Дуже добре, що щораз більше людей готові поділитися своїм стартом та досвідом в інвестуванні. Це точно на плюс для інших бачити реальні приклади. Дякую, Любомире, за згадку про наш спільний випуск про фін. свободу і дослідження Б. Фелікса, також кому, як і Ользі, вігукуються ідеї Боглхедів - маю в себе на каналі випуск Запали цілі #78 про 10 ключових принципів цього руху 🙂 Ще є багато якісних тем, які будемо продовжувати українізовувати та адаптувати для наших реалій. Чудово що концепція досягнення фін. свободи імпонує інвесторам і вони по-новому дивляться на інвестиції, споживання та "життя напоказ", роблячи певні висновки.
Вже 4 роки інвестую в польські акції по дивідендній стратегії.В портфелі 55 компаній, більшість -це дивідендні, є невелика кількість акцій росту та компаній малої капіталізації. Також купую фонди ЕТФ на ринки США, Індії та Китаю.Оцінка портфеля більше 130 000 злотих.Працюю через брокерів Сантандер та ХТВ.Моя ціль - створити капітал, який буде давати пасивний дохід у вигляді дивідендів. Дякую за цікаве відео.Героїня - це приклад для наслідування, не тільки дуже приваблива, але і дуже розумна.Бажаю успіхів і великих прибутків !!! А каналу бажаю більше нових підписників, нових цікавих відео та побільше таких прикладів, як Ольга.
Дуже вам вдячні за коментар і підтримку! і завжди залюбки заохочуємо активних, розумних і лояльних коментаторів! Хочемо вам відправити невеличкий дарунок) напишіть, будь ласка, на пошту каналу, шоб узгодити логістику. з повагою, Наталя, адміністратор каналу
Прикольне інтервью. Погоджуюсь з Ольгою, канал Сімейний бюджет є авторитетним для багатьох людей, і коли треба освіжити якусь інформацію чи дізнатися щось нове, то завжди звертаюсь до каналу Сімейний бюджет. Дуже Вам дякую за вашу роботу, що Ви намагаєтесь змінити і змінюєте мислення українців на тему інвестування.
Дуже вам вдячні за коментар і підтримку! і завжди залюбки заохочуємо активних, розумних і лояльних коментаторів! Хочемо вам відправити невеличкий дарунок) напишіть, будь ласка, на пошту каналу, шоб узгодити логістику. з повагою, Наталя, адміністратор каналу
Чудове відео і не зважаючи на його стриманість, чи то "пасивність, воно насправді надихаюче! Я інвестую трохи більше року, а в ETF лише півроку. Також читаю книжки та дивлюсь інші матеріали і мені абсолютно відгукується філософія Ольги!
Яка гарна та досвідчена дівчина. Дякую за етер. Цікаво б було почути про результати. Цього не вистачило. Бо про стратгіі та классику це цікаво, але без пруфів по результатах це все виглядає суто як промо інвестування.
Мій кейс. За період з 2019 до 2024 року найбільшу дохідність в портфелі показав фонд QQQM, збільшивши початкову інвестицію у 100,000 до 220,238 USD (+120.24%). SPY також продемонстрував значне зростання, досягнувши 203,298 USD (+103.30%). Водночас згадані тікери Олею VWRA за цей же час збільшили б до 183,708 USD (+83%), а AGGU взагалі без зростання 101,973 USD (+1.97%). Здається стратегія дуже сильно в бік збереження направлена. І з такою дозідністю використання AGGU нераціональне.
Дякую за цікаве інтерв'ю! Була якраз на одному курсі з Ольгою, її коментарі в чаті були одночасно для мене і цікавими, і складними з початку, тому додатково ще ходила читати різні статті. Поверталася за кілька днів до них вже з розумінням і дуже раділа цьому прогресу. Тож дякую Ользі за додатковий вклад в знання своїх однокурсників😌
Круте відео, дійсно іноді важливо почути ще раз ті самі речі від багатьох людей. Знову задумався про ідею витрачати час на покращення скілів щоб заробляти більше а не вибирати акціі
65-70% ETF - VTI/VOO, SCHD. 30% Акції приватних компаній - MSFT, ASML, TSMC, DELL. 5% акції малого і середнього бізнесу. Приглядаюсь до ETF на уран URA/URNM та можливо на ETF на small/medium cap.
Для себе вирішив що ірландські не потрібні, адже все рівно хочу інвестувати в деякі приватні компанії, де вже потрібно подавати звітність в податкову по дивідентам.
Також вважаю FIRE дещо шкідливим, адже треба жити тут і зараз і виставляти вірні пріорітети. Життя це не про суму на брокерському рахунку. Всюди має бути здоровий глузд.
