Tényleg rosszabb a VST, mint az eredeti hangszer?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 окт 2020
  • VST vagy hangszer? Elmélkedés és összehasonlítás.
  • НаукаНаука

Комментарии • 21

  • @pakozdiattila
    @pakozdiattila 2 года назад +2

    1995 óta zenélgetek saját szórakoztatásomra sample alapú tracker és más zeneszerkesztő programokkal. VTS pluginekkel is dolgozom melyek közül az egyik legnagyobb kedvenc az a Daichi Lab Synth 64-e amely a Nord Lead hangzást adja vissza digitális formában. Pár éve aztán elkezdtem.vasakat venni. Először egy Korg Volca Keys aztán egy IK Multimedia Uno Synth került hozzám vadonat újonnan. Később lehetőségem volt használtan venni egy Roland D 05-t aminek a hangja teljesen elvarázsolt. Aztán jött a Waldorf MicroQ-t s tavaly pedig egy teljesen új, gyári.csomagolású, egyszer sem használt Roland JV1080 hangmodult.
    Elsősorban a hangjuk és a kézzel fogható kezelhetőségük miatt szeretem ezeket a kütyüket.
    Most már csak programozni és zenélni kellene megtanulnom és akkor tudnám csak kihasználni igazán ezeket a szintiket.😎
    Viszont nekem már ez is boldogság, hogy ezekkel a vasakkal meg tudom.szólaltatni mindazt muzsikát ami bennem megszólal.

  • @takacsdaniel1755
    @takacsdaniel1755 2 года назад +3

    Szia!
    Jó kis csatornákat üzemeltetsz 🙂
    30y zenekar mai napig kiteszi a színpadra a vasat. Érdemes megnézni milyen kincsek vannak a színpadon.
    ruclips.net/video/3Kk26y80jlc/видео.html
    Személy szerint a vasat többe nézem de remekül szól a vst-is.
    Igazából mindegy is csak írják rá a zenéket és hallgassuk őket.

  • @SanchoMuzax
    @SanchoMuzax 2 года назад +1

    Elkózni kéne lassan a szintidet. 😂
    Király adás volt, köszi! 👍👍👍👍👍

  • @BLajos
    @BLajos 2 года назад +1

    Nagyon jó a téma. Saját tapasztalataimat osztom meg. A VST pluginok megjelenése idején nagyon fanyalogtam a kapott hangzástól. Olyan "digitális", száraz, kvantált, ... stb. Nehéz körül írni, hogy mit érzett az ember. Valahogy az élet hiányzott belőlük. Úgyhogy én ezeket akkor félretettem. Mígnem cc. 10-15 év múlva valamiért ismét összehozott a sors ezekkel (már native instrument néven). Az eltelt időszkban óriásit fejlődött ez a technológia. Akkorát, hogy mára behozta, egyes esetekben lekörözte a vasakat. 30-40 Gb-os zongoraminták, több száz Gb-os nagyzenekari mintagyűjtemények állnak mára rendelkezésre. Itt elsősorban a sampling alapú alkalmazásokról beszélek. Ezen a téren nem összemérhető egy számítógép és egy hardveres szintetizátor (a számítógép javára). Én az analóg hangszereket különválasztanám, soha nem fog egy plugin úgy szólni mint egy analóg Moog.
    Egy Kurtzweil k2000 sem csak a mintái miatt olyan amilyen, hanem a DA konverterei miatt, hiába sampling alapú történet. Ahhoz, hogy egy plugin úgy szóljon, mint a vas, ahhoz az eredeti konverterek hangját is modellezni kéne valahogy. No ez az ami nem szokott sikerülni. Csak elég egy szűrő potit eltekerni és egyből hallható a különbség.
    Az analóg szintetizátorok egy külön hangszertípust jelentenek. Olyan, mint egy akusztikus vagy énekhang. Az igazi az zenei, élő, kifejező. A modell meg olyan amilyenre sikerül, de mindig csak utánozni akar valamit.
    Az elvitathatatlan előnyük viszont az, hogy szinte mindenki belekóstolhat olyan hangszerek hangzásvilágába is amire normál esetben esélye sem lenne. Ez egy elvitathatatlan érdem.

  • @leslieyoungmusic
    @leslieyoungmusic Год назад +2

    Nekem a VST szimpatikusabb. Mivel én csak szinte digitális emulációkat használok ezért egy kis EQ-val eltűnik a különbség ami a VST és az igazi szinti között van. Nem beszélve arról hogy ha még pluszba rá van rakva effekt mint pl. visszhang, akkor egyáltalán nem lehet hallani a különbséget. Én szerintem a VST a jövő, a munkaállomások pedig maradjanak meg olyan előadóknak akik igénylik hogy élő zene menjen ne csak playback.

