Молодець! Вже користуюся таким абсорбером років 10. Пробував і з пластикових труб, але з мідних зробив - задоволений!!! Бойлер не включається на світло практично цілу весну, літо та осінь, також зимою, коли сонячно, в мороз -18 градусів, нагрівав 100л води до 70 градусів. Ось так. Обійшовся мені він в 4000 грн. Розмір 1150х1800.
Гаряча вода завжди тільки вгору тече...спробуй виставити вихід з колектора догори та на одному ріні з виходом (через роздвоювач) під'єднай клапан зкиду повітря. Дяка за контент, в наступному році планую теж таке робити)). Наснаги, розвитку каналу!
Для власників домівок з металевим дахом та чердаком. Маю бойлер з теплообмінником. На чердак закинув чорну пластикову трубу, в якій знаходиться 20 л води. Підключив циркуляційний насос(треба потужніший бо довга траса), а насос до циклічного таймера(2 хв працює, 15 чекає). В сонячний день при +25 нагріває 150л до 37 градусів, коли +30 то до 45. Швидкість нагріву і температуру можна збільшити або закинувши більше чорної труби, або збільшивши час циркуляції
@@КонстантинКоваленко-ф5ц можна на постійно. Просто в мене насос 380 ват на циркуляції, бо 60 ват циркуляційний не тянув). А так на постійну швидше нагріває.
@@Oleksziov В мене та сама схема. Тільки замість контуру, який гріється від сонця підключають до контуру опалення. В перехідні періоди користуюсь електронагрівом.
Зробив з чорної 16 пластикової труби для поливання по 4 грн за метр, згорнув у плоску котушку на лист металу, позаду пінопласт, згори скло (на брусках з дерева по периметру), мінімальна герметизація силіконом. циркуляція за допомогою китайського насоса 12 в (400 грн) і термостату з реле (60 грн). в планах все таки зробити нормальний контролер. одна секція такого тримає тону води на рівні 34 градусів, тобто необхідно нарощувати кількість секцій
Я залив у систему тосол. Круглий рік не переживаю. Бойлер із телообмінником. Ви молодець. Всім рекомендую таке робити. Все таки економія хоча б в теплу пору року , ВЕЛИКА!!!!
На аліку дивись комплекти для фонтанчиків на сонячній батареї - є сонце - є циркуляція 👍,маю думку що дешевша "чорна " труба для води в бухтах в таких проектах буде ефектівнішою та простішою до монтажу ( фіксувати спірально без пайки)Мені цікаво було знати об'єм води в твому колекторі та температуру води в ньому без циркуляціїї - там де ти казав - "капець яка гаряча " Ще маю думку що сотовий полікабонат може не пропускати все світло в середину а брати частину тепла на свій поверхневих нагрів 🤔- скло на герметик 👍
Одну помилку допустили: тепло йде уверх. На 34:17 Ви відкрутили заглушку, от саме звідти й треба пускати шланг у бочку і без кутника (бо це додатковий спротив), але ніяк не знизу
Даремно покрасив фольгу, вона б відбивала тепло і промені на зворотню сторону труб. І ще, можливо закільцювати хід води з колектора на бочку, а з бочки знову на колектор. В наступному колекторі розташуй труби якомога щільніше для зменшення габаритів і втрат тепла. Бажаю успіхів!
Я хотел поставить летний душ жалко было греть болер кагда на улеце жара подумал и поставил солнечный колекто 12 т гр 200 л в августе 23 и сразу за свет -320киловат меньше заплотил потому что вода со скважини 8градусов и болер часто включался . Колектором доволен . включил его с апреля месяца греет мерял 70 градусов легко.подключил стиралку и посудомойку
Я тільки вчора замислився, щоб зробити, а ви вже втілили у життя. Бачив роблять з профтруби, але це дуже складно і довго робити. Моє мислення таке: циркуляції немає, бо шланг у вас вниз, а потім угору, що на вхід, що на вихід у бочку. Таких провисань не повинно бути. Бочку вище колектора поставте, щоб природна циркуляція була.
Гаряча вода ніколи не потече до низу, вихід гарячої води з колектора має бути в гору, щоб не створювався додатковий тиск. Підключи до гори і буде працювати без насоса
Саме так. Крім того гаряча вода повинна поступати в змієвик теплообмінника знизу , , а в верхній частині змієвика має бути розширювач , щоб у першому контурі не створювались повітряні пробки.
Поліпропіленові труби в теплообмінник ну таке 😂. Зрозуміло що вони дешевщі за сталеві чи тим більше мідні, і також зрозуміло що працювати зі сталевими - ще той секас, але ж теплопровідність тут є найголовнішою характеристикою))) Ну і фольгоізол на гідроакумулятор бажано було б наматати блискучою поверхнею всередину)
Зробив з металевих труб і лист заліза абсорбер.Стоїть на даху,труби опускаються в бойлер.Циркуляція насос 12в.З 7 00 до 12 години температура 50-60 град.
@@svoimurykamu насос циркулює тільки,коли вода набирає температури 50-60градусів.Керує процесом автоматика з твердопаливного котла.Можна також використати термореле.Я вже місяць користуюсь.Добре було б якби був змійовик у бойлері. Вода має запах металу і трохи жовтий колір.Довелось у бойлері міняти магнієвий електрод.Зараз краще.
Замість пластикових труб) краще пласку металеву батарею та встановити маленький насосик для перемішування, а я використовував акварюмний та за день нагрівав 150 літрів десь до 90 градусів та ємність була на даху...
Патрубок выходной с колектора надо было вверх поднять , тогда б петли такой не было которую не получалось продавить температурной разницей. А так норм.
Трубки в колекторі все ж таки краще робити з міді. Буде кращим теплообмін. Замість поліетилену краще використовувати прозоре скло. Бочка у вас невеличка. І було би добре, щоб температура води в бочці була більше за ту, що на вулиці. По відео таке не скажеш. А взагалі то просто садовий шланг під сонцем теж добре нагріває воду, і робити нічого не потрібно.
Можна зробити безнапорний колектор. Для цього береться ПП труба та лист сотового полікарбонату. В 2х шматках труби фрезерується поздовжній паз, котрим труба одягається на полікарбонат зверху і знизу. Потім все ущільнюється силіконом або синтетичним герметиком. Роботи значно менше ніж з трійниками.
