Думаю зайду на 5 хвилин подивитись як інші люди обирають собі мильниці, але мене на 50 хвилин зачарувала подача та детальність відео! Дякую вам за ваш контент, і так, мильниці то життя
@@artemvasko9087 Дякую Вам. Нещодавно так само, як і Ви, вирішив трохи послухати касетний магнітрфон. Залип години на 3. Слухав усе підряд. Настільки, виявляється, психіка скучила за неоцифрованим звуком. Дурять нас маркетологи, продаючи паралельні технології як "нові" )
Щиро дякую за Ваш відгук. Як екс-ведучий інформаційно-пізнавальних програм для дітей та юнацтва Нацрадіокомпанії України, з приємністю прочитав його! :)
Дуже цікавий випуск. Хоч технічно ці пристрої вже старі як мамонти, але в них є дві переваги: вони дають можливість робити справжні вінтажні фото без постобробки в програмах. Адже така обробка, якщо ти бачив багато прикладів, дуже сильно кидається в очі. А тут справжнє! Що є дуже цінним. Ну і другий плюс - вони дешеві. Прикупити собі просто так якийсь дешевий апарат приблизно 2000-2005 року + щось дешевеньке з ~2010 і використовувати для творчої фотографії це прямо чудово і недорого. Думаю вони точно окупляться Ну і ще хочу сказати про цю автентичність, що є протилежною програмній обробці і чому це важливо. Ось наприклад візьмемо відеоігри, старі та нові. Раніше більшість розробників використовували свої унікальні ігрові двіжки для ігор і тому вони виглядали і відчувалися по різному, у проектів був свій характер, навіть якщо вони були в загальному схожі А зараз більшість використовує такий двіжок як Анріал енжин, тому більшість сучасних ігор трохи вигадають звичайно, хоча й картинка красива. Але без душі, однаково. От з фотоапаратами так само - навіть якщо матриці однакові, схожа оптика, схожі налаштування, але картинка все одно різна в деталях, навіть після обробки. Тому мені здається важливо робити світлини саме на щось отоке, унікальне, бо подібного результату більше не буде і досягти його якось інакше важко
@@All_of_space_is_dead Дякую за Ваш коментар. Маю один-в один такі ж самі висновки, і радий зустріти однодумця. Справді, навіщо імітувати картинку, якщо є можливість створити її одразу, оригінальну. Щодо розміру й формату зображення. Зустрічав на столичних фотовиставках великі, презентативні, на півстіни роздруковані роботи... з камери гоу-про. То що, цифромильниці настільки поступаються гоу-про? )) Ось тільки з цінами... Торгівці ще не розібралися у специфіці, але відчули тренд, тому цифромильниці все частіше можна побачити по ціні б/в дзеркальних камер.
Цікава людина. Зазвичай, обов'язково щось дратує, а тут нічого не можу сказати. Приємно і дивитись і слухати! Я за "чистоту" RUclips. Набридло коли засмічують усе помийними роликами. На жаль ніч - завтра подивлюся ще ваші ролики! З мене лайк)
@@life_xypma Дякую. Загалом це був навчальний канал. Але винайшов спосіб рятуватися від стресів, "перебираючи" в інтернеті чужі скарби. А нещодавно вирішив цим способом поділитися. Сподіваюся, не розчарує )
Мої вітання, пане Сергій! Дякую за цей матеріал та пошуки. Здавалося: цифра не дуже давно увійшла у наше фотографічне повсякдення, але вже має свої рарітети))) дай Боже довгих літ тим камерам, які дійсно можуть давати цікаве зображення. А за нами лише сама мала справа - вміти бачити та будувати композицію))) а все інше за нас зроблять маленькі трудяги пікселі та хитроумне програмне забезпечення))) Дякую за бесіду! 🤝
Пане Глібе, дякую за Вашу увагу. Ряд "застарілих" моделей тих же цифромильниць користувачі згадують з особливою теплотою. Напевне, виробникам варто було брати за приклад особливо вдалі моделі, і "вести" їх, вдосконалюючи. Покупці поверталися б по продукт знову й знову. Час показав, що фотомарки даремно здалися перед маркетинговою позицією виробників смартфонів.
починав професійне знайомство саме з 2-мегапіксельної камери, від віробника BENQ, хоча професійною ту мильницю не назвеш. нам для роботи потрібно було зробити невеличкий каталог ліків, і знімати на плівку, потім робити фотки, потім сканувати і обробляти їх - це було класичним сценарієм, на той час (це був 2004-2005 рр), а цифрова камера позбавляла всього того клопоту і зайвих витрат. хоча якість фото була дуже посередньою, але для тієї задачі того було досить
Зараз монтую випуск. Принцип достатності там розкривається на прикладі француза, який у 2023 заробив на документалістиці в Україні. Сподіваюся, Вас зацікавить )
Доброго вечора вам!!! У вас дуже цікавий контент на рідній!!! Хочу просити пораду для себе...у мене проблеми зі звуком....ніяк не можу підібрати мікрофон щоб був чистий звук🙆🏽♀️😃 і ще й хочеться недорого....можливо у вас є такі відео, або можете порекомендувати... Буду дуже вдячна!!❤
І Вам доброго вечора! 1. Цей випуск начитав на китайський мікрофончик-петельку з Алі за 5 доларів. В наборі були: два повітрозахисти (кімнатний та вуличний), і перехідник до камери. Адже штекер мікрофону, хоч і схожий зовні на камерний, але розрахований на смартфони. Смартфонний має три чорні полоски, камерний - дві. Всі контакти - жовтого кольору, цебто "під позолоту", що служить ознакою якості. ...2. Але важливий не лише мікрофон, а й якість передусилків камери. Якщо передусилки погані, можна спробувати підключити петлю до смартфону, начитати на нього, перенести на комп, і звести з відео озвучку гарної якості. 3. Правильно налаштовуйте звук у камері. Якщо зайти у функції звуку, то побачите, що його кілька рівнів. Найвищий означає, що мікрофон "чутиме" не лише Вас, а й усі інтершуми. Я ставлю найнижчий або близький до нього, і покращую рівень вже на компьютері. 4. При начитці обирайте приміщення, яке дає найкращий звук. Спробуйте начитку в різних місцях житла, потім послухайте Ваш голос, і оберіть те саме місце, звук з якого найбільше подобається. Стежте аби кімната для начитки не давала "луни"; затісне приміщення із закритими дверима не дасть гарного звуку: звук повертатиметься у мікрофон від стін та заритих дверей в той час, як промовлятимете наступний. Ванну кімнату із зачиненими дверима для начитки точно не застосовуйте. Зичу добра і натхнення!
@photoukraine дякую за таку розгорнуту відповідь!!! Дійсно..." експерементую у всіх кімнатах"🤔🙆🏽♀️🤣🤣і з одним і тим самим "рідним", давно зрозуміла що в цьому є сенс!!! ( купувала не за дешево але не те!!! Хочу замовити мікрофон, щоб був якісний звук...але вагаюсь у виборі і мало маю часу, щоб розібратись у цьому 🙆🏽♀️🤣🤣🤔 У вас знайшла одне відео на цю тематику... 🤔але вхід платний 😃 а на виході не впевнена що отримаю що очікую🤔 тому напевно розберусь як завжди..... Дякую за відгук!
Вы, когда выбирали, я увидел реальный скарб в виде Olympus CaMedia. У меня был первый фотоаппарат из этой серии, только зеркала. Очень интересные фотки получались с учётом того, что диафрагма была в двух режимах: открытая и закрытая.
Шкода, що Olympus припинили виробництво фотоапаратів. У них серйозний бізнес в медичній газулі, фотографічне приладдя у порівнянні з ним було якимсь "апендиксом". Але... але.
Відео досить цікаве, навіть надихнуло на пошук подібного фотоапарату. Підкажіть хтось будь ласка, що це за сайт де автор шукає лоти ? Щось таке знайоме, але не можу згадати який саме.
колись давно, навчаючись в художній школі, один з вчителів сказав дуже важливу річ: художник має чітко розуміти масштабування своєї роботи, не всяка картина має бути 3х2 метри, іноді картина має бути 10х10 см, для того щоб передати задум і розкрити тему. цей принцип підходить майже до всіх сфер людської діяльності. іноді дивишся трьохгодинне кіно і розумієш, що з усього цього можна було зробити 20-хвилинну кроткометражку, і сюжет ніяк не постаждав би
@@xmapo4oc абсолютно навпаки. Дороже - може бути, але тому може бути і важче, бо не кожен може купити дорогу річ і не кожному є де повісити велику картину, до того ж можуть бути проблеми з вивезенням предметів мистецтва за кордон. Але річ все одно не про те, а про відповідність формату і сенсів, які закладаються у картину/фото/музичний твір. Не завжди треба задіювати цілий оркестр, де достатньо награти мелодію на гітарі. Не треба робити багатометрове фото бджілки, коли для цього достатньо фото на полароїді, те ж саме стосується і про вислів: як з гармати по горобцях.
