На Алиекспрес є плата з дома датчиками температуры. Задайте дельту - різницю температур, наприклад 10. Датчики - один на холодний вихід бочки , другий на горячий вихід колектора. Як тільки різниця температур буде дорівнювати дельті насос вмикнется , стане меньше вимкнется. Буде дуже економно по електриці.
Я робив так Ємність з водою вище колектора. В Ємності два отвори Один в самому низу і другий сантиметрів 10 вище для нагрітої води, щоб більшість води перемішувалась
По ідеї, коли ви герметизували торці полікарбонату було тепло або на сонці, а коли стало холодніше, об'єм повітря в канальцях полікарбону зменшився, створюючи розрідження, яке й втягнуло герметик в середину.
Дякую за відео. Ми робили з батьком саморобний колектор, то потрібно врахувати деякі наші помилки: 1) зворотний клапан або кран потрібний обов'язково, бо вночі колектор буде охолоджувати воду і вранці в вас буде льодяна вода; 2) вигинати сотовий полікарбонат буде через температуру, а особливо коли в колекторі не буде води або насос не качатиме за відсутності електрики. Тому я б вам порекомендував розмістити бак над колектором, щоб вода могла самостійно циркулювати.
Я б спробував замінити сотовий полікарбонат на монолітний полікарбонат. В ютубі бачив відео де людина тестувала скло, сотовий і монолітний полікарбонат - то найкраще себе зарекомендував монолітний. Батькові ми так і не встановили монолітний полікарбонат, тому ручатися за нього не можу. А так батько кожного року весною замінює стару плівку на нову)
А так все добре і класно продумано, можеш ще замість циркуляційного насосу використати насос для фонтанів на сонячній панелі, коли є сонце насос працює і підігріває воду, коли сонце заходить за хмари, чи в ночі, тоді насос не працює і гаряча вода залишається в утепленій бочці.
Привіт з Ірпеня, класна тема і канал загалом. Я би ще додав запобіжний клапан від бойлера, щоб бочку не роздувало. І погоджуюся з іншими дописувачами - враще замість полікарбонату спробувати поставити скло.
Є досконаліша система без створення тиску в бочці. 1. Утеплити бочку максимально; 2. Рамка колектора має бути нижче бочки; 3. Використати мідну трубку або щонайменше гофровану нержавійку, яку вкласти в рамці зигзагоподібною змійкою знизу вгору, а в бочці по колу по типу змійовика. Вільні кінці трубки мають виходити у верхній точці з рамки, які під'єднати через автомобільний розширювальний бачок (бажано його утеплити). Бачок дасть змогу доливати в колектор антифриз і стравлювати тиск при закипанні; 4. Бочку використовувати тільки як акумулятор тепла, тоді в ній не створюватиметься тиск; 5. Подачу холодної і забір нагрітої води також проводити через другий аналогічно вкладений всередині бочки змійовик - це дасть змогу отримувати теплу воду в крані з нормальним напором; 6. Всі труби які йдуть назовні обов'язково утеплити. 7. Замість полікарбонату використовуйте скло, оргскло або можна спробувати плоску лінзу Френеля. Ось і вся система
Так, тиск у бочці- це погана ідея. Змійовик не обов'язково мідний . Підійде кілька метрів пластикової труби, скрученої спіралю в нижній частині бочки. Цей перший контур має містити розширювач , як у водяному опалені. Схоже автор недостатньо промоніторив ютуб. Там він точно знайшо би всі ці речі.
Купіть ущільнювач для дверей , алюмінієвий уголок і гартоване скло. Ущільнювач проклейте по торцу зверху накрийте склом і притисніть його уголком, так конструкція буде важча але ефективніша і в будь який час ви зможете її обслужити бо фарба швидко вигорає і відходить від дерева і не знаю як у вас а у нас в степовій зоні пилюка знайде як залізти в середину
На мою думку полікарбонат погана ідея. - жовтіє - дзеркальна поверхня (частина світла відбивається) - подвійний (заломленя світла) думаю втрати будуть. (Потрібно провіряти) Я не експерт. Просто ділюсь своїми думками) Можливо звичайне скло краще підійде🤔
Шланг провисне і пережметься від гарячою води. Вважаю, що і сама бочка не повинна бути під тиском, бо коли вода почне нагріватися, то тиск ще збільшиться і доведеться мабуть ще ставити клапан, щоб той самий тиск скидати.
