślałem że to jakiś delikatny rodzaj sera. Dziękuję za przepis. Na pewno zacznę je sobie robić.

  • @tomekcis
    @tomekcis 6 лет назад +1

    Kurde Helena, ta szpara w blacie na początku mnie, jako stolarza meblowego przeraziła... Jak będziesz miała swoje własne mieszkanie zrobię Ci mega promocję na meble kuchenne... blat Ci połączę bez listwy w sposób praktyczne niewidoczny ;)

    • @HelenMazanova
      @HelenMazanova  6 лет назад +1

      mnie jak inżyniera też to przeraża. Ale to zostało po wymienię okien. Przed było normalnie.

  • @marcinwisniarski6265
    @marcinwisniarski6265 6 лет назад

    Ukraińskie jedzenie podobnie jak litewskie czy białoruskie oraz te ze wschodnich ziem obecnej Polski jest bardzo dobre. U nas w Polsce też je się musli. Różnice występują oczywiście w zależności od regionu. Na przykład biały ser z miodem znany jest na Podkarpaciu. Ja na śniadanie jem bardzo różne rzeczy. Generalnie lubię jajecznicę w różnych wariantach i dobrą herbatę.

  • @wiktorkot5533
    @wiktorkot5533 6 лет назад +10

    Jajecznica z parówkami to wersja studencka , boczek to podstawa 🥓🥓🥓

    • @robertx547
      @robertx547 6 лет назад +1

      Wiktor Kot Jajecznica to tylko z kiełbasą. Pierwsze słyszę o parówkach, boczku, maśle czy mleku.

  • @mcbabel106
    @mcbabel106 6 лет назад

    jedyną potrawą nas różniącą jest kasza gryczana z mlekiem przynajmiej pierwszy raz o czym takim słyszę ale chętnie wypróbuje pozdrawiam

  • @user-qh9ut3wv4u
    @user-qh9ut3wv4u 4 года назад

    Jeszcze raz odnośnie zup Szanowna Pani Helen! Jeśli lubi Pani rosół to proszę go spróbować z kaszą manną ugotowaną na sztywno. Musi nieco obeschnąć kilka godzin wlana do płaskiego nacznia i pokrojona w kostkę 2 na 2 cm. Albo tak jak do zupy mlecznej z lanymi kluskami. No i NUMBEO ONE!!! Z grochem o nazwie Jaś ugotowanym wcześniej koniecznie na słodko. Polecam z poważaniem Przemek.

  • @marekk414
    @marekk414 6 лет назад +4

    Wiem , że jest po pierwszej w nocy , ale zgłodniałem oglądając filmik.👍👍 Muszę spróbować tych placków serowch🍛.

    • @HelenMazanova
      @HelenMazanova  6 лет назад +1

      Napisz jak smakowało :)

    • @marekk414
      @marekk414 6 лет назад

      Placki miały być na śniadanie, ale zrobiłem je na kolację. Całej mojej rodzinie bardzo smakowały.Składniki , są badzo dobrze dobrane,tzn.ilość.
      Pozdrawiam.👍🍛👍🍛🍛👌

  • @marekkonieczny2316
    @marekkonieczny2316 6 лет назад +1

    Omlet z boczkiem???? Bleee
    Jajecznica na swojskim boczku lub kiełbasie
    Podsmarzyc cebulke z boczkiem
    Doprawic sola i pieprzem
    Wbic jajka mozna dodac pomidora i pieczarki jesli ktos lubi
    I to jest moje śniadanie z dzieciństwa gdy tata w sobote robił taka jajecznicę
    A mama kruszonki na mleku

  • @elas5797
    @elas5797 6 лет назад

    Placuszki serowe zrobione. Wyszły rewelacyjnie, wejdą do sobotniego menu. Dodałam coś od siebie, żurawinę. Teraz moje dziecko będzie opowiadać, że u niego w domu mama na śniadanie robiła takie placuszki. Że to takie tradycyjne, polskie danie. :) Nie ma to jak globalizacja. Pozdrawiam