Є люди які вміють ремонтувати і перепродувати. 100 грн це 2.5 бакса. Це ціна хліба в нормальній країні( в країні де хліб має норальну ціну). Це дешево!!!
25:11 Там на об'єктиві зазначено, що оптичний зум - 3х. А всього зум - 15х. Тобто трикратний оптичний зум (нормальний, без втрати якості), а далі - цифровий, який досягається за рахунок збільшення картинки, і як наслідок - зниженню деталізації.
Цікавий канал! Продовжуйте,успіхів! До речі-на передачу так званого "обьєму"впливає освітлення,під яким кутом спрямоване світло, ракурс,з якого ведеться зйомка,композиційне рішення сюжету,та і сам сюжет.Якщо фактурну поверхню освітить в "лоб",то ніякого обьєму не побачите,не зважаючи на фотоапарат чи обьєктив.Поміняйте кут,під яким падає світло на цю саму поверхню і картинка стане обьємною.Звичайно,динамічний діапазон матриці і якість обьєктива відіграють свою роль у створенні зображення,але ця роль не настільки категорична,щоб впливати на передачу обьєма на світлинах.
Дякую за відео. Практику малих світлин на виставках ще ніби знаний пейзажист Майкл Кенна використовував. А збільшення попиту на оці Poіnt&Shoot камери напевне має ще й свою "шкурну" причину - ціни на плівку стають все більш "кусючими". От любителі фото й шукають альтернативні шляхи демонстрації свого... індивідуалізму.
Ще, мабуть, багатьом імпонує формфактор "мильниць". До розміру смартфонів звикли, тож хочеться "справжній" та простий у використанні портативний фотоапарат. ... Дякую за згадку про Michael Kenna!
Переглядаючи свої старі фото, звернув увагу, що найсочніші кольори у фотографій, що зроблені на мій перший цифровий маленький Traveler DC4000. 4МП, на звичайних акумуляторах АА. Фотографії якісь насичені, цікаві, схожі на плівку. Так, зерно, так, динамічний діапазон ніякий, але ж кольори шикарні.
@@Babayota. Цифрова плівка, авжеж. Можливо, нам потрібні "шуми". Нещодавно мав нагоду послухати касетник, і "залип" на кілька годин. Настільки, виявлється, вухам набрид вихолощений цифровий звук. Можливо - "шуми", як і крупне "зерно" це умова сприйняття зображення, так само як паузи між звуками - умова сприйняття мови та музики.
Дякую Вам, колего! Так. До того ж такі камери спонукають до вдумливої роботи, не як плівка, але близько ) Бо не схильні пробачати помилок. Тим з ними цікавіше.
Об'єм на екрані є. Яка розмір екрана в точках? До 4х тис, а у більшості 2 тис точок, 1600х900 точок. А4 відбиток ви будете друкувати 300 точок на дюйм. І весь об'єм, який є на екрані на папері зникає. З досвіду зазначу, що хоч трохи об'ємне симпатичне зображення починається з 5-ти мп. І то не для всіх сюжетів. 5мп на повноформатній матриці будуть давати об'ємніше і хороше за динамічним діапазоном зображення за матриці 1/2,8, 1/1,8, 4/3, 18х24 мм. І набагато менше шумів. Я відчув "нормальність" камери на матриці починаючи з 1/1,8 на чутливості 100 iso. Починав з Olimpus Camedia 2500, 2,5 мп.
Маю теж таке враження ) Якийсь дрібний капосник ) Але приклад є приклад, тож не міг його не згадати, оскільки ліг в канву історії. А от про що думали організатори престижної міжнародної виставки, на яку слухняно потяглася вся столиця - не знаю. Мабуть про гроші, які взяли за "виставкове місце".
))) Думав ) Пропоную назвати зичливо: реставратори. Це тема реставрації творчості за допомогою камер, яких поспішили "поховати" маркетологи. Реставратори - згодні?
@@photoukraine назва не принципова насправді. нажаль чи на щастя, ми живемо в суспільстві споживання, з одногу боку це дає швидкий прогресс, з іншого боку маємо те що маємо - багато хороших речей швидко знецінюються і потрапляють на звалище історії
Епаха цифродзеркалок, відходячи на другий план, тепер дарує нам за копійки колись недосяжні і омріяні девайси. Наприклад топовий кроп Nikon D300 - 3000 грн. Колись за неї просили 2000$. Не думаю, що вона розчарує вимогливого початківця-ентузіаста. Все ж, я раджу починати з хорошого, можливо не найновішого. Старі цифромильниці можуть відбити бажання вчитися і отримувати задоволення від фотографії. Починайте із серйозного, якщо хочете добитись більшого. Управління проф апарату не є складним а правильним, інтуїтивно зрозумілим. Ніхто є не вчиться спочатку на поганих книжках, а потім на хороших. Дивіться на топів у фотографії.
Все правда, з усім погоджуюся. Але давайте врахуємо, що цифромильниці - портативний інструмент. І якщо "великий чорний фотоапарат" викликає (особливо останнім часом) у перехожих настороженість та роздратування, то цифрова мильниця майже не привертає увагу. І ще. Маю підозру, що цифромильниця - інструмент для людей з досвідом фотографування, які знають що з нею робити. Потрібні хоча б елементарне розуміння теорій світла та композиції, та навички роботи з фокусними відстаннями.
@@ПетроТерещенко-н6я Доброго Вам вечора й світла в хату. Так. Таке просте порівняння свідчить: аби створювати контент для величезної аудиторії користувачів смартфонів, достатньо цифромильниці минулих років. Таким чином технологічне коло замкнулося.
@@photoukraine дякую велике, знайшов там дві камери з видошукачем, але в них 8 мп, яку б Ви порадили придбати, Olympus SP-350 або Canon PowerShot A590 IS?
@@carrionrot-t7w Друже, коли йдеться про камери такого віку, які не обслуговувалися в сервісі, то це лотерея. Тому я б обрав ту, яка краще збереглася. Принаймні дві вади в таких камерах, які виникають від тривалого користування, знаю з досвіду: починає відходити кришка лючка для прийомника батарей, і об'єктив починає погано виїжджати. Тому повторюся: дистанційне придбання таких камер це завжди лотерея. Хоча сам іноді в неї граю.
Якщо ви зауважили, ті камери мають так звану "пластиліновість" або агресивний "Noise reduction". В ті роки матриці добряче шуміли) і навіть в дзеркалках. Навіть KODAK PRO 14n. Цікавою буде ніша з матриць 1/1/8. Це ті камери які не милять з топовою картинкою : Olympus C55ZOOM, C7000, C180, Kodak Easyshare C530.
@@moto2865 Так, дякую що згадали, цікава ніша. ... Думаю, їм можна можна пробачити: спеціфіка знімків 10х15 (під які була випущена маса міні-принтерів) дещо приховувала візуальні недоліки. Забув сказати: на мій смак, картинка цікава у мильниць з фіксованою фокусною відстанню. Хоча зуми вважалися козирнішими )
Про вбудовану пам'ять. Її вистачає на 5-10 фоток, вона потрібна просто для того щоб перевірити роботу камери. Раніше з фотоапаратами без пам'яті клали сд карту на 8 або 16 Мбайт
самый класный на мой взгляд фотик и сейчас не дорогой это никон д50 там матрица CCD дает очень крутые цвета пленочные особенно с объективом калейнар 5н 100мм 2.8 попробуйте)
Так, цікавий фотоапарат, ще й "під викрутку". І Калейнар 5н - гарний портретник... Імпонує д40: легенький, компактний, витривалий. Колись робив про нього огляд ruclips.net/video/GcWLc9MOHuw/видео.html
@@W16tons Цікава модель... У Kodak була чудова внутрішньокамерна обробка кольорів. Дехто з колег почали діставати з шаф фотоапарати цього виробника, і результати приємно дивують. Треба показати в наступному випуску.
@@taurig Читав про хассель. Вона не перша, хто фотографує на середній формат, і водночас практикує мініатюри. Треба це питання глибше дослітити на каналі.
