Bootstrap 5 - Najnowsza wersja popularnego frameworka

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 янв 2025

Комментарии • 34

  • @widzekod4918
    @widzekod4918 Год назад

    Tak, tego szukałem! Właśnie kilka godzin temu skończyłem kurs Bootstrap 4 na tym kanale, dzięki!

  • @DamianSwarlik
    @DamianSwarlik 2 года назад

    pierwszy raz w życiu się z tym spotkałem, zacząłem się uczyć projektować w Figmie, no i oczywiście nie ma tak, ze jeden program wszystko ogarnia, o ile projektowanie czegoś co widzę a nie jest schowane w kodzie przychodzi mi łatwo to już kodowanie to magia z iście Hogwartu, ale oglądając ten filmik o Bootstrap nagle mnie oświeciło, że to kodowanie nie jest aż tak skomplikowane, nie znaczy to, że jest łatwe, ale trzeba się wgryźć w mięcho tematycznie i można wiele rzeczy pojąć jak działają. Dzięki wielkie za Twój czas i za tak pięknie wyjaśnione zawiłe kwestie. 👍

  • @ThePrzemo996
    @ThePrzemo996 3 года назад +2

    Super tutorial. Świetnie wyjaśnia wiele zagadnień, fajnie prezentuje bootstrap. Dzięki!

  • @Karolsan87
    @Karolsan87 3 года назад +4

    Jaka wy mega robote robicie! Chwała wam dobrzy ludzie! 👏🏻👏🏻👏🏻👊🏻👍🏻💪🏻

  • @matzyn8938
    @matzyn8938 2 года назад

    Świetny tutorial, dzięki niemu w końcu przekonałem się do bootstrapa

  • @jakobo5521
    @jakobo5521 3 года назад

    Piękne dzięki obu Panom za ten materiał! Właśnie zaczynam swoję przygodą z Bootstrapem :)

    • @ryzsyskzys1435
      @ryzsyskzys1435 Год назад

      I jak? Udało się?

    • @jakobo5521
      @jakobo5521 Год назад

      @@ryzsyskzys1435 Temat już dawno zostawiłem na rzecz SCSS a za jakiś czas pewnie CSS Modules/CSS in JS. A jeśli już wybierać to raczej Tailwind, niemniej jednak Bootstrapa warto znać.

  • @Pasjainformatyki
    @Pasjainformatyki  3 года назад +7

    A jest ktoś świeżo po egzaminie (część pisemna)? Jaka kwalifikacja? Sprawdzaliście wynik? :)

    • @takitam9417
      @takitam9417 3 года назад +2

      No według znalezionych odpowiedzi mam 31/40 dzięki tygodniowemu maratonowi waszych materiałów teraz znowu maratonik ale windows i linux serwera ;D kwalifikacja EE.08

    • @_restej
      @_restej 3 года назад +5

      EE.08 36/40. Z pomocą waszych filmów o sieciach komputerowych oraz wpisów na blogu miroslawzelent o drukarkach, ploterach etc. sprawdzian niczym nie zaskoczył. No może te pierwsze 3 pytania, które były z zakresu elektroniki i osłabiły nasze morale na start. Finalnie wyszło dobrze :D Wasze produkcje niewątpliwie dołożyły kilka cegiełek w moim przygotowaniu się do tego egzaminu także kłaniam się nisko Panowie i wyczekuje dalszych produkcji :) Pozdrawiam

    • @96sajmonek
      @96sajmonek 3 года назад +1

      38/40 chyba dzięki za materiały

    • @Macx130
      @Macx130 3 года назад

      Nie, jeszcze nie. Egzamin EE.09 w przyszłym roku - sesja zimowa. ;)

  • @slvvva
    @slvvva 2 года назад

    Świetny poradnik, biorę się za naukę!

  • @jzn5047
    @jzn5047 2 года назад

    Kurs z minuty na minutę coraz lepszy

  • @KoW
    @KoW 3 года назад +5

    Szosa w tle :) Szanuję!