  • @kmzpolski1239
    @kmzpolski1239 6 лет назад

    ja nie lubie jeść śniadania , bo zwyczajnie nie mam czasu , ale ten smażony serek bym zjadł

  • @maciejszymanski2386
    @maciejszymanski2386 6 лет назад

    Co innego w domu, co innego na wyjeździe. Najprostszym śniadaniem jest po prostu kawałek kiełbasy, bułka, kiszony ogórek, które możesz kupić w każdym sklepie i zjeść na ulicy. Poza tym Polska nie jest jednorodna i w każdym regionie są różnice w kuchni. Ale najpopularniejszymi produktami śniadaniowymi są: mleko, pieczywo, masło, sery, wędliny, jajka.

  • @dorada7776
    @dorada7776 5 лет назад

    Kiedyś na śniadanie klasyką były zupy mleczne czyli kluski lub ryż na mleku z cukrem, cynamonem, miodem lub na słono albo owsianki z bakaliami na mleku lub na wodzie. Potem kanapki przeróżne z twarożkem ze śmietaną i szczypiorkiem, rzodkiewką, sery żółte i topione, ser biały twardy z miodem lub dżemem, jajka w przeróżnej postaci,jajecznice, omlety, masło, pasty twarogowe np. z pomidorami, papryką, chrzanem, pasty twarogowe z rybami,pasty twarogowe słodkie z cukrem, rodzynkami i bakaliami, pasty jajeczne. Wędliny przeróżne czyli szynki, bekony, kiełbasy suszone, kiełbaski typu frankfurterki, serdelki, parówki, kabanosy, pasztety. Latem do tego pomidory świeże, ogórki, rzodkiewki, sałata,papryka. Zimą kiszone ogórki, marynaty wszelakie, przeciery z pomidorów . Do tego pieczywo przeróżne: bułeczki słone , bułeczki drożdżowe słodkie, sztangle, rogale i chleby pszenne lub żytnie, bułka paryska, grzanki, tosty. Dodatki słodkie to konfitury, dżemy, powidła, miody, śmietanka słodka do kawy. Napoje : kawa, herbata, soki lub gorące mleko, kakao. Płatki, musli i kremy orzechowe czy czekoladowe to lata 90-te czyli styl śniadań byle jakich, szybkich w stylu amerykańskim. Pozdrawiam.

  • @Alex4254
    @Alex4254 5 лет назад

    Zrobiłam dziś mojemu dziecku serniczki. Pychota, w środku delikatne, a z zewnątrz chrupiąca skórka :-)

  • @roman7696
    @roman7696 6 лет назад

    W dzieciństwie to najbardziej lubiłem na śniadanie budyń czekoladowy :D No dobra... Czasem nawet teraz sobie zrobię. Ale bardzo rzadko.

  • @user-qh9ut3wv4u
    @user-qh9ut3wv4u 4 года назад

    Mamy! Mamy! Przepyszne zupki mleczne na śniadanie. Np. Owsianka ,ryż na mleku ,kasza manna ,lane kluski,zacierki,kasza jaglana,makaroni i kluski też,. Oraz fenomenalna zupa NIC tak tak się ona nazywa. Mogę podać Pani przepis . Z poszanowaniem Przemek. Ps. Zupę Nic! je się do obiadu jako pierwsze danie.

  • @darkdivision66
    @darkdivision66 6 лет назад

    To co mnie zaskoczyło w Ukraińskich hotelach , to albo brak pieczywa do śniadania, np tylko jajko z bekonem, albo jeśli było pieczywo, to np. nie było ani sera ani żadnych warzyw, typu pomidor/ogórek. Dlatego śniadania na Ukrainie mi nie zasmakowały, w przeciwieństwie do reszty pysznych posiłków! Moje doświadczenia pochodzą z kilkunastu Hoteli z okolic Lwowa, jak jest gdzie indziej trudno mi powiedzieć, może źle trafiłem, choć hotele o których piszę były naprawdę bardzo przyzwoite.

  • @czyzewskipsychoterapeuta
    @czyzewskipsychoterapeuta 5 лет назад

    ja mieszkałem we Włoszech przez 25 lat więc nie robię śniadania, tam się pije tylko kawę lub herbatę, ale wszystkich Ukraińców których znam to jedzą na śniadanie więcej niż my Polacy.