@@svoimurykamu Нажаль ні. Ця технологія була викладена на якомусь сайті ще в доЮтубову епоху. Я тоді цікавився альтернативою і збирав все що попадалось в мережі
Ну пластикові труби,такий собі варіант,фізику не відміниш)теплопровідність пластику в рази нища ніж міді,там треба мідь)але ціна)кожному своє!всього найкращого і успіхів!
есть труба для теплого пола где пластика слой сильно тоньше... и тут 90% энергии уходит вникуда (нагреть воздух который греет трубу). думаю - правильнее было бы уложить гибкую трубу в короб, утепленный пенопластом, и залить бетоном. а сверху - 2 слоя полиэтилена... ну или взять радиатор отопления.
Краще було б купити два радіатори опалення старих як в квартирах панельках суцільні металеві зроблені змійкою послідовно соїденив покрасив в чорне і щастя!
Ну якщо ліпити сюди циркуляційний насос то вже гаряча вода ой як не на халяву, я розумію що циркуляція від різниці температури води на вході і виході з сонячного колектора це процес довгий і не швидки але він реальний і якщо зібрано сам колектор правильно з дотриманням відсутності "від'ємних" нахилів працює без проблем. Значить десь промазав або дуже багато чисто горизонтальних відрізків або десь закрався кусочок магістралі з від'ємним нахилом і тому циркуляція дуже слаба або взагалі відсутня. Не даром всі системи опалення робили не тяп-ляп а з постійною перевіркою нахилу магістралі щоб була циркуляція, тобто у твоєму випадку не треба було показувати що ти вміш паяти поліпропілен а взяти звичайну поліетиленому водопровідну трубу ез спіху її скрутити кільцем вложити в ту ж саму коробку і підкючити до бочки і і все б працювало без проблем. А якщо паяти то хоча б мати уяву що ти паяє і для чого. Через те що ти паяв що попало то і на виході маєш що попало, труби гріються аж шкрарчать а циркуляції не має бо не правильно зібрав систему. Треба було не полінити і подивитися як люди роблять і тільки потім щось клепати. Не все ще втрачено можна переробити але все таки краще було б потратити 15-20 хвилин і подивитися як треба робити а не чудити. Ну нічого не схотів вчитися на чужих помилках вчись тепер на своїх. Як кажуть через тернії до зірок. Нехай тобі щастить і на слідуючий раз перед тим як щось "чудити" подивись як воно правильно робиться.
@@user-Vyun_Mykola в чому проблема купити кілька 18650 акумів по 70 грн і плату bms за 100 для резервного живлення насоса в періоди коли немає енергії?
@@Andriy063 Хух ви взагалі назву роліка читали???? Яка нахер халява - давайте ще приплетем сюди СЕС на 5-10 квт, ну щоб дійсно була халяка через якусь невизначену кількість років. Чому треба городити огород витрачати кошти на те що можна заставити працювати без додаткових коштів - просто переробити сонячний колектор так щоб він як і призначено долею служив вірою і правдою без додаткових коштів , там роботи максимум на годину і то половину з цього часу на перегляд в інтернеті а потім і виправлення помилок монтажу. Якщо автору ліньки було пошукати як це робиться то я пошукав ecotechnica.com.ua/energy/solntse/delaem-prostoj-solnechnyj-kollektor-svoimi-rukami-poshagovaya-instruktsiya, нехай дивиться і виправляє помилки.якщо в нього ще є бажання "халяви".
@@user-Vyun_Mykola ну так, пару гривень зверху для автоматизації це по ціні як сес, не менше 🤡 самостійно воно адекватно текти не буде, завжди будуть танці з бубном
Якщо прогнати систему с зануреними в воду трубами і вихід з бочки дати вниз колектора а верхній вихід колектора дати вверх бочки, то має утворитися самотьок, і тоді нагрів бочки буде відбуватися без насосу.
В мене завжди буде світло, я про це подбав наперед і ще минулого року придбав гібридний інвертор на 6,2кВт і акумулятор на 3кВт. В подальшому акумулятор планую зібрати більший на 6-7кВт. Тому заживлений енергію буду при любих)
Для самоцеркуляції потрібно було бочку поставити нижче вихода колектора, або рівень води в бочці має бути на рівні виходу гарячої води щоб коли вода при розширині мала куда стікати.якось так спробуйте. Ключем є принцип гідрорівння коли в гнучкій трубці одинаковий рівень води на різних кінцях одної трубки
Повірте не теорії а моїй практиці.Я підключаю колектор до бочки з низу тільки вхід і вихід розвожу в протилежні сторони.Циркуляція прекрасна і вода нагрівається рівномірно по всій бочці.
Якщо використовувати циркуляційний насос то доцільно не з'єднувати між собою труби з обох сторін, цей тип розрахований на самоціркуляцію завдяки температурі . Якщо використовувати кути замість тройників буде рівномірно споживатися вода. Бажано зазначити що в деяких трубах для гарячого водопостачання використовують шари термо ізоляції які будуть перешкоджати нагріванню. Стінки повинні бути максимально тонкі. За рахунок кутів можна заощадити проміжок між трубами та встановити їх на відсотків 20 більше, а чим більше труб тим більше об'єм води нагрівається. Ще можливо на плівку втрати енергії є, так як чим більше захист від ультрафіолету, на полікарбонаті теж можуть бути втрати краще скло, але при такій площі сніг може зруйнувати, якщо буде встановлено стаціонарно. Дякую за контент, та ваш досвід.
Дякую за гарний коментар. Так, сам бачу, що багато чого потрібно перероблювати. От власне пізніше це і буду робити. Планую замість пластикових труб використати гофротрубу нержавіючу з товщиною стінки в 1мм і діаметром 20мм які будуть іти зіг-загом, замість полікарбонату буду використовувати посилене оргскло, бо воно даст максимальну міцність, прозорість і буде легке. Замість циркуляційного насосу хочу дати менший насос такий як до акваріумів і на сонячній батареї(є сонце качає, нема не качає). І даний колектор планую розмістити над вхідними дверми, щоб виконувало функцію навісу і колектора
якшо до того під"єднати маленьку сонячну панель і не величкий насос для води - можна отримати постійну циркуляцію води з самого ранку - а якшо бойлер 60+літрів то того вистачить на ніч)
для самоциркуляції, потрібно в бочці зробити зверху з боку штуцер, такий як у вас з низу стоїть, і щоб рівень води в бочці був трохи вищий верхнього штуцера.