Якщо є можливість поставте просте віконе скло, бувають викидають при заміні вікон. В середені набити по периметру планку, покласти на силікон, і прибити штапіком.
@@KinoL0V на вікнах нелопає, бачив на одному з каналів ставили на саморобний колектор. Там вони варили з профільної труби, і накрили склом. Це як варіант. А краще, на мою думку, використати акрілове скло.
@@luckyperson6385 Скло лопає це вже пройдений етап.В сильну жару колектор нагрівається вище 100цельсія. Якщо воно обичне тонке воно сходу лопає.Я вже пробував і багато людей до мене.Верніше лопає вакумне.А просте просто трісне якщо нато тонке.Тому краще щось інше.Або не доводити колектор і вчасно щоб насос савжди працював.Але це не добре в мене діти тому мені це не підходить аж ні як.
Задумка гарна. Я би поміняв містами подачу гарячої води в хату с виходом гарячої води с колектора. Горяча вода завжди до гори йде. Обов'язково поставив би взривний клапан, бо прі нагріванні вода розшириться.
Поликарбонат нельзя герметизировать по сотам. От перепада давления происходит подсос воздуха по микро щелям в соты, а вместе с ним и влага. А испаряться она так не будет, будет накопление в бОльшем объеме. Нужно использовать специальную мембрану, которая помогает дышать сотам, но не пускает внутрь жуков-пауков. Циркуляционные трубы тоже надо утеплить мерилоном хотя бы в 2 слоя. Циркуляция может быть постоянной, а на случай отключения электроэнергии надо ставить группу безопасности чтоб не взорвалось от закипания
Заради експерименту - так як ви і зараз експериментуєте - поставте бочку вище колектора на один день і перевірте, чи відбудеться природна циркуляція води і як вона нагріється. Може дійсно варто піти в без електричний варіант і зекономити по максимуму ? Всеодно рейками все обшиваєте, архітектурно можна вписати у стиль подвірʼя
Бочка -- своїм низом вище верха колектора; верх колектора -- до верху бочки , але не в самий верх , підключення "подачі" повинно бути покрите водою і як тільки оголиться , так і циркуляція зупиниться. Знизу бочки до низу колектора -- "зворотка". При наповнюванні бочки вода поступово витісняє повітря і як набралася повна бочка , так і почалася циркуляція , але , як уже й казав , до тії пори , поки оголиться врізка "подачі".
Привіт! Вигнуло полікарбонат і втягнуло герметик то му що ти загермитузував повітря в середені ячейок полікарбоната. Від нагріву ці канали деформувало. Просто приклей пвх кутник по контуру та і все ))) Успіхів!
Можна за безцiнь купити б/у пметалоластикове вiкно, (вiд новобудов багато продають) витягти склопакет, за його розмiрами робити колектор. А на насос поставити маленьку сонячну панельку.
Колектор знизу ,бойлер на 100 літрів зверху ..в бойлері змієвик намотав з металопласту 20 мм вода гаряча цілодобово,працює без насоса,тільки бак розширювальний стоїть
Для циркуляції води у вашому варіанті достатньо акваріумного насоса, ваш насос надлишковий. Увімкнення насоса потрібно зробити автоматичним через дешевий теремостат коли колектор прогріється, а при охолодженні колектора у вечері насос вимкнеться і вся гаряча вода залишиться в утепленій бочці.
Герметик треба було наносити спочатку з одного боку, а після затвердіння через добу - з іншого боку. Думаю причина в тому, що коли наносилось з обох боків вдень при високій температурі, повітря в сотах було розширене, а вночі при зниженні температури повітря звужувалось в об'ємі і ''засмоктувало'' герметик всередину. Але краще брати мабуть товсте оргскло
Думаю, що потрібно в самій верхній точці встановити автоматичний клапан для скиду повітря, а подача холодної води в бочку, щоб була постійно відкрита і через зворотній клапан, щоб коли в централізованій системі по якійсь причині зникне вода- гаряча не витикла в систему. Для колектору краще мідні або алюміньові трубки. Замість полікарбонату краще скло.