згадав свій старенький Rollei dr 5100 (нажаль фірма на сьогодні припинила існування), фотик був на 5 мп, але як же мені подобалось робити на ньому макрозйомку, а які кольори були яскраві і насичені
Так, на жаль, виробники смартфонів "з'їли" багатьох достойних виробників. А деякі не витримали й конкуренції "серед своїх". Періодично на барахолках трапляються виробники таких камер, прикладів зйомки якими не знайти в інтернеті.
1-2 рази надрукувати для выставок 6*7 см можна, а потім у вас буде репутація фріка. Хто заважає виставити на 5мп камері 1,5-3 мп? Але 5 мп вже більш-менш пристойно виглядати буде надрукованим 30*40см.
@@АндрійЧекановський-р5к Думаю, що доречність формату - насамперед. А) фінансова, б) за розміром приміщення. В Японії, де враховують і перше і друге - це вагомі фактори. Сподіваюся, ще буде нагода обговорити цю тему.
Бачу по стрічці фейсбук: все більше людей дістають старі камери із загашників, випробовують і дивуються якості, котру колись не оцінили. ... Теж мав Canon Powershot, тільки іншої моделі, дарував гарні кольори.
@ Саме так. Років 8 основною камерою на кожен день мав Павершот 720-й на Digic III: 8 мегапікселів, шестикратний (38-210мм в еквіваленті) різкий і відносно світлосильний (f2,8-4,8) зум , плюс RAW, отриманий за допомогою прошивки CHDK в компактному корпусі: доступна і збалансована камера була.
Легендарний другий гаш з мультиформатним сенсором. До того ж, камера перепрошивається. Вітаю Вас. Якщо не бачили, тут згадую про цю чудову камеру і тих, хто нею надихався: ruclips.net/video/yG8y_7UaHVI/видео.html
@@photoukraine Перегляну, по прошивкам буду тестувати, я трохи не по відео. Але це точка щросту і розвитку може бути) А особливе що я очікую - це те що на тушці буде 9mm 1:8 FISHEYE. Вцілому я хотів щось схожей, або соні а3000/3500, бо самсунгів нормальних не знайшлось або без оптики або не мій баджет... А цей варіант мав все необхілдне
@@RostGM На третій чудово "сіли" об"єктиви від радянських дальномірок. Зручні, мініатюрні й легкі. ДЕШЕВІ, бо на нашому ринку недооцінені (у нас же все звикли брати з запасом, а дальномірки - лише під кроп). Прості в управлінні. Найбільше подобаються Industar 69 (28 2.8) та Industar 50 3.5. Дають гарну картинку. На каналі є у відео про Боке та Olympus pl1. ... З другим гашем можна фільмувати чудову документалку. Впевнений, що почнете фільмувати, бо важко утриматися з такою машиною. Та ж сама картинка що на фото, але в русі, магія ) Зичу натхнення!
@@photoukraine Питання по мікро 4/3 - у мене є кільця 39-42, чи варто брати окремий адаптер під м39? Я помітив що він має меншу відстань до об'єктива ніж 42, як я зрозумів це через те зо на 39 дальномірне скло і так все буде працювати не як макро. Вирішив уточнити чи я вірно все зрозумів.
@@RostGM Мабуть, варто зробити цикл невеличких відео по мікрі. ... На дзеркалку Nikon для Індустар 50 3.5 доводиться брати перехідник зі скельцем, щоб забезпечити нескінченність. А на бездзеркалки через перехідники з Алі без адаптуючих лінз ставиться все. І на Олімпусі і на Гаші у мене прості перехідники з байонету на байонет. Все працює коректно. Щоправда, колись на барахолці надибав ноунейм спідбустер. Там є лінза і коригування глибини різкості. Але міг би обійтися і без такого аксесуару.
@@АндрійПозняков-н2ф В житті не думав, що взагалі розглядатиму мильницю як інструмент, але ж ось, дождав ) Додам, про що не сказав у відео: є зуми, а є фікси, наприклад аналог кута 35 мм. Так що я - за фікс ))
@@photoukraine якщо є хист до фото то мабуть фото з якогось старого флагманського смартфона( goole pixel на приклад) будуть крутіше ніж на мильницю до 1000грн
@АндрійПозняков-н2ф Абсолютно з Вами згоден. Можливо, Ви пам'ятаєте як в ютубі набували популярності ролики, де новачку давали професійне обладнання, а досвідченому фотографу - дитячий іграшковий фотоапарат, і порівнювали результати.
є у мене олімпус с-4000, не знаю на скільки працюючий, один раз вставив батарейки, він вімкнувся, зайшов в галерею, і розрядив дешеві батарейки. можу в принципі вислати якщо цікаво) у нього ще якась доісторична флешка гіганських розмірів, на 128мегабайт
Якщо є можливість, варто спробувати сучасні акумулятори: багато власників камер інших систем скаржаться на батарейки, з якими фотоапарат ледь вмикається, і то ненадовго. Особливо скаржаться на лужні.
Ось сиджу і думаю, чи варто дати своєму olympus fe330 друге життя. Це був мій перший фотоапарат з якого я доріс до дзеркальної системи. Аж рученьки чешуться😅
Перечитуючи книгу через кілька років, завжди помічаєш у ній щось нове. Ми створені для зростання й переосмислення досвіду. Хіба від себе втечеш? )) ... У старих тримегапіксельних фотоапаратиках вбачаю виклик досвіду й навичкам. Адже вони не люблять пробачати помилки. Спілкування з ними може нагадувати шахову партію. І тим воно цікавіше... ;) Тому теж сиджу і чухаю рученьки, які нервово смикаються до мишки, аби вилізти на барахолку ) Думав, робота над випуском "полікує". Еге, розігнався )
@photoukraine це швидше за все залежність. Завжди жаба душить, що немає такої старої цяцьки аби побалуватися. Згадайте дитинство з іграшками, теж ситуація з дорослими.
Якщо згадати скільки коштувала ця фототехніка в роки її випуску, то запас міцності має бути. До дого ж у багатьох вона як вляглася на полицях, так і лежала: люди награлися й поклали.
Доброго дня Шановний❤ в мене є соні dcs w 70. 2006 ріку. Досить добре працуеть! Знимает такі чудові світлини. Хто бачив думає що знято на дорогу технікиу.
І Вам добридень, пане Ігоре. Все так, як Ви кажете. Останнім часом чимало знайомих почали витягати з шаф старі цифромильниці, фотографувати ними і розміщувати знімки в фейсбуці. Страшенно дивуюся, бо сам не підозрював величезного запасу якості й творчих можливостей, закладених в "любительську" техніку минулих років.
І до речі став помічати що і ціни на цифро мильниці почали йти вгору (навіть на ОЛХ, на eBay навіть не варто заглядати там одні неадеквати). Так є ретро камери вартісні, особливо з невеликим тиражем, наприклад від Epson (EP1 здається, не памятаю модель). Але часто продають такий попсовий мотлох за неадекватні гроші. Дивишся і думаєш, що у нього/її в голові...
@@ОстапБендер-е8о З ряду причин закінчується епоха "потрєблятства". Починається переоцінка в свідомості багатьох. І - так, не завжди адекватна переоцінка ) ... Періодично дивлюся на вартість касетних магнітофонів: в них можна вкладатися замість золота - настільки стабільно зростають у ціні.
Додивилась. Цікаво. До речі у моїй "бубочці SONY" ще все рідне. Працює. І акумулятор тримає. Єдине що usb шнур треба берегти. Бо до компа він звичайний, а от з боку камери, оригінальний.