  • @lechklimczak3976
    @lechklimczak3976 3 года назад

    Ciekawy materiał dziękuję :)

  • @ukaszurbanczyk8704
    @ukaszurbanczyk8704 2 года назад

    Super wytłumaczone

  • @ludy997
    @ludy997 26 дней назад

    elegancko

  • @tarasshevchuk8477
    @tarasshevchuk8477 2 года назад

    Dzięki

  • @mysli-zt3sz
    @mysli-zt3sz 3 года назад +11

    Nie ogarniam. Taki wyśmienity kontent. Bootstrap w pigułce... A wy marudzicie że czekacie na Pana Mirosława... trzeba mu podziękować ze zaprosił takiego gościa... ale docenić kontent, który jest niesamowity.

  • @alexanderyashyn8588
    @alexanderyashyn8588 2 года назад

    Awesome! 🤟

  • @marlub
    @marlub 10 месяцев назад

    W projektach komercyjnych parametry takie jak: time to market oraz koszt wytworzenia mają ogromne znaczenie. W ich optymalizacji pomaga własnie Bootstrap, poprzez gotowe zestawy komponentów i tym samym znaczne skrócenie czasu realizacji projektu. Dodatkowo, wielokrotnie sam klient do końca nie wie czego chce i jak zacznie się projekt z pełnym projektem UX to nie ukrywam bywa to masakra. Dyskusje czy ten button powinien być bardziej taki a może taki a ta tabela to może trochę szersza. Mając gotowe zestawy komponentów budujemy aplikację i skupiamy się na jej funkcjonalności. 99% użytkowników po go live ma gdzieś te dyskusje o tym czy ten button powinien być bardziej w lewo czy w prawo. Ważna jest ergonomia aplikacji, funkcjonalność, niezawodność, utrzymanie i rozwój. :)

  • @AdamMaichrzik
    @AdamMaichrzik 3 года назад +9

    Bardzo czekałem na ten film ale od Pana Mirosława. Tak już jest, że oglądam go od wielu lat i jego głos brzmi dla mnie najlepiej. Szkoda, że ma tak mało czasu na poradniki na youtube. Wielka szkoda…

  • @rghbv
    @rghbv 3 года назад +7

    czy jest szansa na pogadankowy material o tym jak nauka w technikum informatycznym ma sie do rzeczywistosci?

    • @Pasjainformatyki
      @Pasjainformatyki  3 года назад +8

      Heh, w sumie dobry temat do Q&A :) Pozdrawiamy!

    • @rghbv
      @rghbv 3 года назад

      @@Pasjainformatyki temat jest dosc rozległy, ale lepsze q&a nic brak odniesienia.