Досвід інших це важливо. Але щоб досягати успіху, якого досягли інші, треба і самому відповідати своїм умінням. Для мене важливим є власний досвід і досягнуті результати діяльності на вибраному шляху. Добре мати високу мету і мрію, але треба і самому відповідати своїм мріям. Хто вважає, що заслуговує більшого, нехай доведе це досягнутим результатом!👋🤓👍
З причини трохи пізнього початку інвестування, я вирішив взяти на себе більші ризики і тому вирішив інвестувати в Ірландький ETF що відтворює S&P500 індекс. Планую добити до $100К, потім почну додавати 20% частку AGGU зі світовими бондами, але надалі не планую перехід на світовий ETF типу VWRA, а лишатись на Ірландському S&P500, щоб мати можливість отримати більше. Дякую за відео та за гостю, що правильно міркує та планує! 👍
А я не інвестую поки. Тільки спостерігаю. І не можу зрозуміти: AGGU за 6 років приніс 17% прибутку. З таким успіхом можна покласти кошти на депозит у банку. Чи я щось не розумію?
@@Kudlatyi. Просто чекаючи ви марнуєте свій час. Краще більше дізнайтесь про інвестування і не чекайте, а дійте. Щодо AGGU. Бонди в портфелі використовуються для балансування. Як у відео сказав Любомир, зараз бонди знаходяться у нетипово довгому ведмежому ринку, але зазвичай такий актив є найбільш стабільним у порівнянні із акціми публічних компаній, що дає змогу отримувати меншу просадку вашого портфелю у часи, коли фондовий ринок червоний, тоюто акції летять донизу. В той же час в період виходу на пенсію, маючи у портфелі бонди, під час падіння цін на акції, ви можете використовувати ці бонди, щоб не продавати свої акції за низькою ціною. Таким чином AGGU, окрім представлення бондів всього світу, має і запобіжну мету. Зазвичай всім відома стратегія 40% бондів на 60% акцій історично показала найбільш збалансований підхід. Але я особисто готовий тримати менший відсоток бондів у портфелі, задля отримання потенційно більшої дохідності мого портфелю.
20:47 саме страхування авто в Польщі 300-400€ на рік + ТО + паливо + паркування. Але тримати всі кошти в інвестиціях на рахунку теж страшно. Мати щось матеріальне, що можно помацати заспокоює😊
класне відео. Про авто - це чисто субєктивно ситація Ольги. Якщо ти живеш в центрі сіті і твоя сімя із двох-трьох чоловік то на таксі може й добре, але якщо ти живеш в передмісті і твоя сімя із 5 чоловік, то ще й не кожне таксі твою всю сімю візьме і дороговато буде кататися на ньому )). Тому моя думка - авто потрібне, але розглядати не з салону і не дорогі моделі.
Побільше б таких відео. Залетіло на одному подиху і шкода що так швидко закінчилось. Не американське а європейське інвестування думаю для українців рідніше (ще краще було б українське 🙂) . Дуже не приємно бачити прапор України ПІД прапором іншої держави !!!
дякуємо за ваш відгук! ми завжди радо проводимо розмови з реальними інвесторами, якщо є такі , хто хоче поділитися досвідом і результатами - давайте контакти)! Н.
Це легко в ІБ глянути. Вона назвала тікери і пропорцію, ви можете її порфель глянути у Portfolio visualizer. Також на каналі є прикоади Аліни та Геннадія з цифрами Л.
Авто в Європі - це дійсно дорого і часто не має сенсу. Бо в Європі розвинутий зручний, інклюзивний громадський транспорт. Але в Україні, тим паче в невеликому місті че передмісті, без автівки дуже важко. І це вже не про економію грошей, а про економію часу, нервів і навіть часто фізичне здоров'я
Привіт ) дякую за інформативне відео ) Ольга як основу потрфеля використовує ETF VWRA, який покриває весь світ але більшою своєю частиною США, то чи є сенс докупляти наприклад Vanguard S&P 500 UCITS ETF (USD) Accumulating якщо він майже ідентичний по top 10 holders до VWRA, але покриває тільки США, чи в цьому немає ніякого сенсу і виходить що за акції одних і тих самих компаній ми платимо двічі? дякую )
Коли говорять про купівлю облігацій, треба розглядати чисті bonds чи ETF на них? Бо я особисто не можу торгувати облігаціями "The Financial Information provided does not meet the requirements to trade Bonds."
Доброго дня. Чи правда, що оподаткування прибутку на виході, буде з різниці вкладеної суми в гривнях на момент інвестиції, та ціни продажу індексованою в гривню, тобто різниця в курсах збільшить податкове навантаження в рази?