Е монолітний полікарбонат а увас сотовий він краще пропускае тепло в сам колектор, потрібно поставити зворотній клапан сразу на виході з діжки, і помпу я б використовував на 12v від автомобіля наприклад, і добавити плату з датчиками температури(про цю плату пишуть вище у коментах вога коштуе небагато) щоб вода правильно перемішувалася,а запитувати все можна блоком живлення 220v/12v, так буде економніше і правельнніше зробити.
якраз бочку на верх, не хотів піднімати, а опускати колектор тоже не хотів, бо буде скоро паркан і він просто зробить тінь на колектор і тоді толку з нього особо не буде
Ідеально б було низ колектора нижче бочки, верх колектора чуть нижче рівня води в бочці. Якщо рівень води в бочці зменшиться, система ,,завоздушиться" , природньоі циркуляціі не буде. Необхідно встановити клапан від унітазу з боковим підключенням, для автоматичного поповнення води.
Якщо на виході температура 30°, то простіше взяти 4 металеві бочки чорнрго кольору по 25л. та зьєднати між собою, а по 25л. бо так вони кращє прогріються, і все.
Насчёт потерь тепла через бочку это нереально в Вашей ситуации. Скорее всего наоборот, бочка дополнительно нагревает воду. По крайней градусов до 40 ка в солнечный день точно.
емкость должна стоят выше нагревателя - вода будет циркулировать самотеком - не нужен никакой насос.... не занимайтесь ерундной... налепили энергозависимый солнечный коллектор...
та по ідеї він на виході з бочки, чи вірніше вже у будинку може ресівер поставити на 10 чи 20 літрів, де вже буде тиск відповідний для системи. Так то взагалі ту бочку зберегти по довше
Братан виправ у назві слово інструкція. І ще мені неподобаються позначки на діжці. Походу у ній були якісь отруйні речовини. Багато таких речовин назавжди залишаються на поверхні. А іх концентрація буде зменьшуватись повільно. В основному за рахунок переходу у воду. Краще непошкодуй 2-2,5 тис і купи нову діжку. Щоб ви недайбоже не потруїлися.
Сонце шкваре,відкупив з металолому бойлер,розпотрошив, заварив,встановив на дах і зверху вдів скляний ящики -акваріум...за день нагрівається 80 літрів 60с...а до цього зробив титан на 50 літрів,дві гнилі штахетини нагрівають 70-80с за годину...економимо як можем😂
Молодець 👍 але: 1. Ємність з водою обовязково вище колектора! 2. Насос не потрібный. Вода повынна рухатыся самостийно вид нагріву. 3. Полікарбонат не скло! А потрибне саме скло (товсте)! 4. Бочку обмотай теплоізолятором.
Реле температуры с выносным датчиком 220В XH-W3001 це реле настроюється на мінімальну і максимальну температуру, я таке на твердопаливний котел ставив, працює добре
На мой взгляд, использование прозрачного поликарбоната, не является правильным решением, он отражает солнечные лучи (преломляет) ..лист оцинковки,окрашенный в чёрный цвет, гораздо лучше🤗 его можно сделать в форме крышки коробки
Мабуть краще не сотовий полікарбонат, а монолітний. Або оргскло (плексиглас). Як не герметизуй, а повітря в сотах все одно залишиться і від перепаду температур буде утворюватися конденсат. А якщо буде конденсат - то з часом почне зеленіти. Та й від ультрафіолету з часом може покришитися сотовий полікарбонат.
Гадаю вдень було тепле повітря в сотах, а ввечері почала знижуватися і утворився так би мовити вакуум. Ну і соти гадаю не добрий варіант. Я би брав монолітний тонкий полікарбонат 1-2 см і 2 перемички додатково.