Замість вспіненого поліетилену постав лист металу, наприклад профлист, який буде нагріватися та передавати температуру до носія. Я так на дачі робив. Працювало добре
Хочу такий зробити, щоб підігрівав бойлер Ariston VLS EVO 100літрів. Метекую, як їх разом замкнути в контур. Хочаб на теплий період зменшити споживання, бо він бере 1,5-3 кВт
Велике дякую автору каналу. Думав зробити щось подібне. На виході з колектора труба має тільки підніматися в верх. А в ці конструкції є добрячий вигин в низ. Також труба яка вертається в колектор має іти з нахилом до нього без вигинів. На мою думку важливо щоб система працювала самотьоком, бо без електрики воно не буде працювати. Я думав підключити саморобний колектор до бойлера непрамого нагріву (в середині накручений мідний змійовик через який циркулює вода і нагріває бойлер) та залити в цю систему незамерзаючу рідину, щоб не приходилося на зиму зливати.
Та фольга має теплоізоляційні властивості якщо вона блищскуча , не фарбована , а фарбована буде грітися і передавати тепло . Колись бачив подібну конструкцію , втеплену внутрі пінополістиролом , з шлангами , а не трубами . Спочатку людина накривала ящик склом , потім замінив на полікарбонат , бо він краще трима тепло . Навіть в зимку казав гріється вода .
Контенту хвилин на 5-6, а соплi розжував на 40. Творець!!! А теплопровiднiсть пластику, з якого колектор зробив? Не найкращий матерiал, щоб швиденько тепло сонячних променiв на воду передати. Вихiд колектора став трохи нижче дзеркала води у бочцi, буде без насоса працювати.
на виході повинен бути постійний підйом, тоді буде циркуляція, а в тебе шланг висів вниз. . В яку суму тобі обійшовся колектор? Може простіше було поставити радіатор отоплення.
Діжку потрібно поставити нижче, щоб труба холодної води була на рівні, або трохи вище входу до колектору, а вихід гарячої води нижче рівня поверхні води в діжці, і шланг повинен йти тільки вгору, ніяких "сіфонів".
Доречі до мене на робота приносили один такий конвектор але без примусового церкулювання води, так вода нагрівалась але довго все таки примусову церкуляцію потрібно ставити. Готові заводські нагрівачі ну дуже кусають. Дивився вартість від 7000 грн. але думаю комплектація це лише сам нагрівач, а так ціни 23000 грн, 40000 грн і більше. Дехто скаже що це не дуже дорого.
Міркував з приводу акваріумних насосів, загадка яку температуру він може скрізь себе проводить . А якщо на сонячних батареях це напевно насоси фонтанів вони повинні витримувати високі температури. І тиск меньше. Ще є онлайн калькулятор для розрахунку об'єму води у трубах за діаметром. З приводу гофри, нержавіюча буде дуже дорога, вони розраховані на великий тиск, та на великому об'ємі, дуже дорого. Майже як мідна. Ще є поліетиленові труби з яких роблять багато колекторів. Плюси вона чорна, є можливість взяти з тонкою стінкою, дешева. З мінусів якщо використовувати фітінги з неї, буде великий рахунок, довго скручувати, є багато відео на яких як равлик скручують і вона розрахована на то що її будуть закопувати, а на сонці пластик буде виділяти не корисні речовини, ну як і бочки для душу напевно. 🤔
Ще одне, спробуйте замінити забуваю як називається цю длискучу штуку щоб не була покрашена. Подивитись швидкість нагрівання води з покрашеною і не покрашеною.
Я так розумію субмета проекту влізти в мінімальну суму грошей. Пластик дуже поганий теплопровідник, тому краще брати якомога тонкостінні (про мідь мова не йде 💰). А ще там у скрині колектора розмістити їх в три рази рясніше.
Мужик , не займайся хернею, візьми надувний матрас пляжний з прозорої плівки, є конструкції в яких секції з’єднані послідовно змійкою, вріж в нього два соска і підключи маленький насос на 12в через терморегулятор - дешево і ефективно. На декілька сезонів матраса буде достатньо. Каркас для нього з пінополістиролу 10 мм.
До цього відео з усім був згоден, але пластикові трубки і зафарбована фольга - рішення сумнівні. Пластикові трубки гірше нагріваються на сонці, а дзеркальна поверхня дозволяла б нагрівати трубки з усіх боків. А ще краще для кожної трубки зробити пази у формі півкіл, щоб ефективніше використовувати сонячну енергію
Я такою штукою погрався трохи та закинув, бо зараз вода і в плоскому пластиковому бачку для літньго душу нагрівається капітально, више 40 градусів)) Там 90л якщо не помиляюся. Якщо потрібна гарчіша вода, більше, швидше, тоді так може і є сенс...
Дякую за коментар. Суть навіть не у воді яку нагріти потрібно і обʼємі, а як в тому, щоб зберегти то тепло на добу і більше. В бочці простій яка нагрівається це неможливо зробити, а вот якраз через колектор це зробити простіше, просто утеплити бочку і все
датчиків температури обіцяних немає насоса немає. замість скла пбівка, якось рукожопо виглядає, ні? іна якого дідькафарбувати теплоізолятор, вистачилоб тільки фарбування колектора, зацважень багато тому вфідео так собі на 2 з мінусом
Навіщо так заморочуватись, чому не зробити звичайний літній душ. Я користуюсь літнім душем вже років 10 і не треба ніяких насосів. Вода завжди гаряча, інколи навіть треба холоднішої додавати. Якщо мало сонця то треба зробити забір води зверху через поплавок.