Щодо житла - спірне питання. Порахував на горизонті 10 років, вартість житла 250 к дол і середнє зростання вартості згідно історичних даних і прогнозів 4% на рік. І також ці самі 250 тис доларів з інвестуванням і дохідністю 6% (навіть податки тут не рахував) + оренда житло 1000 дол на місяць. Вийшло, що вигідніше купити власне житло: Власне житло: $370,000 Інвестування: $327,712. В кожному варіанті свої переваги ще - жити у власному житлі комфортніше, але тоді буде привязка до місця, ну або їхати кудись і здавати в оренду
Я навпаки часто захожу дивитись на коливання рахунку, для зміцнення моєї психіки. Зараз портфель 70к і коливання кілька тисяч туди сюди. А коли буде 500к? Тому загартовую себе. Головне мати стратегію і розуміння процесу. Співвідношення в портфелі 90 на 10%
якщо мова про 2-3-5 тис.доларів - то так, навіщо той клопіт. Якщо більше, то співставте ризики та ймовірність банкрутства всіх держав/корпорацій, облігації яких входять у той етф та ймовірність банкрутства банку з вашим депозитом + ризики воюючої країни.
Дівчина - дисциплінований інвестор. Але цікаво побачити її дії в разі падіння індексів на 50% разом з облігаціями, така собі рецесія... В неї зовсім немає досвіду,а є непоганий дохід від основної діяльності. Людині з доходом умовної $1000 в Україні з орендою житла виділити навіть $100 в місяць дуже складно. Двома руками за інвестування на фондовому ринку,але з України це логічно з капіталом від $30000. І також рекомендую мати в цих інструментах не більше 30-40% від сукупного капіталу.
@@FamilybudgetUa на ринку вже з 2018р. В мене є уявлення,як це працює. Мій портфель має всього 4 фінансових інструментів,але для облігацій є залежність віку інвесторів та толерантності до ризику. В 54 роки теж маю біля 30% в TLT,але цю позицію було повністю розпродано в 2021р,з поповненням частинами впродовж 2023р. Чому саме так, рахую вам пояснювати не треба. SPY в момент рецесії в середньому падав на 38%. Якщо облігації раніше не падали так стрімко,то це не означає,що так буде і далі.
Стратегія спокійна і зважена. Клас. Але не розкрито яка дохідність на цьому проміжку. Це може або ще більше підняти цінність такої пасивної стратегії або відвернути тих, хто шукає цікаву дохідність з невеликими ризиками.
@@FamilybudgetUa, бо вони не захищають ні від чого. Так само падають чи ростуть як і акції (здебільшого падають). Простіше купити облігації і в будь якому разі отримати свій дохід, це дійсно дозволить знизити волатильність портфелю. На мою думку
Все дуже позитивно, бо поки що більшість людей вкладає кошти, а не виймає. Цікаво чи буде існувати той самий Інтеректів Брокерс через 20 років і чи зможете ви отримати хоть щось P.s не треба повторювати мантру, що ваші гроші не залежать від IB і все інше ))
Останні 200+ років в США все працювало, будемо сподіватися що наступні 20 років все буде норм. на каналі є кілька відео про гарантнії США для брокерів і надійність ІБ Л.
Ну,добре)А що штовхає на спекуляцію.Просто далеко не всі інвестори є ІТішники,тому людина шукає вхід.Безумовно,заробляючи на роботі досить грошей,то можна і просто відкладати і заробив більше,ніж той хто спкулював.
Чомусь у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває )) (Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
Я прихильник заощаджень на банківських депозитах в українських банках з автоматичною пролонгацією та капіталізацією, які збільшуються щомісяця навіть без поповнень👋🤓👍🇺🇦🇺🇲🇪🇺🌍
@@geraltofrivia9015 Я не проти ОВДП. Але в ОВДП нема автопролонгації та капіталізації. А для мене це дуже важливо. Щоб мої інвестиції працювали в автономному режимі цілком самостійно без мого втручання-прекладання роками, десятиліттями, сторіччями і тисячоліттями!...🙂 Як один з можливих варіантів на майбутнє. Якщо процес не зупиняти, то це матиме важливе значення для України та всього людства! Замість державних боргів краще мати довгострокові інвестиційні фонди, які сприяють економічному розвитку і наповненню бюджета. Є механізм постійно зростаючої підтримки України. Це вклади в українських банках з автоматичною пролонгацією та капіталізацією. Вони зростають щомісяця навіть без поповнень! Це може зробити кожен!👋🤓👍🇺🇦🇺🇲🇪🇺🌍2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣
Якщо для України теоретично в місяць на $2000 можна комфортно прожити (Львів), при умові що житло своє. Виходить достатньо мати $600к згідно правила 4%, або якщо вийти дивідендами на ті самі +- 4%. А можливо навіть і на орендну житла вистарчить.