@@Roman-to8kd та ні. Товщина стінок сортового 0,4-0,8 здається, якщо зрівняти з ціною моноліта він дешевше. Я особисто брав 0,1 гофрований моноліт, ціна вигідніше була і немає мінусів сотового, до того ж товстіше і надійніше
Класний контент,якраз про те чим займається середньостатистичний господар у якого руки ростуть з правильного місця - щось будує,косить штукатурить....
...коли офіційної роботи немає, щоб гроші заробляти, то чим ще займатись))
Дякую, за цікавий українськомовний контент! Бажаю, творчої наснаги!
На Алиекспрес є плата з дома датчиками температуры. Задайте дельту - різницю температур, наприклад 10. Датчики - один на холодний вихід бочки , другий на горячий вихід колектора. Як тільки різниця температур буде дорівнювати дельті насос вмикнется , стане меньше вимкнется. Буде дуже економно по електриці.
І не дорого коштує. Я за 300 грн замовив рекомендую, для такої системи саме то
Можна фото щоб знайти і купити @@ПавлоОлешко-ж2щ
Дайте назву цього контролера, не можу знайти
вітання з Харкова перемоги миру легкої праці
Я робив так
Ємність з водою вище колектора. В Ємності два отвори
Один в самому низу і другий сантиметрів 10 вище для нагрітої води, щоб більшість води перемішувалась
По ідеї, коли ви герметизували торці полікарбонату було тепло або на сонці, а коли стало холодніше, об'єм повітря в канальцях полікарбону зменшився, створюючи розрідження, яке й втягнуло герметик в середину.
Дякую за відео. Ми робили з батьком саморобний колектор, то потрібно врахувати деякі наші помилки: 1) зворотний клапан або кран потрібний обов'язково, бо вночі колектор буде охолоджувати воду і вранці в вас буде льодяна вода; 2) вигинати сотовий полікарбонат буде через температуру, а особливо коли в колекторі не буде води або насос не качатиме за відсутності електрики. Тому я б вам порекомендував розмістити бак над колектором, щоб вода могла самостійно циркулювати.
Я б спробував замінити сотовий полікарбонат на монолітний полікарбонат. В ютубі бачив відео де людина тестувала скло, сотовий і монолітний полікарбонат - то найкраще себе зарекомендував монолітний. Батькові ми так і не встановили монолітний полікарбонат, тому ручатися за нього не можу. А так батько кожного року весною замінює стару плівку на нову)
Чудова картинка, гарний виріб. Єдине зауваження від мене - відео дуже затягнуте.
Коментар на підтримку контенту рідною мовою
А так все добре і класно продумано, можеш ще замість циркуляційного насосу використати насос для фонтанів на сонячній панелі, коли є сонце насос працює і підігріває воду, коли сонце заходить за хмари, чи в ночі, тоді насос не працює і гаряча вода залишається в утепленій бочці.
Ідея класна і все буде працювати , молодець .
Привіт з Ірпеня, класна тема і канал загалом. Я би ще додав запобіжний клапан від бойлера, щоб бочку не роздувало. І погоджуюся з іншими дописувачами - враще замість полікарбонату спробувати поставити скло.
Дякую, думаю так і зроблю
Дякую що ділитись своїм досвідом дуже цікава тема👍
Є досконаліша система без створення тиску в бочці. 1. Утеплити бочку максимально; 2. Рамка колектора має бути нижче бочки; 3. Використати мідну трубку або щонайменше гофровану нержавійку, яку вкласти в рамці зигзагоподібною змійкою знизу вгору, а в бочці по колу по типу змійовика. Вільні кінці трубки мають виходити у верхній точці з рамки, які під'єднати через автомобільний розширювальний бачок (бажано його утеплити). Бачок дасть змогу доливати в колектор антифриз і стравлювати тиск при закипанні; 4. Бочку використовувати тільки як акумулятор тепла, тоді в ній не створюватиметься тиск; 5. Подачу холодної і забір нагрітої води також проводити через другий аналогічно вкладений всередині бочки змійовик - це дасть змогу отримувати теплу воду в крані з нормальним напором; 6. Всі труби які йдуть назовні обов'язково утеплити. 7. Замість полікарбонату використовуйте скло, оргскло або можна спробувати плоску лінзу Френеля. Ось і вся система
Так, тиск у бочці- це погана ідея. Змійовик не обов'язково мідний . Підійде кілька метрів пластикової труби, скрученої спіралю в нижній частині бочки. Цей перший контур має містити розширювач , як у водяному опалені. Схоже автор недостатньо промоніторив ютуб. Там він точно знайшо би всі ці речі.