і мені на перший погляд здалось що фольгу не треба фарбувати в чорний колір, всетаки треба щоб труба нагрівалась а не фольга, а фольга відбивала б сонце на ті ж самі чорні труби
@@МиколаПасько-м8о Все вірно зроблено. Як би була фольга не пофарбована то частина енергії відбивалася б. А так від сонця нагрівається і сама труба і підложка. Єдине, мені здається, що ці труби це не найкращий варіант, бо в них є шар фольги, плюс вони товстостінні. А от звичайні труби чорні, або сині, які в мене лежать для поливу, і дешевше і стінка тоньша і немає шару фольги. Ну і для мене монтаж на фітінгі простіший, бо в мене такий же паяльник для труби не зручний бо підставка дуже тонка і легка.
Полипропилен есть характеристика физсвойств которые надо знать Буду краток он не подходит Его Максим температур 90 а в 😅оллекторе летом до 170 градусов
У меня стоит бочка пластиковая как на видео но на 80 л. Утром докачал воды, вечером купаться невозможно, кипяток, в часов 5 добираю ещё до полной, что б под душ залесть можно было. А бочка просто стоит на солнце без ничего...
а зранку? а зранку вода вже холодна, а в мене вся ідея в тому, щоб зберегти нагріту воду і користуватись коли я захочу а не коли буде сонце. Я зробив термос з бочки і вода в ній за добу гостила всього на 0.5градусів, тобто є сонце вода нагрілася і коли нема сонця, я користуюсь гарячою водою
Мабуть було б ще ефективніше якщо б труби були з'єднані по черзі в один контур ,а не так як у вас всі разом тобто 8 контурів бо так вона швидко проходить по колектору а отже КПД менше.
Ви так більше не кажіть: - Щоб не платити за електроенергію ! Як це не платити за електроенергію 😊? Зараз по 4 грн, а далі і по 10гнр за кіловат так за таке вас внесуть в миротворець 😂😂😂
Дякую, за цікавий українськомовний контент! Бажаю, творчої наснаги!
от українці- прям кулібіни на кожному кроці.хай вам щастить в справах
Кулі́бін Іва́н Петро́вич - російський механік-винахідник.
Сам ти такий !!!
@@Pavlogradec да у вас з почуттям гумору важкувато
@@анатолійклименко-ч6ц до чого тут почуття гумору ?)))
@@Pavlogradec
Не заганяйтеся!!!
вітання з Харкова перемоги миру легкої швидкої праці
Доречі дуже докладно про сонячні колектори розповідає вчитель фізики з Миргорода Сергій Юрко (канал)
Дякую за підказку
Молодець! Вже користуюся таким абсорбером років 10. Пробував і з пластикових труб, але з мідних зробив - задоволений!!! Бойлер не включається на світло практично цілу весну, літо та осінь, також зимою, коли сонячно, в мороз -18 градусів, нагрівав 100л води до 70 градусів. Ось так. Обійшовся мені він в 4000 грн. Розмір 1150х1800.
діаметр труб міді який? фарбували потім трубу?
Як вночі вода не замерзає зимою?
Ciekawy pomysł , pomocni sąsiedzi , życzę powodzenia.
Дякую за якісний контент!
Коментар у підтримку авторів, для розвитку каналу з дванадцяти - тринадцяти слів!
Добре мати таких щирих сусідів,що сьогодні то є рідкість👍
цікаво спостерігати як всі роботи то сам виконував а чим блище до фіналу то вже і помічників добавилось )
дякую за відео було пізнавально
Гаряча вода завжди тільки вгору тече...спробуй виставити вихід з колектора догори та на одному ріні з виходом (через роздвоювач) під'єднай клапан зкиду повітря. Дяка за контент, в наступному році планую теж таке робити)). Наснаги, розвитку каналу!
Для власників домівок з металевим дахом та чердаком. Маю бойлер з теплообмінником. На чердак закинув чорну пластикову трубу, в якій знаходиться 20 л води. Підключив циркуляційний насос(треба потужніший бо довга траса), а насос до циклічного таймера(2 хв працює, 15 чекає). В сонячний день при +25 нагріває 150л до 37 градусів, коли +30 то до 45. Швидкість нагріву і температуру можна збільшити або закинувши більше чорної труби, або збільшивши час циркуляції
Чи обов'язково через таймер пускати? Чому не пустити,щоб постійно циркулювала?
@@КонстантинКоваленко-ф5ц можна на постійно. Просто в мене насос 380 ват на циркуляції, бо 60 ват циркуляційний не тянув). А так на постійну швидше нагріває.
Літом не потрібна гаряча вода, а потрібно зимою. як гарячу отримати зимою ?
@@Oleksziov В мене та сама схема. Тільки замість контуру, який гріється від сонця підключають до контуру опалення. В перехідні періоди користуюсь електронагрівом.
@@vadynabok5778 ьак гріє дім зимою чи ні , чи електрикою ? Скільки градусів нагрівається зимою батарея від сонця ?
Файно вийшло👍🏻❤
Зробив з чорної 16 пластикової труби для поливання по 4 грн за метр, згорнув у плоску котушку на лист металу, позаду пінопласт, згори скло (на брусках з дерева по периметру), мінімальна герметизація силіконом. циркуляція за допомогою китайського насоса 12 в (400 грн) і термостату з реле (60 грн). в планах все таки зробити нормальний контролер. одна секція такого тримає тону води на рівні 34 градусів, тобто необхідно нарощувати кількість секцій
❤😂🎉😢😮😮😅 23:34
Я залив у систему тосол. Круглий рік не переживаю. Бойлер із телообмінником. Ви молодець. Всім рекомендую таке робити. Все таки економія хоча б в теплу пору року , ВЕЛИКА!!!!
🖐️
На 23хв.51 сек. дружина не витримала - прислала контролёра, піди до тата - глянь не спить він там 😂😂😂
На аліку дивись комплекти для фонтанчиків на сонячній батареї - є сонце - є циркуляція 👍,маю думку що дешевша "чорна " труба для води в бухтах в таких проектах буде ефектівнішою та простішою до монтажу ( фіксувати спірально без пайки)Мені цікаво було знати об'єм води в твому колекторі та температуру води в ньому без циркуляціїї - там де ти казав - "капець яка гаряча " Ще маю думку що сотовий полікабонат може не пропускати все світло в середину а брати частину тепла на свій поверхневих нагрів 🤔- скло на герметик 👍
Одну помилку допустили: тепло йде уверх. На 34:17 Ви відкрутили заглушку, от саме звідти й треба пускати шланг у бочку і без кутника (бо це додатковий спротив), але ніяк не знизу
Цей колектор я зробив спеціально під насос, а не самотьок, це я просто попробував, чи буде так працювати і все.