Цікаво що скаже героїня відео, яка не має власного житла, коли вона не дай боже втратить роботу, а фондовий ринок піде по п. Та і не мати власного авто теж спірне питання, або вона мало їздить на таксі, або розглядає авто лише класу люкс.
Власне житло це совкова психологічна фішка. Пів життя працюєш на житло, а потім на ремонт))) Інвестувати житлові гроші і арендувати - вигідніше! А для тих форс-мажорів має бути фінансова подушка хоча б на рік звичного життя. Без неї взагалі заборонено інвестувати! Все в голові. Психологія.
@@bulava9 про совок дуже смішно, мабуть тому у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває )) (Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
@@bulava9 про совок дуже смішно, мабуть тому у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває )) (Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
@@bulava9 про совок дуже смі.шно, мабуть тому у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває )) (Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
❓ Пишіть, будь ласка в коментарях, як ви інвестуєте? Чи подобається вам така пасивна стратегія, якою користується Ольга?
Обслуговування ірландських etf, а податок прийдеться платити щ усього.... тому таке. Це вибір кожного
Дуже добре, що щораз більше людей готові поділитися своїм стартом та досвідом в інвестуванні. Це точно на плюс для інших бачити реальні приклади. Дякую, Любомире, за згадку про наш спільний випуск про фін. свободу і дослідження Б. Фелікса, також кому, як і Ользі, вігукуються ідеї Боглхедів - маю в себе на каналі випуск Запали цілі #78 про 10 ключових принципів цього руху 🙂 Ще є багато якісних тем, які будемо продовжувати українізовувати та адаптувати для наших реалій. Чудово що концепція досягнення фін. свободи імпонує інвесторам і вони по-новому дивляться на інвестиції, споживання та "життя напоказ", роблячи певні висновки.
Вже 4 роки інвестую в польські акції по дивідендній стратегії.В портфелі 55 компаній, більшість -це дивідендні, є невелика кількість акцій росту та компаній малої капіталізації. Також купую фонди ЕТФ на ринки США, Індії та Китаю.Оцінка портфеля більше 130 000 злотих.Працюю через брокерів Сантандер та ХТВ.Моя ціль - створити капітал, який буде давати пасивний дохід у вигляді дивідендів.
Дякую за цікаве відео.Героїня - це приклад для наслідування, не тільки дуже приваблива, але і дуже розумна.Бажаю успіхів і великих прибутків !!!
А каналу бажаю більше нових підписників, нових цікавих відео та побільше таких прикладів, як Ольга.
дуже вдячні за побажання і за те, що поділилися власною стратегією створення капиталу! Н.
Дуже вам вдячні за коментар і підтримку! і завжди залюбки заохочуємо активних, розумних і лояльних коментаторів! Хочемо вам відправити невеличкий дарунок) напишіть, будь ласка, на пошту каналу, шоб узгодити логістику. з повагою, Наталя, адміністратор каналу
Прикольне інтервью. Погоджуюсь з Ольгою, канал Сімейний бюджет є авторитетним для багатьох людей, і коли треба освіжити якусь інформацію чи дізнатися щось нове, то завжди звертаюсь до каналу Сімейний бюджет. Дуже Вам дякую за вашу роботу, що Ви намагаєтесь змінити і змінюєте мислення українців на тему інвестування.
дуже приємно читати такі відгуки! і ви вам вдячні за те, що ви з нами довгий час! ❤️
Дуже вам вдячні за коментар і підтримку! і завжди залюбки заохочуємо активних, розумних і лояльних коментаторів! Хочемо вам відправити невеличкий дарунок) напишіть, будь ласка, на пошту каналу, шоб узгодити логістику. з повагою, Наталя, адміністратор каналу
Чудове відео і не зважаючи на його стриманість, чи то "пасивність, воно насправді надихаюче! Я інвестую трохи більше року, а в ETF лише півроку. Також читаю книжки та дивлюсь інші матеріали і мені абсолютно відгукується філософія Ольги!
дуже дякуюємо за коментар! щиро бажаємо подальших успіхів! Н.
@@FamilybudgetUa дякую! З Вашим планером точно будуть успіхи :)
Доброго дня! Можете порадити книги,які ви читаєте?
Яка гарна та досвідчена дівчина. Дякую за етер.