  • @DorianTheCruel
    @DorianTheCruel 6 лет назад +3

    Ja jem kasze gryczaną z kefirem, żurawiną, orzechami czy innymi rodzynkami.

  • @kacza245
    @kacza245 6 лет назад

    Moje śniadanie to obowiazkowo: jajka gotowane na miekko lub sadzone, lub jajecznica np ze szczypiorkiem. Twaróg (nie twarozek) ze smietaną i/lub ze szczypiorkiem rzodkiewką, ser żółty lub parówki, lecz nie takie jak pokazałaś (kupuję w sklepie mięsnym - droższe, ale lepsze) oczywiscie pieczywo, lecz nie takie bułki, lecz chleb ciemny, jesli bułki, to grahamki. no i do picia obowiazkowo kawa mocna. Lubie kaszkę manną na pół gęsto lecz nie chce mi sie gotować.
    Ten twój przepis na serniczki i te drugie racuchy brzmi zachęcająco, musze kiedys spróbować

  • @marcingornicki7766
    @marcingornicki7766 5 лет назад

    Na śniadakno wszystko co związane z mlekiem, koniecznie na słodko.
    Manna, kluski lane, budyń, makaron, bułka z mlekiem.
    To było kiedyś.
    Teraz jeszcze są płatki kukurydziane i musli.
    Przyszło z USA

  • @piotrkowalski7983
    @piotrkowalski7983 5 лет назад

    Witam trochę czasu spędziłem w UA i trzeba przyznać że kuchnie macie bardzo dobrą i jecie dość syto ale chyba jest to związane z klimatem czym bardziej na wschód tym bardziej syto
    ps. Jeśli byś potrzebowała kogoś na testy tych śniadań to rezerwuje miejsce .

  • @zaia8913
    @zaia8913 4 года назад

    Jajko na twardo, kluski lane z mlekiem , kasza manna, serek kozi z konfitura:-) nalesniki , jogurt, owsianka, jajecznica, pasta z groszku, ciecierzycy, kasza jaglana z owocami, twarog z rzodkiewka i szczypiorkiem zrobiony w domu:-) serek ze smietana to tez. Mama zawsze robila:-)

  • @januszjendrzejewski7501
    @januszjendrzejewski7501 5 лет назад

    Na śniadanie można jeść w Polsce: Chleb biały /czarny /żytni /pszenny/mieszany, bułki, bagietki, bajgle, placuszki, racuchy, naleśniki, chrupki, ciastka. Masło, margaryna, smalec, sery białe / żółte / homogenizowane/ topione, jogurty, mleko, wędliny, boczek, szynka, pasztetowa, salceson, metka, kiełbasy, parówki, bigos, zapiekanki, jajka, Żurek. Dżemy. Jogurty. Zupy mleczne z ryżem / kaszą/ makaronem na słodko lub słono. Różne konserwy mięsne / rybne/ paprykarz szczeciński , ryby wędzone i smażone. I tak dalej i tak dalej .... Smacznego. Pozdrowienia z zielonych Katowic.

  • @maciekk123PL
    @maciekk123PL 5 лет назад

    Na Ukrainie przywiązujecie większą wagę do śniadania. W Polsce śniadanie to często po prostu kawa i rogal z nutellą lub domową konfiturą.... Ja np rano robię tosty z masłem i dżemem i popijam kawą. I koniec. W Polsce mamy drugie śniadanie - to zazwyczaj jakaś słodka bułka, brioszka, albo kanapka - w pracy lub między zajęciami.

  • @ma77rko7
    @ma77rko7 6 лет назад +2

    Helenko na te kanapki z jajkiem z początku filmiku "obowiązkowo" drobno pokrojony szczypiorek, może być trochę majonezu, ale to już jak ktoś lubi, Pozdrawiam.

  • @WóddaTF
    @WóddaTF 6 лет назад

    ja z rana lubie jajecznice albo parowki albo platki kukurydziane na mleku i kromka z dzemem jakims kwasnym z czarnej pozeczki np.