Даремно покрасив фольгу, вона б відбивала тепло і промені на зворотню сторону труб. І ще, можливо закільцювати хід води з колектора на бочку, а з бочки знову на колектор. В наступному колекторі розташуй труби якомога щільніше для зменшення габаритів і втрат тепла. Бажаю успіхів!
Так і буду робити, а фольгу то мабуть згідний, що даремно пофарьував
Я хотел поставить летний душ жалко было греть болер кагда на улеце жара подумал и поставил солнечный колекто 12 т гр 200 л в августе 23 и сразу за свет -320киловат меньше заплотил потому что вода со скважини 8градусов и болер часто включался .
Колектором доволен . включил его с апреля месяца греет мерял 70 градусов легко.подключил стиралку и посудомойку
Це суттєва єкономія при теперішніх цінах
Похоже на меня когда я что-то начинаю делать😂
Чувак ты молодец!!
Ждём больше видео от тебя 👍
Дякую, за мотиваційний коментар)
Я тільки вчора замислився, щоб зробити, а ви вже втілили у життя. Бачив роблять з профтруби, але це дуже складно і довго робити. Моє мислення таке: циркуляції немає, бо шланг у вас вниз, а потім угору, що на вхід, що на вихід у бочку. Таких провисань не повинно бути. Бочку вище колектора поставте, щоб природна циркуляція була.
Ви супер молодець. Буду вас рекомендувати другим роботящим українцям. Точно не пам'ятаю прізвище може северютики.
Гаряча вода ніколи не потече до низу, вихід гарячої води з колектора має бути в гору, щоб не створювався додатковий тиск. Підключи до гори і буде працювати без насоса
Саме так. Крім того гаряча вода повинна поступати в змієвик теплообмінника знизу , , а в верхній частині змієвика має бути розширювач , щоб у першому контурі не створювались повітряні пробки.
Колектор повинен бути знизу, а бочка вгорі.
А мені ся подобає.....тоже будова......молоді пацани сусіди......я вчора запустив сонячну станцію самостійно.....купа сусідів під вечір зійшлось ))))
Поліпропіленові труби в теплообмінник ну таке 😂. Зрозуміло що вони дешевщі за сталеві чи тим більше мідні, і також зрозуміло що працювати зі сталевими - ще той секас, але ж теплопровідність тут є найголовнішою характеристикою)))
Ну і фольгоізол на гідроакумулятор бажано було б наматати блискучою поверхнею всередину)
Зробив з металевих труб і лист заліза абсорбер.Стоїть на даху,труби опускаються в бойлер.Циркуляція насос 12в.З 7 00 до 12 години температура 50-60 град.
Дякую за корисний коментар.
Я тепер також думаю поміняти насос на якийсь слабший, щоб постійно циркулювала вода і думаю так швидше буде нагрівати
@@svoimurykamu насос циркулює тільки,коли вода набирає температури 50-60градусів.Керує процесом автоматика з твердопаливного котла.Можна також використати термореле.Я вже місяць користуюсь.Добре було б якби був змійовик у бойлері. Вода має запах металу і трохи жовтий колір.Довелось у бойлері міняти магнієвий електрод.Зараз краще.
Замість пластикових труб) краще пласку металеву батарею та встановити маленький насосик для перемішування, а я використовував акварюмний та за день нагрівав 150 літрів десь до 90 градусів та ємність була на даху...
Першочергово так хотів зробити, але щось передумав. Але все ще попереду, файно те, що можна в будь який момент переробити, доробити і тд
@@svoimurykamu я такою системою користував поки пластиковий бак не протік))) та трошки затопило,а якщо добре утеплити то на добу хватило...
Яка за розміром було батарея?
@@GeorgeMajorUAв мене була 60/80 а ще буває 150 чи навіть більше
Патрубок выходной с колектора надо было вверх поднять , тогда б петли такой не было которую не получалось продавить температурной разницей. А так норм.
Так заморочиться...,капец! Брат,бак с металоприемки + солнце = летний душ ~ успех !!!
Трубки в колекторі все ж таки краще робити з міді. Буде кращим теплообмін.
Замість поліетилену краще використовувати прозоре скло.
Бочка у вас невеличка.
І було би добре, щоб температура води в бочці була більше за ту, що на вулиці.
По відео таке не скажеш.
А взагалі то просто садовий шланг під сонцем теж добре нагріває воду, і робити нічого не потрібно.
мідяха дорогувато вийде. дешевше чернуха.
Вподобайка та комент на підтримку.
Можна зробити безнапорний колектор.
Для цього береться ПП труба та лист сотового полікарбонату. В 2х шматках труби фрезерується поздовжній паз, котрим труба одягається на полікарбонат зверху і знизу. Потім все ущільнюється силіконом або синтетичним герметиком. Роботи значно менше ніж з трійниками.
Хмммм, дуже цікаво. А є якесь відео з такою методикою?
@@svoimurykamu Нажаль ні. Ця технологія була викладена на якомусь сайті ще в доЮтубову епоху.
Я тоді цікавився альтернативою і збирав все що попадалось в мережі
Ну пластикові труби,такий собі варіант,фізику не відміниш)теплопровідність пластику в рази нища ніж міді,там треба мідь)але ціна)кожному своє!всього найкращого і успіхів!
есть труба для теплого пола где пластика слой сильно тоньше...
и тут 90% энергии уходит вникуда (нагреть воздух который греет трубу).
думаю - правильнее было бы уложить гибкую трубу в короб, утепленный пенопластом, и залить бетоном. а сверху - 2 слоя полиэтилена... ну или взять радиатор отопления.
Если бетоном залить эфект нагрева пропадет
Що тут скажеш, звичайно молодець. Пора вже вітряк майструвати щоб електрику виробляв
Дуже цікаво!
БлагоДарю!😘❤ Комментарий в продвижение и распространение ролика и канала!
Я би робив тепловий колектор з лінзовим нагріванні. Мороки більше але ефертивність більша. Ну там пластик не підійде.