Цікаво б було почути про результати. Цього не вистачило. Бо про стратгіі та классику це цікаво, але без пруфів по результатах це все виглядає суто як промо інвестування.
Мій кейс. За період з 2019 до 2024 року найбільшу дохідність в портфелі показав фонд QQQM, збільшивши початкову інвестицію у 100,000 до 220,238 USD (+120.24%). SPY також продемонстрував значне зростання, досягнувши 203,298 USD (+103.30%). Водночас згадані тікери Олею VWRA за цей же час збільшили б до 183,708 USD (+83%), а AGGU взагалі без зростання 101,973 USD (+1.97%).
Здається стратегія дуже сильно в бік збереження направлена. І з такою дозідністю використання AGGU нераціональне.
Так ви можете на каналі глянути відео про Геннадія 100% акціі та Аліну 60 на 40 , там є результати з цифрами. У Ольги 70 на 30
Л.
QQQ давав підвищену дохідність останні 10 років. Але якщо ви потрарпите у 2000-2003, буде психологічно важко. Л.
@@FamilybudgetUaа де шукати то відео про Геннадія та Аліну?
Дякую за цікаве інтерв'ю! Була якраз на одному курсі з Ольгою, її коментарі в чаті були одночасно для мене і цікавими, і складними з початку, тому додатково ще ходила читати різні статті. Поверталася за кілька днів до них вже з розумінням і дуже раділа цьому прогресу. Тож дякую Ользі за додатковий вклад в знання своїх однокурсників😌
Анна, будео вдячні якщо порекломендуєте курс друзям та колегам.
10 вересня старт нового потоку студентів
Л.
Ольга все правильно робить і говорить, і книги правильні рекомендую. 100% згоден
дякую за коментар Алекс. Рекомендуйте будь ласка Сімейний Бюджет друзям! Л.
Круте відео, дійсно іноді важливо почути ще раз ті самі речі від багатьох людей. Знову задумався про ідею витрачати час на покращення скілів щоб заробляти більше а не вибирати акціі
щиро бажаємо вам успіху на вашому шляху! Н.
Дякую, що займаєтесь фінансовою просвітою❤
дякую за коментар. Рекомендуйте будь ласка Сімейний Бюджет друзям! Л.
Дуже класна розмова!!! Дякую вам 🤍
дякуємо за щирий коментар! поширюйте корисний контент, ми вам також будемо вдячні! Н.
65-70% ETF - VTI/VOO, SCHD. 30% Акції приватних компаній - MSFT, ASML, TSMC, DELL. 5% акції малого і середнього бізнесу. Приглядаюсь до ETF на уран URA/URNM та можливо на ETF на small/medium cap.
Для себе вирішив що ірландські не потрібні, адже все рівно хочу інвестувати в деякі приватні компанії, де вже потрібно подавати звітність в податкову по дивідентам.
Також вважаю FIRE дещо шкідливим, адже треба жити тут і зараз і виставляти вірні пріорітети. Життя це не про суму на брокерському рахунку. Всюди має бути здоровий глузд.
дякуємо, що ділитеся досвідом з нами і спільнотою! Н.
Замість VWRA краще використовувати ACWD. В нього дешевші комісії за управління.
Досвід інших це важливо. Але щоб досягати успіху, якого досягли інші, треба і самому відповідати своїм умінням.
Для мене важливим є власний досвід і досягнуті результати діяльності на вибраному шляху. Добре мати високу мету і мрію, але треба і самому відповідати своїм мріям.
Хто вважає, що заслуговує більшого, нехай доведе це досягнутим результатом!👋🤓👍
вдячні за ваші коментарі! підтримуємо ваш підхід. Н.
Яка розумна і гарна дівчина.
Щоб займатись чимось практично, треба це розуміти і бути в курсі справи. Треба вести статистику власних досягнутих результатів.👋😎👍
Гарне інтерв'ю. Погоджуюсь з усім. Роблю те саме - авто корпоративне, товчу поки все в IVV
дякую за коментар Вадим. Рекомендуйте будь ласка Сімейний Бюджет друзям! Л.
З причини трохи пізнього початку інвестування, я вирішив взяти на себе більші ризики і тому вирішив інвестувати в Ірландький ETF що відтворює S&P500 індекс. Планую добити до $100К, потім почну додавати 20% частку AGGU зі світовими бондами, але надалі не планую перехід на світовий ETF типу VWRA, а лишатись на Ірландському S&P500, щоб мати можливість отримати більше.
Дякую за відео та за гостю, що правильно міркує та планує! 👍
дякую за коментар. Рекомендуйте будь ласка Сімейний Бюджет друзям! Л.