Купіть ущільнювач для дверей , алюмінієвий уголок і гартоване скло. Ущільнювач проклейте по торцу зверху накрийте склом і притисніть його уголком, так конструкція буде важча але ефективніша і в будь який час ви зможете її обслужити бо фарба швидко вигорає і відходить від дерева і не знаю як у вас а у нас в степовій зоні пилюка знайде як залізти в середину
Успіхів вам.
На мою думку полікарбонат погана ідея.
- жовтіє
- дзеркальна поверхня (частина світла відбивається)
- подвійний (заломленя світла) думаю втрати будуть. (Потрібно провіряти)
Я не експерт. Просто ділюсь своїми думками)
Можливо звичайне скло краще підійде🤔
Шланг провисне і пережметься від гарячою води.
Вважаю, що і сама бочка не повинна бути під тиском, бо коли вода почне нагріватися, то тиск ще збільшиться і доведеться мабуть ще ставити клапан, щоб той самий тиск скидати.
Принцип бойлера, там завжди ставлять групу безпеки.
Я б ставив бочку і колектор на криші навісу, бочку брав би більшу на сім'ю десь на 700л. І все самопроточне без електрики.
Вітаю ❤! Super, молодець! 🎉🎉🎉
Якщо є можливість поставте просте віконе скло, бувають викидають при заміні вікон. В середені набити по периметру планку, покласти на силікон, і прибити штапіком.
Може лопнути
@@KinoL0V на вікнах нелопає, бачив на одному з каналів ставили на саморобний колектор. Там вони варили з профільної труби, і накрили склом. Це як варіант. А краще, на мою думку, використати акрілове скло.
@@luckyperson6385 Скло лопає це вже пройдений етап.В сильну жару колектор нагрівається вище 100цельсія.
Якщо воно обичне тонке воно сходу лопає.Я вже пробував і багато людей до мене.Верніше лопає вакумне.А просте просто трісне якщо нато тонке.Тому краще щось інше.Або не доводити колектор і вчасно щоб насос савжди працював.Але це не добре в мене діти тому мені це не підходить аж ні як.
Молодець,круто!❤
Лайк за Український контент
Задумка гарна. Я би поміняв містами подачу гарячої води в хату с виходом гарячої води с колектора. Горяча вода завжди до гори йде. Обов'язково поставив би взривний клапан, бо прі нагріванні вода розшириться.
Планую поставити ще розширувальний бачок, щоб бочку не роздувало
Поликарбонат нельзя герметизировать по сотам. От перепада давления происходит подсос воздуха по микро щелям в соты, а вместе с ним и влага. А испаряться она так не будет, будет накопление в бОльшем объеме. Нужно использовать специальную мембрану, которая помогает дышать сотам, но не пускает внутрь жуков-пауков. Циркуляционные трубы тоже надо утеплить мерилоном хотя бы в 2 слоя. Циркуляция может быть постоянной, а на случай отключения электроэнергии надо ставить группу безопасности чтоб не взорвалось от закипания
Ви запобіжний клапан (подивітся як встановлюють бойлер) не встановлювали? щоб зайвий тиск при нагріві води автоматом стравлювався
Заради експерименту - так як ви і зараз експериментуєте - поставте бочку вище колектора на один день і перевірте, чи відбудеться природна циркуляція води і як вона нагріється. Може дійсно варто піти в без електричний варіант і зекономити по максимуму ? Всеодно рейками все обшиваєте, архітектурно можна вписати у стиль подвірʼя
Без електрики краще! Зробив,встановив і забув!!!!
Для циркуляції, бачив, люди під'єднують насос для декоративного фонтанчика, який працює від сонця.
От це хороша ідея, дякую
@@svoimurykamuКілька насосів, робив аналогічні експерименти. Найкращій від автомобільного омивача, і дешевший і потік кращий.