Чи хотів би я таку камеру на 3 мп?...Да),але десь на прикінці 90-х...Чи подивився би я в сторону таких камер у 2024? - тільки при умові,що знімати треба,а під рукою немає взагалі нічого,ні мобільного,ні мого фотоапарата...за інших умов - Ні).Бо,чесно кажучи,маючи фф на 24мп с такими камерами(на 3мп,з 90х років)даже експериментувати не хочеться)Поекспереметувати ще можна на плівку,але не на це))Хотів би я щось меньш мегапіксельне? - Так)... Напевно від Sony a7s на 12 мп я би не відмовився в якості другої камери)
@@LEKGuitarMusic Розумію Вас, і дякую за коментар. Для роботи така камера, звичайно, не годиться. Розглядаю її як поле для експериментів і тренажер. Тримегапіксельна камерка з купою обмежень не пробачає помилок. Тому час від часу творчо перевіряти навички на ній було б цікаво; кажу про себе )
@photoukraine Як експеримент, напевно погратися з такою штукою можна,але як що гратися то саме для мене вже краще з плівкою,хоча там бюджет зовсім інший,враховуючи ціну плівки,даже як що знімати на плівкову мильницю то не дешево)Колись я придбав собі Нікон f65 ,відзняв одну плівку)).Задовольнив своє бажання спробувати щось таке...і продав,вирішивши що цифра всеж для мене зручніше по всіх параметрах....Але я пам'ятаю яке на мене враження призвела ось така,подібна цифромильниця з Вашого відео,коли я побачив таке диво в перший раз,на при кінці 90х...для мене це був шок,що можна клацнути кнопочку і одразу зображення на компі подивитися, напевно тоді я зацікавився фотографією ще більше,і постала мета придбати щось таке))
У байерівській матриці зелених пікселів в два рази більше ніж червоних чи синіх. Тобто у матриці на чотири мегапікселі маємо 2 млн зелених пікселів і по одному млн червоних та синіх. Тобто в трьохмегапіксельній камері чесних пікселів менше двох млн. Обʼєм на фотографії досягається за рахунок низького динамічного діапазону, коли середні тони розтягуються на весь діапазон. p.s. Так, я занудний технодрочер
Піксель це самодостатній елемент. Якщо пишуть про зелені сині і червоні точки це складові пікселя. Точки і пікселі не плутайте. Часто пишуть що VGA екран має 1.2 млн точок. Але стандарт VGA це 640 на 480 пікселів тобто 0.3 мп. Буває що піксель складається із 4х точок
@@Kyraleks1 Проблема в тому, що матриця фотоапарата не має повноцінних пікселів, а тільки зелені, сині і червоні. Кольровими вони стають тількі після обробки - колір інтерполюється із сусідніх, Гуглити «фільтр байера»
Так. А якщо врахувати ймовірність мікрозмазу при 100 мп на крихітну матричку, то йой... Хіба що йтиметься про серію знімків на короткій витримці, яка програмно зшиватиметься "в один".
А туди й не заходив ) Вчора відзняв, сьогодні домонтував. ... Не головне щоб купили. Головне аби всі бачили: не в мегапікселях і не в сучасних сенсорах магія )
@@cynic3859 Рухаємося без поспіху. Закони реклами стверджують: аби аудиторія просто помітила інформацію, потрібно від 7 подач. У всіх різні рівень підготовки та швидкість сприйняття.
зерно уберается в топазе или в фотошопе через аи обработку чи руцями то ерунда. хуже коли айфон чи самсунг фоткае и шарп встроений насильно и віключить не можливо
Дуже дякую за детальне пояснення роботи камер і за шикарну подачу
Дякую за Ваш відгук!
Дуже цікаво та системно
Дякую Вам. На каналі є розвиток теми, і буде ще. Зараз монтую випуск, знятий на немолоду камеру Panasonic VDR d300.
ви монстр фотографії і цікавих історій 😎
@@SergejHabsburg Дякую ) Швидше монстр історій ))
Думаю зайду на 5 хвилин подивитись як інші люди обирають собі мильниці, але мене на 50 хвилин зачарувала подача та детальність відео! Дякую вам за ваш контент, і так, мильниці то життя
@@artemvasko9087 Дякую Вам. Нещодавно так само, як і Ви, вирішив трохи послухати касетний магнітрфон. Залип години на 3. Слухав усе підряд. Настільки, виявляється, психіка скучила за неоцифрованим звуком.
Дурять нас маркетологи, продаючи паралельні технології як "нові" )
дя
Купил десятимегапиксельный Canon powershot g7 честно говоря доволен как слон
Боги... Я как будто попал в детство, а по радио детская передача на интересную тему!! Как же круто... Спасибо за видео, берегите себя!)
Щиро дякую за Ваш відгук. Як екс-ведучий інформаційно-пізнавальних програм для дітей та юнацтва Нацрадіокомпанії України, з приємністю прочитав його! :)
Це бомбезне відео і ще таке довге з тлумаченням інформації ❤❤❤ Дякую! Чекатиму на нові відео!
Дякую Вам. Зроблю.
Дуже цікаво, аж захотілося дістати свій старий фотик та їм фототь
Якщо фотоапарат в робочому стані, то є підстави його вигулювати ) Зичу натхнення!
Виявляється , що мені цікавий piktorialism ) від слова образотворчий.. дякую, що відволікаєте від сумних думок. Дякую за український контент
Дякую за Ваш відгук і за розуміння. Справді, у канала зараз саме таке завдання - перемкнути увагу на гарне. Зичу добра!
Дуже цікавий випуск. Хоч технічно ці пристрої вже старі як мамонти, але в них є дві переваги: вони дають можливість робити справжні вінтажні фото без постобробки в програмах. Адже така обробка, якщо ти бачив багато прикладів, дуже сильно кидається в очі. А тут справжнє! Що є дуже цінним. Ну і другий плюс - вони дешеві. Прикупити собі просто так якийсь дешевий апарат приблизно 2000-2005 року + щось дешевеньке з ~2010 і використовувати для творчої фотографії це прямо чудово і недорого. Думаю вони точно окупляться
Ну і ще хочу сказати про цю автентичність, що є протилежною програмній обробці і чому це важливо. Ось наприклад візьмемо відеоігри, старі та нові. Раніше більшість розробників використовували свої унікальні ігрові двіжки для ігор і тому вони виглядали і відчувалися по різному, у проектів був свій характер, навіть якщо вони були в загальному схожі
А зараз більшість використовує такий двіжок як Анріал енжин, тому більшість сучасних ігор трохи вигадають звичайно, хоча й картинка красива. Але без душі, однаково.
От з фотоапаратами так само - навіть якщо матриці однакові, схожа оптика, схожі налаштування, але картинка все одно різна в деталях, навіть після обробки. Тому мені здається важливо робити світлини саме на щось отоке, унікальне, бо подібного результату більше не буде і досягти його якось інакше важко
@@All_of_space_is_dead Дякую за Ваш коментар. Маю один-в один такі ж самі висновки, і радий зустріти однодумця.
Справді, навіщо імітувати картинку, якщо є можливість створити її одразу, оригінальну.
Щодо розміру й формату зображення. Зустрічав на столичних фотовиставках великі, презентативні, на півстіни роздруковані роботи... з камери гоу-про. То що, цифромильниці настільки поступаються гоу-про? ))
Ось тільки з цінами... Торгівці ще не розібралися у специфіці, але відчули тренд, тому цифромильниці все частіше можна побачити по ціні б/в дзеркальних камер.
😂😂😂
Дякую за чудово відео. Відчувається що у вас багатий досвід як у фотографії так і як у ведучого 👍
Денисе, дякую за Вашу підтримку. - Журналістика на службі у фотографії )
Цікава людина. Зазвичай, обов'язково щось дратує, а тут нічого не можу сказати. Приємно і дивитись і слухати! Я за "чистоту" RUclips. Набридло коли засмічують усе помийними роликами. На жаль ніч - завтра подивлюся ще ваші ролики! З мене лайк)
@@life_xypma Дякую. Загалом це був навчальний канал. Але винайшов спосіб рятуватися від стресів, "перебираючи" в інтернеті чужі скарби. А нещодавно вирішив цим способом поділитися. Сподіваюся, не розчарує )
".. та до інших творчих експериментів... за дешево ..... нюу...". Переглялав разів з п'ять. Ви неповторні!!!
Дякую Вам. Готую наступне з цієї серії.
Дякую Вам за чудове відео👍
Нехай квітне Український RUclips!!!🇺🇦
Дай Бог. Дякую Вам!
Дякую, справді цікава та інформативна подача інфо-ції!
Дякую за Вашу увагу!
Дуже якісний контент. Тема дивна і цікава 😮👍
@@sivi8292 Дякую Вам за відгук. Обов'язково продовжу цю тему.
Подача, материал, стиль все очень и очень. Зачет.:)
@@stealthks Дякую. Це експериментальний випуск. Упродовж 4 років на канал завантажувалися лаконічніші матеріали, більш навчального характеру.
Мої вітання, пане Сергій!
Дякую за цей матеріал та пошуки.