Вихід гарячої тільки вверх для кращої церкуляції, у Вас вона спускається вниз , це повітряна пробка яка заважає церкулюванню
Поміняти вхід і вихід місцями то може буде циркулювати, бо ж гаряча вода на верх піднімається
Краще було б купити два радіатори опалення старих як в квартирах панельках суцільні металеві зроблені змійкою послідовно соїденив покрасив в чорне і щастя!
Так цікаво але літом вода у звичайній бочці нагріється, а зимою як?
Ну якщо ліпити сюди циркуляційний насос то вже гаряча вода ой як не на халяву, я розумію що циркуляція від різниці температури води на вході і виході з сонячного колектора це процес довгий і не швидки але він реальний і якщо зібрано сам колектор правильно з дотриманням відсутності "від'ємних" нахилів працює без проблем. Значить десь промазав або дуже багато чисто горизонтальних відрізків або десь закрався кусочок магістралі з від'ємним нахилом і тому циркуляція дуже слаба або взагалі відсутня. Не даром всі системи опалення робили не тяп-ляп а з постійною перевіркою нахилу магістралі щоб була циркуляція, тобто у твоєму випадку не треба було показувати що ти вміш паяти поліпропілен а взяти звичайну поліетиленому водопровідну трубу ез спіху її скрутити кільцем вложити в ту ж саму коробку і підкючити до бочки і і все б працювало без проблем. А якщо паяти то хоча б мати уяву що ти паяє і для чого. Через те що ти паяв що попало то і на виході маєш що попало, труби гріються аж шкрарчать а циркуляції не має бо не правильно зібрав систему. Треба було не полінити і подивитися як люди роблять і тільки потім щось клепати. Не все ще втрачено можна переробити але все таки краще було б потратити 15-20 хвилин і подивитися як треба робити а не чудити. Ну нічого не схотів вчитися на чужих помилках вчись тепер на своїх. Як кажуть через тернії до зірок. Нехай тобі щастить і на слідуючий раз перед тим як щось "чудити" подивись як воно правильно робиться.
яке споживання в циркуля на 12 вольт? аж 15 ват? 😅
@@Andriy063 річ не про споживання а про те що без електроенергії взагалі не працює а електроенергії дуже часто не має, тому це фігня а не нагрівач.
@@user-Vyun_Mykola в чому проблема купити кілька 18650 акумів по 70 грн і плату bms за 100 для резервного живлення насоса в періоди коли немає енергії?
@@Andriy063 Хух ви взагалі назву роліка читали???? Яка нахер халява - давайте ще приплетем сюди СЕС на 5-10 квт, ну щоб дійсно була халяка через якусь невизначену кількість років. Чому треба городити огород витрачати кошти на те що можна заставити працювати без додаткових коштів - просто переробити сонячний колектор так щоб він як і призначено долею служив вірою і правдою без додаткових коштів , там роботи максимум на годину і то половину з цього часу на перегляд в інтернеті а потім і виправлення помилок монтажу. Якщо автору ліньки було пошукати як це робиться то я пошукав ecotechnica.com.ua/energy/solntse/delaem-prostoj-solnechnyj-kollektor-svoimi-rukami-poshagovaya-instruktsiya, нехай дивиться і виправляє помилки.якщо в нього ще є бажання "халяви".
@@user-Vyun_Mykola ну так, пару гривень зверху для автоматизації це по ціні як сес, не менше 🤡
самостійно воно адекватно текти не буде, завжди будуть танці з бубном
Якщо прогнати систему с зануреними в воду трубами і вихід з бочки дати вниз колектора а верхній вихід колектора дати вверх бочки, то має утворитися самотьок, і тоді нагрів бочки буде відбуватися без насосу.
ждем видео по переделке...спиралью нужно было делать...или улиткой.
Думаю буде🤷♂️
Чудо)) так балончика віками не вистачить))) вертикально тримай!!!
🤷♂️
все круто але як то автоматизувати щоб бочка набиралась теплою водою
идея норм .если не будет света получается не будет греться.надо поиграться чтоб была самоциркуляция.возможно изменить угол наклона
В мене завжди буде світло, я про це подбав наперед і ще минулого року придбав гібридний інвертор на 6,2кВт і акумулятор на 3кВт. В подальшому акумулятор планую зібрати більший на 6-7кВт. Тому заживлений енергію буду при любих)
в крайньому випадку можна мати акумулятор на 12в і насос на стільки ж
Все зробив як непотрибно робити 😀у мене звичайна бочка за три години нагріваєця до 30°С
а ты нагрей бочку зимой...умник.а проточку-без проблем.и вообще...пошевелись.
Для самоцеркуляції потрібно було бочку поставити нижче вихода колектора, або рівень води в бочці має бути на рівні виходу гарячої води щоб коли вода при розширині мала куда стікати.якось так спробуйте. Ключем є принцип гідрорівння коли в гнучкій трубці одинаковий рівень води на різних кінцях одної трубки
Цікава теорія, треба попробувати
Повірте не теорії а моїй практиці.Я підключаю колектор до бочки з низу тільки вхід і вихід розвожу в протилежні сторони.Циркуляція прекрасна і вода нагрівається рівномірно по всій бочці.
@@theinventorolexandrsmal вірю вам без сумніву, але чому не вийшло у автора відео?
@@svoimurykamu можливо вихід має бути прямий а не дугою вниз а потім в бочку. Щоб вода мала як підійматись
Якщо використовувати циркуляційний насос то доцільно не з'єднувати між собою труби з обох сторін, цей тип розрахований на самоціркуляцію завдяки температурі . Якщо використовувати кути замість тройників буде рівномірно споживатися вода. Бажано зазначити що в деяких трубах для гарячого водопостачання використовують шари термо ізоляції які будуть перешкоджати нагріванню. Стінки повинні бути максимально тонкі. За рахунок кутів можна заощадити проміжок між трубами та встановити їх на відсотків 20 більше, а чим більше труб тим більше об'єм води нагрівається. Ще можливо на плівку втрати енергії є, так як чим більше захист від ультрафіолету, на полікарбонаті теж можуть бути втрати краще скло, але при такій площі сніг може зруйнувати, якщо буде встановлено стаціонарно. Дякую за контент, та ваш досвід.
Дякую за гарний коментар.