Круто 🤘
-"Вік живи,і вік учись"
Бочка -- своїм низом вище верха колектора; верх колектора -- до верху бочки , але не в самий верх , підключення "подачі" повинно бути покрите водою і як тільки оголиться , так і циркуляція зупиниться. Знизу бочки до низу колектора -- "зворотка". При наповнюванні бочки вода поступово витісняє повітря і як набралася повна бочка , так і почалася циркуляція , але , як уже й казав , до тії пори , поки оголиться врізка "подачі".
Полікарбонат потрібно було брати не такий як ви взяли - пустотілий,а монолітний - типу як скло!
Класні відоси, чудову музику підбираїте. Купіть прозорий плоский шифер.
яка ж вона халявна з насосом електричним? Бочку треба вище ж колектора ставити, щоб природня циркуляція була. Але ти ж все рівно не читаєш коменти.
Бойлер 1.5 кВт не тягне постійно таку потужність. За місяць в мене він накручує приблизно 100 кВт. При об'ємі на 80 л.
Додай укосини до основи. Парусність велика, може розхитати з часом
Привіт! Вигнуло полікарбонат і втягнуло герметик то му що ти загермитузував повітря в середені ячейок полікарбоната. Від нагріву ці канали деформувало. Просто приклей пвх кутник по контуру та і все )))
Успіхів!
Дякую, так і зробив, поставив кутник(шкода що з запізненням)
Можна за безцiнь купити б/у пметалоластикове вiкно, (вiд новобудов багато продають) витягти склопакет, за його розмiрами робити колектор. А на насос поставити маленьку сонячну панельку.
Дякую за хорошу ідею
Якщо у насоса є режими роботи то треба ставити на мінімум і на постоянку
а пластмасова бочка підходить для зберігання теплої води, як термос?
Цілком, там кипятка нема, а максимум 50-60градусів, для такої бочки то нестрашно
Колектор знизу ,бойлер на 100 літрів зверху ..в бойлері змієвик намотав з металопласту 20 мм вода гаряча цілодобово,працює без насоса,тільки бак розширювальний стоїть
Поставьте клапан для стравлювання тиску...
Я також коли побачив яка надута бочка чекав в фіналі на гейзер
@@beeteua може бути варіант коли не буде світла, а вода в колекторі перегріється... Можуть бути не приємності :(
Важаю вам потрібно поставити болер косвеного нагріву
А в мене колектор простіше, хоча і не такий ефективний: залізна бочка на 200 літрів нагрівається на сонці за декілька годин :)
Все класно!якби іще утеплити саму бочку пінопластом
Для циркуляції води у вашому варіанті достатньо акваріумного насоса, ваш насос надлишковий. Увімкнення насоса потрібно зробити автоматичним через дешевий теремостат коли колектор прогріється, а при охолодженні колектора у вечері насос вимкнеться і вся гаряча вода залишиться в утепленій бочці.
Иногда бывает и так,что при хорошем солнце,даже за 10 минут,туба может от нагрева повестись и потечь.
А якщо поставити бочку чорну, а на ніч переливати в бочку термос?😀
😂👌
Герметик треба було наносити спочатку з одного боку, а після затвердіння через добу - з іншого боку. Думаю причина в тому, що коли наносилось з обох боків вдень при високій температурі, повітря в сотах було розширене, а вночі при зниженні температури повітря звужувалось в об'ємі і ''засмоктувало'' герметик всередину. Але краще брати мабуть товсте оргскло
У полікарбоната великий коефіцієнт температурного розширення - тому його коробить
Думаю, що потрібно в самій верхній точці встановити автоматичний клапан для скиду повітря, а подача холодної води в бочку, щоб була постійно відкрита і через зворотній клапан, щоб коли в централізованій системі по якійсь причині зникне вода- гаряча не витикла в систему. Для колектору краще мідні або алюміньові трубки. Замість полікарбонату краще скло.
А латунні підійдуть ?
Підскажіть як називається ваша розумна розетка?)
купуйте монолітний полікарбонат, або скло, або акрил.