А я не інвестую поки. Тільки спостерігаю. І не можу зрозуміти: AGGU за 6 років приніс 17% прибутку. З таким успіхом можна покласти кошти на депозит у банку. Чи я щось не розумію?
@@Kudlatyi. Просто чекаючи ви марнуєте свій час. Краще більше дізнайтесь про інвестування і не чекайте, а дійте.
Щодо AGGU. Бонди в портфелі використовуються для балансування. Як у відео сказав Любомир, зараз бонди знаходяться у нетипово довгому ведмежому ринку, але зазвичай такий актив є найбільш стабільним у порівнянні із акціми публічних компаній, що дає змогу отримувати меншу просадку вашого портфелю у часи, коли фондовий ринок червоний, тоюто акції летять донизу.
В той же час в період виходу на пенсію, маючи у портфелі бонди, під час падіння цін на акції, ви можете використовувати ці бонди, щоб не продавати свої акції за низькою ціною. Таким чином AGGU, окрім представлення бондів всього світу, має і запобіжну мету.
Зазвичай всім відома стратегія 40% бондів на 60% акцій історично показала найбільш збалансований підхід. Але я особисто готовий тримати менший відсоток бондів у портфелі, задля отримання потенційно більшої дохідності мого портфелю.
Дочекайтесь кризи. Вона все пояснить)))
@@Kudlatyi.17% у доларах? Якщо так, то де ви такі % бачили в банках?
Класне відео і мотивуючи інтерв'ю
дякуємо за ширий коментар! поширюйте корисний контент, ми вам теж будемо вдячні! Н.
Дякую
Гарне інтерв’ю , схожі думки як і в Ольги , теж не маємо авто 😸😸
дякую Ігор. Рекомендуйте Сімейний Бюджет друзям. Л
20:47 саме страхування авто в Польщі 300-400€ на рік + ТО + паливо + паркування. Але тримати всі кошти в інвестиціях на рахунку теж страшно. Мати щось матеріальне, що можно помацати заспокоює😊
класне відео. Про авто - це чисто субєктивно ситація Ольги. Якщо ти живеш в центрі сіті і твоя сімя із двох-трьох чоловік то на таксі може й добре, але якщо ти живеш в передмісті і твоя сімя із 5 чоловік, то ще й не кожне таксі твою всю сімю візьме і дороговато буде кататися на ньому )). Тому моя думка - авто потрібне, але розглядати не з салону і не дорогі моделі.
Побільше б таких відео. Залетіло на одному подиху і шкода що так швидко закінчилось. Не американське а європейське інвестування думаю для українців рідніше (ще краще було б українське 🙂) . Дуже не приємно бачити прапор України ПІД прапором іншої держави !!!
дякуємо за ваш відгук! ми завжди радо проводимо розмови з реальними інвесторами, якщо є такі , хто хоче поділитися досвідом і результатами - давайте контакти)! Н.
А Ольга может подсчитать свою рентабильность? Как считать рентабельность в таком виде инвестирования?
Це легко в ІБ глянути. Вона назвала тікери і пропорцію, ви можете її порфель глянути у Portfolio visualizer.
Також на каналі є прикоади Аліни та Геннадія з цифрами
Л.
Авто в Європі - це дійсно дорого і часто не має сенсу. Бо в Європі розвинутий зручний, інклюзивний громадський транспорт. Але в Україні, тим паче в невеликому місті че передмісті, без автівки дуже важко. І це вже не про економію грошей, а про економію часу, нервів і навіть часто фізичне здоров'я
Привіт ) дякую за інформативне відео ) Ольга як основу потрфеля використовує ETF VWRA, який покриває весь світ але більшою своєю частиною США, то чи є сенс докупляти наприклад Vanguard S&P 500 UCITS ETF (USD) Accumulating якщо він майже ідентичний по top 10 holders до VWRA, але покриває тільки США, чи в цьому немає ніякого сенсу і виходить що за акції одних і тих самих компаній ми платимо двічі? дякую )
VWRA це порядка 60% США large та mid caps Л.
@@FamilybudgetUa дякую за відповідь, тобто на скільки я зрозумів то сенсу а цьому не має?
Коли говорять про купівлю облігацій, треба розглядати чисті bonds чи ETF на них? Бо я особисто не можу торгувати облігаціями
"The Financial Information provided does not meet the requirements to trade Bonds."
Доброго дня. Чи правда, що оподаткування прибутку на виході, буде з різниці вкладеної суми в гривнях на момент інвестиції, та ціни продажу індексованою в гривню, тобто різниця в курсах збільшить податкове навантаження в рази?