Так, сам бачу, що багато чого потрібно перероблювати. От власне пізніше це і буду робити. Планую замість пластикових труб використати гофротрубу нержавіючу з товщиною стінки в 1мм і діаметром 20мм які будуть іти зіг-загом, замість полікарбонату буду використовувати посилене оргскло, бо воно даст максимальну міцність, прозорість і буде легке. Замість циркуляційного насосу хочу дати менший насос такий як до акваріумів і на сонячній батареї(є сонце качає, нема не качає). І даний колектор планую розмістити над вхідними дверми, щоб виконувало функцію навісу і колектора
якшо до того під"єднати маленьку сонячну панель і не величкий насос для води - можна отримати постійну циркуляцію води з самого ранку - а якшо бойлер 60+літрів то того вистачить на ніч)
для самоциркуляції, потрібно в бочці зробити зверху з боку штуцер, такий як у вас з низу стоїть, і щоб рівень води в бочці був трохи вищий верхнього штуцера.
В мене прекрасно циркулює вода коли два шланги підключені з низу бочки тільки розведені в пртилежні сторони.
Ти заміряєш температуру води зверху бочки(куди піднімається вся тепла вода) по середині бочки буде температура буде вже набагато менша !
Суть експеремента в тому, щоб дізнатись за який час нагріє певний обом води. Початкові дані я також брав температуру зверху, отже все гаразд.
Замість вспіненого поліетилену постав лист металу, наприклад профлист, який буде нагріватися та передавати температуру до носія. Я так на дачі робив. Працювало добре
Доброго дня
скажіть будь ласка за рахунок чого воно не розмерзнеться взимку і не трісне?
Хочу такий зробити, щоб підігрівав бойлер Ariston VLS EVO 100літрів. Метекую, як їх разом замкнути в контур. Хочаб на теплий період зменшити споживання, бо він бере 1,5-3 кВт
Я думаю можна поставити перед бойлером трійники і колектор прикріпити до них
Велике дякую автору каналу. Думав зробити щось подібне. На виході з колектора труба має тільки підніматися в верх. А в ці конструкції є добрячий вигин в низ. Також труба яка вертається в колектор має іти з нахилом до нього без вигинів. На мою думку важливо щоб система працювала самотьоком, бо без електрики воно не буде працювати. Я думав підключити саморобний колектор до бойлера непрамого нагріву (в середині накручений мідний змійовик через який циркулює вода і нагріває бойлер) та залити в цю систему незамерзаючу рідину, щоб не приходилося на зиму зливати.
Можна купити тен на 12в і під'єднати напряму до сонячної панельки. Буде підігрівати воду як літом, так і зимою.
Доброго дня, якій розмір корпуса колектора?
Та фольга має теплоізоляційні властивості якщо вона блищскуча , не фарбована , а фарбована буде грітися і передавати тепло . Колись бачив подібну конструкцію , втеплену внутрі пінополістиролом , з шлангами , а не трубами . Спочатку людина накривала ящик склом , потім замінив на полікарбонат , бо він краще трима тепло . Навіть в зимку казав гріється вода .
Потрібно зрізати кутники 90градусів на вході і виході і підключити шланг прямо
А зимою так само?
На Алі бачив насос чи то до пруда чи до акваріуму на сонячній батареї. Це буде повна автономність)
Контенту хвилин на 5-6, а соплi розжував на 40. Творець!!! А теплопровiднiсть пластику, з якого колектор зробив? Не найкращий матерiал, щоб швиденько тепло сонячних променiв на воду передати. Вихiд колектора став трохи нижче дзеркала води у бочцi, буде без насоса працювати.
на виході повинен бути постійний підйом, тоді буде циркуляція, а в тебе шланг висів вниз. . В яку суму тобі обійшовся колектор? Може простіше було поставити радіатор отоплення.
Може бак вище треба підняти?
Діжку потрібно поставити нижче, щоб труба холодної води була на рівні, або трохи вище входу до колектору, а вихід гарячої води нижче рівня поверхні води в діжці, і шланг повинен йти тільки вгору, ніяких "сіфонів".
Доречі до мене на робота приносили один такий конвектор але без примусового церкулювання води, так вода нагрівалась але довго все таки примусову церкуляцію потрібно ставити. Готові заводські нагрівачі ну дуже кусають. Дивився вартість від 7000 грн. але думаю комплектація це лише сам нагрівач, а так ціни 23000 грн, 40000 грн і більше. Дехто скаже що це не дуже дорого.
Ну таке собі!Не варте того -є кращі варіанти)
Мабуть так
Бак з алюмінію прямо на душовій, пофарбований чорною фарбою, якщо сонце цілий день - вечором доводиться додавати холодну воду.
Щоб була самоциркуляція, потрібно щоб вхід в бочку був нижче ніж рівень води в бочці, тоді запрацює. Не можна прости кидати шланг зверху в бочку.
Колектор робився під насос і тому просто експериментував
Вріж верхню трубку в бочку щоб точку де врізано покривала вода і буде циркуляція в мене вже другий рік працює
Хлопці підключіть бочку з низу тільки вхід і вихід розведіть розведіть в пртилежні сторони і система запрацює без насоса.
Придумайте, будь ласка, як взимку мати гарячу воду нахаляву, бо влітку 300 грн за газ мене не напрягають, а от взимку 3000-4000 - трошки да.
Вже працюю над халявною електрикою і це без перебільшення. Буде цікаво, гарантую
Міркував з приводу акваріумних насосів, загадка яку температуру він може скрізь себе проводить . А якщо на сонячних батареях це напевно насоси фонтанів вони повинні витримувати високі температури. І тиск меньше. Ще є онлайн калькулятор для розрахунку об'єму води у трубах за діаметром. З приводу гофри, нержавіюча буде дуже дорога, вони розраховані на великий тиск, та на великому об'ємі, дуже дорого. Майже як мідна. Ще є поліетиленові труби з яких роблять багато колекторів. Плюси вона чорна, є можливість взяти з тонкою стінкою, дешева. З мінусів якщо використовувати фітінги з неї, буде великий рахунок, довго скручувати, є багато відео на яких як равлик скручують і вона розрахована на то що її будуть закопувати, а на сонці пластик буде виділяти не корисні речовини, ну як і бочки для душу напевно. 🤔
Ошибка в сборке - трубы нужно убрать от контакта с пластиком.Ну вода из бочки должна поступать не с дна, а с части высоты.