  • @tibirambo
    @tibirambo 3 года назад +4

    Magam részéröl a vasat támogatom. Ha az ember szintit vesz akkor egy hangszert vesz annak minden előnyével és hátrányával együtt. A versenyzongorát is nehéz cipelni és van már digitális verziója, mégsem cserélik le. A zene készítésében előny a számítógép, amíg a zenélésben és előadásban szerintem nem. Én sajnálom, hogy a mai világban lassan már csak a laptopképernyő létezik. Számomra kihívást és élvezetet okoz, hogy egy rakás szintin, keverőn, effekten és egyéb kütyün játszhatok valós időben zenélés közben. Kicsit nekem olyan a pc-s zenélés mintha elmész súlyzózni, de az nehéz és veszel hozzá egy targoncát vagy kerékpárra motort szerelsz😃, persze gyorsabb és könnyebb lesz,de itt nem feltétlenül ez a lényeg. Magam is használok abletont valamint launchpadokat ,de mégis nálam a no computer győzött. Én pont azért választottam ezt a hobbit magamnak mert bonyolult és így legalább az ember kicsit edzi az agyát a teljes elhülyülésig😊. Ismétlem én a zenélésről ( pl.: jamelésről ) beszélek és nem a zene készítéséről, mert abban a pc mindenképpen nyerő.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  3 года назад +2

      Tagja vagyok egy pár szintis csoportnak és az az általános meglátásom, hogy akinek túl sok hangszere van, az inkább gyűjtő, mint zenész, míg aki kreatív, az egy laptoppal is csodát tesz.
      Ha láttad a korábbi részt, ahol megmutatom a kollekciót, akkor elhiheted rólam, hogy én is vaspárti vagyok, de én nem tartom magam zenésznek, csak inkább műkedvelőnek és szeretek birtokolni meg gyűjteni meg vadászni, beszerezni és javítani.

  • @SanchoMuzax
    @SanchoMuzax 2 года назад +2

    Mikor megjelent a TB303 és társai VST-ben, én akkor ismerkedtem meg egyáltalán az analóg vartyogókkal. Ha nem jelennek meg, akkor ki tudja, mikor ismerem meg.
    A Commodore 64 SID chipjeivel is játszottam már akkor, és világossá vált, hogy ugyan digitálisan vezérelt, de analóg szintiről van szó. Ráadásul a gyenge gyártási minőség (nagy szórás) miatt az ugyan olyan típusú SID-ek hangja nem egyforma. Mostanában jelentek meg olyan digitális utánzatok, melyek már hasonlóan "hibásan" szólnak, és a kis szériás gyártás miatt drágábbak, mint régen egy egész C64 volt.

  • @viktorkigyos3839
    @viktorkigyos3839 Год назад +3

    a wavestation ég és föld a vas és a vst... szerintem...

  • @ridl893
    @ridl893 2 года назад +2

    Sztem Vangelis, vagy Jean-Michel Jarre tudna/ tudta a lenyeget..

  • @csanad88
    @csanad88 2 года назад +2

    Minden esetben hallottam a különbséget pedig iPad Röl néztem a videót nekem a digitális túl tiszta volt az analóg pedig kicsit olyan nyers ezért a analóg jobban tetszik de digitális hangok sem lehetnének analóg hangok nélkül

  • @RolAnd19890127
    @RolAnd19890127 3 года назад +2

    Itt ugye még a preampokat is érdemes szóba hozni, mert az is nagyban befolyásolja a hang minőségét. Gyenge preampokkal akár rosszabb eredményt is kaphatunk mint egy vsti. Ezt csak azért írom, mert annó belefutottam ebbe a hibába. Használtam egy olcsó hangkártyát és a felvett hang rosszabb minőséget hozott mint a szintiből kijövő jel!

  • @AHRO495
    @AHRO495 23 дня назад

    Csakis a vas

  • @Modee1
    @Modee1 2 года назад

    Ha esetleg nem talaltal volna meg Polysix-et, van most egy darab, midivel felszerelt, aranylag jo arban (600k korul) nalunk Romaniaban.

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  2 года назад

      Köszönöm, de ez kívül esik a kereten.

  • @kopazo111
    @kopazo111 3 года назад +2

    VST vagy hangszer? Igen! Jó a VAS, IS, de majd ha megfizetik :D NEM? DE! ÉS... mi, milyen cuccon szól, azt mindenki elfelejti... PA. Stb....

    • @Kábeldzsungel
      @Kábeldzsungel  3 года назад +1

      Ez egy teljesen külön téma, ha a hangszert hasonlítom össze, akkor feltételezem, hogy ugyanazon a rendszeren szólal meg. Mikor a felvételeket készítettm, külön fontosnak tartottam, hogy ugyanazzal az eszkösszel rögzítsem.

    • @kopazo111
      @kopazo111 3 года назад

      @@Kábeldzsungel OK :D nem étred! Nem baj! Majd......... Legjobbakat!