Щодо житла - спірне питання. Порахував на горизонті 10 років, вартість житла 250 к дол і середнє зростання вартості згідно історичних даних і прогнозів 4% на рік. І також ці самі 250 тис доларів з інвестуванням і дохідністю 6% (навіть податки тут не рахував) + оренда житло 1000 дол на місяць. Вийшло, що вигідніше купити власне житло: Власне житло: $370,000 Інвестування: $327,712. В кожному варіанті свої переваги ще - жити у власному житлі комфортніше, але тоді буде привязка до місця, ну або їхати кудись і здавати в оренду
дякуємо, що ділитеся власними думками з нами і спільнотою! Н.
Коли інтерв'ю цікавіше за ролики від СБ)))
Героям слава
Я навпаки часто захожу дивитись на коливання рахунку, для зміцнення моєї психіки. Зараз портфель 70к і коливання кілька тисяч туди сюди. А коли буде 500к? Тому загартовую себе. Головне мати стратегію і розуміння процесу. Співвідношення в портфелі 90 на 10%
цікава ідея) бажаємо успіху! Н.
AGGU за 6 років з великими просадками та зростами приніс 17% прибутку. Хіба не безпечніше буде звичайний депозит у банку?
якщо мова про 2-3-5 тис.доларів - то так, навіщо той клопіт. Якщо більше, то співставте ризики та ймовірність банкрутства всіх держав/корпорацій, облігації яких входять у той етф та ймовірність банкрутства банку з вашим депозитом + ризики воюючої країни.
Насправді, пасивний інвестор той, хто вийшов заміж за активного інвестора.
@@vvvasya4526 😂
А потім грамотно і вчасно розлучився 😂
@@КрестинаПустенко Відчуваю, що тут зібралися досвідчені інвестори 🤝
@@КрестинаПустенко пані обізнана фінансово 😂
Цікаво краще це через інтернетів все робити , чи напряму на айшерс і ванград. Дякую
ІБ це брокер, без цього ніяк
дякую за коментар. Рекомендуйте будь ласка Сімейний Бюджет друзям! Л.
А є окремо тема (відкрита чи закрита) про те як ловлять податківці?)
Сімейний Бюджет показує українцям як платити податки і не переживати, у нас є цілий плейлист по темі податків. Л.
А через який додаток можна сформувати подібний портфель?
На каналі є багато відео про Interactive Brokers. Л.
А чи можна підписатись в соціальних мережах на вашу гостю Ольгу?
так, її інстаграм в описі під відео. Н.
Дівчина - дисциплінований інвестор.
Але цікаво побачити її дії в разі падіння індексів на 50% разом з облігаціями, така собі рецесія...
В неї зовсім немає досвіду,а є непоганий дохід від основної діяльності. Людині з доходом умовної $1000 в Україні з орендою житла виділити навіть $100 в місяць дуже складно. Двома руками за інвестування на фондовому ринку,але з України це логічно з капіталом від $30000. І також рекомендую мати в цих інструментах не більше 30-40% від сукупного капіталу.
Помоделюйте у Portfolio Visualizer, складно уявити маштаб кризи щоб 70/30 пішов в мінус на 50%.
Навіть у 2008 році такого не було. Л.
@@FamilybudgetUa на ринку вже з 2018р. В мене є уявлення,як це працює. Мій портфель має всього 4 фінансових інструментів,але для облігацій є залежність віку інвесторів та толерантності до ризику. В 54 роки теж маю біля 30% в TLT,але цю позицію було повністю розпродано в 2021р,з поповненням частинами впродовж 2023р. Чому саме так, рахую вам пояснювати не треба.
SPY в момент рецесії в середньому падав на 38%. Якщо облігації раніше не падали так стрімко,то це не означає,що так буде і далі.
Стратегія спокійна і зважена. Клас. Але не розкрито яка дохідність на цьому проміжку. Це може або ще більше підняти цінність такої пасивної стратегії або відвернути тих, хто шукає цікаву дохідність з невеликими ризиками.
Це легко на portfolio visualiser глянути, Оля назвала тікери та пропорцію. Також на каналі є відео про Геннадія та Аліну з цифрами. Л.
Для себе прийняв рішення що ETF на облігації не працюють тому замінив на просто облігації (US Treasuries).
Чому не працюють? Ви дивилися відео про target date ETF на каналі? Л.
@@FamilybudgetUa, бо вони не захищають ні від чого. Так само падають чи ростуть як і акції (здебільшого падають). Простіше купити облігації і в будь якому разі отримати свій дохід, це дійсно дозволить знизити волатильність портфелю. На мою думку
Як інвестувати в Ірландський ETF з України?