Здавалося: цифра не дуже давно увійшла у наше фотографічне повсякдення, але вже має свої рарітети))) дай Боже довгих літ тим камерам, які дійсно можуть давати цікаве зображення. А за нами лише сама мала справа - вміти бачити та будувати композицію))) а все інше за нас зроблять маленькі трудяги пікселі та хитроумне програмне забезпечення)))
Дякую за бесіду! 🤝
Пане Глібе, дякую за Вашу увагу. Ряд "застарілих" моделей тих же цифромильниць користувачі згадують з особливою теплотою. Напевне, виробникам варто було брати за приклад особливо вдалі моделі, і "вести" їх, вдосконалюючи. Покупці поверталися б по продукт знову й знову. Час показав, що фотомарки даремно здалися перед маркетинговою позицією виробників смартфонів.
Дякую вам!
Вам дякую за відгук!
У вас така затишна подача )
Наче в гостях у казки на ут1 в дитинстві 👍
Дякую Вам. Колись вів передачі для дітей та юнацтва )
починав професійне знайомство саме з 2-мегапіксельної камери, від віробника BENQ, хоча професійною ту мильницю не назвеш. нам для роботи потрібно було зробити невеличкий каталог ліків, і знімати на плівку, потім робити фотки, потім сканувати і обробляти їх - це було класичним сценарієм, на той час (це був 2004-2005 рр), а цифрова камера позбавляла всього того клопоту і зайвих витрат. хоча якість фото була дуже посередньою, але для тієї задачі того було досить
Зараз монтую випуск. Принцип достатності там розкривається на прикладі француза, який у 2023 заробив на документалістиці в Україні. Сподіваюся, Вас зацікавить )
Доброго вечора вам!!!
У вас дуже цікавий контент на рідній!!!
Хочу просити пораду для себе...у мене проблеми зі звуком....ніяк не можу підібрати мікрофон щоб був чистий звук🙆🏽♀️😃 і ще й хочеться недорого....можливо у вас є такі відео, або можете порекомендувати...
Буду дуже вдячна!!❤
І Вам доброго вечора! 1. Цей випуск начитав на китайський мікрофончик-петельку з Алі за 5 доларів. В наборі були: два повітрозахисти (кімнатний та вуличний), і перехідник до камери. Адже штекер мікрофону, хоч і схожий зовні на камерний, але розрахований на смартфони. Смартфонний має три чорні полоски, камерний - дві. Всі контакти - жовтого кольору, цебто "під позолоту", що служить ознакою якості. ...2. Але важливий не лише мікрофон, а й якість передусилків камери. Якщо передусилки погані, можна спробувати підключити петлю до смартфону, начитати на нього, перенести на комп, і звести з відео озвучку гарної якості. 3. Правильно налаштовуйте звук у камері. Якщо зайти у функції звуку, то побачите, що його кілька рівнів. Найвищий означає, що мікрофон "чутиме" не лише Вас, а й усі інтершуми. Я ставлю найнижчий або близький до нього, і покращую рівень вже на компьютері. 4. При начитці обирайте приміщення, яке дає найкращий звук. Спробуйте начитку в різних місцях житла, потім послухайте Ваш голос, і оберіть те саме місце, звук з якого найбільше подобається. Стежте аби кімната для начитки не давала "луни"; затісне приміщення із закритими дверима не дасть гарного звуку: звук повертатиметься у мікрофон від стін та заритих дверей в той час, як промовлятимете наступний. Ванну кімнату із зачиненими дверима для начитки точно не застосовуйте. Зичу добра і натхнення!
@photoukraine дякую за таку розгорнуту відповідь!!!
Дійсно..." експерементую у всіх кімнатах"🤔🙆🏽♀️🤣🤣і з одним і тим самим "рідним", давно зрозуміла що в цьому є сенс!!! ( купувала не за дешево але не те!!! Хочу замовити мікрофон, щоб був якісний звук...але вагаюсь у виборі і мало маю часу, щоб розібратись у цьому 🙆🏽♀️🤣🤣🤔
У вас знайшла одне відео на цю тематику... 🤔але вхід платний 😃 а на виході не впевнена що отримаю що очікую🤔
тому напевно розберусь як завжди.....
Дякую за відгук!
Шикарне відео! Дякую Вам за контент.
А що скажете нарахунок камери Konica KD-500z? Цікавить Ваша думка.
Прекрасна та самодостатня п'ятимегапіксельна камера з чудовими кольорами. Дякую, що порадили на неї подивитися.
Вы, когда выбирали, я увидел реальный скарб в виде Olympus CaMedia. У меня был первый фотоаппарат из этой серии, только зеркала. Очень интересные фотки получались с учётом того, что диафрагма была в двух режимах: открытая и закрытая.
Шкода, що Olympus припинили виробництво фотоапаратів. У них серйозний бізнес в медичній газулі, фотографічне приладдя у порівнянні з ним було якимсь "апендиксом". Але... але.
Дуже гарне подання матеріалу. Залип. Підписався.
Дякую. Готую наступне.
Відео досить цікаве, навіть надихнуло на пошук подібного фотоапарату. Підкажіть хтось будь ласка, що це за сайт де автор шукає лоти ? Щось таке знайоме, але не можу згадати який саме.
Добридень. Це Skylots. Але є ряд інших барахолок, на які ще зайдемо ) Монтую наступний випуск... між відключеннями світла )
колись давно, навчаючись в художній школі, один з вчителів сказав дуже важливу річ: художник має чітко розуміти масштабування своєї роботи, не всяка картина має бути 3х2 метри, іноді картина має бути 10х10 см, для того щоб передати задум і розкрити тему. цей принцип підходить майже до всіх сфер людської діяльності. іноді дивишся трьохгодинне кіно і розумієш, що з усього цього можна було зробити 20-хвилинну кроткометражку, і сюжет ніяк не постаждав би
Дякую що поділилися. У Вас був чудовий, мудрий викладач. Я б хотів процитувати ці слова ютуб-аудиторії, якщо Ви не проти.
@@photoukraine будь ласка. для того ми і ділимось коментарями
@@altbeetle 3×2 легше і дорожче продати можна)
@@xmapo4oc абсолютно навпаки. Дороже - може бути, але тому може бути і важче, бо не кожен може купити дорогу річ і не кожному є де повісити велику картину, до того ж можуть бути проблеми з вивезенням предметів мистецтва за кордон. Але річ все одно не про те, а про відповідність формату і сенсів, які закладаються у картину/фото/музичний твір. Не завжди треба задіювати цілий оркестр, де достатньо награти мелодію на гітарі. Не треба робити багатометрове фото бджілки, коли для цього достатньо фото на полароїді, те ж саме стосується і про вислів: як з гармати по горобцях.
Є люди які вміють ремонтувати і перепродувати. 100 грн це 2.5 бакса. Це ціна хліба в нормальній країні( в країні де хліб має норальну ціну). Це дешево!!!
@@alexandrmakedonian2115 Так, на барахолках чимало фотоапаратів - "донорів".
Підкажіть як називається сайт, на якому ви вибирали камеру
@@mond1s-197 Доброго дня. Конкретно ця - барахолка skylots
25:11 Там на об'єктиві зазначено, що оптичний зум - 3х. А всього зум - 15х. Тобто трикратний оптичний зум (нормальний, без втрати якості), а далі - цифровий, який досягається за рахунок збільшення картинки, і як наслідок - зниженню деталізації.
Так, на всіх дивайсах вимикаю цифровий. Але дивно, що виробник гордо зазначив цифровий зум на тушці. Маркетологи - це такі маркетологи )
Цікавий огляд) Хто цікавиться вінтажною естетикою пораджу перший п'ятак. За свої гроші - феноменальна, дуже пластична та красива картинка.
@@evgenysokolenko Дякую. Сподіваюся, ще дійдемо )
Цікавий канал! Продовжуйте,успіхів! До речі-на передачу так званого "обьєму"впливає освітлення,під яким кутом спрямоване світло, ракурс,з якого ведеться зйомка,композиційне рішення сюжету,та і сам сюжет.Якщо фактурну поверхню освітить в "лоб",то ніякого обьєму не побачите,не зважаючи на фотоапарат чи обьєктив.Поміняйте кут,під яким падає світло на цю саму поверхню і картинка стане обьємною.Звичайно,динамічний діапазон матриці і якість обьєктива відіграють свою роль у створенні зображення,але ця роль не настільки категорична,щоб впливати на передачу обьєма на світлинах.
Все так. Дякую Вам!
Сергей, первый канал на украинском ютубе, на который я с удовольствием подписался. И залип :) Дякую!
Владе, дякую за Вашу увагу. Можливо, у цій рубриці каналу є й інші відео, які Вам сподобаються. Зичу добра!