Цікаво з трубою сірою її ще можна кинути в утеплювач і тоді загалі непотрібно зливати на зиму
Е монолітний полікарбонат а увас сотовий він краще пропускае тепло в сам колектор, потрібно поставити зворотній клапан сразу на виході з діжки, і помпу я б використовував на 12v від автомобіля наприклад, і добавити плату з датчиками температури(про цю плату пишуть вище у коментах вога коштуе небагато) щоб вода правильно перемішувалася,а запитувати все можна блоком живлення 220v/12v, так буде економніше і правельнніше зробити.
купіть на алі насос jt-750d (300-400 грн), 12 вольт DC, до 15 ват споживання
Якщо нагрівальну панель опустити донизу абочку підняти наверх буде термосифонна система можна обійтися без насоса
якраз бочку на верх, не хотів піднімати, а опускати колектор тоже не хотів, бо буде скоро паркан і він просто зробить тінь на колектор і тоді толку з нього особо не буде
А чому б не поміняти місцями бочку з колектором? Якщо колектор буде знизу - то вода буде рухатись сама, і насос не потрібен.
Ідеально б було низ колектора нижче бочки, верх колектора чуть нижче рівня води в бочці. Якщо рівень води в бочці зменшиться, система ,,завоздушиться" , природньоі циркуляціі не буде. Необхідно встановити клапан від унітазу з боковим підключенням, для автоматичного поповнення води.
Якщо на виході температура 30°, то простіше взяти 4 металеві бочки чорнрго кольору по 25л. та зьєднати між собою, а по 25л. бо так вони кращє прогріються, і все.
Для полікарбоната є П образний профіль тобто заглушка
Друже постав краще релє тиску на насос воно буде саме вмикати воду при натисканні на кран
Насчёт потерь тепла через бочку это нереально в Вашей ситуации. Скорее всего наоборот, бочка дополнительно нагревает воду. По крайней градусов до 40 ка в солнечный день точно.
Орг-скло треба було чи одинарний скло-пакет...
емкость должна стоят выше нагревателя - вода будет циркулировать самотеком - не нужен никакой насос.... не занимайтесь ерундной... налепили энергозависимый солнечный коллектор...
Привіт.де брав бочку
Аби не роздувало діжку - постав на вхід (або в будинку на вихід) редуктор тиску. А замість полікарбонату - скло. Полікарбонат розсіює тепло.
та по ідеї він на виході з бочки, чи вірніше вже у будинку може ресівер поставити на 10 чи 20 літрів, де вже буде тиск відповідний для системи. Так то взагалі ту бочку зберегти по довше
Без утеплення бочка навпаки вдень нагрівається через всю площу стінок
Братан виправ у назві слово інструкція. І ще мені неподобаються позначки на діжці. Походу у ній були якісь отруйні речовини. Багато таких речовин назавжди залишаються на поверхні. А іх концентрація буде зменьшуватись повільно. В основному за рахунок переходу у воду. Краще непошкодуй 2-2,5 тис і купи нову діжку. Щоб ви недайбоже не потруїлися.
В мене бочка без колектора прогрівається до +40 на сонці
Тут з вами згідний, але суть в тому, щоб потім ту температуру в бочці зберегти і мати у вечірній час
@@svoimurykamu тоді треба боцлер
Вы молодець але краще врахувати Фізику, на каналі Володимир Брус ця тема зроблена краще ❤
Згоден
Але виглядає воно в нього, Бруса, доволі страшненько)
Сонце шкваре,відкупив з металолому бойлер,розпотрошив, заварив,встановив на дах і зверху вдів скляний ящики -акваріум...за день нагрівається 80 літрів 60с...а до цього зробив титан на 50 літрів,дві гнилі штахетини нагрівають 70-80с за годину...економимо як можем😂
Як заварив дирявий бойлер,якщо в ньому керамічне покриття?
@@ЕвгенийАхмадеев-м3м можливо з середини і було колись покриття,та на разі сам накип і іржа...ну а я варив зовні,вирізав латку 50х50мм і заварив....
Молодець 👍 але:
1. Ємність з водою обовязково вище колектора!