В мене вже є інвестиції в індивідуальні акції та ETF такі як VOO
на каналі є відео про ірландські. так само через ІБ
Л.
@@FamilybudgetUa чи варто перевести американські в ірландський якщо я планую переїхати до Європи?
@@NaturesMicroWorld а податки при переводі?
@@vadimlp77 я не знаю, тому і питаю
🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤❤❤
При покупке Ирландских при продаже таки возникает необходимость подачи декларации? И у налоговой не будет вопросов откуда все это?
Все дуже позитивно, бо поки що більшість людей вкладає кошти, а не виймає. Цікаво чи буде існувати той самий Інтеректів Брокерс через 20 років і чи зможете ви отримати хоть щось
P.s не треба повторювати мантру, що ваші гроші не залежать від IB і все інше ))
Останні 200+ років в США все працювало, будемо сподіватися що наступні 20 років все буде норм.
на каналі є кілька відео про гарантнії США для брокерів і надійність ІБ
Л.
Ну,добре)А що штовхає на спекуляцію.Просто далеко не всі інвестори є ІТішники,тому людина шукає вхід.Безумовно,заробляючи на роботі досить грошей,то можна і просто відкладати і заробив більше,ніж той хто спкулював.
Чомусь у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває ))
(Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
Я прихильник заощаджень на банківських депозитах в українських банках з автоматичною пролонгацією та капіталізацією, які збільшуються щомісяця навіть без поповнень👋🤓👍🇺🇦🇺🇲🇪🇺🌍
- податок + інфляція= ви в мінусі. Краще ОВДП
@@geraltofrivia9015 Я не проти ОВДП. Але в ОВДП нема автопролонгації та капіталізації. А для мене це дуже важливо. Щоб мої інвестиції працювали в автономному режимі цілком самостійно без мого втручання-прекладання роками, десятиліттями, сторіччями і тисячоліттями!...🙂
Як один з можливих варіантів на майбутнє.
Якщо процес не зупиняти, то це матиме важливе значення для України та всього людства!
Замість державних боргів краще мати довгострокові інвестиційні фонди, які сприяють економічному розвитку і наповненню бюджета.
Є механізм постійно зростаючої підтримки України. Це вклади в українських банках з автоматичною пролонгацією та капіталізацією. Вони зростають щомісяця навіть без поповнень! Це може зробити кожен!👋🤓👍🇺🇦🇺🇲🇪🇺🌍2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣
Було б цікаво дізнатись який критерій по FI (FIRE). Це для вас досягнення якогось віку чи сума вкладених грошей, можливо комбінація чинників?
Якщо для України теоретично в місяць на $2000 можна комфортно прожити (Львів), при умові що житло своє. Виходить достатньо мати $600к згідно правила 4%, або якщо вийти дивідендами на ті самі +- 4%. А можливо навіть і на орендну житла вистарчить.
Цікаво що скаже героїня відео, яка не має власного житла, коли вона не дай боже втратить роботу, а фондовий ринок піде по п. Та і не мати власного авто теж спірне питання, або вона мало їздить на таксі, або розглядає авто лише класу люкс.
Власне житло це совкова психологічна фішка. Пів життя працюєш на житло, а потім на ремонт)))
Інвестувати житлові гроші і арендувати - вигідніше!
А для тих форс-мажорів має бути фінансова подушка хоча б на рік звичного життя. Без неї взагалі заборонено інвестувати!
Все в голові. Психологія.
@@bulava9 так-так, совкова, саме тому у Європі усі мріють про власне житло і по можливості його купляють
@@bulava9 про совок дуже смішно, мабуть тому у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває ))
(Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
@@bulava9 про совок дуже смішно, мабуть тому у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває ))
(Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
@@bulava9 про совок дуже смі.шно, мабуть тому у Європі усі мріють про власне житло )) На відміну від України там доречі доступна іпотека, і ще дуже велике питання чи вигідно орендувати коли іпотечний платіж можливо менший ніж орендна плата. Але не дивлячись на те що героїня відео живе у Європі, вона про все це не каже, а натомість просто каже що власне житло це погано, а ведучий каналу схвально киває ))
(Це я вже мовчу про те що життя у власному та у орендованому це принципово різний рівень комфорту, а також про те що сам по собі актив дає додаткову диверсифікацію, адже ми не чули у відео нічого про REIT).
таких жінок не існує, постановочне відео
Такі жінки існують і це дружина мого сина.Підтверджую!!!
Існують такі Жінки
@@ivan__volodimirovoch та я тролю
Оля, коли ти перевела гроші комусь - то це вже не твої гроші! @