Ще одне, спробуйте замінити забуваю як називається цю длискучу штуку щоб не була покрашена. Подивитись швидкість нагрівання води з покрашеною і не покрашеною.
Потрібно ставити труби з більшим діаметром і без перепадів для приролньої циркуляції
Я так розумію субмета проекту влізти в мінімальну суму грошей.
Пластик дуже поганий теплопровідник, тому краще брати якомога тонкостінні (про мідь мова не йде 💰). А ще там у скрині колектора розмістити їх в три рази рясніше.
Мужик , не займайся хернею, візьми надувний матрас пляжний з прозорої плівки, є конструкції в яких секції з’єднані послідовно змійкою, вріж в нього два соска і підключи маленький насос на 12в через терморегулятор - дешево і ефективно. На декілька сезонів матраса буде достатньо. Каркас для нього з пінополістиролу 10 мм.
Спочатку подивіться уважно відео, перш ніж писати)
Така плівка на сонці зможе вистояти максимум пів року, тут треба або тепличну плівку брати на 5 років або вже скло ставити
До цього відео з усім був згоден, але пластикові трубки і зафарбована фольга - рішення сумнівні. Пластикові трубки гірше нагріваються на сонці, а дзеркальна поверхня дозволяла б нагрівати трубки з усіх боків.
А ще краще для кожної трубки зробити пази у формі півкіл, щоб ефективніше використовувати сонячну енергію
Підтримую! Фольгу дарма зафарбував, це було б додаткове нагрівання за рахунок відбивання сонячних променів
Я такою штукою погрався трохи та закинув, бо зараз вода і в плоскому пластиковому бачку для літньго душу нагрівається капітально, више 40 градусів)) Там 90л якщо не помиляюся. Якщо потрібна гарчіша вода, більше, швидше, тоді так може і є сенс...
Дякую за коментар.
Суть навіть не у воді яку нагріти потрібно і обʼємі, а як в тому, щоб зберегти то тепло на добу і більше. В бочці простій яка нагрівається це неможливо зробити, а вот якраз через колектор це зробити простіше, просто утеплити бочку і все
@@svoimurykamu 20 годин майже день і відповідно спека! Треба хоча б іноді спати і переставати користуватись водою:))
датчиків температури обіцяних немає насоса немає. замість скла пбівка, якось рукожопо виглядає, ні?
іна якого дідькафарбувати теплоізолятор, вистачилоб тільки фарбування колектора, зацважень багато тому вфідео так собі на 2 з мінусом
Так подивіться інше відео
Кран для підкючення батареі замінити на звичайний кульовий і насоса не потрібно
Можно поставити у систему бензонасос. Працювати буде від 12v, потроху буде "гоняти" воду, і від світла незалежить.
Живитися цей бензонасос буде святим духом? До того ж такий насос створює досить високий тиск, що не бажано в такій системі.
Кран треба було в верхній точці робити, бочку вище і труби більші. Тоді й циркуляція буде
Навіщо так заморочуватись, чому не зробити звичайний літній душ. Я користуюсь літнім душем вже років 10 і не треба ніяких насосів. Вода завжди гаряча, інколи навіть треба холоднішої додавати. Якщо мало сонця то треба зробити забір води зверху через поплавок.
Подібну конструкцію використовую вже восьмий рік
То насос нагрів воду :) ...
Покепкував !
Застіклити потрібно верх, теплогенератора,тоді буде
толк. Хай Господь допомагає.
красавчик...СЛАВА НАЦІЇ
Треба було лише труби пофарбувати, а фольгу залишити сріблястою!
А чого? Так ж тоді та б фольга відбивало сонячне світло, а потрібно щоб притягувала
і мені на перший погляд здалось що фольгу не треба фарбувати в чорний колір, всетаки треба щоб труба нагрівалась а не фольга, а фольга відбивала б сонце на ті ж самі чорні труби
@@МиколаПасько-м8о
Все вірно зроблено. Як би була фольга не пофарбована то частина енергії відбивалася б. А так від сонця нагрівається і сама труба і підложка.
Єдине, мені здається, що ці труби це не найкращий варіант, бо в них є шар фольги, плюс вони товстостінні. А от звичайні труби чорні, або сині, які в мене лежать для поливу, і дешевше і стінка тоньша і немає шару фольги. Ну і для мене монтаж на фітінгі простіший, бо в мене такий же паяльник для труби не зручний бо підставка дуже тонка і легка.
@@ДенисДенисыч-я6ш А для чого фольгу нагрівати? Нагрівати треба труби
Дружная не поликарбонат а орстикло треба бо пиде град лопне а ор стикло буде довго служить
Полипропилен есть характеристика физсвойств которые надо знать Буду краток он не подходит Его Максим температур 90 а в 😅оллекторе летом до 170 градусов
підписуюсь бо діватись нікуди, будем грітись від сонця, а ще би від вітру здалось придумати.
а капеде нафіг мені гаряча вода серед літа хіба душ і помити посуд далі на зиму обігрів будинку щось маю сумнів у ефективності
У меня стоит бочка пластиковая как на видео но на 80 л. Утром докачал воды, вечером купаться невозможно, кипяток, в часов 5 добираю ещё до полной, что б под душ залесть можно было. А бочка просто стоит на солнце без ничего...
а зранку? а зранку вода вже холодна, а в мене вся ідея в тому, щоб зберегти нагріту воду і користуватись коли я захочу а не коли буде сонце. Я зробив термос з бочки і вода в ній за добу гостила всього на 0.5градусів, тобто є сонце вода нагрілася і коли нема сонця, я користуюсь гарячою водою
Мабуть було б ще ефективніше якщо б труби були з'єднані по черзі в один контур ,а не так як у вас всі разом тобто 8 контурів бо так вона швидко проходить по колектору а отже КПД менше.
Все правельно але в таких трубах дуже низька тепловіддача.
У екопласту дуже низька теплопровідність відповідно і ккд дуже низький
Ви так більше не кажіть:
- Щоб не платити за електроенергію !
Як це не платити за електроенергію 😊? Зараз по 4 грн, а далі і по 10гнр за кіловат так за таке вас внесуть в миротворець 😂😂😂