2. Насос не потрібный. Вода повынна рухатыся самостийно вид нагріву.
3. Полікарбонат не скло! А потрибне саме скло (товсте)!
4. Бочку обмотай теплоізолятором.
Треба, мабуть, листковий полікарбонат, а Ви використали сотовий.
Все вірно, нова версію весною буде набагато краща)
Дядя норм
Бочку поставте вище колектора і буде все працювати самотьоком
Утеплити можна було б обшити і забути піною монтажною
Постав бак на даху, все буде працювати без насоса. А так в колекторі повітря, і все працює тільки коли увімкнений насос
Мені здається шо такої бочки замало. Потрібно би в 3-4 більше об'єму води.
Самотек не работает? Зачем циркуляционный насос? Про расширительный бак никто не подумал.
Реле температуры с выносным датчиком 220В XH-W3001 це реле настроюється на мінімальну і максимальну температуру, я таке на твердопаливний котел ставив, працює добре
Через рік соти почорніють, і прийдеться шукати інший варіант.
Може краще придбати 200 літровий , або більше літрів бойлер але двухконтумний.
І тоді пробувати експерименти. Бог в поміч.
Полікарбонат не підходить, краще використовуй оргскло 2-4 мм
8 мм полікарбонат буде ще більше здувати
На мой взгляд, использование прозрачного поликарбоната, не является правильным решением, он отражает солнечные лучи (преломляет) ..лист оцинковки,окрашенный в чёрный цвет, гораздо лучше🤗 его можно сделать в форме крышки коробки
Мабуть краще не сотовий полікарбонат, а монолітний. Або оргскло (плексиглас). Як не герметизуй, а повітря в сотах все одно залишиться і від перепаду температур буде утворюватися конденсат. А якщо буде конденсат - то з часом почне зеленіти. Та й від ультрафіолету з часом може покришитися сотовий полікарбонат.
Полікарбонат через 3-4р розсипиться. А так лайк за відео
Дякую. Якраз думаю про оргскло. Буде найкращий варіант
Заклеїли на гарячу, а коли температура почала падати, виник вакуум в каналах+ конденсат+ деформація
Мабуть треба було звичайне скло клеяти, хоча б 3мм
Гадаю вдень було тепле повітря в сотах, а ввечері почала знижуватися і утворився так би мовити вакуум. Ну і соти гадаю не добрий варіант. Я би брав монолітний тонкий полікарбонат 1-2 см і 2 перемички додатково.
Однако он дороже сотового...
@@Roman-to8kd та ні. Товщина стінок сортового 0,4-0,8 здається, якщо зрівняти з ціною моноліта він дешевше. Я особисто брав 0,1 гофрований моноліт, ціна вигідніше була і немає мінусів сотового, до того ж товстіше і надійніше
просте скло. і дешево і сердито, якщо багато грошей маєте то оргскло
Купи звичайне скло, чи занатто дорого?
дорогувато + вага дуже велика виходить.
@@svoimurykamu зрозуміло
@@svoimurykamu я просто коли міняв вікна в селі в бабусі на металопластик, то робив щось схоже зі старої рами та вікна
Чувак треба залізний радіатор і обов'язково лист заліза для абсорбера.
Було би круто, якби саме взимку від сонця і воду нагрівати і електрику отримувати. А так...
Герметик пішов тому що вийшла система капілярів вчили ще в школі, рідина підійметься в гору під внутрішнім тиском.
Я в школі відмінником не був)))
Став скло або орстікло сразу на герметик і все буде ок
Полікарбонат через пару років зіпсується, краще скло
Треба все утеплити і бочку, і шланги
Так і роблю
Цікава тема но після першого матюка вимкнув.
Нема ідеальних людей
Шоб було без матюків, то дивіться як попи будують 😀
@@svoimurykamuа мені подобаються матюки, так людина виглядає справжньою, з усіма своїми емоціями та думками, а ханжі нехай у дупу йдуть 😊😊
А з якого боку тут халява,
по сьогоднішнім цінам ото потягне
тис. на 3.5-4.
Та щей енергія.
Працює....???
Так, гріє, нагріває і маю запас в 200+ літрів теплої води