  • @loulou3738
    @loulou3738 6 лет назад

    Na Ukrainie mnie zaskoczyło to , że na śniadanie były kotlety mielone...a kawior czerwony bardzo mi smakował. .

  • @WladylawGomulka
    @WladylawGomulka 6 лет назад +1

    A te kanapki z jajkiem posolone były?

  • @marcingontarek6215
    @marcingontarek6215 5 лет назад

    Proponuję nie gotować kawy w tym aluminiowym. U nas tez kiedyś gotowalo się w aluminiowych garach i patelniach. Aluminium to powolna trucizna

  • @carolina_0112
    @carolina_0112 5 лет назад

    O jacie na Ukrainie jest dosłownie tak jak w Polsce 20-30 lat temu dosłownie jak oglądam takie filmiki to naprawdę widac podobieństwo aż mi sie przypominają dtare czasy💖pozdrawiam😘

  • @paulap5131
    @paulap5131 4 года назад

    Mi się wydaje , ze wszystko jemy podobnie z wyjatkiem kaszy gryczanej z mlekiem i te serniczki , u nas się tego nie je.

  • @ROb-rh6qw
    @ROb-rh6qw 5 лет назад +2

    Podobno ukraińcy na śniadanie jedzą kaszankę z bitą śmietaną i popijają szklanką rozgrzanego smalcu. Tak kolega z ukrainy mi mówił.

  • @norbertch6838
    @norbertch6838 5 лет назад

    a ja jem często płatki na śniadanie z musli z mlekiem lub jajka sadzone z pomidorkami lub serek wiejski z bananem

  • @tomaszp3200
    @tomaszp3200 6 лет назад

    Boczek 3 jajka zielona herbata.platki mleko zielona herbata kamapki sztuk 2 ser bialy zielona herbata.ser zolty wedlina zielona herbata losos wedzony I oczywiscie herbata. Pozdrawiam

  • @ania_pisze
    @ania_pisze 6 лет назад

    Przepis na syrniki dostałam od Rosjanki, podobno to rosyjskie śniadanko :) Pyszne są, tylko ja nie dodaję cukru, jem z owocami.

  • @roadster241
    @roadster241 5 лет назад

    Nawyki żywieniowe się zmieniają z biegiem lat. Dawno temu już, ale byliśmy chowani na śniadaniach z mlekiem - kluski lane, kasza manna, makaron, ale także ser biały na słodko i na słono ze szczypiorkiem i rzodkiewką, naleśniki i wiele innych. Wtedy nie było jeszcze niezdrowych, słodkich jogurtów i płatków śniadaniowych. Z rozrzewnieniem wspominam.
    I jeszcze słowo nt. znajomości polskiego - więcej wyrozumiałości. Weźcie pod uwagę, że ona nie ma kontaktu z językiem 24/24. Pracuje na swoim w domu, mąż Ukrainiec, wokół znajomi z Ukrainy. Nauka w takich warunkach idzie o wiele wolniej.

  • @aleksanderostoja7528
    @aleksanderostoja7528 6 лет назад +3

    Widać, że dobrze Wam się powodzi. Pewnie codziennie jecie, a może nawet dwa razy.
    Smaczne śniadańki!

    • @HelenMazanova
      @HelenMazanova  6 лет назад +4

      No dwa razy to już szał nowoczesnego człowieka :)) Pozdrawiam!

    • @aleksanderostoja7528
      @aleksanderostoja7528 6 лет назад

      @@HelenMazanova
      Ja kupuję jajka, gotuję i sprzedaję po tej samej cenie, ale wywar mam
      gratis!

    • @irmastardust4821
      @irmastardust4821 5 лет назад

      @@aleksanderostoja7528 I jak kwiatki rosną? 🙂 Zawsze możesz sprzedać też wodę, jako naturalny nawóz😉 Jeśli mowa o wodzie to ta po gotowaniu ziemniaków ma mnóstwo potasu, dodajesz mleko i cebulkę małą do gotowania, odlewasz, studzisz, pijesz i 100 lat żyjesz! . Nie śmiać się 😜.