Накінець то україномовний контент на фототему! Дякую!
Дякую. Заходьте. Каналу понад 3 роки: можливо, знайдете тут ще щось цікаве.
сказала людина, яка не знає слова нарешті
@@serhiishatak5347 ідеальна українська починається з неідеальної, головне почати
❤
Дякую! )
Дякую, дуже цікаве відео! Підписався, піду вивчати інші відеси на каналі
@@ValesiosVincere Дякую Вам підтримку!
Дякую за відео. Практику малих світлин на виставках ще ніби знаний пейзажист Майкл Кенна використовував. А збільшення попиту на оці Poіnt&Shoot камери напевне має ще й свою "шкурну" причину - ціни на плівку стають все більш "кусючими". От любителі фото й шукають альтернативні шляхи демонстрації свого... індивідуалізму.
Ще, мабуть, багатьом імпонує формфактор "мильниць". До розміру смартфонів звикли, тож хочеться "справжній" та простий у використанні портативний фотоапарат. ... Дякую за згадку про Michael Kenna!
Переглядаючи свої старі фото, звернув увагу, що найсочніші кольори у фотографій, що зроблені на мій перший цифровий маленький Traveler DC4000. 4МП, на звичайних акумуляторах АА. Фотографії якісь насичені, цікаві, схожі на плівку. Так, зерно, так, динамічний діапазон ніякий, але ж кольори шикарні.
@@Babayota. Цифрова плівка, авжеж. Можливо, нам потрібні "шуми".
Нещодавно мав нагоду послухати касетник, і "залип" на кілька годин. Настільки, виявлється, вухам набрид вихолощений цифровий звук.
Можливо - "шуми", як і крупне "зерно" це умова сприйняття зображення, так само як паузи між звуками - умова сприйняття мови та музики.
Цікавий випуск, друже)
Підписка!
Дякую, друже! Зичу добра!
Дякую!
Дякую за підтримку!
В камерах цифрових не так важливий сенсор як оптика.Хороший об'єктив він творить чудо.
Так. Імпонують мильниці з фіксами, у них цікавіший малюнок. ... До речі, чи бачили відео про боке на цьому каналі?
@@photoukraine ні не бачив але гляну.Дякую!)
@@logcom482 ruclips.net/video/9YZXEfhpkgw/видео.html
Дякую Шановний❤, як завжди професійно відео. Якщо не кропить, то і 3 мп. достатньо для очей. 🇺🇦
Дякую Вам, колего! Так. До того ж такі камери спонукають до вдумливої роботи, не як плівка, але близько ) Бо не схильні пробачати помилок. Тим з ними цікавіше.
Як завжди,жирнючий лайкос!!
Щиро Вам дякую. Процес роботи над випуском приємний: отримуєш естетичне задовлення.
@photoukraine Канал розвивається і це головне!)))😉
Мене ідея про шмат лайна дуже зацікавила!
Повниться ідеями сучасне мистецтво ))
Об'єм на екрані є. Яка розмір екрана в точках? До 4х тис, а у більшості 2 тис точок, 1600х900 точок. А4 відбиток ви будете друкувати 300 точок на дюйм. І весь об'єм, який є на екрані на папері зникає. З досвіду зазначу, що хоч трохи об'ємне симпатичне зображення починається з 5-ти мп. І то не для всіх сюжетів. 5мп на повноформатній матриці будуть давати об'ємніше і хороше за динамічним діапазоном зображення за матриці 1/2,8, 1/1,8, 4/3, 18х24 мм. І набагато менше шумів. Я відчув "нормальність" камери на матриці починаючи з 1/1,8 на чутливості 100 iso. Починав з Olimpus Camedia 2500, 2,5 мп.
Дякую, що поділилися інформацією та досвідом, цікаво.
про того жартівника.,. що у кого в душі - те фотограф і показує. то я вважаю що у того розумника у душі саме те що зображено на тій малій фото😂
Маю теж таке враження ) Якийсь дрібний капосник ) Але приклад є приклад, тож не міг його не згадати, оскільки ліг в канву історії. А от про що думали організатори престижної міжнародної виставки, на яку слухняно потяглася вся столиця - не знаю. Мабуть про гроші, які взяли за "виставкове місце".
Коментар підтримки каналу для просування українського ютьюбу. Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Щиро Вам дякую! Не в сучасних сенсорах магія: в самоосвіті та спогляданні.
цікава тема
можна було б назвати відео necrophotographer )))
))) Думав ) Пропоную назвати зичливо: реставратори. Це тема реставрації творчості за допомогою камер, яких поспішили "поховати" маркетологи. Реставратори - згодні?
@@photoukraine назва не принципова насправді.
нажаль чи на щастя, ми живемо в суспільстві споживання, з одногу боку це дає швидкий прогресс, з іншого боку маємо те що маємо - багато хороших речей швидко знецінюються і потрапляють на звалище історії
Епаха цифродзеркалок, відходячи на другий план, тепер дарує нам за копійки колись недосяжні і омріяні девайси. Наприклад топовий кроп Nikon D300 - 3000 грн. Колись за неї просили 2000$. Не думаю, що вона розчарує вимогливого початківця-ентузіаста. Все ж, я раджу починати з хорошого, можливо не найновішого. Старі цифромильниці можуть відбити бажання вчитися і отримувати задоволення від фотографії. Починайте із серйозного, якщо хочете добитись більшого. Управління проф апарату не є складним а правильним, інтуїтивно зрозумілим. Ніхто є не вчиться спочатку на поганих книжках, а потім на хороших. Дивіться на топів у фотографії.
Все правда, з усім погоджуюся. Але давайте врахуємо, що цифромильниці - портативний інструмент. І якщо "великий чорний фотоапарат" викликає (особливо останнім часом) у перехожих настороженість та роздратування, то цифрова мильниця майже не привертає увагу. І ще. Маю підозру, що цифромильниця - інструмент для людей з досвідом фотографування, які знають що з нею робити. Потрібні хоча б елементарне розуміння теорій світла та композиції, та навички роботи з фокусними відстаннями.
Доброго вечора. На тридцятій хвидині йдеться про розмір фотографії близько п'яти сантиметрів. На екрані смартфону вона якраз такого розміру.
@@ПетроТерещенко-н6я Доброго Вам вечора й світла в хату.
Так. Таке просте порівняння свідчить: аби створювати контент для величезної аудиторії користувачів смартфонів, достатньо цифромильниці минулих років. Таким чином технологічне коло замкнулося.
топ канал
@@sergeyhaizenberg8580 Радий, що Вам до вподоби. Заходьте! Готую ролик про безпеку фотографа.
Зрозумів одну важливу характеристику на яку треба орієнтуватись в виборі камери.
має фотографувати так шоб хотілось помацати!
І так і ні )) В наступному випуску відповім Вам.
вітаю, не могли б Ви сказати яким сайтом користуєтесь щоб знайти ці фотоапарати, дякую
Доброго дня. Конкретно ця - барахолка skylots
@@photoukraine дякую велике, знайшов там дві камери з видошукачем, але в них 8 мп, яку б Ви порадили придбати, Olympus SP-350 або Canon PowerShot A590 IS?
@@carrionrot-t7w Друже, коли йдеться про камери такого віку, які не обслуговувалися в сервісі, то це лотерея. Тому я б обрав ту, яка краще збереглася. Принаймні дві вади в таких камерах, які виникають від тривалого користування, знаю з досвіду: починає відходити кришка лючка для прийомника батарей, і об'єктив починає погано виїжджати. Тому повторюся: дистанційне придбання таких камер це завжди лотерея. Хоча сам іноді в неї граю.
@@photoukraine зрозумів, дякую ще раз
Якщо ви зауважили, ті камери мають так звану "пластиліновість" або агресивний "Noise reduction". В ті роки матриці добряче шуміли) і навіть в дзеркалках. Навіть KODAK PRO 14n. Цікавою буде ніша з матриць 1/1/8. Це ті камери які не милять з топовою картинкою : Olympus C55ZOOM, C7000, C180, Kodak Easyshare C530.
@@moto2865 Так, дякую що згадали, цікава ніша.
... Думаю, їм можна можна пробачити: спеціфіка знімків 10х15 (під які була випущена маса міні-принтерів) дещо приховувала візуальні недоліки.
