Продажба на имот придобит по давност на основание чл. 587 от ГПК

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 окт 2024

Комментарии • 4

  • @mgatev3725
    @mgatev3725 Месяц назад

    Здравейте, искам да ви запитам относно апартамента с който дадохте пример, ако се изчакате ще бъде ли отпаднала тежестта която има имота който иска да купи вашия клиент, а предполагам вие добре знаете че и дори да не е придобит имота по давност , след като има наложени тежести сделка не може да се осъществи . давност

    • @DesislavaShtebetovska
      @DesislavaShtebetovska  Месяц назад

      @@mgatev3725 Тежестите вървят с имота и заинтересованата страна ( купувач и банка, ако има кредит с ипотека) са длъжни да се снабдят с удостоверение за тежести. Нотариуса не е длъжен да проверява имота. Ако имате брокер, той е длъжен да провери имота поне 2-3 пъти. При сключване на предварителен договор, преди изповядване на сделката нотариално и трети път след сделката. Третия път е когато участва банка. За банката е нужно удостоверение за тежести, от което да е видно, че учредената ипотека е първа и единствена. С уважение, Десислава Щебетовска

  • @ХристоКръстев-н5э
    @ХристоКръстев-н5э 7 месяцев назад +2

    Бранша ви е такъв че започнахте да говорите глупости на хората и надухте цените на имотите до степен че реалната цена на един имот е надвишена поне два или три пъти !

    • @DesislavaShtebetovska
      @DesislavaShtebetovska  7 месяцев назад +1

      Собствениците взимат решение на каква цена да предлагат имота си. Брокерът консултира. На каква цена продавате имота си е друг въпрос. Да, има разминаване между желание и действителност. В крайна сметка цената се определя от пазара.
      Не говоря глупости. Може би имате проблем със слуха. Обърнете си внимание. Има значение като слушате дали чувате. Успех и здраве желая :)