    • @mieciumietek1405
      @mieciumietek1405 3 года назад +2

      Już Ci odpowiadam :D
      Totalnie nijak.
      Stary program, który jest serwowany, a przede wszystkim też znany przed większość wykładających jest na tyle mierny, że jedyne z czym można się zapoznać to z HTML5-ką CSS3 i podstawami JS, jquery, podstawy podstaw budowania szkieletu i wypełnienia statycznymi lub pseudodynamicznymi danymi i to też niezgodnie ze standardami HTML5, pomijając już wgl responsywność, o której większość wykładających ma tylko teoretyczne pojęcie (i to też tylko ze słyszenia, że coś takiego jest - a i to jest już sukces, że w ogóle rozumieją co się do nich mówi). Tak samo z sql'em, php itd.. Wszystko to jest liźnięte, ale nic konkretnie nie umiesz. Jedynie Cie wprowadzą do świata na obecne czasy [jeszcze ~10 lat temu to i by obecna wiedza nauczana w szkole wystarczyła i miałbyś jakiś fajny skillset na rynku pracy, ale i to też po dogłębniejszym zajrzeniu w temat]. Jeżeli nie masz własnej inwencji i motywacji do zgłębiania szerszego wiedzy i JUŻ teraz nie jesteś na wyższym poziomie niż to co serwują w szkołach to zapomnij, że po wyjściu, ze szkoły będziesz kimś wartościowym na rynku pracy w webdevie - cóż takie są realia. Jeżeli chcesz być na rynku pracy w webdevie to teraz musisz mieć sporo wiedzy o frameworkach, środowiskach programistycznych, środowiskach automatyzujących instalacje pakietów i konfiguracji. Optymalizacja nawet w głupim CSS. UnitTesty itd.. generalnie NIC z tego nie nauczysz się w tech, no chyba, że będziesz miał jakieś szczęście i trafisz na wykładającego o charyzmatycznym podejściu do sprawy i sam będzie Was wciągał w świat realiów obecnych. Nie wiem jak jest teraz, ale z tego co zdaje się słyszeć w środowisku to nic się od ładnych X lat nie zmieniło i nadal wiedza czy typowo diagnostyczna i naprawcza czy sieciowa (tutaj akurat relatywnie do podstawowej pracy jako monter w jakiejś sieci ISP można uznać, że jest powiedzmy OK z wiedzą, bo też i wiele tam nie potrzeba, do podstawowej pracy) czy już w ogóle webówka to nie ma nawet o czym mówić.
      Korzystajcie z wiedzy, która jest i sami musicie dużo działać we własnym zakresie, bo w innym wypadku, żadna państwowa szkoła idąca programem starych zasad lub niespecjalnie aktualizowanym, nie da Wam tego czego rynek oczekuje - ten rynek jest zbyt dynamiczny, sam w branży trochę odsiedziałem, miałem przerwę na poczet innej branży, po czasie spoglądam na rynek i sam widzę, że temat na przestrzeni 1,5-2 lat się dynamicznie zmienia, natomiast ja mam już większe zaplecze skillsetu w ręku i lekkość już w przyswajaniu innych tematów, ale jeżeli ktoś ma teraz sam zaczynać i ogarnąć mindset wymagany na obecny rynek pracy w webdevku, no to szczerze współczuje i życzę wytrwałości, bo to już nie czasy, keidy wystarczyło ogarnąć FTP, html i css, a jak już umiałeś js'a jakieś elementy automatyzacji logiczno-wizualnej, że już nie wspomnę o ajaxie to byłeś bogiem :D Teraz to tak naprawdę nic nie potrafisz i nawet na prostego frontend code'ing juniora będzie ciężko się dostać, bez chociaż podstaw obsługi systemów kontroli wersji i zarządzania projektem, frameworków frontendowych, posiadania wiedzy na temat responsive design w związku z tym, pisania stron typowo pod zgodnie ze standardem, SEO, najnowsze ecma, preprocessory CSS, menadżery pakietow, srodowiska wykonawcze, a poza tym, że frameworki frontendowe to typowe frameworki do tworzenia aplikacji, ażeby chociaż umieć się w danym środowisku poruszać, aczkolwiek tutaj to akurat już kwestia projektu/ założeń itd., więc no akurat to powiedzmy można w trakcie wybierania technologii zastanowić się nad tym co już umiemy, a co będziemy musieli się douczyć - indywidualna sprawa - natomiast kolejny skill do przyswojenia, żeby zaczął chociaż coś tam działać w grubszych projektach, gdzie musi być pełna rozmowa z backendem itd.. Temat długi szeroki i zawiły, ale nie ma też coś się łamać - wszystko jest do ogarnięcia, kwestia tylko chęci nauczenia - będzie chęć to i będą postępy - nawet małymi krokami, ale będą i powoli do celu! Pozdro!

    • @rghbv
      @rghbv 3 года назад

      @@mieciumietek1405 wow jaki wyklad :) dzieki.
      ja mam podobne zdanie do Twojego, nie identyczne ale podobne, tez pracuje jako programista. Zadalem to pytanie bo jestem bardzo ciekaw argumentacji chlopakow z PI bardzo cenię ich zdanie to wlasnie z MZ stawialem pierwsze kroki we wspolczesnej webowce.

  • @000rosiu
    @000rosiu 3 года назад +6

    Czy pan Zelent wróci?

  • @l1ke583
    @l1ke583 3 года назад +3

    siema

  • @nordfaen
    @nordfaen 3 года назад +1

    Dziękuję bardzo za film 😁