Забув сказати: на мій смак, картинка цікава у мильниць з фіксованою фокусною відстанню. Хоча зуми вважалися козирнішими )
Про вбудовану пам'ять. Її вистачає на 5-10 фоток, вона потрібна просто для того щоб перевірити роботу камери. Раніше з фотоапаратами без пам'яті клали сд карту на 8 або 16 Мбайт
самый класный на мой взгляд фотик и сейчас не дорогой это никон д50
там матрица CCD дает очень крутые цвета пленочные особенно с объективом калейнар 5н 100мм 2.8
попробуйте)
Так, цікавий фотоапарат, ще й "під викрутку". І Калейнар 5н - гарний портретник... Імпонує д40: легенький, компактний, витривалий. Колись робив про нього огляд ruclips.net/video/GcWLc9MOHuw/видео.html
@@photoukraine у меня очень давно был д50
сейчас вот глянул снимки очень класные цвета зелени и оттенки кожи
@@mikenovoselsky2608 Рано чи пізно приходимо до переосмислення. Повертаємося до пройденого, здійснюємо ревізію.
Ля яке кльове кіно!
Дякую! )
Kodak DX7630 с CCD - лучший цвет на фото, котрый получал прямо из камеры без редактирования.
@@W16tons Цікава модель... У Kodak була чудова внутрішньокамерна обробка кольорів. Дехто з колег почали діставати з шаф фотоапарати цього виробника, і результати приємно дивують. Треба показати в наступному випуску.
але ж Rinko Kawauchi фотографує здебільшого на хассель середньоформатний. тож може і «на всю стіну» роздрукувати знімок, при бажанні.
@@taurig Читав про хассель. Вона не перша, хто фотографує на середній формат, і водночас практикує мініатюри. Треба це питання глибше дослітити на каналі.
згадав свій старенький Rollei dr 5100 (нажаль фірма на сьогодні припинила існування), фотик був на 5 мп, але як же мені подобалось робити на ньому макрозйомку, а які кольори були яскраві і насичені
Так, на жаль, виробники смартфонів "з'їли" багатьох достойних виробників. А деякі не витримали й конкуренції "серед своїх". Періодично на барахолках трапляються виробники таких камер, прикладів зйомки якими не знайти в інтернеті.
1-2 рази надрукувати для выставок 6*7 см можна, а потім у вас буде репутація фріка. Хто заважає виставити на 5мп камері 1,5-3 мп? Але 5 мп вже більш-менш пристойно виглядати буде надрукованим 30*40см.
@@АндрійЧекановський-р5к Думаю, що доречність формату - насамперед. А) фінансова, б) за розміром приміщення. В Японії, де враховують і перше і друге - це вагомі фактори.
Сподіваюся, ще буде нагода обговорити цю тему.
Колись знімав на тримегапіксельний Canon Powershot A400: чудова якість фото без поправки на часи.
Бачу по стрічці фейсбук: все більше людей дістають старі камери із загашників, випробовують і дивуються якості, котру колись не оцінили. ... Теж мав Canon Powershot, тільки іншої моделі, дарував гарні кольори.
Кенони на 2 та 3 Диджиці взагалі топ. Якість, швидкість, зручність найкраща. Ну і кольори дуже хорактерні.
@ Саме так. Років 8 основною камерою на кожен день мав Павершот 720-й на Digic III: 8 мегапікселів, шестикратний (38-210мм в еквіваленті) різкий і відносно світлосильний (f2,8-4,8) зум , плюс RAW, отриманий за допомогою прошивки CHDK в компактному корпусі: доступна і збалансована камера була.
За плечем бачу GH3) а до мене їде GH2, а ще оптику цікаву вишуку. під сімейний Нікон і майбутній мікро 43)
Легендарний другий гаш з мультиформатним сенсором. До того ж, камера перепрошивається. Вітаю Вас. Якщо не бачили, тут згадую про цю чудову камеру і тих, хто нею надихався: ruclips.net/video/yG8y_7UaHVI/видео.html
@@photoukraine Перегляну, по прошивкам буду тестувати, я трохи не по відео. Але це точка щросту і розвитку може бути)
А особливе що я очікую - це те що на тушці буде 9mm 1:8 FISHEYE. Вцілому я хотів щось схожей, або соні а3000/3500, бо самсунгів нормальних не знайшлось або без оптики або не мій баджет... А цей варіант мав все необхілдне
@@RostGM На третій чудово "сіли" об"єктиви від радянських дальномірок. Зручні, мініатюрні й легкі. ДЕШЕВІ, бо на нашому ринку недооцінені (у нас же все звикли брати з запасом, а дальномірки - лише під кроп). Прості в управлінні. Найбільше подобаються Industar 69 (28 2.8) та Industar 50 3.5. Дають гарну картинку. На каналі є у відео про Боке та Olympus pl1. ... З другим гашем можна фільмувати чудову документалку. Впевнений, що почнете фільмувати, бо важко утриматися з такою машиною. Та ж сама картинка що на фото, але в русі, магія ) Зичу натхнення!
@@photoukraine Питання по мікро 4/3 - у мене є кільця 39-42, чи варто брати окремий адаптер під м39? Я помітив що він має меншу відстань до об'єктива ніж 42, як я зрозумів це через те зо на 39 дальномірне скло і так все буде працювати не як макро. Вирішив уточнити чи я вірно все зрозумів.
@@RostGM Мабуть, варто зробити цикл невеличких відео по мікрі. ... На дзеркалку Nikon для Індустар 50 3.5 доводиться брати перехідник зі скельцем, щоб забезпечити нескінченність. А на бездзеркалки через перехідники з Алі без адаптуючих лінз ставиться все. І на Олімпусі і на Гаші у мене прості перехідники з байонету на байонет. Все працює коректно. Щоправда, колись на барахолці надибав ноунейм спідбустер. Там є лінза і коригування глибини різкості. Але міг би обійтися і без такого аксесуару.
8:55 на запчастини
Так. Потенційні донори.
Якщо вже марнувати грощі на ті старі старі фотомильниці, то краще щось з ССД сенсором пошукати)
@@АндрійПозняков-н2ф
В житті не думав, що взагалі розглядатиму мильницю як інструмент, але ж ось, дождав )
Додам, про що не сказав у відео: є зуми, а є фікси, наприклад аналог кута 35 мм. Так що я - за фікс ))
@@photoukraine якщо є хист до фото то мабуть фото з якогось старого флагманського смартфона( goole pixel на приклад) будуть крутіше ніж на мильницю до 1000грн
@АндрійПозняков-н2ф Абсолютно з Вами згоден. Можливо, Ви пам'ятаєте як в ютубі набували популярності ролики, де новачку давали професійне обладнання, а досвідченому фотографу - дитячий іграшковий фотоапарат, і порівнювали результати.
@ було таке було! Дядька навіть на лего фотоапарат робив круті знімки)
є у мене олімпус с-4000, не знаю на скільки працюючий, один раз вставив батарейки, він вімкнувся, зайшов в галерею, і розрядив дешеві батарейки. можу в принципі вислати якщо цікаво) у нього ще якась доісторична флешка гіганських розмірів, на 128мегабайт
Якщо є можливість, варто спробувати сучасні акумулятори: багато власників камер інших систем скаржаться на батарейки, з якими фотоапарат ледь вмикається, і то ненадовго. Особливо скаржаться на лужні.
🤟🤟🤟
сидите на даче тцк не дремлет)
душевное видео
У мене був товариш.він працював,тілки на плівку
@@Олексій-и7д І собі, пане Олексію, почав подумувати, чи не час брати камеру VHS.
Ось сиджу і думаю, чи варто дати своєму olympus fe330 друге життя. Це був мій перший фотоапарат з якого я доріс до дзеркальної системи. Аж рученьки чешуться😅
Перечитуючи книгу через кілька років, завжди помічаєш у ній щось нове. Ми створені для зростання й переосмислення досвіду. Хіба від себе втечеш? )) ... У старих тримегапіксельних фотоапаратиках вбачаю виклик досвіду й навичкам. Адже вони не люблять пробачати помилки. Спілкування з ними може нагадувати шахову партію. І тим воно цікавіше... ;) Тому теж сиджу і чухаю рученьки, які нервово смикаються до мишки, аби вилізти на барахолку ) Думав, робота над випуском "полікує". Еге, розігнався )
@photoukraine це швидше за все залежність. Завжди жаба душить, що немає такої старої цяцьки аби побалуватися. Згадайте дитинство з іграшками, теж ситуація з дорослими.
@@mr.nevidimka9062 Так. І ще це, беззаперечно, фетишизм. Якщо не піддаватися йому - то здоровий фетишизм )
взяти до рук першу камеру - точно буде цікаво!