  • @arkadiuszjurkiewicz337
    @arkadiuszjurkiewicz337 5 лет назад

    To co mogę powiedzieć po oglądnięciu tego filmu to to, że jesteś bardzo piękną dziewczyną. Dlatego muszę spróbować tych przepisów.

  • @weronikaraflewska
    @weronikaraflewska 5 лет назад

    My też jemy na śniadanie musli, owsianki, kaszki manne, makarony z mlekiem na słodko 😊

  • @gwizdek_pizdek
    @gwizdek_pizdek 5 лет назад +1

    Nie hejtujmy sie nawzajem. Sam jestem cudzoziemcem w skandynawi i nikt mnie nie poniza. A mogliby bo jestesmy zlodziej Ami itp. Pozdrawiam

  • @grzegorzmroz43
    @grzegorzmroz43 6 лет назад +1

    Śniadanie ostatni raz to ja jadłem w 2002 jak byłem w sanatorium. Obecnie jadam tylko obiady i kolacje.

  • @piniekpinio
    @piniekpinio 6 лет назад +1

    W Polsce takie dzwonienie łyżką o kubek czy szklankę jest niekultularne. Na wschodzie to normalne :)

    • @julkahaftkowycz230
      @julkahaftkowycz230 6 лет назад

      Piniek Pinio akurat na wschodzie to też jest niekulturalne, po prostu nie każdy zdaje sobie z tego sprawy, i nie każdy o tym wie bądź się nie dostosowuje

  • @MaxTichau
    @MaxTichau 6 лет назад +1

    Zrób proszę jakieś ciekawe przepisy 😊tak jak te serniczki. Dziękuję i pozdrawiam 😊

  • @OlszankaMariusz
    @OlszankaMariusz 6 лет назад +2

    Ja bym chcial zobaczyc jakie są różnice jeśli chodzi o naleśniki i bliny i warenki - chyba inaczej to nazywamy

    • @HelenMazanova
      @HelenMazanova  6 лет назад

      Pomysł na kolejny odcinek kulinarny :))

    • @OlszankaMariusz
      @OlszankaMariusz 6 лет назад

      Coś wysłałem na FB

    • @1027ak
      @1027ak 6 лет назад

      Warenki to nie gotowane pierogi?

    • @OlszankaMariusz
      @OlszankaMariusz 6 лет назад +1

      Chodzi mi o to , że inaczej to określamy - naleśniki u nas to bliny na Ukrainie - a bliny u nas to na Ukrainie Ołady.

    • @1027ak
      @1027ak 6 лет назад

      @@OlszankaMariusz u mnie w domu bliny to placuszki z mąki na zsiadłym mleku/kefirze (jajko i inne też). Naleśniki to cienkie ciasto, w które zawijamy ser, a słyszałam, że nasze pierogi to warenki wschodnie. Serniczki też znam takie jak z tego filmu 😂

  • @vrediana
    @vrediana 6 лет назад

    Wszystko, co wymieniłaś w filmiku, to typowe polskie śniadanie. :) Może poza racuchami, bo te raczej w Polsce je się na obiad. Ale też zdarza się dość często, że na śniadanie je się to, co zostało z dnia poprzedniego, więc i racuchy. :) Teraz faktycznie nie ma już "polskich śniadań", każdy po prostu je to, na co ma ochotę. A ja nie jem śniadań w ogóle. :)

    • @1027ak
      @1027ak 6 лет назад

      Racuchy na obiad? Pierwsze słyszę. 😎

    • @vrediana
      @vrediana 6 лет назад +1

      No danie obiadowe je się na obiad, wiadomo. Ale przecież pozostałości po obiedzie można jeść kiedykolwiek, nawet do pracy zabrać. :)

  • @arturo6196
    @arturo6196 6 лет назад +1

    Cześć Helen. Narobiłaś mi apetytu

  • @SONGOPLSONGOPL
    @SONGOPLSONGOPL 5 лет назад

    Rzodkiewka musi być i sałatą ser i cherbata na miodxie z cytryną

  • @darkestkhan
    @darkestkhan 5 лет назад

    Kasza grzyczna z mlekiem... no to teraz ktoś mi smaka narobił...
    kasza manna, mleko z makaronem, musli, owsianka - tym się zajadałem za młodu.