Так, дивно. Що 20-ти літня фото-техніка працює до цих пір.
Якщо згадати скільки коштувала ця фототехніка в роки її випуску, то запас міцності має бути. До дого ж у багатьох вона як вляглася на полицях, так і лежала: люди награлися й поклали.
Вітаю. А що за барахолка?
@@dimarmo5725 Skylots... трохи гучний ранок. Вітаю.
Доброго дня Шановний❤ в мене є соні dcs w 70. 2006 ріку. Досить добре працуеть! Знимает такі чудові світлини. Хто бачив думає що знято на дорогу технікиу.
І Вам добридень, пане Ігоре. Все так, як Ви кажете. Останнім часом чимало знайомих почали витягати з шаф старі цифромильниці, фотографувати ними і розміщувати знімки в фейсбуці. Страшенно дивуюся, бо сам не підозрював величезного запасу якості й творчих можливостей, закладених в "любительську" техніку минулих років.
І до речі став помічати що і ціни на цифро мильниці почали йти вгору (навіть на ОЛХ, на eBay навіть не варто заглядати там одні неадеквати). Так є ретро камери вартісні, особливо з невеликим тиражем, наприклад від Epson (EP1 здається, не памятаю модель). Але часто продають такий попсовий мотлох за неадекватні гроші. Дивишся і думаєш, що у нього/її в голові...
@@ОстапБендер-е8о З ряду причин закінчується епоха "потрєблятства". Починається переоцінка в свідомості багатьох. І - так, не завжди адекватна переоцінка ) ... Періодично дивлюся на вартість касетних магнітофонів: в них можна вкладатися замість золота - настільки стабільно зростають у ціні.
А що це за сайт-аукцион?
Знаю 2 аукціони: віоліті та skylots, а загалом барахолок з десяток точно.
Додивилась. Цікаво. До речі у моїй "бубочці SONY" ще все рідне. Працює. І акумулятор тримає. Єдине що usb шнур треба берегти. Бо до компа він звичайний, а от з боку камери, оригінальний.
Так, шнур берегти... треба подивитися на карту пам'яті. Якщо вона "сучасного" розміру, то при втраті шнура ситуацію врятує дешевий картрідер з Алі.
Цікаве питання, чи стикались ви з дзеркальною цифровою системою олімпус? Це 4/3 систем, вона не єдина з мікрою.
@@RostGM Чув гарні відгуки, бачив смачні ціни, але, на жаль, не фотографував дзеркальними Олімпус.
@photoukraine а я випадково купив об'єктив бо думав що він для макро43... Тепер навіть перевірити немає де
@@RostGM можна пошукати автофокусний перехідник, але це додаткові витрати
@@photoukraine вдвічі дорощі за саму оптику) і я незнаю чи вона робоча
@@RostGM розумію Вас, шкода, попадос.
Цікаво, дякую. А що це за фотобарахолка? Як знайти?
Конкретно це - барахолка skylots
@ дякую
Чи хотів би я таку камеру на 3 мп?...Да),але десь на прикінці 90-х...Чи подивився би я в сторону таких камер у 2024? - тільки при умові,що знімати треба,а під рукою немає взагалі нічого,ні мобільного,ні мого фотоапарата...за інших умов - Ні).Бо,чесно кажучи,маючи фф на 24мп с такими камерами(на 3мп,з 90х років)даже експериментувати не хочеться)Поекспереметувати ще можна на плівку,але не на це))Хотів би я щось меньш мегапіксельне? - Так)... Напевно від Sony a7s на 12 мп я би не відмовився в якості другої камери)
@@LEKGuitarMusic Розумію Вас, і дякую за коментар. Для роботи така камера, звичайно, не годиться. Розглядаю її як поле для експериментів і тренажер. Тримегапіксельна камерка з купою обмежень не пробачає помилок. Тому час від часу творчо перевіряти навички на ній було б цікаво; кажу про себе )
@photoukraine Як експеримент, напевно погратися з такою штукою можна,але як що гратися то саме для мене вже краще з плівкою,хоча там бюджет зовсім інший,враховуючи ціну плівки,даже як що знімати на плівкову мильницю то не дешево)Колись я придбав собі Нікон f65 ,відзняв одну плівку)).Задовольнив своє бажання спробувати щось таке...і продав,вирішивши що цифра всеж для мене зручніше по всіх параметрах....Але я пам'ятаю яке на мене враження призвела ось така,подібна цифромильниця з Вашого відео,коли я побачив таке диво в перший раз,на при кінці 90х...для мене це був шок,що можна клацнути кнопочку і одразу зображення на компі подивитися, напевно тоді я зацікавився фотографією ще більше,і постала мета придбати щось таке))
Не розчув як звати знану фотографку, про яку ви згадували на початку
Rinko Kawauchi. Кирилицею зустрічав: Рінко Каваші, Кавауші, Кавауті, і так далі.
Цікавий контент 😮🙌👏
Дякую Вам!
Дякую Вам! )
Я подумав відео з блошиного ринку
За цифровізації - все навколо нас сучасний блошиний ринок ))
роздільна здатність
Сучасне мистецтво без купи лайне - це не мистецтво. Більше лайна! Більше мистецтва!
Привіт. Дякую за відео. Та матриця звучить не "ес-ес-ді", а "Сі-сі-ді". Вимовляйте правильно англійські літери
Дякую Вам за правку. З вимовою швах, це так.
У байерівській матриці зелених пікселів в два рази більше ніж червоних чи синіх. Тобто у матриці на чотири мегапікселі маємо 2 млн зелених пікселів і по одному млн червоних та синіх. Тобто в трьохмегапіксельній камері чесних пікселів менше двох млн.
Обʼєм на фотографії досягається за рахунок низького динамічного діапазону, коли середні тони розтягуються на весь діапазон.
p.s. Так, я занудний технодрочер
Дякую Вам за уважність до деталей. Так, мінус третина. Але мав лише біколор для прикладу ) ... Технодрочерство - це прекрасна риса.
Дякую Вам за уважність до деталей. Так, мінус третина. Але мав лише біколор для прикладу ) ... Технодрочерство - це прекрасна риса.
Піксель це самодостатній елемент. Якщо пишуть про зелені сині і червоні точки це складові пікселя. Точки і пікселі не плутайте. Часто пишуть що VGA екран має 1.2 млн точок. Але стандарт VGA це 640 на 480 пікселів тобто 0.3 мп. Буває що піксель складається із 4х точок
@@Kyraleks1 Проблема в тому, що матриця фотоапарата не має повноцінних пікселів, а тільки зелені, сині і червоні. Кольровими вони стають тількі після обробки - колір інтерполюється із сусідніх, Гуглити «фільтр байера»
В смартфоні з матрицею 100мп дають кашу. Там нічого не розібрати що на знімку.
Так. А якщо врахувати ймовірність мікрозмазу при 100 мп на крихітну матричку, то йой... Хіба що йтиметься про серію знімків на короткій витримці, яка програмно зшиватиметься "в один".
А куди ж ті вбиті фотоапарати виставляти?) Написали що наполовину працює і те добре))
Часом продають як неробоче, але лише тому, що здох акумулятор. Я так узяв з рук триматричну відеокамеру. Акум замовив на Алі.
Kodak cx6200 на олх коштує 1500 грн))
А туди й не заходив ) Вчора відзняв, сьогодні домонтував. ... Не головне щоб купили. Головне аби всі бачили: не в мегапікселях і не в сучасних сенсорах магія )
Будь-ласка, - не розрішення, а роздільна здатність.
Думки дещо "наштовхуючі на роздуми"... Але тема не розкрита. Нажаль.
[Дуууже багато букофф.]
@@cynic3859 Рухаємося без поспіху. Закони реклами стверджують: аби аудиторія просто помітила інформацію, потрібно від 7 подач. У всіх різні рівень підготовки та швидкість сприйняття.
зерно уберается в топазе или в фотошопе через аи обработку чи руцями то ерунда. хуже коли айфон чи самсунг фоткае и шарп встроений насильно и віключить не можливо
@@sergeyhaizenberg8580 так, є таке діло. Дякую за Ваш коментар.
Ви перша людина за довгий час від якої почув правильну вимову слова акУмулятор а не акАмулятор, як говорить 99% грамотєїв. Підписуюсь.
Дякую Вам за довіру. Радий спілкуванню.
@@igortsap563 щось мені нагадує на безграмотність, 99% людей вже відлучилися від грамотності у розмові і письмі.
❤