  • @jansienicki6072
    @jansienicki6072 6 лет назад

    Na śniadanie jemy owoce i nasiona z jogurtem oraz kakao na wodzie bez cukru

  • @lukaszmusial6310
    @lukaszmusial6310 6 лет назад +3

    Ojej jakie to musi być Baaaardzooo smaczne😀Helenko tylko mi smaka narobiłaś na noc😀Normalnie nie chcem ale muszem coś iść zjeść😀

  • @wujekartur4295
    @wujekartur4295 5 лет назад +2

    "" ROBIMY "" Kto robi, ten robi. Ej, Helen, nie oszukuj ... :D

  • @krikrbn
    @krikrbn 5 лет назад +1

    zupa mleczna z makaronem gimby nie znaja xD

  • @The74pep
    @The74pep 6 лет назад

    Śniadanie Ukraińskie od Polskiego za dużo się nie różni po prostu w Polsce doszły nowe trendy z zachodu razem z produktami których nie było i dlatego robimy różne potrawy z awokado , sałatki greckie z fetą, mleko zamiast z kluskami to z Nestle chrupkami itd. Generalnie tradycyjna Polska kuchnia polega na kwaśnym smaku np. bigos, kapuśniak, żurek, ogórki kiszone, kapusta kiszona, zupa ogórkowa wszystko zawiera kwaśny smak .

  • @Esterhazy1973
    @Esterhazy1973 5 лет назад

    Zimna mocna Perla z browaru na Krolewskiej w Lublinie to najlepsze sniadanie.
    PS: Nie jestem i nigdy nie bylem pracownikiem tego browaru i nie otrzymuje zadnych finansowych albo jakichkolwiek innych gratyfikacji od tego podmiotu gospodarczego
    PS2: Odbija ci sie kamera w okularach...

  • @thepolishmom
    @thepolishmom 5 лет назад

    U mnie tez się Jadło makaron z mlekiem ale bardzo rzadko

  • @maciekczumaj7147
    @maciekczumaj7147 5 лет назад

    Polskie śniadanie ....to :
    Jajka na miękko ,pieprz i sól i chleb z masłem
    Jajecznica na maśle z drobno pocięta szynką i ćwiatki pomidora plus szczypiorek
    Albo jajka na twardo na chlebie z masłem i pieprz i sól i szczypiorek
    Potem. Jemy np bekon smażony ,albo parówki gotowane z liściem laurowym i zielem angielskim ruska dziwko..?albo frankfurterki z keczapem
    ..do tego kanapka czyli chleb ,masło sałata lodowa żółty ser albo szynka a na nim kawawalek pomidora albo czerwona,żółta papryka...
    Na deser jemy chleb ,masło ,biały ser twarogowy i miód ( najlepiej spadziowy) do tego kubek mleka,albo herbata z mlekiem albo kawa z mlekiem.....

  • @agness9104
    @agness9104 6 лет назад

    Ja jem zawsze płatki kukurydziane z mlekiem i kanapkę z dżemem truskawkowym.

  • @zbigniewlipinski
    @zbigniewlipinski 6 лет назад +4

    Poproszę o vloga z przepisem na barszcz ukraiński.

    • @eligiuszkwapiszewski2099
      @eligiuszkwapiszewski2099 6 лет назад +1

      To tylko nazwa Ryba po grecku nie jest z Grecji ,fasolka po bretońsku nie jest z Bretanii a zraziki po nelsońsku nie przyrządzał admirał Nelson . Barszcz na Ukrainie różni się od tego jaki jemy w POLSCE

    • @zbigniewlipinski
      @zbigniewlipinski 6 лет назад

      Ale jednak barszcz ukraiński jest inny od naszego tradycyjnego barszczu na samych burakach. W ukraińskim jest jeszcze fasola.

  • @gregdj27
    @gregdj27 6 лет назад +1

    Prawdą jest to że na Ukrainie do kawy dodają cytryne? Kiedyś ktoś mi o tym wspomniał